mwwwwwwwwwwwwwwwm 750,000 a/-75,000 V PMMfWiiiSIM ftlarfct' en Beursberichten. 98A 99tV 95' 75i 77i 8ÏJ OlbücvtcMticn. iff 25jarige Echlvcrccniging §|p van |t$ C. RENSEN |g Hl J. KRONENBURG. <#1 Alkmaar, 8 Augustus 1872. 40jarigc EelUvcreeniging P. GROOTEWAL N. E R A N C I S. j Dirkshorn, den 12 Augustus 1872. Ondertrouwd Jb. van TWISK, Weduwn. van Elisabeth Mulder, te Alkmaar, en ADRIANA KOSTER, Wed. van E. C. Kohier. Zandpoort, 7 Aug. 1872. Receptie te ZandpoortZondag 18 Aug. Ondertrouwd CORNELIUS HENRICUS VLEK en THERESIA ANNA LUIJCKX. Alkmaar, 8 Aug. 1872. Getrouwd HENDRIK WILLEM HOLTSMULLER Hz. en JOHANNA DELIANA ZAADNOORDIJK. Alkmaar4 Aug. 1872. Voor de vele bewijzen van belangstellingbij ge legenheid van ons 12£ jarig huwelijksfeest, betuigen de ondergeteekenden hunnen welmeenenden dank. Alkmaar, H. J. de JONG. 5 Aug. 1872. F. de JONG, Vasbinder. Voor de menigvuldige blijken van belangstelling, bij bun huwelijk ondervonden betuigen de onder geteekenden hunnen welgemeenden dank. H. W. HOLTSMULLER. J. D. HOLTSMULLER, Zaadnoor dijk'. Het Polderbestuur te WaRMENHUIZEN is voornemensde bestaande Vaa r§ loot van Seliworldam naar Warmenliuizen 2»00 M. len gte, te doen verbeteren en te brengen tot eene diepte van Ï.IO M. beneden zomerpeil van Geestmerambacht. Gegadigden hiertoe, leveren hunne inschrijvings biljetten op 14 Aug. 1872, 's morgens 10 ure, in de herberg van C. Blokker te Warmenhuizeni De aanwijzing geschiedt door P. VLAM twee dagen te voren beginnende van Schoorldam. Bestekken liggen ter lezing bij' W. de Graaf te Schoorldambij C. Blokker voornoemd, en bij den Voorzitter van het Polderbestuur. zijn dadelijk beschikbaar op 1e hy|>otlieek onder verband van landerijen in posten van f 3000 en llOOger. Nadere information zijn te bekomen ten kantore van den Notaris BAKKER SCHUT, te Alkmaar. stuur dit uiteengezet hadgeschiedde zulks meer uitvoerig door 2 daartoe verzochte bestuursleden van verschillende vereenigingen te Amsterdam de heeren Heldt en Post; deze gaven een overzicht van de buitenlandsche arbeiders-genoot schappen en het vele daardoor tot stand gebrachtewekten de werklieden op tot het besef hunner roepingtot het zoo lang mogelijk doeu profiteeren kunher kinderen van het lager onderwijs, en tot deelneming aan deopterichten vereeniging, welke wel met vele zwarighedenverkeerde begrippen en vooroordeel zou te kampen hebbenmaar door volharding tot goede resultaten zou ieiden. Het voorloopig bestuur boodna het lezen van het ont worpen reglementeene lijst ter teekening aan welke spoe dig ruim 40 deelnemenden teldewaaronder een voornaam industrieelwiens verzekeringdat hij de belangen der ver eeniging waar hij kon bevorderen zou met sympathie ont vangen werd. Als tot dadelijk bewijs van de nuttige strekking eener vereeniging, werd, ten behoeve van een door ziekte in be hoeftige omstandigheden verkeerenden werkmanonder de aanwezigen eene collecte gehouden welke naar wensch slaag de, Tegen Zsterdag-avond10 A ug„ werd eene tweede bijeenkomst belegd tot het verkiezen van een bestuur. Wij zullen met belangstelling het oog gericht houden op deze alkmaarsche arbeidersvereeniging. Wij hopen, dat zij niet strekken zal tot vermeerdering van de reeds te talrijke middelen om uithuizig te zqndat zij overtuigd dat de belangen van kapitaal en arbeidvan patroons en werk lieden niet met elkander in strijd zijn, zich vrij mag houden van de ongerijmde en gevaarlijke leerstellingendoor bui tenlandsche onruststokers alsook door inlandsche volksblaad jes zoo veelvuldig verkondigddat zij werkelijk strekken zal tot bevordering van den welstand van den ambachtsman, vooral ook door verbetering van zijn zedelijk gehalte noch staatkundige rechten, noch hooge loonen zullen den werkman gelukkig makenindien hij niet tevens bedacht is op vermeerdering van kennis en op aankweeking van goede zedenwaaronder huiselijkheid wel een eerste plaats mag innemen. De afdeeling van het Nedcrl. Schoolverbond heeft den 7 een feest gegeven aan 4G6 leerlingen der 4 openbare scholen, die in den tijd van een jaar niet meer dan 3 schooltijden verzuimd hadden. Aan 27 2 die volstrekt niet verzuimd hadden, werden fraaie prijzen uitgereikt. Het feest, waarbij het stedelijk muziekcorps zich deed hoorenwerd niet door het, weder begunstigdzoodat hetop het Doelenveld aan gevangen, in de zaal van den heer Vervloet njoest voorgezet worden. Zulks deerde echter den jeugdigen feestgenooten niet, dieonder het genot van eenige versnaperingenvroolijk bijeen bleven, totdat zij, gelukkig onder een droog buitje, getuigen waren geweest van het afsteken van een zeer goed geslaagd vuurwerk waarmede den avond besloten werd. De minister van financiën heeft tot landmeter 3e kl. bij het kadaster benoemd den aspirant-landmeter A. P'eenhuysen, thans werkzaam te Amsterdam. Door het stedelijk muziekcorps zullen Zondag II Augus tus, des avonds te 7 uren, in den Stadshout, de navolgende stukken worden uitgevoerd 1. Marsch van Körner. 2. Ouverture (Dichter und Bauer) van Suppé. 3. Redowa (1' Iris) van Labory. 4. Fantaisie (Le petit Faust) van Hervé. 5. Hochzeitmarsch van Men delssohn. 6. Ouverture (Raymond) van Thomas. 7. Mosaique (Une folie a Rome) van Ricct. 8. Galop (Lepost) van Heymans. Woensdag-avond, 14 Aug., zal op het orgel in de Groote Kerk worden uitgevoerd 1. Praeludium und Fuge Herzog. 2. Cavatine Gaza Ladra Rossini. 3. F'antaisie éroïca van Kum- stedt. 4. Variations Reizigerarrange. 5. Fuge Rinak. Aan vang te G uren precies. GEMEENTERAAD. Zitting van 7 Augustus 1872. No. 13. Voorzitter de oudste Wethouder de heer JG. A. Verhoef. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heeren A. Maclaine PontJ. Helling, P. Bruin vis de Lange, J. C. Vonk en T. L. Koorn. De vergadering door den Voorzitter geopend zijnde, worden 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedge keurd. Zijn medegedeeld de sedert die vergadering ingekomen stukken. 2. Brief van Gedep. Staten ten geleide van de goedge keurde suppletoire gemeentebegrooting dienst 1872. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Rapport der commissie van toezigt op het middelbaar onderwijs op het verzoek van de leeraren der burgeravond school om verhooging van jaarwedde en op het door Burg. en Weth. uitgebragte advies omtrent dat verzoek. De bur geravondschool oorspronkelijk met tweejarigen cursusis uitgebreid tot eenen driejarigenmet vermindering van den tijdgedurende welken onderwijs wordt gegevenvan 8 op 7 maanden. Het werk is alzoo verminderd met 4 en gewor den In plaats van aan 2 klassen, wordt voortaan aan 3 klassen onderwijs gegeven: alzoo vermeerdering met 4 van jj of,7,. en T7, maakt met elkander j J of ruim meer dan het vroegere geheel. De commissie acht het dus billijkdat voor ruim 4. meer werk de jaarwedden ook met 4 worden verhoogd. Zij stelt gelijktijdig voor, bet bouwkundig tee- kenonderwijs optenemen onder de vakkenwaarin aan deze inrigting onderwijs wordt gegevendoor de invoering van dit algemeen begeerde onderwijs zal zonder twijfel aan deze inrigting een nieuw leven geschonken worden. De Inspec teur juicht dat plan toe, waarvan het gevolg zal zijn de aanstelling van een afzonderlijken leeraar. Zij stelt voor. in verband daarmedede jaarwedden vast- testellen als volgt een directeur (van wiens wedde ad/500,in verhouding tot de belooning der leeraren de helft moet beschouwd wor den als door hem genoten als directeur en de wederhelft als leeraar in natuur- en scheikundewerktuigkunde en techno logie), vroeger 1G0, thans 224 les-uren, alzoo 4 meer: jaar wedde als leeraar thans te bepalen op 350, - maakt met 250,als directeur f 600, -een leeraar in wiskundige wetenschappenvroe ger 224, thans 252 les-uren, 4 meer: jaarwedde van 300, te verhoogen op335, een leeraar in Nederlandsche taal, geschiedenis en aardrijkskunde, vroeger 126, thans 140 les uren ruim T», meerjaarwedde van 200,te verhoogen op220, een leeraar in het boekhoudenvroeger 64, thans 84 les-urenruim 4 meerjaarwedde van f 100,te verhoogen op125, een leeraar in het handteekenenvroeger 384, thans 336 les-uren ruim 4 minder vroeger jaar wedde f 500,doch niet in verhouding tot het aantal les-urenthans in betere verhouding geko men en alzoo te doen blijven op500,— een leeraar in het regtlijnig en bouwkundig teeken 196 les-uren jaarwedde 300, De Voorzitter stelt voor dit rapport te stellen om berigt en raad ten aanzien van het geldelijke punt in handen der vaste commissie van financiën, welk voorstel bestreden wordt door den heer van der Kaay, die het nut daarvan niet inziet en meent, dat de zaak genoegzaam toegelicht is, zoo'dat de Raad wel eene beslissing kan nemen. De heer Verschuir deelt het gevoelen van den heer van der Kaay. De Voorzitter meent dat die commissie toch ook wel eens haar gevoelen mag uitspreken over deze verhooging van uitgaven bij eene inrigtingwelke reeds zulke belangrijke uitgaven vordert. In poofdelijke stemming gebragt, wordt, het voorstel aange nomen met 6 tegen 3 stemmen van de heeren erschuir, Stuart en van der Kaay. De heer C. J. de Lange had de vergadering reeds verlaten. Van Burgemeester en W ethouders. 4. Voorstel in overleg met de plaatselijke schoolcommissie om in het belang van het onderwijs op het voorbeeld door eenige gemeentebesturen in den laatston tijd gegevende kweekelingen aan de openbare scholen te vervangen door hulponderwijzers en bij aanneming van dat beginsel a. intetrekken het raadsbesluit van 7 Februarij 1872 No. 23 tot, nadere regeling der toelagen voor de kweekelingen en daarvan kennis te geven aan Ged Statendie bezwaren tegen den vorm van dat raadsbesluit hadden ingebragt,; b. die vervanging met 1 Januarij 1873 te doen plaatshebben onder intrekking der raadsbesluiten, waarbij hunne toelagen geregeld zijn; c. met 1 Januarij 187 3 optehefifen de normaalschooltot de oprigting waarvan besloten werd 20 Januarij 1864, onder intrekking der daarvoor bestaande verordening d. met 1 Januarij 1873 aan den directeur en de onderwijzers aan die school een eervol ontslag als zoodanig te verleenen; e. te bepalen, dat minstens voor elke 70 leerlingen één hulp onderwijzer moet worden aangesteld, tengevolge waarvan het aantal onderw ijzers aan de openbare armenschool, thans ten getale van 5, met één zal moeten worden vermeerderd (het aantal leerlingen op 15 Julij 11. was 423) waartoe het voorstel wordt gedaan met ingang van 1 Januarij 1873 op 400,jaarwedde. Op de overige scholen is het aantal hulponderwijzers vol doende. De schoolcommissie zou de benoeming van twee nieuwe hulponderwijzers zeer wenschelijk achten zoowel wegens de mindere geschiktheid van sommige aan die school werk zame hulponderwijzers, tengevolge van gevorderden leeftijd, als wegens het tegenwoordig aantal leerlingen in verband met de uitdrukking voor minstens 70 leerlingen. Burg. en Weth. achten de vermeerdering met één hulponderwijzer voldoende, bedenkende, dat gedurende het le. en 2C. kwartaal 1872 zelfs geen kweekeling aan die school werkzaam was. Zij kunnen zich ook niet vereenigen met het door de schoolcommissie in overweging gegevene om ter wille der bestaande kweeke lingen art. 11 der oude instructie voor het personeel tijdelijk weder in werking te brengenzoodanig dat de onderwijzers weder belast worden met het onderwijs dezer jongelieden, onder genot eener vergoeding van ƒ50,'sjaars, als geene vrijheid vindendede gemeente met die uitgave te belasten ter wille der bestaande kweekelingen. Gesteld in handen van den districts-schoolopziener om berigt en raad. j 5. Brief, waarbij wordt medegedeeld, dat, Burg. en Weth. in voldoening aan de toezeggingin de raadsvergadering van 10 Julij 11. door den Voorzitter aan den heer Verschuir gedaan op zijne vraagof hetnu de Baansioot gedempt wordt, niet wenschelijk zoude zijn, alsnog gebruik te maken van bet, voor een paar jaren door den heer J. C. Ponk ge daan aanbod om van hem ten behoeve der gemeente over- tenemen de door hem aangekochte laan langs die slootdat punt in overweging hebben genomen; dat zij besloten hebben, daar in November 1870 de tijds reeds verstreken was, binnen welken de heer Vonk zich bereid had verklaard die laan alsnog aan de gemeente aftestaanden heer Vonk te vragen, of hij nog tot dien afstand genegen wasdat zij daartoe verzonden den in afschrift overgelegden brief, waarop door hen ontvangen is een brief inhoudende: dat het'hem niet meer mogelijk isden daarbij vermelden grond aan de gemeente aftestaan. Voor kennisgeving aangenomen, nadat de Voorzitter aan den heer Stuart had toegezegd bij Burg. en Weth. in nadere overweging te zullen nemen het ook bij hen reeds ter sprake gekomeue, of niet overeenkomstig de politieverordening eene afscheiding door den heer P' onk moet worden gemaakt tusschen zijnen grond en dien van de gemeente en aan den heer van Leeuwen, in hoeverre door de oprigting eener lijnbaan aldaar regten dier gemeente zijn of kunnen worden verkort. 6. Brief ten geleide eener lijst van 12 personen ten einde daaruit 6 personen te kiezen om vóór 1 September 1872 aan den Commissaris des Konings te worden opgegeven voor 3 leden van het collegie van zetters voor 's ltijks|directe belas tingenvan welk collegie de helft der leden met 31 Decem ber a.s. aftreedtzijnde de heeren P. Bruinvis de Lange P. A. van der Drift en T. L. Koorn, dadelijk herbenoem baar. Op die lijst zijn geplaatst de 3 aftredende heeren en verder in alphabetische volgorde de heeren H. J. Ansingh Bz., H. S. Blok, C. Bosman, A. Conijn Az., S. C. Coster, A. Goes, G. Jvan Leeuwen, H. P. Ibink Meienbrink en P. Rentmeester. 7. Rapport op liet verzoek van A. Spelten blaauwverwer, om vergunning tot liet leggen van een houten vlotje in de Geest, ten einde de door hem te verwen voorwerpen, welke geene voor de gezondheid schadelijke stoffen bevatttente kunnen afspoelen. De geneeskundige Adjunct-Inspecteur ycor Noord-Holland, op dit verzoek gehoord, berigt, dat naar zijn oordeel van het schoonwasschen in het water eener stads gracht van voorwerpenwelke geene voor de gezondheid schadelijke stoften bevatten en voor dat zij geverwd worden of eenige andere kunstbewerking hebben ondergaangeen bepaald nadeelige invloed op den algemeenen gezondheids toestand te vreezen isalhoewel het hem altijd minder wen schelijk voorkomtstadswater daarvoor te laten gebruiken. Nu geen bepaald nadeelige invloed van de inwilliging van dat verzoek te wachten isstellen Burg. en Weth. voor, den adressant tot wederopzegging toe en verder onder de gewone voorwaarden vergunning te verleenen ten einde hem in staat te stellen zijn beroep uitteoefenen. Nos. 6 en 7 ter lezing voor de leden gelegd. Zijn in behandeling genomen de ter lezing gelegen heb bende stukken. 8. Verzoek van den heer H. van den Berg om eervol ont slag als hulponderwijzer aan de openbare burgerschool. Eervol verleend met ingang van 27 September 1872 of zooveel vroeger als in de vacature is voorzien. 9. Rapport der speciale commissie van onderzoek der ge meente rekening over 1871. Dat onderzoek leidde tot twee opmerkingen, a. op volgn. 21 opbrengst der begraafplaats wordt in de rekening verantwoord wegens regten en inkomsten f 1129,60 en wegens verkoop en huur van graven f 425,—. Blijkens den overgelegden staat B is eerstgenoemd cijfer f 10,te hoog en laastgenoemd t 10,te laag gestéld, hoewel het eindcijfer onveranderd blijft. Die cijfers moeten dus veranderd worden; b. op den post alle andere ontvangsten is slechts f 305.644 verantwoord, terwijl volgens de memorie van toelichting tot den suppletoiren staat van begrooting voor 1871, op dit artikel f 350,zou zijn ontvangen. Hierom trent wordt opheldering gevraagd. Zij stelt overigens voor, de rekening voorloopig vasttestellen geheel op de door Burg. en Weth. voorgedragen wijze. (Vroeger reeds vermeld.) De Voorzitter dankt de commissie voor de spoedwaar mede zij zich van hare taak heeft gekweten en deelt mede dat de opbrengst der begraafplaats in de rekening veranderd is, overeenkomstig de bij letter a. gemaakte opmerking, terwijl het bij letter b. opgegeven verschil veroorzaakt isdoordat de ontvanger bij de supp. begrooting voor 1871 ten onregte als verantwoord op dien post had opgegeveneen bedrag van f 40,voor opbrengst van verkocht vleesch van ont eigende longzieke koeijen, en van 5,voor gebruik van gemeentegrond, daar eerstgenoemd bedrag aan het Rijk moet worden verantwoord buiten de rekeningen het andere be drag onder volgn. 30 heffing voor gebruik van gemeentegrond en water moest worden verantwoord zooals ook werkelijk heeft plaats gehad. Met algemeene stemmen, uitgezonderd die van de Weth., zich buiten stemming houdende in voldoening aan art. 220 der gemeentewetde rekening voorloopig vastgesteld bij het door Burg. eu Weth. aangeboden besluit. 10. Rapport van Burg. en Weth. op het verzoek van Ge broeders Oldenburg, aannemers van publieke werken te Bergen, om vergunning tot het afscheiden van hun erf, gelegen tus schen de 2 zoutkeeten aan de Schelphoek te Alkmaar, van de openbare straat door middel eener houten schutting. De conclusie strekt om de gevraagde vergunning te verleenen onder de gewone voorwaarden. De Voorzitter stelt voor, naar aanleiding van onlangs in de uitvoering van dergelijke vergunningen ondervonden moeije- lijkheden nog als voorwaarde daarbij te verbindendat van de vergunning binnen twee maanden na de dagteekening van het raadsbesluit gebruik zij gemaakt. Met algemeene stemmen wordt het voorgedragen besluit met die bijvoeging vastgesteld. 11. Gaat op voorstel van den Voorzitter de vergadering over in eene zitting met gesloten deurenna heropening waarvan 12. door den Voorzitter aan de orde wordt gesteld het onlangs uitgebragte rapport der speciale commissie betreffende de door Burg. en Weth. ingediende voorstellen tot regeling der geneeskundige armendienst in deze gemeente. Op voorstel van den heer Perschuir, ondersteund door de heeren van Leeuwen en JC. Koorn de behandeling tot eene volgende vergadering aangehoudenop grond van den reeds ver gevorderden tijd. 13. Bij de gewone rondvraag door den Voorzitter aan de leden vraagt de heer Verschuir, of de belasting voldaan is van de thans in het afgesneden kanaalvak ingevoerde balken, ivaarop de Voorzitter antwoordtdat die belasting niet vol daan is, waarop 3 proeessen-verbaal van bekeuring zijn op gemaakt, welke ter vervolging zijn ingezonden aan den heer Officier van Justitie bij de Arrondissements Regtbank te Alkmaar, waarvan de afloop nog niet bekend is. 14. De vergadering wordt gesloten. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 1 Aug. Hetto Nicolaas de Waij, en Marguretha Buijs, wettig geseheiden echtgenoot van Louis Charles Marchand, beide alhier, onl. te Amsterdam. Gijsbert Land, wedn. van Trijntje Wagenaar, en Johanna Huijsman, beiden te Aalsmeer, laatstgen. onl. te Alkmaar en W ormerveer. 8 Cornelius Henricus Vlek en Theresia Anna Luijkx. GETROUWD. 4 Aug. Hendrik Jacob van Brussel en Maria Winkelaar. Hendrik IVillem Holsmuller en Johanna Deliana Zaad- noordijk. Petrus Jacobus Kops en Ar.tonia Josephina Hendrika Vogelsang. Klaas Boot en Tietje Bakker. GEBOREN. 2 Aug. Cornelia, D. van Elbertus Woutering en Cornelia Tuin. 4 Cornelis Z. van Cornelis Visser en Aafje Corver. Nicolaas, Z. van Klaas van der Sluis en Trijntje Kok. 5 e DirkZ. van Dirk Schoen en Guurtje Kansen. 7 Jan, Z. van Nicolaas Bruin en Christina Johanna den Hartog. Simon DirkZ. van Simon Dirk Lansdorp en Geertruijda Hendriea Baarschers. OVERLEDEN. 3 Aug. Johanna Alida Jacoba, D. van Johannes van der Post en Johanna Maria Coster, ruim 14 m. 4 n MariaD. van Isaac Almekinders en Antje Bol ruim 2 m. Johanna Maria van Hilten49 j. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 7 Augustus. Door den Notaris J. BAKKER SCHUT. Woonhuis, Nz. VerdronkenoordB 1538. Strijkgeld J. H. A. Oomen f 3500, (Afslag 14 Augustus.) Alkmaar 5 Aug. Aangevoerd 5 Koeien 210 a 250, 109 Kalveren 42 a 96, 8 nuckt. dito 14 a 24,592 Scha pen f 27 a 4131 vette Varkens 50 a 63 ets. per kilogr. 9 Aug. Kleine kaas f 40, Commissie dito t 39.50, mid delbare dito f 38.75, laagste prijs 16, aangevoerd 521 sta pels, wegende 99597 NP. Ter graanmarkt aangevoerd 574 hectoliters, Koolzaad/12.75, Karweizaad ƒ18.50, wijker vale Erwten ƒ10, Rogge 8.75 a 9.50, Gerst 62 kilo F 4.50 a 4.75, Haver dikke 46 kilo 3.50. 10 Aug. Aangevoerd 3 Paarden 45 a 65, 6 Koeijen 172 a 195, f7 nucht. Kalveren 8 a 19 215 Schapen 21 a 38, 6 Geiten f 4 a 8, 160 magere Varkens f 16 a 26, 118 Biggen /8a 12, Boter per kop 0.75 a 0.82 j. Edam 3 Aug. Kleine Kaas 24 a 36, verkocht 54 stapels wegende 89S3 kilogr. Edam 8 Aag. 250 Stukken Boter, I7O5 a 1,15 ct'. per P., Kip peneieren 3.20 a 3.50 per 100. Enkhuizen 7 Aug. Kleine Kaas 26 a 38, verkocht 50 stapels, wegende 11753 kilogr. Karweizaad 18,50 per 50 pond. Mosterdzaad 19 per mud. Haarlem 7 Aug. Kleine kaas 37,75, verkocht 143 stapels, wegende 27607 kilogr. 10 nucht. Kalveren/12 a 20, 69 Schapen 12 a 36, 4 Biggen 21. Hoorn 8 Aug. Kleine kaas f 39,75 verkocht 255 stapels, wegende 55759 kilogrammen. 10 Aug. Aangevoerd 2 heet. Rogge 7, 61 heet. Gerst 6, 1 Haver ƒ5,8 heet. Erwtenvale ƒ11, groene 12, witte groote 10, op mouster verkocht: Mosterdzaad 21 Karweizaad 18,25. - - 13 Paarden 80 a 200, 14 Koeien 150 a 250, 15 Kalveren 8 a 20, 350 Schapen 22 a 41, 40 Varkens 16 a 22, 3 Zeugen ƒ35 a 50, 200 Biggen /5,50 a 9, 2500 koppen Boter /1,10 a 1,20 per kilogr., 9750 Kip peneieren ƒ3,25 per 100,- 1050 heet. Aardappelen/3 a 3.25, 90 manden Appelen 3 a 4, 125 manden Peren 1.75 a 2, 14350 kilogr. roode Aalbessen f 25 per 100 kiligr. Medemblik 7 Aug. Aangevoerd 121 stapels Kaas 37.50 per 50 kilo, 670 Koppen Boter 1,10 per kilogr., Kipeijeren f 3.10, Eenden dito f 3,50 per 100. Purmerende 6 Aug. Aangevoerd 174 Runderen, 21 Paar den, 72 vette Kalveren 0,70 tot 0,90 per kilogr., 53 nucht. dito 10 a 24, 20 vette Varkens 50 a 64 ets. per kilogr., 21 magere dito /17 a 20, 145 Biggen /7 a 10, 941 Schapen en LammerenKipeieren f 3,40, Eenden dito f 3,75 per 100, Boter 1,10 a 1,20 per kilogr. Kleine kaas f 37,75, middel bare 32. Schagen 8 Aug. Aangevoerd Stieren/120 a 180, 49 gelde Koeien 160 a 210, kalfkoeien 200 a 250, Vaarsen 90 a 140, 7 nucht. Kalveren /"20 a 23, Eng. Rammen /36 a 50, 550 Schapen, magere/18 a 26, vette/32 a 42, 100 Lammeren /16 a 25, Bokken en Geiten 2 a 5, 10 magere Varkens 15 a 28, 65 Biggen 5 a 11, Konijnen 10 a 50 Duiven 10 a 15, Kippen 40 a 150, Eenden 25 a 30 cents per stuk, Boter 1,01 per kilogr., Kaas 30 a 40 ets. per kilo, Kippen eieren 2,90 per 100. Schiedam 8 Aug. Moutwijn 16,25, Jenever 21,75. Zaandam 8 Aug. Kleine kaas 36,50, verkocht 50 stapels. Londen 5 Aug. Aangevoerd 2500 Runderen 6.4, 14320 Schapen en Lamm. 7, 160 Kalveren 6, 50 Varkens 4.10. Londen 8 Aug. Aangevoerd 1010 Runderen 611107 Schapen eu Lamm. 6.8, 460 Kajveren 6.4, 20 Varkens 5. Amsterdam 10 Augustus. Nederl. C.N.Sch. 2 jpet. dito dito 3 e dito dito 4 - StianieObligat. 3 dito Binnenl. 3 Portugal 1853 3 n Rusl. 1798-1816 5 Oblig.-leen. 1864 5 dito 1866 5 Aand.Z.Rs. 1864 5 dito dito 1866 5 Oostenr. Obl. inp. 5 dito in Zilver 5 Aandeelen 1854. dito 1860 dito 1864 Turk. Obl. 1865 5 pet. Egypte 1868 7 55» 66 88 29J 25 j 41» 99 974 97-1 247| 253 59| 65J 559' 563 159 51J N.Ameriku\88'2 6 pet. dito 1885 6 n Brazil.Oh\A 865 5 MexicoOhl. 1851 3 e Maatsch.expl. Staats-sp. 119 Gr. Russ. Sp.-M. 5 pct.;228 Russ.Sp. nJelez" 5 Aand. Balt.-Spoorweg Illin. Cent.-Spw. Mts.Ct.v.Aand. Chicago N. West Cert. St. Paul&Pacifics Spoorw.Obl. 2eS. 7 pet. UnionPao.Hoofdl.6 Chicago Z.W. 7 Obl. L.G. Maxw. 6 St.Vincent.Br.7 Alt.Miss Ohio 7 126» 133 115» 79 76J 771 van owoöOoSo

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 3