No. 48. Vierenzeventig s te Jaargang 1872. ZONDAG 1 DECEMBER. ©fficiccl (Bcbccltc ëdcfcclijfcscftc ficHcftlcu. lluitseliland. Frankrijk. llrit luii j<- en Ierland. A I k ti l l II S C II I! C I] A N T. Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f 0,65, franco per post 0,&0, afzonderlijke nommers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM". COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van^l5 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. PATENTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van de belanghebbenden Dat de patentenbeschreven in de maanden Augustus September en October 1872, ter gemeente-secretarie verkrijg baar zijn van Maandag 2 December tot en met Zaturdag 14 December aanstaande, 's morgens van 9 tot 2 ure. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 28 Nov. 1872. l)e Secretaris, NUHOUT van dee. VEEN. VERGADERING van den RAAD der gemeente ALK MAAR, op Woensdag, 4 December 1872, des middags ten 12 ure. Namens den Voorzitter van den Raad, NUHOUT van dee VEEN. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de 2». helft der maand October 1872. W. P. DE WIT, Alkmaar; J. REMMERS. J. JANSEN, J. C. KESLER, Amsterdam; J. van BRAAKEL, Haarlem; Gebr. TERW1NDT, Harlingen; Mej. KUITWAARD, Op dam; J. J. van BEETEM, Utrecht; SUZANNA BLOM, Zijpersluis. Van de Hulpkantoren Egmond aan Zee: J. ZWAAN, Seheveningen. Hoogwoud: C. KOOGER, Nieuwediep. OudcarspelBROWN, Amsterdam. Schoorldam J. HOOGVEEN Velsen. MAILDIENST PER STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ „NEDERLAND." De correspondentiete verzenden per stoomschip Koningin der Nederlandenmoet den 7 December a.s. uiterlijk ten 9 ure 's avonds ter post bezorgd zijn. De Directeur van het Postkantoor te Alkmaar, GOUWE. Pruisen. De Afgevaardigden Dvncker en Richter, van de fortschrittspartij hebben een wetsontwerp ingediendstrek kende om aan alle pruisische ambtenaren te verbieden tevens eene andere bezoldigde betrekking waartenemen zonder goed keuring van den minister, tot wiens ressort zij behooren. De nationaal-liberale partij heeft beslotendit voorstel te onder steunen. Het wetsontwerp tot beperking van het recht tot aanwen ding van kerkelijke straf- en tuchtmiddelen behelst de vol gende bepalingen. Geen bedienaar der godsdienst is bevoegd, andere dan zuiver religieuse straf- en tuchtmiddelen en de zoodanigewelke op het ontnemen van in den boezem van het kerkgenootschap geldende rechten betrekking hebben, te bedreigen, uit te spreken of te verkondigen. Verboden is het uitspreken of verkondigen van religieuse straf- of tuchtmiddelen ter zake van het doen of laten van eene door 's Rijks wet of overheid verboden of bevolen handelingof wegens de uitoefening van het openbare kies- of stemrecht. Geen bedie naar der godsdienst, eindelijk, is bevoegd, zelfs die kerkelijke straf- en tuchtmiddelenwaarvan de toepassing bij de wet veroorloofd is, met aanduiding van de bestrafte personen openbaar aftekondigen. Overtreding van deze bepalingen is strafbaar met, geldboete van hoogstens 1000 thaler of ge vangenisstraf van hoogstens twee jarenterwijl buitendien de overtreder onbevoegd kan worden verklaard tot. het be- kleedeu van openbare bedieningenkerkelijke ambten daar onder begrepen, voor djen tijd van hoogstens vijf jaren. Het Huis der Afgevaardigden heeft den 28 de kreitswet bij tweede lezing aangenomen, öa al de amendementendie door de uiterste rechter en linkerzijde waren voorgesteld verworpen te hebben. Het artikel, 't welk de wet voorloopig nog niet van toepassing voor de provincie Posen verklaart, wenschten de poolsche Afgevaardigden geschrapt te zien; het daartoe strekkende voorstel is echter met 250 tegen 82 st. verworpenvoor het amendement stemden de polenhet grootste gedeelte van het clerikale centrum en enkele con servatieven. Den 27 is beraadslaagd over het voorstel van den heer Reichensperger, om van regeeringswege den geëxcommuni- ceerden heer Ik ollmann te verbieden aan het braunsberger gymnasium godsdienst-onderwijs te geven. De minister van eeredienst verklaarde, dat de heer Ik ollmann als staatsamb tenaar alleen volgens de wetten van den Staat kon ontslagen worden. Was de excommunicatie hier het criterium, aan zou de regeering geplaatst zijn onder dc autoriteit van den bisschop van Ermeland. De regeering beschouwt beide par tijen in de catholieke Kerk als catholiekenen handhaaft dus den heer kk ollmann. De regeering neemt het dogma der onfeilbaarheid niet aan en kan ook de consequentiën daarvan niet erkennen. Het Huis heeft het voorstel-Reichensperger verworpen en is met 264 tegen 81 st. overgegaan tot de orde van den dag. Tegen stemden de ultramontaansche, de ultra-conservatieve en de poolsche Afgevaardigden. Den 26 is de kreitswet bij derde lezing met 288 tegen 91 st. aangenomen. De tegenstemmers waren ook nu bijna uitsluitend leden van het centrum en de polen. Bij deze gelegenheid hebben 5 Afgevaardigden voor en 3 tegen de wet gesproken. Een van laatstgenoemdende heer Oottberg, beklaagde zich over de pressie der regeering op het Heerenhuiswaarop de minister Eulenburg antwoordde, dat de regeering geene pressie oefentmaar gebruik maakt van een wettig middelen dat de rechterzijde niet protesteerde toen de regeering jegens het Huis der Afgevaardigden een ander middel gebruikte ten behoeve der militaire reorganisatie. Op voorstel der berlijnsche academie voor de schoone kunsten, heeft Keizer Wilhelm de groote gouden medalje o.a. geschonken aan den nederlandschente Brussel gevestigden, schilder Alma Tadema. De genl. Bricereeds geaccrediteerd als gezant der repu bliek Haïti te Londen, Parijs en Madrid, is te Berlijn aange komen om ook daar diplomatieke betrekkingen aanteknoopen. Het gerechtshof te Wesel heeft den 24 van de aangeklaagden uit Emmerik die deel hadden genomen aan de ongeregeld heden te 's Heerenberg op 1 April, 6 vrijgesproken1 ver oordeeld tot 1 jaar en 10 tot 6 maanden gevangenisstraf; het ondergane preventieve arrest wordt voor 3 maanden in mindering gebracht. De regeering heeft uit de staatsmiddelen in do eerste be hoeften der noodlijdenden door overstrooming doen voorzien en voor het centraliseeren der particuliere liefdadigheid ge zorgd. Wanneer de geheele omvang der geleden schade bekend is, zal zij een crediet van den Landdag vragen. De Koningen van Saksen en van Wurtemberg hebben ieder 1000 th. beschikbaar gesteld. Den 16 zijn de birmasche ambassadeurs met hun gevolg van Londen te Boulogne aangekomen en terstond naar Parijs doorgereisd. De Raad van State heeft, in het hoogste ressort, afwijzend beschikt op de verzoekschriften van den brigade-genl. Carrey de Bellemare en van 3 of 4 mindere officierenwaarbij her stel gevraagd werd in de rangendie hun, naar zij meenen, wettig en terecht door het gouvernement gedurende den oor log zijn verleendmaar waaruit de parlementaire commissie voor de herziening der verleende militaire rangen hen weder tot de te voren door hen bekleede heeft doen afdalen. Nadat de rivieren in het midden en zuiden des Rijks weder binnen hare oevers getreden zijn worden de noorde lijke gewesten door overstroomingen gekweld. Een groot gedeelte van Calvados staat onder water en de hoofdstad Caen verkeert in hachelijken toestand. In het dept. der Meurthe zijn de ten behoeve der uitgeweken elzassers en lotharingers opgeslagen barakken door het overstroomen der rivieren onbewoonbaar geworden, en heeft men de emigranten naar de naburige gewesten moeten overbrengen. Den 24 is te Parijsmet vergunning der militaire over heideen nieuw radicaal orgaan, la Résunection getiteld, in het licht verschenenmaar aanstonds weder verboden omdat het, zelfs door het vervolgen van een afgebroken feuilleton eene voortzetting van den vroeger opgeheven Radical bleek te zijn. De heer Thiers heeft in den kabinetsraaddie spoedig na den afloop der interpellatie Changarnier gebouden isver klaard dat hij geen genoegen kunnende nemen met het hem door de Vertegenwoordiging gegeven votum, zieh ge drongen gevoelde om zijn ontslag aantebieden. Hij is echter, op aandrang van den heer Dufaure en andere mi nisters van dit voornemen teruggekomen en heeft in de stemming over het voorstel-Mettetal berustin afwachting van eene andere handeling der Kamer, waaruit duidelijker van haar voortdurend vertrouwen zou blijkenhetzij bij de beraadslaging over het voorstel-rfe Kerdrel omtrent een adres van antwoord, hetzij, wat nog beter zou zijndoor de aan neming van een voorstel tot verlenging van het mandaat van den President der republiek. Het schijnt, dat de heer Thiers in zijn besluit nog is bevestigd geworden door de verzekeringhem door vele Afgevaardigdenen daaronder door verscheidene hoofden van het rechter centrum gegeven, dat de houding der Kamer bij de stemming over de motie- Mettetal op een misverstand rustte en dat zij van hare ware gezindheid bij de eerst voorkomende gelegenheid zou doen blijken. De samenkomst, we ke de commissie voor het voorstel de Kerdrel, alvorens haar rapport uittebrengen, met den heer Thiers zou hebben, werd door laatstgenoemde op den 21 bepaaldmaar vervolgens tot den 22 verschoven. Inmiddels hadden er drukke samenkomsten van gedelegeerden der ver schillende fractiën met den heer Thiers plaatsen trachtten vooral de gematigde linkerzijde en het linker centrum on dershands eene verzoening tot stand te brengen. Het lin kercentrum heeft den 20 eene commissie van 3 leden (de heeren Périer, Laboulaye en Picard) benoemd om een aan de Kamer voor te leggen ontwerp van constititutie te be ramen. Reeds den volgenden dag werd haar rapport met alg. st. goedgekeurdinhoudendebenoeming eener parle mentaire commissie van 30 ledenter overweging der vol gende constitutioneele vraagstukken: verlenging van het gezag van den heer Thiers, instelling van een vice-presidentschap, op richting eener tweede Kamer, gedeeltelijke of geheele ver nieuwing der Nat. Vergaderingen organisatie der minis- teriëele verantwoordelijkheid in verband met de republikeinsche instellingen. Sommige monarchale en imperialistische organen opperden het plan om den heer Thiers door een militair of gemengd driemanschap te vervangen; monarchale bladen noemden als aanstaande ministers de heeren de Broglie, d'Au- dijfret-Pasquier, de Larcy, ErnoulBatbiehucien Brun en Pouyer-Quertier. Le Bien Public legde nadrukkelijk hare verontwaardiging over dergelijke „waanzinnigheden" aan den dag, andere officieuse of gouvernementeele organen lieten zich veel sterker uit en rieden met aandrang aandat de heer Thierszich boven de wet stellendetot de ontbinding dei- Vergadering zou besluiten. Verscheidene gemeenteraden, van Havre het eerst, van Bordeaux, Brest, Montpellier, Ver sailles ChalonsS. QuentinReimsEginalLaon enz. vervolgensrichtten adressen van adbsesie en hulde aan den heer Thiers ter zake zijner jongste boodschap en van zijne jegens de Vergadering aangenomen houding. In de bijeen komst der eommissie-<2« Kerdrel (den 22), heeft de heer Thiers op haar verzoek inlichtingen gegeven omtrent 3 punten zijner boodschap, t.w. de uitdrukking „onvermijdelijk inci dent" ten aanzien van het banket te Grenoble, zijne verklaring dat de republiek het „legale gouvernement" des lands is en zijn aandrang om een einde aan den voorloopigen toestand te maken. Het houden van bijzondere vergaderingen te Grenoble en elders en het openbaar maken der daar ge houden redevoeringen (waardoor trouwens de orde nergens bedreigd of verstoord was) kon niet belet wordenin de bijeenkomst der Perm. Commissie had hij echter de revolu tionaire taal van Oambetta met nadruk gegispt. Hij had het verdrag van Bordeaux, hierop neerkomendedat hij den re- publikeinschen regeeringsvormdien hij bij zijn optreden vondonaangerand zou laten, stipt gehandhaafd, 't Is thans echter de vraagof de voorloopige toestand langer moet voortduren of eindigen en leiden tot de difinitieve invoering der republiek of tot terugkeer tot de monarchie. De voort during van het provisorium is onmogelijkspreker wil de verantwoordelijkheid daarvan niet op zich nemen. Was hij vrij in zijne keuze, dan zou hij de constitutioneele monarchie verkiezenmaar de feiten toonen onwederlegbaar, dat de republiek de voor Frankrijk eenig mogelijke regeeringsvorm is. Meent men beter de monarchie te herstellenmen doe het, maar men zij gewaarschuwd voor eene herhaling der ge duchte gebeurtenissen van het voorjaar van 1871. Wil men zon der ijdel vertoon als definitief gouvernement de conservatieve republiek vestigen dan wil spreker voor zijn persoon alle concessiën doenwelke 's lands belang niet benadeelen. Het staat aan de Kamer, de tegenwoordig besproken constitutioneele kwestiën al of niet te behandelen. Spreker neemt volgaarne een parlementair ministerie aan en stemt toe om minder dikwijls in de Kamer te verschijnen. De redenwaarom de linkerzijde hem toejuicht, is geen andere dan deze, dat hij de republiek wilzij zal anderendie er toe besluiten eveneens toejuichen. Den 23 is eene tweede samenkomst der commissie met den heer Thiers gehoudenmaar bet. daarin verhandelde is niet bekend geworden, daar aan de leden geheimhouding was opgelegd. De punten van het rapport zijn vastgesteld en de heer Batbie is met 9 st., tegen 6 op den heer de Lasteyrie, tot rapporteur benoemd. De radicale bladen sporen aan tot ondersteuning van den heer Thiersdievolgens henthans de republiek en het radica lisme vertegenwoordigt. Het orgaan van het Presidentschap Le Bien Publicbehelst een artikel over de crisiswaarin de rechterzijde ongemeen scherp wordt aangevallen. „Waaruit bestaat de meerderheid? (vraagt het blad). Uit de weêr- spannelingen van alle partijen. Zij kunnen gemeene zaak maken tot den aanvalmaar niet om iets te stichten. Dit erkennen zij zeiven. Zij strijden dus enkel uit strijdzucht, zonder de verdienste te bezitten van eenig gevaar te trot- seeren, daar zij door den vorm der wettigheid worden beveiligd." In eene den 25 gehouden bijeenkomst der rechterzijde"die door 150 leden werd bijgewoond, is besloten om geene ver andering van het rapport van den heer Batbie te bewilligen Den volgenden dag is het bij de Nat. Vergadering behan deld (zie aldaar). Na den afloop is de minderheid der com missie vergaderd geweest en heeft zij besloten den 28 als contra-besluit voortestellen het benoemen eener commissie van 30 leden, belast om zoo spoedig mogelijk aan de Nat. Ver gadering aantebieden niet slechts eene voordracht omtrent de ministeriëele verantwoordelijkheidmaar ook voorstellen omtrent „de gezamenlijke hervormingendie noodig worden geacht tot verzekering van de regelmatige werking van den republikeinschen regeeringsvorm." Nationale Vergadering. De bordeauxsche Afgevaar digden Johnston en Decazes en verscheidene andere Gedepu teerden hebben op het budjet voor 1873 het volgende amen dement voorgesteld: „De differeutiëele rechten, thans geheven wordende van voortbrengselen, die door andere dan fransche vaartuigen uit landen van herkomst in Frankrijk worden ingevoerd, worden bij deze ingetrokken." Men had gedacht dat de regeering de intrekking der jongste scheepvaartwet zou hebben voorgesteldnadat zij het differentiëele recht ten opzichte der brit.sche bandelsmarine had doen vervallen. Het reeds vermelde wetsvoorstel van den burggraaï de Lorgeril houdt in dat „geen uit naam van den Voorzitter der republiek geschreven staatkundige brief in de dagbladen openbaar gemaakt mag wordentenzij voorzien van diens handteekening of van die van een zijner verantwoordelijke ministers." Volgens de memorie van toelichting heeft de door den gouvernements-secretaris Barthélemy S. Hilaire gevoerde correspondentie liet gevolg gehaddat de President Thiers beschouwd is als 'deelgenoot in de verkiezings-manoeuvres die aan zijnen secretaris worden toegeschreven. Het linker centrum heeft, ter vervanging van genl. Chanzy, den heer Picard tot president dier vereeniging gekozen en tot vice-presidenten de heeren Peray en Ramponuit welke benoemingen men afleidt, dat het linker centrum zich van de linkerzijde verlangt los te maken. Den 21 is het door den heer Brunet voorgesteld additioneel artikel der j ury wetvolgens hetwelk godloochenaars van de jury's zouden zijn uitgesloten, verworpen en daarna de wet in haar geheel met 457 tegen 174 st. aangenomen. Onder de vroeger verworpen amendementen was er een van de heeren Brisson en Lepere, 't welk strekte om het verkiesbare element der commissiën voor de samenstelling der lijsten (anders gezegd het aantal leden der Algemeene Raden) de meerder heid boven het rechterlijke element te verzekeren. Het was met 412 tegen 226 st. afgewezen. Den 22 is een wetsontwerp behandeldtot oproeping der kiezers van het departement Algiers voor het kiezen van een nieuwen Algemeenen Raadter vervanging van den om streeks een jaar geleden ontbondenen, die gemeend had aan de benoemde (niet verkozen) muzelmansche leden slechts eene adviseerende stem te kunnen toekennenen tot regeling der attributen, aan de inlandsche leden van de 3 Algemeene Raden der kolonie toetekennen, die afzonderlijke of prefectuur Raden zullen vormen, bestemd om adviezen uittebrengen over allede belangen der inboorlingen betreflendeaan de Alg. Raden onderworpen zaken. Graaf d'Barcourt bestreed nadrukkelijk het ontnemen van vroeger verleende rechten, iet» 't welk de al gerij nendie iu den jongsten oorlog naast de franschen gestreden haddenniet verdienden. Zijn aan drang vond zooveel ingang bij de regeeringdat de minister Lefranc te kennen gaf, dat zij de met de commissie en de 3 algerijnsche Afgevaardigden getroffen schikking weder liet varen. De commissie heeft daarop voorgesteld omin af wachting eener algemeene reorganisatie der kolonie de mu zelmansche leden weder zitting en stem in de Alg. Raden te geven. Dit vond veel bestrijdingop grond van de on bekendheid der inlanders met administratie enz., maar een amendement van de minderheid der commissie waarbij het denkbeeld der afzonderlijke Raden weder omhelsd werdis met 466 tegen 160 st. verworpen en daarna het voorstel van dc meerderheid aangenomen. Op het einde der zitting van den 22 heeft de heer Prax- Paris verlof gevraagd om den minister van binn. zaken te interpeileeren over „de adressen en staatkundige wenschen," sedert eenige dagen door raden en besturen van gemeenten aan den President der Republiek gericht. De minister nam de interpellatie aan en verklaarde, gedrongen reeds dadelijk zijn oordeel over deze beweging te zeggen„dat het gou vernement geheel en al daaraan vreemd is en alles afkeurt wat in bedoelde adressen naar aanvallen tegen de Vergadering zweemt." Op verlangen van den minister is de dag der in terpellatie bepaald na den afloop der beraadslaging over het voorstel-de Kerdrel. Den 23 is beraadslaagd over de regeeringsvoordraeht tot teruggaaf der in Januari 1852 geconfisqueerde bezittingen van de familie Orleans, waarvan de tweede lezing op voor stel van den Afgevaardigde Robert de Massy aan de orde was gesteld. Zij is met alg. (614) st. aangenomenterwijl ruim 70 Afgevaardigden (radicalen en bonapartisten) zich van^ de stemming onthielden. De radicale Afgevaardigde Lepere meendedat een aanzienlijk gedeelte der bedoelde goederenter zake hunner herkomst, niet in de teruggaaf begrepen konden worden, de heer Pascal Duprat wilde, dat de familie Orleans hare zaak voor den gewonen rechter zoude brengen. De heeren Laurier en Bocher verdedigden de voor dracht, ook voor zoover het niet meer dan billijk bedrag der restitutie betrof; de Staat moest beginnen den door het Keizerrijk verstoorden toestand te herstellen en de vorderin gen, welke hij mocht meenen te hebben, vervolgens voor den rechter brengen. Den 25 is beraadslaagd over een wetsvoorstel van den heer Jauberttot regeling van den arbeid der kinderen in de fabrieken en andere werkplaatsenbepalende dat eerst kin deren van 10 jaren in de fabrieken toegelaten mogen worden en hoogstens 6 uren daags mogen werkenen dat de fabri kanten en verdere patroons voor behoorlijk onderwijs der werkende kinderen, des noodig tot hun 16» jaar, moeten zorgen. De voordracht heeft slechts geringe bestrijding uit gelokt en zelfs van beide zijden der Kamer loftuitingen verworven (Van de 125000 kinderen, die te Parijs in de fabrieken arbeiden, zijn niet minder dan 60000 van alle on derwijs verstoken). Den 26 is het rapport van den heer Batbie voorgelezen. De inhoud komt bier op neêrDe door den heer Thiers bewezen diensten worden op prijs gesteld. Er wordt in ge zegd dat de Vergadering op haren post zal blijven totdat het land bevrijd zal zijn van zijne buitenlandsche en inlandsche vijauden; dat de heer Thiers de constituëerende macht der Ver gadering erkend heeft, maar dat de radicalen misbruik hebben gemaakt van den naam van den heer Thiers. De meerder heid der commissie was van oordeel, dat de Vergadering het recht had, van hare conservatieve denkbeelden te doen blijken en dat het niet ten voordeele der conservatieve republiek zou strekkenindien het gouvernement een verdrag sloot met de radicalende bepaalde vijanden der goede orde. De rapporteur herinnert de beloftenaan de partij der orde ge daan door den heer Thiers, die zijnen af keer van de radicale leerstellingen niet verborgen heeft. De heer Thiers heeft aangedrongen op het oprichten eener tweede Kamer en het invoeren der ministeriëele verantwoordelijkheid. De commissie acht de ministeriëele verantwoordelijkheid het Voornaamste punt. De Vergadering is niet vrij genoeg in hare bewegin gen, ten gevolge der tegenwoordigheid van den President der republiek waardoor de kabinets-kwestie in eene gouver- nements-kwestie wordt veranderd. Het instellen eener tweede Kamer zou het politieke testament der Vergadering zijn. De meerderheid der commissie was daarom van oordeel, dat in de eerste plaats de ministeriëele verantwoordelijkheid moet worden ingevoerdzij had niet uitsluitend het oog op de kwestie van republiek of monarchie, maar op den stijgenden invloed der demagogische barbaarsehlieid. Ten slotte wordt voorgesteld, eene commissie van 15 leden te benoemen, die spoedig een ontwerp tot regeling der ministeriëele verantwoor delijkheid zou moeten indienen. Van het verlengen van den duur van het Presidentschap van den heer Thiers wordt in het rapport niet gesproken en het beantwoorden van diens boodschap niet voorgesteld. Het rapport is door de rechter zijde toegejuicht. De Vergadering heeft, met 336 tegen 332 st. bepaald, dat dit rappot den 28 aan de orde zal wor den gesteld. Van de 179 londensche politie-agentendie wegens insu bordinatie sedert den 16 geschorst warenzijn 109 uit de dienst ontslagen en de overige in rang verlaagd. Het wrak van het op de Theems gezonken stoomschip Ba tavier is den 21 geligt en op het strand gehaald. De markies v. Londonderry is den 26 overleden. De Schach van Perzie heeft aan baron Reuter te Londen ne uitsluitende concessie verleend voor het aanleggen van spoor- en andere wegen, het graven van kanalen en het ont ginnen der mijnen in Perzie. Op de zuidkust van Engeland en de westkust van Schot land hebben den 23 en 24 hevige stormen gewoed, waardoor ele schepen vergaan en menschen omgekomen zijn. De aangekondigde volksvergadering in het Hydepark heeft den 24 werkelijk plaats gehad. Het gewone publiek uit de wijken Clerkenwell en Whitechapel was tegenwoordig, maar de ontslagen policie-agenten, met uitzondering van Ooodchild, waren niet verschenen. Er zijn een paar motiën voorgesteld, maar alleen voor den vorm, want het publiek werd zoo wan- rdelijkdat niemand zich kon doen verstaan. De justitie heeft den 23 tot de uitlevering van Henri v.

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 1