Tc SI uur of tc Ko< Ecu Huis Ie liiiu NOORDSCH IJS. ONOIMTBEERLIJI I er Reiniging des* Tand Y Tiji lioiwlcrtl kilogram o liggende aan de Zuiderwerf. De billëtten moeten uiterlijk den elfd morgens vóór tien uren, worden ingeleve Wrïi van eenige Ineht. Voor 11.11. Plattelands Geneesheeren e teleins is dit artikel gonti waard. 19F 1MZAII. J. BRONGER! Vereenlgde Staten. GEMEENTERAAD. Dijkgraaf en Heemraden ran de Scher in hunne eerstvolgende vergadering, o 11 Mei e.k., bij enkele inschrijving a De levering van Xw.ialf ilCC olicfliinitc Stwkholüiei' Tc Te leveren voor de helft aan de Nooi de helft aan de Zuiderwerf, binnen ach! de toewijzing En daarna, eveneens bij enkele inschri kontante betaling verkoopen O O tore van den Dijkgraaf. Dijkgraaf en Heemraden van de DE DIEU FONTEIN VERSCHUIR, A. P. de LANGE, Si Vóór 14 Mei 1872, worden ten stadh wacht, monsters en inschrijvingsbillettei aanbesteding van den voor deze gemeente b korten en langen TURF. j van verwerking voor rekening des aanne een gebruikt modern 1 zoo goed als nieuw te bevragen bij D. 't logement f Paardshoofdaan den Dij Het sedert jaren gevestigde Ë4o en de MtalilOll(l('r{i van ouds DE KEIZERSKROON, gelegen te Haa de graan-, kaas vee- en andere markten tevens een S>esl**liai3Ïs is verbonden. E en. al de verdere INVENTARIS worden 1 huur overgenomen. Brievin franc», letter het Advertentiebureau van .1. 1'. NOBELS t op een der deftigste standen van Alkmaar, et bevattende drie beneden- en twee bovenkar keuken, kelder, plaats, meidenkamer en zo zien van vele ggmakken en dadelijk te ai Brieven franco onder letter IIbij de dezer Courant. Z- aan den Koningsweg. Te bevragen bij 11. HOLS MULL De ondergeteekende heeft de eer te beri hij zijn EjOgemeni en TilspUEilli naamd het Amsterdammer Wapen, heeft o aan zijnen zoon J. E. CLAUSING, voor de zoo ruimschoots genoten gunst, 1 zijnen opvolger beleefdelijk aan. G. I). CLA1 Naar aanleiding van bovenstaande annonc de ondergeteekende de vrijheid, zijn L<Ogi en ii(N|ianuilig beleefdelijk in iedc aantebevelén. Wat strekken kan om zich c dig te maken zal door hem niet onbepro den gelaten. J. E. CLAU AlkmaarMei 1872. A verkrijgbaar bij groote en kleine hoeveelhei G. 11. v. p. VEI zijn de PETROLEUM Water en I toestellen, met een, twee, drieoï vier pt 14<»;u*r of SSrons, met de daartoe beh Faunen, üetels, enz beveelt zich het %natlierin Vlondv van den Heer ilr. .g. Ei. Kon. llof-Tandheelmee'ster te Weenen, Stai nergasse, No, 2, meer dan een ander midd aangezien het volstrekt geene voor de gezi schadelijke bestanddeelen bevat, het stoken d den en de Kalkformatie verhinderdt, voor T en slechten adem beschermt en deze gebrelu zij al ontstaan mochten zijn) in korten tijd v en uit den weg ruimt. Den heer J. G. POPP, Practis. Tandheelr te Weenen, StadtBognergasseNo. 2. Steeds verkrijgbaar in de volgende depots te Alkmaar bij A. C. Vaessen, hoek Iiuigbrouwerst JBroiigers Gz. Verdroiïkenoordte Hoorn bij J>. v lJeure; te Haarlem bij JP. KarlhausVerkoophuis; sterdam bij F. v. IPindheim Sf Co.. Verkoophuis, M. i Droogistte Nieuwediep bij W. Perhoeve Bruiu Enlchuizen bij de Wed. II. B. Kdelenhos-, te Edam bij J. van Nooten, Apotli. Den 17 Is te Nieuw-York eene talrijk bezochte meeting gehouden ten gunste der herbenoeming van den President Grant. De President heeft eene boodschap aan het Congres ge zonden inhoudende dat de Ku-Klux-ongeregeldheden voort duren en dat de locale autoriteiten van Zuid-Carolina onmachtig «jjn om die te bedwingen. De procureur-generaal Barlow heeft bij het hooggerechtshof te Albany ezne rechtsvervolging ingesteld tegen Jay Gould en Frederick A, Lane, ten einde hen te dwingen tot het doen van verantwoording van hun beheer der Erie-maatscbappij, en tot teruggaaf der geldenwelke zij zich onrechtmatig hebben toegeëigend. In Utah, waar men sedert eenigen tijd bezig is eene Staats- regeering te organiseerenzijn tot leden van den Senaat der Unie 2 invloedrijke mormonen gekozen, die de stemmen van Utah bij de aanstaande Presidents-verkiezing aan den genl. Grant hebben toegezegd, indien Utah als Staat in de Unie toegelaten wordt; ook beloven zij het verbieden der veel wijverij voor de toekomst. Maar het Congres is zoo tegen eenig vergelijk met de veelwijverij gekantdat de toelating in deze zitting onmogelijk is. De washingtonsche bladen eischen nadrukkelijkdat de regeering de „niet-rechtstreeksche" eischen intrekken zal welke de meerderheid der natie veroordeelt, en welke alleen uit valsche schaamte worden staande gehouden. De commissie voor de buitenl. zaken van het Huis der Afgevaardigden vereenigt zich in haar rapport dienaangaande met de haar voorgelegde motiewaarin verklaard wordt dat America de „niet-rechtstreeksche" eischen behoort terug te trekkende commissie noodigt haren presidentden ge neraal Bank»uit om met den minister Fish ten dezen te beraadslagen en daarvan den 23 verslag te doen. De com missie zegt, dat; naar hare meening, het handhaven der „niet-rechtstreeksche" eischen het tot stand komen eener minnelijke schikking verhinderen zou. Uit het verslag der met den minister gehouden bespreking blijkt, dat het ministerie het over de aangelegenheid der Alaba- oa-kwestie volkomen eens is; dat in zijn boezem geen enkel voor stel om de „niet-rechtstreeksche eischen" intetrekken gedaan is en dat de regeering het er voor houdtdat zij hare pleit- memorie niet kan wijzigen. In een schrijven aan de com missie maakt de minister Fish opmerkzaam op het onvoegzame er vandat het Congres zijn oordeel zeggen zou over de „niet-rechtstreeksche eischen" of over eene nog gevoerd wor dende diplomatieke briefwisseling. De commissie heeft be sloten tegen het in discussie brengen der zaak te adviseeren. De President Grant heeft de engelsche memorie van ant woord aan de Kamer van Vertegenwoordigers gezonden, welke haar aan de commissie van buit. zaken gerenvoyeerd heeft. De Pew-York Herald zegt, dat de regeering op de ver goeding van niet rechtstreeksche schade blijft aandringen niet in de verwachting van deswege ook slechts één dollar te ontvangen, maar ter wille van het beginsel. Het Huis der Vertegenwoordigers heeft eene motie aan genomen waarbij de President Grant uitgenoodigd wordt, aan Spanje de invrijheidstelling van den op Cuba wonenden doctor Howard en teruggaaf van zijn eigendom te vragen. De gouverneur van Nieuw-York heeft zijn veto geplaatst op de nieuwe gemeentewet voor de stad Nieuw-Yorkop grond dat hij haar niet constitutioneel achtte. Zitting van i Mei 1872. No. 7. Voorzitter de Burgemeester A. Maelaine Pont. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig met kennisgeving de heer H. van den Berg. De vergadering door den Voorzitter geopend zijnde, worden: 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goed gekeurd. 2. Deelt de Voorzitter mede, dat de commissie, benoemd om aan Z. M, den Koning bij HDZ. verblijf in de hoofd stad de betuiging van hulde en eerbied van het bestuur en de ingezetenen dezer gemeente overtebrengenzich op 10 April 11. van dje taak heeft gekweten en dat Z. M. de com missie daarvoor bedankt heeftonder bijvoegingdat hjj die betuiging zeer op prijs stelde. Voor kennisgeving aangenomen. Zijn medegedeeld de sedert de vorige vergadering ingekomen stukken. 3. Verslag van den stads muziekmeesteromtrent den toestand der muziekschool over het 1' kwartaal 1872. 3 Leer lingen traden tot de lessen toe en 3 trokken zich terug. Het aantal leerlingen bleef daardoor 24, waarvan 3 gratis les ontvingen. Van die 24 ontvingen 18 les op de viool 1 op de viola1 op de violoncel3 op de fluit en 1 op de clarinet. 4. Brief van Regenten van bet Burgerweeshuis ten ge leide van het verslag omtrent den toestand dier instelling in 1871. Bij den aanvang van het jaar werden verpleegd 42 weezen, waarvan 40 in en 2 buiten het gesticht; bij het einde des jaars 47 waarvan 44 in en 3 buiten het gesticht. Het getal R. C. weezen, tot deze instelling behoorende, die tegen J 40,— 's jaars in het R. C. weeshuis worden verpleegdbedroeg in bet begin des jaars 42 waarvan 3 pijn overleden terwijl in den loop des jaars ook 3 nieuwe weezen zijn opgenomen. Over het gedrag der weezen wordt over het algemeen een gunstig getuigenis gegeven. De 8 jongensdie bij werkbazen in de leer zijnwaarvan bij het einde van 1871 één 17, één 16, vijf 15 en een 14 jarenoud warenverdienden te zamen een weekloon van f 6,85. Bij vergelijking dezer cijfers met het weekloon der weezen in het R. C. weeshuis is de verhouding gunstig daar ver dienden 17 jóngens, die bij werkbazen in dienst waren, waarvan één 18. zes 17, drie 16, vijf 15 en twee 13 jaren oudwekelijks f 10,60. De gezondheidstoestand was gun stig. Met uitstekend gevolg is een wees 83 dagen verpleegd geworden in het Badhuis voor minvermogenden te Zandvoort. Met minder gunstigen uitslag werd een andere wees ver pleegd in het gasthuis voor minvermogende ooglijders te Utrecht. Aan een wees boven de 16 jaren werd eene bui tengewone tegemoetkoming verleend van f15,95, tot gedeel telijke bestrijding der kosten zijner uitrusting als matroos. Nos. 3 en 4 voor kennisgeving aangenomen. 5. Adres van Jde Graaf en 24 mede-onderteekenaren, waarbij verzocht wordtte doen ophouden, dat de gemeente-architect overtreedt art. 11 zijner instructie, waarbij hem verboden wordtandere openbare betrekkingen te vervullen, of voor particulieren als architect of opzigter van werken, hetzij met of zonder salariswerkzaam te zijn, en de naleving van ge noemde bepalingen te verzekeren. Gesteld in handen van Burg. enWeth. om berigt en raad. 6. Adres van N. Goes en 25 andere bewoners van de Acbterdam, Kooltuin, Dijk en Heerenstraat, waarbij bezwaren worden ingebragt tegen de demping der Kooltuin met ver zoek niet tot die demping overtegaan. Gedeponeerd ter secretarie. 7. Verzoek van J. C. Ohmstedeom zijn terrein achter bet pakhuis koek Pieterstraat en Kanaalkade van den gemeente grond aftescheiden door middel van een houten hekin vorm gelijk aan dat bij het station van den spoorweg. Gesteld in handen van Burg enWeth. om berigt en raad. 8. Verzoek van de weduwe J. F. Wijnkamp om, zoo de i erkoop van grond bij het gewezen Texelscke hek in het belang der gemeente wordt geacht, dien verkoop alsdan in 1 et openbaar te doen plaats hebben opdat ook anderen in de gelegenheid zijn dien grond te bekomen. Ter lezing gelegd ten einde daarop zoodanig regard te slaan als de Raad zal vermeenen te behoorenwanneer het rapport van Burg. enWeth. op het adres van F. Vester be trekkelijk dien grond in behandeling komt. 9. Rapport der speciale raadscommissie betrekkelijk de regeling der geneeskundige armendienst in deze gemeente. De conclusie strekt op grond van den uitslag van het door de com missie ingestelde onderzoek omtrent het bedrag der jaarwedden eer gemeente-geneeskundigen in vergelijking van die in an il ere gemeenten de jaarwedden als volgt vasttestellen elk der beide stads-geneeskundigen f 450,f 900. o u heel 200,400. te stads-vroedmeester125. eik der beide stads-vroedvrouwen 250,500. de geneesheer in het gasthuis200. heel- en verloskundige in het gasthuis. 200. 2325.— Zij biedt verder ter vaststelling aan instructiën voor die gemeente-ambtenaren, uitgezonderd de vroedvrouwen, en een ontwerp eener verordening voor eene plaatselijke gezondheids- c immissie. Verder geeft zij in overweging Burg. en Weth. uitte- noodigentot het ontwerpen eener instructie voor de vroedvrou- v en en de aanvragen om geneeskundigen onderstand te doen be- sissendoor het burg. armbestuur in zijne vergadering voor de zomer- en de winter-regeling. In de instructiën is eene bepaling opgenomen, da! de genees- en heelkundigen worden benoemd voor den tijd van 5 jaren, tenzij gegronde klagten r'den tot schorsing of ontslag geven. Voor het verrigten van elke doodschouw op last van Burg. en Weth. wordt voorgesteld eene belooning van een gulden toetekennen. Ter lezing voor de leden gelegd. 10. Brief ten geleide van het op 5 April 1872 opgemaakte proces-verbaal van verificatie der kas en boeken van den gameente-ontvanger. In kas was 4150,331. 11. Brief ten geleide van het verslag omtrent den toestand der gemeente over 1871. 12. Brief, waarbij verslag wordt gedaan van het in vol doening aan art. 179 letter u. der gemeentewet op 22 April 1172 gebragte bezoek aan het burgerweeshuis, het gasthuis, de stads-apotheekde bank van leening en het. R. C. wees huis. Dat bezoek heeft tot geene bijzondere opmerkingen aanleiding gegeven. Nos. 1011 en 12 voor kennisgeving aangenomen. 13. Voorstel om eenige nog niet tegen brandschade ver zekerde gebouwen te verzekeren en wel Bij innerlijke waarde de Nieuwe Doelen voorf 6000, de woning van den architect met toebehooren 4000, het kantoor van waarborg4000, de burgeravondschool4000, het accijnsgebouw 3000, het huis bewoond door Bolten2000, 3 pakhuizen3000, liet wachthuis aan de visebmarkt 1000, 4 brandspuithuizen a f 500,ieder 2000, een brandspuithuis en zaaddragerskamer 1000,-— bet tolhuis op den Hoeverweg1500, De daardoor te veroorzaken uitgave later te regelen. In handen der commissie van financiën om berigt en raad. Van de Commissie van Financiën. 14. Rapport op de door den schuttersraad gevraagde magtiging tot af- en overschrijving in de begrooting der schutterij voor 1871. De conclusie strekt om de gevraagde magtiging te verleenen. Aangenomen. 15. Rapport op de rekening van het burgerlijk armbestuur over 1871, in ontvang sluitende op f 87 81,26J. in uitgaaf op f 8780,67 met een batig saldo van f 0,59;. De conclusie strekt om de rekening goedtekeurende gemaakte opmerkin gen omtrent het ontbreken van kwitantiën enz., medetedeelen aan het burgerlijk armbestuur en te besluitenaan Burg. en Weth., optedragen een onderzoek intestellen oratreut de in de commissie uitgesproken beweringdat zieken door de geneeskundigen naar het gasthuis werden verzonden, zonder dat zij -door hen bezocht waren, den uitslag van dat onderzoek n edetedeelen, zoo noodig vergezeld van voorstellen om derge lijke handelwijze te voorkomen. De belangrijke overschrijding v in den post gasthuis en medicijnen f 334,20 boven de ra ming) bevestigt wel eenigzins het vermoeden, dat de heeren geneeskundigen wat spoedig de zieken naar het gasthuis li ten overbrengen. Zonder discussiën aangenomen. 16. Rapport op de rekening van het gasthuis over 1871, sluitende in ontvang op f 8673,76 en in uitgaaf op f 8671,76, a zoo met een batig saldo van f 2,De conclusie strekt 0 n de rekening goedtekeuren, en de door de commissie ge naakte opmerkingen aan Regenten medetedeelen. Na eenige discussie over het door den heer Stuart ter sprake gebragte, of niet eene rekening, waarin, zooals hier h ;t geval isgedane uitgaven cp verkeerde posten zijn ver- a ïtwoordaan de rendanten eerst moest worden terugge- z >ndenopdat zij gewijzigd worde overeenkomstig de ge- ntakte opmerkingenof dat de daartegen bestaande beden- k ngen werden vernomenten einde eenig gevolg van ge- n aakte opmerkingen te verkrijgenwaartegen door den heer erhoeff en den Voorzitter werd aangevoerd, dat zulks ook geschiedde wanneer het gewigtige aanmerkingen golddoch n et wanneer het onbeduidende betrof, die in de rekening g ene verandering te weeg biagten en dat Gedep. Staten d nzelfden weg volgden bij het nazien der gemeenterekening, wordt de conclusie aangenomen. De heer Helling bleef als regent van het gasthuis buiten stemming. Bij het rapport was medegedeelddat een lid der commis sie van financiën zich niet kon vereenigen met den door 1 egenten gevolgden maatregel, om bijna uitsluitend de leve ring van de voor deze instelling benoodigde goederen opte dragen aan de Protesten sehe Vrouwenvereeniging met voor bijgang der particulieren, als van oordeel, dat het leveren van de benoodigde goederen aan deze instelling zooveel n ogelijk door de ingezetenen moest geschieden. De heer J. C. hoorn die zich als dat lid deed kennenverdedigde n .der zijn gevoelen: naar zijne meening strekte die Veree- n'ging tot vermeerdering van armoedein plaats van tot voorkoming of vermindering, daar zij werkte ten nadeele van b jzondere personen, die zich met naaiwerk belasten: deze hmdelwijze was geheel in strijd met de regelen eener goede staathuishoudkundewelke meening bestreden werd door de hoeren Stuart, V erhoeff en van der Kaay, die opmerkten dat juist het doel der Vereeniging was, armoede te voorkomen door werk te verschaffen. De heer Helling verklaarde als Regent van het gasthuis naar aanleiding van het te kennen gegeven verlangen om in lichtingen te mogen ontvangen omtrent de motievenwelke Regenten voor hunne handelwijze hadden, dat zij gemaakte goe deren nergens zoo goedkoop en goed konden verkrijgen, terwijl zij die goederen altijd dadelijk konden verkrijgen, warneer zij ze noodig hadden hetgeen, wanneer zij ze lieten makenniet het geval was. Van Burgemeester en Wethouders. 17. Brief ten geleide van eenen l,n suppletoiren staat van begrooting dienst 1871 met memorie van toelichting. In ontvang wordt gebragt eene som van f 9217,16j, zijnde het op verschillende posten ontvangen bedrag boven de oor spronkelijke begrooting en f 2602,84 bijdrage in de kosten van bestrating van den Munniken- en Frieschenweg. Met dat bedrag wordt de post voor onvoorziene uitgaven verhoogd. Tot de vereffening van verschillende uitgaven zullen dau later voorstellen worden ingediend. Deze brief is vergezeld van het rapport der commissie van financiënstrekkende om de begrooting vasttestellen. Aangenomen. 18. Rapport op bet verzoek van den hoofdonderwijzer der openbare armenschoolom eervol ontslag uit die be trekking, met ingang van 1 Augustus 1872, op grond van ligchaamsgebreken. behoudens aanspraak op pensioen, onder overlegging der door den distriets-schoolopziener en door Ged. Staten van Noord-Holland afgegeven verklaring van ongeschiktheid, volgens art. 2G 2» lid der wet op het lager onderwijs. De conclusie strekt het gevraagde eervol ontslag te verleenen onder dankbetuiging voor de vele gewigtige aan de gtmeente Alkmaar bewezen diensten sedert 1 November 1838. Aangenomen. 19. Rapport op het adres van F. Pester, houdende ver zoek om van de gemeente te mogen koopen den grond ge legen aan het voormalige Texelsche hek en het afgesneden kanaalvak ter bebouwing enz. üe conclusie strekt afwijzend op dat adres te beschikken. Zooals het verzoek luidtkon "het nimmer worden toegestaanomdat het jaagpad niet kan worden gemist, dat onder den koop zou zijn begrepen. De adressantmet dit bezwaar in kennis gesteldheeft, te ken nen gegevendat hij zijn doel ook zoude kunnen bereiken, wanneer die grond zonder het jaagpad werd afgestaan. Het behoud van dien grond wordt echter meer in het belang der gemeente geacht dan de afstandomdat eene bebouwing van dien grond alligt aanleiding zal geven tot belemmering van het jaagpadaldaar eene geschikte los- en ladingplaats iswaarvan veel gebruik wordt gemaakten eene verbree ding van het jaagpad of eene verandering van den weg al daar niet tot de onmogelijkheden behoort. Uit het oogpunt van verfraaijing is bovendien de afstand niet aanbevelens waardig daar dat terrein, na den aanleg van het plantsoen onlangseen zeer goed aanzien heeft bij het binnenkomen der stad. Aangenomen. 20. Brief, ten geleide der beschikking door Gedep. Staten genomen op het door J. Doodeman ingediende bezwaarschrift tegen zijn aanslag in de plaatselijke directe belasting voor de dienst 1S72, zijnde die aanslag met 22,34 verminderd en vastgesteld op /42.17J, met het voorstel zijn'aanslag op het kohier dier belasting overeenkomstig die beschikking te wijzigen. De aanslag op het kohier gewijzigd en het gewijzigde kohier vastgesteld. 21. Rapport van de speciale raadscommissie, betreffende de regeling van de geneeskundige armendienst in deze ge meente op de in hare handen om berigt en raad gestelde rekening van den heer N. Lansdorp, wegens het verrigten der doodschouw gedurende 1871, tot een bedrag van f 90. De commissie stelt voor, die rekening te betalendkar de heer Lansdorp bij zijne rekening de maatstaf beeft gevolgd bij raadsbesluit van 16 November 1870 aangenomen bij de behandeling van eene door den heer Hulst ingezonden rekening. De Voorzitter stelt namens Burg. enWeth. voor den heer A. Lansdorp f 30,te betalen if 1,voor iedere gehou den schouw) gelijk op andere plaatsen ook geschiedt, daar hij door Burg. en Weth. is aangewezen op zoodanige belooning als de Raad later zou vaststellen. Na eenige bespreking wordt dat voorstel aangenomen met 8 tegen 6 stemmen van de heeren van Leeuwen, J. C. Koorn, C. J. de Langevan der Kaay, Stuart en Ponk. 22. De in de vorige vergadering ingekomen brief betref fende de toepassing van art, 3 van het reglement op de graan- en zaadinarkt. Voor kennisgeving aangenomen, Naar aanleiding eener vraag van den. heer van der Kaay verklaart de Voorzitter zich namens Burg. en Weth. bereid, bij de kamer van koop handel ter sprake te brengen de vraag, of het niet wenschelijk zoude zijn op de graanmarkt gelegenheid te geven tot wegen, zooals thans de gelegenheid voor meten bestaat, 22. Voorstel van de Kamer van Koophandel en Fabrieken om eene som van f 500,ter beschikking van Burg. en Weth. te stellen voor het uitloven van premiën op den aan voer van de beste en van de meeste vette koeijen op de Maandagsche veemarktzooals nader in overleg met de Ka mer zal worden bepaald ter verkrijgingdat op de markt ook vette koeijen, hetgeen tot heden bijna nog niet het geval isworden aangévoerd. De Kamer stelt zich voor ook nog andere maatregelen te nemen ter bereiking van dat doelen hoewel niet de zekerheid kunnende geven, dat hare pogingen bepaald zullen slagenzoo bestaat naar hare meening toch wel eenige kansdat die pogingen met gunstigen uitslag worden bekroond. Met algemeene stemmen eene som van vijfhonderd gulden ter beschikking van Burg. en Weth. gesteld. 24. Is overgegaan tot de benoeming van eenen hulpon derwijzer aan de openbare burgerschool in plaats van H. van der Fey, uit de voorgedragen hulponderwijzers G. Visser te ZaandamF. J. Vermeulente Leiden en J. Daalwijk Jz. te Oudendijk. Eerstgenoemde met 14 stemmen benoemd. 25. Wordt op voorstel van den Voorzitter besloten het bestuur der hier opgerigte burgersocieteit te magtigen de in hare warande staande booinendie volgens de voorwaarde, waaronder hun het gebruik van gemeentegrond is toegestaan, moesten blijven staanweg te nemen, als onmogelijk kun nende blijven staan. 26. Zijn in behandeling genomen de verschillende plannen voor het stichten eener tusschenschool. De. heer Conijn had alsnog voorgesteld die school te bouwen op het terrein der armenschool met behoud van het nieuwe lokaal en op een gedeelte van het terrein der meisjesschoolwaarvan de kosten geraamd waren op f 14,500. Nadat de vergadering gedurende eenige oogenblikken in comité-Generaal was overgegaan, wordt, bij de voortzetting der vergadering, het eerst m stemming gebragt het vroe ger omschreven plan van Burg. en Weth., dat verworpen wordt met 11 stemmen, terwijl 2 stemmen (de heer Ver hoef en de Voorzitterzich vóór verklaarden. De heer C. J. de Lange had de vergadering verlaten. Vervolgens het plan van den heer Conijn, eenigzins gewijzigd, waardoor de uitgave vermindert tot f 10800,welk plan wordt aan genomen met 10 tegen 3 stemmen van de heeren Vonk, Stu art en Helling. 26. De vergadering wordt gesloten. Snelpersdruk van Herm'. Coster Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 6