Tan WWKWWWWWSWWWWi Wllllglllllllgl Zwitserland. Italic. Portugal. Spanje. Hinnenland. Sstabs-iJHcuujs. itlacfct- et» Ccut sberichleti. 56t% 661 884 20 39 99 97 9744 250 654 67 A 2764 582 162 53/, 924 9744 994 %4 1174 229 221 131 but rtcuf icn. 'Iff 35furige üehtvcrceniging 0 H. v A N D IJ K g H5 en isf? JP G. VADER. g i «5|urige Echtverceniging. g Oudorp, w. BOS. 0 gg5 Maart 1873. M. BOS BURENJ^ Sojnrige (rouwe Diensttijd vèoZ-m De senaat der (protestantsche) universiteit te Dublin heeft den 25 beraadslaagd over een verzoekschrift aan het. Lager huis, ter bestrijding van het regeerings-ontwerp tot regeling van het hooger onderwijs in Ierland. Men vreest van sa mensmelting der verschillende inrichtingen tot ééne univer siteit het ophouden eener heilzan e mededinging, verlaging der vereischten voor academische graden en onervarenheid van den te verkiezen Raad. De viee-kanselier noemde eene universiteit, waarvan zedeleer en nieuwere geschiedenis uit gesloten waren, een wangedrocht. Den 28 heeft de senaat eene motie aangenomen, waarin de wensch wordt uitgesproken, dat het Lagerhuis niet het regeerings-ontwerp, maar het ont werp van den heer Fawcett zou aannemen, waardoor de oude universiteit niet van zijne voorrechten beroofd en het Tri nity-College voor de belijders van alle gezindten zou open gesteld worden. De professoren en studenten der r. c. universiteit van Ier land hebben mede eene petitie aan het Parlement gericht het verval der tegenwoordige r. e. inrichtingen van hooger onderwijs, na hare inlijving als colleges in de nieuwe uni versiteit vreezende. De iersche r.c. prelaten hebben den 28 eene verklaring openbaar gemaakt, waarin zij hunne bezorgdheid uitspreken voor de slechte gevolgen van een stelsel van godsdienstloos hooger onderwijswaarvan de catholieke jeugdzonder ge vaar voor haar geloof en zedengeen gebruik zal kunnen maken. Zij hebben voorts aan de catholieke Parlementsleden een adres gezonden, waarin zij dezen verzoeken om bij den premier op intrekking van het wetsvoorstel aan te dringen De begrooting van marine voor 1872/73 bedraagt £9,872,725, of 310,570 meer dan die van het vorige jaar. Een ter dier zake benoemd comité heeft besloten, dat te Edinburgh een kolossaal standbeeld van John Knoxop een voetstuk van graniet, met toepasselijke bas-reliefs, zal wor den opgericht, hetwelk 5000 zal kosten. Er is voor 2000 ingeschreven. Volgens de Army and Navy Gazette zijn op de Westkust van Africa ernstige onlusten uitgebroken; de ashantijnen zou den met eene groote strijdmacht in de britsche bezittingen gevallen zijn, zoodat het eskader van den s. b. n. Commerell versterking zou behoeven. De werkstaking in het westelijk deel der Taff-vallei in zuidelijk Wales is geëindigd doordien de ijzerarbeiders heb ben toegegeven. De ijzerwerkers te Merthyr hebben eene bijeenkomst ge houden waarin besloten isdat zij den arbeid niet zullen hervattentenzij hun het loon van Dec. wordt toegekend. De spaansche gezant te Londende heer Moret y Pren- dergastheeft zijn ontslag genomen. Lagerhuis. Den 21 heeft de minister van oorlog zijne begrooting ingediend, ten bedrage van 14,416,400 zijnde 408,000 minder dan het vorige jaar, in weerwil dat de uitgaven voor brandstofkleeding en levensmiddelenten gevolge van de verhooging der prijzenruim 400,000 hooger moesten geraamd worden. Den 27 heeft lord Enfield, in antwoord op eene interpel latie van den heer Guest, medegedeeld, dat de regeering niet voornemens is van Rusland te eischen, dat het in Centraal- A zie eene grenslinie zal aanwijzen, buiten welke het zijn gebied aldaar niet zal uitbreiden, noch eene zekere uitge strektheid grond als vatbaar voor annexatie te erkennen. Den 3 Maart is de petitie der iersche prelaten ter bestrij ding der hooger-onderwijs-wet voor Ierland voorgelezen. Lord Enfield heelt eene interpellatie van den heer Whit- well beantwoord door mede te deelen, dat de regeering op officiëele wijze de gemeenschap met het feitelijk bestaande gouvernement in Spanje blijft voortzetten. Voorts is de dis cussie aangevangen over het voorstel om de hooger-onderwjjs- wet voor Ierland voor de tweede maal te lezen. De premier, de heer Gladstone, die met den minister voor Ierland de wet, als steunende op het groote beginsel van godsdienstige lijkheid verdedigdeheeft aangekondigd bij de behan deling der afzonderlijke artikelen eenige niet belangrijke wijzigingen in haar te zullen brengen. De heer Fawcett heeft het ontwerp met kracht bestreden, als zullende het niemand bevredigen en door centralisatie het onderwijs schaden. De beraadslaging liep voornamelijk over een amendement van den heer Bourke, om het leedwezen van het Huis te kennen te geven, dat de regeering de namen niet heeft medegedeeld van de 28 voor de eerste maal door haar te benoemen aanstaande gewone leden van den Raad van Bestuur der te stichten universiteit, dewijl van de samenstelling daarvan alles afhangt. 7 Leden hebben daarvoor en 3, waaronder de beide ministers, er tegen het woord gevoerd. Den 23 zijn omstreeks 600 heeren en dames uit Genève en Carouge in rijtuigen naar Eerney getogen, om den verdre ven apostolischen vicaris, msgr. Mermillod, hunne gehechtheid te betuigen en hem het protest der ganeefsche catholieken tegen zijne verbanning mede te deelen. Na het houden van toespraken en het uitvoeren van muziekstukken door het or- chest van het pensionnaat van Eerney, hield de prelaat in de kerk eene predikatie voor de dames. Den 24 is in eene talrijke vergadering van nationaal-ca- tholieken te Genève besloten om bij den Bondsraad en den Staatsraad tegen deze demonstratie te protesteeren. De zwitsersche regeering heeft beslotende spaansche re publiek te erkennen en hare gelukwenschen aan het spaansche volk te doen toekomen. De Koning heeft, bij schrijven aan zijnen zoon prins Ama- deusdiens besluit om afstand te doen van de kroon van Spanjevolkomend goedgekeurd en hem verzekerd dat de italiaansche natie hem bij zijne terugkomst even genegen zal zijn als weleer. De meerderheid van de commissie der Kamer voor het wetsontwerp betreffende de geestelijke corporatiën te Rome is van meening, dat de woningen voor de generaals der or den, zooals de regeering verlangd heeft, in stand gehouden moeten worden, maar afgescheiden van de kloosters, die in de algemeene opheffing zouden moeten deelen. De Koning heeft aan den admiraal van het italiaansche eskader een banket aangebodenwaaraan Koning Amadeus heeft aangezeten. Den 24 hebben beide Vorsten aan boord van het engelsche admiraalschip Minotaur gedineerd. De Cortes hebben de wet aangenomen, waarbij de reserve onder de wapenen geroepen wordt, ter beveiliging der grenzen tegen carlistisehe of federalistisch- republikeinsche benden. Uit Loanda wordt gemeld, dat aldaar de rust hersteld is- De maarschalken Serrano en Concha en bijna alle te Madrid vertoevende generaals hebben plechtig beloofd de republiek te willen dienen. De Gaueta van den 25 behelsde de benoeming van den heer Estevaneo tot gouverneur van Madridvan den heer Pansia tot kapitein-generaal van Madridvan den heer Lagunero tot commandant te Barcelona; van den heer hou- villas tot opperbevelhebber van het noordelijk leger; van den heer Contreras tot bevelhebber over het leger in Catalonie. Behalve de volksbewegingen te Madrid en te Barcelona t die zonder bloedverlies zijn afgeloopen, hebben botsingen van ernstigen aard plaats gehad te Valladolidla RamblaVal- depenas en Mortilla, vooral in laatstgenoemde stad met be treurenswaardige gevolgen. Te Madrid en wellicht ook in een gedeelte der gewesten is de rust gekocht voor de plaats gehad hebbende verandering van ministerie. liet revolutio naire gepeupel in die stad heeft den 24 de na de omkeering van zaken door het voorloopig bewind verstrekte wapenen opgenomen, en gedreigd de "Vergadering uiteen te jagen, in dien er niet een republikeiusck bewind ingesteld, de Kamer ontbonden en de federalistische republiek uitgeroepen werd. De voorzitter der Nat. Vergadering trad rechtstreeks met den genl. Moriones in overleg en benoemde hem tot interimair kapitein-generaal van Madrid. Het voorloopig bewind begaf zich naar de Vergadering en verklaarde dat het zijne porte feuilles nederlag, omdat alleen een homogeen kabinet krachtig tot handhaving der orde kon optreden. De president der Kamer betoogde daarop, dat de Vergadering zich niet ont binden kon, vóór zij haar souverein gezag aan de Constituante, waarvoor hij de verkiezingen op 31 Maart en de bijeenkomst op 20 April voorstelde, had overgedragen, en zou de nieuwe Vergadering de vraagondeelbare of bondgenootschappelijke republiek, moeten uitmaken. De benoeming van een homogeen radicaal kabinet ontried hij, als zullende aanleiding geven tot een geducht-en bloedigen strijd. Het nieuwe bestuur werd daarop verkozen, en het volk, dat op verscheidene plaatsen roode vlaggen geplant had, toonde zich bevredigd. De carlistisehe beweging heeft zich ook tot de provinciën Murcia, Alicante, Leon en Palencia uitgestrekt. Aan den genl. Dorregaray en verscheidene voorname carlisten is het gelukt, Spanje over de landgrenzen binnen te dringen. Ge noemde genl. heeft het bevel in Navarre en de Baskische gewesten op zich genomen en het leger bij proclamatie op geroepen om de zijde van don Carlos te kiezen. De meeste mogendheden hebben de republiek nog niet erkend, in afwachting van hetgeen de Constituante over den regeeringsvorm beslissen zal. 7 Personen van de bemanning der Murillo zijn op vrije voeten gesteld, maar de gezagvoerder en de overige bevinden zich nog in hechtenis. De spaansche brik Marias is den 28 in de haven van Ca- dix met een fransch vaartuig in botsing gekomen en gezonken. Daarbij zijn 92 passagiers omgekomen. In de zitting der Nat. Vergadering van 1 Maart /heeft de heer Figueras uit naam van den minister van oorlog een wetsontwerp voorgelezen, waarbij 50 bataljons, elk van 500 man, en een crediet van 10 miljoen pesetas gevraagd worden ter bestrjjding van den carÜ6tiscben opstand. Den 3 heeft hij voorgesteld, de legatie in Zwitserland te herstellen. Het regeeringsblad van den 2 deelde mededat twee car listisehe benden in Catalonie uiteengejaagd zijn en dat de bende van Ferrea verslagen is. Zij verloor 30 man, waar onder haar aanvoerder. Volgens de Imparcialhebben de regeeringstroependie de carlisten in Lerida vervolgengeweigerdhunne bevel hebbers te gehoorzamen. Er is onverwijld eene deputatie van het provinciaal bestuur derwaarts vertrokken om de orde en de krijgstucht te herstellen, Het verkeer over de spoorwegen tusspben Barcelona en Erankrijk is hersteld. De Koning is den 1 Maart naar het Loo vertrokken. Het japansche gezantschap heeft den 28, geleid door dr. Pompe v. Meerdervoort, Leiden bezocht en de merkwaar digheden aldaar bezichtigd. Den 1 Maart heeft het zijne opwachting gemaakt bij de prinsen v. Oranje, Frederik en Hendrik. Den 2 hebben eenige leden een uitstap naar Am sterdam gemaakt. Den 3 heeft een hunner de Polytechnische School te Delft bezocht, 's Middags heeft het gezantschap bij den minister van buit. zaken gedineerd en 's avonds de voorstelling in den kon. franschen schouwburg bijgewoond. Den 4 is het op nieuw door prins Frederik ontvangen dineerde het bij den heer de GraeJ) v. Polsbroek en woonde het eene soiree bij dr. Pompe v. Meerdervoort bij. Den 5 hebben weder eenige leden Amsterdam en aldaar de Ned. Bank en de Handelmaatschappij bezocht. Andere brachten een bezoek aan Seheveningen. Prins Frederik bood het ge zantschap een diner aan op het Huis de Pauw, 't welk den volgenden dag geschiedde door prins Hendrik. In den morgen van den 7 is het gezantschap per Rijnspoor naar Berlijn vertrokkentot Bent-keim uitgeleid zijnde door de heeren de Graeff v. Polsbroek en v. d. Tak. Staten-Generaal. 2r. Kamer. Den 3 is met 49 tegen 4 st. aangenomen het ontwerp tot onteigening ten behoeve van den aanleg eener algemeene begraafplaats te Voorburg. Het ontwerp tot aanvulling der provinciale wet met bepalin gen ter verzekering der invordering van provinciale belastin gen werd verworpen met 33 tegen 25 st., nadat met 32 tegen 26 st. was aangenomen een amendement van den heer Dumbar, om de militaire inlegering te doen vervallen. Het hoofdbe zwaar tegen dit voor Noordbrabant bestemde ontwerp was de algemeene toepasselijkheid. Den 7 zijn een paar kleine wetsontwerpen aangenomen en is de discussie over de wij ziging der wet op de burgerlijke pensioenen aangevangen. Ingekomen is een ontwerp tot wijziging der wet op de nati onale militie. Benoemingen. De heer Conrad heeft voor de benoeming tot directeur der openbare werken te Amsterdam bedankt. Onderwijs. De gemeenteraad te Almelo heeft besloten tot oprichting eener hoogere burgerschool, waarvan de kosten op f 49000 geraamd zijn. Er zal ook eene burger-avondschool aan kunnen verbonden worden. Voor de oprichting eener practische ambachtsschool te Arn hem is 3000 bijeengebrachtbovendien door de afdeeling der Maatscbappij van Nijverheid 1000 en evenveel door het Nut toegezegd, terwijl 170 ingezetenen zich bereid hebben verklaard tot eene jaarlijksche bijdrage van f 5. Eeesten. Den 5 heeft de gemeente Oudorp het 25jarig huwelijksfeest van den algemeen geachten burgemeester, den beer W. Bos, gevierd. Alle woningen waren met. vlaggen versierd, gemeente- kerk- en polderbesturen, ingezetenen en scbooljeugd deden op verschillende wijze van hunne be langstelling blijken. Het feestvierend echtpaar deed de armen in hunne vreugde deelen, alsmede de schoolkinderen, die in het versierde schoollocaal onthaald werden. TnoRBtCKe-Monuhent. De commissie te Batavia heeft aan de hoofdcommissie hier te lande 6400 overgemaakt. Gieten. Wijlen mej. B. G. Roelofs te Amsterdam heeft, behalve de vroeger gemelde legaten ook f 1000 vermaakt aan de armen der portugeesch-israël. gemeente aldaar. Mevr. de wed. Gubbeltnggeb. Pohl, te Rotterdam, heeft aan de r. c. 8. Josephs-Kerk te Haarlem 1000 vrij van rechten gelegateerd. Gasverlichting, De gemeenteraad van Helleroetsluis heeft besloten, de gasfabriek niet over te nemen, tot vreugde der ingezetenenaangezien de overname geene vermindering der hooge gasprijzenmaar eene verhoogmg van den hoofde- lijken omslag ten gevolge zou hebben gehad. Waterverversching van Amsterdam. De commissie van ingenieursbenoemd tot het doen van voorstellen over de reiniging en reinhouding der wateren en van den bodem dier stad stelt niet minder voor daade oprichting van 4 stoomgemalen bij Zeeburg, bij het werkhuis, bij de cellulaire gevangenis en bij het Oosterdok, het aanleggen van 2 schut sluizen, 9 keersluizen, 1 muur met deuren, 15 stuwen eu 4 schuiven, het demper van de Achter-, Onbekende-, Kromboot- sloot-, Hout- en Snoekjesgraehten en het doorgraven van de Stadsvest bij de Muidergracht en van de Stads-Rietlanden. De declaratiën van de 5 leden der commissie bedragen f 21,396.89. Rampen. Een texelsche visschersschuit is op zee door eene hevige bui met sneeuwjacht overvallen en omgeslagen waardoor de 3 opvarenden hun graf in de golven hebben gevonden. Een hunner laat een weduwe met 4 kinderen na. Den 28 is een 13jarige knaap in de nieuwe diamantslijperij te Amsterdam tusschen de machine geraakt, waardoor zijn hoofd geheel verbrijzeld is. Den 28 heeft in den Oudelandschen Zeedijk onder de ge meente Ouddorp een oeverval plaats gehad; over eene lengte van 150 ellen is de dijk bijna geheel weggezonken; de schade wordt op 100000 begroot. In den nacht van 2-3 Maart is te Groningen het meubel magazijn met de zich daarbij bevindende woning van den heer Bolhuis totaal uitgebrand. In denzelfden nacht ontstond ook brand in de groote sociëteit de Harmonie, welke door spoedige hulp van 2 spuiten bedwongen is. Misdrijven. In den nacht van 2—3 Maart hebben eenige beschonken jongelieden te Puttershoek twist gekregen, met bet gevolg dat een hunner zijnen kameraad met een mes in den buik dood stak. De vermoedelijke dader is in hechtenis genomen. Overleden den 27, te Knijpe, T. H. de Fries, oud 106 jaren die tot aan zijnen dood eene gewenschte gezondheid en het volle gebruik zijner zintuigen genoot. Te Egmqnd aan Zee is den 3 een groote viseb aange komen vermoedelijk een noordkaperzwaar naar gissing 4000 pondtwee derde van het spek leverde na koking 150 kan traan. Ten raadhuize dezer gemeente heeft j.l. Dinsdag de opening der inschrijvingsbiljetten plaats gehad, die waren ingekomen voor het makenleveren en stellen van twee basculeerende bruggen op de daarvoor gestelde hoofden van de Roötorens- eu Accjjnsbruggen alhier, met den volgenden uitslag W. C. en K. de Wit, ingenieurs te Amsterdam 19449, L. J. Enthooen Sf Cie., fabrikanten te 's Gravenhage 22694, D. A. SchretlenLeiden 23300, De directie der ijzergieterij de Prins van Oranje, te 's Gravenhage23774. Ch. Bosch Reitzfabrikant te Nieuwediep «24799,45 G. J. Wispelwey, Zwolle 27450, Het werk werd, als zijnde beneden de raming aangenomen, onmiddellijk aan de laagste inschrijverszijnde de heeren WC. en R. de Wit te Amsterdamvoor de gevorderde som topgewezen, B U R G ILRiTiJ K E STAND. ONDERTROUWD. 1 Mrt. Reiger Albertus Wijker, te Egmond aan Zee, en Aafje de Zeeuw, te Schoorl, onl. te Alkmaar. GETROUWD. 2 Mrt. fpfndert de Jong en Trijntje Dijkman.Dirk Jacobus Kok, wedr- vpn Anna Oatharina Kallanzee, en Trijntje Re zeewed- Egbert van dgp Burg. GEBOREN. 2 Mrt. Margareiha MagdalenaD. van Erans de Vries en Wiegertje Zandburg. MagteltjeD. van Carll Gottfried Kammerer en Gerardina Bonda. 3 Maria MagdalenaD. van Simon Stikkel van Dam en Trijntje Stikkel. lsaak, Z. van Aron Prins en Roosje de Jonge. Elisabeth CatharinaD. van Petrus Bartholomeus Hulskamp en Wilhelmina Smit. 5 v Johannes Simon, Z. van Johannes Morsch en Guurtje Terra. Meindert, Z. van Johannes Teders en Aaltje van Batenburg. 6 MaarijeD. van Jacob Romijn en Christina Anna Hazes. 7 Geertje, D. van Joseph Esbach en Antje van den Dam. Fredrik Siegmond Gottfried, Z. van Fredrik Siegmond Gottfried Henning en Maria Geertruida de de Graaff. OVERLEDEN. 28 Feb. Cornelis Z. van Cornelis Kramer en Grietje Borst 3 j. en 4 m. Jan Knijper, 25 j. 4 Mrt. Jacoba Klaassen echtg. van Petrus Johannes Peters, 28 j. - Johanna Davina Moutonechtg. van Pieter Hendrik Vreede, 37 j. 5 Adrianiis Antonius RichardusL. van Willem Veer en Johanna Broese, 3 w. 6 Hendrikus Steenbergen, 66 j. Leendert de Rover, 70 j. 7 Pieter Spierdijk, 36 j. VEILING VAN VAS TE GO E DE R EN. Door den Notaris W. F. G. L. GOUWE. 1. Winkelhuis, n.z. Schapensteeg, sectie A 171. Str. F. Bakker f 5100 2. Pakhuis, w.z. Achterstraat, A 1536. Str H. Lobach 710 3. Winkelh., hoek Nieuwesloot en Hoogstraat, A 1903. Str. P. Sloothoofd 3775 (Afslag 12 Maart.) 6 Maart. Door den Notaris J. G. A. VERHOEFF. 1. HeerenhuisKantoor, Pakhuis, Wagenhuis, Ritsevoort, A 644 en 646. Str. dr. J. P. Koorn .f 5700 2. Touwslagerij de Fisscherij, met 2 overdekte lijn banen, werkplaatsen enz. en land, A 1811,1812, 1814, 1815, 1820, 1885 en 1886, groot ,76.29 Str. P. Roskam 3. Huis en Tuin, BeukenlaanE 68. Str. A. J. Oortmeijer (Afslag 13 Maart.) 7 Maart. Door den Notaris W. F. G. L. GOUWE. Huismanswoning, Stal, Tuin, Boomgaard en Weiland, Boe- kelerbrugje, F 104 en 105, groot ,61,36. Str G. de Jong f 2300 Verhoogd door JHein met 1000 Alkmaar 3 Maart. Aangevoerd 3 Koeien f 250 a 315, 64 vette Kalveren f 48 a 115, 47 nucht. dito f 4 a 16, 34 vette Varkens 58 a 68 ets. per kilogr. 7 Mrt. Kleine kaas 35, commissie t 33,50, middelbare (gras) 38 (hooi) f 34laagste prijs f 20 aangevoerd 127 stapels, wegende 23791 NP. Ter graanmarkt aangevoerd ruim 2500 hectolitersTarwe f 12,50 Rogge,/7,50 Gerst 60 kilo 6,25 idem ehev. f 7,50Haver 45 kilo f 4.25 50 kilo f 5,25, Paardenboonen f 7,50, bruine 13, groene Erwten 15, graauwe f 14,75. 8 Mrt. Aangevoerd 9 Paarden f 75 a 250, 10 Koeien 10000 1275 185 a 275, 150 nucht. Kalveren f 4 a 16, 679 Schapen f 21 a +3, 202 magere Varkens 23 a 43 142 Biggen f 11 a 15, Boter per kop t 0.85 0.90. Hoorn 6 Mrt. Kleine kaas f 34,25, verkocht 44 stapels wegende 8944 kilogrammen. Medemblik 5 Mrt. Aangevoerd 550 Koppen Boter f 1,30 per kilogr.. Kipeieren f 3, Eenden dito f 3,50 per 100. Purinerende 4 Mrt. Aangevoerd 104 Runderen, 15 Paar den, 71 vette Kalveren 0,70 a 0,90 per kilogr., 370 nucht. dito 6 a 16. 19 vette Varkens 50 a 66 ets. per kilogr., 40 magere dito f 24 a 30, 140 Biggen /8 a 13, 593 Schapen en Lammeren, Kippeneieren 3, Eenden dito 3,50 per 100, Boter 1,37 j. a 1,45 per kilogr. Kleine kaas f 34, mid delbare dito 34 Schagen 6 Mrt. Aangevoerd 1 Paard f 140, 15 gelde Koeien60 a 210, Kalfkoeijen 260 a 290, 70 nucht. Kal veren f 7 a 18, 320 Schapen magere f 42 a 43, Overhou- ders 28 a 42, Bokken en Geiten 2 a 7, 11 magere Var kens f 17 a 24 33 Biggen f 9 a 13, Konijnen 10 a 75, Duiven 10 a 100, Kippen 75 a 200, Eenden 70 a 100 ets. per stukBoter 1,26 per kilogr., Kaas 40 a 45 ets. per kilo.. Kippeneieren f 2,50 a 2,70, Eenden dito 3,50 a 3,75 per lOO. Schiedam 6 Mrt. Moutwijn f 14,25, Jenever f 19,75. 7 Mrt. Moutwijn 14,50. Londen 3 Maart. Aangevoerd 2200 Runderen 6.4., 10000 Schapen en Lamm. 8., 100 Kalveren 6., 100 Varkens 4.6. 6 Mrt Aangevoerd 700 Runderen 6.2., 5UOO Schapen en Lamm. 8., 200 Kalveren 6.4., 100 Varkens 4.8. Amsterdam 8 Maart. Nederl. C. N.Sch. 2jpct. dito dito 3 dito dito 4 Spanje, Obligat. 3 dito Binnenl. 3 Portugal 1853 3 Rusl. 1798-1816 5 Oblig.-leen. 1864 5 dito 1866 Aand.Z.Rs. 1864 dito dito 1866 Oostenr. Obl. inp. dito in Zilver Aandeelen 1854 dito 1860 dito 1864 Turk. Obl. 1865 5 pet. Egypte 1868 7 N. Ameriku 1882 6 pet. dito 1885 6 Brazil. Obl. 1865 5 i/ftrï'feObl.1851 3 Maatsch.expl. Staats-sp. Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. Russ.Sp.»Jelez" 5 Aand. Balt.-Spoorweg Ulin. Cent.-Spw. Mts. Ct. v. Aand. Chicago N. WestCert. St. Paul&Pacilies Spoorw.Obl. 2' S. 7 pet. UnionPuc.Hoofdl.6 Chicago Z.W. 7 Obl. L.G. Maxw. 6 St„Vincent.Br.7 Alt.Miss Ohio 7 1074 764 614 744 180J 6I4 674 Hunne dankbare kinderen* W®' Alkmaar5 Maart 1873. 2 Door Gods goedheid vieren wij heden $j§ dankbaar onze o ^3ty,oÖo5€^;coOoj€3c van KLAAS TAK, /als landbouwarbeider op de Hofstede genaamds Kom en ga in vrede, bij wijl°n P. Kos, thans Corn. Kos Pz. jt VeldOude Niedorp, Uit erkentelijkheid/ 8 Maart '73 CORN». KOS Pz.f Bevallen van eene Dochter van DAM STIKKEL. 3 Maart 1873 T. STIKKEL Bevallen van een Zoon A M. SMIT—BERGMAN. Medemblik, 3 Maart 1873. Bevallen van een Zoon M. G. DE GRAAFF, Echtgenoote van F. S. G. HENNING. Alkmaar, 7 Maart 1873. Overleden, na een korte doch hevige ongesteld heid, Vrouwe JOHANNA DAVINA MOUTON, geliefde echtgenoot van P. H. VREEDE. Alkmaar, 4 Maart 1873. Op den 6 Maart 1873 overleed te Alkmaar, na eene 22jarige getrouwe en ijverige plichtsbetrachting, in dienst der Firma W. SCHUURMAN Comp., L. DE ROOVER, oud 70 jaren. De Firma W. SCHUURMAN Comp. Doctor DORBECK betuigtook namens de zijnen, voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van hier als eldejs tijdens zijne ziekteden hartelijksten dank. De ondergeteekende zegt door deze hartelijk dank aan allen die bewijzen gaven van deelneming in het overlijden zijner geliefde echtgenoote. Alkmaar7 Maart '73 VV. RUIJS Thzn. De ondergeteekende betuigt zijnen hartelijken dank voor de ondersteuning, hem bij het verlaten zijner betrekking zoo welwillend toegezegd. J. M. BOK.

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 2