Bijblad van de Alkinaarsche Courant van Zondag 5' 1 1872. Frankrijk. Groot Bridanjc en Ierland. Italië. Spanje. Den 21 zijn te Lyon 2 leden van de revolutionaire club der straat Grolée tot leden van den gemeenteraad benoemd De gemeenteraad van Nantes heeft besloten, dat het fraaie voetstuk van het na de September-revolutie ouder den voet gehaalde standbeeld van den minister Billault naar een ander plein overgebracht, en daarop een monument voor de in den jongsten oorlog gesneuvelde burgers van Nautes geplaatst zal worden. prefect van Marseille, graaf de Kératryheeft de zit ting van den Algemeenen Raad weder bijgewoond. De heer Tardtetidiewegens de verwerping van "zijn verzoenings voorstel, zijn ontslag als lid van den Raad bad ingediend, heeft dit weder ingetrokkeu. De handelsstand van Marseille beeft den prefect de Kératry eene ovatie gebracht; een zijner voornaamste tegenstanders in den Algemeenen Raad de ultra-radicale Afgevaardigde Rouchetgewezen lid der Commune van Marseille is door de balie aldaar onwaardig verklaard om deel daarvan uitte- maken. De gemeenteraad van Lyon heeft de overeenkomst met de hransch-Hollandsctie Bank goedgekeurd, waarbij deze aan neemt eene leening der gemeente ten bedrage van 8 miljoen fr. te plaatsen. 1 Victor Hugo heeft de toelaag voor zijn lidmaatschap van 3 weken der Nat. Vergadering h 675 fr. in bet fonds tot ondersteuning der betrekkingen van staatkundige gevangenen «n veroordeelden gestort. De lieer' Unceta, een carlistisch Gedeputeerde, die uit Bor deaux vertrokken was om zich naar Spanje te begevenis te Boucauin den omtrek van Bayonnegearresteerd en naar eene noordelijker gelegen fran.'cke plaats overgebracht. Het Journal Officiel van den 29 waarschuwt tegen bet deelnemen van franschen aan de woelingen in Spanje, en brengt de straffen in berinnering tegen het treden in vreemde krijgsdienst en tegen vijandige daden jegens bevriende natiën. In de parijsehe wijk S. Ambroise is den 28 tot lid van den gemeenteraad verkozen de gewezen ultra-radicale Afge vaardigde Floquetmet 2350 van de 3370 uitgebrachte stem men. Zijn eenige mededinger was een industrieel, de heer Gradozdie zich een gematigd republikein noemt en vroeger imperialist was. De conservatieven hadden eene zeer lijdelijke houding aangenomen. Het aantal kiezers der wijk ibedraaet 6400. De gewezen consul-generaal te Nieuw-York, de beer Place, indertijd in eersten aanleg vrijgesproken, maar door liet pa- rïjsche hof van appèl tot 2 jaren gevangenisstraf veroordeeld, heeft zljïïf- tegen laatstgemeld vonnis ingediende voorziening in cassatie teruggenomen. Sommige organen richten krachtige e« vaderlandslievende vermaningen aan de fransche toeristen om in dit jaar Duitsob- landen inzonderheid de duitsche badplaatsenniet tot het doel hunner uitstappen te maken. Den 30 is in het kamp van Satory het doodvonnis vol trokken aan den beeldhouwer Genton, een der medeplichtigen aan den moord der gijzelaars van la Roquette. Hij stierf met den uitroep„leve de Commune Wegens deelneming aan den parijschen opstand zijn veroordeeldde kunstschilder Henrygewezen kolonel der Commune die geen deel aan hare gruweldaden gehad maar de mairie van het 14* arrondissement overweldigd en in die wijk de beweging van 18 Maart georganiseerd^ ver scheidene willekeurige arrestatiën gedaan en last tot het doen derailleeren der van ersailles komende spoortreinen gegeven Heefttot de doodstraf Girin Félix Leprince Badinier en Lemarewegens verschillende geweldenarijen en daden willekeur, de eerste tot levenslangen dwangarbeid, de v TV c*u0ai uciu tic tweede tot deportatie in eene vestingde derde tot eenvou dige deportatiede beide laatsten tot ge"angeuisstraffen van 3 en 1 jaar; de petroleuses van de liue Royale en van de TuileriëuMarie Ménand tot de doodstraf, liortense Machu, en vj-ouw v. d- Wal of Baruteau tot levenslangen dwang arbeid. Marguerite Dixblancs is den 30onder geleide van 2 po- licie-agenten, uit Parijs naar Engeland vertrokken. 9 Leden van de meerderheid der Nat. Vergadering, welke zich voor het onbepaald verschuiven van de discussie over de catholieke adressen verklaard, en deswege door FUxivers beschuldigd was, dat zij de zaak van den H. Vader verraden hadde heeren de Corcelles en de Mérodezijn te Home de houding dier meerderheid gaan rechtvaardigen alwaar, naar zij in le Correspondant mededeelen, de Paus de gevolgde handelwijze volledig heeft goedgekeurd. L'Univers heeft daarop aangekondigd, dat zij haar adres van protest tegen bet gedrag der meerderheid aan den Paus, ondanks de tal rijke ontvangen adhasiën intrekt. De beer Veuillotaldus zijne onderwerping betoond hebbende, noodigt nu de liberaal- catholieke organen, le Correspondant, le Franqais en la Gazette de trance, uit, daarvan mede blijk te geven en te verklaren, of zij ten volle gezind zijn om zich aan den Syllabus en de Bul Quanta Cura te onderwerpen- De maarschalk Bazame heeft een verweerschrift uitgegeven onder den titel van uHet Rijn-leger van 12 Aug. tot 29 Oct. 1870, /fwaann hij tracht aantetoonen, dat, indien hij, na de in sulting van zijne krijgsmacht te Metzgsene beslissende stappen gedaan heeft om uit zijne hachelijke positie te ge raken, dit door hem is nagelaten op advies van al de onder zijne bevelen geplaatste corps-commandanten. De genl. de fVimpJfen beeft uit Algiers een protest gezonden tegen het (overigens vrij gematigd) oordeel van den raad voor decapsulation over zijd gedrag, en zich daarin zeer beklaagd over de blaamhem opgelegd wegens het door hem gevoerde commando en zelfs wegens „eene capitulatie die hem was voorgeschreven en tegen welke hij zich onmo gelijk kon verzetten.Tevens heeft hij aan den minister van oorlog een brief gerichtwaarin hij zijn ontslag vraagt. Nationale Vergadering. De behandeling van het wetsont werp t(t reorganisatie van den Raad van State is den 23 niet doorgedaan, door bet indimen en naar de commissie ver zenden van een contra-project, van den heer Target, strekkende tot het uitstellen der definitieve organisatie tot na het vaststellen van den regeerihgsvorm en het inmiddels uitbr, iden van liet per soneel. De rapporteurs van andere aanhangige wetten waren nc niet gereed, en alzoo kwam de legcrwet, waarover de discussie op verlangen van den heer Thiers 3 weke-i verdaagd was aan de orde. Om aan genoemd verlangen te voldoen, ge schiedde de eerste lezing voor den vorm en werd de discussie tot de tweede lezing uitgesteld. Daarna werd behandeld bet ontwerp van eenige Afgevaardigden tót liet tegengaan der openbare dronkenschap, door allerlei strafbepalingen als boete, gevangenis, verlies van stemrecht en van benoembaarheid tot openbare ambten. Den 24 is deze wet in tweede leziii-aange nomen en vervolgens zonder discussie bet, voorstel van veie Af gevaardigden om eene commissie van 45 leden te benoemen, tot het instellen eener enquête naar den toestand der arbeidende «lassenalsmede het wetsontwerp tot intrekking der decre- '852 omtrent de bezittingen van het Huis v. Orleans. Met 341 tegen 192 st. werd afgewezen een voorstel om te arijs eene afzonderlijke sectie intcstellen van den raad van vroedmannenter vereffening van geschillen tusschen geëm ployeerden en besturen der spoorwegmaatschappijen. i'l'1 e .(le 'leer Raoul Ducal tot de regeering de vraag ge nc 11, ot zij daar het Journal Officiel het deelnemen van sommige maires aan de banketten ter eere van den heer Gambetta niet had afgekeurd liet gedragvan die maires goedkeurde. Toen de mi nisterLe/ranc daarop ontkennend geantwoord had, heeft de heer Uuval zich bevredigd betoond en voorgesteld om tot de orde van den dag overtegaanhetgeen met levendige blijken van goedkeuring aangenomen werd. Den 26 is besloten tot het niet in overweging nemen van liet voorstel van den heer Fayeom het houden van kiezers vergaderingen ook voor de verkiezingen voor de Algemeene Raden toetestaan. De minister van binn. zaken, naar zijn oordee daarover gevraagd, gaf te kennen, dat hij later waarschijnlijk m het toestaan der verlangde vrijheid zou be willigen maar dat hij het tegenwoordige oogenblik daartoe met geschikt achtte. Deze verklaring verwekte veel ergernis bij de linkerzijde. Den 27 heeft graat Jaubert de regeering geïnterpelleerd over het reispassenstelselhetwelk hij in stand wenschte te houden, als voortreffelijker! polieie-inaatregel en als voortref- elijk middel tot stijving der schatkist. Meende men aan de klachten buitenslands er tegen aangeheven, gehoor te moeten gevendan moest men het intrekkenmaar niet enkel aan de engelsche en belgische reizigers ontheffing verleenen. De minister Lefrunc verklaarde voor de opheffing van het stelsel te zijnmaar liet voorzichtigheidshalve trapsgewijs te willen doen, zonder tot de afschaffing bij de wet overtegaan, waar over men later berouw zou kunnen hebben. Graaf Jaubert stelde daarop voor, dat de wet gehandhaafd moesl worden totdat eene nieuwe wet, werd aangenomen, maar zijne motie werd met eene groote meerderheid verworpen. De lvonsche Afgevaardigde Millaud beeft de regeering geïnterpelleerd over de arrestatieu te Lyon op den 25 (van 6 leden van het bestuur der revolutionaire club der straat Grolée waarvan de ontbinding te vergeefs gelast was). De minister le franc antwoordde, dat de arrestatiën en huiszoekingen op last van den officier van justitie hadden plaats gehad, en dat de jus titie ten dezen haren plicht vervuld had. De rechterzijde juichte deze verklaring toe. Den 29 heeft de commissie voor de reorganisatie van den Raad van State verslag uitgebracht over het tegen ontwerp van den heer Target e s., en is door haar tot het ter zijde legtren daarvan geconcludeerd. De minister Dufaure verklaarde! dat de regeering zich vereenigde met de in haar ontwerp door de commissie voorgestelde wijzigingen, behalve met die waarbij de benoeming der leden aan de Vertegenwoordiging wordt opgedragen. Bij de stemming over het ontwerp-Target is dit verworpen mét 364 tegen 239 st. Den 30 beeft de Afgevaardigde Scheurer gevraagd, of het met mogelijk zou zijn om nieuwe onderhandelingen met Duitschland te openen ten einde de bepalingen van het vredestractaat betreffende mmdeijarigen en fransehen, die in eten rilzas en Lotharingen gevestigd zijn en zich thans ten opzichte hunner aantenemen nationaliteit moeten verklaren nader toe te lichten. De minister de Rémusat heeft geant woord dat de regeering pogingen zal doen om aan het traetaat eene voor de rechten der belanghebbenden zoo gun stig mogelijke uitlegging te doen geven. Den 25 is de uitvaart van den graaf v. Mayo te Dublin op indrukwekkende wijze gevierd, nadat zijn lijk den vorigen dag in den haven van Kingstown was aangekomen. De markies v. Lansdoicneeen der junior-lords van de schatkistisin de plaats van lord Northbrookthans on derkoning van Britsch-lndie, tot secretaris-generaal van oorlog benoemd. Dewijl het rechtsgeding van den Staat tegen den zich noemenden sir Roger Tichbornewegens het dagvaarden van getuigen uit Chili en Australië, niet vddr 1 Nov. zal kunnen aanvangen, heeft de rechter den beklaagde tot borgstelling toetelaten tot een bedrag van 10000. Daarvoor liebben zich aangeboden lord Rivers, het*Parlementslid Onslow dr Attwood en de heer Lamont. Den 26 is de beklaagde uit de gevangenis ontslagen. Den 2i is in Willis 's Room te Londen, onder voorzit terschap van den hertog v. Edinburg, eene meeting gehou den waaraan vele hooggeplaatste en invloedrijke personen deelnamen, tot stichting van een fonds ter nagedachtenis van lord Mayo. 's Avonds heeft genoemde hertog de tweede jaarlijksehe internationale tentoonstelling in Kensington, ditmaal muziek instrumenten, papier, juweelen en katoen bevattende, geopend. Uit Philadelphia wordt aan de Times gemeld, dat de ame ricaansche gezant te Londen den last heeft ontvangenaan lord Granville mede te deelen, dat, indien Engeland vooraf besloten heelt,het beginsel van het toelaten der niet-recht- streeksehe eischen voor de geneefsche vierschaar niet aantene men, America in dat besluit zal berusten. Daar alzoo ten opzichte van bet beginsel beslist zou zijn, zou de vierschaar er niet over beraadslagen. De americaansche pleitmemorie zou ®1veranlIerd blijven, ofschoon zij door de bovengenoemde schikking buiten werking wordt gesteld. Menverzekert.dat Engeland dit voorstel beeft aangenomen. De te Londen verschijnende Echo zegt„De generaal öchcnck lieeft het antwoord van den minister Fish op lord Granville's jongste nota ontvangen. De heer tish betoogt daarin in bet breede en op vriendschappelijke wijzedat de niet-recht,streeksche eischen in de americaansche pieitmemorie enkel zijn opgenomen om de zaak te doen uitmaken. De memorie en de vorige depeehes van America tooneu zret de minister, voldoende aandat America de eischen niet heeft gedaanten einde schadeloosstelling te ontvangen maar om eene beslissing te verkrijgen voor alle punteuNau' verschil. De Koning van Belgie is den 29 te Woolwich aangekomen en te Londen aan het Claridges-hötel afgestapt. Hooger- en Lagerhuis. Den 23 hebben de hertog v. Richmond en de heer Hardy, laatstgenoemde namens den heer Dtsraëligevraagdof de regeering bereid wasde verzekering te gevendat de arbitrage te Genève zou worden geschorst, tenzij de „niet-rechtstreeksche" eischen door het gouvernement der Ver. Staten lossen of ingetrokken werden. De ministers Granule en Gladstone hebben geimt- woorddat de regeering het niet raadzaam oordeeltte zeggen wat zij denkt te doen voordat zij het antwoord van America op lord Granville's tweede nota ontvangen heeft. Lagerhuis. Den 24 heeft professor Fawcelt den minister Gladstone gevraagdof hij een dag wilde bepalen voor de overwegmg van de, ter verwerping van zijn wetsvoorstel tot reorganisatie der dublinsche universiteit, door den minister voor Ierland voortestellen motie, welke, volgens het gerucht, tevens een votum van vertrouwen in de regeering zou'moeten zfln. De minister antwoorddedat hij de bill van den heer tawcett niet beschouwde als een votum van wantrouwen te hevatten, hoewel, bij aanneming ervan, de regeering hare beioiten omtrent het booger onderwijs niet zou kunnen nako men, en dus met langer met vrucht ys lands zaken in het Huis en.' „ez®er bij eene spoedige beslissing over de bill wenschelijk achtte, mochten de ballot-bilt en andere aanhangige wetsontwerpen niet achtergesteld worden, en hij kon dus vooreerst geen dag bepalen. De heer Faiecett kondigde daarop aan dat hij mocht de regeering het niet vóór den volgenden dag met hem eens worden, alsdan de verdaging van het Huis zou voorstellenten einde de aandacht op de vestige™*1 der reSeering >a de laatste dagen te Den 25 heelt de heer Fawcett zijne bedreiging vervulden de verdaging voorgesteld. Drie vierde deelen der liberale partij waren voor zijne wet geweest, maar nu de regeering haar tot een votum van wantrouwen gemaakt had, kwam et een na bet ander lid hem aanzeggen, dat het behoud van net liberaal kabinet boven zijne wet ging. D'. Flat/air, Atgevaardigde der universiteiten van Edinburgh en S. Andrew en de heer Bouveriebeide liberalen, ondersteunden het voorstel, het afkeurende, dat de regeeringde beslissing over eene kwestie van vertrouwen onbepaald wilde uitstellen, ue minister Gladstone verklaarde, eene strikt defensieve hou- cüng te zullen aannemen de wetgeving voor Engeland en schotland was door de jongste maatregelen voor Ierland zeer ten achteren en eisebte afdoening. Wat de dagblad artikelen, waarin met bet aftreden van het ministerie gedreigd was, betrof, reeds bij de tweede lezing had bij verklaard, zich slechts met de helft der wet te vereenigen. Hij kon het verzoek van den heer Fawcett, om een dag voor het in comité behandelen der wet aantewijzen. niet inwilligen en geen zekerheid geven, dat daarvoor in den loop der'zitting gele genheid zou zijn. Nadat nog eenige leden het woord halden gevoerd, heeft de heer F. zijn voorstel ingetrokkenonder verzekering dat hij, werd geene schikking getroffen welhaast op de zaak zou terugkomen. Den 25 zijn de 1U nog overige en 2 nieuwe artikelen der ba tot-bilt aangenomen. Een ander artikel, door den heer 'awcett voorgesteldhet bestrijden der verkiezingskostcn uit e opbrengst der plaatselijke belastingen bepalende, vrerd door den minister Forster ondersteundomdat het aan den werkman den weg naar het Parlement banen zoumaar ver worpen met 261 tegen 169 st. Den 26 is met 148 tegen 70 st. verworpen eene motie van den beer Irevelyan, strekkende om ook ten platten lande het Kiesrecht te verleenen aan allendie het hoofd zün van een huisgezin. Den 29 heeft de minister Gladstonein antwoord aan sir Cr. Jenhnsonmedegedeeld, dat de regeering heeft toegestemd in eene rente-garantie voor eene leening van Canada, ten edrnge van 2j miljoen p.st., ten behoeve van den Pacific- spoorweg en de verbetering van kanalen, in verband met het vashmgtonsche traetaat, en dat Canada dat voorstel heeft goedgekeurd. De Koning heeft den componist Verdi tot grootofficier van de orde der kroon van Italië benoemd. Het te Rome vergaderde Arbeiders-Congres heeft in vol maakte orde plaats gehad en de staatkunde is geheel buiten het spel gebleven. Door eenige werkliedenwaaronder zich geen enkele romein bevondis een protest opgemaakt tegen alles wat door het Congres verricht is, onder voorwendsel, dat m die vergadering prinsen, Senaatsleden, Afgevaardigden en andere lieden, welker belangen met die van den hand- werksstand in strijd zijnwaren binnengeslopen. Door de uitbarsting van den Vesuvius zijnde dorpen, S. Se- bastiano en Massa di Somma, die door de bewoners yerlaten warenbijna geheel door den 6 ellen dikken lavastroom ver- woest, de stad Lorre del Greco en verscheidene naburige dorpen zijn mede verlaten. De Koning heeft zich naar de plaats es onheus begeven en, even als de ministers en het gemeente bestuur van Napels, aanzienlijke sommen ter beschikking van den prefect gesteldom in de behoeften der noodlijdenden te voorzien. Militairen handhaafden de orde en weerhielden i jhmws&mri&cii. Eenige personen, die den berg beklommen haddenom de uitbarsting van nabij te zienzijn door het plotseling opengaan van den grond hevig gebrand; zij worden m de gasthuizen te Napels verpleegd. Uit de dorpen zijn 12 personen gedood en ongeveer evenveel gekwetst. Den was de lavastroom tot staan gekregen, maar viel tot op omstreeks 4 uren afstands een ascliregen. Den 1 Mei werd de uitbarsting als geëindigd beschouwd. De heer Rios Rosas is den 25, met 168 st. tegen 84 st. m blancotot voorzitter, en 4 leden der ministeriëele partij zijn tot ondervoorzitters der Kamer van Afgevaardigden verkozen. De genl. Diaz de Radaeen gewezen hoofd-officier der krijgsmacht van Koningin Isabella, heeft het opperbevel over de msurgeuten aanvaard. De regeering heeft Navarre, BiscayeLerida, Catalonie en een gedeelte van Aragon in staat van beleg verklaard. De maarschalk Serrano is in den nacht van 26—27, met 6000. volgens eene andere opgaaf met 16000 man, uit Madrid vertrokken naar Navarrehet voornaamste tooneel van den opstand, waar hij de landstreek zeer goed kent. De opstan delingen aldaar worden aangevoerd door een oud-Gedepu teerde deu heer 1 rabax. De insurgenten hebben de telegraaf van Alasua naar Pampeluna doorgesneden en den spoorweg te Zumarragain de provincie Guipuzcoaonbruikbaar ge maakt, maar deze is spoedig hersteld. In l'ampeluna hebben de republikeinen van de overheid wapenen gevraagdom met de nat. garde tegen de carlisten opterukken aan welk verlangen voldaan is i de P™ie Wdladolid hebben de gensdarmes eene bende van 200 man geslagen. Een aanval der opstandelin- gen op de stad Lumbier, in Navarre, op den 26, is met verlies van doodengekwetsten en gevangenen afgeslagen, le lortaceti, 111 de provincie Valenciais gestreden, waarbij de opstandelingen 16 dooden en 30 gewonden en gevangenen verioren. De opperbevelhebber Rada is een paar dagen later te Yzarga teruggeslagen en door karabiniers in de richting der grenzen nagezet. Den 1 Mei is bij Castellon eene bende verslagenwaarbij van de insurgenten 3 man gesneuveld zjjn. In Biscaye zijn de muiters herhaaldelijk geslagen. In de provinciën Saragossa, A lava en Guipuzcoa hebben de onge regeldheden geheel opgehouden. In de provinciën Leon en Santander trachten zwakke benden steden van weinig gewicht in opstand te brengen. Voortdurend komen manschappen ia onderwerping. A i, voor elke regel meer 15 ling tot Zaterdag namiddag dgend nommer ingestaan; ;en over de ontruiming van het franscli .ling der laatste 3 miljards ook vódr den - goed einde te brengen, sclie organen verkondigen onbewimpeld an don Carlos in Spanje moet leiden tot tieme Koningschap in Frankrijk, en ook ding van andere natiën. ichoelcher, Louis Blanc en ruim 40 andere gdendie in Sept. '71 een voorstel tot ener amnestie wegens den parijseben op- i 1.1. een voorstel tot afschaffing der dood- md is thans een schriftelijk verzoek tot richt om, zoo lang ten aanzien dier voor- ssing genomen isde uitvoering van alle •echtszaak uitgesproken vonnissen te doen Thiers heeft zich in deze zaak onbevoegd ressanten naar de Nat. Vergadering ver- ïtwoord was een schrijven 'van de com- jevoegdwaarin deze zich insgelijks in de. zich een studenten-comité gevormdmet petitionnement te organiseeren tegen het en" onderwijs. e eene opgave openhaar omtrent het peti- holieken ten voordeele van de vrijheid van jsnaar welke het aantal adhmsiën reeds 100 geklommen is. 'rancaisehet blad van den heer Gambetta. door de ozechische studenten te Praag medewaarin geprotesteerd wordt tegen ging der hoogeschool bij de opening van en verklaard, dat bet, hart van liet sla- 'oheme overal en altijd niet Frankrijk is te Straatsburg officieel vertegenwoordigd ie van 3 boogleeraren uit Weenen1 uit raz]. bet orgaan van den heer Thiersis zeer t besluit der Kamer omtrent de benoeming en Staatsraad. Het beschouwt dit als een iwen in den President en vraagt, of deze d werkelijk denzeifden argwaan inboezemt leon in 1848. Ier commissie voor het voorstel-Bamberger, ir maken der processen-verbaal van den Raad irlangt, is de regeering daarmede begonnen; an het fort Lichtenstein wordt geprezen er commandanten van Marsal en Vitry-le- gekeurden tevenswat laatstgenoemde klaard dat de onvaderlandsche gezindheid utoriteiten hare ontijdige overgaaf heeft in De minister van oorlog heeft genoemde deelddat de maarschalk Bazaine voor een schijnen niet als gedaagdemaar, op zijn ers te kennen gegeven verlangen, vrijwillig, n de tegen hem ingebrachte beschuldigingen eeft op de sommatie van FUnivers, tot het mderwerping aan den Syllabus enz., geant- beantwoorden dezer gewetensvragen nood den leiden tot het hervatten der polemiek .s juist een einde heeft willen maken; dat agen reeds eene kennelijke overtreding is van gegeven gebod der liefde, en dat zij aan haren Kerk te kort zou komen door aan onbevoegden int geloof en gewetensovertuiging afteleggen. rance verklaart een zuiver staalkundig orgaan de nu en dan opgenomen dogmatische arti- telijken worden geschreven dat zij slaande meningen van voor- en tegenstanders getrouw zich na de afkondiging der definitie daaraan eften dat zij wat de houding der Kamer catholieke adressen betrof, steeds aan de Dupanloupden kardinaal Antonelli en den :ns denkwijze haar bekend was, gestaan heeft, ran den beer Thiers hebben de schilders en nne werkendie het aandenken aan de gru- .enarijen van den jongsten oorlog verlevendi- ldra te Parijs te openen tentoonstelling van teruggenomen, n eerste transport van 250 parijsehe veroor- e al de gewezen leden der Commune en en- zooals Henri Rochef'ortbehoorenaan fregat Danaé naar Nieuw-Caledonie vertrok- égere is achtergeblevenomdat men dezer iring zijner kleederen 180000 fr. in schatkist- leeft, waarvan de herkomst nog moet worden erg adering. Den 1 Mei is bet debat voort- 3 der voordracht omtrent den Raad van State iver liet amendement, der beeren Burdoux en de leden en rekestmeesters te doen benqemen van het uitvoerend bewindop voordracht rraad. De rapporteur Batbie en eenige woord- chterzijde bestreden dit amendement nadruk- nde. dat er een waarborg voor overeenstemming met de Kamer moest bestaan. De minister ligde met klem het beginsel der benoeming rnement, waaraan zij steeds, behalve in 1848, 1 geweest. In 1848 bevond de Kamer zich machtiger uitvoerend bewind dan het tegen- nover een mededinger, waarvoor zij op hare jn. Nooit is bet gezag zwakker tegenover de iging .geweest dan nude Kamer beet zicli rein en het gouvernement beijvert zich dit te ir de benoeming tot zich te trekkenstelt de e leden van den Raad even hoog als den ge- haar benoemden President der Republiek, zienswijze tusschen den President en de door ïen en te bedanken leden kon gemakkelijk uit den geruimd, maar niet een verschil tusschen

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 5