Petrol* J. J. PX MAGAZ1 Een Bakkers! Zaad markt, wijk C, 450. Warmoesstraat REGENJAS met EEN, TWEE, DE Fijn gelakte Haard Haardstellen enz., in gro< van eigengemaakte IBaardc kachels en alle andere soorter gegoten en geslagen Fornuiz* Spuien hak ken geldwee Poken, Tangen enz. Huigbrouwersteeg. R. G. behaalden op de groote Interna! Fereenig'dc §(aU'ii. boven alle anderen uitmuntend Alkmaar bij dei Zoo spoedig mogelijk J Meisje, tusschen 15 ei pfcagjgom huiswerk te verrichte zich met franco brieven of in p WEISENBORN, Arts te Oudl» zijn vak grondig verstaande ka dadelijk geplaatst worden. Adi ven, doch liefst in persoon, bi te Koedijk. Mg Wordt gevraagd tegei ÉSjeene knappe Werl Jlijks van's morgens 8 ur 5 uur, in het huishouden behul bevragen bij de Uitgevers dezer Bij den ondergeteekende is partijnimmer klevend* dringlmre Hegenjasse gekend lage prijzen zullen won is bij hem te bekomen eene parti enflMraauzakkeii, zonder v< Kaasmarkt, Alkmaar. J b ROOI De ondergeteekenden berichtei POR'FlilJH in kistjes prijs van 14 en 15,20, daar Bij vooruit toezending van het Ter onderscheiding van andere i gebrand. HaarlemS Mede te verkrijgen bij de de VOS ter MÈULEN P. A. VAN DER DR1ET, Wijl J. C. BOONZAJER C. Gzn., 2 la. Prijs. GOUDEN MEDAILL1 le. dito le. dito le. ZILVEREN VERGULDE le. dito d 2e. dito d 2e. n ZILVEREN MEDAILLE 2e. dito 2e. dito 2e. dito 3e. BRONZEN MEDAILLE 3e. dito 3e. n dito 3e. dito 3e. dito 3e. n dito en ZILVEREN MEDAILLE dito NB. De ploegen, de hooihark, de w; waren allen vervaardigd door De reden waarom J. PETGNAT machinesals: stroo- en hooisni lijnzaadpletters vcevoeder-kooktoe: tuigen in Nederland dezelfde sta loting lieten beslissen; bij deze lol stoomdorschwerktuigen werd niet len alle bekroonde werktuigen in 1 bezoek ten hunnent uit. Informatiën aan het Depot te A maar, als eenigen Agent voor Noo van de 40,000 priesters in Spanje slechts omstreeks 1500 den eed op de constitutie gezworenmaar onder deze bevinden zich de [onlangs overleden] kardinaal-aartsbisschop van To ledo en de zoo even tot lid van den Senaat verkozen bis schop van Almeria. Indertijd heeft de Paus verklaard dat, liet aan de spaansche geestelijkheid vergund zou zijn, den eed op de constitutie van 1869 te zweren. De heer Llloa heeft in de Cortes de verkiezingen in het algemeen bestreden, en de verkiezings-eireul ire van den mi nister Zorilla gegispt. Daarbij zijn tusschen hem en dien minister een paar heftige woorden gewisseld, naar aanleiding waarvan bij tot de orde werd geroepen. De minister Zorilla heeft stellig verklaarddat hij de conscriptie zal afschaffen en eerlang een ontwerp van leger-organisatie zal indienen. De rekening van het te Boston gevierde „Internationale Vredes-j'.ibilé" sluit met een tekort van 210,000 dollars. Tot dekking daarvan, en ten einde een voegzaam honorarium te kunnen geven aan den directeur, den heer P. S. Gilmore willen de ondernemers den 10 October een monster-concer en bal geven, waarvoor 100,000 toegangskaarten tegen 3 dollars zullen verkocht worden zijnde die toegangskaarten tevens de loten eener loterijwaarin zes zesdegedeelten van het colliseum de prijzen zijn. Volgens een rapport van het departement voor Landbouw over September, wordt de katoen-oogst, op 10 p.e. beneden een gemiddelden oogst geraamd maar zal hij waarschijnlijk meer opbrengen dan die van 1871. De President Grant heeft de landbouw-tentoonstelling te Nieuw-Yersey bezocht, en hij is daar met geestdrift begroet Men heeft hem o.a. eene serenade gebracht. GEMEENTERAAD. Zitting van 28 September 1872. No. 16. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig aanvankelijk 14 later 15 leden- De vergadering door den Voorzitter geopend zijnde worden 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Zijn medegedeeld de sedert die vergadering ingekomen stukken. 2. Besluit van tiedèputeerde Staten lot sluiting der reke ning over 1871 overeenkomstig de cijfers, door den Rand voorloopig vastgesteld. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Rapport van de Kamer van Koophandel op de haar gedane vraag naar aanleiding van het in den Raad bespro kene, of bet niet wenschelijk zoude zijn ter graan- en zaad- markt, de gelegenheid te geven tot liet wegen van granen en zaden; zij volhardt geheel bij haar in 1866 reeds te kennen gegeven gevoelen, dat de invoering van een verbeterd weeg toestel liahr onnoodig voorkomt. Een afschrift van liet toen uitgebragte rapport legt zij over. Tot heden is haar niet, gebleken dat er vele Bezwaren worden iugebragt tegen liet niet aanwezig zijn van een dergelijk toestel en toch zou daarvan vermoedelijk wel gebruik gemaakt worden, wanneer het geschikt kon worden geplaatst. Het bestaande toestel wordt in het geheel niet gebruiktvermoedelijk omdat het ondoelmatig is. Het gewigt van granen wordt bij koop en ver koop toch niet buiten aanmerking gelaten, karweizaad wordt zelfs niét anders dan bij het gewigt verkocht. Een degelijk weegtoestel zou daarom wel aan veler verlangen kunnen voldoen, als het, doelmatig ingerigt, gemakkelijk ven oer baar en goed geplaatst werd. De koslen van aanschaffing kunnen niet boog zijn en zullen dus niet weerhouden om eene weinig kostbare proef te nemen. Ter lezing gelegd. 4. Adres van den heer A. A. Gouwedaarbij te kennen gevendedat hij ongenegen is zijne diensten als heel- en verloskundige aan het gasthuis, welke hij op des Raads ver zoek van November 1870 presteert op f 100,jaarwedde, langer dan tot 20 Sept. 1872 voor genoemd salaris te blijven presteren maar dat hij bereid is die betrekking te blijven waarnemenbijaldien de Raad voor dien tijd die jaarwedde verdubbelt. Aangehouden in afwachting van den afloop der behande ling van hei in deze vergadering aan de orde der beraad slaging gestelde rapport betreffende de regeling der genees kundige armendienst. 5. Adres van 11. Pont, Deurwaarder bij de Arr. Regtbank alhier, daarbij vergunning vragende om tegen voldoening der daarvoor te beffen recognitie en onder zoodanige bepalingen, als de Raad zal vaststellendoorloopend tot, wederopzegging toe gebruik te mogen maken van 3e gedempte Nieuwesloot, van de Lombardsteeg tot het Hof, tot bet houden van openbare verkoopingen. Ter beschikking gerenvoijeerd aan Burg. en Wetli. alt betrekking hebbende op een tijdelijk gebruikwaarover de beschikking bij de politieverordening aan dat eollegie is op gedragen. 6. Adres van den heer 11. Denker lliineman, genees- heel- en verloskundige te Oudendijk. 7. n Jonkbr. M. C. F. J. de Rotte, arts plaatselijk geneesheer te Hoogeveen. 8. n ir n h J. Ensing, med. et art. obst. doctor te Texel. 9. A. R. Mulder, genees- heel- en verloskundige 1,e Alkmaar. 10. n«« G. Aarssen, arts off. van gezond heid 2e. kl. bij Z. M. zeemagt geëxamineerd als off. van gezond heid le. kl. te Helder. Allen verzoekende benoemd te worden tot stads genees kundige, terwijl No. 7 tevens verzoekt benoemd te worden tot doctor in het gasthuis. 11. Adres van den heer Dr. D. llulst, stads-geneeskun- digehoudende verzoek om benoemd te worden tot doctoi in het gasthuis, zoo mogelijk tegen het voorgestelde ver hoogde tractement. Nos. 6 tot en met 11 ter visie gélegdom bij de be noeming van eenen stads-geneeskundige en eeneu doctor ii liet gasthuis daarop zooveel regard te slaanals de Raat' zal vermeenen te belmoren. 12" Verzoek van P. Landsman, hulponderwijzer aan de openbare burgerschool, om zijne jaarwedde meer in overeen stemming te brengen met de veelvuldige werkzaamheden aai zijne betrekking verbonden en met de jaarwedden der ove rige aan die school werkzame hulponderwijzers. Ter secretarie gedeponeerdals in verband staande met de wijziging eener plaatselijke verordening. Van Burgemeester en TVethouders. 13. Rapport op het verzoek van den heer C. Kater Cz., om voor zijne rekening eene andere rigting te mogen geven aan de bestaande kluft van den molen van den lieer P. Room naar liet Heiligland. De conclusie strekt den adressant ti berigten, dat zijn verzoek niet in overweging kan worden genomenop grond dat hij dien nieuwen weg wil maken op het terrein der vroegere portierswoningthans eigeudon v; n den heer P. Hengman, en niet op gemeentegrond. 14. Rapport op het verzoek van de bewoners van het Luttik-OnUorp z z. c.s., om verplaatsing der puinplaats op het Luttik-Oudorp, tegenover de St. Jacobstraat. Burg. en Wetli. erkennen dat die plaats voor puinplaats ongeschikt isin aanmerking nemende de drukke passage langs lie: Luttik-Oudorp, vooral bp marktdagen. De groole hoeveelheid puin, daar voortdurend nedergeworpenbewijst echter, dat eene puinplaats in dat gedeelte der stad zeer noodig is en niet gemist, kan worden. Het gelieele Luttik-Oudorp is even ongeschikt. Voor de geschiktste plaats wordt de kleine Nieuwstraat. gehouden waar veel minder passage is dan door de St. Jacobstraatwanneer de aldaar aanwezige goot met, eene plank wordt overdektzoolang het nieuwe rioolstelsel in die straat niet is toegepast. De oonelusie strekt alzoo 0111 dé in 1869 aangewezen puinplaats op het Luttik-Oudorp tegenover de St. Jacobstraat te vervangen door eene puinplaats in de kleine Nieuwstraat. en hiervan kennis te geven aan de adressanten, waardoor aan hunne bezwaren zal zijn te gemoetgekomen. Nos. 13 en 14 ter lezing gelegd. 15. Rapport der commissie van financiën op de begrooting van ontvang en uitgaaf bij het burgerweeshuis in 1873. De ontvang en uitgaaf worden geraamd op f 12061.90sonder den ontvang is opgenomen eene som van 867,85 voor openbare inzameling van gelden big wijze van collecte of inschrij ving noodzakelijk geworden door het geringe batig saldo der rekening over 1871 {f 299,52-j.) en door de belangrijke onderhoudskosten f 1061,welke cijfers voor 1872 be droegen f\ 338,58 en f 461.waardoor in dat jaar de collecte achterwege kon blijven. De commissie adviseert de begroo ting goedtekeuren met deze wijziging, dat de aangevraagde som van f 100,voor eene meid-huishoudster, daar naar het oordeel van Dames-regentessen eene eenvoudige dienstbode in het gesticht onvoldoende is, maar er iemand moet zijn, die werkzaam kan wezen in de huishouding en op de naai en ziekenkamer en de meisjes kan voorgaan iu de huisselijke omstandigheden niet worde toegestaan. Zij acht die uit breiding van personeel onnoodig, omdat, het huishoudelijk beheer in liet weeshuis alsmede liet voorgaan der meisjes in de huisselijke werkzaamheden behoort tot. den werkkring dei- moeder en het geven van onderrigt, op de naaikamer tot dien der naaivrouw, welke werkkring niet te veel omvattend kan worden genoemd, in aanmerking nemende liet geringe aantal meisjes in het weeshuis verpleegd. Het is echter zeer raad zaam in het weeshuis eene geschikte en bekwame dienstbode te hebben, waarom zij voorstelt liet loon op f 70.te be palen in aanmerking nemende de algemeene loonsverhooging en liet gemis van verval iu een gesticht uitgezonderd de zoogenaamde nieuwjaars- en kermisfooijen. De post, voor onvoorziene uitgaven kan dan met 3d,worden verhoogd. Tegen de overgelegde berekening der schadeloosstelling bedoeld bij art. 8 van het reglementbestaal, geen bezwaar, zoodat wordt voorgesteld dat bedrag op 115,te bepalen. Na eenige bespreking, waarbij de lieer van der Kaag als Regent mededeeltdat de naam van meid-huishoudster eene min gelukkig gekozen uitdrukking is, daar het niet de be doeling isom iemand naast de moeder te hebben, maar eene flinke dienstbode van ouderen leeftijddie niet voor de weezen partij trektzooals met jongere dienstboden het geval isdat, de aangevraagde som een maximum en het onzeker is, of van dat geld gebruik zal worden gemaakt, welke mededeeling aan de heereu Bruinvis de Lange en van den Berg aanleiding geeft te verklaren, dat zij na liet ontvan gen dier inlichtingen tegen het rapport zullen stemmen wordt, de conclusie verworpen met, 9 tegen 5 stemmen van de heeren Helling, PerhoeJ), J. C. Koon, van Leeuwen en den A oorzitter. waarna met algemeene stemmen wordt be sloten de aangevraagde som van f 100,niet toetestaan voor eene meid-huishoudster, maar toetestaan eene som van 100, als maximum voor loon aan eene dienstbode en de voorge dragen schadeloosstelling op f 115,vasttestellen. 16. Brief van Burg. en Wetli. ter vaststelling aanbiedende de verordeningen tot heffing en invordering van wik- en weegloonen n;i 30 April 1873, met memorie van toelichting. Daarbij wordt, voorgesteld overteleggen een afschrift van liet den 20''* Junij 1870 door den Raad vastgestelde adres aan Z. M. den Koning ten betoogedat de heffing dier loonen tot bet tegenwoordig bedrag niet gemist kan worden, met liet oog op de optreding van een nieuwen Minister van Binnenlandsehe Zaken, en de concept-begrooting voor 1873, door Burg. en Weth. den Raad aangeboden, waaruit blijkt, dat niettegenstaande de verliooging der opcenten op de Rijks personele belasting van 25 op 50 en van den hoofdelijken omslag van f 23500,op 30000,— slechts f 3785,88 op onvoorziene uitgaven beschikbaar isen de uitvoering van verschillende nood. akelijk jeachte werken achterwege is moeten worden gelaten bij gebrek aan beschikbare middelen. De beer Vonlc heeft, bezwaar tegen die vermelding van de verhooging der belastingèn in de memorie van toelichting bij de onzekerheid, of de Raad zich daarmede zal vereenigen. Hij voor zich althans is tegen de verliooging der opcenten op liet personeel, en daaroru acht hij het beter, dat de Raad geheel vrij blijft. De heer Verschuir deelt niet alleen bet gevoelen van den heer Ponk, maar acht zelfs de overlegging der concept-begroot ing geheel opnoodig. op grond dat de Raad nog geeDe begrooting heeft vastgesteld. Door de inzending der verordeningen wordt voldaan aan het tot het gemeentebestuur gerigte verzoek. De heeren J. C. Koon en van Leeuwen ondersteunen het gevoelen van den heer Vonk. Laatstgenoemde vindt de over legging der concept-begrooting zeer goedde Minister zal die voorgedragen verliooging dan toch wel zien. De heeren Perhoejf, van der Drift en de Voorzitter bestrijden beide gevoelens op grond, dat de inzending eener begroot,ing toch gevorderd wordt,dat men zie' op geen ander stuk op het oogenblik kan beroepen dan op de concept-begrooting en dathoe de Raad ook later besluitehet toch een feit blijft, dat Burg. en Weth. die verhooging hebben voorgedragen. De lieer Perschuir stelt voor, de concept-begroot ing niet intezendeuwelk voorstel wordt verworpen met 8 tegen 6 stemmen van de heeren C. Jde Lange, Perschuir. JC. Koon, Ponkvan der Kaag, en Bruinvis de Lange, die zich vóór verklaarden. De heer Vonk stelt voor die vermelding in de memorie van toelichting wegtelatenwelk voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 4 stemmen van de heeren van der Drift, Per- hoeff, Conijn en den Poorzitter. De verordeningen worden onveranderd vastgesteld. 17. Het vroeger reeds medegedeelde rapport der speciale oommissie tot regeling der geneeskundige armendienst in deze gemeente. Na bestrijding van dit rapport door den heer Perhoe ff en verdediging door den lieer van der Kaag wordt overgegaan tot het stemmen over de verschillende voorgedragen amen dementen en punten van het rapport met dezen uitslag. a. Een voorstel van den heer A erhoeff om de betrekking van stads-genees- en heelkundige in de wijken A, B en E te vereenigen met de betrekk.ng van geneesheer en heel- en verloskundige in het gaslhuis, ondersteund door den Poor zitter en den heer van der Dri/t wordt verworpen met 9 tegen 4 stemmen van de heeren van der DriftPerhoeff tonijn en den Voorzitter, die vóór stemden. De heer C. J. de Lange was bij deze en de vijf volgende stemmin gen niet tegenwoordig en de heer Stuart hield zich buiten stemming, als juist ter vergadering gekomen. b. Een voorstel van den heer A'erhoeff, ondersteund door den Voorzitter en den heer Conijnom de jaarwedde van den geneeskundige in de wijken AB en E te bepalen op 300,— en die vau den geneeskundige in de wijken C, D en E op 400,wordt met, 10 tegen 4 stemmen (dezelfde voorstemmers als bij a) verworpen. De heer Stuart stemde ook tegen. c. Het voorstel van het rapport om elk der beide stads-ge- neeskundigen f 450,jaarwedde te geven wordt aangeno men met 8 tegen 4 stemmen van de heeren Perhoejf, Conijn, van der Drift en den Poorzitter. d. Dat, om de jaarwedde der stads-heelknndigen voor elk op 200,te laten, wordt aangenomen met, algemeene stemmen. e. Dat om de jaarwedde van den stads-vroedmeester te breDgen an f 100,op f 125,met, 8 tegen 6 stemmen van de heereu J. C. K'oornHelling, van der Dri/t, Perhoeff, i onijn en den Voorzitter. f. Dat om de jaarwedde der stads-vroedvrouwen te verhoogen voor ieder met f 50,en alzoo vasttestellen op f 250, met algemeene stemmen. g. Dat om de jaarwedde van den geneesheer in het gasthuis te verhoogen van f 100,op f 200.met 10 tegen 4 stemmen van de bij letter genoemde heeren. h. Dat om de jaarwedde van den heel- en verloskundige in het gasthuis te verhoogen van 100 op f 200,met 11 tegen 3 stemmen, van de heeren van der Drift, Perhoeif en Conijn. Door de aanneming dezer verhooging is het onnoodig eene beschikking te nemen op het in deze ver gadering ingekomen adres van den heer Gouwe. i. dat om aan liet eerste lid van artikel 6 van liet reglement van het gastliuis toe te voegen de volgende bepaling: De geneeskuudige en de heel- en verloskundige biet de dienst in het gasthuis belast, wordenop aanbeveling van het bestuur, van minstens twee personen voor elke vacature, door den gemeenteraad benoemd. Het bestuur stelt hunne instruct ie vast. Wordt, met algemeene stemmen aangenomen. Datom de aanvragen om geneeskundigen onderstand te doen beslissen door het burgerlijk armbestuur in zijne vergaderingen voor de zomer en de winterregeliug. wordt docr verscheidene leden bestredenals moeijelijkheden in de uitvoering zullende doen ontstaan. Met 14 tegen 1 stem van den lieer JKoorn wordt als beginsel aangenomen op voorste' van den Voorzitter, om de aanvragen om onder stand te doen beslissen door het burgerlijk armbestuur in hunne wekelijks che vergaderingenIer wijl de Voorzitter van dut bestuur bevoegd zal zijn om in spoedeischende gevallen dadelijk te beslissen behoudens latere goedkeuring door het bestuur, zullende Burg. en W eth. den Raad een voorstel indienen tot wijziging van liet reglement van het burgerlijk armbestuur in dien geest,. k. Dat om 1e bepalen, dat voor de in dienst zijnde stads genees-, heel- en verloskundigen de benoeming voor vijf jaren welke lijdelijke benoeming in de verschillende in- structien is opgenomen, geaelit wordt te zijn ingegaan op het oogenbük van de vaststelling hunner instructien, geeft met het daarop door den heer van der Kaag voorgesteld en door de heeren A ersch uir, Perhoeff en den f oorzitter onder steund amendement «om met 1 Januarij 1873 de verliooging der jaarwedden te laten ingaan en de tegenwoordige genees-, heel- en verloskundigen legen dat tijdstip aan eene herbenoeming te onderwerper" aanleiding tot langdurige discussie. De hee ren Ponk en Stuart bestrijden dat amendement. Daarna ontstaat er verschil van gevoelenof het amende ment, van den heer van der Kaag nu reeds dadelijk in behan deling en stemming zal komen, dan wel na afloop der behan- üng van de instructien, daar door eene eventuele verwerping van bet voorstel eener benoeming voor 5 jaren dat amende ment van zelf zou zijn vervallen. De heer T. L. Koorn stelt voor dadelijk te beslissen. Dat voorstel wordt verworpen met 10 tegen 5 stemmen van de heeren J. C. Koorn, Ponk, van den Berg Stuart en T. L. Koorn. De beliandeling der in structien en het voorstel van het rapport met het amendement van den heer van der Kaag wordt daarop tot eene volgende vergadering aangehouden. 18. Het voorstel der plaatselijke schoolcommissie, om geene tijdelijke verplaatsing van hulponderwijzers aan de openbare scholen te doen plaats hebben. De Voorzitter zegt dat een dergelijk voorstel, aangenomen wordendein strijd zoude zijn met art. 22 laatste lid der wet op het, lager onderwijs. De heer van der Kaag licht toe het voorstel der school commissie. Dat wetsartikel wenscht zij geheel te behouden, maar gaarne zag zjj zich gehoord voor dat Burg. en Weth. besloten tot de lijdelijke verplaatsing van eenen hulponder wijzer van de eene school naar de andereter voorkoming van moeijelijkheden, zooals ontstaan zijn in het voorjaar, toen door de verplaatsing van een hulponderwijzer de hoofdon derwijzer aan de tussehenschool met 203 kinderen werd bij gestaan door één hulponderwijzer met één kweekeling, terwijl aan de openbare burgerschool, waar de hoofdonderwijzer door ziekte verhinderd werd zijne betrekking waar te nemen, met 180 kinderen zes hulponderwijzers werkzaam waren en hierin geene verandering werd gebragt, niettegensiaande de school commissie daartegen bezwaren bad ingebragt. De lieer Aerhoeff is van oordeel, dat die handeling aan leiding zou hebben kunnen geven tot eene klagtdoch de Raad mag daarom niet wijzigen eene magt, welke door Burg. eu Wetli. aan de wet wordt ontleend. Wel degelijk is door Burg. eii Weth. bij de tijdelijke verplaatsing op het aantal kinderen en op het aantal onderwijzers gelet en is daartoe niet besloten dan na rijpe overwegingook meent hijdat de schoolcommissie met die molieven in kennis is gesteld. De Voorzitter antwoordt,, dat Burg. en Weth. zich over die tijdelijke verplaatsing zeer goed zouden hebben kunnen verantwoordenwaren zij geïnterpelleerd geworden. Dit is echter niet geschied. De heer van der Kaag interpelleert daarop Burg. en Weth. ovir die tijdelijke verplaatsing. De heer Perhoetf antwoordt dat in de volgende verga dering een schriftelijk antwoord zal worden gegeventerwijl de Voorzitter toezegt die interpellatie bij Burg, en Weth. ter sprake te zullen brengen zonder voor zich te gelooven, dat Burg. en Weth naar aanleiding \an art. 183 der gemeente wethieromtrent verantwoording schuldig zijn aan den Raad. 19. Is onder medewerking van de heeren T. L. Koorn en Dr. C. Jde Lange, als stemopnemersovergegaan tot het benoemen van eeuen stads-geneeskundige. Op de aanbeve ling waren geplaatst de heeren 1°. Jhr. M. C. F. Jde Botte, arts te Hoogeveen 2». A. B. Mulder, genees- heel- en ver loskundigs te Alkmaareu 3°. J. Ensing, med. et art. obst. doctor te Texel. De A oorzitter deelt mede dat de heer Ensing hem ge schreven heeft, dat ij zijne sollicitatie intrekt, en antwoordt den lieer Ponk, die vraagt, of wel tot benoeming kan wor den ovtrgegaan met het oog op het aanhangig gebleven voorstel, dat alle titularissen zich met 1 Januarij a.s. aan eene herbenoeming zouden moeten onderwerpen, dat de te be noemen persoon daarmede in kennis zal worden gesteld, doch dat eene benoeming moet plaats hebben met het oog op het aan den heer A. Lansdorp verleende eervol ontslag. Met 9 stemmen wordt benoemd de heer A. B. Mulder: de hoer de Botte bekwam 6 stemmen. 20. De vergadering gaat over in eene zitting met gesloten deuren na heropening waarvan de vergadering wordt gesloten. Snelpersdruk van Ilerm*. Coster Zoon,

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 6