1872. ER. niiilschliiiui ESefg-ie. Frankrijk.. Oft$(c»rijk-BIongui'(ic. Italic. Spanje. lDRÏEN ALEXANDRE PERRIN, OISE JOSEPHINE QUERELLE. <ept. 1872. Uit aller naam J. KROM. jemeene kennisgeving. 572. A BR. SLOOS Bijblad van de Alkmaar sche Courani. Pruisen. De werklieden der berlijnscke fabriek van spoor- wegmatericel hebben den 14, nadat zij vernomen hadden dat hun, bij hervatting van liet. werk. eene loonsverhooging wachtte, zoo groot als de toestand der fabriek maar eenigszin- zou toelaten, besloten, de strike vooralsnog voorttezettenmaai den 18 hebben zij goedgevonden om onderhandelingen aan- teknoopen op den grondslag eener dadelijke verhooging van 16® p.c., of eener dadelijke van 10 en eener nieuwe met 1 januari van gelijk bedrag. In eene den 20 gehouden bij eenkomst der commissie van de werklieden en den directeur- generaal heeft deze medegedeelddat de Raad van bestuur besloten had: de verlangde loonsverhooging van 16* niet toe te staanniet meer met de commissie te onderhandelen en zich met de besluiten van het Fabrikanten-Verbond te vereenigen. De bisschop van Ermeland heeft op den brief des Keizers van 2 Sept., over de ontvangst van hem bisschop te Marien- burg, den 5 geantwoord dat hij de volle souvereiniteit dei- wereldlijke overheid op het gebied van den Staat erkende en derhalve zijn plicht om de Staatwetten te gehoorzamen ge trouw vervullen zoumaar in zaken van geloof golden voor hem slechts de Goddelijke openbaring en het gezag der Kerk. Prins Bismarck schreef daarop den 9, dat hij als raadsman des Keizers eerst dan de ontvangst van den bisschop veree- nigbaar achtte met de waardigheid der Kroonindien alle twijfel of de prelaat het gezag der landswetten onvoorwaar delijk erkende opgeheven wasweshalve deze zich tegenover den Keizer schuldig moest bekennen over het zonder voor kennis der regeering openlijk uitspreken der groote excom municatie tegen Z. M. onderdanen. De bisschop heeft daarop den 11 aan den Keizer geschreven dat hij niet bij de feesten tegenwoordig kon zijn, omdat, het schrijven van prins Bismarck niet overeenstemde met dat des Keizers; den 13 betuigde hij den Rijkskanselier zijne verwondering over het stellen van eene nieuwe voorwaarde en vroeg hij daarom trent. opheldering. Het antwoord van Bismarck ian den 16 hield indat de bisschoppelijke verklaring van den 5 vol doende zou geweest zijn, zonder de daaraan toegevoegde overwegingen en beperkingen. Om alle dubbelzinnigheid" en moeilijke verklaringen te vermijden, had hij, slechts eene er kenning van gepleegden inbreuk op 's lands wetten gevor derdzonder den bisschop voor de toekomst te bindenten eindeafgescheiden van diens verhouding tot de regeering zijne persoonlijke verhouding tot den Keizer op eene bij het. feest passende wijze geregeld te zien. Het tweede congres der oud-catholieken is den 20, 21 en 22 te Keulen gehouden. Den 19 heeft reeds eene talrijk be zochte voorloopige bijeenkomst plaats gehad. De voorzitter van het keulsche comitéde opperregeeringsraad Wü.nlffinq, heeft de aanwezigen welkom geliecten. De (anglieaansche) bisschoppen van Lincolnvan Ely en van Maryland hebben de sympathie hunner diocesen voor het welslagen der aan gevangen beweging betuigd. I)e eerstgenoemde uitte met nadruk den wenschdat de tijd mogt aanbrekendat men niet voor elkander, maar met elkander bad. De reetor der Academie voor geestelijken te Petersburg betoogde dat men eensgezind .-noest zijn op grond der christelijke waarheid de aartsbisschop Loos van Utrecht liet zich in dènzelfden geest uit. Doctor Rose uit Nieuw-York betuigde de sympathie van vele amerieaanscbe catholiekenzulks deed de anglieaansche geestelijke Langdonuit Florence, voor Italië. Prof. Schulte uit Praag sloot de rij der sprekers. Nadat den 20 in de kapel van het raadhuis eeue gods dienstoefening had plaats gehad, waarbij de mis docr den heer Tangermaren gecelebreerd iswerd het congres geopend, Verkozen zijn tot president prof. Schultetot vice-presi denten de heeren Petri (Wiesbaden) en' Iiornelius (Munchen). Er is eene langdurige discussie gevoerd over hervorming der eeredienstwaarvan het resultaat was dat is aangeno men een amendement van prof. Reinkenbepalende dat bet beslissen omtrent misbruiken en het invoeren van hervor mingen overgelaten blijven aan de erkende kerkelijke over heden. Ten opzichte van de verkiezing van bisschoppen is aangenomen het voorstel van prof. Schulteinhoudende dat eene commissie van zeven leden zal worden benoemd waarvan minstens drie theologanten aan welke zal worden opgedragenhet voorbereiden der verkiezinghet, regelen der dotatie van de bisschoppen en van hunne verhouding tot de regeeringen en de gemeentenhet ontwerpen van een reglement voor het kiezers-college, dat uit priesters en vertegenwoordigers der oud-cat.koliëke gemeenten zal bestaan. Het voorstel van den heer ff al ff mg om den dag der ver kiezing vast,testellen is verworpen. Den 21 is met alg. st. aangenomen een voorstel om stappen te doen ter aansluiting aan andere christelijke kerkgenootschappenwaaraan de oud-catholieken door hunne belijdenis verwant zijn. In dezelfde zitting zijn ook voorstellen goedgekeurd betref fende de algemeene rechten der oud-catholieken, betreffende Staats-dotatie der fmd-catholieke pastoors, betreffende de in voering van het verplichte burgerlijk huwelijk, betreffende de organisatie der oud-eatholieke beweging enz. Eene openbare bijeenkomst van bet congres werd door 3000 belangstellen denwaaronder vele vrouwen, bijgewoond. Den 22 hield de aartsbisschop van Utrecht in de garnizoenskerk eene door duizenden personen bijgewoonde godsdienstoefening, s Namiddags is de laatste zitting van afgevaardigden ge houden waarin o.a. prof. Bluntschli als medelid der Duitsehe Evangelische Kerk het woord heeft gevoerd. Prof. Schulte stelde in het lichtdat men eensgezind behoorde te zijn in het verwerpen van alle onverdraagzaamheid en geestelijke onderdrukking en in het erkennen van de eenheid der christelijke liefde. Hij deelde den inhoud mede van een brief van den armcnischen aartsbisschop, waarin deze zijnen onver deelden bijval schenkt aan het streven van bet Congres. Al de voordrachten betreffende de organisatie der hervormings beweging zijn daarop aangenomen, met de bijvoeging, dat te Munchen een eentoal-comité voor Zujd-Duitschlapd en te Keulen een voor Noord-Duitschland gevestigd zal worden. De Possische Zeitung verneemt van goederhanddat Ne derland, America, Oostenrijk en Duitschland reeds voor eemgen tijd den wensch uitspraken, dat het beginsel der onschendbaarheid van privaat-eigendom ter zee in den oorlog algemeen erkend en door de europeesche mogendheden moest gewaarborgd worden. Rusland en Italië hebben zich ook bereid verklaard om het zeerecht te hervormen. Tijdens de bijeenkomst der Keizers is dit onderwerp door de drie Rijks- kanseliers overwogen. De graaf v. Arnimgêzant ie Parijsis benoemd tot ge heimraad in werkelijke dienst, met den titel van excellentie. De 22ste algemeene vergadering van duitsehe catholieken je Breslau heeft den uitslag barer beraadslagingen in deze lü besluiten nedergelegd. De vergadering prot esteert: 1". tegen de onttrooning van den Paus2°. tegen de verdrijving der generaals van catholieke orden uit hunne woningen te Rome; 3°. tegen de jezuietenwet4». tegen bet, monopolie van den btaat om voor het volksonderwijs zorg te dragen5°. bij voorbaat tegen de invoering van het burgerlijk huwelijk; G°. tegen alle inmenging van bet wereldlijk gezag in' de eventueële verkiezing van een nieuwen Paus. De vergadering verklaart 7". dat de Staat niet liet recht heeft om zich te mengen in de jurisdictie van den Paus en van de bisschoppen of in de hun alleen toekomende handhaving der kerkelijke tucht, en in het, recht der Kerk om straffen of excomtnuni- catiën uittesprekenof de bisschoppen dienaangaande ter verantwoording te roepen; S°. noodigt alle duitsehe catho lieken uit om ziek te vereenigen, ten einde door alle wettige middelen de dreigende aanvallen afteweren en recht en vrede O)) nieuwen vasi en grondslag terug te krijgen9°. wensckt door middel der wetgeving en met hulp van den Staathe nevens door den zin voor rechtvaardigheid en liefde van par ticulierenden toestand der arbeiders te verbeteren. 10°. De vergadering waarschuwt voor den verderfelijken invloed van sommige dagbladen en vermaant tot ondersteuning van de catholieke dagbladpers. Beieren. Baron v. ministers voorgedragen binn. zakenLobkowitz Oasser heeft aan den Koning als v. Gasser buit. zaken Lercheafeld financiën, Auer eeredienst. Voor oorlog en justitie heeft hij onderscheidene personen voor gedragen. Hij is echter niet geslaagd in zijne poging tot samenstelling van een nieuw ministerie eu van deze hem opgedragen taak ontslagen. De Koning beeft, alsnu den heer v. Pfretzschnertot dusverre minister van financiën, tot, mi nister van buit. zaken benoemd en aan het gezamenlijke mi- nsterie opgedragen voorstellen te doen ter benoeming van eenen nieuwen minister van financiën. Graaf Fugger heeft zich den 16, den dag waarop de jezuie- ten Regensburg moesten verlatennaar het policie-bureau begeven en verklaard, dat bij het gesticht der orde verlat en eu bij zijne tante zijnen intrek genomen hadaldaar hij wenschte te blijven tot de regeering te Munchen omtrent de redenen van zijn verzet uitspraak zou hebben gedaan. Hem werd geantwoord, dat men, in afwachting van die be slissing geen geweld tegen hem zou gebruiken. Elzas-Lotiiauingen. De gevangenneming van Edm. About te Zabern is geschied ingevolge een in November 1871 uit gevaardigd bevelschrifttoen hij onder den titel van „de Elzas in de parijsche Soir eene reeks van zeer hatelijke feuilleton-artikelen had openbaar gemaakt, waarin men eene poging tot. hoogverraadbet losscheuren van duitsehe pro vinciën van het Rijk meende te zien; de tenuitvoerlegging van dit bcvelschritt maakte About eerst dezer dagen door het bezoeken zijner geboorteplaats mogelijk. De krijgsraad t.e Straatsbprg beeft echter geoordeeld, dat er geen voldoende bewijzen voor de beschuldiging van hoogverraad voorhanden waren, en den 22 den gevangene op vrije voeten doen stellen. De feesten te Gent zijn besloten met een banket, 't welk op- geluisterd werd door de muziek vau een britsch corps, dat, als naar gewoonte, na eiken toast bet daarbij passende volkslied deed liooreu. Na den toast op de nederlandsche schutters wisten zij zich niet te helpen; eenige belgisehe officieren hieven daarop bet nederlandsche volkslied aan, waarmede weldra al de feestgenootenzqo goed en kwaad als het ging, luide instemden. De minister van bïun. zaken heeft de in- en doorvoer verboden van rundvee, wolvee of anderejierkauwende dieren, benevens van versche huiden en afval, voor zoo ver die uit Engeland afkomstig zijn. De antv.-crpsche Geuzenbond beeft den 21 een banket ge geven ter eere van zijnen voorzitter, den lieer v. d. Taelen, t welk door een aantal vertegenwoordigers van liberale Ver- eemgmgen uit bet geheele laud is bijgewoond. Het nieuwe beursgebouw te Antwerpen is den 22 als het ware ten tweeden male ingewijd door een feestmaal't, welk omstreeks 300 der voornaamste kooplieden met een 50tal der aanzienlijkste ingezetenen binnen zijne muren gehouden hebben. Den 23 zijn Ie Brussel de Septemberfeesten aangevangen mei oe gebruikelijke lijkdienst in de Gudulakerk voor de slachtoffers der September-revolutie. 's Middags zijn de deel nemers aan den schietwedstrijd van den Boulevard Batonique naar liet stadshuis getrokken en aldaar door den burgemeester in het engelsch verwelkomd. strafbaar volgens eene wet van 1822 Het Journal Ojjiciel van 16 September behelst de benoeming van ^den genl. Chancy tot, bevelhebber van het 7e. legercorps te Tours, hetwelk 3 militaire afdeelingen en 14 departementen en van den generaal Ducrot tot commandant van het 8'. le gercorps, te Bourges, hetwelk insgelijks 3 militaire afdeelingen en 10 departementen omvat. De heer Barthélémy S. Hilaire, secretaris van den heer Thiers heeft, den voorzitter en 32 leden van den Algemeenen Raad van Saöue en Loire schriftelijk dank gezegd "voor hun adres aan den heer Thiersen daarbij verklaard waarom hij hun nen wensch naar ontbinding der Nat. Vergadering en ver leening eener amnestie met deelt. Dc openbare meenin0, moet de Kamer waarschuwen dat de tijd harer ontbinding gekomen isen de Vergadering zal uit haar zelve de nood zakelijkheid gevoelenzoodra de ontruiming, van het grond gebied haar beslag krijgt. Wat de amnestie betreft, 25000 der 32000 beschuldigden zijn reeds zonder vonnis op vrije voeten gesteld, de inhechtenisnemingen van de hoofden der Commune houden opdoodvonnissen zullenbehalve enkele uitzonderingen, niet meer voltrokken worden. Verder te'man bij de verheerlijking van de daden der. Commune te Genève, Londen en 's Gravenhage zou onvoorzichtig, bet terugroepen van de moordenaars der gijzelaars en van de brandstichter van Parijs zou onbillijk en gevaarlijk zijn. De commissie van gratie beeft zeven der tien haar onlangs door ter dood veroordeelden voorgelegde verzoeken om gratie ingewilligd en hunne straf in levenslangen dwangarbeid ver anderd. De drie misdadigerswier verzoek zij van de hand gewezen heeft, zijn in den ochtend van 18 September te Sa- tory geëxecuteerd. Een hunner, Lolivewas schuldig ver klaard aan moord gepleegd op den persoon van den "aarts bisschop van Parijs; hij had zich beroemd aan die misdaad deel te hebben gehadop het oogenblik toen die prelaat de hand uitstrekte om aan zijne moordenaars zijnen zegen te geven, had Lolive zijn geweer afgeschoten met de woorden .Ziedaar den mijnen!" De duitsehe troepen hebben den 17 Epernay ontruimd en zich naar Rheims begeven. De gewezen minister van binn. zaken Casimir Périer tot dusver ijverig orleanist, beeft bij schrijven aan bet Journal des Pcbats verklaarddat bij de constitutioneele monarchie aangehangen heeft, zoolang deze hem mogelijk scheen op den grondslag van eensgezindheid tussehen de 2 lakken van het Huis der Bourbons, bekrachtigd door de instemming des landsmaar dat hij thans alleen den republikeinschen regee- nngsvorm in staat acht om Frankrijk tegen eene crisis °van regeeringloosheidhet stellige voorspel van despotismils, te behoeden. Na eene eeuw van omwentelingen en vruchtelo'oze proefnemingen, moet de proef met de republiek moedi" en eerlijk genomen worden. Den 18 is aan de Oosterspoorwegstation te Parijs een trein aangekomen met 600 elzassers en lothariugersdie op wee waren naar Algiers. De heer Steeg, een protestantsch predikant in het depar tement der Gironde en hoofdredacteur van het blad le Proqrès des Communes, en de lieer Portin, uitgever van dat blad zijn dezer dagen door de Assises te Bordeaux, waarvoor zij' terechtstonden wegens het „aanranden en belachelijk maken op der staatsgodsdienst,' vrijgesproken. Do heer Thiers is in den avond van den 19 van Trou- vil.e te Parijs teruggekeerd, waar hij zijnen intrek in het paleis van het Elysée genomen heeft. Eene groote menigte had hem aan de station van den Westerspoorweg opgewacht. Op zijne reis was hij niettegenstaande den regen, aan de stations te Pont-1'Evêque en Lisieux door eene zeer talrijke volksmenigte met geestdrift begroet geworden. De heer Paul Patio:president van het centrale comité van de nationale inschrijving der fransche vrouwen ter be vrijding van liet grondgebied, heeft den 17 in de schatkist eene eerste storting gedaan, ten bedrage van 6.S50.000 fr. De Afgevaardigde der Gironde de Carayon la Tour beeft aan den beer Thiers een schrijven gerichtwaarin bij dezen verwijt door de wijzewaarop hij en zijne ministers zicli tegenwoordig over den regeeringsvorm uitlaten liet „ver drag van Bordeaux", waarbij de republikeinscbe enkel als voorloopige regéeringsvorm is aangenomente hebben ge schonden. Het kabinet van den minister van buit. zaken is thans voor goed naar Parijs, naar het paleis van den Q,uai d'Orsay, overgebracht, zoodat nog slechts de departementen van binn. zaken en van oorlog te Versailles zetelen. Krachtens eene met den geul. v. Manteuffel gesloten over eenkomst, zal de ontruiming van de departementen der Marne en der Boven-Marne den 15 October een aanvang nemen. De 22 Sept. is rustig voorbijgegaan. Wel hebben hier en daar qenige weinige personen zich aan een gastmaal ver- eenigd om de verjaring van de uitroeping der republiek in 1792 te vieren, maar nergens hebben die bijeenkomsten bet karakter aangenomen van een publiek banketwaardoor de overheid zich genoodzaakt zou hebben gezien om tusschen- beide te komen. Alleen te Marseille beeft de policie de zaalwaarin een gastmaal van republikeinen plaats bad doen ontruimen; de aanwezigen hebben zich, onder protest, rustig verwijderd. Te Parijs waren 150 personen, beboorende tot den Cercle Républjcain en tot den Cercle des Families voornemens geweest een banket te houdenmaar hun was overeenkomstig de indertijd vermelde circulaire van den mi nister Lefranc, aangezegd, dat zij indien zij bijeenkwamen, met geweld zouden worden uiteengedreven. Öp alle naar aanleiding daarvan gehouden vertoogen is geantwoorddat, de staat van beleg bet verbod der banketten noodzakelijk maakte. De genoodigden hebben toen in plaats van één verscheidene minder talrijk bezochte banketten gehouden, ie Chambéry zou door „de demoeraten" een gastmaal ge houden zijn, waaraan de heer Gambetta zou hebben aange zeten en waarvoor 2000 personen,hadden ingeschreven. Gam betta heeft echter het reeds door den prefect verboden banket doen opgeventen eindegelijk hij aan den minister van binn. zaken heeft getelegrafeerdzich stipt aan de wet te houdenmaar zonder afstand te doen van het recht om voortaan particuliere bijeenkomsten te houden. Hij was al daar den 20 aan de slation door den maireden voorzitter van den Algemeenen Raad en meer dan 400 belangstellenden 8™ „leve Gambetta u „leve de republiekopgewacht. Den 22 heeft hij eene wandeling door de stad gemaakt en is hij overal waar hij zieh vertoondeluide door de bevol king toegejuicht. De regeeriug had te Chambéry uitgebreide maatregelen van voorzorg genomen, ten einde, zoo noodig, ongeregeldheden te kunnen tegengaan. Hetzelfde had zij hier en daar elders gedaano.a. te Lyon, waar de generaal Bourbaki aan het hoofd van zijnen staf door eenige straten is gereden. De heer Gislcra heeft in de oostenrijksehe Delegatie voor gesteld, het bndjet van oorlog artikelsgewijze te behandelen. De minister Andrassy heeft zich daartegen niet verzet en betoogddat de Delegatie het recht heeft alle posten afzon derlijk te onderzoeken, en dat de solidariteit der regeering niet verder gaat dan dat zij de door den minister van oorlog voorgedragen posten als noodzakelijk erkent. Oordeelt de Delegatie sommige posten overbodig, dan zou de regeering die nader in overweging nemen. Het voorstel is aangenomen en de algemeene beraadslaging aangevangen. Graaf Andrassy beeft, in de begrotingscommissie van genoemde Delegatie verklaarddat het doel der tegenwoordige staatkunde ge legen is in liet bandhaven van den vrede. Daartoe was liet noodig de overtuiging te doen ontstaau, dat men als vriend te vertrouwen is en als vijand gevaarlijk zou kunnen zijn. De samenkomst der Keizers had. naar de opvatting van Keizer Frans Jozef, geen ander doel dan blijk te geven van de goede verhouding tot het nieuw geconstitueerde Duitsch land. Besluiten werden niet genomende wisseling van jedachten door de ministers was volkomen bevredigendde panslavistische neigingen vinden in de toongevende russische kringen geene ondersteuning. Met Italië en Turkije bestaan de beste betrekkingen mogelijken de betrekkingen tot alle landen van het Oosten voor wier welvaart Oostenrijk-Hon- garije voortgaat oprechte wenschen te koesterenzijn van zeer verblijdenden aard. Na deze ophelderingen is liet ge heime fonds overeenkomstig liet voorstel der regeering toe gestaan. Oostenrijk. De duitsehe Kroonprins en de russisehe Grootvorst-Troonopvolger zijn door den Keizer uitgenoodigd om aan de aanstaande hofjachten te Ischl deel te nemen, welke uitnoodiging zoowel te Petersburg als te Berlijn een gunstig onthaal gevonden heeft. Hongarije. In het Volkshuis heeft de minister van finan ciën een overzicht gegevén van den staat der geldmiddelen. De tekorten van 3 miljoen op de gewone en van 28 miljoen op de buitengewone begrooting zullen door eene leening gedekt worden. De Opinione verzekert, dat de fransehe regeering weigert, ter zake der geestelijke corporatiën tussckenbeide te komen, ofschoon vele catholieken die tussckenkomst gevraagd hebben, bewerende dat de goederen dier corporatiën tot" waarborg strekken van 2 pauselijke leeningen. De regeering beeft eene overeenkomst gesloten met de Farijsohe Bank; 1° tot conversie van de spaanscbe schuld waarbij de rente gebracht wordt van 3 op 2 po.; 2° tot het aangaan eener leening van een miljard realen3° tot beta- mg door de Parijsche Bank van de rente der spaanscbe schuld gedurende 5 jarende nieuwe leening daaronder begrepen de spaanscbe regeering stelt als waarborg al hare eigendom men m Spanje; 5° tot het verleenen aan de Bank van con cessie voor het oprichten van een crédit fonder in Spanje, en tot liet toevertrouwen van al Spanje's bankzaken in 1 rankrijk aan de Parijsche Bank. De bisschop van Jaen heeft al de priesters zijner diocese, welke overeenkomstig de wet den eed op de constitutie afgelegd hebben, uit liuuue bediening ontzet, en zegt in het schrijven, waarin hij daarvan aan het domkapittel kennis geeft: „Uit aanmerking van het ergerlijke en vermetele gedrag van eenige ellendigen heb ik hun het recht om de biecht te liooren, "te prediken enz. van heden af ontnomen en gelijke straf zal diegenen treffenwelke zich laten bewegen om den eed k .75, voor elke regel meer 15 mding tot Zaterdag namiddag tvolgend nommer ingestaan; M eduwnaar van Pauline Reloise Loubon met 3ed tot diepe droefheid van mij en jn geliefde echtgenoote MAARTJE ouderdom van 72 jaren, waren we in een genoegelijken echt ereenigd. C. FRANCIS. 1872. ed zacht en kalmna eene ongesteld- ge dagen onze moeder en behuwd- 'JE DENMAN, weduwe van JAN i den ouderdom van circa 73 jaren. Oudorp, Uit aller naam 1872-S. MODDER. eed onze geliefde Moeder en Be- ESINA WOLTERS, Wed. van JA- in den ouderdom van bijna 80 jaren. eedtot onze diepe droefheid ons EDUARDA ANNA ADRIANA .veken mochten wij ons in haar bezit W. J. SCHOON, n. Koedijk, E. J. SCHOON Leek. eed na een smartelijk en geduldig r P. PENNING, in den ouderdom na voorzien te zijn van de H. Sa- stervenden. lgemeene kennisgeving aan vrienden J. BÜHSE. doler 1872. ituig ik, ook namens mijne weder- kingen, mijnen hartelijken dank voor n van deelneming, zoowel van deze an elders ondervonden bij het over- i geliefden echtgenoot. M. MIJTS. 372- Wed. C. BOS Pz. eekende betuigt bij deze zijn warmen zoo talrijke als verrassende blijken en deelneming, welke hij 1.1. Zondag loopt hij nog lang in de vriendschap •s en beminnaars der toonkunst te t: AJ. SMABERS. Jevrouw A. P. de LANGE—LUCHT- ;n hunnen dank voor de ondervonden bij de geboorte vau hunne Dochter. te W inkelzal op Donderdag 24 1872, des middags 12 ure, in de ad „Be Gouden Eng elf op de Markt en "MEK veiikooeeiy: Erf en vruchtbaren lloesfliin, 'legen op de Nes onder de gemeente dastraal bekend in sectie B, Nos. 225, te zamen groot 43 aren 50 centia- vruchtbaar IBouvklantl, gelegen landsch polder der gemeente Schagen, :tie B, No. 213, groot 95 aren 90 de constitutie afteleggen." Naar men zegt, hebben 3g6 November 1872, voorm. elf de herberg vtm H. Hilbrand te t ojienbaar verkocht: een stuk best in den Oudburgerpolder, aldaar, groot 30, thans in gebruik bij Klaas Bijl, Kersmis 1872; breeder 'bij biljetten 1 ten kantore van den Notaris J. G. A. te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 5