Turkije. Outtlenrijii-fiSungarijc. Xtviisrriaml. Spanje. Vereeuigde Stalen. aangenomen houding en aan Engclands rechtenwelke het zich stellig voorbehoudt. Den 16 is in beide Huizen van het Parlement door de ministers Granville en Gladstone medegedeeld, dat, naar de regeering vernomen heeftde generaal Bancroft Davis bij de geneefsclie vierschaar eene verklaring heeft ingediend, inhou dende dat hijter zake der toelichtende nota van de engel- sclie regeering, zonder instruction zijnde, het zijnen plicht rekent om te verklaren dat. America zich te dien aanzien al zijne rechten voorbehoudt. De memorie van antwoord in zake de Alabama-eischen is thans ook aan het Parlement medegedeeld. In de inleiding van het 154 pagina's vullende document weigert Engeland bepaald om te antwoorden op of in discussie te treden over de beschuldigingen van vijandige bedoelingen, welke Engeland zou gekoesterd hebben, of aan schending der onzijdigheid, waaraan het zich zou hebben schuldig gemaaktevenzoo weigert het om in discussie te treden over de zoogenaamde niet-rechtstreeksclie eischen. De memorie antwoordt vervol gens op de eischen betreffende elk schip afzonderlijk en recapit.uleerende, wordt de werkkring de geueefs'lie vierschaar beperkt tot de rechtstreeksche schadeveroorzaakt door de vernietiging van schepen of eigendommen. Vergoeding van interessen beschouwt de memorie als onaannemelijk. Ten slotte wordt nog gewezen op de moeilijkheden en gevaren die voor onzijdige mogendheden zouden voortspruiten uit de regelen, welke America in het volkenrecht tracht intc- voeren. Hoogerhuis. De minister Gramilleheeli den 11, lord Stanhope beantwoordendegezegddat Erankrijk op het punt staat van ter zake der reispassen schikkingen te treffen, door welke verlies van tijd en van geld voor de reizigers zal worden voorkomen, en welke de minister hoopte, dat voor Engeland bevredigend zullen zijn. Hij betuigde zijne ingenomenheid met dit bewijs van Erankrijks goede gezindheid jegens En geland. Den 12 heeft de minister van buitenl. zaken, in antwoord op eene interpellatie van lord Stanhopeover de engelseh- americaansche aangelegenheden eene mededeeling gedaan welke overeenkwam met die van den heer Gladstone in het Huis der Gemeenten (zie lager), maar er bijgevoegd, dat de regeering niet vóór den iO besloten heeft om de memorie van antwoord overleggen. Na rijpe overweging was zij tot deslotsoin ge komen, dat die overlegging volstrekt geeue uitwerking heeft op Engelands tegenwoordige houdingvermits in dat stuk uitsluitend over de „rechtstreeksche eischen" gehandeld wordt. De minister had de memorie doen vergezeld gaan van eene notawaarin de regeering te kennen gaf, dat zij zieh het refcht voorbehoudt om zich aan de aroitrage te onttrekken ingeval de moeielijkheden tot na 15 Juni voortduurden. Lagerhuis. Sir W. Laicson heeft den 12 voorgesteld, aan de Koningin het verzoek te richten om stappen te doen, ten einde zich te onttrekken aan de 15 tractaten, die Engeland verplichten om in zekere gevallen oorlóg te vceren. De heer Gladstone heeft dat voorstel bestreden en als zijne ïueeniug te kennen gegevendat de bedoelde tractaten niet de ver plichting opleggen om in zekere gevallen oorlog te voeren maar alleen het recht geven om in zekere gevallen tusschen- beide te treden. Het voorstel is met 126 tegen 21 stemmen verworpen. Pe heer Baillie Cochrane heeft een historisch overzicht van de Internationale gegeven de beginselen en doeleinden van dat genootschap levendig bestreden en er tegen geprotesteerddat Engeland het, duldde. De heer Fawett heeft de Internationale verdedigd. De minister van binnenl. zaken heeft verklaarddat Engeland onvoorzichtig handelen zou door tegen de Internationale maatregelen van uitroeiing tenemen. De heer Disraëli heeft gevraagd, of de regeering de noodige stukken aan het Parlement wilde mededeelen om het land te overtuigendat Engeland geene eischen van vergoeding voor „niet-rechtstreeksche schade" zijdelings of rechtstreeks erkend heeft. De heer Gladstone heeft geantwoord, dat de memorie van antwoord en de daarbij gevoegde nota aan het Parlement zoo spoedig mogelijk zouden worden mede gedeeld. De briefwisseling met de Ver. Staten daarentegen kou niet worden medegedeeld, daar het de bestaande vriend schappelijke verhouding niet bevorderen zouwelke de 2 gouvernementen wenschen aantekweeken, indien deengelsche regeering de staatkundewelke zij denkt te volgeni ekend maakte vóór de ontvangst van liet antwoord op hare nota van 20 Maart; die staatkunde zou afhangen van den inhoud van dat antwoord. Den 16 heeft de minister van marine, in antwoord op eene interpellatiegezegddat omtrent de verdedigbaarheid der noord-oostkust van Groot-Brittanje door eene commissie van zee-officieren een onderzoek wTordt ingesteld. Het Huis zou, zeide hijde onmogelijkheid inzienom rapporten van zoo conlidentiëelen aard als die van deze commissie openbaar te maken. Op voorstel van den minister van koloniën werd voor de eerste maal gelezen een wetsvoorstel, strekkende om het verkoopen van sterke dranken aan wettelijke bepalingen te binden. Door sir Masseg hopes werd eene motie voorgesteld ten gunste eener nieuwe verdeeling der belastingen, met het doel om de grondeigenaars van een deel der hen drukkende belasting, en wel van die voor de kosten der justitie, politie en krankzinnigen gestichten, te ontheffen. De motie is 'na eene langdurige discussieniettegenstaande de bestrijding der regeeringdie er bezwaar in zag om met de kosten ook het beheer van genoemde instellingen op zich te nemen, aan genomen met 259 tegen i 59 stemmen. De conservatieven hebben deze nederlaag der regeering met langdurige toe juichingen begroet. Prins Frederik Karet van Pruisen is den 14 te Konstan- tinopcl aangekomen Hij heeft zijnen intrek genomen in het gebouw van het duitsche gezantschap, alwaar de Sultan hem den 15 een bezoek heeft gebracht. De Keizer heeft door den aartshertog I,odewijk Kictor een brief doen overhandigen aan Koning Fictor Emmanuel, waarin hij, zijn leedjvezen betuigende, dat eene herhaaldelijk be raamde ontmoeting tot, nog toe mislukt ishem uitnoodigt in den nazomer zijn gast te Ischl of te Salzburg te zijn. Hongarije. De Keizer heeft den 16 de zittin<* der 2 Kamers van den Rijksdag gesloten. De vertegenwoordigers van Engeland en van de Yereenigde Staten hebben den 15 de memoriën van antwoord hunner regeeringen op het stadshuis te Genève in handen gesteld van den heer Faorotsecretaris der vierschaar, die ze aan de scheidsrechters zal doen toekomen. Deze woonden die plechtigheid niet bij zij zullen den 15 Juni eene vergade ring houden. Voor de Kamer van Afgevaardigden zijn verkozen 230 ministeriëele candidalen en 175 radicalen, republikeinen, car- listen en alphonsisten. Hoe voordeelig de verkiezingen ook voor de regeering zijn uitgevallenis liet een zeer ongunstig verschijnsel, dat door het leger nagenoeg uitsluitend candidaten der coalitie ver kozen zijn geworden. Genl. del Reg, zijne aan de corps commandanten gegeven wenken dus in den wind geslageu ziendeheeft met zijne mede-ministers begrependatihij door een meer populair generaal als lioofd van hot departe ment van oorlog behoorde vervangen te worden. Ten gevolge van eene schikking tussckeu de ministeriëelen en de oppositieis het stembureau voor de verkiezing dei- Senaatsleden te Madrid samengesteld uit 2 ministeriëele ieden en uit 2 oppositie-ledeu. Voor zoo ver tot nu toe bekend is, bekooren 113 der nieuw verkozen leden van den Senaat tot de ministeriëele partij en 39 tot de oppositie. Men be rekent, dat. in het geheel de regeering op 195 leden zal kunnen rekenen en dat de oppositie 50 leden zal tellen. Te Madrid hebben de ministeriëele candidaten de overwin ning behaald. Den 13 hebben 5 gewapende personen den machinist van den trein naar Andalusie gesommeerd te stoppen, waaraan door den machinist niet is voldaan. Te Siguenza zijn 2 po gingen oin een spoortrein te doen ontsporenmislukt. Eene bende van 600 carlistendie voornemens was iii Barcelona binnen te rukken heefttengevolge van de waak zaamheid der bezettingniets kunnen uitrichten. De troepen zijn in Barcelona geconcentreerd. De minister van oorlog heeft alle dienstplichtigen onder de wapenen geroepen. Nabij Villafranca provincie Barcelona, heeft eene, bende van 250 carlisten een spoortrein doen stilstaan zij hebben den reizigers geen letsel aangedaanmaar de telegraafdraden afgesneden. Te Vich heeft eene patrouille der door de land eigenaren samengestelde burgerwacht eene bende misdadigers aangevallen en daarvan 2 man gedood en 1 gewond. In de baskischc provinciën wordt door de carlisten eene beweging voorbereid. De regeering is op hare hoede. De Mississippi-stoomboot Oceanus is verbranden daarbij zijn van de 100 opvarenden 60 omgekomen. Eene meeting te Nienw-York van auti-Grant gezinde re publikeinen, alwaar veel geestdrift heersckteheeft den 12 met algemeene stemmen motiën aaugeuomen ten gunste van het bijeenroepen eener liberale conventie t.e Cincinnati. De voornaamste dagbladen voorspellen eene coalitie tusscken de anti Grant gezinde republikeinen en de democraten. De heer Peters heeft den 10 in het Huis der Afgevaar digden eene motie voorgesteld inhoudende, dat. de „niet-recht streeksche" eischen moeten beschouwd worden als te zijn opgegeven door de verklaring der americaansche commissa rissen tijdens de onderhandelingen over het tractaat van Washington afgelegd dat. men dezelve ingeval van het tot stand komen eener minnelijke schikking zou laten varen. De motie is naar de commissie voor de buitenlandsche aangele genheden verzonden. Zij vangt aan met te verklarendat de niet-rechtstreekschc eischen in strijd zijn met den zin van het tractaat van Washington. De Herald beweertdatzoo het bewezen is dat de ame ricaansche memorie ongegronde eischen bevat, zij moet worden ingetrokkenal kost dit nog zulk een offer aan den nati- onalen hoogmoed. Zoo de President Grant de memorie in trekt, moet de heer Fish, minister van buitenl. zaken, zijn ontslag nemen. Bij de Kamer der Vertegenwoordigers is door het comité voor buit. zaken een rapport ingediend ten gunste der reso lutie waarbij den President wordt aanbevolen, van de re geering van Cuba de onvoorwaardelijke invrijheidstelling van den naar eene strafkolonie verbannen americaanschen burger dr. Howard en de teruggaaf van diens eigendommen te vor deren. Het antwoord van den minister Fish op de jongste nota van Engeland is den 17 verzouden. De Tribune zegt, in een artikelwaarin zij die nota beoordeeltdat America recht heeft om op de uitspraak van de vierschaar van Genève aan- tedringen. De washiugtonsche correspondenten van verscheidene te Nieuw-York verschijnende dagbladen melden, dat de regeering besloten heeftde „niet-rechtstreeksche" eischen intetrekkeu. BlilUlPtllilIKl. De Koning heeft den 12 de inrichtingen behoorende tot het pneumatisch rioolstelsel var. kapt. Liernur en de eilanden Kattenburg Oostenburg en Wittenburg bezocht,. Die eilan den waren nog in den feestdus'van t April en de inwoners ont vingen Z. M. met groote geestdrift en boden hem een lau werkrans en een zilveren beker aan. 's Avonds waren de eilanden even als op 1 April geïllumineerd. De Koningin bezichtigde het nieuwe gasthuis voor kraamvrouwen en de schilderijen in Arti et Amicitita. 's Avonds woonden H.H. M.M. en prins Alexander het concert in Felix Mentis bij. Den 13 bezocht Z. M. de schilderijen-tentoonstelling, alsmede het garnizoens-hospitaal en de Willemstraat,, waar hij met gelijke hartelijkheid ontvangen en hem een zilveren snuifdoos met een diamant versierd aangeboden werd. De Koningin bracht een bezoek aan het kosthuis No. J van de Maatschappij voor den werkenden stand, aan het Pius-gesticht in de Kerkstraat, het Vondelspark en het Muzeüm Fodor. Den 14 hebben de Koningde Koningin en de prins de godsdienstoefening in de Nieuwe Kerk, onder het gehoor van ds. Pantekoek, bijgewoond. De Koning en prins Alexander bezochten vervolgens den provincialen scherpschutters-wedstrijd der vereeniging Claudius Civilis, en de Koningin den dierentuin Den 15 is de kon. familie naar den Haag teruggekeerd. Vooraf had de Koning aan den burgemeester f 2000 voor de algemeene armen ter hand gesteld. Staten-Generaal. De regeering heeft geantwoord op het sectie-verslag der 2e Kamer omtrent het Oost-Indisch tarief. Zij handhaaft de afschaffing van het differentieel invoerrecht en heffing van een algemeen matig uitvoerrecht der voornaamste stapel-productenwaarbij nog gevoegd wordt voor thee f 1 per 100 kilogram. Bij de 2e. Kamer is ingediend een wetsontwerp tot ver hooging van hoofdstuk V der Staat.sbegrooting voor 1872 met f 361,400, te bestrijden uit de hoogere opbrengst der Rijks-middelen, en wel: f lOÜOft meer tot wering van be smettelijke ziekten en bevordering der koepok-inenting, 12000 meer voor reis-, verblijf- en bureaukosten der veeartsen f 200,000 tot onteigening van vee, aangetast, door longziekte, en f 124,000 meer voor den rotterdamschen waterweg, tot uitvoering eener dading met de vereeniging tot land- verbetering te Dordrecht. Benoemingen enz. De heer Waldeck heeft in den ge meenteraad van Loosduinen medegedeeld, dat hij van hoogere autoriteit uitgenoodigd was zijn ontslag te vragen. De raad besloot met 5 tegen 1 st. de Koning te verzoekenhet ontslag niet te verleenen. Den 15 heeft Z. M. het echter verleend. s Rijks Middelen hebben in de eerste 3 maanden des jaars opgebracht 19,419.456, tegen 17,655,270 gedurende hetzelfde tijdvak van 1871. Belastingen. De gemeenteraad van Middelburg heeft den 10 het kohier der plaatselijke directe belasting op dt inkomsten vastgesteld, het eerste na de afschaffing der ge maal-belasting, ten bedrage van 66000, berekend op 21'lrpc van het zuivere inkomen. Posterijen. Met 20 April zijn briefkaarten met betaald antwoord in gebruik gesteld Zij bestaan uit 2 aan elkander verbonden afzonderlijke kaarten en zyn tegen 6 cent, per stuk verkrijgbaar. Spoorwegen. De officiëele inschrijvingen in aandeelcn voor den Noordhollandsch-Erieschen Spoorweg bedratren reeds f 1,211,250, waaronder van ingezetenen van Berkhout/42000. Officieus zijn nog bekend bijdrager t,ot, een bedrag van f +.37+60. De gemeenteraad van Middelburg heeft 17 besloten, den minister van binn. zaken te verzoekendat de verbinding der onderscheidene gedeelten van den zuidelijken staatsspoor weg op de vodrdeeligste wijze voor hel algemeen behing en voor de financiën van den Staat,, en alzoo met intrekking der onteigeningswet voor de lijn Zwaluwe-Zevenbergenzal geschieden door den aanleg eener lijn van Rosendaal direct, naar de staatsbaau Breda-Zwaluwebezuiden de rivier de Mark. De gemeenteraden van Vlissingen, Tholen en Bergen op Zoom hebben besloten adressen van gelijke strekking in- tedienen, en te Goes en in eenige andere gemeenten is daartoe door B. en W. liet, voorstel gedaan. Stoomvaart. De Stoomvaart-maatschappij uNederlandu heeft tegen 22 en 23 April eene 5 p.cts. teening opengesteld van 3D miljoen in obligation van f 101)0 en f 500, aflosbaar in 26 jaren door halfjaarlijksche uitlotingcn en steeds ver wisselbaar in aandeelen der Maatschappij. De prijs der in schrijving is 93* p.c. Onderwijs. De gemeenteraad van Groningen heeft den I 3 bet voorstel van 15. en W. aangenomen, om aan de open bare scholen 12 hulponderwijzers aantestelleu ter vervanging der kweekelingen. Kerkelijke Zaken. De Koning heeft, op liet, verzoek van msgr. v. Genk, met wijziging van bet. besluit van 1853, ter vervanging der gemeente Hoevende gemeente Breda geschikt verklaard als vestigingsplaats van den bisschop. 17 Leden van den kerkeraad der herv. gemeente te Am sterdam hebben bij rondgezonden circulaire bekend gemaakt, dat zij voortaan niet meer bij de predikatiën of hij de be diening der sacramenten van moderne predikanten tegenwoor dig zullen zijn. Bij adressen van 1077 mannelijke en 2+5 vrouwelijke lidmaten is tegen dit besluit van den kerkeraad geprotesteerd. Leesten. De gemeenteraad van Winschoten heeft een crediet van hoogstens f 1800 toegestaan voor de kosten van feestviering bij de komst, des Koningster gelegenheid der inwijding van bet monument te Heiiigerlee. De gemeenteraad van Genemuiden beeft, beslotenter ge dachtenis aan 1 April 1572 een weeshuis 1e stichten, en daartoe den grond aftestaan voor het gebouw met eene som van 400'i. Aanbestedingen. Do heer WD. o. Mourik te Drumpt heeft het laagst ingeschreven op de werken ter verbinding der stations van den Rijn- en Staatsspoorweg te Utrecht en wel voor 101,000. Den 15, ten raadhuize te Amsterdam, bet. bouwen van eene uitwateringsluisaan het einde van de Nieuwe Vaart, nabij Zeeburgminste inschr. M. D. Broekmante Hardilixveld voor f 151,500. Den 15, te Amsterdam, door de direclie der Holl. Spoor wegmaatschappij het vergrootten van de hoofdgebouwen op de stations Anna Paulowna, Noordscharwoude en Hugo- waard, minste inschr. Gebr. Moorman, voor 34+70. Den 16, te Assen, het bo wen van een post-en telegraaf kantoor met directeurswoning, minste inschr. H. Renters, voor17627. Den 17, door het ministerie van binn. zaken, 1". het op- hoogen van den dam in de rivier bet Scheur aan den Hoek van Holland, 2'. het afgraven van gronden nabij den boven wond der doorgraving, minste inschr. P. A. Bos te Sliedreclit, voor n°. 1 25900, voor n°. 2 f ,60 per kubieke el. Den 18, te 's Gravenhage, bij tweede herbesteding, het aanplempen van bet middengedeelte van het open havenfront te Amsterdam minste inschr. L. Kalis Kz. te Sliedreckt voor f 1,847,000 (bij de eerste besteding was bet laagste cijfer 1,645,000, bij de tweede 1,3+7,500); door het prov. bestuur van Noordbollandhet bouwen van eene school en onderwijzerswoning teWestzaan, minste inschr. D.Ferlaan Sf Hoon te Haarlem voor f 20399. Bouwwerken. De gemeenteraad van Haarlem heeft den 17, met 9 tegen 6 st., verworpen een voorstel van B. enW. om in de Barteljorisstraat trottoirs (zonder opruiming dei stoepen) en een overdekt riool aanteleggen. De bestrijders oordeeldendat de ruimte voor rijtuigen daardoor te gering zou worden. Het fort S. Miciiiel te Venlo is voor f 9000 verkocht aan dén heer IJnskens te Bleriekde verschillende omlig gende perceelen grond hebben 18000 opgebracht. Verlichting. De lieer Piccalaga heeft het gemeentebestuur van Rotterdam concessie gevraagd voor bet leggen van een buizennet, ten einde aan iederen gasverbruiker de noo dige zuurstof te kunnen leveren voor het hydroxygeen licht, waarmede zeer gelukkig geslaagde proeven zijn genomen aldaai en te Utrecht. Het is het licht, dat in afgeloopen winter op den Boulevards des Italiens en in eenige gebouwen te Parijs is aangewend. De gemeenteraad van 's Hertogenbosch heeft bepaald, dat voortaan geene ruiming van faeeale stoffen zal moger plaats hebben dan met reukelooze toestellen. De gemeenteraad van Sciiagen heeft, bij adres aan de 2'. Kamer, verzocht om, bij de behandeling van het wets ontwerp op de nieuwe rechterlijke inrichting, de opheffing van het kanton Schagen niet goedtekeureu. Het Bestuur van Euterpe te 's Gravenhage heeft den gemeenteraad eene subsidie van f 40000 verzocht,voor het bouwen eener concertzaal. Giften. Prins Hendrik heeft 2000 doen toekomen aan de haagsche commissie ten behoeve der noodlijdenden door overstrooming op Java. Eene buitengewone vergadering der rederijkerskamer Ni- colaas Beets te Utrecht, ten voordeele van het asyl voor zeelieden te Brielleheeft 328 opgebracht,. Roode Kruis. Het boofdcomité heeft gedurende den oorlog van de 152 plaatselijke comité's, die gezamenlijk ont vingen 322,998. ontvangen f 11 +,368 en eene zeer aan zienlijke hoeveelheid goederen. Het verzond naar 37 plaatsen in Erankrijk Duitschland. Belgie en Luxemburg voor eene w aarde van 118,338, behalve de groote voorraad goederen door verschillende plaatselijke eomité's naar het buitenland verzonden. Rampen. Den 13 is bet huis van den heer P. Bakker te Winkel nagenoeg geheel afgebrand. De inboedel is gered. Alles was verzekerd. Den 14 is te Cromvoirt, bij 's Hertogenboscli brand ont slaan ten huize van den burgemeester, welketen gevolge van gebrek aan water, zoo is toegenomendat 10 huizen, 8 schuren en de school zijn vernield. De gebouwen waren alle verzekerd. Rechtszaken. De rechtbank te 's Gravenhage heeft een koetsier, wegens liet door onvoorzichtigheid en achteloosheid overrijden van een 7jarig meisje, schuldig verklaard aan on- willigen mausiag en veroordeeld tot +5 dagen cellulaire ge vangenisstraf. De rechtbank te Haarlem heeft den 1+ den heer L. Avis, stijfselfabrikant te Oostzaanschuldig verklaard aan ont duiking der verordening tot heffing eener plaatselijke belas ting op het gemaalen veroordeeld tot verbeurdverklaring van 2285 ponden niet aangegeven gebuild meel en 534,19 boete. Hij beriep zich te vergeefs op een door R en IV. van Oost zaan aan hein en de overige fabrikanten verleende vrijstelling. Misdrijven. Zondag-avond zijn te Nijmegen weder de glasruiten ingegooid van een der huisjesbehoorende tot de diaconie der herv. kerk omdat men vaderlandslievende lie deren bad gezongen. Overleden den 15, te Amsterdam, de lieer. F. v. Heukelom, sedert 1.5 jaren voorzitter der kamer van koophandel. Den 16, te Breda, de gepensioneerde luitenant-generaal A. J. Andresen, oud-commandant van het oostindische leger, oud 63 jaren. Den 18 te 's Gravenhage, jr. mr. A. J L. bn. Stratenus, oud-minister van buitenl. zaken, oud 6+ jaren. Staats-loterij. Trekking der 3e. klasse, No. 11637 25000, No. '2105 5000, No. 1+716 f 2000, No. 15616 en 192+3/ 1500, No. 1640, 5771, 6466, 119+9 en 12 16 f 1000. De onkosten van liet. op 1 April in het lokaal Diligenüa gegeven schoolfeest hebben bedragen 461,51. Aan inschri - vingen en giften was ontvangen f 595,20, zoodat er een overschot bestaat, van f 1.53.69. De commissie heeft gemeend het meest overeenkomstig de bedoeling der gevers te handelen, door dit bedrag ter barer beschikking in de spaarbank te plaatsen, „met bestemming voor een volgend feest voor de leerlingen der verschillende armen- en tusscheuscholen." Mej. M. li. Schuurman, hulponderwijzeres aan de openbare meisjesschool alhier, beeft met goed gevolg het examen als hoofdonderwijzeres afgelegd. Dezer dagen is aan het Natuur- en Letterkundig Ge nootschap Solus Nemo Satis Sapit alhier, door t.usschenkomst van een zijner geachte leden, den heer II. de Boer, van wege t bestuur van Teylers tweede Genootschap te Haarlem een belangrijk geschenk vereerdde serie namelijk der werken door die afdeeling van Teylers stichting sedert 1781 tot 1871 uitgegeven. De aixmaarsch© wetenschappelijke vereeniging gevoelt zich aan heereu directeuren van Teylers Genootschap daardoor dubbel verplicht, dewijl zij juist het plan gevormd heeftom langzamerhand eene verzameling van zulke natuur- en letterkundige boekwerken bijeen te brengen die in den regel in de boekerij van particulieren niet gevonden worden. Plaatsgebrek verhindert ons, in dit nummer bet vrij uitvoerig verslag der vergadering van Plicht en Recht opte- nemen. B U R E R L IJ K E STAND. ONDERTROUWD. 11 Apr. Pieter Johannes Kuneman en Margaretha Imma de Rijn. Johan Evert Clausing en Johanna Marga retha Krijt. ('ornelis Schermer, te Alkmaar en Maria van der Steente Bergen. Gerrit Noor- bergen, wedr. van Johanna Maria Koene en Johanna Reddering, beiden te Amsterdamlaatstgen. onlangs alhier. 18 Lourens Johannes Klijn en Lijsbeth Over. Frede rik us Henderikus Christiaan AI bert us Vreijbloedt, ge scheiden eebtgen. van Jaeoba Selderbeek, en Trijntje van der Meuten. Jacobus van Tiggelen pn Maria Everharda Fakkeldij. Pieter de Boer. en Anna Adnana Bui. Floris Schermer, wedr. van Helena de Boer, en Aagie Zoonen. Jan Zijpte Sehoorlen Aafje Smitte Alkmaar. Cornells Bussen wedr. van Trijntje Honig en Margaretha Withelmina Meijer. Leendert Jupijn en Marijtie Malefijt. Arie Peperkamp en Gaurtruida Koop man. Rillem Klaassenwedr. van Wilhelmina Grandadam en Guurtje A aandorp. Jacob de Zeeuw, wedr. van Anna Martina Morsingen Elisabeth Wilhelmina Gielenheiden alhier, eerst.gen. onl. te Zijpe. Jan karei Pieten en Johanna Margaretha Kecse. Thiel Netel, te A tkmaar, en Jantje Hooge- veente Avereest,. GETROUWD. 14 Apr. Hendrik. Haring Blom, wedr. van Elisabeth Kok, en Margrieta van der Roestwed. van Gerrit E'rikkee. Willem S/roo Cloeck en Jaeoba Appelboom. Klaas Stuijfbergen en Marijtje Paska/a. Johannes llendri- 1 us Woltering en Maria Johanna Blom.Christoffel Meerscli en Marigje de Ruiter. Hermanus van Woerden en Maria Hintzen. 16 Simon Jacobus Jonker en Theodora Anna van den Bosch. GEBOREN. 8 AprHilleyondaD. van Frans Brouwer en Bregtje Har der (in het vorig nummer staat abusivelijk Frans, Zoon van diezelfde ouders.) 13 v Leendert Simon Z. van Hendricus Langendam en Luwtje de Groot. Cornells Jacobus, Z. van Jacob Kluft, en Maria Johanna Erkamp. 16 AagtjeD. van Simon Admiraal en Aagtje Keppel. 17 Cornells Johannes, Z. "an Tijs Teileman en Wilhel mina Blokdijk. Jolumna Maria, D. van Willem Klaver en Aaltje Schipper. JanZ. van Willem EYedrik Karei Gouwe en Rika Margaretha Jaeoba ten Bruggenkate. 18 Hendricus Jacobus, Z. van Hendricus Jaeobus Wij- deman en Johanna Barbara Binneman. OVERLEDEN. I 2 Apr. Dieuwerlje Beuten, wed. van Jacob van den Burg, 65 j. 13 n Petronella Maria Schreuder, 28 j., wonende te Am sterdam. 16 Maria Calharina Landman, 23 j. Alexander, Z. van Christotlel Smit en Lucia AlidaVaesen 3 j.en 4 m. 17 Rijnanda Maria, D. van Cornells Luijcx en Alida lnja, bijna 4 w. 18 Johanna Margaretha Thoma, wed. van Jacob Kramer, vroeger wed. van Jan Wiebols, 70 j. Trijntje Baltusechtgen. van Teeuwis Arie Brasser, 48 j. VEILING VAN VASTE GOEDEREN.; 18 April. Door de Notarissen BAKKER SCHUT GOUWE. 1. Huis en Erf, Zz. Koningsweg, A 1522, Str. J. Metz f 1080. Verhoogd door W. J. Nulken met 55. 2. Dito, als voren, A 1521. StrI. Elzas 630. Verhoogd door C. Of man met 15.— 3. Dito, als voren, A 1520. Str. N. Piket n 675. Niet verhoogd. 4. Dito. Oz. Zakkenst,raatB 1933. Str. J. Metz 470. Opgehouden. Door den Notaris H. J. de LANGE. Huis en Erve, Nz. VerdronkenoordC 96, Str. A. Keijsper f 3720, ^Afslag 25 April.)

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 2