Bijblad van de Alkmaarsche Courant van Zondag 3 November 1872. 1872, ER. èStckclijkschc Berichte». Duitschlaml. Relgic. Frankrifk. Gruot Rrittanje en Ierland. Turkfje. it tan je en Ierland. Bij den Bondsraad is een wetsontwerp ingekomen betreffende den verkoop van de straatsburgsche tabaksfabriekwaarin nog altijd even als vroeger voor rekening der franscke regee- ringtot dusver ten bate der duitsche schatkist gewerkt werd. De Provincial Correspondenz brengt, in antwoord op de beschuldiging van den bisschop van Mainz, als zou zij on waarheden gesproken hebben, nadere bewijzen bij voor haar bewerendat de duitsehe bisschoppen zeiven indertijd het thans tusschen den Staat en de bisschoppen bestaande con flict voorspeld hebben, voor het geval dat, bet. leerstuk der onfeilbaarheid door het concilie mocht worden aan genomen en zij toont aandat het integendeel de bis schop is, die onwaarheid spreektwaar hij verklaartdat de fuldasche herderlijke brief van 1869 alleen de tegen het toen aanstaande concilie gerichte beschuldigingen van de tegen standers der Kerk heeft willen wederleggen; in dien brief toeh staat duidelijk te lezen: „W ij (de duitsche bisschoppen) kunnen het ons niet ontveinzen dat, zelfs door warme en getrouwe leden der Kerk vrees gekoesterd wordt, die in staat is om het vertrouwen (in het concilie) te verzwakken." Volgens de Spcnersche Zeitung zou het belgische gouverne ment naar aanleiding van de te Luik plaats gehad hebbende betreurenswaardige ongeregeldheden [het sifïleeren bij gele genheid der onthulling van een monument voor in Belgie aan hunne wonden bezweken duitschers], besloten hebben om zoo wel te Brussel als te Berlijn zijn leedwezen over het gebeurde en zijne levendige afkeuring daarover aan den dag te leggen. Pruisen. De bisschop van Ermeland heeft den weg van rechten betreden tegen het besluit der regeering om zijn tractement intehouden. De regeering heeft bij Schmalleningken eene quarantaine van 5 dagen ingesteld voor poolsche houtvlottendie de Niemen afkomen. In de nabijheid der kreitshoofdstad Johannisburg (regee- ringsdistriet Gumbinnen) is de cholera uitgebroken en zijn reeds eenige lijders daaraan bezweken. De Keizer heeft, toen hij den 27 de voorzitters en onder voorzitters der beide Huizen van den Landdag ontvingdië hem de deelneming der Vertegenwoordiging wegens het over lijden van prins Albrecht kwamen betuigen aan de voorzitters van het Heerenhuis zijnen stelligen wensch te kennen gege ven dat de kreitswetdie met zijne volkomen goedkeuring is voorgedragenop den tegenstand van het Huis geene schipbreuk moge lijden. De 3 vorige dagen had het Huis in de voordracht verscheidene wijzigingen in feudalen zin gemaakt, den 26 zelfs eene met 72 tegen 64, st. waarvan de regeering verklaardedat zij haar nooit zou kunnen goed keuren. 's Keizers vermaning heeft echter niet geholpen want den 28 ging men weder op dezelfde wijze voort De Kreuz-Zeitung meldtdat de minister van binn. zaken, wegens de houding van het Heerenhuis betreffende de kreits wet zijn ontslag heeft aangeboden en dat de Koning het niet aangenomen heeft. Verscheidene leden van den adel in Hijnland en Westfalen hebben zich vereenigd om den door de regeering als veld- proost ontslagen bisschop iVamszanowski een kostbaar bewerk ten bisschopsstaf en mijter ten geschenke te geven. Beieren. Op het protest van het lid der jezuieten-orde graaf Fugger tegen het aan hem gerichte bevel om de stad itegensburg metterwoon te verlaten welk protest, naar men zich herinneren zalgegrond was op de „st andesherr- het gesïaeht-i'V^er is van wege de liche" rechten van I regeering in eerste instantie eene afwijzende beschikking gegeven. Elzas-Lotharingen. De kreits Zabern telt 4,7000 catho- lieken en 52000 protestantenmeestal zoo verdeelddat de gemeenten uitsluitend catholiek of protestant zyn. Uit eerst genoemde gemeenten hebben 1100, uit laatstgenoemde 88 per sonen voor de fransche nationaliteit geopteerduit gemengde gemeenten 260. Den 20 heeft eene groote bedevaart men spreekt van ruim 50000 deelnemers plaats gehad naar de vermaarde kapel van O. L. V. van Hanswijck, nabij Mechelen, waarvan het doel was de afsmeeking der bevrijding van Pius IX. De aartsbisschop hield in de hoofdkerk, werwaarts het ma donna-beeld tijdelijk was overgebracht, eene rede over „het Rijk der waarheid," welke voornamelijk aan de bestrijding van het beginsel „scheiding van Kerk en Staat" gewijd was. De gewaande medeplichtige van Traupmann, die zich t.e Brussel vrijwillig in arrest begeven had, is wegens het voeren van een valschen naam tot eene maand gevangenisstraf ver oordeeld. Hij was geboortig uit Hortain in Frankrijk en zijn ware naam was Aug. Jar din. De gemeenteraad van Brussel heeft met eenparige stemmen het voorstel van den heer Cattoir aangenomen om de jaarwedde van den burgemeester Anspach van 15000 op 20000 fr. te verhoogen en hem eene vergoeding voor huishuur van 5000 fr. 's jaars toe te kennen. De nieuwe burgemeester van Antwerpen heeft den 21 het lijk van een weinige dagen te voren overleden vrijdenker, die de hulp der geestelijkheid geweigerd had en ten gevolge daarvan begraven was op het gedeelte der begraafplaatsbe stemd voor lieden die tot geen kerkgenootschap belmoren doen opgraven en naar het gewijde gedeelte doen overbren gen. De gezamenlijke catholieke geestelijkheid der stad heeft, tegen deze daadwelke zij als eene schending der vrijheid van eeredienst beschouwtgeprotesteerd uit kracht der wet van 23 Prairial jaar XII. De regeering heeft een te Bergen bestaand gesticht voor krankzinnige vrouwen aangekocht en is voornemens dat te vergrooten, zoodat het 500 in plaats van 150 lijde ressen kan bevatten. Na het bekend worden der misbruiken in het krankzinnigengesticht te Evere, had een gedeelte der dagbladpers er op aangedrongen om de particuliere door staatsinrichtingen te vervangen. De te Brussel gehouden conferentie voor de aangelegen heden der israëlietén in Roumanie heeft een comité van uitvoering benoemd, hetwelk te Weenen zetelen zal, en welks taak het zal wezen om alle mogelijke middelen aantewenden, ten einde den zedelijken en stoffelijken toestand dier israëlieten door het stichten van scholen te verbeteren. Bij de verkiezing in de wijk der Halles van een lid van den parijschen gemeenteraad heeft de heer Piétrementeen radicaal, 1850, de heer Virmaitre, een gematigd republikein, 560 st. bekomen. Daar eerstgenoemde niet 1 der 8000 stem gerechtigden op zich vereenigd had, moest eene herstemminL plaats hebben. Van reactionaire zijde was een naamgenoot van hem, een poelier, bewogen, bij aanplakbiljetten te verklaren, dat hij zich onvoorziens verpliéht achtte, van de candidatuur aftezien, en dus zijne medeburgers aanspoorde om zich van de stemming te onthouden, ten einde zich nader omtrent een nieuwen candidaat te kunnen beraden. Vele kiezers waren daardoor misleid geworden en hadden niet gestemd. Bij de tweede stemming, op den 27, is de radicale candidaat met 2830 van de 4,700 uitgebrachte stemmen verkozen, evenwel niet de heer Piétrement, maar de apotheker Lamouroux, die te gen over nieuw opgekomen conservatieve candidaten meer kans scheen te hebben en waarvoor de heer Piétrement gewillig het veld had geruimd. Op den heer Poiretconservatief waren ruim 1500 stemmen vereenigd. In de jongste zitting der Algemeene Raden hebben zich 15 voor de invoering van het verplichte, kostelooze en leeken-onderricht24, voor het verplichte en kostelooze, 15 voor het verplichte veridaard. In het vorige jaar is de wensch naar het invoeren van leeken-onderricht door slechts 10 Raden te kennen gegeven. Den 21 is te l'arijs in 78jarigen ouderdom overleden de bekende wis-, natuur- en sterrekundige Babinet. De bij het vaandel staande krijgslieden hebbenvermits de militaire wet van 27 Juli eerst met Nieuwjaar in werking treedtditmaal nog aan de verkiezingen deelgenomen en overal voor de republikeinseke candidaten partij getrokken. De voornaamste der maatschappijenwelke zich de uitge weken elzassers en lotharingers aantrekkenheeftom op minder kostbare wijze in hunne huisvesting en voeding te voorzien eene uitgestrekte zaal eener voormalige spinnerij daartoe door den heer Bavin te Parijs aangeboden, tot hun verblijf doen inrichten. Eene der vereenigingen heeft den 23 bekend gemaakt, dat er 100 emigranten als arbeiders in de kolenmijnen van noordelijk Frankrijk werden gevraagd tegen 3,50 a 6 fr. per werkdag van negen uren, en een zeker aantal leergasten of knapen voor het scheppen en laden der kolen tegen een daggeld van 2,50 a 3,50 fr.; voprts 25 ar beiders voor stroohoeden-fabrieken enz. in het departement van de Tarn; verscheidene arbeiders, met of zonder gezinnen, in het departement der Hérault en in andere gewesten enz.; terwijl binnen een tijdsverloop van twee maanden in de de partementen Seine en Oise en het Noorden 300 a 4,00 machi nisten stokersmeestersknechts, spinners en wevers zouden kunnen worden geplaatst. De regeering heeft, in antwoord op de verklaringen, waarbij gestorte bijdragen voor de bevrijding van het grondgebied worden afgestaan voor de emigrantente kennen gegeven dat die bijdragen reedsovereenkomstig het verlangen der schenkers, in de jongste storting der oorlogsschuld zijn op genomen maar dat niettemin zijdie 't begeerentegen vertooning der vereischte bewijzen, wederom over het bedrag hunner bijdragen kunnen beschikken. Inde zitting der Permanente Commissie op den 24, heeft de heer Qrévy brieven voorgelezen van de heeren Richard en Rouher, waarin die heeren tegen de uitzetting van Prins Napoleon protes teeren. De heer Grény merkte daarbij op, dat deze aangelegenheid niet behoorde tot de bevoegdheid der Commissieen hij stelde voor, de brieven naar de Nat. Vergadering te ver wijzenwelk voorstel is aangenomen. De minister van binnenl. zaken heeftdienaangaande geïnterpelleerd zijnde gezegddat de gerechtelijke instructie tegen de personen die te Nantes pelgrims beleedigd hebben, wordt voortgezet Eenige leden hebben het verlangen te kennen gegevendat zoo spoedig mogelijk de verslagen omtrent de financiëele wetten zouden worden overgelegd, opdat de Nat. Vergadering onverwijld na haar bijeenkomen de discussie daarover zou kunnen aanvangen. De Alg. Raad der Seine heeftop voorstel van den heer Lesage den wensch uitgesprokendat aan hendie bij ver gissing onder de parijsehe insurgenten zijn begrepen geworden, het recht tot het vorderen eener schadevergoeding voor hunne preventieve gevangenschap zou worden toegekendevenwel volgens het amendement van den heer Tranchant, slechts aan hen wier onschuld gebleken isen niet aan hen, die bij ge mis aan bewijzen op vrije voeten zijn gesteld. Ruim 20 radicale leden hebben den wensch te kennen ge geven dat de prefectuur van de Seine en de prefectuur van policie niet langer 2 afzonderlijke administration uitmaken maar onder het bestuur van een en denzelfden persoon staan zullenwaardoor niet slechts bezuinigingmaar ook groote vereenvoudiging en bespoediging in het afdoen van gemeen telijke en gewestelijke zaken verkregen kunnen worden. De gezamenlijke leden van den gemeenteraad van Toulouse hebbenin een adres aan de Afgevaardigden van hun de partement met de meeste klem aangedrongen op de ont binding der Nat. Vergadering, dewijl deze doof is voor den wensch des lands en der menschheid om zich over de onge lukkigen in de gevangenissen en op de pontons te ontfermen en machteloos om dien en andere nationale wenschen te verhooren. De beide gedelegeerden van het italiaansche gouvernement bij de conferentie voor den meter hebben geweigerd, de door die vereeniging genomen besluiten te onderteekenenomdat de abt Secchi als vertegenwoordiger van den Paus aan deze hijeenkomst van gedelegeerden der europeesche Staten heeft deelgenomen. Le Bien Public heeft doen uitkomendat de conferentie voor den meter geene nieuwe zaak wasmaar van 1867 dagteekent, toen de pauselijke Staat nog bestond en de abt Secchi dien wettig vertegenwoordigde. De re geering moet verklaard hebben, dat de medewerking van den abt geenerlei staatkundig karakter gehad heeft en op gee nerlei wijze een precedent kon stellenmen meentdat het incident hiermede uit den weg geruimd is. In Algiers is met 554,0 st. tot Afgevaardigde verkozen de gewezen gedelegeerde van Tours en Bordeaux Ad. Crémieux op zijnen radicalen mededinger, den gewezen Representant Bertholonwaren 4,4,4-0 st. uitgebracht. Den 24 is een detachement hospitaalsoldaten van 80 man. onder commando van een sergeant-majoor, dat naar het kamp van Chalons bestemd wasbij vergissing naar de stad van dien naam gericht. In plaats van deu eerstkomenden trein aan het station aftewachtenverspreidden de soldaten zich door de stad en zochten zij in de herbergen twist met de duitsche militairen. De duitsche militaire overheid heeft daarop de franschen ontwapendmaar bij hun vertrek de wapenen teruggegeven. Na aankomst in het kamp is den sergeant majoor wegens zijne slechte directie en een zijner manschappe: wegens het handtastelijk beleedigen van eenen duitschen schildwachteene gevangenisstraf van 14 dagen opgelegd. Het Fransche Instituut heeft den tweejarigen prijs van 20000 fr. ditmaal toegekend aan den heer Guizot. De permanente commissie der Herv.-Synode heeft de leden dier kerkvergadering aangeschreven, dat de weder-bijeenkomst op 15 Nov. niet zal plaats hebben, vermits de onderhande lingen met de regeering over de bekrachtiging der aange nomen kerkelijke wettenten gevolge van de vacantie der Nat. Vergadering, nog niet zijn afgeloopen. Den 23 is te Neuilly, bij Parijsin nagenoeg 62jarigen ouderdom, overleden de zeer populaire dichter en letterkundige Theophile Gautier. De minister van oorlog heeft aan eene den 26 ingestelde commissie de taak opgedragen om een ontwerp van organi satie intedieneu voor het territoriale legerdatvolgens de nieuwe legerwet, de nat. garde zal vervangen. In V Indépcndance Beige is verhaalddat de luit.-kolonel Fabreadjudant van den minister van oorlog, in een gezel schap ten huize van den commandant van la F'èrekolonel Brissac, zich zeer vijandig tegen de republiek uitgelaten en verklaard haddat zijn chef wel gekant was tegen het deel nemen van officieren aan radicale bankettenmaar niet tegen het maken hunner opwachting te Chislehurst of bij een der bourbonsche Vorsten. Het Journal Officiel heeft daarop ge zegd, dat al de bij het gesprek tegenwoordig geweest zijnde personen geprotesteerd hebben tegen de lezingdoor den correspondent van genoemd blad ervan gegevenen heeft den 31 dit door 9 officieren onderteekend protest open baar gemaakt. De Tablettes d'm Spectateur hadden in middels een verhaal van het gebeurde gegevenvolgens hetwelk de heer Fabre nog sterkere uitdrukkingen gebezigd en gezegd heeft, dat de geest van het leger de republiek zeer vijandig is en dat de aan het ministerie van oorlog ver bonden personen zich overtuigd houden, dat het zich onmid- delijk om den Keizer zou scharen, indien deze zich in FVank- rijk vertoonde. Het gemeentebestuur van Nancy heeft, vermits de bestaande overbevolkingde ingezetenen uitgenoodigdal hunne be schikbare ruimte tijdelijk te willen afstaan tot huisvesting der duizenden uitgewekenen uit den Elzas en der studenten, die hunne studiën te Nancy hervatten. De pastoor te HaravilliersPaul Marre, verklaart in le Tempsdat bijom aan het Evangelie getrouw te kunnen blijven, met de Kerk gebroken heeft. Hij had niet kunnen besluiten om het herdelijk schrijven van den kansel aftelezen, waarbij de bisschop van Versailles de besluiten van het con cilie heeft afgekondigd. De prefect der Seine en Oise beeft de directie der schouw burg te Versailles verzocht, de voorstellingen van Piet or Hugo's le Roi s'amuse" te staken. De daarin voorkomende heftige uitvallen tegen den adel waren door de republikeinen zoo uitbundig toegejuicht, dat de regeeringcontra-demonstratiën vreesde. Veel opzien baart een artikel in het onder de leiding van den vroegeren bonapartist de Laguéronniére geschreven blad la Pressewaarin voorgesteld wordt, den feitelijk bestaanden republikeinschen regeeringsvorm als definitief te erkennen den heer Thiers voor 4 jaren tot President te benoemen, de Nat. Vergadering permanent te verklaren met jaarlijksche vernieuwing voor en na de eerste vernieuwing aan eene parlementaire commissie van 45 leden het ontwerpen der noodige organieke wetten optedragen. Zoowel het Bulletin Conservateur Républicain het officiëele orgaan van het linker centrum als le Bien Public verklaren zich met dit programma te vereenigen. De Algemeene Raad der Seinedie in zijne vorige zitting zich verklaard had voor verplicht en kosteloosmaar met eene zeer kleine meerderheid tegen het niet-godsdienstig onderwijs, heeft den 28 met 37 tegen 31 st. zich vereenigd met het voorstel van den heer Marmottan en 36 andere leden, om zijnen wensch ook tot het leeken-onderricht uittestrekken. De parijsehe rechtbank van koophandel heeft het door de Maatschappij der „Messageries Maritimes" tegen de Suez- Kanaal-Maatschappij ter zake der door deze, in strijd met hare concessiewillekeurig ingevoerde tariefsverhoogingin gestelde geding ten nadeele van laatstgenoemde uitgewezen. De genl. Ducrot heeft het commando over de 8,te leger- afdeeling met eene dagorder aanvaardwaarin hij o.a. zegt Nooit werden ons gewichtiger plichten opgelegd, want het leger zalindien het eenmaal geoefendonder strenge tucht gebracht en sterk geworden is, binnenlandsche vijanden in toom moeten houden zonder tot strenge en pijnlijke maat regelen de toevlucht te nemen. Wat hen aangaat, wienwij van den Rijn tot de Loire voet voor voet den grond betwist hebbenwellicht zullen zij eens berouw hebben, dat zij ons Frankrijks dierbaarste kinderen ontrukt hebben." Te Manchester is den 22 eene druk bezochte openbare bijeenkomst gehouden ten gunste van het op vrije voeten stellen der nog gevangen fenians. De iersche Parlements leden Smyth en Butt hebben het woord gevoerdwaarbij eerstgenoemde ook den 5 jaren geleden te Manchester gepleeg- den aanval op een gevangenwagen verdedigd en de deernis op gewekt heeft voor de 3 misdadigersdie wegens hun aandeel aan die daad en den daarbij gepleegden moord van een policie- agent opgehangen zijn geworden. De Koningin van Nederland heeft den 23 met lord en lady Derby Liverpool bezochtwaar zij aan het stadshuis door den mayor opgewacht en in de beurs door de kooplieden hartelijk begroet is; vervolgens heeft zij de graanmagazijnen bij het Waterloodok en de vrije openbare leesbibliotheek bezichtigd. Den volgenden dag werd het bezoek herhaald inzonderheid ter bezichtiging der scheepstimmerwerven van de heeren Laird te Birkenhead, 's Namiddags hebben lord en lady Derby ter eere der Koningin een diner gegeven waartoe de aanzienlijkste inwoners van Liverpool waren uit genoodigd. Den 25 heeft H. M. met lord en lady Derby en andere personen Manchester en ook daar de beurswaar zij met luide toejuiching ontvangen werd, bezocht. De Koningin heeft den 26 Knowsley verlatenten einde in Schotland eenige vrienden te bezoeken. Te Ford-Castle zou zij 3 dagen de gast zijn der markiezin v. IPaterford. De Times noemt het een treurig verschijnsel, dat te Lon den de veroordeelingen wegens dronkenschap op zoo ontzet tende wijze toegenomen zijn, sedert de arbeidershoogerloon bekomen hebben en korter dagen behoeven te werken. Verschillende bladen beschouwen de uitspraak van Keizer Wilhelm in het San Juan-geschil als zeer nadeelig voor En- gelands belangenen schrijven den ongunstigen uitslag van het scheidsgericht toe aan de verkeerde wijze, waarop de re geering de kwestie gesteld heeftzij verlangde namelijk, dat de grens tusschen de Ver.Staten en Vancouvers-eiland zou getrokken worden door het naast aan de zijde der Unie lig gende der 3 kanalen, en dat het middelste kanaal buiten aanmerking zou blijvenKeizer Wilhelm heeft nu het kanaal gekozendat het naast aan Vancouvers-eiland ligt. Eene deputatie der kamer van koophandel te Manchester heeft lord Granville den raad gegevenniet verder te onder handelen op de door Frankrijk voorgestelde grondslagen, de wijl die voorstellen geene andere dan eene protectionistische strekking hebben. Sir Bartle Frére vertrekt op 1 Nov. op last der regeering naar Midden-Africaom, naar aanleiding van d'. Livingstone's jongste brieveneen onderzoek intestellen naar den slaven handel die in de binnenlanden gedreven wordt. Den 27 heeft op een veld nabij Newcastle eene groote „amnestie-demonstratie" plaats gehadwaaraan door Ieren uit een aantal naburige steden is deelgenomen-die aldaar met banieren en muziekcorpen bijeenkwamen. De meeting is door meer dan 20,000 personen bijgewoond. Den 29 is te Wexford, in Ierland, een persoon aan cho lera overleden. Mehemed-Ruchdi-Muterdjun is tot grootvizier benoemd, in de plaats van Midhad-bassadie zijn ontslag gevraagd heeft. Men houdt dit voor een tijdelijken maatregel en verwacht dat Mahmoud-bassa weldra weder tot grootvizier benoemd zal worden. De tegen laatstgenoemde tot vergoeding van eigenmachtig en frauduleus bestede landsgelden ingestelde processen hebben Midhad in het Serail geen goed gedaan en tot zijnen val geleid. Men verzekert, dat Midhat geneigd voor elke regel meer 15 ling tot Zaterdag namiddag olgend nommer ingestaan; 'deeld tot 2 maanden gevangenisstraf en rnotsdie als bestuurder eener spaansch- ing optreedtis met 1 Nov. als hoofd- onapartistische orgaan l'Ordre vervangen d der uiterste rechterzijde vanhetWetg. La/auconnerie. ine heeft voor de stad Parijs van het Londen ontvangefl een groot tableau chrift op perkament, in sierlijke lijst, >aal der op 10 Nov. '71 in Guild-hall gwaarin de lord-mayor en de raad der e tegengeschenken ontvangen hebben telijkheid voor den uit Engeland ver iet belegderwaarts heeft gezonden, heeft te Lyon zijnen intrek genomen ■edgemaakte vertrekken van het raadhuis, den grooten schouwburg bezocht, heeft de Brabanponne begroet. Den 2 is hem ■rodet en den gemeenteraad een banket aorweg zijn goed geslaagde proeven ge ien in hunne vaart zonder eenigen schok e doen stilstaan. Slechts een halve mi- odig. De toestel, die onder alle wagens dra er déraillement plaats heeft. den minister van oorlog benoemd voor ven-gemeenschapheeft voor de dienst de duif vau hollandsch ras aanbevolen ot aanzienlijke hoogte stijgt en zich dan 'e meestal buiten het bereik der op haar ilijft. artistieke bescherming van het bosch van ■r den heer Thiers zeer welwillend ont- e aangekondigde groote houtveiling niet Ten einde de verdere verwoesting van 'men heeft de commissie besloten niet die belang in de kunst stellen, uitge- ssie intezenden aan eene verklaring, vol- behoort te worden opgenomen onder de die tot eiken prijs behouden moeten t kan worden in de tegenwoordig gel- het bosch in een artistiek en in een 's avonds 150 misnoeg- hebben den 2 ieid over de hooge accijnsenzich in nming naar het belastingkantoor be nd te steken of te verwoestenwaarin door de kalme houding van 2 gensdar- bten van het octrooi. Ondanks grove i deze stand totdat andere gensdarmes .anvnllers zijn omgekomen, 1 aanvaller r gekwetst. De overheid is er in ge- iedwingen tot de aankomst van militaire Mans de verkiezingen plaats gehad Inadat de vorigewegens zijn radi- ;t, van 13 Oct. door de regeering ont- jele radicale lijst, uit 32 personen be- aanzienlijke meerderheid' doorgegaan, eboudende candidaten verkreeg slechts !e radicale lijst daartegen 5532 st. Te ag een radicaal tot lid van den Alge met 1387 st., tegen 9S0 op den conser- en 600 op den monarchalen candidaat. stoomboot Batavier zijn vele goederen d of naar boven gedreven; het laatste ist met. een doos, waarin zieh ongeveer vermogen van een israëlietisch koop- 4 Nov., met springtij is eene poging .k waaronder kettingen zijn doorgc- i 9 groote ligters te doen rijzen. Hoe- 3n reesbleef het wrak onbewegelijk het breken van een der kettingen af. ie kamer van koophandel te Manchcs- m onderhoud met lord Granville gehad, dat het, nu de heer Thiers zoo vele n het, belang des handels verkieslijk was, nieuw handelsverdrag met Frankrijk 1 gelijk de minister mededeelde au 1860 bepaalde tarief onveranderd alleen van eenige compenseerende reeh- t zijne scheepvaart betreft, hersteld idwaarin het door de thans door iet van 19 April 1866 geplaatst was. de bevoegdheid verleend om den in- steenkolen, of welke andere artikelen belasten, eu aan Frankrijk de bevoegd- te verhoogen, mits daarvan zes nïaandeu andere contracteerende mogendheid nming daartoe verkregen worde. Het kracht blijven tot den 1 Januarij 1877 nst der deputatie te Manchester ge- ebben de president en eenige leden iet tot stand brengen van een nieuw vel,e fransche handelsvereenigingen ;nom de kamer aantemoedigen in der handelsvrijheid, er van koophandel te Liverpool heeft ingelegenheid beraadslaagd en besloten mede te deelendat de regeering it .geuoemdci bestuur, 't welk zeer in- >rmel van Frankrijk om de engelsclie ifierentiëele rechten vrijtestellen, ver- or de fransche voorstellen aantenemen. leder land is den 31 van Ford-Castle

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 5