Een treurspel van 1772. fèlftvfct- cu iscuvsbcrichtc». bedoelde adviezenook in bet belang onzer gemeentevol strekt niet onverschillig is door wie die worden uitgebracht en dat de Vereeniging, hoezeer weinig groothandelaars tel lende, echter meerendeels uit ingezetenen bestaat die aan han del nijverheid en marktwezen verwant zijn en wel in staat kan geacht worden om over de geschiktheid voor het lid maatschap der Kamer te oordeelen. Bij stemming besloot de meerderheid zich in het algemeen met de verkiezingen intelatenen vervolgens ook om het met de op handen zijnde te doen, hoewel sommige leden meenden, dat zulks eer te pas kwam bij eene vacature door vertrek of overlijdenof indien men een uitstekend persoon op het oog had en het te denken wasdat tegen de 3 aftredende leden geene be zwaren ter herkiezing zouden bestaan, eene bedenking welke voor anderen eene reden was om alsdan die herkiezing te bevorderen. Als candidaatwerd nevens de 3 aftredenden genoemd de heer C. Bosman-, bij eerste stemming werden echter de heeren B. J. v. Leeuwen, B. J. Conijn en J. Vermeer tot candidaten verkozen. Een lid vestigde de aandacht op de ongeregelde aankomst der spoortreinen en de voor Alk maar en andere plaatsen ongeschikt gekozen uren van vertrek, zoodat het den schijn hadalsof de Spoorweg-maatschappij meer gediend was met een stationair dan met een toenemend verkeer. De president verzekerdedat dit juist zoo was de voorwaarden waarop deze gelijk andere Staatsspoorwegen geëxploiteerd werden waren zoo gestelddat het voor de ondernemers het meest voordeelig was de ontvangsten beneden zeker cijfer te houden, dewijl de bedongen uitkeering aan den Staat anders de behaalde winst in verlies zou doen verkeeren. In de Maatschappij voor handel en nijverheid te Zwolle was daarom reeds besloten van de regeering wijziging van de voorwaarden der concessie te verzoeken. Het genoemde lid oordeelde in dat geval „agitatie plichtsbetrachting" en wenschte dat de Vereeniging zich mede de zaak aantrekken zou. Het voorstel van den voorzitter om haar dan werkelijk aantepakkeu en door toezending van een concept-adres ondersteuning in andere gemeenten der provincie te verwervenwerd daarop goedgekeurd. De tooneelvoorstellingen der amsterdamsche artisten, onder leiding der heeren Stumpjf en Veltman, werden Don derdag geopend met de opvoering van Lessings „Emilia Ga- lotti," een tooneelspelwaardoor die schrijver de intrigues en onzedelijkheid der Hoven van zijnen tijd heeft willen aan de kaak stellen. Als letterkundig product van een man als Lessingals bijdrage tot de geschiedenis der zeden en van hel tooneel, is dit stuk der kennisneming overwaardig, even wel achten wij het voor eene publieke uitvoering minder geschikt. Niet omdat het aan ervaren kunstenaars geene gelegenheid zou gevenal hunne talenten te doen uitkomen, integendeelde verschillende karaktersdie er in optreden vereischen een zeer begaafd personeelmaar de voorstelling van een gewetenloos en listig hovelingdie voor geene mis daad terug beeft om de opwellingen van dartele liefde van zijnen meester te bevredigen en de goede hoedanigheden van dien meester geheel te onderdrukkenkunnen wij in geen opzicht toejuichen. De uitvoering was niettemin zeer ver dienstelijk mevr. v. d. Finckde ongelukkige geschaakte bruiden mevr. Kleinede diep gekrenkte verstotene be minde vervulden met de heeren Veltman (Marinelli) en Morin (prins Gonzaga) op uitstekende wijze de hoofdrollen, daarin ijverig bijgestaan door mevr. Stoetz en de heeren Nuggelmans en Voshoezeer van de krachten van laatstge noemden veelzins goedenacteur wel wat te veel gevergd was. Het bekende nastukje ede kleine Tegenspoeden des Levens" werd vlug afgespeeld, mevr. Stoetz en de heer Vink waren daarbjj recht op hunne plaats. In de maanden September en October van dit jaar is buitengewoon veel regen gevallen. Het gemiddelde voor die maanden bedraagt voor September 61.6 en voor October 67.6, dat is voor de 2 maanden te zamen 129.2 strepen. Volgens waarnemingen, in de nabijheid dezer stad gedaan, zijn in September van dit jaar gevallen 177.2 en in October 122.5, dat is in die 2 maanden 299.7 strepen of nagenoeg 3 palmenzijnde 2J. maal het gemiddelde. Als men daarbij nog ia aanmerking neemt, dat in de 17 eerste dagen van September en in de 15 laatste dagen van October zeer weinig is gevallen, dan blijkt uit diezelfde waar nemingen dat in 29 dagen alhier 261.7 strepen water gevallen zijnhetwelk op de bunder 2617 kubiek ellen bedraagt. Als enkele voorbeelden van groote hoeveelheden regen kan naar dezelfde waarnemingen vermeld worden, dat gevallen zijn in de maand Augustus 1870 163.4 strepen. n h October r192.9 van den 26, 's morgens 8 uren, tot den 27 Aug., mede 's morgens 8 uren42.1 van 12 op 13 ïebr. 1869, gelijke uren 52.7 12 Eebr. 1869, van 's morg. 8 tot 's avonds 8 uren 45.3 De opvoering van een tooneelstukdat een eeuw oud is is geen gewone zaak. Men ziet graag wat nieuwsliefst het allernieuwste nieuws uit Parijs, het stuk dat daar den vorigen winter zoo'n opgang heeft gemaaktweet ge P Iets bijzonders was daarom reeds de opvoering van Lessing's Emi lia Galotti, van 1772, door de Amsterdamsche tooneelisten. En dan een treurspeleen echtklassiek treurspeldat is ook iets ongewoons. Wij gaan, schijnt het, tegenwoordig gaarne bevredigd naar huisniet dat we geen smartgeen droefheidgeen lijden op het tooneel willen zien, maar, ziet ge, de afloop moet bevredigend zijn. De deugd moet, na lan gen en hangen strijddat spreekt van zelfzegevierende ondeugd mag haar gerechte straf niet ontgaan, en zij moeten •elkander krijgen." Dat is nu in het treurspel anders. Daar zien wij den held van het stukden uitnemende boven de anderen, kampen met de wereldworstelen tegen een noodlot dat hem schijnt te vervolgen, streven naar een schoon doel, werken aan een grootsche taak, maar in 't eind bezwijken en ondergaan. Dat schokt onsdat doet. ons rechtvaardig heidsgevoel pijnlijk aandat laat ons onbevredigd, en maakt ons onvoldaan met de wereld. Toegegeven. Maar is dat goed of kwaad Is het zoo goed, in alles vrede te hebben met de wereld en vooral met zich zeiven P Doch ook deze vraag komt hier minder in aanmerking. Men eischt van het tooneeldat het ons het leven te aanschouwen geve. Opperbestmaar dan mag het ook niet liegendan moet het een trouwe spiegel van het leven zijn. En nu is het immers niet waar, dat de deugd altijd overwint en de ondeugd gestraft wordtdat de braven voorspoed hebben en de slechten tegenspoeddat de edele slaagt en het werk der laagheid mislukt. Zoo moesten wij dan ook met deze valsche voorstelling op het tooneel geen vrede hebben. Ongetwijfelddie valsche voorstelling, wan neer zij levensbeschouwing wordt, maakt het ons gemakkelijk. Waarover zouden wij ons bekommeren? De deugd vindt toch in 't eind haar loon't zal haar wèl gaan zij zal ein delijk zegevieren en voorspoed genieten. Heeft deze leer ook iets te maken met het bekende leekedichtjen 't Geloof van de Eeuw, in 't kort gezegd, Is dit: Och, alles koomt terecht? De Grieken, en Lessing met hen, schijnen van meening te zijn geweest, dat het beter was, het volk geen bedrieglijken spiegel voor te houden en op het tooneel niet, in strijd met de werke lijkheid plichtsbetrachting en edelen zin aan te bevelen uit het oogpunt van het eigenbelang, in het vooruitzicht opeen loon dat den braven bij slot van rekening niet kon ontgaan. Zij stelden op het tooneel mannen voor, die op den goeden weg leden en ondergingenen onder dat lijden en in het voor uitzicht van dien wissen ondergang toch getrouw bleven iu de dienst van wat goed en edel is. Niet uiterlijke voorspoed, niet herstel in eer en macht, niet de triumf over tegenstan ders moest het volk worden voorgespiegeld als het deel des rechtvaardigen die volhardt; want zoo was en zoo is het niet in de werkelijkheid. Dat zou misleiding geweest zijn die daarop vertrouwdenzouden bedrogen zijn uitgekomen. Zij gaven daarom hun medeburgers mannen te aanschouwen, wier zielsrust en helderheid van oordeel niet geschokt werden door den felsten tegenspoeddie in hun woorden en daden volkomen onafhankelijk bleven van aardsch geluk of ongeluk maar, in het onverstoorbaar bezit van een hooger goed, onder geheel onverdiend lijden en de meest onrechtvaardige beje gening kalm en welgemoed hun leven lieten. Zulk een schouwspel moest', meenden zijhet volk krachtig maken en bestand tegen elke beproeving. Maar tocheen vader die zijn dochter doorsteekt Zeker, dat is iets vreeselijksiets ontzettendsmaar ook de toestand was vreeselijkwas ontzettendwas voor de eer der dochter hopeloos. Men bedenke, dat men verleert aan het hof van een kleinen Duitschen staat uit de vorige eeuw, onder een vorst met onbeperkte machtwien niet alleen een aantal door en door bedorven hovelingen, maar ook de willige arm der politie en de bereidvaardige uitspraak der j ustitie ten dienste stonden. Lessing schilderde een maatschappij, waarin voor de belaagde eer geen andere uitkomst bestond dan de dood en hij stelde in 1772 aan die maatschappij zelve een vader en een dochter voor, die deze uitkomst ver kozen boven de schande. Dat moet die ontzenuwde, krach- telooze maatschappij goed hebben gedaan, en haar onderdruk kers voorspeld hebben dat het einde van hun rijk gekomen was. Mij dunktin dat woord van Willem IIIdat hij een zeker middel wist om den ondergang van zijn land niet te ziennamelijk door bij de verdediging van den laatsten dijk te sneuvelenlag iets dergelijks. Zulke toestanden bestaan gelukkig niet meer, en aan der gelijke treurspelen hebben wij dus geen behoefte. Zoudt gij denken? Niet juist dezelfde toestanden, maar ook geen dergelijkegeen die er in hoofdzaak mee overeenkomen waarin lijden en ondergang behoort gekozen te worden ter vermijding van erger Dit is zekerdat het tooneel ons tegenwoordig meer leertbet leven te nemen zoo als het is en ons de zaken zoo erg niet aan te trekken. Wij zijn minder gewoon, ons vaders te zien voorstellen die om zulke bagatellen hun dochters doorsteken, en evenmin dochters, die dit in der gelijke omstandigheden als een bijzondere gunst van haar papa's afsmeeken. Toeh deed onlangs dat meisje te Londen, dat zich in de Theems wierp, dezelfde keus als Emilia Galotti. W. v. d. K. GEMEENTERAAD. Zitting van 30 October 1872. No. 19. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig alle leden. De vergadering, door den Voorzitter geopend zijnde, worden: 1. De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Zijn medegedeeld de sedert die vergadering ingekomen stukken. 2. Brief van Gedep. Staten ten geleide van het goedge keurde raadsbesluit van 11 Julij 1.1.,'tot voldoening van /30 aan den heer N. Lansdorp, als belooning voor het verrigten der doodschouw in 1871, uit de onvoorziene uitgaven voor 1872. 3. Brief van Curatoren der Latijnscheschool, ten geleide van het verslag dier inrigting over den cursus 18H- De bijzonderheden, in dit verslag vermeld, zijn reeds opgenomen iu de Alkmaarsclie Courant van 8 September 1872. 4. Brief van de algemeene commissie ter regeling van het 3" eeuwfeest van Alkmaars ontzet in 1573, waarbij zij mede deelt, dat zij bet als een voornaam deel barer taak beschouwt, eene wenschelijke eenheid te doen ontstaan in hetgeen van verschillende kanten voor de openbare feestviering zal worden gedaan en dat zij daarbij ook vooral op den gemeenteraad vertrouwtdie reeds getoond heeft, dat hij krachtdadig tot de feestviering wil medewerken. Voor die gezindheid brengt de commissie reeds bij voorraad haren dank. Zoodra eene schets van het feest-programma ontworpen iszal zij zich verpligt achten het onmiddellijk aan de regering van Alkmaar mede te deelen. Nos. 2, 3 en 4 voor kennisgeving aangenomen. 5. Verzoek van J. C. Groenland, stalhouder alhier, om vergunning tot het plaatsen van rijtuigen op het terrein van het afgegraven plantsoen achter de woning van IV. Friedt. Gerenvoijeerd aan Burg. en Weth. ter beschikking, 6. Brief van Burg. en Weth., waarbij naar aanleiding van het in de vorige vergadering genomen besluit om de Accijns- brug en Rootorensbrug door ijzeren draai- of bascule bruggen te vervangenwordt aangeboden een rapport van den gemeente architect waarbij uiteengezet worden de redenenwaarom geene draaibrug (hetzij enkelehetzij dubbele) op die plaatsen kan gemaakt worden en waarom hij in ernstige overweging geeft bascule-bruggen te maken in plaats van draaibruggen. De hoofdmotieven zijnminder kostbaar in onderhoud de toepassing van sierlijker vormen is mogelijkde doorvaart is gemakkelijker. Die bruggen kunnen ook gemaakt worden zonder kelder, waardoor de fundering 1.50 Mr. minder diep ligt dan bij de brug over het Luttik-Oudorp bij de St. Annastraat. Op overgelegde teekeningen wordt alles duidelijk aangewezen. De Voorzitter deelt mede, dat Burg. en Weth. voorstellen plan 3, de basculebrugaantenemen, waarvan de kosten door den architect berekend zijn op f 6037,metsel- en timmer werk en f 11763,ijzerwerk, dus tezamen voor iedere brug f 17800,altijd naar de prijzen van heden. Zij verzoeken verder gemagtigd te worden het metsel- en timmerwerk aan- tebesteden doch het ijzerwerk zelf aantesehaffen ter besparing van kostendaar de aannemer dat ijzerwerk toch ook uit de fabriek moet laten komen. Met algemeene stemmen, zonder r'at hoofdelijke stemming werd verlangd, dienovereenkomstig besloten. 7. Het voorstel tot uitbreiding der lokalen van de regt- bank, in verband met bet bouwen eener Latijnsche school en een museum. De heer Verlioeff, ondersteund door den heer Vonk, stelt voor alleen uittevoeren het thans noodzakelijkenamelijk de uitbreiding der lokalen van de regtbank en het maken eener nieuwe Latijnsche schoolwaarvan de kosten berekend zijn op f 10200,Laten later de gemeente-financiën het bouwen van een museum toedan kan zulks in verband daarmede nog altijd plaats hebben. De heeren van der Kaag en Stuart ondersteunen het plan, waarvan de kosten geraamd zijn op f 23284,als een flink planwaardoor in eens aan alle behoeften goed wordt vol daan terwijl het plan, waarvan de kosten geraamd zijn op f 15730,wel goedkooper is, doch niet zoo goed in alles voorziet. Er moet toch tot het sluiten eener leening besloten worden en nu doet het er zeer weinig toe, of men iets meer of minder moet leenen. Uitstel van een gedeelte wordt ook ontraden, omdat zulks tot verhooging van kosten leidt en het beter is in eens eene grootere leening te sluiten dan jaarlijks kleinere bedragen. De heer ven Leeuwen ondersteunt het plan van f 15730,De wenscli voor het bezit van een museum is toch reeds zoo herhaaldelijk geuitdat hij acht deze ge legenheid nu tot de uitbreiding der lokalen van de regtbank en tot het bouwen eener nieuwe Latijnsche school moet wor den overgegaan, zeer geschikt om de stichting van een museum te doen plaats hebben. Dat gemeeuschappelijk doel kan be reikt worde* door dat plan op de goedkoopste wijze. Op grond daarvan ondersteunt hij het. De heer Verschuir zal stemmen voor het goedkoopstenamelijk voor het plan van f 10200,na het omtrent de bruggen genomen besluit. Ook de heer van der Drift verklaart zich voor dat plan. De Voorzitter ondersteunt ten sterkste het voorstel om overte- gaan tot het bouwen van een museummet het oog op de thans in het stadhuis verspreide schilderijenwelke daarvan nadeel ondervinden De heer Verhoe ff bést rijdt vooral de argumenten van de heeren van der Kaag en Stuart. Er be staat een groot verschil tusschen uitgavenwelke moeten ge schieden en tusschen uitgaven, welke zeer weuschelijk zouden zijn, doch waartoe geene noodzakelijkheid bestaat. Yoor eerstgenoemde uitgaven moet men niet terugdeinzenmaar bij de uitvoering van laatstgenoemde mag men toch wel eens bedenkenhoe de gemeente bezwaard wordt met rentebeta ling en aflossing van de daarvoor optenemen gelden. Daarom is hij voor uitbreiding der lokalen van de regtbank en voor stichting eener Latijnscbe school als noodzakelijk en thans tegen museum, als niet noodzakelijk. De heer Vonk maakt onderscheid tusschen uitgaven, welke noodzakelijk zijn en welke weelde betreffenzooals de thans reeds aangenomen bruggen en het nu besproken wordende museum. Met 13 tegen 2 stemmen van de heeren van der Kaag en Staart wordt verworpen het plan van f 23284, Met 8 tegen 7 stemmen van de heeren Vonk, Helling, van der DriftConijnVerschuir, Verhoeff en J. C. Koorn wordt aangenomen het plan n°. 2 van f 15730,onder bepaling dat de uitgewerkte plannen van de uitbreiding der lokalen van de regtbank nog in handen van den President worden gesteld om zijn gevoelen te kunnen uitspreken en door hem gevraagde veranderingen te kunnen uitvoeren en die vau de Latijnsche school in handen van Curatoren en den Rector. 8. Het voorstel van Burg. en Weth. tot verhooging der jaarwedde van den 5">. hulponderwijzer aan de openbare bur gerschool met 1 Jauuarij 1873 van 360,op f 400,— Aangenomen. 9. De plannen sedert Julij 1.1. aanhangig voor het bouw en der nieuwe tusschenschool langs de Lombardsteeg met op offering van het Kantoor van den Waarborg voor gouden en zilveren werkendat dan zoude verplaatst worden naar de tegenwoordige armenschool. De kosten dier verschillende plannen zijn geraamd a. de tusschenschool17690, b. de verandering van een deel der armenschool tot Waarborgkantoor3650, c. de verandering der woning bij de tegenwoor dige armenschool2290, d. kosten der tijdelijke verplaatsing van het Waar borgkantoor naar de Nieuwe Doelen 150, Te zamen f 23780,— e. waarvan afgetrokken moet worden de sloop- waarde van het nieuwe lokaal der armenschool en van het tegenwoordige Waarborgkantoor ad 1420, Blijft 22360,— De heer Conijn stelt voor, alsnog terugtekomen op het be sluit van 8 Junij 1.1., waarbij bepaald was dat de nieuwe tusschenschool zou gebouwd worden langs de Lombardsteeg en aantenemen zijn planwaarop in die vergadering was teruggekomen. Over dat voorstel en over de door den schoolopziener ge maakte opmerkingen omtrent het thans aan de orde zijnde plan wordt eene langdurige discussie gevoerd, waaraan wordt deelgenomen door de heeren van der Kaag, Staarten Vonk die het tegenwoordige plan ondersteunen en de heeren Verhoejf, van Leeuwenvan der DriftConijn en de Voorzitter, die het bestrijden. Ter tegemoetkoming aan het bezwaar, dat bij de school geene onderwijzerswoning wasgeeft de heer van der Kaag in overweging boven de school die woning te bouwendat volgens den architect uitvoerbaar is en waarvan de kosten door hem globaal worden berekend op f 4500, wordt daartoe overgegaan, dan vervalt de som van f 2290, voor veranderingen aan de tegenwoordige onderwijzerswoning in de Ridderstraat en kau die woning door de gemeente verkocht worden. De Voorzitter acht het bouwen der woning boven de school voor het onderwijs zeer hinderlijk en is daarom tegen dat plan. Met 7 stemmen van de heeren Helling, van der Drift, Conijn, Verhoeff, T. L. Koornvan Jjeeuwen en de Voorzitter tegen 8 wordt het voorstel van den heer Conijn verworpen. Met 8 tegen 7 stemmen van evengenoemde voorstemmers wordt daarop aangenomen het plan van het bouwen der tus- schens-hool langs de Lombardsteeg en met hetzelfde aantal stemmen dat de Raad gaarne ingelicht wil worden omtrent de mogelijkheid van het bouwen eener onderwijzerswoning boven die school. 10. Is wegens het vergevorderde uur de behandeling der andere aan de orde zijnde puuten tot eene volgende vergade ring verdaagd waarna 11. De vergadering gesloten wordt. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 24 Oct. Lambert Hofsteenge te Amsterdamen Meina Ca- tharina Koornte Alkmaar. 31 r Simon Verhoeve en Jansje Seegers. Hendrik Rem melder en Johanna Catharina Petronella Goulier. Pieter de Geus en Helena Geertruida Schubert. Pieter Cornells de Vries en Elisabeth Geertruida Renser._ GETROUWD. 27 Oct. Dirk Damwedr. van Reinsje Stoopen Maartje Melker, wed. van Willem Koopman. Jan Henning, wedr. van Agatha Hendrika Stoel en Maria Boom, wed. Cornelis Stoel. GEBOREN. 25 Oct. Maria Johanna, D. van Johannes Albertus Bruijn en Stijntje Kwast. 26 Trijntje, D. van Cornelis de Haas en Jannetje Hopman. 27 Johanna MargarethaD. va Emelius de Groot en Maria Jacoba Cloeck. 28 Rendricus'L. van Cornelis Benders en Maria Mar garetha van Dijk. 30 MarretjeD. van Jan Israël Jansen en Elisabeth Margaretha Sieuwerts. 1 Nov. Antonius, Z. van Johannes Zonderhuis en Petronella van der Putten. OVERLEDEN. 29 Oct. Maria LouisaD. van Georg Christiaan Zondag en Johanna Sophia Louisa Pfiuger, 13 j. en 7 m. 30 n Agatha Duijneveld, echtgen. van Louris Kos, vroeger wed. van Jan Sneek, 38 j. HermanusZ. van Jan Godijn en Catharina van der Laan, 5 j.en3m. 31 u Willem, Z. van Jacobus Johannes Schrieke en Adria- na Roelandina Geerling, 1 j. KANTONGERECHT. Zitting van 16 October. 1. J. B., te Alkmaar, doen jagen van schepen langs het N. H. Kanaalmet een paard niet behoorende tot de dienst der jagerij van dat Kanaal of aan den eigenaar van het schip, 10 boete en de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. j 2. G. p., J. D„ K. A., J. A., J. d. W., H. K. d. W„ te Alkmaaf, opzettelijk werpen met harde lichamen op iemand, met elkander in vereeniging gepleegdieder f 3 boete en 1 dag gev., solidair in de kosten, met subs. gev. van 1 dag voor ieder. 3. H. S., 4. H. K., 5. M. v. d. B., 6. R. S. en P. S., 7. L. V., alle te Alkmaar, beschadiging van gemeente-plant soenNo. 3 f 5, No. 4/3, No. 5 en 6 f 1 boete en de kostenmet subs. gev. van 1 dag. 7. L. V., te Alkmaar, beklimmen van een boom staande aan den openbaren wegstraf als boven. 8. J. M., te Alkmaar, beklimmen van een lantaarnpaal straf als boven. Zitting van 28 October. 1. A. G., A. K., te Egmond aan Zee, enkele diefstal van helmin vereeniging gepleegd ieder 2 dagen gevangenis straf solidair in de kosten. 2. H. C„ H. S„ P. 8. en C. D. en 3. T. V., G. B„ P. P., alle te Egmond aan Zeeals boven. 4. H. J. P„ oplaten van een vlieger op den openbaren weg in de gemeente Alkmaar, f 1 boete en de kostenmet subs. gev. van 1 dag. 5. K. M rijden met eene kar bespannen met honden op den openbaren weg in de gemeente Oudorp, straf als boven. Alkmaar 28 Oct. Aangevoerd 12 Koeien f 215 a 350, 57 Kalveren f 45 a 115, 2 nucht. dito f 18, 1102 Schapen f 28 a 45, 137 vette Varkens 52 a 66 ets. per kilogr. 1 Nov Kleine kaas f 37,50, Commissie dito t 41.50, mid delbare dito f 44.25, laagste prijs f 16, aangevoerd 334 sta pelswegende 71001 NP. Ter graanmarkt aangevoerd 4000 hectoliters, Tarwe f 11,75, Rogge/7,75, Gerst 63 kilo ƒ5,50, 64 kilo f 6, idem chev. 70 kilo f 7,25, Haver 40 kilo f 3,25, 45 kilo f 3,60, 50 kilo f 4,25, Paardenboonen f 7, rood Mosterdzaad 19,50, Karweizaad 17,50, Erwten, groene f 14, kleine dito f 10, grauwe f 15, vale f 12, bruine Boonen f 14. 2 Nov. Aangevoerd 6 Paarden f 30 a 65 11 nucht" Kalveren /13 a 19, 130 Schapen 19 a 34, 7 Geiten 3 a 7, 67 magere Varkens f 18 a 40, 369 Biggen t 9 a 12, Boter per kop t 1.00 a 1.10. Edam 26 Oct. Kleine Kaas 31.50 a 36.50, verkocht 53 stapels, wegende 10182 kilogr. Enkhuizen 30 Oct. Kleine Kaas f 32 a 36.50verkocht 36 stapels, Karweizaad f 17,50, bruin Mosterdzaad f 20, Erwten: grauwe f 12,50 a 13, vale f 10 a 13, bruine Boo nen f 12.50 a 14, Gerst f 5,75 a 6,25, Haver f 3,75 a 4,50. Haarlem 28 Oct. 46 Varkens 60 a 62 ets. per kilogr., 264 Biggen f 8 a 18. 30 Oct. Kleine kaas f 36.75, verkocht 138 stapels, we gende 29782 kilogr., 16 Koeien f 150 a 250, 1 Stier/100, 6 Vaarzen 100 a 120, 1 Pink 50, 10 nucht. Kalveren 8 a 14, 22 Schapen f 16 a 30, 13 Biggen f 10 a 18. Hoorn 30 Oct. Kleine kaas f 38,25, commissie f 41,50 verkocht 172 stapeiswegende 46129 kilogrammen. 2 Nov. Aangevoerd 13 heet. Tarwe 12, 5 heet. Rogge t 8, 146 heet. Gerst t 6,50, 52 heet. Haver f 4,5079 heet. Boonen, bruine J 14, witte f 15, paarden f\7,50, blokker 15 90 heet. Erwten, grauwe f 14, vale f 13, groene f 14, witte groote f 10, op mouster verkocht: Mos terdzaad f 20,25. 17 Paarden f 70 a 180, 450 Schapen 22 a 40, 125 Varkens f 14 a 25, 475 Biggen 5,50 a 12, 1800 koppen Boter t 1,40 a 1,60 per kilogr., 250 Kippen f 0,50 a 1,90 per stuk, 750 heet. Aardappelen 1 2,80 a 3, 50 man den Appelen f 2,50 a 3, 100 manden Peren f 1,25 a 1,60 per mand. Medemblik 30 Oct. Aangevoerd 90 stapels Kaas 37 per 50 kilo, 340 Koppen Boter f 1,56 per kilogr.. Kipeieren/5 per 100. Pnrmerende 29 Oct. Aangevoerd 246 Runderen, 15 Paarden, 52 vette Kalveren 0,70 a 0,90 per kilogr., 35 nucht. dito f 10 a 30, 105 vette Varkens 52 a 64 ets. per kilogr., 14 magere dito /18 a 24, 427 Biggen /6 a 9, 1518 Schapen en Lammeren, 362 Ganzen 2 a 2,75, 77 heet. Appelen /5 a 8, 70 heet. Peren 3.50 a6, Kippeneieren /5,50perl00, Boter 1,40 a 1,55 per kilogr.. Kleine kaas/37.50,Jmiddelbare/42.50. Schagen 31 Oct. Aangevoerd 2 Paarden 40 a 90, Ossen 200 a 315, Stieren f 130 a 190, 750 gelde Koeien /130a 300, Kalfkoeien Z250 a 351, Vaarsen/125 a 200, Hokkeliugen f 35 a 90, 4 nucht. Kalveren 15 a 19, Eng. Rammen /45 a 100, 155 Schapen, magere f 22 a 30, vette 34 a 40 Lammeren J 22 a 28, Bokken en Geiten 2 a 4, 10 magere Varkens f 14 a 18, 60 Biggen 6 a 10, Konijnen 40 a 65, Duiven 15 a 25, Kippen 50 a 150, Eenden 50 a 70 ets. per stukBoter 1,40 per kilogr., Kaas 45 a 50 ets. per kilo, Kippeneieren f 5 a 5.25 per 100. Schiedam 31 Oct. Moutwijn f 16, Jenever 21,50. Wormerveer 30 Oct. Kleine kaas 36verkocht 5 stapels. Zaandam 30 Oct. Kleine kaas 36,25, verk. 39 stapels. Londen 28 Oet. Aangevoerd 2700 Runderen 5.10, 12000 Schapen en Lamm. 7, 200 Kalveren 6.4, 300 Varkens 5. 31 Oct. Aangevoerd 900 Runderen 5.10, 5000 Schapen en Lamm. 6.10, 300 Kalveren 6, 100 vette Varkens 5. Amsterdam 2 November. Nederl. C.N.Sch. dito dito dito dito SvatiieObligat. dito Biunenl. Portugal 1853 Rusl. 1798-1816 Oblig.-leen. 1864 dito 1866 Aand.Z.Rs. 1864 dito dito 1866 Qostenr. Obl. inp. dito in Zilver Aandeelen 1854. dito 1860 dito 1864 Turk. Obl. 1865 Eggpte 1868 2(pet. 3 n 4 3 a 3 3 5 5 5 n 5 5 5 5 54! 64J 87! 301 25J 401 98! 971! 97| 250 61T 641 573 160 5 pctJ 52J 7 90 NAmeriku\f>%2 6 pet. dito 1885 6 Brazil.Obl. 1865 5 MexicoCM.. 1851 3 Maatseh.expl. Staats-sp. Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. Russ.Sp.»Jelez" 5 Aand. Balt.-Spoorweg Ulin.Cent.-Spw. Mts.Ct.v.Aand. Chicago N. West Cert. St.. Paul&Pacifics Spoorw.Obl. 2«S. 7 pet. Union Pac.IIoofdl.6 u Chicago Z.W. 7 Obl. L.G. Maxw. 6 St.Vincent.Br.7 Alt.Miss Ohio 7 98 99! 94! '5! 113! 229* 121 133 108! 77! 67! 76! 80| 68! 75! ALGEMEENE BEWAARSCHOOL. Oudersdie hunne kinderen op bovengenoemde school wenschen geplaatst te zien, vervoegen zich, voorzien van de inëntings- en geboortebewijzenin 't lokaal aan de Doelen straat, op Dinsdag5 November e.k., 's avonds ten 8 uren. J. van deb KAAYSecretaris,

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 2