m wmwwwwwwgiwwwgiw9wé itlarkl- cu ticuvsbcrichtcu. «J 98; 98 97; 248; 254 60; 65; 560 ,585 162 5 pet.1 52,'0 7 r I 89; <3bucrtcuttën. gf| Vijfentwintigjarig Huwelijk x. I andere dagen en hunne vrachtgoederen moetende lossen en laden, 0111 verplaatsing der puinplaats op het Luttik-Oudorp z.z., tegenover de St. Jacobstraat, als van die puinplaats steeds hinder ondervindende in de uitoefening hunner be roepsbezigheden. Gesteld in handen van Burg. en Weth. om berigt.en raad. 17. Adres van den heer N. Lansdorp, stnds-ceneeskundige in de wijken A, 15 en E alhier, daarbij te kennen gevende dat hij voor die betrekking wenseht te bedanken bijaldien de Itaad kan besluiten hem een eervol ontslag daaruit te verleenen. Ter lezing voor de leden ter geineeute-secretarie nedergelngd. De volgende ter lezing gelegen hebbende stukken van de Commissie van Financier.. 8. Rapport op de begrooting van het Israëlitisch armbe stuur voor 1873, in ontvang eu uitgaaf voorgedragen op 457,11®, terwijl eene subsidie uit de gemeentekas werd aangevraagd van 50,Daar bij raadsbesluit van 2li Au gustus 1S68 als beginsel is aangenomen, dc subsidie van dit armbestuur jaarlijks met f 5,te verminderenstelt de commissie voor den post voor onvoorziene uitgaven te ver lagen niet f 5,- en in verband daarmede de subsidie uit de gemeentekas te bepalen op f 45,waardoor de ontvang en uitgaaf bedraagt, 452,11®, en overigens de begrooting goedtekeuren. De conclusie aangenomen. 9. Rapport op de begrooting van het Burg. Armbestuur voor 1878, in ontvang en uitgaaf voorgedragen op ƒ9304,91, terwijl eene subsidie uit de gemeentekas van f 4065, t(l® wordt aangevraagdter voorziening in het gewone te kort en van 2894,90 voor den onderstand aan de R. C. armen, beneden den ouderdom van 60 jaren, te Alkmaar verblij vende, aan wie door het R. C. parochiaal armbestuur ou derstand wordt geweigerd. De commissie stelt voor te verminderen den post voor bestedelingen te l'venhuizen er Frederiksoord geraamd op 200,met f 175.op grond dat in 1871 op dien post geene uitgaven zijn geschied en in 1872 ook geene personen ter verpleging nog zijn opge nomen; den post gasthuisverpleginggeraamd op 16H0,- met 1100,en den post begrafeniskostengeraamd op f 130, met f 30,daar de in 1871 gedane hoogere uitgaven als mede die in het eerste haltjaar 1872 niet, als maatstaf kunnen worden aangenomen als veroorzaakt dr or de vele gevallen van pokken en typhus, in dat tijdvak voorgevallen. De subsidie kan daardoor met, f 305.worden verminderd. De Voorzitter deelt mededat Burg. en Weth. gisteren een brief van den Commissaris des Konings hadden ontvangen, in antwoord op hun verzoek om magtiging van den Minister van Binnenl. Zaken te mogen bekomen tot. opzending van een door den vader alhier achtergelaten kind naar de ge stichten te Ommerschans, waarbij werd medegedeeld dat. na de opheffing in 1869 van het gesticht te Veenhuizen voor de verpleging van kinderen door den Minister bezwaar was gemaakt op een gelijksoortig verzoek de gevraagde goedkeu ring te verleenen al ware het alleen omdat die gestichten niet bestemd of ingerigt zijn voor de verpleging van kinde ren die niet zelf ter zake van bedelarij of laudlooperij zijn veroordeelddat door het aannemen van dat beginsel de post bestedelingen te Veenhuizen en Frederiksoord geheel kan vervallen, waardoor de te verleenen subsidie nog met f 25, kati worden verminderd. Met. inachtneming dezer wijziging het voorgedragen concept-besluit vastgesteld na eenige be spreking tusschen de heereu Ferschuirferhoeff, van der Kaag en den Foorzitter. over de in het concept-besluitin voldoening aan artikel 60 der armenwet,, opgenomen over weging dat, ten behoeve van dit bestuur op eene billijke wijze wordt bijgedragen door henvan wie overeenkomstig den aard der instelling in den regel bijdragen kunnen wor den verwacht. 10. Rapport op de begrooting van ontvang en uitgaaf bij het gast,huis voor 1873voorgedragen door Regenten op f 8310,terwijl eene subsidie uit de gemeentekas wordt aangevraagd van f 3100,50. De commissip stelt, voor te vermindereu den post broodvoorgedragen op f 500,met f 25,en den post onvoorziene uitgavenvoorgedragen op f 645,met f 30,50, in verband met de in 1871 gedane uitga ven en voor 1872 toegestane sommen, en den post gasverlichting, geraamd op f 400,met, 30,met het, oog op de verminde ring van den prijs van het, gas met 1 Januarij 187-3, in verband met welke verminderingen de subsidie op f3000,kan wor den gestelddaar zij, op grond van den ontvang in 1871, den post huis- en landhuren voorstelt te verhoogen van ƒ860, op f 875,—. De conclusie aangenomen. 11. Rapport op de in voldoening aan het raadsbesluit van 29 Mei 1872 door Burg. en Weth. aangeboden lijst der reeds tegen brandschade verzekerde gemeente-gebouwen met eene door den architect opgemaakte begrooting van kosten van herbouw der perceelen nog niet tegen brandschade verze kerd alsmede van een reeds verzekerd perceelwaarvan de herbouwwaarde te laag werd geachtterwijl zij aan de be schikking van den Raad overlieten de te volgen wijze van verzekering der nog niet verzekerde gebouwen. Nadere over weging heeft de commissie van de weuschelijkheid overtuigd om èn de innerlijke èn de herbouwwaarde dier gebouwen tegen brandschade te verzekerendaar de Raad dan altijd vrij blijft, in het al of niet herbouwen van het verbrande perceel. Met de opgegeven herbouwwaarde der nieuw te verzekeren gebouwen alsmede met de opgave dat, liet door den heer de Celder bewoonde huis te laag is verzekerd en de herbouwwaarde van 3U00,-- op 5000,moet worden verhoogd kan zij zich zeer goed vereenigende innerlijke waarde van laatstgenoemd perceel stelt zij voor op/3000,— te bepalen. De bestaande verzekeringen wenseht zij onveranderd te behouden uitgezonderd die van het stadhuiswelke naar hare meening veel te laag is, in aanmerking nemende, dat het brandgevaar in dat gebouw niet het minst is. Verhooging der som van 75000,— met ƒ25000,- - stelt zij daarom voor. Wanneer de Raad zich met de aangegeven wijze van ver zekering vereenigt, stelt zij voor de innerlijke waarde der nog niet tegen brandschade verzekerde gebouwen hooger te stellen dan aanvankelijk door haar was aangegeven, omdat, de premie toch naar de herbouwwaarde wordt berekend en daardoor haar motief voor de vermindering, om de innerlijke waarde niet te hoog te steilen ter hesparing van jaarlijks te betalen premie, vervalt. Eindelijk herinnert zij aan de verzekering van het 4'. schoollokaal bij de openbare burgerschool na voltooid te zijn. Alle voorstellen met algemeene stemmen aangenomen. 12. Voorstel van Burg. en Weth. om voor 1873 te be schikken over gedeelten van de opbrengst der Rijks be lasting op het personeel en een concept besluit daartoe ter vaststelling aanbiedende. Vastgesteld. 13. Brief ten geleide der concept-begrooting van inkomsten en uitgaven bij de gemeente voor 1873 met memorie van toelichting en staat van den gemeente-architectin ontvang en uitgaaf geraamd op f 147757,71'. Verder wordt over legd een staat, van werken die bij gebrek aan de vereischte middelen niet in de begrooting konden worden opgenomen, doch waarvan zeer velen niet langer dan een jaar kunnen worden uitgesteldzoodat het, te voorzien is, dat liet cijfer der uitgaven vooreerst geene vermindering kan ondergaan. Uit de inkomsten blijkt dat wordt voorgesteld de opcenten op de hoofdsom der personele belasting van 25 te verhoogen op 50 en de plaatselijke directe belasting van f 23500,— tot het maximum bij de verordening toegestaan, zij idv f 30«0 i,Voor schadeloosstelling is in plaats van f 10000,— f 9000,—uit getrokken doordat, het restant van de geldleeniug voor den straatweg in de Schermeer 1 Januarij 1873 /1000,— bedraagt. In 1874 moet wederom f 10000,worden uitgetrokken, omdat dan toOü,moet, worden afgelost van de geldlee- ning gesloten t.en behoeve der scholen. Daardoor kan het bedrag van de onvoorziene uitgaven in 1873 nog tot een eenig- zins redelijk cijfer worden uitgetrokken. De Voorzitter stelt voor dadelijk overtegaan tot het trek ken der .5 sectiën, waarin de Raad zich volgens het reglement, van orde voor het, onderzoek der begrooting verdeelt. Daartoe besloten zijndeworden aangewezen voor de 1'sectie de heeren ferschuir, T. L. Koorn, van Leeu- menvan den Berg. u van der Kaag, Fonk, Helling, C. J. de Lange n 3e v n StuartBruinvis de LangeJ. C. Koorntonijn. Tot. het geven van inlichtingen wordt toegevoegd mede bij trekking aan de I' sectie de heer Burgemeester, aan de 2« sectie de Wethouder de heer Ferhoeff en aan de 3« sectie de Wethouder de heer van der Drift. 14. Brief, waarbij naar aanleiding van de in de vorige vergadering gedane toezegging wordt medegedeeld, dat, Burg. en Weth. in overweging hebben genomen, in hoe verre de regteu der gemeente worden verkort door de p'aats gehad hebbende oprigting eener lijnbaan op den particulieren grond langs de gedempte Baansloot en of door den eigenaar van dien grond geene afscheiding van den gemeentegrond moet worden gemaakt op de bij de politieverordening voorgeschre ven wijze. Naar de meening van Burg. en Weth. wordt de vrije overgang over dien grondwelke sedert onheugelijke tijden heelt, bestaan, door de oprigting niet allei n belemmerd, maar het voetpad zoude op die wijze zelfs geheel kunnen vervallen. Ter voorkoming, dat, men zich heroepe op het rus tig en ongestoord bezit van dien grond voor de uitoefening eener lijnbaan wordt voorgesteld magtiging te verleenen den eigenaar bij exploit aant.ezeggeudien grond wederom in den vroegeren toestand te brengenopdat, het overpad zonder j bezwaar kan worden uitgeoetend. Wat de afscheiding betreft, j zij moge noodzakelijk geacht worden om geene verwarring te e doen ontstaan tusschen hetgeen bijzonder-en gemeente-eigen dom is, de vrije overgang over dien grond zou echter daar- door geheel vervallen en de gemeente zou het regt van over pad verliezen. Het tot stand brengen dier afscheiding wordt daarom niet wenschelijk geacht. De beslissing daaromtrent, wordt echter aan den Raad overgelaten, doeh vooral met het oog op het geen gebeuren kan, wanneer de eigenaar van dien grond ongenegen is, zoowel tot het een als het ander over tegaan wordt eeu voorafgaand onderzoek der zaak door eene speciale regtskundige commissie van 3 leden zeer wenschelijk geacht, waarom zij voorstellen eene dergelijke commissie te benoemen. Dp voorstel van den Foorzitter wordt dadelijk tot de be noeming dier oommissie overgegaan. Daartoe worden benoemd de heeren van Leeuwen en van der Kaag ieder niet 12 en de heer Stuart met 11 stemmen de heeren Ferhoeff en van der Drift bekwamen ieder 2 stemmen. De heer J. C. Fgnk nam aan deze stemming geen deel. 15. Brief ten geleide der opgemaakte aanbevelingslijst voor de betrekking van leeraar in de wiskundige wetenschappen aan de burgeravondschoolin de plaats van den heer H. de fries Wz., eervol ontslagen, waarop geplaatst zijn de heeren 1°. H. van den Berg, hoofdonderwijzer der openbare armen school 2". A. P. Zeilmaker, hoofdonderwijzer der openbare tusschenschoolen 3°. lloek hoofdonderwijzer te Oudorp. De Inspecteur had geadviseerd den heer Zeilmaker n°. 1 en den lieer van den Berg ne. 2 t.e plaatsen. Ter secretarie ter lezing voor de leden nedergelegd. 16. Rapport op het verzoek van den heer C.Kater Cz. om vergunning tot het voor zijne rekening opbreken van den rijweg naar den molen van den heer P. Koorn, aan het Hei ligland en tot het, gelijkmaken en beharden van den weg op den Tienenwal. Burg. en Weth. merken op, dat de inwil liging van dit verzoek ten gevolge zal hebben dat die aan teleggen weg door de gemeente moet worden onderhouden: dat naeenigen tijd te zijn onderhouden, wel bestrating van dien weg zal worden gevraagd, terwijl eene verlichting van de Tienenwalwordt aldaar een openbare rijweg aangelegd niet achterwege kan blijven. Tot die verhooging van uitgaven, welke niet in een algemeen, maar in een bijzonder belang zou geschieden, vinden zij geene vrijheid te adviseren; de gemeente heeft reeds zoovele wegen te onderhouden en te voorzien in hunne verlichting dat niet tot het onderhouden en verlichten van nieuwe wegen mag worden besloten, dan wanneer bet, in een algemeen belang is. Op grond hiervan wordt voorgesteld afwijzend op des adressant,s verzoek te beslisssen, Aangehouden naar aanleiding van bet door den heer van der Kaag in overweging gegevene om bij de behandeling der begrooting in de sectiën te bespreken wat met de Tienenwal zal geschieden. 17- De Voorzitter deelt mede, dat Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van de hun ter kennis gekomen geruchten betredende onzedelijke handelingen, door den vader in het burgerweeshuis gepleegd, gemeend hebben gebruikte moeten maken van de hun bij artikel 179 letter u der gemeen tewet gegeven bevoegdheid en dat gesticht te bezoeken, van welk bezoek zij aan den Raad in voldoening aan het laatste lid van dat wetsartikel verslag wenschen uittebrengen, waartoe zal worden overgegaan in eene zitting met gesloten deuren om het kiesche dezer zaak. 18. Het in de vorige vergadering ingekomen rapport van Burg. en Weth. op het verzoek van A. Spelten om vergun ning tot het leggen van een houten vlotje in de Geest, ten einde de door hem te verwen voorwerpenwelke geene voor de gezondheid schadelijke stoffen bevatten, te kunnen afspoelen. Ee vergunning verleend hij het voorgedragen besluit onder bijvoeging, op voorstel van den Voorzitter, dat van de ver gunning gebruik zij gemaakt binnen twee maanden na de dag- teekeniug van het raadsbesluit. 19. Rapport van den distriets-schoolopziener op het voor stel van Burg. en Weth., in de vorige vergadering ingediend, om de kweekelingen der openbare scholen te vervangen door hulponderwijzers, de normaallessen opteheffen en verder daar mede in verband slaande zaken. De schoolopziener kan zich met 't beginsel om de kweekelingen te vervangen door hulp onderwijzers geheel vereenigen. Kweekelingen kunnen in de school van veel nut zijn door het bewijzen van kleine dien sten maar zijndaar zij in den regel tegen hunne eigenlijke bestemming te spoedig als onderwijskrachten worden gebruikt, daar waar 't de eerste ontwikkeling der kleinen geldt,, voorzeker niet aantebevelen. In het belang der betrokken kweekelingen en dier betrekkingen vereenigt hij zich volkomen met het verlangen der plaatselijke schoolcommissie om tijdelijk weder in werking t.e brengen art,. 11 der oude instructie van het onderwijzend personeel. Tegen de voorgestelde maatstaf van minstens één hulponderwijzer voor elke 70 leerlingen bestaat niet het minste bezwaar. Evenals de schoolcommissie komt hein de benoeming van twee hulponderwijzers in plaats van één aan de openbare armenschool meer dan wenschelijk voor. Na eenige bespreking wordt met algemeene stemmen be sloten intetrekken hei raadsbesluit van 7 February 1872. No. 23 tot nadere regeling der toelagen voor de kweekelingen, de kweekelingen met 1 •fan. 1873 te vervangen door hulp onderwijzers., de normaallessen met dat tijdstip opteheffen, den directeur en de onderwijzers aan die school eervol te ontslaan en 2 hulponderwijzers aan de openhare armenschool 1e benoemen terwijl met, 8 tegen 6 stemmen van de heeren van Leeuwenvan der Kaagnan den BergFonkStuart end'. CJ.de Lange besloten wordt niet aantenemen het door de schoolcommissie en den schoolopziener in overweging ge gevene ten aanzien van de tegenwoordige kweekelingen. 20. De plannen voor het bouwen eener tusschenschool. Daar in dit jaar toch niet meer tot de uitvoering kan worden overgegaanaangehoudenten einde bij de behandeling der begrooting in de sectiën nader te kunnen worden besproken. 21. Rapport der commissie tot regeling der geneeskundige arniendienst. Om den vergevorderden tijd de behandeling tot de volgende vergadering aangehouden. 22. Voorstel van den heer P. Bruinvis de Lange om in het belang van het, openbaar onderwijs het aan de openbare on derwijzers verleende verlof tot het geven van privaatlessen intetrekken of althans te beperken. De heer Bruinvis de Lange legt eene uitvoerige nota over, waarbij hij zijn voorstel toelicht, Welke nota met het voorstel om berigt en raad wordt verzonden naar de plaatselijke school commissie. 23. Is overgegaan a. tot het benoemen van 6 personen om aan den Commissaris des Konings te worden opgegeven tot, zetter van 's Rijks directe belastingen. Bij de eerste stemming worden uitgebragt: op de heeren T. Koorn 14. P. Bruinvis de Lange 12, P. A. van der Drift II, li. P. Ibink Meienbrink 8, G. J. van Leeuwen H. S. Blok en II. J. Ansingh ieder 7, S. C. Coster en C. Bos man ieder 6 P. Rentmeester 2 stemmen M. JDirkzen IfHellingA. Conijn Az. en N. Goes ieder 1 stem. Alzoo waren benoemd de heeren T. L. Koorn, P, Bruinvis de Lange, P. A. van der Drift en H. P. Ibink Meienbrink. Bij de daaropvolgende stemming voor nog 2 personén worden uit gebragt op de heeren (f. Jvan Leeuwen 7 Ansingh 75. C. Coster en Blok ieder 4 en C. Bosman 2 stemmen. Alzoo benoemd de heer G. J. van Leeuwen. Vervolgens heeft eene stemming plaats tusschen de heeren S. C. Coster en Blok, die ieder 4 stemmen hebben bekomen, om te'-beslissen, wie met den heer Ansingh in herstemming zal komen. De heer Coster bekomt, daarbij 11 eu de heer Blok 3 stemmen. Bij de herstemming tusschen dé heeren Ansingh en S. C. Coster wordt laatstgenoemde benoemd met 10 stemmen tegen 4 op eerstgenoemde uitgebragt. b. Tot het, benoemen van eenen eersten hulponderwijzer aan de openbare burgerschoolin plaats van den heer H. van den Berg. Benoemd de eerst voorgedragene de heer J. M. Keen hulp onderwijzer aan eene bijzondere school te Gendringen de tweede voorgedragene de heer Z. van Zanten te Winsum bekwam 4 stemmen. 24. De vergadering wordt gesloten. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD. 25 Aug. Cornelius Henricus Flek en Theresia Anna Luijkx. GEBOREN. 24 Aug. Maria Catharina Francisca, D. van Beruardus Jo hannes Veer en Anna Alida van Eijndhoven. 25 MariaD. van Klaas Koopman Az. en Maria Lan- fedijk. Louisa MargarethaD. van Lodewijk ohannes Toepoel en Margaretha Praat. Cornelia CatharinaD. van Cornelis van den Dop en Maria Catharina Nieuwenhuizen. 29 a Christiaau Lambertus'L. van Lambertus Albrecht Verschuil en Erederica Hendrica Habedank. Cor nelis Z. van Hendrik Volkers en Jaeoba Alemees. OVERLEDEN. 21 Aug. Pieter Cornelis, Z. van Cornelis de Jong en Jaeoba Fiene4 j. en 3 m. Johannes, Z. van Dirk Bloemer en Harmina Maria Hoedjes, 16 w. Antje, D. van Jacob Teeling Kz. en Antje Wildeboer, 3 j. ALGEMEENE BEWAARSCHOOL. Oudersdie hunne kinderen op bovengenoemde school wenschen geplaatst te zien, vervoegen zich, voorzien van de inëntings- en geboortebewijzenin 't lokaal aan de Doelen straat, op Dinsdag3 September e.k., 's avonds ten 8 uren. A. P. ZEILMAKER, loco Secretaris. Alkmaar 26 Aug. Aangevoerd f Koeien 230 a 295 97 Kalveren f 45 a 95, 2 uucht. dito f 16, 847 Scha pen f 29 a 4323 vette Varkens 59 a 66 ets. per kilogr. 30 Aug Kleine kaas f 37.75, Commissie dito t 39.50, middelbare dito f 40.50, laagste prijs 20aangevoerd 503 stapels, wegende 97531 NP. Ter graanmarkt aangevoerd 2264 hectoliters, Tarwe 78 kilo 11,50, Rogge 73 kilo/S,25, Gerst 62 kilo f 5.25, Haver 45 kilo f 3,40, 50 kilo f 3.75, Paardenboonen f 7.25, rood Mosterdzaad 20.50, Koolzaad f 12.50, Karweizaad 18, Erwten, wijker vale f 9,50, vale 11, grauwe 16, groene f 12. 31 Aug. Aangevoerd 7 Paarden 35 a 200, 37 Koeien f 180 a 260, 12 nucht. Kalveren f 15 a 21, 152 Schapen 16 40, 6 Geiten 4 a 8, 140 magere Varkens f 19 a 31 ,90 Biggen /9a 15, Boter per kop t 0.80 a 0.85. Edam 24 Aug. Kleine Kaas 24 a 40, verkocht 49 stapels wegende 7850 kilogr. Edam 29 Aug. 146 Stukken Boler, 80 a 120 et. per P., Kip peneieren 3.75 a 4 per 100. Enkhuizen 28 Aug. Kleine Kaas f 31 a 38,50, verkocht 49 stapelswegende 12029 kilogr. Karweizaad 17,75 blauw Maanzaad 15,50 per 50 pond. Mosterdzaad 20, grauwe Erwten f 16, vale dito f 9 a 13 per mud. Haarlem 28 Aug. Kleine kaas f 40, verkocht 157 stapels, wegende 32810 kilogr. 5 Koeien f 140 a 200, 14 nucht. Kalveren 10 a 20, 69 Schapen 20 a 36 8 Big gen f 19 a 34. Hoorn 29 Aug. Kleine kaas 37.50, verkocht 251 stapeis, wegende 55843 kilogrammen. 31 Aug. Aangevoerd 3 heet. Rogge 7, 19 heet. Gerst 6, 12 heet. Haver 4,25, 33 heet. Erwten, grauwe /14,75, vale f 13, groene f 12, witte groote ƒ10, op monster ver kocht: Mosterdzaad f 20, Karweizaad 17,75. 25 Paarden 100 a 175, 22 Koeien 150 a 275, 19 Kalveren /9a 21, 280 Schapen 18 a 37, 145 Varkens 13 a 22, 300 Biggen 6 a 12 95Ö koppen Boter 1,20 a 1,45 per kilogr., 150 Kippen 60 a 72i et. per stuk, 9100 Kippeneijeren f3,25 per 100, 1200 hec.t. Aardappelen f 3 a 3,40, 950 manden Appelen f 1.50 a 1.70, 1S80 manden Peren f 1.90 a 3, 5000 kilogr. Hazelnootan 36 a 40 per 100 kilogr, Aledemblik 28 Aug. Aangevoerd 190 stapels Kaas 37-75 per 50 kilo, 350 Koppen Boter f 1,40 per kilogr., Kipeijeren f 3.40, Eenden dito J 3,75 per 10Q, Pm-merende 27 Aug, A angevoerd 273 Runderen, 25 Paar den58 vette Kalveren 0,70 a 0,90 per kilogr., 66 nucht. dito f 10 a 32, 21 vette Varkens 52 a 66 ets. per kilogr., 70 magere dito /18 a 24, 240 Biggen 8 a 2,11 il Schapen en Lammeren, Kipeieren /3,50, Eenden dito 3,75 per 100, Boter 1,10 a 1,20 per kilogr. Kleine kaas/39, middelbare /36. Behagen 29 Aug. Aangevoerd 2 Paarden 130 a 275, 1 Veulen /I10, Ossen /160 a 210, 65 gelde Koeien 160 a S30, Vaarsen 120 a 160, S nucht. Kalveren 20 a 28, Eng. Rammen 30 a 45, 98<> Schapen, magere 24 a 32, vette 30 a 40, Lammeren j 8 a 26, 40 magere Varkens /18 a 35, 37 Biggen 10 a 14, Konijnen 10 a 60, Kippen 60 a 150 cents per stuk, Boterl,z6; per kilogr.. Kaas 30 a 45 ets. per kilo, Kippeneieren 3,20 a f 3,40 per 100. Schiedam 29 Aug. Moutwijn 17, Jenever 22,50. Londen 26 Aug. Aangevoerd 2830 Runderen 6.4, 15970 Schapen en Lamm. 7, 220 Kalveren 6.4, 100 Varkens 6.5. 29 Aug. Aangevoerd 880 Runderen 6, 7500 Schapen en Lamm. 7, 140 Kalveren 6.4, 40 vette Lamm. 5. Nederl. C. N. Sch. dito dito dito dito SvanieObiigat. dito Binnenl. Portugal 1853 Rusl. 1798-1816 Oblig.-leen. 1864 dito 1866 Aand.Z.Rs. 1864 dito dito 1866 Oostenr. Obl. inp. dito in Zilver Aandeelen 1854. dito 1860 dito 1864 Turk. Obl. 1865 Eggpte 1868 Amsterdam 31 Augustus. 2; pet. 3 4 3 3 3 5 5 5 5 5 5 5 551 6i; 87; 3o; 25; N, Ameriku 1882 6 pet. 98; dito 1885 6 99; 2?«m7.0bLJ865 5 96; MexicoGAA. 1851 3 a 15; Maatseh.expl. Staats-sp. 118; Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. 229 Russ.Sp. ffJelez" 5 u 121 Aand. Balt.-Spoorweg 134 Illin. Cent.-Spw. Mts.Ct.v.Aand. Chicago N. West Cert. St. Paul&Pacifies Spoorw.Obl. 2eS. 7 pet. Union Pnc.Hoofdl.6 Chicago Z.W. 7 Obl. L.G. Maxw. 6 St.Vincent.Br.7 n Alt. Miss Ohio 7 116 1 80; I 75; 77 92; 76; fejf Alkmaar1 September 1872, cB§ van FELIX MARIA AGHINA g® en 2l§ gf JACOBA CORNELIA OLDENBURG, fe Getrouwd Alkmaar, 25 Aug. 1872. C. H. VLEK en T. A. LUIJCKX. Bevallen van eene Dochter C. M. E. KROON WESTERMAN. Noordscharwoude 25 Augustus 1872. Heden beviel voorspoedig van eene Dochter C. H. KOSTERS - KEUSS. Alkmaar, 29 Augustus 1872. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, mijne geliefde echtgenoot JANNETJE RO DER WIJN, in den ouderdom van circa 37 jaren, mij nalatende drie kinderen die niet met mij kunnen gevoelen de zorg, welke wij in haar moeten missen. Allen, die haar werkzaam leven kenden, zullen beseffenwelk verlies ik betreur. Koedijk29 Aug 1872. Jb. GROOT. Onze lieveling CORNELIS JAN werd ons heden door den dood ontruktslechts 2 jaren en 6 maanden mochten wij ons in zijn bezit verheugen. Limmen, C. K1EET. 29 Aug. 72. E.' KI EFT— Bos De ondergeteekenden betuigen hunnen dank voor de vele bewijzen van deelneming bij hun huwelijk ondervonden. C. II. VLEK. Alkmaar, T. A. VLEK, 1 Sept. 1872. Luijckx. Ten overstaan van den te Alkmaar ge- vestigden Notaris W. F. G. L. GOUWE zal in het openbaar worden verkocht Een fraai gelegen Koepel, Erve eiiTuïn, bij de stad en in de gemeente Alkmaar, aan de westzijde van den Straatweg, in den Stads Hout, in de onmiddelijke nabijheid van de buitensocie- teiten en den stads muziektent, hebbende een bij zonder riant uitzicht over de landerijen beoosten den Straatweg, sectie E, Nos. 290 en 291, te zarnen groot 6 roe en 88 el, dadelijk te aanvaarden. De veiling zal plaats hebben op Donderdag, den 5 September 1872, en de afslag en eindtoewij- zing, op Donderdag den 12 dierzelfde maand, na den middag ten vijf urein het lokaal het Kleine Koffijhuis, van Mej. de Wed. Lievendag, aan de gedempte Nieuwesloot, te Alkmaar. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris GOUWE, aldaar. Men is voornemens omten gevolge van sterfgeval, op Woensdagen, den 18 en 25 September 1872, des namiddags vijf ure, in het hotel de Toelast, te Alkmaar, in het openbaar te veilen en te verkoopenEen zeer logeabel ileercnllilis met Tuin en Erf, te Alkmaar aan de noordzijde der Oudegracht bij de Ridderstraat, A, 490, groot 2 aren; te aanvaar den den 7 October 1872. Breeder bij biljetten en information ten kantore van den Notaris J. G. A. VERHOEFF, te Alkmaar,

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 3