No. 7. Vijfënz even tigst e Jaargang 1873. ZONDAG 16 FEBRUARI. ©fficiccl (Qcbccltc. GELDLEENING. fjolittcfc (Ducrstciit. dlckcli jfochc iScrichtcu Duitscliland. fllelgie. Frankrijk. A L k III A A C ANT. Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f O, O 5. franco per post afzonderlijke nommers Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. B. IAN De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. Ter gemeente-secretarie bestaat alsnog gelegenheid dage lijks, uitgezonderd den Zondag, deel te nemen in de GELD LEENING ten behoeve der gemeente ALKMAAR, groot f 40,000,tegen 5 °/0'sjaars, tot het sluiten waarvan door den Raad besloten werd den 29 Mei 1872tot een bedrag van f 12,000, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen in herinneringdat ieder tegen betaling van drie gulden per jaar, ten kantore van den gemeente-ontvanger, in de maand February vóór de loting zich kan vrijkoopen van de dienst bij het brandwezen en tegen betaling van ces gulden na de loting in de maand April, waardoor men echter niet uitgesloten wordt van de verpligting om de betrekking van brandmeester, adsistent brandmeester of kommandeur, daartoe benoemd wordendewaar te nemen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 8 Feb. 1873. De Secretaris, NUHOUT van der YEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennisdat tegenwoordig de aan de gemeente behoorende dreggen geborgen zijn als volgt.- één op de Stads-timmerwerféén op Bureau van Politie, cén in het Waaggebouw, één in het pakhuis van den heer H. J. Bruinvis aan de Kaarsenmakersgracht, één bij den ophaalder der brug bij de Appelsteeg N. Alleman en één in den molen t de Groot nabij het Ritsevoort. Burgemeester en* K ethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 13 Feb. 1873. De Secretaris NUHOUT van der VEEN. VERGADERING van den RAAD der gemeente ALK MAAR, op Woensdag, 19 Eebruarij 1873, des middags ten 12 ure. Namens den F oorzitter van den Raad, NUHOUT van der VEEN. 2. De KAMER van KOOPHANDEL en EABRIEKEN te ALKMAAR maakt bekend, dat van Maandag 17 tot Zaturdag 22 Eebruarij 1873, van 's voormiddags 10 tot 's na middags 2 ure, in haar gewoon lokaal op het Stadhuis ter lezing zullen liggen: 1. Statistiek van het Koningrijk der Nederlanden, behelzende de staten van de in-, uit- en doorgevoerde voornaamste handelsartikelen gedurende de maand December 1872. Verslag aan den Koning omtrent het muntwezen uitge bracht door de daartoe benoemde staatscommissie. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar, Alkmaar, E. M. AGHINA Voorzitter. 14 Febr. 1873.J. P. KRAAKMAN, Secretaris. POLITIE. Op den schelpweg tusschen Bergen en Alkmaar is gevon den een kraag van bont, aan den binnenkant gemerkt met een letter. De daarop regthebbende kan zich vervoegen ter secretarie der gemeente Bergen. „Staat mijn troon nog Ben ik nog Koning dezer landen Neen Ik ben 't niet meer." Aldus zou Koning Amadeus met zijn voorganger in Schil ler's Don Carlos kunnen sprekenen met die woorden zou hij de nuchtere waarheid hebben gezegd. Neen hij is geen Koning meer. Hij heeft de Regeering neergelegd, en bevindt zich reeds buiten de grenzen van Spanje, te Lissabon bij zijne zuster, de Koningin van Portugal. Hij is weer Hertog van Aostatweede zoon van Koning Victor Emmanuelen een Italiaansch fregat is bereids naar Portugal onder weg om den ex-Koning in zijn vaderland terug te brengen. Spanje is niet gelukkig* geweest met de keuze van zijn vorsten. Vier malen was het onderhandelen met een candidaat voor den troon vruchteloosdaarop geeft de aanneming van de Spaansche kroon door Prins Leopold von Hohenzollern aanleiding tot een der ontzettendste oorlogen van de laatste eeuwen, zelfs nadat de Prins van zijn candidatuur afstand heeft gedaanen de Koning die eindelijk de hem aangeboden kroon aanvaardt, verlaat ruim een jaar later weer het land. 't Is thans reeds meer dan vier jaren geleden, dat Koningin Isabella Spanje verliet, en een voorloopig bewind haar verving. Na dien tijd is eigenlijk elke nieuwe toestand voorloopig gebleven; want de regeering van Amadeus is nooit zoozeer gevestigd geweestdat zij als iets anders beschouwd kon worden dan als een proefneming met het koningschap, onge veer op dezelfde wijze als in Frankrijk nog altijd de proef wordt genomen met de republiek. Den 30 December 1870, op denzelfden dag waarop Generaal Prim, de Minister-President door wiens toedoen vooral hem de kroon was aangeboden aan de gevolgen van een moordaanslag op zijn leven bezweek, betrad Koning Amadeus den Spaanschen bodem te Carthagena. Een oud Romein was in staat geweest voor zulk een ongunstig voorteeken terug te keeren. Amadeus heeft het beproefd de regeering over Spanje op zich te nemen, ofschoon reeds aanstonds een republikeinsche minderheid in de Cortes tegen zijn verkiezing protesteerde. Hij heeft het beproefd met allerlei ministeriénmet den steun van verschillende partijen, maar het schijnt dat hij, in welke richting hij zich ook bewooger niet in slaagde iets anders te worden dan het hoofd der partij, die voor het oogenblik aan de regeering was. Dat wilde hij volgens zijn boodschap aan het congres niet zijn. Spanje, zegt hij, blijft in beroering en verdeeld heid. Machtige partijen blijven zich tegen de Regeering verzetten. Hijde Koninghad nooit willen afwijken van een trouwe naleving der grondwet. Hij had er niet toe kunnen overgaanin plaats van het constitutioneele hoofd van den staat te zijn, zich aan te sluiten bij een enkele partij of door onwettige middelen zijn gezag te handhaven. Waren zi;n tegenstanders vreemdelingenhij zou de kroon niet ne- derleggenmaar het zijn Spanjaards. Deze woorden, aangenomen dat zij naar waarheid de ge voelens van den 27jarigen vorst weergevendoen hem eer aan. Hij heeft niet de overweldiger van Spanje willen zijn. Hij heeft geen staatsgreep willen wagenom zich van het gezag meester te maken. Hij was gekomen op de roepstem van de vertegenwoordigers der natie, om te beproeven grond wettig Koning van Spanje te wezen Juist dat hij zich niet wilde verkoopen aan een partij heeft hem misschien in het sinds een halve eeuw door onverzoenlijke partijschap en bur geroorlog verscheurde Spanje langzamerhand den steun van alle partijen doen verliezen en van alle eerzuchtige partij hoofden vervreemd. Hij schijnt allengs de vaste overtuiging te hebben verkregen, dat zijn Koningschap niet het middel kon zijn tot verzoening en bevrediging. Daarom legt hij de kroon neer,-en keert naar Italië terug. Er zullen er ongetwijfeld zijndie zulk een gedrag al tamelijk flauw zullen vinden, en den jongen vorst een onbe duidend .persoon zullen achten. Zoo'n Koning die daar met stillen trom vóór dag en dauw zijn hoofdstad verlaat en met de soorder zon vertrekt, neen, dat is niet hun ideaal. Dan hebben zij nog meer respect voor een Vorstdie aan het hoofd van zijn troepen den onwilligen de gehoorzaamheid en het gezag afdwingt die zij hem schuldig zijn of bij de ver dediging zijner zaak omkomt. De, vraag is maar: wal is hier „zijne zaak?" Zijn eigen Koningschap of het welzijn van het Spaansche volk In het eerste geval was een strijd op leveu en dood te wachten geweestdie hem tot een redder der maatschappij a la Napoleon III zou hebben gemaakt, of een lotgenoot had kuunen doen worden van den deerniswaardi- gen Oostenrijkscben Aartshertog, die in Mexico een ontijdigen dood vond. Maar acht hij Spanje's welzijn inderdaad z ij n e zaak dan kan hij het misschien geen grooter dienst bewij zen dan door te vertrekken en aan het ongelukkige land althans één reden tot verdeeldheid te ontnemen. Door voor zich en zijn nakomelingen afstand te doen van den troon heeft hij althans voorkomen dat naast de republikeinen de Carlisten en de Alphonsisten ook nog de Amadeïsten optreden. Dergelijke vorsten behooren niet tot de soort die de wereld van zich doen spreken die een plaats innemen in de geschiedenis hunner eeuw, en nog lang na hun dood het geheugen der jeugdige beoefenaars van de geschiedenis ver moeien met een menigte jaartallen en namen van veldslagen. Wie weet, welk een groot man hij had kunnen worden, als hij anders had gehandeld. Is te Madrid niet even goed een coup d'état te wagen als te Parijs De meeste Spaan sche revoluties zijn van het leger uitgegaan. Was dat geen wenk voor een vorst, om zijn kracht bij het leger te zoeken? En zouden die Spaansche generaals allen zoo onhandelbaar geweest zijnterwijl toch gebleken is dat bijna al hun Fransehe collega's met een maarschalksstaf of een rijk com- mandement te winnen waren? Misschien had hij een machtig Ko ning kunnen worden, die zijn gezag niet alleen in geheel Spanje deed eerbiedigen, zij het dan ook door middel van bajonetten, fusillades en verbanningen, maar ook den invloed van Spanje buiten de grenzen deed gevoelen. Daar hebt ge bij voorbeeld den nieuwen President van het nieuw gekozen gouvernement dat den Koning vervangtin zijn toespraak tot de Cortes voorspelt hij reeds, dat Spanje een rechtmatigen invloed op westelijk Europa zal uitoefenen, en de overige natiën van het Latijnsche ras weldra Spanje's voorbeeld zullen volgen. Don Carlos daarentegen, die verklaart in weerwil van zich zelf verplicht te zijn gewapender hand de nationale eer en onaf hankelijkheid te verdedigen, noemt zijn aanhang de voorhoede van het groote Katholieke leger, dat de legermacht is van Godvan den troonvan den eigendom en het gezinen niet alleen Spanje moet redden, maar voor geheel Europa de banier des behouds zal verheffenden Paus in zijn we reldlijk gezag zal herstellen enz. enz. Hoe armoedig hoe nuch ter, hoe kleur- en geurloos is, in vergelijking daarmede, alles wat de ex-koning Amadeus heeft gezegd. Hij hoopte het middel te kunnen zijn om aan Spanje rustorde en eendracht te kunnen schenkenopdat het tot verhoogden bloei en ontwikkeling zou geraken. Zoo zou een nieuw benoemde dorpsburgemeester ook kunnen sprekenals hij door den raad wordt geïnstalleerd. Nu, hij gaat dan ook heen zonder dat er iemand notitie van neemt; overal wordt hij op zijn uittocht met beleefdheid ontvangen als iemand die vriend noch vijand in de wereld heeften geen enkel schot wordt voor of tegen hem gedaan. Janoch zijn troonsbestijging, noch zijn vertrek uit Spanje heeft een en kelen druppel bloeds gekost. Daarom zal er ook over hem niet zooveel gesproken worden als over den mandie met een bloedbad op de boulevards te Parijs begon en met een bloedbad te Sedan eindigdeen wiens zoon zich onder de leiding zijner voortreffelijke moeder reeds voorbereidt tot de edele taak om op zijne beurt ook eens de maatschappij te redden en wraak te nemen over Sedangelijk zijn vader het deed over Waterloo. Toch zou juist dat afwezig zijn van bloeddruppels wel eens het leven van den vergeten burger, dat dezen ex-koning waarschijnlijk wacht, inderdaad tot een gerust leven kunnen maken. En Spanje? Met algemeene stemmen hebben de Senaat en de Kamer, thans vereenigd de souvereine Cortes uitma kende genoegen genomen met den afstand des Konings en met 256 tegen 32 stemmen is de afkondiging der Repu bliek aangenomen. Het nieuwe bewind, uit een President van den Ministerraad en acht Ministers bestaandeis met groote meerderheid gekozen. Het kleinste getal stemmen op één dier heeren uitgebracht bedroeg nog 233. Welk een eendrachtOf is misschien het woord eendracht hier van te sterke, te positieve beteekenis? Is misschien ook in Spanje de Republiek, evenals in Frankrijkniet de regeeringsvorm die het meest verbindtmaar die het minst verdeelt Is zij misschien ook hier niet veel anders dan een vacatureeen leegstaan van den troon, waarmee ieder voorloopig genoegen kan nemen, omdat zij voor het vervolg niets beslist? Niet onmogelijk.- Toch schijnt dit zeker, dat geen der beide kroon pretendenten, Carlos noch Alphonso, een aanhang bezit, die machtig en invloedrijk genoeg is om hem eenig uitzicht te geven op liet bezit van de kroon. Dat verhindert niet, dat de benden der Carlisten in de bergen van het noordelijk deel des lands zich misschien nog jaren lang nu hier dan daar zullen vertoonen, de wegen onveilig zullen maken en de be volking in onrust houden. Maar zulke opstanden en bewe gingen blijven zonder gevolg. Zij ontaarden, als voor eenige jaren in Italië, allengs in rooverbedrijfzij missen eenheid en leidingen zijn niet in staat een algemeene omkeering te weeg te brengen. Als immers de opstanden in het noorden eenige weerklank hadden gevonden in de overige Spaansche gewestenhad zich onder het zwakke koningschap, dat thans tot de geschiedenis behoortde beweging reeds lang over het geheele land verbreid. Frankrijk en Spanje republiekenDe oude erflanden der Bourbons, de rijken van den Allerckristelijksten en den Ka tholieken Koning, waar zich eenmaal het eenhoofdig gezag het sterkst heeft ontwikkeldFrankrijk, het land van den monarch bij uitnemendheidvan den grooten Koning, wien de majesteit niet ontbrak ook als hij werd geschoren of te bed gelegd, den eenigen Lodewijk XIV, wiens Tétut F est moi zeker de hoogste uitdrukking is van het monarchaal beginsel; Spanje, waar de eerbied voor deu monarch, den geuijden drager des gezags, de aanraking van deu persoon des Konings tot een misdaad maakte; Frankrijk en Spanje republieken! W. v. d. K. Pruisen. Het gezamenlijk protest der bisschoppen tegen de voorgedragen kerkelijke wetten is iets zachter van vorm dan het protest van den bisschop van Paderborn, maar komt toch tot hetzelfde besluitdat hetnaar het inzien der bis schoppen, zedelijk onmogelijk is om zich aan de nieuwe wet ten te onderwerpen. Den 7 heeft de poolsche Afgevaardigde Wierzbwski in het Huis der Afgevaardigden den minister van onderwijs en eere- dienst geïnterpelleerd over het geven van het godsdienst onderricht in de duitsche taalen het onderwijzen der pool sche taal aan slechts 2 inrichtingen van middelbaar onderwijs in de provincie Posen. De minister heeft in zijn antwoord, na geconstateerd te hebben dat er geene wettelijke bepaling omtrent het gebruik der poolsche taal bestondte kennen gegevendat de Koning zijne goedkeuring geschonken had aan eene door hem ontworpene wijziging der door de admi nistratieve. macht in 1842 te dezer zake uitgevaardigde in structie. Die wijziging achtte hij genoegzaam gerechtvaardigd door de verwaarloozingdie het onderricht in het duitsch sedert door toedoen der poolsche godsdienstleeraars ondergaan haddoor de hieruit ontstane moeilijkhedendoor het overheerschend duitsche karakter der posensche gymnasiën en door het gebrek aan in het duitsch predikende geestelijken. Hij stelde vervolgens de agitatie omtrent de taal voor als een poging om de verschillende in Pruisen bestaande natio naliteiten van elkander te vervreemdenen zeide ten slotte, dat zijne verordening de goedkeuring der directiën van de gymnasiën wegdroeg. Den 8 is het spoorweg-budget in tweede lezing aange nomen nadat besloten was de beslissing te verdagen over het daags te voren door den heer Lasker gedane voorstel, om eene commissie van onderzoek naar het geheele spoorweg verkeer t.e benoemen en de regeering te verzoeken alle door haar verleende spoorwegconcessién overteleggen. Hij had n.l. zijne beschuldigingdat sommige personeno a. de geheim raad IF agener, hoofdredacteur der Kreuz-Zeitung en eerste ambtenaar onder den president-minister, onrechtmatige voor- deelen uit het verleenen van concessiën genoten hadden herhaaldenin weerwil van een ingekomen brief van den president-minister, waarin de heer IF agener werd vrijgepleit, in zooveel bijzonderheden gestaafddat de schrijver van den brief verklaardedat hij dien niet geschreven zou hebben indien hij met. al het medegedeelde bekend was geweest waarom hij zich het nemen van verdere maatregelen voor behield. Ten gevolge eener klacht van de nederlandsche regeering aan de Rijks-kanselier, wegens het brengen eener bende zigeu ners door de pruisische overheden over de nederlandsche grenzenheeft de minister van binn. zaken de grensambte- naten aangeschreven om te zorgendat vreemdelingen over de grenzen gezet worden in de richting hunner plaats van herkomst. Uit Breslau is een door 741 der aanzienlijkste catholieke inwoners van die stad onderteekend adres aan den Keizer gezondenwaarin geprotesteerd wordt tegen de beschul diging. als zon de catholieke Kerk in Pruisen of Duitscliland eenige vervolging te verduren hebben. Datgenewat van zekere zijde vervolging der Kerk genoemd wordt, beschouwen de adressanten als eene nieuwe regeling der verhouding tus schen Kerk en Staatdie door velerlei gebeurtenissen der laatste jaren op het gebied van Kerk en Staat noodzakelijk geworden is. Elzas-Lotharingen. Een verzoek van den gemeenteraad van Straatsburg om uitbreiding van het gebruik der fransehe taal op de lagere scholen is door den Rijks-kanselier van de hand gewezen. Het vonnis der doorniksche rechtbank, waarbij de vicaris- generaal Ponceau tot 300 en de 5 personendie hem bij het begraven van het lijk van msgr. Labis in de hoofdkerk be hulpzaam waren, elk tot 26 fr. boete zijn veroordeeld, is in hooger beroep in zoo verre gewijzigd, dat den vicaris-gene raal en zijne medeplichtigen de dubbele boeten zijn opgelegd. Het openbaar ministerie bij het hof had, even als dat bij de rechtbankvoor den hoofdbeschuldigde niet slechts het maximum der boete maar ook gevangenisstraf geëischt. De door het limburgsche hof. wegens het ombrengen van zijne echtgenoot, dochter en behuwdzuster, ter dood veroor deelde v. d. Zande heeft gratie bekomen van de doodstraf, welke in levenslangen dwangarbeid veranderd is. Velen veronderstelden dat ten aanzien \an dezen misdadiger zou afgeweken worden van de sedert 7 of 8 jaren bestaande ge woonte om geene doodvonnissen te voltrekkenmaar de luiksche vereeniging voor de afschaffing der doodstraf had den Koning met aandrang verzochtook ditmaal den weg van goedertierenheid te bewandelen, daarbij in herinnering brengende dat in belgisch Limburg gedurende de geheele 19e. eeuw geen enkele maal en in het ressort .van het luik sche hof in 50 jaren slecht^ eenmaal een doodvonnis vol trokken was. 2 Ingezetenen van S. Genois, Delcamp en Planckaert, zijn door het hof te Brugge veroordeeld beide tot 1 maand, ge vangenisstraf en tot het betalen van 2 schadevergoedingen door den eerste van 500 en door den laatste van 1000 fr. aan den gewezen schepen Delbecgue en den veldwachter v. Over- bergendoor hen beticht van 2 jaren geleden een pand van zekeren pachter aldaar in brand te hebben gestoken. Plan ckaert is tevens veroordeeld tot het betalen van 600 fr. aan gerechtskosten. Door de catholieke bladen was steeds be weerd, dat de ware schuldigen aan de menigvuldige branden niet gestraft waren. Den 6 heeft de minister van binn. zakenin antwoord aan den heer Samctelette in de Kamer verklaarddat hij niet voornemens was, de studie der oude talen op de gym nasiën te besnoeien; dat in overleg met den Raad voor het Onderwijs besloten is tot de oprichting bij de Normale School eener speciale sectie voor de vorming van docenten in de levende talentot het instellen van beurzen voor het doen van reizen door de kweekelingen en tot het verhoogen van de inkomsten der leeraren; dat hij in het belang van de stu die der vlaamsche taal op de middelbare, scholen in de waal- sche gewesten eene circulaire had uitgevaardigd, en bereid was om aan al de St.nats-universiteiten leerstoelen in de aar drijkskunde opterichten. De bisschoppen hebben, tijdens hun samenzijn te Doornik verschillende adressen geteekendn.l. aan den Paus ter ver zekering hunner onwankelbare trouw en onverflauwde liefde, aaD het duitsche episcopaat en aan de zwitsersche prelaten Mermillod en Lachat tot bemoediging en vertroosting, en aan den Koning, ter inroeping zijner tusschenkomst in het belang van het door de opheffing der kloosterorden te Rome ge krenkte geestelijk gezag des Pausenen van het belgische college en andere soortgelijke inrichtingen te Rome. Volgens het Journal de Pariszou de radicale partij van haar voornemen om bij wijze van protest tegen de stemming en de debatten over de zaak van de lyonsche Commune en het Vogeesen-leger, een adres aan Garibaldi te zenden zijn teruggekomen. De heer Edg. Quinet heeft alsnu een zelfstan dig adres aan Garibaldi gezonden, en ook door republikeinen van het dept. der Oise is een adres aan deze gericht, waar van de onderteekenaren verklarenzich over de taaldoor den Afgevaardigde Perrot in de zitting van 1 Febr. gevoerd, te schamen. De Republikeinsche Unie heeft besloten, de door de heeren Challemel-Lacour, Ferrouillat en Ordinaire uitge sproken redevoeringen te doen drukken en verspreiden. De veroordeeling van den gérant Jacques van de in het laatst van December opgeheven Corsairewegens het open baar maken van een document van den londensche raad der Internationalebetrof een reeds in October gepleegd feit. L'Univers verzekert, dat de graaf v. Chambord aan den Afgevaardigde de Larochette geschreven heeft, dat hij van de zijde van den graaf v. Parijs eene openlijke erkenning der absolute rechten van het Höofd van het Huis van Frank rijk verwacht, als onmisbare voorwaarde voor alle pourparlers. De heeren Lefebvre-üurufiêRadepont en Randoing, drie leden van den Raad van beheer der Sociëté Industrielle, zijn in hechtenis genomen. De heer Coëtlogon is voortvluchtig. Den 8 is in het oude nijverheidspaleis te Parijs de tentoon stelling geopend der 60 ingekomen ontwerpen voor den her- bovuw van het stadshuis. Vhnivers behelst een uittreksel uit een brief van een der laatste ministers van Rapoleon lil, en zij staat voor de nauw keurigheid daarvan in. Door dien briefgedagteekend van 2 Jan. 1873, wordt de juistheid bevestigd van de jongste mededeelingen van den hertog de Gramont. De schrijver zegt o.a.„Dat het verdrag met Oostenrijk en Italië niet vóór onzen val, dadelijk na 21 Juli 1870, onderteekend is gewordenis het gevolg hiervan, dat Oostenrijk verlangde dat wij Rome aan de italianen zoude overleverenen dat wij onze toestemming tot die onteerende daad niet hebben willen geven." Het aantal leden van het fransehe episcopaat, die zich ter zake van de opheffing der generalaten te Rome tot den heer Thiers hebben gewend, beloopt reeds 70 a 80. Aan allen is namens den President eene circulaire gericht, waarin verklaard wordt, dat de regeering de rechtmatige bezorgdheid over de kloosterinriehtingen deelt, inzonderheid ten aanzien van het Collegium Romanumen niet nalaat gestadig de redenen te doen gelden, die tot het behoud daarvan moeten nopen. Maar bet ilaliaansche gouvernement zelf stuit bij de Kamers op moeilijkheden, die het niet altijd overwinnen kan. Voorts wordt herinnerd, dat de regeering zich ten aanzien van zulk eene teedere en ernstige aangelegenheid slechts met behoed zaamheid kan uitlaten. Nationale Vergadering. Bij de lezing der notulen van de zitting van den 1, over Garibaldi en de lyonsche Com mune, heeft de heer George, Afgevaardigde der Vogeesen verklaard, dat de republikeinen de nationale vlag, des noo- dig, niet minder krachtig tegen de wil te in bescherming zouden nemendan zij die tegen de roode in hunne hoede hadden genomen. Beiden, zeide hij, verbergen in hare plooien

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 1