■S" HOOFDPIJN GELD, Openbare Verkooping Openbare Verkooping Publieke Vcrkooping, uitmuntend BOUW-enWEILAND. Bi Boden gevraagd Boor sterfgeval uit dehand te koop, jpH Bit de band te koop Zondag Tombola zonder nieten STADS BANK II» puik puik KalfschotIers, 8 puik puik Kallvaarzcn. 3. Een Winkelhuis en Erf, aau de zuid zijde van het Achterfnidsen, te Alkmaar, wijk C, No. 147groot 1 vierk. roede 9 vierk. ellen, in huur bij W. Jansen tot 1 Mei 1873. Het IBliis en Erf aan den oostelijken hoek van den Achterwezel, Wijk D, No. 173, waarvan de veiling mede tegen de bovengemelde dagen werd aangekondigd, is uil de haiul verkucht. op Woensdag 8 Januari 1873, Eene lluisinanswoningKoet, Erf, twee Moestuinen en diverse perceelen uitmun tend Gras- en llouwlandmet nog een Woonhuis en Erf, alles aan en bij elkander, aan den Rijperwegonder Sint Maartente zamen groot 10 bunders 95 roeden 20 ellen. woonhuis KANTONGERECHT. 5 Kaasdeki 1- 4.— I*. VLAANDEREN. in eene der voornaamste steden van Noord-Holland, eene der meest bezochte HerbergUitspan ningen, begunstigd dooreen aanzienlijk aantal vee handelaars gedurende de voor- en najaarsmarkten aldaar verblijf houdende, en verdere beduidende voor- deelen bestaande in een groot, sterk, zeer doelma tig ingericht en uitmuntend onderhouden Billis ruime stallingen en bergplaatsen voor vee, hooi en rijtuigen en al hetgeen verder tot de uitoefening der zaak behoort. Te bevragen ten kantore van den Notaris C. HULST te Hoorn, brieven franco. Siyi een bijna geheel vernieuwd Huis, Erf en I HUI staande in de Kerkbuurt te Heilo, bevat tende twee voorkamers en een binnenkamer, boven kamertje, keuken en lood3 te aanvaarden 1 Mei of eerder, de grond tegen 1 Februari 1873, te bevragen bij de Uitgevers dezer Courant. wordt spoedig en zeker genezen door het pijnstillend water van Prof. RASPAIL te ParijsDe werking is aangenaam en verrassend. Reeds duizenden lij ders zijn er door genezen. Prijs per flesch met gebruik 50 Cts. Depots Alkmaar bij J. BRONGERS Gz Hoorn SCHOLLEE, Groote Noord Bij IV. LIJ IBERINL» van mooie Suiker- en Uhocolaatl- op Woensdag den 11 December 1872, des voor middags ten 11 ure, op de hofstede van den Heer J. C. THEISSL1NG, genaamd Oostwijk, tegenover de herberg de Hengstmanin de Heer Hugo Waard, ten overstaan van den Notaris H. J. de LANGE van op Donderdag, den 12 December 1872, bij opbod, en Donderdag, den 19 dier maand, bij afslag, beide dagen des namiddags ten 5 uren, in het logement de Toelast te Alkmaar, van 1. Een goed onderhouden en zeer logeabel lVin- kclllllis, voor de uitoefening van vele neringen en bedrijven op een zeer gunstigen stand, staande aan de Kraanbuurt te Alkmaar, wijk A, No. 32, groot 1 vierk. roede, 50 vierk. ellen, hebbende dit perceel eene gemeenschappelijke steeg aan de noordzijde. 2. Een lluis en Erf, aan de oostzijde van de Ridderstraat, te Alkmaar, wijk A, No. 566, groot 68 vierk. ellen. Dit perceel is ook uit «Ie hand te koop. 4. Drie Huizen onder één dakmet Erven aan de oostzijde van het Groot Nieuwland, te Alkmaar, Wijk D, No. 453, 454 en 455, groot 2 vierk. roeden, 56 vierk. ellen. 5. Een Bluis geschikt om in tweeën te worden bewoonden Erf aan den Achterwezelte Alkmaar, Wijk 1), No. 187, groot 1 vierk.roede, 30 vierk. ellen, en een tegenover dit huis tusschen de straat en de gracht gelegen Erf, groot 40 vierk. ellen. Nadere inlichtingen worden gegeven ten kantore van den Notaris H. J. de LANGE, aan de Breed- straat te Alkmaar. des voormiddags ten 10 ure in het Verkooplokaal de Gouden Leeuw in de Zijlstraat te Haarlem, van ruim BO hundcrs W. J. ELSENHORST en A. H. POORTMAN, Makelaars, zullen ten dage en plaatse voormeld pu bliek verkoopen ten overstaan van den Notaris G. C. JOEKES: 1. Eenige perceelen Rouw- en Weiland, gelegen te Haarlemmermeer, afdeeling Vijfhuizen, aan den Veldweg nabij den Vijf buizerd warsweg kavel 1 van sectie G, te zamen groot 15 bunders 7 roeden 33 ellen. Belend de WelEdel Gestrenge Heeren Mrs. C. D. Asser en II. J. Fenseling. 2. Eenige perceelen Houw- en Weiland gelegen te Haarlemmermeer, afdeeling Vijfhuizen, op den hoek der Hoofdvaart en Veldweg, nabij het stoomgemaal de Lijndenkavel 9 van sectie C, te zamen groot 12 bunders 94 roeden 80 ellen. Be lend C. Groen. 3. Eenige perceelen Houw- en Weiland gelegen te Haarlemmermeer, afdeeling Rijk, op den hoek van den Sloterweg en Veldweg, nabij Sloten kavels 5, 6, 7, 8 en 9 gedeeltelijk van sectie A. A., te zamen groot 42 bunders 72 roeden 40 ellen Belend C. Rupke. Nadere informatiën zijn te bekomen ten kantore van bovengemelde Makelaars in den Anegang; de veilconditiën zullen acht dagen vóór den verkoop dag ter visie liggen, ten kantore van den Notaris G. C. JOEKES in de Schagchelstraat te Haarlem, en copie derzelve ten kantore van den Notaris A. N. MOLENAAR, te Waddinxveen; de catalo gussen inhoudende breedvoerige omschrijving der perceelen met kaarten, de verdeeling en verhuring derzelve, benevens de verschillende combinatiën waarin die zullen worden aangeboden, zullen bij genoemde Makelaars en Notarissen op franco aan vrage verkrijgbaar zijn voor de bezichtiging der perceelen gelieve men zich te vervoegen bij J. WE- ZlELENBURG wonende bij perceel No. 1, alsmede voor de perceelen sub No. 2 en 3 bij J. Schaap, aan den Veldweg nabij Sloten. Bij M. DE LEEUW, Korte Nieuwesloot zal hest OSSENVLEESCH te verkrijgen zijn voor 45 cents de 5 ons en Hicfsluk voor 50 cents belovende eene prompte bediening. De ondergeteekende beveelt zich minzaam aan tot het leveren van puike Azfjnen, tegen de minst mogelijke prijzen, uit de Eabriek van de firma van Dijk en Co., te Medemblik. HAASBROEK. Men is van meening, op Dinsdag» 10 December 1872, voormiddags» in de herberg van de Wed. G. BURGER, te Tuit- jehorn, in openbare veiling te verkoopen Toebehoorende G. STDDP n.J on fa Ko vragen bij den scharwoude. Men is van ber 1872, voori Paard, te Noo te verkoopen Drie stukken geschikt om tc waarvan twee te even benoorden roed. 90 ell. en Reijerslootgro Nader te bev te Zuidscharwou ROODE PORTWIJN. De ondergeteekenden berichten dat zij weder ontvangen hebben eene partij uitmuntende ROODE PORTWIJN, in kistjes van 12 heele en 24 halve flesschen welke afgeleverd worden tot den prijs van 14 en 15,20, daaronder begrepen den accijns, flesschen en emballage. Bij vooruit toezending van het bedrag in postwissel geschiedt de toezending franco door het geheele Rijk. Ter onderscheiding van andere in den handel gebrachte soorten zijn de kistjes met het merk der firma gebrand. C DE VOS Co., Haarlem,, December 1872. Wiiobandelas's VERKOOPHUI o des morgens te 1 denbeleend September 1871 zijn, van des voo Van heden af vernieuwd word' schiedenbehou de beleensom d inbrengloon vers De laatste dag Maandag den D Eene kapitale bestaande in1 lingichui betimmeringen Bouw lfe en gelegen oude Utrechtgroot Te aanvaar De Huizinge De Wei- of 1 ders 1 Januari De Bouwland het ontblooten v Te bevragen den Notaris J. C om dadel Bergen. Te bev - uitmuntend best gens de aanwezig land, gelegen on Niedorp, worden UIT DE IIAN1 vragen bij de Alkmaar en CQJ Oude Niedorp. Al degenen aan of te vorde bewezen diensten den Heer CHRI leden den 26 N cifieke opgave te Alkmaarden betreft het bouwen op of over gemeente-eigendom, waaron der zoowel straten als slooten en straten belmoren verstaan te worden. Eet privaat schijnt evenwel reeds eenige jaren geleden geplaatst te zijn, toen nog van kracht was de poli- tie-verordening van 20 Augustus 1856 waarvan het le. ar tikel echter bijna gelijkluidend is met het tegenwoordige artikel 1. Het komt der commissie alzoo voor, dat er geeu bezwaar bestaat tegen de toepassing van art. 180 der ge meentewet, tot wegneming van het privaat door Burg. en "Weth. Daar voor de toepassing van dat artikel en van art. 46 der politieverordeningomschrijvende de verpligtiug van ei genaren tot afscheiding hunner erven van den openbaren weg, Burg. en Weth. geene magtiging van den Baad behoeven geeft de commissie in overweging omtrent het voorstel van den Voorzitter, Burg. en W-eth. uittenoodigen ten opzigte van den grond als gemeenteweg art. 46 der politieverordening toetepassen en te besluiten tot de voorgestelde ophoogingen hardmaking. Na eenige besprekinghoofdzakelijk naar aanleiding der bestrijding van het rapport door den heer J. C. Vonk wordt de conclusie aangenomen met 8 tegen 3 stemmen van de heeren Vonk, T. L. Koorn en Helling. Namens Burg. en Weth. had de Voorzitter zich vóór de s'temming bereid ver klaard tot het aanwenden van pogingen om langs minnelijken we" met den heer Krijt de bestaande kwestie te beëindigén, alvorens overtegaan tot de toepassing van art. 180 der ge meentewet. 15. Adres van -den heer J. J. Krijt om wijziging dei- voorwaarden hem gesteld voor het stellen eener houten schut ting tot afscheiding van zijn erf van den grond verkregen door de demping der sloot nabij bet Wildemanshui je. Aangehouden. 16. Instructiën der geneeskundigen. In de eerste plaats wordt behandeld die der stads-genees- kundio-en. Met geringe wijzigingen wordt zij vastgesteld overeenkomstig het voorstel der commissie. Met algemeene stemmen is aangenomen, dat zij voortaan voor den tijd van 5 jaren worden benoemdtenzij gegronde klagten reden tot 'schorsing of ontslag geven. De bepaling dat de_ oudste in dienst zal bedienen de wijken A, B en E eii de jongste O, D en E werd behouden na verwerping van een amendement, van den heer Verhoef, om bij de aanstelling van eenen ge neeskundige te bepalenin welke wijken hij werkzaam zal zijn, met 5 tegen 6 stemmen van de heeren Helling, T. L. Koornvan leeuwen, van den Berg Vorik en 6. J. de lange. Een voorstel, om de bepaling dat de recepten met inkt moeten worden geschreven te behouden, wordt verworpen met 5 tegen 6 stemmen van de heeren Bruinvis de Lange, van der Drift, T. L. Koorn, Vonk, van der Kaaij en C. J. de Lange. De behandeling der overige instructiën en na afloop daar van het amendement van den heer van der Kaaij ten aanzien vau het tijdstipwaarop de termijn van herbenoeming zal ingaanwordt tot eene volgende vergadering aangehouden. 17. Is overgegaan tot het benoemen: a. Van 5 ledender vaste commissie voor de financiën ge durende 1873. De heeren Verhoef. Bruinvis de Lange en J. C. Koorn worden ieder met 10 stemmen herbenoemd; de heer van den Berg met 9 en de heer Helling met 8 stemmen. Ver der waren uit.gebragt op den heer van Leeuwen 3, op den heer Conijn 2 stemmen en op den heer T. Ij. Koorn 1 stem. Tot Voorzitter wordt herbenoemd de heer Verhoejf met 9 stemmen; de heeren Bruinvis de Lange en J. C. Koorn bekwamen ieder 1 stem. b. Van 4 leden der vaste commissie voor de verordeningen waarop straf' is bedreigd waarvan de burgemeester Voor zitter is. De heeren Verhoef en van Leeuwen worden ieder met 10 stemmen herbenoemd: de heer van der Kaag met 9 en de heer Verschuil 8 stemmen. Verder waren uitgebragt op den heer Vonk 4 stemmen en op ieder der heeren Staart, T. L. Koorn en Bruinvis de Lange 1 stem. c. 2 Leden van hot burgerlijk armbestuur. le. vacature. Herbenoemd de heer M. J. Dirkzen met 9 stemmende heeren J31. de Somaville en Mr. T. A. van Bommel bekwamen ieder 1 stem. 2'. vacature. Herbenoemd de lieer IkHelling met 7 stem men: de heeren Mr. 31. A. Kluppel, A. 31a- claine Pont, C. IV. Bruinvis en 1'. Kool Jz. bekwamen ieder stem. d. 2 Regenten van het. burgerweeshuis. I6. vacature. Herbenoemd de lieer C. iVBruinvis met 7 stemmeu de heer Mr. C. R. H. van Lelijveld bekwam 4 stemmen. 2'. vacature. Herbenoemd de heer A. S. Coster met 7 stemmende heer J. van der Sluijs Veer bekwam 4 stemmen. e. Een Commissaris der stads-apotheek. Herbenoemd de heer Dr. C. de Lange met 9 stemmen: de heer Dr. J. Kraakman bekwam 1 stem, terwijl een blanco hillet werd gevonden. f. Een Regent van het gasthuis. Benoemd de heer P. Rentmeester met 7 stemmen: de heer C. Janssen Cz. bekwam 3 stemmen en de heer J. Gouwe 1 stem. g. Een Commissaris der stads bank van leening. Met 11 stemmen herbenoemd de heer II. P. Ibink 31e- lenhrink. h. Een lid der plaatselijke schoolcommissie. Herbenoemd de heer Mr. A. P. de I,ange met 7 stem mende heeren P. H. Vreede en P. Kool Jz. ieder 1 stem. t. Een Curator der latijnsche school. Herbenoemd de heer Dr. C. J. de Lange met 9 stemmen: de heer van Lelijveld 1 stemterwijl een blanco billet werd gevonden. j. Een licl der commissie van t.oezigt op het middelbaar on derwijs. Herbenoemd de heer van der Drift met 7 stemmen: de heer van Lelijveld bekwam 2 stemmen, de heer van Bommel 1 stem, terwijl een blanco billet werd gevonden. IS. Vervolgens sluit de Voorzitter de vergadering daar niemand iets in liet midden beeft te brengen. Zitting van 21 November. 1. K. M., te Oudorp, rijden met een kar bespannen met honden op den openbaren weg te Alkmaar, f 1 boete en de kosten, met subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 2. C. B., te Groet, jagen met geweer op eens anders grond, zonder acte en schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar of rechthebbende, f 1U boete en de kosten, met subs. gev. van eeu dag. 3. C. R., J. B C. v.W. en A. W„ te Nieuwediep, door t personen gezamenlijk vervoeren van een houtvlot op het Noordhollandsch Kanaal tusschen een uur na zonsondergang en een uur vóór zonsopgang de drie eersten 3 dagen gev., de vierde f 10 boete en de kosten, met subs, gev, van 1 dag. 4. J. D„ C. V., G. 8. en G. L., te Nieuwediep, een vooruitvarend houtvlot met een ander houtvlot op kortereu afstand dan 500 ellen naderen, op het Groot Noordhollandsch Kanaal3 dagen gev., solidair iu de kosten. 5. K. Jz. B., te Zaandam, niet voeren van seinlicht door eeu zeilschip tusschen zousoudergang en zonsopganghet Noordhollandsch Kanaal bevarende, f 10 boete en de kosten, met subs. gev. van 1 dag. 6. Ch. S te Alkmaar^ laten loopen van vee op eens anders in den oogst staanden grondf 3 boete en de kostenmet subs. gev. van 1 dag. 7. J. B., te Egmond-binnentweemaal laten loopen van vee op eens anders in den oogst staanden grond 2 boeten elk van f 'i, met subs. gev. van 1 dag voor elke boete. 8. B. K., te Alkmaar, afsteken van vuurwerk binnen de bebouwde kom der gemeente2 boeten elk van f 0,50 en de kostenmet subs. gev. van 1 dag voor elke boete. 9. E. S. G. H., te Alkmaar, afsteken van vuurwerk in den Stadskout0,50 boete en de kostenmet subs. gev. van 1 dag. Snelpersdruk van Herin'. Coster Zoon. BESSE. Men wordt vriendelijk verzocht dezelve terug te bezorgen bij P. de VRIES, Hofstraat. op Huismanswoningen en Landerijen tegen 1de hypotheek, te bekomen bij den Notaris GOUWE, Gedempte Nieuwesloot, te Alkmaar. te Alkmaar en omliggende dorpen voor een sedert jaren gevestigd Levensverzekering-€2e- nootsehap inlichtingen omtrent aannemelijke voorwaarden persoonlijk te verkrijgen bij H J WIJDEMAN, Laat, D, 412. Er wordt gevraagd, om met 1°. Feb. in dienst te treden een (Boeren knecht goed kunnende melken, bij P. KRA MER te Koedijk. 1 Medaillon

Alkmaarsche Courant | 1872 | | pagina 6