1 (iMslcui'ijk-iSMngai'ijc. Sugczonbctt Stukken. Den woord van opwekking. Veertigjarige Dienst. fttackt- cu Beursberichten. I een bekeerden israëliet in de hoofdkerk te Ismail gepleegd is niet alleen deze, maar zijn, tot verbazing van het openbaar ministerie en van de rechtbank5 andere israëlietendie valschelijk door hem van medeplichtigheid waren beticht- door dc jury schuldigd verklaard, en gevolgelijk tot vrij strenge straffen veroordeeld. De consuls-generaal van 7 mo gendheden hebben, naar aanleiding dezer veroordeeling. eene gemeenschappelijke nota aan de regeering gerichtwaarbij op nieuw de noodzakelijkheid eener regeling van het israëlie- tische vraagstuk betoogd wordt. De geheimraad baron Alois Kiibeck is tot buitengewoon ambassadeur bij den pauselijkcn Stoel benoemd. Oostenrijk. De verkiezingen voor den boheemschen Land dag hebben den 16 plaats gehad door het platteland, den 18 door de steden en de kamers van koophandel, den 22 door de groote grondbezitters. Bij die vau laatstgenoemden hebben de cze- chiseh-feudalen zich onthouden en zijn duitseh-liberalen ver kozen. Yan de 5 vaste leden (de 4 boheemsche prelaten en den rector-magnificus der hoogesehool te Praag) behooren er 2 van de 236 verkozen leden 80 tot de oppositie. Den 24 is de zitting geopend; de czechische Afgevaardigden waren niet verschenen. De voorzitter zeide dat de verga dering de banier van eerbied voorde wet zou moeten planten, den vrede met het Rijk herstellen en een einde maken aan de onvruchtbaarheidwaardoor hare handelingen tot dus ver ver 'gekenmerkt waren. De st adhouder betuigde zijne tevre denheid, dat de Landdag, zooals hij thans is samengesteld, een waarborg oplevert voor eene-streng wettelijke werkzaamheid in het belang van Boheme en van het geheele Rijk. De vergadering heeft herhaalde kreten aangeheven ter eere van den Keizer, de Keizerin en het keizerlijke jong verloofde paar_ Vervolg der Buitenlandsche berichten in het Bijblad. BSinnenlaiMl. Prinses Hendrik Amalia Maria da Gloria Augustais den 1 Mei te Walferdange, bij Luxemburg, na eene ongesteldheid van weinige dagen (longaandoening) over leden. Zij was eene dochter van hertog Hernhard vau Saksen- Weimargeb. te Gent 20 Mei 1830 en den 19 Mei 1853 gehuwd met prins Hendrik. Dit huwelijk werd, schoon het kinderloos bleef, als zeer gelukkig geroemd. Door hare minzaamheid en liefdadigheid had de over leden Yorstin de achting der natie verworven. De Koning is den 2 van het Loo naar Walferdange ver trokken. 's Konings bezoek aan de provinciën Friesland en Groningenwaar reeds talrijke toebereidselen tot eene schit terende ontvangst waren gemaakt, is wegens het overlijden der prinses tot het volgende jaar uitgesteld. Het Hof heeftop bevel van Z. M., voor den tijd van IS weken den rouw aangenomen. Staten-Generaal. De minister van oorlog heeft een gewijzigd wetsontwerp ingediend betreffende de bevordering, het ontslag en het pensioneeren van officieren bij de landmacht. Het ontwerp eener overeenkomst met de amsterdamsche Kanaalmaatschappijin hoofdzaak overeenkomende met het vroegere, in Maart voorloopig beperkt tot een voorschot van 3 miljoen, is mede ingediend. De 2» Kamer heeft den 2 alle amendementen op art. 1 der inkomstenbelasting verworpen dat van den heer Tak, waarbij de heffing bepaald werd van de zuivere jaarlijksche inkomsten uit onroerend goedroerend goedarbeid beroepen, bedrij venhandel, nijverheid en andere ondernemingen, openbare ambten, bedieningen, betrekkingen, wachtgelden en pensioenen uit de openbare kassen genoten, en uit eiken anderen hoofde, met 50 tegen 8 st.; dat, van den heer v. Deldenom de in komsten uit grondbezit voortvloeiende uittesluiten met 64 tegen 14en dat yan den heer Smidtom de belasting ook te heffen van alle in het Rijk gevestigde zedelijke lichamen, stichtingenmaatschappijen en naamlooze vennootschappen, met 41 tegen 27 st-; daarna is ook art. 1 verworpen met 51 tegen 27 st., en heeft, de minister van financiën de voordracht ingetrokken. De minister Blussé heeft den 3 zijn ontslag aan Koning ingediend. Spoorwegen. De gemeenteraad van Vrienzenveen heeft beslotenonder zekere voorwaarden voor 20000 deel te nemen in de 4 p.c. prioriteitsleening van 1,600,000 voor den spoorweg ZwolleAlmelo. De gemeenteraad van Kampen heeft den 30 beslotenvoor 300,000 in die leening deel- tenemen. De voorloopige concessionarissen voor den spoorweg Lei denUtrecht hebben het publiek nogmaals uitgeuoodigd tot deelneming in de leening van 2 miljoen, waarvoor nog f 300,000 ontbreekt. De gemeenteraad van Bolsward heeft den 27 besloten, voor f 100,0)0 deeltenemen in den Noordhollandsch-lfrieschen Spoorweg; de deelneming van particulieren aldaar beloopt ongeveer f 25000. De aanleg van den spoorweg Tilburg's Hertogenbosch Nijmegen is thans verzekerd, daar het aan het comité gelukt is, het aan de inschrijving ontbrekende bedrag door de heeren John Brogden and Sons voor hunne rekening te doen nemen. Landbouw. Bij kon. besluit van 13 April zijn goedge keurd de statuten der te Winkel opgerichte Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorderkwar tier, door invoering en beproeving van nieuwe en verbeterde werktuigen veerassenzaaizaden en mestspecicn uitloving van premiën voor de inzending van dergelijke voorwerpen op de jaarlijksche tentoonstellingen der Holl. M. v. Landbouw, aanmoediging en ondersteuning van proefnemingen, en het doen houden van landbouwkundige voordrachten door deskundige sprekers. Van 3 tot en met 7 October wordt, door het departement Arnhem der Maatschappij van Nijverheid, in Musis Sacrum eene tentoonstelling van vruchten bloemen en planten ge houden waarvoor gouden, zilveren en bronzen medaljes benevensprijzen in geld worden uitgeloofd. Gedurende deze tentoonstelling zullen muziek-uitvoeringen plaats hebben terwijl de heer de Beucker, van Antwerpenwordt uitge uoodigd tot het houden van voordrachten over de behandeling van ooftboomen. Feesten. Diakenen der herv. gemeente te Delft hebben, ter gelegenheid der nationale feestviering van I April, in hunne vergaderkamer, welkeeven als de artillerie-kazerne, deel uitmaakt van het voormalige prinsenhof waarin prins Willem J gewoond heeft en vermoord iseene fraaie busle van dien Vorst doen plaatsen. Ged. Staten van Gelderland hebben aan den burgemeester van Nijmegen, mr. P. Bijleveld, hunne tevredenheid betuigd over zijne vaste houding en krachtige handelwijze tijdens het feest van 1 April. In eene den 2 gehouden vergadering van ingezetenen van Rotterdam is besloten tot het oprichten van eenig monu mentaal teekentot aandenken van den uitmuntenden volks geest welke aldaar bij de feestviering van 1 April ge- heerscht heeft. Uit dankbaarheid aap de vlissingers, die in 1572 de Span jaarden uit Veere hebben helpen verjagen hebben de vrou welijke ingezetenen dier stad eene banier doen vervaardigen, welke den 2 Mei door eene commissie naar Vlissingen over gebracht aldaar plechtstatig ingehaald en den burgemeester aangeboden is. Aanbestedingen. Voor het éénjarig ouderhoud der aar dewerken kazernen en bruggen der vesting Helder, zijn minste inschr. Gebr. Moorman aldaar, voor f 19800. Den 30 April, te Harlingenhet dempen der Turfhaven, Heiligeweg en Brouwersgracht, aan A' Kuipers, voor /'SO,368 (nagenoeg f 4000 beneden de raming). Den 2 Meite 's Gravenhage, het eenjarig onderhoud der werken tot verbetering van den waterweg van Rotterdam naar zee, minste inschr. C. de Jongh te Sliedrecht, voor f 33,600het maken van het stationsgebouw bij de beurs te Rotterdam, minste inschr. C. Bosman, te Rotterdam, voor f 129,000; het maken van een haven-stationsgebouw te Vlis singen minste inschr. F. K. Osingate Middelburgvoor f 165,01)0; te Haarlem, door het prov. bestuur van Noord holland het leggen van een leidam langs de zuidzijde van het Krabbersgat, bij Enkhuizen, minste inschr. Hv. Wijn gaardente Vianenvoor f 67,187. Bouwwerken. B. en W. van Amsterdam hebben den gmeenteraad voorgesteld omvoor 103,000een pomp- stoomwerktuig te plaatsen aan den Oosterdoksdijk, tot over brenging van het grachtwater in het IJ Uit Sneek is een adres met 118 onderteekeningen tegen de voorgestelde vermeerdering van oorlogsuitgaven en de ver grooting van het cijfer der miliciens aan de 2e Kamer ge zonden. Werkloonen. De 3 typografische Vereenigingen te Am sterdam stellen aan de patroons voorafschaffing van den arbeid op zon- en erkende christelijke feestdagen, werkdagen van 10 urenen 50 p.c. verhooging van loon voor het overwerk. Te Haarlem zijnten gevolge eener gedachtenwisseling in de onlangs opgerichte afdeeling der Vereeniging ter be vordering van fabrieks- en handwerksnijverheidde loonen der timmerlieden, metselaars, schrijnwerkers en ververs met 1Mei eenigszins verhoogd. Giften. Te Deventer is voor het zeemanshuis te Brielle f 531, voor het racnument f 125 verzameld. De heer P. Hoekstra te Harlingen heeft een gedeelte van zijn gebouw ./Zee- en Spoorzichtafgestaan voor een opte- richten geneeskundig verplegingshuis, en de dames R. en M. Hanekuik hebben daarvoor ieder 1000 toegezegd. Prins Frederik heeft 1000 aan de commissie voor de overst.roomiugen op Java doen toekomen. Wijlen mevr. de wed SchneevoogtDonker Curtius, wier echtgenoot inspecteur der krankzinnigen-gestichten was, heeft aan het nederl.-israël. gesticht voor krankzinnigen te Am sterdam gelegateerd 6000 4 p.c. N. S. Rampen. Den 26 zijn uit Zutphen eenige huzaren naar 's Heerenberg vertrokkenalwaar op eenige plaatsen brand is uitgebarsten (den 25 zijn 2 huizen verbrand), hetgeen aan kwaadwilligheid wordt toegeschreven. Te Heteren (Gelderland) zijn den 27 twee huizen en een molenmet veel huisraad koren en 8 varkens verbrand. Pokken. Van de ongeveer 1450 kinderen beneden 12 jaren, gedurende de jongste epidemie te Amsterdam bezweken, waren slechts 19 ingeënt, en van de ruim 700 volwassenen slechts 5 gerevaccineerd. Misdrijven. Den 29 zijn te 's Gravenhage gearresteerd een apothekers-bediende der geneeskundige inrichting van het Nut en diens medeplichtigewegens het achtereenvolgens ontvreemden en verkoopen van hoeveelheden sulphas chinicus, ter waarde van p.m. f 700. Rechtszaken. Dc rechtbank te Leiden heeft den 26, ter zake der ongeregeldheden wegens het niet, houden der kermis te Bodegraven in het vorige jaar. 5 personen veroordeeld tot gevangenisstraf van 2 maanden tot 1 jaar (eenzaam), boeten van 8 tot f 25 en de kosten. De rechtbank te Utrecht heeft den 2 vier personen uit IJ sselsteinwegens het toebrengen van slagen en het in?laan van vensterruiten op 31 Maart en 1 April, veroordeeld, 2 tot eene maand en 2 tot 15 dagen eenzame opsluiting. Overleden, den 28, te Amsterdam, W. M. Westerman, ijverig voorstander van volksontwikkelingredacteur van het tijdschrift Bato, oud bijna 37 jaren. Staats-loterij. Trekking der 4«. klasse. No. 8232 f 25000, No. 8943/5000, No. 2201 /2000, No. 4021 en 16279 f 1500, No. 57, 1310, 4643. 5777 en 15013 1000. Koloniön. In de afdeelingen Samarang en Demak (Java) zijn omstreeks 2000 bouws rijstvelden door de overstroomingen ver nield, en ook de sawahs der vrije landen Sayong en Gemoelak hebben veel geleden. Het bestuur heeft 2000Ó aangewezen voor het aankoopen van zaadpadieen ruim 100,000 voor openbare werkendoor de bevolking van Demak tegen een dagloon van 30 cents uittevoeren. Te Nickerie (Suriname) hebben overstroomingen plaats gehad, waardoor geweldige verwoestingen zijn veroorzaakt; zelfs het hoogere gedeeltewaar de nieuwe stad wordt aan gelegdwordt zoodanig bedreigd, dat, indien geene sterke zeewering wordt aangebrachtde nieuwe aanleg spoedig het lot der oude stad zal ondergaan. Ten behoeve van spraakgebrekkige en achterlijke kinderen, vooral van stamelaars en hoorend-sprakeloozen, kan het dienstig geacht worden van tijd tot tijd te wijzen 'op de inrichting voor dergelijke kinderen, onder directie van den heer t. IJ ntes Kir.gma te Amsterdam, Prinsengracht C C 514, gesticht en beschermd door professor Tilanus. Wij doen zulks naar aan leiding van het jaarverslag over 1870/71 waaruit blijkt, dat in dien tijd weder 53 patiënten uit Amsterdam en andere plaatsenop aanbeveling van verschillende geneeshecren en hoofdonderwijzers, van die inrichting hebben gebruik gemaakt, en dat meestal zeer gunstige resultaten verkregen zijn. Ook dit blijkt uit het verslag, dat de instelling, die hoofdzakelijk moet bestaan uit de kostgelden der leerlingen, dringende be hoefte heeft aan geldelijke ondersteuningwaarop zij zeker evenzeer aanspraak mag maken als de instituten voor blinden, doofstommen e.d.g. Menschenvrienden worden derhalve uit.- genoodigd zich tot eene jaarlijksche bijdrage te willen ver binden. Door C. Poland te Oudorp zijn dezer dagen vier Northonput- ten geboord waarvan er twee op eene diepte van SO en 60 voet vrij goed drinkwater opleveren (vooral voor vee) de derde op eene diepte van 61 voet isalhoewel helder en voor het vee voldoende, min of meer brakterwijl de vierde, op eene diepte van 60 voet, aan de vereischten van goed drinkwater voldoet en tevens zeer sterk welt. Als eene bijzonderheid kan worden gemeld, dat op 15 April 1. 1., in den tuin van den heer K. Sluijter te Zijdewind, p.m. 60 bloemkolen (broccoli) op den kouden grond geteeld, vol komen snijbaar waren De zachte weersgesteldheid gedurende den winter heeft veel bijgedragen, om ze zoo vol en groot te doen worden als thans het geval is. PER. TELEGRAAF, 's Gravenhage, 4 Mei 1872. Als stellig wordt gemeld, dat alle overige Ministers hun ontslag aan den Koning hebben aangeboden. De discussie ovei bet Oostindisch tarief en de spoorwegen op Javn gaat niet (loor, ge'i)k Maandag in de zitting van de Tweede Katner blijken zal, daar de Ministers in overweging hebben gegevei. om alleen de kleine loopende zaken aftedoen. De Katner gaat denkelijk spoedig op recès. Haringcarspel28 April 1872. Heden was het feest in deze gemeentede Burgemeester mogt het zeldzame voor- regt, smaken, met zijn echtgenoote gedachtenis te vieren van eene 50jarige echtvereeniging. Algemeen en talrijk waren de blijken van belangstelling. Waaide van iedere woning de vlag als bewijs van deelne ming, bij de armen, mildelijk door het feestvierende echtpaar bedachtzal ook dankbaarheid hiertoe wel hebben medege werkt. Op den weg kerkwaarts was door de burgerij een prachtig versierde eereboog opgericht. 'tWas een treffend gezigt, toen het grijze echtpaar, bege leid door een tal van kinderenbehuwd- en kleinkinderen onder bet bespelen van het orgelbet kergebouw betrad maar niet minder treffend was de wijze, waarop door den leeraar dit feest bij de godsdienstoefening werd herdacht. 'tWas een indrukwekkende feestviering, die niet weinig ook verhoogd werd door de talrijke blijken van deelneming, van elders ontvangen, waaronder er waren van hooggeplaatst e personenen die allen dus met zoovelen uit deze gemeente als 't ware wedijverden, om bet feestvierende paar de welver diende hulde en achting te betoonen. Bij het feestmaal werden door familieonderwijzers, ge meente- en kerkbestuur, prachtige geschenken aangeboden. Er heerschte bij dat feestmaal eene zeer gewenschte orde en vrolijkheidniet weinig verhoogd door een tal van ern stige en luimige toastendaarbij uitgebracht. Getuigde alles van de meest mogelijke gulheid en onbe krompenheid van het feestvierende echl paarde heer van Tellingenrestaurateur te Alkmaar, heeftdoor nette bedie ning en smaakvolle versiering der tafel, er niet weinig toe bijgebragt om bet feest zoo vrolijk te doen zijn als het ge weest is. Zal deze dag alzoo der familie Francis overgetelijk zijn ook bij alle ingezetenen dezer gemeente zal een aangename herinnering daaraan wel blijvend wezen. Een feestgenoot- In een Christenland zijn er ongetwijfeld velendie de uitbreiding van het Christendom op hoogeu prijs stellen. In een land als 't onzedat zooveel rijkdom en welvaart te danken beeft aan zijne Oost-Indische Bezittingenmag men omtrent de beschaving der Indische volksstammen niet onverschillig zijn. En zouden wij, Nederlanders, die allerwege de vruchten plukken van een uitmuntend Volks-onderwijsdan ook niet wensclien dat iu onze Indische gewesten door de Christelijke volksschool hoofd en hart werden verlichtbeschaafd, ver edeld Zouden we niet gaarne ziendat de vreeselijke toestanden welke het heidendom daar, reeds zoo vele eeuwen, te aanschouwen gafeindelijk eens vervangen worden door de vruchten der christelijke beschavingp Deze gedachten zijn zeker bij velen opgewekt door de lezing van het artikel in het Nieuws van den Dagvan de hand des te vroeg ontslapenen edelen S. Gorter en getiteld: Roepstem aan allen die Indik liefhebben. Na een blik op 't geen het Nederlandsch Zendeling-Ge nootschap wedervoer, ook in de schatting van velen wordt in dat artikel in 't. licht gesteld hoezeer op liet eila- d Cele bes, in de Minahasa, onder de Alfoeren de Christuspredi king en de Christelijke volksschool ruimen ingang vonden. „Daar vooral sloeg de arbeid des Genootschaps aan in een vruchtbaren grond." Onder de 113000 inwoners van de Minahasa heeft het Genootschap honderd zeventien lagere scholen met. een kweek school voor inlandsche onderwijzerswaarbij nog mogen ge rekend worden 20 scholen met 1000 leerlingen te Gorontalo en de nabijgelegen Talauz- en Sangi-Eilanden. Nu verkeeren die I 17 scholen in gevaarlijken toestand. Zal het onderwijs goed blijvendan moeten het onderwijzend personeel en de hulpmiddelen uitgebreid wordendan behoort de kweekschool in staat gesteld te worden geregelder en krachtiger hulp aan de scholen af te staan. Het Genootschapook met den besten wilkan voor de scholen niet meer dan ruiifl zes duizend guldenvoor de Iweekscbool nog geen vier duizend gulden 's jaars afstaan. Vele onderwijzers hebben niet meer dan veertig gulden 's jaars, de bestbezoldigden niet meer dan honderdtwintig. De Zendeling Graafland directeur der kweekschool geeft tot lieden onderwijs in de voorgalerij van zijn huis maar dat huis behoeft noodzakelijk verbouwing en herstel om 40 kweekelingen te kunnen opnemen. De aanstelling van eenige Nederlandscke hulponderwijzers wordt onmisbaar geacht. Thans komt het Genootschap tot zijne landgenooten tot het verkrijgen van f 8000 voor eens en 12000 's jaarlijks. Het heeft regt zich tot allen te wenden met de gewetens vraag „wat moet er worden van de scholen in de Minaha sa want het komt niet voor een sectenbelangmaar voor een nationaal- en maatschappelijk belang." De roepstemdie wij herhalenheeft bij velen ingang gevonden. Reeds zijn eenige duizenden ook op dit altaar der welbegrepen menschenliefde gestort. Goed voorgaan doet goed volgen. Moge 't zijn ook door vele belangstellenden te Alkmaar! De Permanente Commissie van 't Nederl. Zendeling-Ge nootschap iu Noord-IIolland heeft ter opwekking tot dit goede doel »de Roepstem tot allen die Iudië liefhebben", in grooten getale doen overdrukken en verspreid. Thans geschiedt deze verspreiding door de ondergeteekenden ook bij vele geachte Ingezetenen te Alkmaar, die door de lezing van het blaadjemoge het zoo zijn zich wél zullen laten vindenom op eene lijstwelke deze week zal worden aangeboden, van hunne ondersteuning in dezen blijk te geven. Moge dit opwekkend woord velen die //Roepstem" doen volgen Ds. A. JP. OORT. President der afdeeling Alkmaar. A. MEETER Pz. Lid der Permanente Commissie van 't Aederl. Zendeling-Genootschap. Hartelijk geluk Schmidt, en hoe staat het met je vrouw en den kleine man Zóó, heb u 't al gehoord? Ik dank U. Alles w elGoddankMijn vrouw en de kleine jonge zijn goed bij de spullen. Een goeje reis gehad Uitmuntend! Wat is die Jufvrouw de Roos een knappe vrouw. Dit is nu nummer 5876. .Nummer 5876! Wat meen je daar mêe? Wel, mijn kleine Jchiann Coefraad is het 5876«" exemplaar, dat. door de hulp vau Jufvrouw de Roos het licht ziet. Dat is waarlijk geen kleinigheid 5876! dit getal reikt aan de halve bevolking van de stad Alk maar. Dan heeft Jufvrouw de Roos dit vak ook al lang bij de hand gehad Ja, het wordt den 9 Mei e.k. al veertig jaar, dat zij als particulier en Stads-Vroedvrovw verlos kundige hulp verleende. „God zegene de vrouw die zoo vele bewelda- digde moeders in bange levensuren heeft bijgestaan!" Zoo zal menigeen zeggen, waarde Schmidt, en ik stem geheel in met dien wensch. Maar nu moesten, dunkt mijde armen van hun koper en de wei- bemiddelden van hun zilver geven om Jufvrouw BAREN Dl NA DE ROOS, geboren KIEFT, op den vierdag van hare veertigjarige verloskundige praktijk een geschenk te vereeren. De stadgenooten moeten hare verdiensten erkennen en op prijs stellen, en wij kennen onze goede stadgenooten te goed, dan dat wij zouden twijfelen aan hunne medewerking, om in dezen een goed werk te doen. Naschrift. De ondergeteekende betuigt zich bereid tot de ontvangst van koper en zilver, voor dit goede doel, vóór of op den 7 Mei e k. A. MEETER Pz. In de vorige week is alhier uit Noorwegen aangevoerd eene lading ijsvoor rekening van den heer G. H. v. d. Veen pachter van den ijskelder. Dezer dagen is per spoorweg voor de gasfabriek een nieuwe meter aangevoerdter zwaarte van ongeveer 4000 n. ponden. Door het stedelijk muziekcorps zullen Zondag 5 Mei des namiddags te 5) uren, in den Stadshout, de navolgende stukken worden uitgevoerd 1. Marche (Pline), van Nihout. 2. Ouverture (Der Wild- schutz), van Lort zing. 3. Chant Tyrolien (Clarinet Solo), van Dunckler. 4. Potpourri (La Bohémienne), van Balfe. 5. Mar che (La Gonfauon), van van Ackere. 6. Ouverture (Stradella), van Flotow. 7. Polka (Le Postillon amoureux) (Cornet Solo), van Neumann. 8. Pantaisie (Bouch rd d' Avesnes), van Miry. Zie Gemeenteraad in het Bijblad. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 2 Mei Hermanns Nederkoorn, te Amsterdam, en Maria En- gelina Schellinger. te Alkmaaronl. te Zwolle. Machiel Duig/etter, wed. van Antje Molenaar, en Alida den llartog. GETROUWD. 28 Apr. Jan Kruijer, en Sara Maria Boersen. Johan Evert Clausinq en Johanna Margaret ha Krijt. GEBOREN. 26 Apr. AbrahamZ van Jacob Ruiter en Trijntje Wonder 27 Antje, 11 van Jan Wortel en Neeltje Hartog. 29 Maartje, D. van Klaas Duits en Geertje Kruijshoop. 30 Albert, L. van Jan Ploeger en Catharina van den Brink. Bregetta Barbara, D. van Jan Termaat en Neeltje Tuin. 1 Mei. Johannes, Z. van Dirk Bloemer en Harmina Maria Hoedjes, 2 Johannes Jacobus, I vanHermanusGodijn en Mietje van den Berg. OVERLEDEN. 27 Apr. Pauline Heloise Jjoubon, echtg. van Louis Adrien Alexandre Perrin34 j. 28 Dieuwke Nicoluy, echtg. van Pieter Jacobz. de Wijn, 60 j. en 9 m. Christina van den Idsertechtg. van Machiel Hendrik Tijs41 j. Grietje, van Bartholomew Duits en Antje Koster, 3 j. en 3 m. Franciscus Johannes, Z. van Gijsbert Snel en Johanna Wilhelmina Westhoff, ruim 8 m. Johannes Gerard/is. Z van Johannes Henricns Bruns en Engelina van der Vlugt, ruim 4 j. Johanna Cor nelia, D. van Jan Jacob Boogh en Antje de Vries, 15 m. Maartje, D. van Johannes Lambertus Hendricus Jo- seplius Westenberg en Pietje Visser, 1 m .Johanna Margaretha de Groot, echtgen. van Barend Dirk vau Dam 43 j Geertje Half, echtgen. van Jacobus Boersen 39 j Fredericus C'omeman, 45 j. Johan Fredrik Ilagman, 48 j. 29 30 1 Mei. 2 ALGEMEENE BEWAARSCHOOL. Zitting van Commfssarissen op Dingsdagden 7 Mei 1872, des avonds ten 8 ure. Ouders, die hunne kinderen op de bewaarschool wenschen toegelaten te zien, kunnen zich ten genoemden tijde aan het locaal der school aan de Doelenstraat vervoegenvoorzien van de geboorte- en inëntingsbewijzen der kinderen. Uit naam der Commissie, J. van der KAAY, Secret. Alkmaar 29 Apr. Aangevoerd 3 Koeijen 105 a 200, 412 Kalveren 28 a 98. 12 nucht. dito 8 a 16, 84 vette Varkens 50 a 62 ets. per kilogr. 9 magere dito f 13 a 16. 3 Mei. Kleine kaas f 33,50, Commissie dito f 32, mid delbare dito/ 31.25, laagste prijs 17, aangevoerd 231 stapels, wegende 44700 NP.-Ter graanmarkt aangevoerd 800 hectoliters: Tarwe f 13, Gerst 60 kilo 5,20, idem 65 kilo 5,50, idem chev. 70 kilo f 6,50, Haver 40 kilo 2.80, idem 45 kilo 3,50, idem 50 kilo f 4, bruine Boonen 12,5o! 4 Mei. Aangevoerd 4 Paarden 50 a 220, 18 Koeien f 160 a 200, 47 nucht. Kalveren f 5 a 16 463 Schapen f 25 a 40, 894 Lammeren f 14 a 20, 19 Geiten 5 a 7, 24 kl. Bokjes f 0,45 a 0.95, 214 magere "Varkens f 14 a 25, 414 Biggen tl a 11 Boter per kop t 0.70 a 0.75. Edam 27 Apr. Kleine Kaas 20 a 25,50 verkocht 8 sta pels wegende 1020 kilogr. Enkhuizen 1 Mei. Kleine Kaas 26 a 32,50 verkocht 12 stapels. Karweizaad 16 a 17 per 50 pond, bruin Mos terdzaad 21 a 22, grauwe Erwten f 14 a 16, vale dito /Ha 13, Bruine boonen /12 a 14, Gerst 5 a 6 Haver 4 a 5. Haarlem 1 Mei. Kleine kaas 29 verkocht 26 stapels, wegende 3922 NP. 24 Koeijen 200 a 3003 Vaarzen 80 a 90, 7 Pinken 50 a 65, 1 vet Kalf 35, 14 nucht. dito /4a 10, 107 Schapen 26 a 31, 10 Lammeren a 15, 1 Varken 52 c. p. NP., 45 Biggen 8 a 32. Hoorn 2 Mei. Kleine kaas f 34, verkocht 72 stapels wegende 17010 kilogrammen. Schiedam 2 Mei. Moutwijn 12,25, Jenever 17,50, k- 10

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 2