n Vierènzeven t igs t e Jaargang. j\o. 16. 18? 2. Z O N I) A G 21 APRIL. #ffictccl Cöcbccltc De duinbeplanting en het stellen van rietscliut- tingen op Texel en den vasten wal van Noord- holland, in drie perceelen. politiek ©ocrziclit. cKcIijkschc ficrichtcu. Itiiitscliianil. Uelgic. lli'illanjc en Ierland. Lk O Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren.,Prijs per kwartaal f O6franco per post t afzonderlijke nommers S Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM". COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. HERIJK VAN MATEN GEW1GTEN EN W EEGW E RKTUIGEN BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis der belanghebbenden 1°. dat de gemeenten Alkmaar, Akersloot, BergenHeerhugo- waard, Heiloo, Koedijk, Limmen, Oterleek, Ou dorp, St. Pan- cras en Schoor! voor den herijk van maten, gewigten en weegwerktuigen zijn zamengevoegd 2°. dat die herijk, welke kosteloos geschiedt, zal plaats hebben IN DEN NIEUWEN DOELEN te ALKMAAR, van 29 April tot en met 18 Mei a.s. op alle werkdagen, van des voormiddags 9 tot 12 en des namiddags van 1 tot 4 uur en wel de VIER eerste werkdagen der week voor de inge zetenen van Alkmaar en de twee laatste werkdagen voor de overige gemeentendoch alleen van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 uur, terwijl voor de gewigten, bestemd tot het wegen van goud zilver, geneesmiddelen enz., de herijk zal plaats hebben des Vrijdags namiddags van 24 uur. Be belanghebbenden worden dringend verzocht om niet tot de laatste voor den herijk bepaalde dagen te wachten met de aanbieding hunner matengewigten enz., ten einde den gere gelder; loop van den herijk te bevorderen. Burgemeester en IVethouders voornoemd. Alkmaar, A. MACI^AINE PONT. 17 April 1872. Be Secretaris. NUHOUT van der VEEN. PROVINCIALE WATERSTAATvanNOORDHOLLAND. AANBESTEDING. Op Bonderdag den 25 April 1872. des namiddags ten half drie urezal aan het lokaal van het provinciaal bestuur van Noordholland te Haarlem, bij enkele inschrijving worden aanbesteed De bestekken zijn, tegen betaling van 20 cents per exemplaar, verkrijgbaar aan het lokaal van het provinciaal bestuur voor noemd aan het bureau voor buitenlandsche paspoorten op den O. Z. Achterburgwal tegenover het Walepleintje teArn- terdam en bij den Opzigter van den Provincialen Waterstaat W. Ph. de Kruijjf te Helder. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen bij den Hoofdingenieur van den Waterstaat te Haarlem, bij den Ingenieur J. M. F. Wellan te Alkmaar en bij den Opzigter WPh. de Kruijff te Helder. De KAMER van KOOPHANDEL en FABRIEKEN te ALKMAAR maakt bekend, dat van Maandag tot22Za- turdag 27 April 1872, van 's voormiddags 10 tot 's na middags 2 ure, in haar gewoon lokaal op het Stadhuis ter lezing zullen liggen 1. Statistiek van het Koningrijk der Nederlanden, behelzende de staten van de in- uit- en doorgevoerde voornaamste handelsartikelen gedurende de maand Januarij 1871. 2. Een opgaaf van den handel en de scheepvaart van Groot- Brittanje en Ierland gedurende de maand November en de overige maanden van 1871. 3. Verzameling van consulaire en andere berigten en verslagen over nijverheid, handel en scheepvaart 1871Deel III I en 2. Be Kamer van Koophandel en Fabrieken voornoemd Alkmaar, F. M. AGHINA, Voorzitter. 19 April 1872. J. P. KRAAKMAN, Secretaris. Aan de belangstellenden wordt bij dezen medegedeelddat de Badinrigting in het Mannen- en Vrouwen-Gasthuis alhier, alle dagen is geopenduitgezonderd Zondag. Alkmaar, den 19 April 1872. POLITIE. Ter terugbekoming aan het commissariaat van politie voor handen het navolgende gevondenealseen paar kousen een duimstok: een zakje, inhoudende Berlijnsch zilveren voorwer pen twee sleutels; een bloedkoralen ketting')e met goud slotje, een boezelaar; een zakdoekeen paar handschoenen. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de 2". helft der maand Maart 1872. A. BEZAAN Amsterdam D. A. THIEME Arnhem C. JONKER Gunea; mej. C. BUIS, 's Gravenhage; P.VROOM, 't Hanendoes; MAARTJE BORT, Hensbroek; J. HAAS BROEK, Hoorn; J. JANSSEN. Horst; L. KRAAMER, Oosthuizen; mej. J. POLMAN, adres mej. S. S. A. KRULER, Schiedam J. SPORE Tiel; W. VERZIJDEN, Veenhuizen. S. LOOIJ, Wieringen. Van het Hulpkantoor te Spanbroek P. BERGMAN Reizenburg. Men leest in de dagbladen den uitslag van de verkiezingen in Spanjeen ontdekt dat de regeeringspartij de meerderheid heeft verkregenen niet een meerderheid van een paar stem men die voldoende is om de staatsbegrootingen en de wets ontwerpen waarin de politieke richting der Regeering kenbaar is door de Kamer van Afgevaardigden te doen aannemen maar van een voldoend stemmental om aan het Ministerie in en buiten de Kamer dat zedelijk overwicht te schenkendat uit den aard der zaak aan de uitdrukking van de gezindheid en de wenschen der meerderheid van de bevolking toekomt. Die uitkomst is voor hem die roeping noch lust gevoelt om een studie te maken van den eigenaardigen toestand van Spanje en de bedoelingen en den strijd der verschillende partijen voldoende. Hij meent te mogen verwachten, dat dit rijk een tijdvak van betrekkelijke rust te gemoet gaat, waarin de hulp bronnen des lands ruimer zullen kunnen vloeienwaarin het volk zich zal kunnen herstellen van al de schokken en beroeringen, waardoor het zoovele jaren is geteisterd, waarin door meerdere volkswelvaartdoor verhoogden bloei van landbouw, haudel 01 nijverheid, misschien zijn financiëele toe stand en zijn crediet buiten 's lands zich zullen verbeteren waarin vooral geen nieuwe revolution als zoovele storingen van een gezonde ontwikkeling, het volk zullen afmatten, van beteren arbeid alleiden doen verarmen, verwilderen en ach teruitgaan. Tot zulk eeu verwachting zou inderdaad de uitkomst der verkiezingen, voor zoover die bekend isaanleiding kunnen geven. Wat toch hei eekenen onder 375 Afgevaardigden 38 aanhangers van Don Carlos zou men willen vragen. Wat beteekenen 32 aanhangers van Alphonsus den zoon der onttroonde Koningin Isabella op wieu zij haar aanspraken op den iroou heeft overdragen Wat, beteekenen 42 repu blikeinen en 62 radicalen tegenover 200 aanhangers van de tegenwoordige Regeering? Al aanstonds doet zich echter de weinig troostende ontdekking voordat deze regeerings partij zich niet onderscheidt door bijzondere eensgezindheid, en in twee onderdeelen gesplitst behoort te wordendie wel beide den tegenwoordigen toestand willen handhaven doch overigens met elkander een feilen strijd voeren om het over wicht. Deze „gematigden", zooals zij worden genoemd, wor den namelijk onderscheiden in „gematigde progressisten" of aanhangers van Sagasta, wiens geestverwanten het sterkst in het Ministerie zijn vertegenwoordigd, en „gematigde libera len" of „unionisten", aanhangers van den maarschalk Sar- rano den admiraal Topete en Rios Rosas. De laatsten overtreden na de laatste verkiezingen de eersten aanmerkelijk in aantalvandaar dat: er reeds gesproken wordt van een wijziging van het Ministerie, waarin dan ook, wil men re kening houden met de uitkomst der verkiezingen, meer uni onisten behooren opgenomen te worden. De tegenwoordige Minister van Oorlog zou daarom misschien vervangen worden door een unionistisch generaalZabala die bij het leger meer gezien is. En voor deze verwisseling van personen als zij althans de gewenschte uitwerking mocht hebben, bestaat een zeer dringende reden. Het leger heeft namelijk bij de verkiezingen bijna geheel de zijde der oppositie gekozen; en is dit in geen land ter wereld een onverschillige zaak, dnb- bel gewichtig is dit verschijnsel in het ongelukkige land der pronunciamento'sdat zich van andere revolutionaire landen hierin onderscheidtdat er de omwentelingen van het leger uitgaan dat de machtdie bovenal geroepen is om de orde en het wettig gezag te handhavenoproer maakt en de Re geering verjaagt of verandert. Een Franseh generaalaan gezocht om de hand te leenen tot omverwerping van een wettig gouvernement en om allen die zich tegen den onwettigen en gewelddadigen staatsgreep zouden willen verzetten met, de bajonet tot berusting te dwingen zal ten minste nog een bevel verlangen van iemand die zich Minister van Oorlog noemtbehoorlijk in den vormom zich als militairals blindelings gehoorzamend persoon te kunnen verantwoorden, al moge hij dan ook zeer goed geweten hebbendat die Mi nister van Oorlog niets anders was dan een lid of een hand langer van een troepje samenzweerdersdie liet bewind aan de wettige Regeering ontrukken en voor zich zeiven bemach tigen willen. In Spanje treedt liet, leger eigenmachtig op de generaal zet zich aan het hoofd van zijn troepen, die zich tegen de bestaande Regeering en voor den een of anderen pretendent verklarenen de wapenen beslissen wie voortaan in Spanje zal regeeren. Nog een andermisschien nog grooter kwaad werkt in Spanje het ontstaan en de ontwikkeling van een bevredi gende orde van zaken tegen. De onthulling van sommige zaken die bij de verkiezingen voorvallenheeft ons een al ler bedenkelykst kwaad geopenbaard, dat wel geschikt is om van Spanjë's toekomst niet veel goeds te verwachten. In plaats van in de verkiezing van ds vertegenwoordigers des volks een beroep op de natie te zieneen uitspraak van den volkswil waarin de verschillende partijen berustenziet men blijkbaar in Spanje daarin niets anders dan een soort van strijd, waarin alle middelen geoorloofd zijn. list en bedrog, misleiding en overrompelingafsnijding van de troepen der tegenpartij enz. De Regeering onder welker bewind de volks stemming wordt gehoudenbeschikt natuurlijk over de grootste middelenheeft de macht in handenen daardoor dan ook verreweg de beste kans van slagen. Wat wij in den laatsien tijd over die Spaansche huismiddelijes in som mige bladen gelezen hebbenis schier ongelooflijk. De Re geering zou zorg gedragen hebben, dat eenvoudig werd ver zuimd hier en daar aan verklaarde tegenstanders stembilletten toe te zendendat door den een of anderen volksoploop de toegang tot de stembus verhinderd werdof wel dat de mili taire macht, eensklaps tot bewaring der orde te voorschijn gekomenden weg derwaarts afsneeddat een stembus waarvan de inhoud geacht werd weinig in 't voordeel der Regeering te zijnte midden van een expresselijk daartoe verwekt standje onder den voet geraakte en met zijn inhoud vertreden werd en meer dergelijke aardig gevonden kunst greepjes. Nu willen wij vel gelooven, dat in deze voorstel ling weer een en ander wordt overdreven en misschien geheel verzonnenmaar het schijnt tochdat deze huismiddeltjes in Spanje vrij wel bekende en volstrekt niet ongewone zaken zijndaarom maakt het weinig indrukof men er deze Re geering al eeu verwijt van maakt; de oppositie laat het na tuurlijk niet na maar dat doet elke oppositie ofschoon zij Regeering geworden niet, aarzelt op dezelfde wijze voor haar zegepraal te strijden. Wel ziet men heftige debatten bij het onderzoek der geloofsbrieven in de Kamer te gemoetwel spreekt, men zelfs van een voorstel om de Regeering wegens misbruik van macht bij de verkiezingen in staat van besehul diging te stellendoch waarschijnlijk zal zich de Regeerings partij niet vee! daaraan storen; zij zal de geloofsbrieven goedkeuren en de haar vijandige voorstellen verwerpen. Waar allen zondigenverbeurt men het recht er elkander een grief van te makenen wordt de verontwaardiging van den een over de wandaden van den ander belachelijk. Maar al ziet de Regeeringspartij er ook geen gewetensbe zwaar inzich door zulke middelen in het gezag te hand haven, aan den anderen kant mist zij dien zedelijken steun, dien de volksstem eerlijk geraadpleegdhaar had kunnen verschaffen zoo zij zich in haar voordeel had geuit. Het Minislerie voelt het volk niet achter zich, en staat ook in derdaad op geen vasten grond. Een volksvertegenwoordiging op die wijze gekozen verdient den naam niet dien zij draagt; zij vertegenwoordigt het volk niet. Een Regeering die zich alzoo met den schitn vergenoegtdie met den vorm tevreden iszonder naar het wezen te vragen is eigenlijk geen dag zeker van lmar bestaan. De Regeeriug van Louis Phillippe heeft het ondervonden wat zulk een met kunst en vliegwerk bijeengebrachte Kamer-meerderheid beteekent. En wat Spanje betreftwórdt met zekere naïviteit gemeld, dat de Carlisten, nu zij den strijd b ij de stembus verloren hebben, een poging zouden wagen om hem in het veld met de wa pens in de hand te winnen. De Spanjaarden schijnen zich van zulke zaken nog geen ander denkbeeld te kunnen vormen dan dat. van een g e v e e h teen oorlog om het gezag. De pariij die bij de verkiezingen in de minderheid blijkt te zijn, acht zich gekrenktvernederd als een verslagen leger, door de tegenpartij overwonnen en onderworpen. Haar eer laat nauwelijks toe in den verkregen uitslag te berusten. Zij hebt zich bijna zedelijk verplicht, ofschoon zich in de minderheid gevoelende, den strijd met andere wapenen ook tegen de over machtals tegen een vreemden vijand, voort te zetten. Yoor het eenvoudig begrip, dat, waar velen tot één lichaam zich vereenigd hebbenin elke groote vereeniging en zoo ook in den staatde stem van de meerderheid geacht moet worden de stem van liet geheele lichaam te zijnis bij zulk een opvatting geen plaats. Waar het zoo geschapen staat als in Spanje het geval schijnt te zijn is de toestand altijd onzeker. Men kent de ware gezindheid van het. overwicht en invloed hebbend ge deelte des volks niet. En zoo kunnen wij ook niet weten welke verrassingen Spanje ons nog eenmaal zal aanbieden en van welke onverwachte en onvoorziene gebeurtenissen wij misschien vroeger of later getuigen zullen zijn. Onverwacht en onvoorzien, omdat de stemmingen der kiezers ons geen betrouwbaar kompasgeen zuiver wijzenden thermometer en barometer,, geen spiegel aanbieden van de ware gezindheid des volks. W. v. d. K. Verscheidene catholieke gemeenien hebben, op haar ver zoek, van den Keizer fransche kanonnen ontvangen voor het gieten van nieuwe of het herstel van oude klokken in hare kerken. Het comité voor den dombouw te Keulen heeft 500 centenaars bekomenom daaruit eene klok voor den dom te gieten (de zwaarste klok dier kerk weegt 224, die der S. Ste- 'venskerk te Weenen 400 centenaars). Bij den Rijksdag zoowel als bij den Bondsraad zijn een aantal adressen ingekomen, de uitvaardiging van eeu verbod der jezuieten-orde verzoekende. Van ultraraontaanscke zijde is dit beantwoord met petitiën tegen de orde der vrijmetselaren. Van weerszijden beroept men zich op art. 128 van het duitsche strafwetboek. Rijksdag. Deu 10 is tot voorzitter herkozen dr. Simson, met 193 der 203 uitgebrachte stemmen; evenzoo is herkozen de eerste ondervoorzitter, prins v. Hohenlohe-Schillingsfürst met 176 st. In plaats van den tweeden ondervoorzitter, den wurtembergschen Afgevaardigde v. Weber, die verzocht had niet. weder in aanmerking te komen, is bij herstemming ver kozen de heer v. Bennigsenmet 106 st., tegen 62 st. op graaf Eulenburg en 31 st. in blanco. Den 12 zijn aangenomen de overeenkomsten met de Ver. Staten, Spanje en Italië betreffende de rechtsmacht des con suls den 15 het verdrag van handel en scheepvaart met. Portugal. Pruisen. De minister van koophandel heeft bepaald, dat gedurende de tentoonstelling te Weenen in 1873 biljetten voor de le„ 2". en 3". klasse tegen 50 p.c. van het gewone tarief zullen worden uitgegeven, waarmede men per spoortrein van Berlijn naar Weenen en terug zal kunnen gaan, 4 weken zal kunnen uitblijven en op verscheidene stations eenige dagen zal kunnen vertoeven. In weerwil der bestaande moeilijkheden heeft de bisschop van Ermeland den Koning, op diens geboortedag, een brief van gelwkwenschingmet verzekering zijner gehechtheid en trouw, gezonden. In antwoord daarop, heeft de Koning hem zijnen dank betuigd en hem dringend verzocht om, even ais hij te bidden, dat de bewegingdie zich van veier gemoe deren heeft meester gemaakt, tot heil van Kerk en Vader land in vrede eindigen mag. De bekende voormalige Afgevaardigde dr. Jacoby heeft aan de redactie van den sociaal-democratischen Volksstaat geschre ven dat hij, door het onlangs tegen LiehknechtBebel en Hepner wegens hoogverraad gevoerde proces, bewogen is om tot. de sociaal-democratische arbeiders-partij overtegaan. Na de verklaring der timmersmansbazen te Berlijn, dat zij den 20 al hun werkvolk zouden afdanken, indien de arbeid- stakingen in sommige werkplaatsen niet vóór den 17 geëin digd warenhebben de gezellen in eene den 15 gehouden bijeenkomst hestoten dat de thans plaats hebbende stakingen in allen deele zullen volgehouden worden. De bisschop van Paderborn heeft aan het feestmaal ter eere van 's Keizers verjaardag geen deel genomen; zulks was ter zake vau onhandige woorden, ten vorigen jare aan dat .maal gesproken. In eene in den dom gehouden redevoering heeft hij echter zijne koningsgezinde en 'aderlandslievende gevoelens welsprekend uitgedrukt. Beieren. De Tweede Kamer heeft den 15 verworpen de door de regeering bestreden voorstellen van den lieer Herz om alle beiersche gezantschappenen van den heer Freytag om alle, behalve dat te Weenen, te doen vervallen. Dr, v. Bollinger heeft den 15 het feest zijner 50jarige priesterlijke wijding gevierd, en bij die gelegenheid uit veie plaatsen van Duitschland blijken van belangstelling ontvangen. De minister v. Lulz overhandigde hem namens deu Koning het Eerekruis der Lodewijksordevergezeld van een eigen handig schrijven van Z. M. Elzas-Lotharingen. Men verzekert, dat een scheepvaart kanaal van Straatsburg naar Mannheim zal worden gegraven, dewijl eene afdoende verbetering van het vaarwater van den Boven-Rijn veel meer kosten en minder de algemeene wel vaart bevorderen zou. De nieuwe vestingwerken van Straatsburg zullen bestaan in een kring van 18 fortendie gemiddeld op een duitsche mijl afstand van den ringmuur zullen liggen. De kosten zijn op 30 a 40 miljoen th. geraamd. Eerst 11a de voltooiing der 5 reeds aanbestede fortenzal met den bouw der overige 13, en eerst na aller voltooiing aan de slechting der bestaande werken begonnen worden. De in Oct. te Doornik gearresteerde president der kamer van koophandel Oscar Spreux beschuldigd van bet, zicli toe eigenen van afbraak en andere zaken eeuer door hem beheerde instelling van weldadigheid, en wiens zaak den 11 voor de rechtbank moesi dienenheeftop raad zijner advocaten aan de directie dier instelling 25000 fr. doen toekomen, met erkenning, dat hij grove ongeregeldheden had gepleegd, welke hij voornemens was geweest, later op geldelijke wijze te vergoeden. De minister van financiën heeft den 10 bij de Kamer eene crediet-aanvraag van 225,000 fr. ingediend, tot aanmoediging van de deelneming der belgisehe industriëelen en kunstenaars aan de wereld-tentoonstelling te Weenen. In de Kamer van Vertegenwoordigers is den 12 voorge steld, door den heer Lefebvre om 22000 fr. toeti staan voor het grondig onderzoek van het, ingediende ontwerp om Brussel door een kanaal met de Schelde te verbinden, en door 17 Af gevaardigden een wetsvoorstel waarbij, op straf van nietigheid der procedure, bepaald wordt, dat in Antwerpen, O.-en W. Vlaanderen en Limburgalsmede in de arrondissementen Brussel en Leuvenbij het voeren van rechtsgedingen de vlaamsche taal moet gebruikt worden, wanneer de beschuldigde de fransche taal niet machtig is. De regeering heeft de briefwisseling openhaar gemaakt welke zij met de spaansche regeering over de Internationale gevoerd heeft. In eene daaronder voorkomendenotavan8 Maart heeft lord Granville de uitnoodiging, door den minister de Bias in een schrijven van 9 Februari aan alle Staten gedaan, om eene conventie fegen de Internationale te sluitenvan de hand gewezen op grond .dat die Vereeniging de engelsche wetten niet geschonden heeft. Aan liet Lagerhuis zijn 2 petitiën, de eene door 891 per sonen onderteekend, gezonden door bewoners der omstreken van Tichborne, die, zich overtuigd houdende van de rechtmatigheid der aanspraken van den thans in Newgate opgesloten pre tendent naar de Tichborne-goederen verzoeken dat, zijne verdediging op 's lands kosten zal geschieden. Het centrale crimineele gerechtshof heeft den 18jarigen Arthur O'Connor, wegens poging om de Koningin schrik aante- jagen, veroordeeld tot 1 jaar dwangarbeid en 20 geesselslagen. Den 8 is eene fransche damemevr. Biel, in hare woning in Parklane, Piccadilly, te Londen, door hare van Parijs terugkeerende dochter (aan een franseh tooneel te Londen verbonden) gewurgd gevonden. Verdacht van dit misdrijf werd hare 23jarige keukenmeid Marguerite Bixblanc, die ver dwenen is met, eenige sleutels, waaronder die eener brandkist, waaruit engelsche banknoten fransche honds en spoorweg- aandeelen ontvreemd waren. Zij is te S. Denis by Parijs in hechtenis genomen, in het bezit van 60000 fr. en van ver scheidene kostbaarheden en heeft hare misdaad volledig be kend onder verklaring uit haat en wraakzucht gehandeld te hebben. De heer A. L. v. d. Bergh, ridder van den Ned. Leeuw en van verscheidene andere orden, en consulair vertegenwoor diger der meeste europeesche Staten te Portsmouth is den 10 op 75jarigen leeftijd overleden. Alle koopvaardijschepen in de haven hebben op het bericht daarvan de rouwvlag ge- hesehen. Den 11 is in eene op het kasteel van Dublin gehouden bijeenkomst, van vertegenwoordigers van zeer uiteenloopende godsdienstige en staatkundige beginselen uit verschillende deelen vau het Vereenigd Koningrijk, besloten tot het op richten van een gedenkteeken voor lord Mayo, den vermoor den onderkoning van Britsch-Indie. In eene den 13 te Warwick gehouden vergadering van grondbezitters en landbouwers uit den omtrokdoor de Kamer van Landbouw belegdis besloten om eene confe rentie met de arbeiders te houdenter gedachtenwisseling over de loonen. Zoowel in deze als in eene denzelfden dag te Cambridge gehouden bijeenkomst van landbouwers was met het er over eensdat de beweging ouder de arbeiders aan liet, opstoken van uit Londen afkomstige partijgangers te wijten is. Den 14 is te Londen door ontevreden engelsche, fransche en duitsche leden der Internationale eene groote meeting gehouden, ten einde te protesteeren tegen liet inconstituti- oneele gedrag, hetwelk zij het bestuur der Vereeniging te last leggen, o.a. het ontbreken van behoorlijke rekeningen over een tijd van 6 jaren. De meeting is tot den 22 verdaagd. De notawelke de memorie van antwoord in zake de Alabama-eischen vergezelt is openbaar gemaakt en komt hierop neder. De geneefsche vierschaar wordt ingelicht om trent het opgerezen misverstand ter zake der „niet.-recht streek - sche eiichen," welke Engeland niet ter beslechti :g kan toelaten; niettemin heeft Engeland besloten om zijne memorie van antwoord intedienendie zich echter streng tot de „recht- streeksche eischen" bepaalt. Hopende dat het misverstand vóór den lód n Juni, als wanneer de zittingen der vierschaar aanvangen, zal zijn uit den weg geruimd, wenschtEngeland Ie verstaan te geven en geeft het nadrukkelijk en formeel de scheidsrechters kennis, dat het indienen der memorie van antwoord geene afbreuk doen kan aan de door Engeland

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 1