No. 43. Vierenzeventig sic Jaargang. 1872. Z O DAG 27 OCTOBER. (iroote Koemarkt te Alkmaar (Officieel (Bcbccltc Maandag; 1 en Woensdag 2» November 1872. ti'Jlckclijfcöcïtc SericftJcn. Frankrijk. IKelgie. (■ruot Iti'ittanje en Ierland. L SI A A GO ANT. Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f 0,65, franco per postO,SO, afzonderlijke nommers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers I1ERM'. COSTER. ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. PROVINCIE NOORDHOLLANÜ. AANBESTEDING. Op Donderdag den i4d,n November 1872, des namiddags ten huif drie ure. zal, onder nadere goedkeuring, aan het lokaal van het provinciaal bestuur te Haarlem namens en voor rekening van het gemeentebestuur van Assendelft, wor den overgegaan tot de aanbesteding van het bouwen van oen schoollokaal aan het be staande, en het doen van eenige v rnieuwingen aan het oude -choolgebouw en de onderwijzers woning in de Kerkbuurt te Assendelft. De aanbesteding zal plaats hebben bij enkele inschrijving ingevolge art. 23 van Iet bestek. Het bestek met de teekening zijn. tegen betaling vaneen gulden, te verkrijgen aan het lokaal van het Provinciaal Be stuur voornoemd aan het bureau voor buiteulandsche pas poorten gevestigd in het raadhuis te Amsterdam, en aan de gemeente-secretarie van Assendelft. Gegadigden worden er aan herinnerd, dat de biljetten van in schrijving des middags ten twaalf ure vóór den dag der "beste ding in de bus moeten gestoken zijnzoo als art 63 131 der algemeene voorsshriften bepaalt. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den burgemeester der gemeente Assendelft en bij den ontwerper van het bestek, den heer IC. Ph. de Kruijffprovincialen opzigter van den Waterstaat, te Helder. Pc aanwijzing in loco zal geschieden op Maandag vóór de besteding. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen, naar aanleiding van art. 11 van liet reglement be treffende de Kamers van Koophandel en Fabriekenvastge steld bij K.K. besluit van 9 November 1851 (Staatsblad No. 142) ter kennis van de belanghebbenden dat op Donderdag 7 November 1872, des morgens van 10 tot 1 ureten raadhuize der gemeente de verkiezing zal plaats hebben van drie leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, in vervanging van de beeren H. J. Conijn, G. J. van Leeuwen en J. Vermeer, die als zoodanig met uit. December e.k., moeten aftreden, terwijl de vastgestelde lijst van kiesgeregtigden van af beden ter gemeente-secretarie, van des morgens 9 tot 2 ure, ter inzage voor de belanghebbenden is nedergelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 1 October 1872. Pe Secretaris, NUHOUT van dub. VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMA AR brengen ter kennis van de belanghebbenden Dat bet suppletoir kohier voor de directe gemeente-belasting en dat der belasting op de bonden, over de loopende dienst, op lieden door hen voorloopig zijn vastgesteld en gedurende 14 dagen na beden ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. Bezwaarschriften tegen gemelde kohieren kunnen op onge zegeld papier binnen den aangewezen tijd bij den Raad der gemeente worden ingediend. Burgemeester en Wethouders voornoemd, AlkmaarA. MACLAINE PONT. 22 October 1872. Pe Secretaris, NUHOUT van der VEEN. KENNISGEVING. Aan de belanghebbenden wordt bij dezen bericht, dat mek de wintermaanden de badinrich' inginhetMannen- en Vrouwen-Gasthuis alleen Woensdag en Zater dag is geopend, beginnende 1 November, tot nadere afkondiging VERGADERING van den RAAD der gemeente ALK MAAR, op Woensdag, 30 October 1872, des middags ten 12 ure. Namens den Voorzitter van den Raad, NUHOUT van der VEEN. lliiitsciiliiiid De Aachener Zeitung heeft, naar aanleiding der mede-on- derteekeuing door dr. Hefele, bisschop van Rottenburg, van het gedenkschrift der duitsche bisschoppeneen brief open baar gemaakt, den 11 Nov. 1870 door dien prelaat aan den hoogleeraar dr. Bauerband te Bonn geschreven waarin hij verklaardedat bij bet dogma der onfeilbaarheid in zijn bis dom niet zou afkondigen, „vermits bij liever zijnen zetel dan de rust, van zijn geweien verliezen wilde." In een openbaar ge maakt schrijven van den bisschop, protesteert deze tegen liet bekend maken van zijn vertrouwelijken brief, en verklaart hij, na bevigen strijd, op 10 April 1871 er in geslaagd te zijn om zijne meening in alle oprechtheid met het vaticaan- sche decreet te verzoenen. De scheidsrechterlijke uitspraak van den üuitschen Keizer in de San-Juan-kwestie verklaart, dat de aanspraken van de Vereenigde Staten volkomen overeenstemmen met de juiste interpretatie van bet verdrag van 15 Juni 184G, en dat der halve de grenslijn door het Harokanaal moet getrokken worden. Pruisen. Den 14 hebben in Noord-Sleeswijk de verkiezin gen van 2 leden van het Huis der Afgevaardigden plaats gehad en zijn de beeren Ahlmann en Kriiger herkozen. De uitvinder de den jongsten oorlog zoo vermaard geworden erwtenwo de berlijnsclie kok Grimberg, is dezer dagen overleden. De Keizer is den 18 uit Baden-Baden te Berlijn terug uitgenoodigdden Keizer te Baden bezocht en bij Z. bet middagmaal gebruikt.. In den avond van den 11 zijn in eene synagoge te Ostrowo, in Posendie wegens de viering van den Grooten Verzoen dag zeer vol mensehen wasal de gaslichten uitgegaanen ten gevolge van bet geroep van brand is in de duisternis op de vrouwen-galerijen een gedrang ontstaanwaarin 17 vrou wen en 3 meisjes omgekomen, eu verscheidene ernstig ge kwetst zijn. De (ofïicieuse) Provinzial-Correspondenz over bet gedenk schrift der duitsche bisschoppen sprekendezegt: „De prui sische regeering heeft na het uitvaardigen der grondwet, op de toenmalige betrekkingen tot de Kerk vertrouwende, aan vankelijk nagelaten het 15® artikel, volgens hetwelk de evan gelische en de catbolieke Kerk, even als elke andere godsdien stige vereenigingbare zaken regelen en besturen wat zin en omvang aangaatuitdrukkelijk door bijzondere wetten te omschrijven, gelijk met, bijna alle bepalingen der grondwet geschied is. Thans echter, nu de bisschoppen het gebied der kerkelijke aangelegenbeden eigenmachtig hebben pogen vast te stellen en uittebreiden, is het onvermijdelijk geworden om door ondubbelzinnige en onaantastbare staatswetten die aan gelegenheden te regelenwelke niet alleen van kerkelijken aard zijnmaar te gelijker tijd tot het burgerlijke eu staat kundige leven betrekking hebben. Het, tegenwoordige op treden der bisschoppen zal ongetwijfeld het woord van den Rijks-kanselier doen vervuld worden, dat de regeering tegen over de beweringen van personen uit den geestelijken stand, volgens welke er landswetten zouden kunnen wezen welke voor hen niet verbindend zouden zijnde volkomen, onver deelde souvereiniteit door alle mogelijke middelen handhaven zal. De souvereiniteit der wetgeving kan slechts onverdeeld zijn en moet bet blijven." De bisschop van Mainzmsgr. v. Rettelerkomt in de Germania op tegen hetgeen hij noemt „de onwaarbeden der Provincial Correspondent," voornamelijk tegen de bewering van dat blad als zouden de bisschoppen in bunnenuit Fulda ernige maanden vóór het vaticaanschc concilie gedagteeken- den herderlijken brief liet conflict tussehen Kerk cn Staat voorspeld hebben voor bet geval dat bet leerstuk der onfeil baarheid mocht worden aangenomenen voorts in dien brief betoogd hebbendat het concilie het leerstuk niet zou kun nen aannemen. Den 18 's avonds is in het paleis van wijlen prins Albrecht de uitvaart van den prins gevierd. Vervolgens is het lijk naar liet koninglijk slot en van daar den 19 met veel plech tigheid naar de domkerk overgebracht, waarin eene lijkdienst werd gehouden. Te middernacht is het lijk in stilte naar Charlottenburg vervoerd, om voorloopig in den keizerlijken grafkelder te worden geplaatst. In eene den 20 gehouden bijeenkomst van werklieden der berlijnsclie machine-fabrieken is medegedeeld, dat slechts 400 arbeiders aan de strike deelnemen." De strike in de ber lijnsclie fabriek van spoorwegmateriëel is voor geëindigd ver klaard. Te Berlijn is eene deputatie uit Sonderburg aangekomen welke zekerheid verlangt te bekomen omtrent de vraag, of bet thans voor de duitsche bevolking van Noord-Sleeswijk een geschikt oogenblik is om optetreden met een vertoog ter zake van bet 5®. artikel van het prager vredestractaat. Den 22 heelt liet Heerenhuis graaf Otto Stolberg (liberaal- conservatief) met 84 st. tot voorzitter gekozen tegen 81 st. op prins Putbus (streng-conservnt.ief). Daarna is de beraad slaging over de kreitswet. aangevangenwaarbij de minister M. I In de porfiergroeven van Quenast zijn door den uitvinder I Engelsin tegenwoordigheid van deskundigenalleszins ge slaagde proeven' genomen met een nieuw ontploffingsmiddel litbofracteur genaamdhetwelk do krachtige maar niet de gevaarlijke eigenschappen van bet dynamiet bezit. In eene den 17 door de Sociéte commercialeindustrielle et maritime te Antwerpen gehouden bijeenkomst is besloten, een algemeen petitionnement der antwerpsclie bevolking aan de Kamer van Vertegenwoordigers te organiseeren, ten einde de aansluiting van den antwerpscken spoorweg te Gladbacb zooveel mogelijk te bespoedigen. De grève in liet henegotiwsche kolendistrict van het „Centre: isna ruim 3 weken geduurd te hebbengeëindigd. De taak van sommige kolengravers is van 12 op 10 uren daags verminderd zonder dat hun loon verlaagd iswerklieden uit andere mijnen daarentegen hebben verbooging van loon be komen. Den 18 is de gravin v. Vlaanderen van eene dochter be vallen. De iloniteur d'Algérie behelst een decreet van den Pre sident Thierswaarbij de wet van 1868 op de openbare vergaderingendie onder liet Keizerrijk niet in de africaan- sche kolonie was afgekondigdmet het oog op de tegen den 20 uitgeschreven verkiezingenaldaar uitvoerbaar wordt verklaard. Te Langres (Boven-Marne) is een aan de nagedachtenis der bij die stad in bet voorjaar van 1871 gesneuvelde mo biele garden gewijd gedenkteeken onthuld. Bij die gelegenheid is door den prins v. Joinville, die genoemd departement in de Nit. Vergadering vertegenwoordigt, eene rede gehouden, waarin hij op treffende wijze de zelfopofferende toewijding van den krijgsmanen wel inzonderheid van den gemeenen soldaat, geschetst en ten slotte krachtig tot eendracht aange- maaid beeft. Dj beer Maurice Richard heeft den 15, na zijne terug komst uit Zwitserland, een brief aan den heer Thiers geschre ven, tvaarin bij zich beklaagt over de schending van zijn domicilieterwijl er noch misdaad noch misdrijf bij hem te constateeren vielen zijn leedwezen betuigtdat de Pre sidentdie jaren lang in het Wet-g. Lichaam de beginselen van vrijheid en den eerbied voor de wetten des lands ver kondigd heeft, zijne eigene leerstellingen vernietigd, de reihten der burgers geschonden en alzoo voor toekomstige hartstochtelijke tijden de geduebtste precedenten gesteld heeft. Le Bien Public antwoordt hierop dat bet aangevoerde te pas zou komen wanneer prins Napoleon een onder bet ge- meene reokt geplaatst burger en geen lid eener van den troon vervallenverklaarde dynastie waseene vervallenverklaring welke niet slechts onbekwaamheid om te regeeren, maar ook verbanning in zich sluit, en daarom ook Napoleon III in Engeland doet verblijven. Het Journal des Pébats billijkt de uitzetting als eenevdaad van zelfbehoud, en zegt dat de tegenwoordigheid van een lid van bet Huis Bonaparte op zich zelve reeds eene samenzwering is. Prins Napoleon beeft, bij schrijven van den 14 aan den procureur-generaal bij het parijsche bof van appèleene aan klacht ingediend tegen den minister van binn. zakenden prefect van policie en den ebef van diens kabinetter zake van aanranding der persoonlijke vrijheid, voorzien en gestraft bij art. 114 en volg. van bet Code-Pénal. De Rhone en de meeste der daarin uitstroouiende rivieren, alsmede de Loire, zijn door veelvuldige regens builen hare van binn. zaken aanvoerdedat bet, denkbeeld om dekreits- oevers getreden, waardoor verscheidene valleien en andere regeling door middel van provinciale wetgeving te hervormen verouderd en onuitvoerbaar wasen dat men bet oor niet kon sluiten voor den zich meer en meer openbarenden volks- wenscli naar zelfbestuur. Algemeene dienstplichtigheid, zoowel op militair gebied als in de burgerlijke maatschappij, was de leus der regeeringen de minister verzocht bet Huis zich daarmede te vereenigen. In liet. Huis der Afgevaardigden heeft de minister van finan ciën bet budjet voor 1873overgelegd, in ontvangen uitgaaf 206) miljoen tb. bedragende en alzoo ruim 19 milj. meer dan voor de loopende dienst is toegestaan. De gewone uitgaven beloo- pen ruim 183, de buitengewone 23) miljoen. Vooramorti- satiev wordt voorgedragen 7.760.000, voor dotatie van liet gewestelijke fonds 4.500.000voor de invoering der nieuwe kreitswet 1.000.000, voor bijdrage ter tegemoetkoming inde huishuren van burgerlijke beambten 2.250.000 tb. Onder de buitengewone uitgaven komen voor belangrijke verlioogingen ten behoeve van het volksonderwijsvan bet ministerie voor eeredienst en van instellingen voor kunst en wetenschap. Hessen-Darmstadt. De 2® Kamer heeft de nieuwe kies wet met 40 tegen 6 st. aangenomen. De voornaamste van de vorige kieswet afwijkende bepalingen der nieuwe wet zijn deze de adelstand zal voortaan niet meer als zoodanig in de Tweede Kamer vertegenwoordigd zijn; alle Afgevaardigden worden door middel van het algemeen stemrecht gekozen lands-ambtenaren zijn niet verkiesbaar in de districten, waar zij als ambtenaar werkzaam zijn, en om de drie jaren treedt de helft, der Afgevaardigden uit elke provincie af. gekomen. De bisschop van Straatsburg Reis heeft, daartoe j valsoben naam. Den 13 beeft zich bij de policie te Brussel iemand aan gegeven zich noemende Félix Ibert, die volgens zijne afge legde verklaringen medeplichtig zou zijn geweest aan den door Traupmann te Pantin gepleegden moord, en als officier onder de Commune het executie-peleton zou gecommandeerd hebben, 't, welk den aartsbisschop van Parijs en diens 5 lotgenooten gefusilleerd beeft. Hij verklaarde voor bet tegenwoordige geen vast middel van bestaan te hebben maar door de In ternationale ondersteund te zijn geworden. Het vermoeden, dat deze man krankzinnig zoude zijnis door een ingesteld geneeskundig onderzoek niet bevestigdintegendeel is ge bleken, dat bij een bedrieger of potsenmaker is. Hy zal aan vankelijk terechtgesteld worden wegens bet voeren van een laag gelegen streken in liet midden en zuiden des lands onder water zijn gezet en aanzienlijke nadeelen aan de nog te veld staande gewassen zijn toegebracht. Den 16 is de Rhone bij Lvon in een half etmaal meer dan een el gewassen. Onder de leiding van den aartsbisschop van Bourges, msgr. de Latour d' Auvergneheeft eene bedevaart naar Issoudun plaats gehadwaaraan duizenden catbolieken uit alle gedeel ten des Rijks hebben deelgenomen. Een verslaggever van VLnivers antwoordt op de vraag, waartoe deze eu dergelijke, vroeger onbekende bedevaarten moeten dienen dat zij hunne verklaring vinden in de gebeurtenissen. „God wil dat zijn volk zich verootmoedige." Daarom heeft bet op bet uitschrij ven van openbare gebeden aangedrongenen nu aan dat verlangen niet voldaan isgevoelt het zich gedrongen zelf het initiatief te nemen. Bij die Maatschappij tot bescherming der franschgebleven inwoners van Elzas eu Lotharingen is o.a. ingekomenvan de graven Charles en Henri de Grejfulhe elk 20000 fr„ van de geëmployeerden cn bedienden der parijsche magazijnen „du Bon Marchó" 5700 fr. Daar de regeering bezwaar maakte om, overeenkomstig liet verlangen der parijsche dagbladpers, de 6 of 7 miljoendie als bet niet opgevraagde bedrag der voor de bevrijding van het grondgebied geschonken giften in de schatkist, gestort warenaan de verzorging der emi granten dienstbaar te maken zonder dat van de goedkeuring der gevers gebleken was hebben verscheidene inschrijver, machtiging verleend om bun aandeel daartoe te bestemmen. Zulks is o.a. geschied door mevrouwen Hottinguer en Jamesson die 125,000 en de parijsche agenten van bet comité voor Nieuw-Orleansdie ruim i 10.000 fr. hadden gestort. De inschrijving, door de parijsche bladen ten behoeve der elzassers en lotharingers geopendbedroeg den 20 reeds 154,000 fr. Bij liet, meerendeel der groote Bankinstellingen en andere voorname etablissementen zijn mede inschrijvingen geopend. De verkiezingen voor de Nat. Vergadering hebben den volgenden uitslag gehad fiironde gekoz. Caduc republ. 60000 {Forcade bonap. 44000) st 1 mi re cn Loire Nioclte 30S69 Schneider 29373) Gér.deBlincourt38525 (Bousselle radic. 34561) Martin cier.-legit. 42754 (Beauvais republ.33515) Mëline radic. 30669 (Mougeot 24107) Paris republ. 28480, Fourncs legit. 17478, Pesclozieres cous. republ 15060. beer Forcade de la Roquettedie zieb aanvankelijk Oise Morbihan V ogeezeu Calvados De als vrijhandels man bad aanbevolen, bad later den strijd op het politiek terrein aanvaardle Bien Public steunde den republikein Caduchoewel deze zich voor eene ontbinding der Nat. Vergadering bad verklaard. V ünion maakt een fyrief van den graaf van Chamhord aan den Afgevaardigde dér Beneden-Loire de Larochette, d.d. 15 Oct., openbaar, waarin deze als zijn gevoelen uiteenzet, dat de republikeinsche denkbeelden tot eene maatschappelijke anarchie zullen leiden. De gematigde republiek noemt de graaf eene hersenschim, en hij beweert, dat Frankrijk, indien het inwendige rust en bondgenootschappen met bet buitenland verlangttot de traditioneele monarchie moet terugkeeren welke alleen in staat zou zijn de vrijheid te verschaffen en welke alleen conservatief is. De graaf zegtdat hij geen door hem gesproken woord en geene zijner daden betreurt. De beer Thiers is den 19 te Versailles teruggekeerd, door de plaatselijke overheden aan de station verwelkomd en door een militair escorte naar zijn hotel geleidop den weg wer- waarts alle buizen gevlagd waren. De minister de Rémusat beeft op de duitsche nota, waarin kennis is gegeven dat voortaan van de reizigers, die zieh over de fransche grenzen naar Duitscbland begevenreispassen zullen gevorderd wordengeantwoord met eene bestrijding der daarvoor aangevoerde beweegredenen, dewijl de verplich ting om reispassen te vertoonen door de fransche regeering ook niet is opgeheven voor de italiaansche spaanscbe en zwitsersche grenzen. De eerste prijs in de eerste afdeeling van bet te Parijs gehouden groote internationale Zangers-concours is behaald door de mannen-zangvereeniging Caecilia van's Gra- venhagedie mede den eersten prijs voor voordracht prima vista beeft verworven. Louis Blanc heeft te la Roebelle eene conferentie willen houden, maar zulks is hem door de regeerimr verboden. Hij was voornemens om bet zuiden te bezoekenmaar schrijft aan zijne vrienden dat de ondervonden tegenwerking hem noopt dit plan optegeven. Hij noemt de handelwijze van het bewind anti-republikeinsch en bejammerenswaardig, maar zegtdat liet bij den zonderlingen toestand des lands on mogelijk is, zich tegen de verkeerdheden van bet gouvernement te verzetten, zonder de tegenpartij alarm te doen verwekken. Het treurigste noemt bijdat de Presidentdoor bet mis baar der royalisten verbijsterd, hun gelijk geeft. Daarom dient de republikeinsche partij zieh van manifestatiën te onthouden, welke door kwalijkgezinden tot voorwendsel zouden gebezigd worden om de republikeinen te doen doorgaan voor vijanden der^zoo noodige rust. De 17 leden van bet linkercentrum der Hervormde Synod e hebben een adres aan den President der republiek gericht, waarin zij hem verzoeken, de door 62 der 108 leden aan genomen geloofsverklaring en andere genomen besluiten in de bij de Nat, Vergadering intedienen wet niet .verplichtend te maken voor alle gemeentenmaar alleen voor dezulke die er zich aan onderwerpen willen. (De N. Noordhollander, die 't weten kan, dat de Alkm. Courant geen jacht maakt op sensatie-berichten en niet schroomt om eene overgenomen nieuwstijding te weerspreken zoodra bare onwaarheid blijktmaakt aanmerking op bet in ons vo rig No. geplaatst bericht aangaande bet voorgenomen hu welijk van den abt Bauer, en verzekertdat die geestelijke oen aanklacht heeft ingediend tegen bet, blad waardoor ge noemd bericht verzonnen is. Ons was zulks onbekend geble ven. Voordeel te genieten door de verspreiding van laste ringen zooals de N. N.-H. insinueert, werd nooit door de Alkm. Cour. beoogd.) Een der laatste daden van den afgetreden lord-kanselier lord Hathcrley is geweest het afzetten van de heeren Blake en majoor Bignold als leden der rechtbank te Norwich, we gens eene vechtpartij welke eenigen tijd geleden tussehen die 2 beeren ter openbare terechtzitting heeft plaats gehad. De iersclie Afgevaardigde Isaac Bmtt betoogt in een brief aan de Times de noodzakelijkheid eener kieswet-hervorming in Ierland. In verband tot de in Engeland plaats gehad hebbende hervorming van bet kiesstelselzou bet aantal iersche Parlementsleden van 60 op 110 gebracht, bet aantal kiezers verdubbeld en eene betere regeling der kiesdistricten (waardoor een groot aantal plattelandskiezers tot de stedelijke zou overgaan) ingevoerd moeten worden. Den 19 is bet nederlandsehe, van Londen, met, volle lading en een aantal passagiers, naar Rotterdam bestemde stoomschip Ba tavier, op de Theems aangevaren door een verkeerd sturend, groot stoomschip onder turksche vlag, zoodat het in tweeën geschei den werdvol water liep en binnen weinige minuten zonk. De meerderheid der passagiers en opvarenden bad nauwelijks den tijd om_ op bet turksche stoomschip over te klimmen 4 andere personen werden door de sloepen van eene engelscbe stoomboot gered, een scheepsjongen en een in de kajuit sla pend kind zijn verdronken. De kamer van koophandel te Manchester heeft den minister van buit. zaken een nadrukkelijk protest gezonden tegen het nieuwe handelstractaat met Frankrijk, als zijnde eene schen ding der beginselen van de handelsvrijheiden dewijl de engelscbe nijverheid volstrekt geene verhooging der rechten op geweven katoen dragen kan. De heer Michel Chevalier heeft aan de kamer een in denzelfden geest gestelden brief gezonden, waarin hij zijne verbazing uitspreekt, dat de mi nister Gladstone thans het groote werk afbreektaan welks tot stand brengen bij 13 jaren geleden met de beeren Cobden en Chevalier zulk een groot aandeel beeft gehad, en daardoor de uitvoering in de hand werkt van plannengevormd om Frankrijk tot eene protectionistische staatkunde terug te voeren. De Koningin van Nederland is den 17 te Woolwich aan gekomen en terstond in een met 4 schimmels bespannen rij tuig naar Londen gereden. H. M. beeft dien dag in het Clarid- ge's-liötel vele bezoeken ontvangen, de internationale tentoonstel ling in South-Kensington bezocht en bij lord Granville gedineerd. Den 18 is H. M. door den prins». Teel: en vele andere aanzienlijke personen bezocht cn heeft zij eenige bezoeken afgelegd. Den

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 1