Turk |ic. Italië. Spanfe. Iflexico. Binnenland. Jugczcntbett .Stukken S>tabs-ilicm\)5 fttavkt- cn Beursberichten. Qbuctrtcntiëu. stellig geweigerd hadden om de kwestie der loonen aan scheidsrechters te onderwerpenbesloten is tot eene werk staking waarin (50000 mannen betrokken zijn. Den 3 is onder voorzitting van dr. James, die bij de werklieden zeer gezien isnogmaals eene vergadering gehouden, om te raad plegen over het voorstel der bazen tot het inzage nemen hunner boeken. De voorzitter der Algemeene Vereeniging van mijnwerkers meende, dat de werklieden uit de ingewik kelde boeken der fabrikanten niet wijzer zouden worden echter werd besloten, nogmaals eene bijeenkomst van vertegen woordigers der 2 partijen te bewerken. Den 4 zijn de werkloonen voor het laatst uitbetaald. Volgens de Times heeft de russisclie regeering hare plannen omtrent hare militaire operatiën in Centraal-Azie aan het britsche ministerie medegedeeld, en zich bereid verklaard om aan daartoe genegen engelsche officieren te vergunnen, de russisclie expedition te vergezellen. De minister van binn. zaken heeft geweigerd de deputatie van kerklieden te ontvangen, welke hem wilde vragen terug te komen op het over de ^thans gevangen „gasstokers" uit gesproken vonnis. De minister heeft haar den raad doen toekomen om hem schriftelijk de zaak voor te leggen. Keizer Napoleondie aan het graveel lijdende washeeft den 2 eene eerste en den 6 eene tweede operatie ondergaan, en is den 9 bezweken. Eerst kort vóór zijnen dood ver toonden zich ongunstige verschijnselen. De keizerlijke prins werd per telegraaf van Woolwich ontboden, maar kwam te laat om zijne vader nog levend te vinden. De Keizer is zon der pijn gestorven en heeft in zijne laatste oogenblikken de Keizerin 2 malen toegesproken. De abt. Goddard heeft hem de sacramenten der stervenden toegediend. Don au-Vorsten domm en. De Senaat heeft met 28 tegen 12 st. de motie-Eesliu verworpen, welke ter zake van het spoorweg-vraagstuk een votum van wantrouwen tegen de regeering inhield en strekte om de spoorweglijnen in haren tegenwoordigen toestand niet over te nemen. De stedelijke regeering van Bucharest heeft besloten, eene nieuwe leening van 8 miljoen frs. te sluitenwelke in half- jaarlijksche termijnen aflosbaar wezen zal. Inschrijvingen worden tot den 22 Januari aanstaande ingewacht. Volgens l'Opinione, zou de heer Corcelles, in een eerste onderhoud met den Paus en den kardinaal Antonelli, op uiterst wellevende, doch stellige wijze hebben verklaard, dat de hou ding der clerikalen tegenover den heer Thiers voor Frankrijk gevaarlijk is. De heer Corcelles zou er bijgevoegd bebben „De heer Thiers waardeert de voordeelen van eene goede verstandhouding met Italië en houdt het er voor, dat Frank rijk ten opzichte van den H. Stoel niet meer doen moet dan zijne volkomen onafhankelijkheid waarborgen, maar dat het onmogelijk is te denken aan liet herstellen der wereldlijke' machtnog zelfs aan eenig voorbehoud ten opzichte van voldongen feiten. Frankrijk behoeft vrede en eendracht, en deze zijn met de staatkunde der clerikalen onmogelijk te verkrijgen daar deze Frankrijk in botsing zou brengen met geheel Europaen den invloed, welke aan Frankrijk recht matig toekomt, zou doen verloren gaan." L'Opinione voegt er bij: „Na deze verklaringen heeft het "Vaticaan be sloten den heer de Corcelles niet tot het aannemen der am bassade aan te moedigen en gelijktijdig heeft het van de zijde der clerikalen in Frankrijk den raad ontvangen, hem als ambassadeur niet aan te nemen." De slotsom der Opinione isdat de heer de Corcelles de benoeming heeft van de hand gewezen. In eene den 25 gehouden bijeenkomst van grandes van Spanje is besloten, zich aantesluiten aan eene ligue, ter be strijding der door de regeering voorgenomen hervormingen op koloniaal gebied. De wet tot invoering der jury is uitgevaardigd. In eene den 30 gehoudentalrijk bezochte bijeenkomst van progressisten heeft de minister Zorilla eene uitgebreide redevoering uitgesprokenwaarin hij het denkbeeld van vreemde tusschenkomst ten aanzien van hervormingen in de koloniën ver van zich geworpen en gezegd heeft „Indien de afschaffing der slavernij door de Cortes aange nomen en door den Koning bekrachtigd wordtzal zij tegen wil en dank dienovereenkomstig worden toegepast. Op Cuba echter zal geene enkele hervorming worden ingevoerd zoolang de opstand aldaar niet onderdrukt is." De minister heeft voorts gezegd„Ook indien de geruchten omtrent aanstaande mili taire opstanden waarheid behelsdenzouden die opstanden nog niet over het liberaal-revolutionaire Spanje kunnen zegevie ren. De regeering is volkomen zeker, dat de onschendbaar heid van Spanje's grondgebied volstrekt geen gevaar loopt." Des ministers rede is met luide toejuichingen en met de kreteD „Leve de vrijheiden „Leve Amadeus!" begroet. De bijeenkomst heeft eenstemmig eene motie goedgekeurd waarin vertrouwen in de regeering en goedkeuring van al de verklaringen van den heer Zorilla werd uitgesproken. De ministerraad heeft den 5 Jan. besloten: 1°. om het opper bevel over de troepen in Navarre op te dragen aan den geul. Moriones2°. om alle beschikbare credieten aan te wenden tot het wapenen en mobiliseeren van vrijwilligers in eenige provinciën3°. om aan den minister van binn. zaken op te dragen het ontwerpen van een wetsvoorstel ter zake der openbare veiligheidin liberalenmaar kraehtdadigen geest, hetwelkbehoudens het doen van verantwoording aan de Cortes onverwijld zal worden toegepast, ten einde een einde te maken aan de tegenwoordige troebelen en oproerigheden. Het Congres is verdaagd. De President heeft een decreet onderteekendstrekkende tot het vestigen van ambassades bij de hoven van Duitschland en Spanje. De spoorweg van VeraCruz naar Mexico is voltooid. Verkiezingen. De Staten van Gelderland hebben met 31 van de 57 st. tot lid der le. Kamer verkozen mr. J. Thooft, lid der rechtbank te Zutfen. Benoemingen. Dr. C. Lemcke te Munchen is benoemd tot hoogleeraar aan de Rijks-Academie van Beeldende Kun sten te Amsterdam.dr. J. Bosscha Jr. tot hoogleeraar aan de Polytechnische Sohool te Delftdr. M. Salverda, in plaats van den vorige, tot inspecteur van het middelbaar onderwijs, met eerv. ontsl. als inspecteur van het lager onderw. in Utrecht. De luit.-genl. W. E. Kroesen, commandant van het leger in N. Indie, is, op zijn verzoek, eervol uit de militaire dienst ontslagen en bevorderd tot commandeur van den Ned. Leeuw. In zijne plaats is tot luit.-genl. en tot leger-commandant in Indic benoemd N. H. W. S. Whitton, chef der 2e. afd. van het dep. van oorlog aldaar. Aan dr. J. C. G. Evers is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als hoogleeraar aan de hoogeschool te Leiden. Tot hoogleeraar in de medische faculteit aldaar is benoemd dr. S. S. Rosenstcinthans te Groningen. Spoorwegen. Het comité voor den spoorweg Harlingem SueekHeerenveen, waarvoor de voorloopige concessie met ult°. December ten einde liep, heeft besloten zijne werkzaam heden niet voorttezettendewijl nagenoeg alle kapitalisten in Friesland hunne ondei steuning en medewerking onthouden hadden. Stoomvaart. De aandeelhouders der commanditaire ven nootschap Plate, Reuchlin Sr Cie. hebben met eenparige st. hunne goedkeuring gegeven aan een plan tot belangrijke uit breiding der stoomvaart van Rotterdam op Nieuw-York. Scheepvaart. In 1872 zijn uit de havens der provincie Groningen vertrokken 22 nieuw gebouwde schepen als 2 driemast-schoeners4 brikken3 schooners4 koffen en 9 koftjalkente zamen metende 2944 zeetonnen. Gedurende 1872 zijn voor de eerste maal zeebrieven ver leend aan 39 binnen- en 16 buitenslands gebouwde schepen, te zamen groot 12,175, last zijnde 8 schepen minder en 395 lasten meer dan in 1871. Kerkelijke Zaken. Den 5 is het orgel der protestant- sche kerk van het gesticht Meerenberg aan zijne bestemming toegewijd. Het is geschonken door één persoon, die tevens voor een bedrag gezorgd heeft, uit. de renten waarvan het salaris van den organist kan bekostigd worden. Bouwwerken. De vereeniging „Help u zeiven" te Leeu warden, welke reeds 54 nette arbeiderswoningen gesticht, heeft en nog terrein voor 100 bezit, zal door uitgifte van 4 p.e. aandeden van f 250 hare taak voortzetten, in evenredigheid tot het bedrag der inschrijving. De gemeenteraad van Amsterdam heeft den 8, met 22 tegen 9 st., aangenomen het voorstel van B. enW. om den stads-schouwburg te verpachten. Giften. De heer bn. v. Heeckeren v. Wassenaer te Deiden heeft zijnen pachters, die in den afgeloopeu zomer door ha gelslag schade hebben geleden, voor een jaar de pacht kwijt gescholden. Tot delging der schuld van de Utrechtsche Zendings-Ver- eeniging is van een onbekende 2500 ontvangen. Policie. De gemeenteraad van 's Gravenhage heeft den 7, op voorstel van den voorzitter, een erediet van 5000 toegestaan tot tijdelijke versterking der r.achtpolicie, en zulks om de bestaande vrees en onrust, welke de voorsteller on gemotiveerd achttete doen bedaren. Op een enkel geval nawaren de loopende verhalen van inbraken enz. of ten eenenmale verzonnen of zeer overdreven. Rechtszaken. De Hooge Raad heeft den 3 verworpen de voorziening in cassatie tegen het arrest van het hof van Noordholland, in zake van A. J. TIeugen c.s., eischersen de algemeene commissie van likwidatie der voormalige wees- en momboirkamers en den burgemeester van Amsterdam verweerders. De zaak betrof het te Hamburg in 1676 ver leden testament van den veldmaarschalk der Vereenigde Pro vinciën Paul Würtzen de cassatie was gevraagd naar aan leiding van beweerde valschheid van dat testament. De rechtbank te Haarlem heeft den 4 de vrouw van een arbeider te Schoten, wegens herhaalde moedwillige mishan delingen en verwondingen van een bij haar besteed vierjarig kind (dat overleden is) veroordeeld tot 2 jaren en 8 maanden gevangenisstraf en 100 boete. Het hof van Drenthe heeft den 3 E. v. d. Z., te Assen, wegens het zich als brievenbesteller toeëigenen van 2 brieven met, geldswaarde veroordeeld tot 2 jaren eenzame opsluiting. Te Hardenherg zijn 2 boerenknechts van Kloosterhaar iu arrest gebracht, die in den avond van 1 Jan een jongeling door een pistoolschot vermoord en zijn lijk daarna op af schuwelijke wijze verminkt hebben. Het hof van Noordhollaud heeft den 6 den hoofdonderwij zer Ph. Rank, te Amsterdam wegens mishandeling van een zijner leerlingen, met toepassing van verzachtende omstandig heden veroordeeld tot f 100 boetede rechtbank had hem tot 6 weken cellulaire gevangenisstraf en/8 boete veroordeeld. De haagsche kleermaker Behagel is te Antwerpen en zijn makker Vertind te Rijssel gearresteerdbeide zullen uitge leverd worden. De rechtbank te Amsterdam heeft den 8 den policie-agent Chr. Heer aldaar, wegens het zich toeëigenen van geld van een door de nachtwacht gearresteerd beschonken persoon, bij verstek veroordeeld tot 1 jaar eenzame opsluiting en/12,50 boete. De rechtbank te Amersfoort heeft den 9 den heer K„ wet houder te Rijsenburg, die den burgemeester op diens kan toor, tijdens hij in functie was, geslagen had, veroordeeld tot 1 maand cellulaire gevangenisstraf. Het hof van Zuidholland heeft den 10 S. de sjouwer te Rotterdam, beschuldigd van moedwilligen doodslag op den smidsknecht C. de V., onder aanneming van verzachtende omstandigheden (wederkeerige vechtpartij, begonnen door den verslagene) veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf. Misdrijven. Den 6 heeft een gevangene in de militaire strafgevangenis bij Leiden, als kok in de keuken werkzaam, den bewaarder v. d. Heyden, die verklaarde rapport van een door hem gepleegd vergrijp te moeten maken met een mes in den buik gestoken, zoodat deze dood neder viel. Aan een ander bewaarder, die op het gerucht toeschoot, bracht hij mede eene ernstige, doch niet gevaarlijke wonde toe. De commandant der wacht deed de keuken door alle aanwezigen ontruimen en sommeerde den schuldige herhaaldelijk zich over te geven. Deze trachtte zich met het mes gewapend een weg door de op hem gerichte bajonetten te hanen, waarbij hij zich eene wonde toebracht, en werd eindelijk, toen alle middelen van overreding uitgeput waren, door eenige kogels gedood. Hij was wegens moord op eene vrouw in Indie gepleegdtot, 20jarige opsluiting veroordeeld van welken straftijd reeds 18; jaren verstreken waren. Op den spoorweg te Breda is reeds 2 malen een wissel zoo geplaatst, dat de trein iu plaats van over de brug in de haven moest terecht komen. Het vermoeden rust op een wegens dronkenschap ontslagen beambte der Spoorwegmaat schappij. Overleden den 8 te Nieuw-Loosdrecht, dr. J. C. Hacke v. Mijndenletterkundige, bekend door zijne vertalingen der diehtwerkèn van Dardeoud 58 jaren. Zacht Winterweder. Te Middelburg zijn eenige aard beziën van den kouden grond geplukt, en op eene buiten plaats te Bloemendaal is een meikever gevangen. Staats-lotprij. Trekking der 5e. klasse, 1'. week. No. 845 25000, No. 17189 10000, No. 250, 988. 1818,2701, 2967, 8607, 12101, 12121, 13291, 14693, 16605 en 17253 1000. Heden over veertien dagen wacht Alkmaar een kunstge not dat met volle recht dien naam verdient. Ieder die het geluk gehad heeft, het Florcntijner strijk kwartet ook maar éénmaal te hoorenzal moeten erkennen dat de indrukwelke hij daarvan ontvangen heeft., zóó diep zóó overweldigend was, dat deze niet door verloop van jaren kon uitgewischt worden. Dit voortreffelijk viertal toont, wat jaren lange studie, ge paard met innigen eerbied voor en volkomen waardering van de verhevene schoonheden in de werken der groote meesters, welke het vertolktvermag. Die het gehoord heeft weet wat samenwerkingwat éénheid is op het gebied der toonen. Een gewoon verschijnsel op hunne concerten is: dat de aderalooze stilte die gedurende de uitvoering van een nummer heerscht, nog eenige oogenblikken na het wegsterven van het slotaccoord voortduurt om dan eerst voor uitbundige toejuiching plaats te maken. Wie ziet daarin niet het welsprekend bewijsdat de toe hoorder onweerstaanbaar in een ideale toonwereld meege sleept tijd behoeft om zich daaruit los te rukken en weêr oog en oor te krijgen voor de diugèh van deze wereld Dit edele en verheffende kunstgenot is thans voor'teerst, en wie weet misschien voort 't laatst ook voor deze stad weggelegd. Moge Alkmaars burgers door eene overgroote opkomst het bewijs leveren, dat zij zulk/en zeldzaam voorrecht weten te waarderen, en daardoor tevens hulde brengen aan de vier man nen, die zich zulke waardige apostelen voor dc kunst, betoonen Gedurende het jaar 1872 zijn aan het Rijks-telegraaf kantoor alhier verzonden 9864 binnenlandsche en 348 bui- tenlandsche berichten. Ontvangen 6519 binnenlandsche en 337 buitenlandsche berichten. 11385 Berichten werden op genomen en verder geseind. Te zamen behandeld 28453 berichten, tegen 27960 in 1S71 De vierde volksvoordracht van het departement der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, op j.l. Dinsdag, was weder druk bezocht. De heer Cohen Stuart droeg eenige fragmen ten voor van Bogaers sehoone dichtstuk „de Tocht van Heemskerk naar Gibraltar," en liet het daarbij niet aau his torische toelichtingen ontbrekenwaarna de heer Crok de hoorders deed kennis maken met zijn gedicht „de derde Storm op 18 September 157 3." Den 7 zijn ten raadhuize aanbesteed de volgende gemeente werken: 1Het onderhouden van alle gemeentegebouwen, scho len, bruggen, riolen en verdere gemeentewerken, benevens eenige vernieuwingen aan die gebouwen, aan JJTesselaar voor 2882 2. Het vernieuwen van de bestrating en het maken van riolen in het Groot Nieuwland aan P. Brugman voor 1800; 3. Het. doen van eenige vernieuwingen aan de brug gen, het sloopen der bestaande ltootorcns- en Accijnsbruggen en het maken van nieuwe hoofden voor de te stellen hascule- bruggenaan B. Sicets te Helder, voor 15469; 4. Het leveren en vervoeren van de benoodigde materialen, voorde buitenwegen en voetpaden, aau I'Vester en J. de Graaf voor 7698; 5. Het opverweu van eenige gebouwen en wer ken aan Gebr. de Munk voor 667 6. a. Het bouwen van eene tusschensckool en het sloopen van het kantoor vau waar borg b. Het sloopen gedeeltelijk en het inrichten der be staande armenschool tot kantoor van waarborg, c. Het doen van eenige werken aan de onderwijzerswoning aan de Ridder straat, aan H. Slegtkamp te Beverwijk, voor f 18600 7. Het sloopen van het schouwburglocaid en het bouwen terzelfder plaatse van een muzeiim in verband met. eene uitbreiding der localen van de rechtbank en het doen van eenige ver anderingen aan de latijnsche schoolaan P. Brugman voor 13500; zijnde te zamen/60616; de begrooting beliep/62707. Van t%ege het israelitisch armbestuur zal op Donder dag, den 16 Januari e.k., aan de huizen der ingezetenen eene openbare collecte worden gehouden. In Plicht en Recht werden Woensdag avond na het behandelen van huishoudelijke aangelegenheden, ter spraak gebracht de beide aanzoeken om zeker gemeente-water tot het leggen van houtvlotten, en werd daarbij de wensch geuit, dat het gemeentebestuur vooral dien aanvrager den voorrang zou gevenvan wien het te wachten was dat hij de schepen herwaarts zou bestemmen, dewijl zoo veel neringdoende bur gers daarvan merkelijk voordeel kunnen genieten. Van andere zijde werd het daarentegen wenschelijk gekeurddat men zou trachten, de beide aanvragers gelegenheid tot houtberging te verschaffen. Ook werd er op gewezen, dat de vergunning niet, van het al of niet herwaarts bestemmen van' schepen moest afhankelijk gesteld worden, omdat eene bepaling daar omtrent moeilijk nateleven en te handhaven is. De houtvaart wordt thans anders gedreven dan vroeger en wel met groo- tere vaartuigen, die niet 's winters opgelegd worden, maar alsdan eene lading katoen uit Noord-America halen. De schepen trachten zooveel reizen mogelijk te maken. De be vrachters kunnen daardoor met meer voordeel in het Nieuwe Diep dan hier ter stede lossen, en moeten zulks doen waar hun belang het medebrengt. Maar als stapelplaats van het noordsche hout, vooral van hetgeen in Noordholland gede biteerd moet worden, is Alkmaar uitmuntend gelegen en het zal daarvoor te meer gezocht worden, naarmate er meer genoegzaam diep water te vinden is. Dat hebben de am- sterdammers al eerder begrepen tot die overtuiging is de handelsvereeniging te Purmerende thans ook gekomen. Zij verlaat het gebruik om de schepen te laten komen tot de plaats waar zij gevestigd is, en wil zich vergenoegen met, eene noordelijker lossing. Zij rekent met bestaande toestan den en ook Alkmaar moet dat doen, en niet verlangen wat hier niet uit den aard der zaak behoort. Wordt Alkmaar meer eene plaats van opslag voor het hout, dan kan het niet missenof de handel zal zich er eveneens vestigen. In dezelfde bijeenkomst werd ook gesproken over het ongere geld gaan van het uurwerk der Groote kerk, waardoor gedurig ongelegenheid veroorzaakt wordt. De omstandigheid dat dit gebrek eveneensschoon in mindere mateonder den vorigen stads-horologiemaker bestond deed het vermoeden uitendat het uurwerk te verouderd is om door wien ook in goeden gang gehouden te. worden. \Wij meenen onze kunstlievende lezers opmerkzaam te moe ten maken op het concert, den 15 Jan. a.s., in de zaal van W .v. Tellingen te geven door den heer Julius Hess en zijne beide talentvolle kinderen, met medewerking van den bekenden violoncellist Ernest Appy. Te Amsterdam hebben deze 12 en 1 Bjarige kinderen, Willie als violist, Johanna als pianiste, door hun uitstekend spel de bewondering der kenners verwekt en grooten bijval verworven. Zij bezitten eene virtuositeit welke een geheel ontwikkeld talent tot eer zou verstrekken. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 9 Jan. Willem de Haan, te Graft, en Jannetje kisser, te Alkmaar. Dirk Jacobus Kok, laatst wedr. van Anna Catharina Kallanzee en Trijntje Rezeewed. van Egbert van den Burg. GETROUWD. 5 Jan. Anthony Pietersewedr. van Aagje Haak en Lob- berig Roskam. - Jan Ticisk en Maartie van der Meer. GEBOREN. 4 Jan. Judith Geertruida JohannaD. van Jacob de Veer en Johanna Christina Maria Catharina Aveling. 7 Johanna Catharina, D. van Gerrit Storm en Johanna Elisabeth van der Linde. Trijntje Sophia, D. van Johan Conrad Lodewijk S-hwarzer en Dorothea Masee. 8 Gerrit, Z. van Johannes Cornelis van Zwanenburg en Kaatje Kroon. Maartje Margaretha, D. van Johannes Kors en Willemina de Jong. 9 Josephus, D. van Jan Karei Pieters en Johanna Mar garetha Keesen. 10 e Anna Margaretha Catharina, D. van Pieter Huig en Grietje Knijnenberg. OVERLEDEN. 4 Jan. Cornelia de Vriesechtgen. van Johan Leonard Evelein43 j. Alkmaar 6 Jan. Aangevoerd 3 Koeien f 300 a 375, 30 vette Kalveren A *40 a 125, 1 nucht. dito f 10, 40 Schapen f 30 a 40, 57 vette Varkens 56 a 66 ct,s. per kilogr. 11 Jan. Aangevoerd 3 Paarden f 45, lKoe/ 90, 18 nucht Kalveren f 12 a 25, 292 Schapen 17 a 48, 6 Geiten f I a 9, 90 magere Varkens f 18 a 24. 113 Biggen 12 a 14, 1 Ezel 20, Boter per kop t 0.70 a 0.80. Edam 9 Jan. 139 Stukken Boter 1,16 a 1.20 per P., Kip peneieren 4,59 a 5,50 per 100. Enkhuizen 8 Jan. Karweizaad/1'17,50," bruin Mosterdzaad f 20,50 a 22, Erwten: grauwe f 12 a 13 vale f 10 a 13, bruine Booneu A 12 a 13,50, Gerst A 5.75 a 6.25, Haver A 4 a 4.50. Haarlem 6 Jan. Aangevoerd Tarwe: roode All, witte A 9.10 a 10, Rogge A 6.90, Gerst A5 a 7.45, Haver A 3.60 a 4.25. 8 Jan. Aangevoerd 5 Koeien 200 a 250, 5 nucht. Kal veren 12 a 16, 30 Schapen 22 a 34. Iloorn 9 Jan. Kleine kaas A 28, verkocht 3 stapeis, we gende 871 kilogrammen. 11 Jan. Aangevoerd 3 heet. Tarwe A 10, I heet Rogge A 7, 60 heet, Gerst 6,25, 66 heet. Haver t 5.25, 48 heet. Boonen paarden f 7,50. 23 heet. Erwten, grauwe A 13, vale f 13, groene t 12.50, witte groote 8, op mouster verkocht: Mosterdzaad f 22,50, Karweizaad 17,50, 20 Paarden A 60 a 201, 17 nucht. Kalveren 0 a 24, 425 Schapen 22 a 40, 20 Varkens A 19 a 28, 6 Zeugen A 30 a 50, 375 Biggen /6a 12,5'), 200 koppen Boter t 1,20 a 1,34 per kilogr., 125 Kippen A 0,50 a 1,50, 300 Eenden Ala 1,30, 2700 Kippeneiren A 4 a 5 per 100. Medemblik 8 Jan. Aangevoerd 540 Koppen Boter 1,16 per kilogr., Kipeiereren A 5,50 per 100. Purmerende 7 Jan. Aangevoerd 58 Runderen, 19 Paar den, 67 vette Kalveren 0,70 a 0,90 per kilogr., 40 nucht. dito 1 14 a 30, 51 vette Varkens 52 a 64 ets. per kilogr.. 22 magere dito A 18 a 25, 110 Biggen Ga 10, 552 Schapen en Lammeren, 260 Ganzen 2,60 a 3, Kippeneieren /5a 6,50, Eenden dito A 4,50 per 100, Boter 1,15 a 1,25 per kilogr. Schagen 8 Jan. Aangevoerd 3 Paarden A 40 a 50, 4 gelde Koeien f 240 a 290, 7 nucht. Kalveren A 12 a 22, 420 vette Schapen A 34 a 44, Overhouders J 22 a 32, Bokken en Gieien 2,50 a 7, 14 magere Varkens A 15 a 23, 6 Big gen A 12, Konijnen 20 a 75, Kippen 00 a 150, Eenden 70 a 110 ets. per stuk. Boter 1J)7 per kilogr., Kaas 30 a 40 ets. per kilo Kippeneieren A 3,50 a 4 per 100. Schiedam 9 Jan. Moutwijn A 15, Jenever A 20,50. Londen 6 Jan. Aangevoerd 3600 Runderen 6.2, 12000 Schapen en Lamm. 8, 100 Kalveren 7.6, 100 Varkens 5. 9 Jan. Aangevoerd 1500 Runderen 6., 5000 Schapenen Lamm. 8., 200 Kalveren 7.4, 100 vette Varkens 4.10. Amsterdam 11 Januari. Nederl. C. N.Sch. 2;pct. dito dito 3 dito dito 4 Spanje, Obligat. 3 dito Biunenl. 3 Portugal 1853 3 Rusl. 1798-1816 5 Oblig.-leen. 1864 5 dito 1866 Aand.Z.Rs. 1864 dito dito 1866 Oostenr. Obl. inp. dito in Zilver Aandeelen 1854 dito 1860 dito 1861 Turk. Obl. 1 865 Egypte 1868 pet. 55J 66 87 J 271 23 A, 4i; 99; 97; 97; 255 250 601 64; 568 570 1561 511 91; N. Amerika 1882 6 pet. dito 1885 6 Brazil. Obl. 1865 5 n MexicoOhX. 1851 3 Maatsch.expl. Staats-sp. Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. Russ.Sp.fJelez" 5 Aand. Balt.-Spoorweg Illin. Cent.-Spw. Mts.Ct.v.Aand. Chicago N. West Cert. St. Paul&Pacifies Spoorw.Obl. 2«S. 7 pet. Union Pac.Iloofdl.6 e Chicago Z.W. 7 Obl. L.G. Maxw. 6 e St.Vincent.Br.7 Alt.Miss Ohio 7 98; 99; 96; 18 120 231; II01 751 751 801 731 65 70 Getrouwd W. J. BUHSE A. W. J. SCHEEPENS. Groningenden 7 Januari 1873. Getrouwd J. T1SS1NG, van Alkmaar, N. VAN AMSTEL. Broek op Lavgedijk, 1 2 Januari 1873. Bevallen van eene Dochter J. C. M. C. A V EE1NG, Echtgenoote van J. DE VEER. Alkmaar, 4 Januari 1873. echtgenoote van Bevallen van eene welgeschapen Dochter DO ROTHEA MASEE, gelitfde J. C. L SCHWaRZER. Alkmaar7 Januari 1873. Heden overleed, tot onze innige droefheid, onze eenige dochter ANTJE, in den jeugdigen leeftijd van 13 jaren en 10 maanden, na voorzien te zijn van de laatste H. Sacramenten. W. BUREN. Oudorp, A. BUREN, 7 Januari 1873. Bommer. Voor de vele bewijzen van deelneming, bij het overlijden van mijn geliefden echtgenoot ontvangen, betuig ik mijn oprechten dank. Alkmaar11 Jan. 73. Wed. O. POS. Aan allen, die eenige belangstelling betoond hebben gedurende de ziekte en bij het afsterven van mijne geliefde echtgenootbetuig ik mijnen hartelijken dank. J. L. ÉVELEIN. Alkmaar, 11 Januari '73. S 9» I I n IK I i 14. Behalve de gewone zitting op Zondag, tot het ontvangen en uitbetalen van gelden, zullen Commis sarissen voortaan eene zitting houden op een dag in de week. cn wel dis Woensdags, des avonds van G tot 7 uren.

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 2