mmummwmwvmmvmwwwm PMiUiAIÉllMI 31 en ittavfU- cn Beursberichten. n. 2»»jarige Echtvereeniging i| van 'm gg JOHs. N. GOES kJ 2 A- C' WISSELING. i§ PIETERTJE BROUWER. QlbucrtcuttCD. De ondergeteekenden betuigen hunnen oprechten dank voor de vele belangstelling, ondervonden ge durende de langdurige ziekte en bij den dood van hunne geliefde Dochter en Behuwddochter. Inzon derheid zij hem vooral dank gebracht die haar zoo dikwijls heeft bezocht zoodat zij met verlangen de eeuwigheid te gemoet zagmede nog aan de leden der Jongelingsvereeniging voor de belangstel ling betoond bij hare teraardebestelling en de heer lijke oogenblikken door hen ten zijnent doorge bracht. P. HORJUS. Homologatie— llelinbilitutie. op grond waarvan dit plan even afkeurenswaardig is als het eerste plan voor de tussckenschool in 1860. Ter lezing voor de leden op de secretarie ncdergelegd. n TTnof tor. oroioirio rio- eente-rekening over 187' de uilgaaf f 203678,531 20. Brief ten geleide der gemeente-rekening over 1871 De ontvang bedraagt f 204514,18 het batig saldo 835,64J. Overeenkomstig het bepaalde bij bet reglement van orde gesteld in handen eener speciale commissie tan 5 leden, tot de benoeming waarvan dadelijk wordt overgegaan. De heer J. Koorn bekwam bij die stemming 11 de heer van Leeuwen 8de beer Helling 7, de beer Bruinvis de Lange 7, ieder der heeren Vonk, van den Berg en 6'. J. de Lange 5de beer Conijn en de heer Stuart ieder 4 en ieder der heeren T. L. Koorn en Verschuir 2 stemmen. De heeren J. C. Koornvan LeeuwenHelling en Bruinvis de Lange zijn alzoo benoemd. Bij de daarop gevolgde stemming voor liet 5". lid tusschen de heeren Vonk, van den Berg en C. J. de Lange, wordt de heer van den Berg benoemd met 7 stem men, terwijl ieder der heeren Lonk en C. Jde Lange 2 stem men bekwam. Een billet werd van ónwaarde verklaard. Zijn in behandeling genomen de volgende ter lezing ge legen hebbende stukken. 21. Adres van deji beer ff. Lansdorp, in 1S7I belast ge weest met bet verrigten der doodschouw alhier, waarbij hij te kennen geeftdat bij meent zijne ingezonden declaratie ad f 90,— te kunnen handhaven op de daarbij ontwikkelde motievenzijnde dit thans op zegel geschreven adres eens luidend aan dat, ingekomen in de zitting van 29 Mei 1872, toen het was geschreven op ongezegeld papier. N adat de heer Vzrhoeff eene door den heer Verschuir ge vraagde inlichting omtrent de benoeming van den adressant had gegeven, wordt met algemeene stemmen liet, voorstel des Voorzitters dat de Raad geene termen vindt om op zijn besluit van 1 Mei LI., waarbij hem f 30,werd toegekendterug te komenaangenomen. 22. Rapport op de le. snppletoiré gemeentebegrooting dienst 1872 in ontvang en uitgaaf f 40000,bedragende. De commissie adviseert haar onveranderd vasttestellen. Dienovereenkomstig wordt besloten. 23. Rapport op het door regenten van het gasthuis inge diende pian voor het. stichten van een nieuw lijkenhuis in den tuin bij die inrigtingdaar het bestaande is vervallen door de vergrooting der woning van den stads-apot beker Bij dat plan was opgenomen het maken eener kamer, geschikt tot het verrigten van sectiën en lijkschouwingen waarvoor in het vroegere gebouwtje geene gelegenheid bestond door gebrek aan licht en ventilatie. Daardoor waren de kosten echter veel hooger; het eindcijfer der begrooting beliep dan ook f 1428,Alvorens haar oordeel uittesprckenheelt de commissie op het terrein zelf een onderzoek ingesteldof dit plan het doelmatigst en tevens het minst kostbaar was. Bij dat onderzoek bleek het haar, dat het doelmatiger zou zijn, de bestaande turfschuur voor lijkenhuis en sectiekamer inte- rigtenwanneer voor de berging voor turf tevens eene ge schikte plaats werd gevondendaar de tuin onveranderd bleef, het lijkenhuis buiten het gezigt geraakte en liet plan minder zoude kosten. In dien geest heeft de architect een plan opgemaakt, dat zeer goed uitvoerbaar is en waarmede regenten zich ook hebben kunnen vereenigen in de turfschuur zelve bleef nog een deel beschikbaar voor berging van turf, terwijl een zolder met leggers boven de regentenkamer met eene turfbak kan worden gemaakt. De kosten van een en ander worden ge raamd op 81 iDe commissie stelt daarom voor regen ten te magtigen tot de uitvoering van bet door baar aange geven plan kunnende de kosten later bij suppletoire begroo ting op de dienst 1872 vereffend worden. De conclusie met algemeene stemmen aangenomen. 24. Rapport op de rekening omtrent den ontvang en de uitgaaf bij de dienstdoende schutterij alhier over 1871 in ontvang en uitgaaf bedragende f 2248,26. De conclusie strekt om die rekening goedtekeuren waarvan het onderzoek heeft doen ziendat een net en naauwkeurig beheer wordt gevoerd. De conclusie met algemeene st. aangenomen. 25. Rapport op bet verzoek van den heer Jonxis essaijeur bij den waarborg alhier om de bovenlokalen in het kantoor van den waarborg tot woonhuis interigtendie hij tegen betaling van billijken huurprijs gaarne zouden willen bewonen. Burg. en Weth. stellen voor den adressant medetedeelen, dat zijn verzoek bij den Raad geen punt van overweging meer kan uitmaken door de verandering van bestemming aan dit gebouw bij raadsbesluit van 8 Junij 1.1. gegeven. Op voorslel van den heer Verschuir aangehouden, daar uit de in deze vergadering ingekomen stukken bleek, dat bezwaren bestaan tegen het bouwen eener tussckenschool op dat terrein. 26. Rapport op bet verzoek van de leeraren der burger avondschoolom verhooging van jaarwedde. Burg. en Weth. stellen voor afwijzend óp dit verzoek te beschikkendaar door de leeraren niet in aanmerking is genomen de vermin dering van les-urenontstaan door het eindigen van den cursus met den laatsten Vrijdag in Maart in plaats van met den laatsten Vrijdag in April, waarop zij aangesteld zijn, op voorstel van de commissie van toezigt op het middelbaar onderwijs. De Voorzitter deelt nog mede, c'at bij genoemde com missie het voornemen bestaat, den Raad voortestellen onder wijs in bouwkundig teekenen door eenen afzonderlijken on derwijzer te laten geven waardoor de lesuren van den tegenwoordigen leeraar in het teekenen nog meer verminderen. De lieer Stuart stelt voor het gevoelen van de commissie van toezigt op het middelbaar onderwijs intewinnen. Dienover eenkomstig wordt besloten. 27. Voorstel naar aanleiding vatj het raadsbesluit van 29 Mei LI. No. 29 om artikel 11 der instructie van den gemeentearchitect zoodanig te wijzigen, dat de architect zich voortaan niet anders dan met vergunning van Burg. en Weth. mag belasten met het ontwerpen van bestekken en begroot in- gen van kosten voor particulieren en het houden van toezigt. op de uitvoering der door hem ontworpen plannen. Het 1' lid van dat artikel moet dan gelezen worden De architect mag zonder vergunning van Burg. en Weth. buiten zijne betrek- king geene andere openbare betrekking vervullennoch voor bijzondere personen of voor openbare of bijzondere instellingen als architect, ingenieur of opzigter over werkenhetzij met of zónder lelooning, werkzaam zijn. Burg. en Weth. lichten vervolgens in hun rapport toe dat uit dien maatregel voor de gemeente geen nadeel zal voortvloeijen daardoor bestaat toch voor vele jongelieden de gelegenheid onderwijs in theoretische en practische bouw kunde te ontvangen, en spoedig bekwaam gemaakt te worden voor hotiwopzigter of werktuigkundige (zooals dan ook reeds verscheidene jongelieden door hem zijn opgeleid die goede betrekkingen hebben gekregen)voor de ingezetenen vloeit dus hieruit dit voordeel voortdat zij hunne kinderen met minder kosten onderwijs in bouwkunde kunnen laten geven, dan wanneer dit buiten de gemeente moest plaats hebben terwijl voor de gemeente zelve steeds gelegenheid bestaat, om de vele teekeningen en plannen voor de gemeentewerken telkens benoodigd, spoediger afgewerkt te krijgen als anders liet. geval zou zijn. De architect geeft slechts de ruwe schets van bet plan of dikwerf alleen het denkbeeld aan, dat door de bij hem werk zame jongelieden wordt uitgewerkt. Ook omtrent het daardoor lijden vau schade, waarover eeDige ingezetenen in hun onlangs aan den Raad ingediend adres klaagden, worden eenige inlich tingen verstrekt ten bewijze van het tegendeel. In de voor behouden goedkeuring ligt. naar het oordeel van Burg. en W et.h. de waarborg opgesloten, dat geene particuliere werken door den architect worden uitgevoerd indien de gemeente- werken in eenig opzigt daaronder zouden lijden. De lieer van Leeuwen steil voor in het door Burg. en Weth. voorgedragen 1" lid van art. 11 nog bytevoegenvoor elk bij zonder geval te verzoeken De lieer Stuart is tegen liet voorstel. Naar zijne meening móet óf aan den gemeeutearchitcct even als aan ieder gemeente ambtenaar vrijheid gelaten worden, om in zijnen vrijen tijd te doen hetgeen hij wil, mits zijn werk1 goed in orde is, óf het verrigten van eenige andere werkzaamheid moet verboden worden. Uit, den bij dit rapport voorgestelden maatregel zullen allerlei moeijelijkheden voortvloeijen, zoowel voor den architect als voor Burg. en Wetli. Eerstgenoemde moet niet geheel afhankelijk gesteld worden en Burg. en Weth. moeten niet om de eene of andere reden voor den een kunnen weigeren, wat voor den ander wordt toegestaan. Hij is een voorstander van het geven van vrijheid en dat daaruit geene bezwaren voortvloeijen, blijkt bij de onderwijzers, aan vie vergunning is verleend op zijn voorstel, om les te mogen geven bij parti culieren althans hij heeft ze niet vernomen. Hij deelt ook nog mede, dat aan de ambtenaren van den Waterstaat gelijke vrijheid is verleend om de moeijelijkheden welke voortvloeiden uit het al of niet verleenen der vergunningte voorkomen. De hooren van den Berg en Verschuir ondersteunen het ge voelen van den lieer Stuartdat bestreden wordt door de heeren Verhoef}Bruinvis de Lange en van Leeuwen, die niet vreezen dat uit die voorbehouden goedkeuring moeijelijkheden zullen ontstaan, en om le voorkomen, dat de gemeentebelangen achter zouden staan bij de particuliere, kaar zeer wensehelijk achten, te meer omdat de instructie wordt gemaakt voor den architect en niet voor den tegenwoordigen architectdaar een opvolger wel eens misbruik van die bepaling zoude kunnen maken. De twee eerstgenoemde heeren gelooven bovendien dat de aan de onderwijzers gegeven vrijheid zeer nadeelig op het openbare onderwijs werkt, terwijl laatstgenoemde nog opmerkt dat Burg. en Weill, toch wel altijd het openbaar belang in acht zullen nemen bij het al of niet verleenen van vergunning. De heer Verschuir, ondersteund door de h,eeren van den Berg en Stuartstelt voor den architect gebeele vrijheid te verleenen en daartoe te laten vervallen liet 1« en 2e lid van art. 11Dit voorstel wordt verworpen met 7 tegen 5 stemmen. Vóór stemden de heeren J. C. Koorn, C. J. de Lange, Stuart, van den Berg en Verschuir. Vervolgens werd met 7 tegen 5 stemmen (de voorstemmers hij de eerste stemming) aangenomen het amendement van den heer van Leeuwen en daarna mede met 7 tegen 5 stemmen het geamendeerde voorstel van Burg. en Weth. 28. Voorstel in overeenstemming met den heer Inspecteur voor het middelbaar onderwijs, om intewilligen het verzoek van den heer H. de Dries Wz., om eervol ontslag als leeraar aan de burger-avondschool, met ingang van 1 Julij 1872. Met algemeene stemmen het gevraagde eervol ontslag verleend. 29. Rapport der schoolcommissie op het verzoek van de hulponderwijzers der openbare burgerschool II. van den Berg en S. lis, om ontslagen te worden van de verpligting tot het geven van onderwijs aan de voorbereidingschool tot de burgeravondschool. De commissie meent, dat er geene rede nen bestaan cm van de algemeene bepalingen der verorde ning houdende instructie voor het onderwijzend personeel aan de openbare scholenaftfewijkenvolgens welke verorde ning het ondtrwijzend personeel verpligt is optevolgen de bepalingenvervat in de verordeningen regelende het onder wijs noch aan iemand vrijstelling te verleenen van de al gemeene verpligtingdal, het onderwijs aan die inrigting wordt gegeven door de ouderwijzers aan de openbare scholen dour de schoolcommissie daartoe aautewijzen. Dat de adressan ten met de regeling der schoolcommissie niet bezwaard zijn geworden, blijkt duidelijk daaruit, dat elk gedurende nog geene 3 maanden wekelijks één uur onderwijs heeft, gegeven. De Voorzitter stelt voor aan de adressanten te kennen te geven dat, de Raad, de plaatselijke schoolcommissie gehoord, geene termen vindt hun verzoek toetestaanwelk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. 30. Voorstel der plaatselijke schoolcommissie om geeue tijdelijke verplaatsing van hulponderwijzers aan de openbare scholen te doen plaats hebben dan na die commissie te hebben gehoord. Aangehouden. 31. Verzoek van G. Burkunk, om eervol ontslag als markt meester der kleine veemarkten, met ingang vau 1 Julij 1872, in verband met bet voorslel van Burg. en Weth., om hem een wachtgeld van 50 's jaars toe te kennen en om nog een marktmeester aantestellen. De commissie van financiën adviseert zieh met dat voorstel te vereenigen. Met algemeene stemmen wordt het gevraagde eervol ontslag verleend en het wachtgeld van f J 50, dat G. Burkunk reeds genoottot 200 verhoogd. Vervolgens wordt overgegaan tot, het benoemen a. van eenen marktmeester op/10 i jaarwedde in zijne plaats, waartoe waren aanbevolenF. Jansen, JSchouten en H. Doorewaard. Met 11 stemmen wordt benoemd F. Jansen: H. Doorewaard verkreeg 1 stemb. van eeneo vierden marktmeester mede op 100 jaarwedde, waartoe waren aanbevolen j. Schouten, H. Doorewaard en 11. IV. Pa/lemans. Bij de eerste stemming bekomen J. Schouten en H. Doorewaard ieder 6 stemmen; de tweede stemming heeft denzelfden uitslagbij loting wordt daarop H. Doorewaard benoemd. 12. Vervolgens tot bet benoemen van eenen hoofdonder wijzer aan de openbare armenschool, in plaats van den heer van Amerongen. Op de voordragt waren geplaatst de heeren G. Rappenburg Pz., hoofdonderwijzer te Workum; H. van den Berg, hulponderwijzer aan de openbare burgerschool te Alkmaar; M. van der Werf, hulponderwijzer te Nieuwendam; C. Mulder, hulponderwijzer te Helder. Met 7 stemmen wordt benoemd de heer H. van den Berg-, op den heer Kappenburg waren 4 stemmen en op den heer van der W erf was 1 stem uitgebragt. 33. Bij de gewone rondvraag door den Voorzitter aan de leden, vraagt a. de heer Verschuir, of het, nu de Baansloot gedempt wordt, niet wensehelijk zou zijn alsnog gebruik te maken van het voor een paar jaren door den heer Vonk ge daan aanbod om van hem overtenemen de door hem aange kochte laan langs die sloot, zoo hij daartoe nog genegen is en vestigt de aandacht op de noordelijkste pijp van de hooge steenen brug, welke verstopt schijnt te zijn. De Voorzitter zegt, toe, het eerste punt bij Burg. en Weth. ter sprake te zullen brengen en omtrent het tweede punt een onderzoek. b. door den heer C. J. de I.ange de aandacht gevestigd op het bijna dagelijks ncderwerpen van sintels langs het Zeglis door de verschillende sleepbooten en c. door den heer Bruinvis de Lange op eene paalwelke voor de bierbrouwerij van den heer C. M. Witte in het Ka naal schijnt, te zitten, welke hinderlijk is voor de scheepvaart. De Voorzitter zegt omtrent beide punten een onderzoek toe. d. Vraagt de heer van den Berg waarom nog niet aan de orde der beraadslaging was gesteld het rapport der spe ciale commissiebetredende de regeling der geneeskundige ariaendienst. De Voorzitter antwoordtdat van dit eerst onlangs afge drukte uitgebreide rapport uog niet behoorlijk door de leden is kennis kunnen worden genomen. 34. De Voorzitter sluit de vergadering. j BURGERLIJKE STAND, j ONDERTROUWD. 1- Jul. Arno/dus l onk, te Alhuaar, en Alida Jlemelia can der Veen te Smilde. 1! n Cornells ran Assen en Margarelha Zweers. Aldert Stokkink, te Alkmaar, en Aafje van 'Piel, te Oudorp. Johannes Barnardus Besteman en Catliarina van Es. GETROUWD. l Jul. Jacob van der Meule en Alida Johanna van den Brink. Lambert us Albrecht Verschuil en Frederica Hendrica Hahedank. Klaas van den Brink en Anna Maria Steeman. GEBOREN. 5 Jul. Trijntje, D. van Jacob Mollevanger en Janna van Dalfsen. Jan, Z. van IJsbrand Engelsman en Aafje Poorter, wonende te Blokzijl. Nicola asZ. van Cornells Mooij en Guurtje Schut. Elisabeth D. van Cornells Kaagman en Trijntje Pik. Johanna. D. van Jacob van Tijn en Eraneiena Spier. Anna CatharinaD. van Erederik Kleinbentink en Lamina Hennina Charlotta van Detten Bijsterbosch. OVERLEDEN. 5 Jul. Elisabeth Maria Christoffelina D. van Pieter Horjus en van wijlen Maria Elisabeth Toepoel, 17 j. 6 Hendrikus, Z. van Petrus Hofman en Agie Louw, 12 w. 7 Johannes Wijnandus Obee27 j. eu 8 m. Gerritje Duijnmeijer, wed. Jan van Drunen71 j. 8 n C'hristiaan Bernardus Kesler, 23 j. en 7 m. Helena Maria ChristinaD. van Hendrik van den Berg en Helena Catharina Brackemeijer, 17 d. Bregetta Barbera, D. van Jan Termaat en Neeltje Tuijn, 10 w. 9 Magdalena Barendina D. van Gerrit Smit en Grietje Ooms, 8 w. Marijtje Bloemendaalechte. van Klaas Smit49 j Alkmaar 8 Juli. Aangevoerd 12 Koeien 290 a 350, 228 Kalveren 30 a 105, 1 nucht. dito 16, 197 Schapen f 28 a 5093 vette Varkens 40 a 54 ets. per kilogr. 12 Juli Kleine kaas/34, Commissie dito 7 31.50, mid delbare dito f 32.50, laagste prijs 17, aangevoerd 683 sta pels wegende 146446 NP. 13 Juli. Aangevoerd 6 Paarden 7*85 a 175, 5 Koeien f 110 a 196, 9 nucht. Kalveren 16 a 21 77 Schapen f 17 a 35, 16 Lammeren f 12 a 21 4 Geiten 5 a 7, 84 magere Varkens f 15 a 25, 251 Biggen 7 5 a 10, Boter per kop 7 0.774- a 0.82^. Edam 6 Juli. Kleine Kaas 26.50 a 34, verkocht 66 stapels wegende 13133 kilogr. 11 Juli. 134 Stukken Boter, f 1.28 a 1.30 per P., Kippeneiereu 3 a 3.50 per 100. Enkhuizen. 10 Juli. Kleine Kaas f 28 a 34, verkocht 61 slapels, wegende 17400 kilogr., Karweizaad 17,75 per 50 kilo, bruin Mosterdzaad 20 a 21. Haarlem 10 Juli. Kleine kaas f 34, verkocht 159 slapels, wegende 33925 NP. 5 Koeien f 140 a 210, 2 Vaarzen 190, 10 nucht. Kalveren f 14 a 20. Hoorn 10 Juli. Kleine kaas f 34.50, verkocht 277 stapels wegende 70632 kilogrammen. 13 Juli. Aangevoerd 2 heet. Rogge 7 7, 11 heet. Gerst 7 6, 9 Haver 4,50, 3 heet. bruine Boonen f 13, 5 heet. Erwtengrauwe 13 groene ƒ13, op mouster verkocht Mosterdzaad f 20,50, Karweizaad 18,12(. - 20 Paarden f 100 a 225, 16 Koeien 150 a 275, 7 Kalveren f 9 a 20, 250 Schapen 25 a 43, 35 Varkens f 17 a 2485 Biggen 6 a 10, 1300 koppen Boter 7 1,30 a 1,40 per kilogr., 680 J Kippeneijeren 3 a 3,15, 3500 Eenden dito 3,30 per 100 1050 heet. Aardappelen 3 a 4, 4300 kilogr. roode Aal bessen 10, 500 kilogr. zwarte dito f 36 per 100 kilogr. Medemblik 10 Juli. Aangevoerd 146 stapels Kaas 34.25 per 50 kilo, 380 Koppen Boter f 1,20 per kilogr., Kipeijeren f 3,30, Eenden dito f 3,50 per 100. Pm-merende 9 J uli. Aangevoerd 125 Runderen 18 Paar den, 68 vette Kalveren 0,65 tot. 0,85 per kilogr., 33 nucht. dito f 10 a 25 59 vette Varkens 46 a 57 ets. per kilogr., 30 magere dito 18 a 20, 110 Biggen /6 a 8 514 Scha pen en Lammeren, Kipeieren f 3,20, Eenden dito ƒ3,40 per 100, Boter 1,10 a l,22j per kilogr. Kleine kaas 34,50, middelbare dito 29. Schagen II Juli. Aangevoerd Ossen 80 a 210, Stieren 180 a 200, 32 gelde Koeien 110 a 280, Vaarsen 85 a 100, 3 nucht. Kalveren 15 a 19, 380 Schapen magere 16 a 25 vette f 25 a 35 Bokken en Geiten 3 a 5, magere Varkens 11 a 21, 50 Biggen 5 a 8, Konij nen 15 a 60, Kippen 40 a 110, Eenden 50 ets. per stuk, Boter 1,20 per kilogr., Kaas 35 a 40 ets. per kiloKip peneieren ƒ2,80, Eendeu dito ƒ3 per 100. Schiedam 11 Juli. Moutwijn ƒ13,50, Jenever f 19. 12 Juli. Moutwijn 13,75. IVormerveer 1 1 Juli. Kleine kaas/32.50, verkocht 32 stapels. Zaandam 11 Juli. Kleine kaas f 34, verkocht 68 stapels. Londen 8 Juli. Aangevoerd 2830 Runderen 6.4, 20680 Schapen en Lamm. 6.8, 480 Kalveren 5.10, 150 Varkens 4.10. Londen 11 Juli. Aangevoerd 1270 Runderen 4.6, 14270 Schapen en Lamm. 6.10, 380 Kalveren 4.6, 20 Varkens 4.10. Amsterdam 13 Juli. Nederl. C. N.Sch. 2j.pct. 56 dito dito 3 67 dito dito 4 88J SvanieObligat. 3 u 29 J dito Binnenl. 3 25J- Portugal 1853 3 e 42 Rusl. 1798-1816 5 u 99JJ Oblig.-leen. 1864 5 n 97 J dito 1866 5 98 Aand.Z.Rs. 1864 5 dito dito 1866 5 252 Oostenr. Obl. inp. 5 u 57| dito in Zilver 5 64 Aandeelen 1854. dito 1860 565 dito 1861 155 Turk. Obl. 1865 5 pet. 5lJ Egypte 1868 7 88J N.Ameriku\882 6 pet. 97J dito 1885 6 n 99^ Brazil. Obl. 1865 5 96| MexicoObl. 1851 3 ff I64. Maatsch.expl. Staats-sp. 119 J Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. 229 Russ.Sp.Jelez" 5 128 Aand. Balt.-Spoorweg 135 Illin. Cent.-Spw. Mts.Ct.v.Aand. Chicago N. West Cert. 79 St. Paul&Pacifies Spoorw.Obl. 2eS. 7 pet. 77 Union Pac.IIoofdl.6 Chicago Z.W. 7 Obl. L.G. Maxw. 6 ff St.Vincent,.Br.7 76j Alt.Miss Ohio 7 78 iÜ A ll-maar, 11 Juli 1872. Hf» Heden mochten wij het voorrecht genieten de 2.»jarige l'ielitvereeniging geliefde Ouders C. BEEMSTER te vieren onzer S U en H) po Akersloot, 11 Juli 872. Hunne dankbare kinderen Bevallen van eene Dochter J. ST1KREL, ge liefde echtgenoote van Js. BEEKER Genees-, Heel- en Verlosk. Schermeer8 Juli '72. Ondertrouwd A. VONK te Alkmaar en A. R. van dek VEEN. Snnlde, 3 Juli 1872. Voorspoedig bevallen van eene Dochter L. H. C. KLEINBENTINK van DETTEN BIJSTER BOSCH. Alkmaar, 10 Juli 1872. Voorspoedig bevallen van eene Dochter E. J. SCHOON—LEEK. Huiswaard, gemeente Koedijk, 10 Juli 1872. Voorspoedig bevallen van eene Dochter M. BOE TEN, geliefde Echtgenoote van A. A. W. RICHEL. 's Gravenhage, 13 Juli 1872. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, mijne geliefde echtgenoot MARIJTJE BLOEMENDAAL, in den ouderdom van 49 jaren, mij nalatende eene dochter, die met mij gevoelt de zorg, welke wij in haar moeten missen. Allen die haar werkzaam leven kenden zullen beseffen welk verlies wij betreuren. Alkmaar, 9 Juli 1872. K. SMIT. Voor de vele en vereerende bewijzen van belang stelling bij gelegenheid van het huwelijk van mijn zoon Mr. J. van der DRIFT met Mejufvrouw J. C. E. A. SINNIGE ondervonden, betuig ik, ook namens de jonggehuwdenmijnen dank. Alkmaar, 8 Juli '72. P. A. v. D. DRIFT. Alkmaar, E. M. C. HORJUS, 12 Juli '72. Toepoel. Voor de bewijzen van belangstelling, bij de ge boorte van ons kind, betuigen wij onzen hartelijke» dank. A. J. de JONGH. R. de JONGHDrielsma. Men is voornemens om, op Zaterdag den 20 Juli 1872, des middags te J2 uur, in de herberg de Nachtegaal, aan den Bergerweg te Alkmaar, in het openbaar te VERKOOPEN liet («i'HKgmai van (nee stukken Land, liggende naast elkander in den Sluispolder, gemeente Bergen, groot 4 bund., 27 vierk. roeden, 80 vierk. ellen en te VERHUREN: het Etgroeil van die beide per- ceelen en een stuk Land om te beweiden groot 4 'ound., 66 vierk. roeden 90 vierk. ellen. De ondergeteekende beveelt zich beleefdelijk aan tot liet gereedmaken van %Wnsselien zullende zorg dragen voor nette en heldere aflevering en prompte bediening. GERRIT OU DES, aan de oostzijde van het Kanaal, bij de Spoorbrug. In eene fatsoenlijke dienst wordt, tegen 1°. Aug. e.k., verlangd eene Dicnslliode goed voor haar werk en met de wasch kunnende omgaan. Men vervoege zich schriftelijkonder letter P, of in persoon bij den Boekhandelaar P. KLUIT- MA IN alhier. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank alhier, van den 3 Juli j 1is gehomologeerd het ac- coord aan zijne gezamenlijke schuldeischers aange boden door W. F. van ROSEN DA KL, winkelier alhier, en is deze tevms gerehabiliteerd. De uitbetaling geschil dt ten kantore van Mr. J. P. KRAAKMAN, AlkmaarIff Juli 1872. Procureur.

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 3