No. 45 Vierênzeventigste Jaargang. 1872, ZONDAG 10 NOVEMBER. Paardenmarkt te Alkmaar, (Officieel (Bcbccltc op Woensdag 13 .November 1872. ÏOckclijfcöchc Berichten. Duitschlaiid Ift'lgie. Frankrijk. Ciruot HKriltanjc en Iceland. ALKHAABSC A Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f 0,G5, franco per post f O,SO afzonderlijke nommers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM». COSTER ZOON. iLUA V De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in liet eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. I SOLLICITANTEN naar de betrekking van leernar in de Naderlandschetaal, geschiedenis en aardrijks kunde aan de Burger-avondschool te Alkmaar, aan welke betrekking eene jaarwedde van ƒ150,verbonden is. worden verzocht zich onder overlegging van stukken ten spoedigste te wenden tot den Raad dier gemeente. Het aantal lesuren voor dien leeraar bedraagt 5 in de week. POSTER IJ EN. De DIRECTEUR van het POSTKANTOOR te ALKMAAR ziet zich verplicht, naar aanleiding van het bevinden van een' niet aangeteekenden brief, inhoudende eene geldswaarde van vier honderd guldenhet publiek weder in herinnering te brengendat van brieven of andere stukken, ter verzending in de brievenbus geworpen, volstrekt geene aunteekening wordt gehouden. In het belang» dan van afzenders aan brieven met gelds waardebeveelt hij ten zeerste de navolgende wijzen van verzekeren aanals Aanteekenen tegen 10 ets. vast recht Waarde verzekeren tegen 5 ets. voor elke vijftig gulden, en Overmaken van gelden doer middel van postwissels recht 5 ets. voor elke f 12,50. üe Directeur voornoemd. GOUWE. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden over de maanden Juli, Augustus en September 1872. Verzonden geweest naar: BelgieW. van OENEN, Antwerpen. Duitschland: Van de Hulpkantoren Burgervlotbrug T. WEPEL, Burgdprf. Middenbeemster: Mej. C. van STEIJN, Miihlbad. Engeland: G. ERANKEN, Alberdeen. De proclamatiewaarmede de fransche genl. Ducrot het bevel over het 8'. legercorps aanvaard heeftis de aandacht der duitsche bladen- niet ontgaan. Zij vreezen niet dat hij op Duitschland wraak zal nemen vermits hij die in Sept. 1870 beloofd had om ziek als gevangene bij de duitsche overheden aantemelden en in Nov. 70 gezworen had oin te sneuvelen of te overwinnengewoon is zijn woord niet te houden. Pruisen. Nadat het Heerenhuis den Hl de nog overige artikelen der kreitswet had aangenomen, heeft de minister van binn. zaken verklaard, dat de regeering van het indienen van haar verzoek om ontslag afzietomdat een nieuw minis terie dezelfde taak zou ontmoeten. De Koning was van de stellige noodzakelijkheid van het tot stand komen der kreits- regeling overtuigd. De regeering zouindien de kreitswet verworpen werd, de zitting onmiddelijk sluiten en eene nieuwe zitting bijeenroepenals wanneer de kreitswet op nieuw in de eerste plaats zou worden ingediend. De regeering zou alle wettelijke middelen te baat nemen, ten einde de kreitswet doortedrijven. Niettemin is de kreitswetdoor welke in de 5 oostelijke provinciën des Rijks eene tamelijke mate van zelfbestuur ingevoerd en zeer vele privilegiën van den adel en de groote grondbezitters opgeheven zouden wordenbij hoofdelijke stemming met 145 tegen 18 st. verworpen. 60 Leden waren afwezig. De liberale leden hebbenwegens de vele door het Huis in de wet gebrachte wijzigingen, mede tegen gestemden zulks tegen den raad der National-Zeitung, die de aanneming, gevolgd door terugzending naar het Huis der Afgevaardigdenwenschelijker oordeelde dan eene totale afwijzing der wet. Aangezien een verworpen wet eerst in eene volgende zitting van den Landdag op nieuw mag voor gesteld wordenheeft de regeeringter bespoediging der zaakvan het door den minister genoemde middel gebruik gemaakt, den 1 Nov. de zitting gesloten en den aanvang der nieuwe op den 12 bepaald. De Köln. Zeitung meent, dat er onder de leden twijfel bestond of de regeering wel instemde met alle beginselen waarop het door middel van een vergelijk met de Kamer van Afgevaardigden gewijzigd ontwerp der kreitswet rustte. Het blad. merkt hierbij opdat de ministersdie leden van het Heerenhuis zijn, bij de eerste stemmingen afwezig waren en dat de opper-president der provincie Saksen tot de oppo- sitioneele meerderheid behoorde. De Nordd. Allgem. Zeitung dringt aan op eene hervorming van het Heerenhuisniet alleen ter wille van de kreitswet, maar ook omdat de wetgeving in het algemeen anders zou dreigen stil te staan. De Spenersche Zeitung herinnert, dat graaf Eulenburg in 1865 de intrekking heeft weten te bewerken van het kon. besluit van 5 Nov. 61, waarbij het aantal vertegenwoordigers van het kleine adelijke grondbezit in het Heerenhuis van 90 tot 41 werd teruggebracht. Van de 60 thans aanwezig geweest zijnde dergelijke vertegenwoordigers hebben slechts 6 de re geering gesteund, zoodat graaf Eulenburg zelf het wapen gesmeed heeft waarmede hij nu verslagen is. De Provincial Correspondenz behelst het volgende//De regeering is bezig het ontwerp der kreitsregeling, met hand having der met het Huis der Afgevaardigden overeengekomen grondslagen maar met wijziging van eenige bepalingen, die tot waarlijk praetiscke bedenkingen hebben aanleiding gege ven op nieuw te redigeeren.'Het ontwerp zal daarna bij het Huis der Afgevaardigden ingediend wordenen er bestaat alle vooruitzicht, dat het aldaar spoedig op nieuw zal worden aangenomen. Tegen dien tijd zullen maatregelen getroffen zijnwelke het Heerenhuis de wet zullen doen aannemen. De Keizer stelt veel belang in het tot stand komen der als onontbeerlijk erkende maatregeler De eerste burgemeester van Berijn, de heer Bobreclit is tot vertegenwoordiger der hoofdstad in het Heerenhuis verkozen. De noord-sleeswijksche deputatie is uit Berlijn huiswaarts gekeerd. Volgens de Kieler Zeitung zou de Keizer verklaard hebben, dat hij geen bezwaar zou maken om een adres (hou dende verzoek om opheffing der bepalingen van het 5". artikel van het tractaat van Praag) in ontvangst te nemen. De oud-catholieke pasmoor Grunertdie door den minister van oorlog als veldprediker gehandhaafd is nadat de bisschop van Ermeland hem geschorst had l.eeft bij open brief ver klaard dien kerkvoogd niet meer als zoodanig te erkennen omdat hij zegt de pastoor door het leerstuk der on feilbaarheid aantenemen, den grondslig van het concilie van Trente verlaten en dien ten gevolge zijn bisschoppelijk gezag verloren heeft. Ten aanzien van de door den bisschop van Ermeland tegen de regeering ingestelde rechtsvorder» g tot uitbetaling zijner wedde, wordt in herinnering gebracl t een in 1850 doorliet hooggerechtshof gewezen vonnis, waarbij uitgemaakt is, dat de overeenkomst met den pauselijken Stoel, ten gevolge waar van de Staat bezoldigingen ten behoeve der r. c. kerk betaalt, geen recht verleent om een eisch tege de schatkist intestellen. Prins Carl heeft den 3 zijn 50jarig j ubilé als chef van zijn russisch regiment gevierd. Eene deputatie van dat regiment heeft den Prins een eigenhandig schrijven van den Czaar overhandigd met het kruis der George-Orde 34» klasse. De cholera neemt in de provincie Pruisen in uitbreiding toe. Te Dirschau Dantzig en Thor alsmede in verschei dene plaatsen der districten Kulen, Schwetz en Gumbinnen, zijn enkele gevallen voorgekomen. Men verzekert, dat de heer v. Wiizlebe/i als opperpresident van Saksen ontslagen is. Beieren. Het comité der oud-catholieken te Muncken heeft zijn tot dus ver onbeantwoord gebleven verzoek aan de regeering herhaald, om aan de o id-catholieke gemeente een kerkgebouw toetekennen, vermiti het eenige 'twelk zij bezit te klein wordt bij de toenemende uitbreiding der ge meente en bovendien te ver van het midden der stad gele gen is. Elzas-Lotharingen. De gewezen maire van Mulhausen, de heer Jean Dollfusheeft den 30 Oct. zijn gouden bruiloft gevierd en bij die gelegenheid 200000 fr. naar anciënniteit verdeeld onder zijne werkliedenwaarvan sommige bejaarde 1000 fr. voor hun deel ontvingen. Oldenburg. De regeering heeft/zich bereid verklaard den bouw en de exploitatie voor hare rekening te nemen der nog ontbrekende verbinding IhrhoveNieuwe Schans (spoorweg- lijn Bremen—Harlingen), onder voorwaarde, dat Pruisen voor eene doorloopende exploitatie het medegebruik der lijn Leer- Ihrliove vergunt en dat eene rentelooze toelaag van 700.000 th. worde toegestaan. Pruisen zal daarvan 300.000 en Neder land 400.000 th. betalen. van 19 miljoen, zich verstaan met het Crédit Industriëlen de parijsche huizen die zich daarbij hebben aangesloten dezen weg eene leenirig tegeu 6 p.c. aangegaanvoor van nieuwe open- gebruik Te S.-Léger, in belgisch Luxemburg, zijn door een hevigen brand binnen weinige uren 24 huizen in de asch gelegd. Den 31 Oct. zijn de speelbanken te Spa gesloten, na in hel laatste halfjaar nog eene winst van 3 j miljoen fr. behaald te hebben. Zij waren in 1762 door den kardinaal-bisschop van Luik opgericht, deels orn het houden van geheime dob belhuizen voor de badgasten tegentegaan, deels tot stijving der bisschoppelijke kas. De Afgevaardigden uit Roumanie hebben in de conferentie voor de belangen der israëlieten in Roumanie verklaard, dat zij het initiatief wenschen te nemen c oor aan de Kamers een adres aantebieden, waarin voor de joden het genot der burgerlijke en politieke rechten wordt gevraagd. De confe rentie heeft dat plan toegejuicht. Iltt denkbeeld van eene emigratie in massa naar America vond geen bijvalvooral niet omdat de israëlieten in Roumanie zeer aan hun vader land gehecht zijn. De minister van justitie heeft bevolen, dat aan vondelingen geene namen meer zullen mogen gegeven wordendie" de gedachte aan hunnen oorsprong bestendig bij hen levendig houden. In de steenkolenmijn „Hambourg," bij Charleroi, zijn den 5 21 werklieden omgekomen, ten gevolge van het breken der bakkenwaarmede zij in de mijn weiden nedergeaten. Onder de giftenbij het voornaamste der parijsche comité's tot ondersteuning der uitgeweken elzassers en fotharingers ingekomen merkt men er eene op van 10000 fr. van den hertog v. Aumale. De heer Anspachburgemeester van Brussel, heeft zich op zijne reis naar Lyon eenige dagen te Versailles opgehouden, en is den 28 door den heer Thiers ontvangen en den vol genden dag bij hem ter maaltijd gencodigd. De rechtbank te Amiens heeft in em beru-ht sluikers-ge- ding, aan 48 van de 60 beschuldigde^ een gezamenlijk be drag van 2.300.000 fr. aan geldboeten opgelegd. De ziel dezer frauduleuse ondernemingen is tot 1 jaar gevangenisstraf en 182.000 fr. boete, 3 andere beklaagden zijn tot boeten van 500.000, 450.000 en 400.000 fr. veroordeeld. Louis Blanc heeftop aandrang zijner staatkundige vrien den de redevoeringwelke hij te Avignon en te Marseille zou hebben uitgesprokenindien men te la Roebelle geene belemmering aan zijne plannen in den weg had gesteld, open baar gemaakt. Het is een pleidooi voor de ontbinding der Nat. Vergadering, voornamelijk op grond, dat deze van de kiezers geene constituëerende macht ontvangen heeft. De stad Parjjs heeft, ter bestrijding van het bestaande tekort lang de leening van 53 miljoen, ter bekostiginL bare werkenzal van het middel van aanbesteding gemaakt worden. Men tracht te Parijs, door midder eener vennootschap met een kapitaal niet 2 miljoenverdeeld in aandeelen van 500 fr., eene „groote catholieke drukkerij van Erankrijk" te vestigenten einde de bestaande catholieke geschriftenla France houvellela Semaine Illustrée enz. eene eigene druk kerij te verschaffenhetgeen eene bezuiniging van 40 p.c. zou opleveren. De minister van onderwijs eu eeredienst heeft, gevolg gevolg gevende aan het door de Nat. Vergadering aangenomen voorstel-rfe Geleaste!, in eene circulaire het catholieke epis copaat en de geestelijken der overige kerkgenootschappen üitgenoodigdop den eersten zondag na de terugkomst der Kamér den goddclijken zegen over hare werkzaamheden in- teroepen. De bisschop van Versailles heeft, naar aanleiding van dit verzoekdc geestelijkheid ook gemachtigd tot het doen van negendaagsche voorbereidende gebedenen gelast, dal aan liet einde der godsdienstoefening van den 17 eene collecte ten behoeve der elzassers en lotharingers zal worden gehouden. Den 30 is in het vlek Bourget ten oosten van Parijs eene, uit de opbrengst eener openbare inschrijving gebouwde, kapel ingewijdwaarin het gebeente is verzameld van de mobiele garden der Seine, van de franc-tireurs van het drukpers bataljon en van de zeeliedendie 2 jaren geleden aldaar in een gevecht met de pruisen gesneuveld zijn. Het, leger van Parijs was bij deze plechtigheid niet vertegenwoordigd. De 4 krijgsraad van Versailles heeft den 30 Arthur Buet, wegens deelneming aan den parijschen opstand als militair officier de Commune, tot deportatie in eene vestjng, en zijne beide oudere broeders Tranquille en Marcelin wegens het zelfde misdrijf, alsmede ter zake van het besturen der brand stichting in de dokkeu van la Villette, tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Bij een den 30 te Bordeaux door een aantal conservatieve kiezers aan de conservatieve Afgevaardigden der Gironde aangeboden banketheeft de heer Princeteau eene toespraak in monarchaal-fusionistisch- constitutioneelen zin gehouden waarin werd aangespoord om te zorgen, dat het verdrag van Bordeaux niet verder geschonden en de monarchie niet tusscken de behoudende republiek van den heer Thiers en de radicale van den heer Gambetta weggegoocheld werden het eene leiding der Voorzienigheid werd genoemddat Erankrijk een Koning zonder kinderen en een dauphjn zon der staatszucht bezat. De hertog Descazes betoogde de noodzakelijkheid eener entente tusscken de conservatieven of monarclnleu, en de graaf de Carayon Lat our uitte den wensch, dat weldra de dag mocht aanbreken, waarop men den heil dronk op den Koning en den Prinsen van het Huis van Erankrijk zou kunnen uitbrengen. Deze verschillendevan levendige begeerte naar het tot stand komen der monarchale fusie getuigende toespraken zijn door de talrijke gasten met geestdrift toegejuicht. Le Siècle vraagt met welk recht deze monarchale samen zweerders den minister van binn. zaken willen interpelleeren over de gambettinistische redevoeringendie te Grenoble Aunecy enz. zijn gehouden, als zij zeiven, gelijk te Bordeaux is geschiedde monarchie zoo al niet uitroependan toch toejuichen. De regeering en de heer Thiers hebben geprotesteerd tegen de uitvoering van een door eenige personen gevormd plan om een monument opterickten ter eere van den heer Thiers. In dat protest wordt gezegddat de heer Thiers door aan het hoofd van Erankrijk te staan reeds de grootste eer geniet, welke een mensch kan te beurt vallen. De commissie voor bet budjet voor 1873 stelt de volgende bezuinigingen voor op het hoofdstuk oorlog (eindcijfer 440 i marine140£ buit. zaken nagenoeg 12 - i handel en landbouw 17 justiti»33J- binn zaken nagenoeg 85^ legioen van eer ruim 20} Het effectief des legers voor 1873, zooals het, ingevolge het overleg tusschen de regeering en de commissieis vast gesteld bedraagt 454.170 man. Den 5 was de ontruiming der Boven-Marne en den 6 die van het andere Marne-departement geheel volbracht. De duitsche troepen in de tot langere occupatie veroordeelde departementen hebben de voor hen opgerichte kazernen be trokken. De door 16 Afgevaardigden, 8 leden der Rekenkamer en 8 hoofdbeambten der militaire administratie ingestelde enquête naar den toestand der tuighuizen en magazijnen op het oogen- blik waarin de oorlog in 1870 uitbrak, is dezer dagen afge- loopen. Een gevolg dezer enquête zal zijn de opruiming van een grooten voorraad jaren lang ongebruikt, gebleven maieriëel, waarvan de opbrengst, op ongeveer 50 miljoen fr. geschatingevolge het voorstel der commissietot den aanmaak van nieuw geschut zal worden besteed. Op voorstel der inspecteurs, die met het opnemen der omstreeks een jaar geleden bij verschillende regimenten voor niet of gebrekkig onderwezen militairen opgerichte scholen zijn belast geweest, heeft het departement van oorlog be sloten dat voortaan bij elk regiment compagnies- eu batal- jonsscholen en eene regiments-school zullen bestaan, waarin de krijgslieden, na afgelegde examens, geregeld zullen over gaan. De regimentsschool zal meer bijzonder bestemd zijn om de onderofficieren voor het officiers-examen voortebereiden. Den 31 is de eenige persoon, die gerechtelijk vervolgd is wegens deelneming aan de ongeregeldheden bij de terugkomst der bedevaartgangers naar Lourdes te Nantesde kapper Lécuyer, wegens het handtastelijk beleedigen van een anderen 2 maanden gevangenisstraf en miljoen) ruim 9 miljoen fr. 1,733,000 707,500 834,200 ongeveer 150,000 bijna 750,000 323,000 toeschouwer, veroordeeld tot de kosten. De heer Cl. Duvernoisdie als bestuurder eener spaansck- transche bankinstelling optreedt, is met 1 Nov. als hoofd redacteur van het bonapartist.ische orgaan VOrdre vervangen door het gewezen lid der uiterste rechterzijde van het Wetg. Lichaam Dugué de Lafauconnerie. De prefect der Seine heeft voor de stad Parijs van het gemeentebestuur van Londen ontvangefl een groot tableau bestaande in een afschrift op perkamentin sierlijke lijst van het proces-verbaal der op 10 Nov. '71 in Guild-hall gehouden vergaderingwaarin de lord-mayor en de raad der britsche hoofdstad de tegengeschenken ontvangen hebben, die Parijsuit erkentelijkheid voor den uit Engeland ver leenden bijstand na het belegderwaarts heeft gezonden. De. heer Anspach heeft te Lyon zijnen intrek genomen in de voor hem gereedgemaakte vertrekken van-het raadhuis, loen bij op 1 Nov. den grooten schouwburg bezocht, heeft het orkest hem met de Brabanppnne begroet. Den 2 is hem door den maire Barodet eu den gemeenteraad een banket aangeboden. Up den Noorderspoorweg zijn goed geslaagde proeven ge- noemen om spoortreinen in hunne vaart zonder eenigen schok nagenoeg plotseling te doen stilstaan. Slechts een halve mi nuut was er voor noodig. üe toestel, die onder alle wagens doorlooptwerkt zoodra er déraillement plaats heeft. De commissie, door den minister van oorlog benoemd voor de studie der postduiven-gemeenschapheeft voor de dienst der legers te velde de duif van hollandsch ras aanbevolen omdat deze spoedig tot aanzienlijke hoogte stijgt en zich dan snel verwijdert, derhalve meestal buiten het bereik der op haar gerichte projectielen blijft. De commissie „ter artistieke bescherming van het bosch van E ontainebleau is door den heer Thiers zeer welwillend ont vangen maar heeft de aangekondigde groote houtvelling niet kunnen verhinderen. Ten einde de verdere verwoesting van liet bosch te voorkomenheeft de commissie besloten niet uiteentegaan en allendie belang in de kuPst stellen, üitge noodigd hunne adhaesie intezenden aan eene verklaring, vol gens welke het bosch behoort te worden opgenomen onder de nationale monumentendie tot eiken prijs behouden moeten blijven, en niet berust kan worden in de tegenwoordig gel dende verdeeling van het bosch in een artistiek en in een niet-artistiek gedeelte. Ie Bességes (Gard) hebben den 2 's avonds 150 misnoeg den uit ontevredenheid over de hooge accijnsenzich in zeer opgewonden stemming naar het belastingkantoor be geven om dat in brand te steken of te verwoestenwaarin zij verhinderd werden door de kalme houding van 2 gensdar- mes en eenige beambten van het octrooi. Ondanks grove mishandelingen hielden deze stand totdat andere gensdarmes te hulp kwamen. 2 Aanvallers zijn omgekomen, 1 aanvaller en 1 gensdarme zwaar gekwetst.. De overheid is er in ge slaagd het oproer te bedwingen tot de aankomst van militaire macht uit Nimes. Den 3 hebben te le Mans de verkiezingen plaats gehad voor den gemeenteraad nadat de vorigewegens zijn radi calen geestbij decreet van 13 Oct. door de regeering ont bonden was. De geheele radicale lijst, uit 32 personen be staande, is met eene aanzienlijke meerderheid' doorgegaan. De voornaamste der behoudende candidaten verkreeg slechts 3112, de laagste op de radicale lijst daartegen 5532 st. Te Melun is denzelfden dag een radicaal tot lid van den Alge- meenen Raad verkozen met. 1387 st., tegen 980 op den conser- vatief-repnblikeinschen en 600 op den monarchalen candidaat. Uit. het wrak der stoomboot Batavier zijn vele goederen der passagiers opgehaald of naar boven gedreven; het laatste is ook het geval geweest met een doos, waarin zich ongeveer 10000, het geheele vermogen van een israëlietisck koop man, bevonden. Den 4 Nov., met springtij, is eene poging aangewend om het wrak waaronder kettingen zijn doorge haald, door middel van 9 groote ligters te doen rijzen. Hoe wel het water 20 voeten reesbleef het wrak onbewegelijk en de poging liep met het breken van een der kettingen af. Eene deputatie van de kamer van koophandel te Manches ter heeft den 23 Oct. een onderhond met lord Granville gehad, waarin deze verklaardedat het, nu de heer Thiers zoo vele coneessiën had gedaan, in het belang des handels verkieslijk was, tot het sluiten van een nieuw handelsverdrag met Erankrijk overtegaan. Daarbij zal gelijk de minister mededeelde het bij het tractaat van 1860 bepaalde tarief onveranderd blijven met bijvoeging alleen van eenige compenseerende rech ten. Engeland zal, wat zijne scheepvaart betreft, hersteld worden in den toestandwaarin het. door de thans door Erankrijk ingetrokken wet van 19 April 1866 geplaatst was. Aan Engeland wordt de bevoegdheid verleend om den in- en uitvoer van wijnen, steenkolen, of welke andere artikelen ook, naar verkiezing te belasten, en aan ETankrijk de bevoegd heid om alle heffingen te verhoogen, mits daarvan zes maanden te voren kennis aan de andere contracteerende mogendheid gegeven en hare toestemming daartoe verkregen worde. Het nieuwe tractaat zal van kracht blijven tot den 1 Januarij 1877. In eene na de terugkomst der deputatie te Manchester ge houden vergadering, hebben de president en eenige leden der kamer zich tegen het tot stand brengen van een nieuw tractaat verklaard. Van vele fransche handelsvereenigingen waren brieven ingekomenom de kamer anntemoedigen in den strijd in het belang der handelsvrijheid. Het bestuur der kamer van koophandel te Liverpool heeft den 30 over dezelfde aangelegenheid beraadslaagd en besloten om aan graaf Granville mede te deelendat de regeering naar de meening van het .genoemde bestuur, 't welk zeer in genomen is met het voorfi'tel van Erankrijk om de engelsche schepen tot. 1877 van differentiëele rechten vrijtestellen, ver standig zal handelen door de fransche voorstellen aantenemen. De Koningin van Nederland is den 31 van Eord-Castle

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 1