No. 11. Vijfenzeventigste Jaargang. 1873. ZONDAG J6 MAART. ©fficicel (Bcbceltc. &2Hckcltjk0chc IScrichtcu Duitschland ■Binnenland. Jngczottbeu Stukken. £?tabs-iTtteuu)0. A L k M A A S C ECOl'IIANT. Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prys per kwartaal f 0,6&, franco per post O.SO, afzonderlijke nommers S Cents. Brieven franco aan de Uitgevers IIE RMCOSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 1—5 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. Rij deze Courant behoort een Bijblad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen mits deze ter kennisse van de ingezetenendat de lijsten aanwijzende de personeD die bevoegd zijn tot het kiezen van leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraadzijn opgemaakt en voorloopig vastgesteld en van heden af, gedu rende veertien dagen op de Secretarie dezer Gemeentevan van des morgens 10 tot des namiddags 2 ure (de Zondagen alleen uitgezonderd) voor een ieder ter inzage zijn gelegd terwijl zij die zich daarop niet geplaatst vinden of vermeenen mogten dat anderen daarop ten onregte zijn gebragt, worden uitgenoodigd hnnne bezwaren bij verzoekschriftdoor de noodige bewijsstukken gestaafd binnen veertien dagen na dato dezer aan den Gemeenteraad in te dienen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 11 Maart 1873. l)e Secretaris NUHOUT van der VEEN. KIEZERSLIJSTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR Gezien art. 35, 2« lid der wet van 4 Julij 1850, (Staats blad no. 37) regelende het kiesregtmaken bij deze den ingezetenen bekend, dat bij de herziening der lijsten, aan wijzende de personen die bevoegd zijn tot, het kiezen van leden voor de Ttceede Kamer der Staten Generaal, de Pro vinciale Staten en den Gemeenteraadde namen der navol gende personenwegens het verliezen van een of meer ge vorderde vereischten of uithoofde van overlijden daarop zijn geschraptals A WEGENS HET VERLIEZEN VAN EEN OF MEER DER GEVORDERDE VEREISCHTEN. 1». Voor de Tweede Kamer der Staten Generaal en de Provinciale Staten. F. W. A. Brom, J. Bronkhuijze, A. P. Burger, G. D. ClausingB. L. Cliteur, G. Coster, J. W. Dunnewold J. van Dijk, D. Geels, H. Gelder, D. Hageman E. D. Hamburger, G. Keijzer, W. KlaassenH. E. ten Kleij K, RoopmanK. Koopman W. LansC. Luycx N. C. Maarschalk P- van der Meer, C. Perk, J. L. Pe ters T. J. Schrader, D. SpijkermanM, Staadegaard A. Stikkel, M. J. Stucki, B. Termaat, J. H. Verhoeve, P. de Vries en K. de Vries. 1°. Voor den Gemeenteraad. N. AdolfC. Bakker, J. Beets JBezaan N. Bruin G. D. ClausingB. L. Cliteur, G. Coster, J. van Dijk B. J. Fortuin, J. H. J. Hofhuis, A Jacobse, C. Jans, P. van de Kapelle J. F. Keve, G. Keijzer, W. Klaas sen, J. C. Kleberg, K. Koopman, K. Koopman, Koorn, J. B. KuhneW. Lans, C. Luycx, N. C. Maarschalk, P. van der Meer, J. NihheringJ. Noort, H. Over, J. L. Peters, P. Peters, J. Phaff, J. Potman, J. Reli, P. RoliM. StaadegaardA. StikkelM. J. Stucki O. van der Tand. B. WEGENS OVERLIJDEN. F. Adolf, C. Beneden, J. BossertW. Groot, J. Klein, J- Kuijt, G. LuijmesM. M. ManheimJ. A. Peeters, O. PosT. RuigewaardA. J. J. SehoorlC. Storm. Burgemeester en Wethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 11 Maart 1873. Be Secretaris NUHOUT van der VEEN. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de 1". helft der maand Februari 1873. SCHEFFER, J. SLEESWIJK, Amsterdam; J. M STEE LING, Arnhem; KATOO TUINEGA, 's Gravenhage;T. BUIS, Haarlemmermeer; K. JONKER, St. Pancras; K. WILE, Rotterdam; J. BRITH, Ursem; Wed. GROEN, Wieringer- waard; W. SCHOUWTE, de Zijp. Van de Hulpkantoren BurgerbrugP. BANNING, Zijpersluis. RustenburgS. KLOET, Amsterdam. De boekdrukkersbazen te Leipzig, Hannover, Brunswijk, Breslau, Munchen en in nagenoeg alle groote duitsche steden hebben den 8, ingevolge het door de leipziger boekdrukkers- vereeniging genomen besluit, al hunne tot het sfnlr-verbond behoorende drukkers- en zettersgezellen uit hunne dienst ontslagen. Te Breslau hebben ten gevolge daarvan de (niet in dezen maatregel begrepen) zetters eener drukkerij den arbeid gestaakt. De eigenaars der overige drukkerijen zon den daarop hunne leergasten tot hulp naar de bedoelde drukkerij waartegen echter de zetters van andere drukke rijen zich hebben verzet. De eigenaars van courant-druk kerijen ten gevolge van een en ander tijdelijk in verlegen heidhebben besloten om vooreerst enkel eene gemeenschap pelijke courant het licht te doen zien. Pruisen. Den 1 Maart hebben de eigenaars der drosch- ken te Berlijn strike gemaakt, uit ontevredenheid over een reglement van policie't welk dien dag in werking zou treden. Hunne Vereeniging had besloten, liever van de aan hare leden verleende concessie geen gebruik te maken, dan zieh naar dit reglement te voegen. De policie had harer zijds zooveel mogelijk gezorgd voor het plaatsen van omni bussen en pakdragers bij de spoorwegstationsen moest 's avonds tusschenbride komen om het omverwerpen der rijtuigen door de strike-makende koeteiers te beletten. Zij heeft de eigenaars der droschken den 4 voor de laatste maal piet intrekking hunner concessie gedreigd. Het pu bliek is in deze kwestie geheel op de hand der policie, wegens de aanmatigende eischen der eigenaars en de onbe schoftheid der koetsiers. De algemeene vergadering der ei genaars heeft den 4 hare permanente commissie gemachtigd om met de politie in onderhandeling te treden. In eene den 5 door de eigenaars gehouden vergadering is een antwoord van den minister voor den handel op een aan den Keizer gericht adres voorgelezen. In dat antwoord werd een grondig onderzoek toegezegd en de verwachting te kennen gegeven, dat de adressantenuit aanmerking van het in deze zaak betrokken belang van het openbaar verkeer, hun bedrijf onverwijld zouden hervatten. De vergadering heeft daarop haar bestuur gemachtigd om tot na den afloop van bet inge stelde onderzoek het oude tarief weder in werking te brengen. Het bestuur is daarna met den minister en den president van policie in onderhandeling getreden, en heeft den 6 de eige naars bij aanplakbiljetten aangemaand, de nieuwe tarieven in ontvangst te nemen en de dienst te hervatten, wijl de Keizer zidks verlangde, totdat het door Z. M. toegezegde onder zoek zou zijn afgeloopen. De Vereeniging was waarschijnlijk blijde zulk een voorwendsel te vinden, daar er zich reeds 2 vennootschappen gevormd en concessie gevraagd hadden om 30U0 a 4000 droschken voor het publick beschikbaar te stel len. De eigenaars worden nu bedreigd door eene strike der koetsiers, die zich mede vereenigd hebben en met de bestaande conditiën niet langer te vreden zijn. In het Huis der Afgevaardigden heeft de minister voor den landbouw den 5 geantwoord op de interpellatie van den heer Bonalies over de te nemen maatregelen bij het eventueel uitbreken in Pruisen van de americaansche paardenziekte. De minister heeft verklaard, dat zoowel de pruisisehe re geering als de Rijks-kanselarij den loop dier ziekte "gn haar ontstaan af zorgvuldig had gadegeslagen. Die ziekte was van denzelfden aard als de influenza, die in het begin dezer eeuw in Duitschland geheerscht hadmaar zij bezat een minder kwaadaardig karakter; immers de sterfte bedroeg thans slechts 1 a 4 pc. van de aangetaste paarden. Tot dusver was men in Pruisen niet tot het verordenen van exceptioneele maatregelen overgegaandaar deze alleen in gemeen overleg mei Engeland FrankrjjkDenemarken en Nederland genomen konden worden. Den 5 is met 206 tegen 116 st. aangenomen het ontwerp ter verhooging der reis- en verblijfkosten voor de leden; de vergoeding per dag is daarbij van 3 tot 5 th. verhoogd. Den 6 is met 202 tegen 123 aangenomen een door de fortschritts-partij en het clerikale centrum ondersteund voor stel van den heer Bernards om de belasting der dagbladpers met 1 Juli opteheffen; de voorstanders beweerden, dat de reden van hare invoering met den tegenwoordigen gunstigen finajiciëelen toestand vervallen was, en de ministers van binn. zaken en van financiën, dat bij de stijging der uitgaven de opbrengst van I miljoen th. niet te missen was. Den 7 zijn bij derde lezing aangenomen het wetsontwerp tot wijziging der klassenbelasting, dat tot opheffing der be lasting op het geslacht en het gemaal en de ontwerpen ter verhooging der reis- en verblijfkosten van ambtenaren en Afgevaardigdeneen voorstel om de vergoeding der verblijf kosten voor de te Berlijn wonende Afgevaardigden niet te verhoogen is verworpen. Daarna heeft het Huis een begin gemaakt met de tweede lezing der 4 kerkelijk-politieke wetten. In tegenspraak met de door de regeering in Nov. uitge vaardigde verordening, waarbij het gebruik der duitsche taal is voorgeschreven voor het godsdienstonderwijs in alle hoo- gere scholen der provincie Posen, met uitzondering van de laagste klasse der gymnasiën te Posen en Ostrowo en der reaalschool te Posen heeft de aartsbisschop van Posen alle geestelijken en godsdienst-onderwijzers gelast om zich in de lagere klasse van alle scholen te bedienen van de moedertaal van de meerderheid der scholierenwelke in verreweg de meeste scholen het poolsch is. Vervolg der Buitenlandsche Berichten in het Bijblad. De Koningin is den 11 uit Stuttgart te 's Gravenhage teruggekeerd. Staten-Generaal. Het wetsontwerp van den heer v. Bou ten heeft de strekking om het in dienst nemen van kinderen beneden de 12 jarei strafbaar te stellen, en aan de gemeente raden machtiging te verleenen leerplichtigheid voor kinderen van 8 tot 12 jaren intevoeren. Op vergunning van B. en W. zouden kinderen van 10 tot 12 jaren in fabrieken werkzaam mogen zijn, maar niet langer dan 6 uren daags en onder verplichting om 3 uren daags ter school te gaan. Het wetsontwerp betreffende de nationale militie strekt tot afschaffing der plaatsvervanging en nummerverwisseling. Wie zich vóór de loting als vrijwilligers aanmeldenzullen niet verplicht zijn in de kazerne te wonen of aan de menage deel te nemenzooveel doenlijk is bij fiet corps en het garnizoen hunner verkiezing geplaatst worden, var. 1 tot 3 jaren uitstel der eerste oefening kunnen erlangen, en niet begrepen worden onder het gedeelte der militie dat in dienst kan worden ge houden. De 2'. Kamer heeft den 10 aangenomen eenige voordrachten betreffende de kroondomeinen en het ontwerp tot verandering der grens tusschen SchiedamDelfshaven en Charloisden 11 het wetsontwerp tot wijziging der pensioenwetwaarbij de doorloopende korting van 2 p.c. vervalt, met 49 tegen 14 st. Den 12 hebben de stemmen gestaakt over de conclusie der commissie omtrent de stukken betreffende de regeling der suikercultuur in Iudie, inhoudende, dat bij de uitvoering der wet van 21 Juli'70 de belangen der schatkist, der industrie en der bevolking niet voldoende behartigd zijn. In plaats van het voorstel van den voorzitterom den 17 het ontwerp tot herzieniug van den census in behandeling te nemen, werd met 43 tegen 16 st. aangenomen het voorstel van den heer o. Reenenom het door de regeering aangeboden onderzoek aantenemen en hangende dat onderzoek de verdere behan deling voorloopig te verdagen. Ingekomen is een wetsontwerp houdende nadere wijziging van al. 2 art. 4 der wet van 8 Aug. '63tot opheffing der slavernij in Suriname. Spoorwegen. De gemeenteraad van Schoonhoven heeft op het adres van de heeren v. d. Ouwelant te Parijs en Mon- tijn te Goudabesloten tot afstand van gemeentegrond en tot geldelijke ondersteuning der spoorweg-onderneming Rot- terdam-Schoonhoven-Arnhem-Munster. De jongste aanvraag om oonoessie der Rijnspoorweg-maat schappij geldt eene lijn Veenendaal-Apeldoorn-Deventer-prui- sische grenzenvoor eene verbinding van Amsterdam op Hamburg. Stoom vaart. De Americaansche Stoomvaart-Vereeniging, tot nu toe gedreven onder de firma Plate, Reuchlin 8f Cie., zal overgaan in eene naamlooze vennootschap, de Neder- landsch-Americaansche Stoomvaart-Maatschappijwelke bij de 2 bestaande nog 2 groote stoombooten zal doen aanbou wen om eene geregelde halfinaandelijksche dienst te orga- niseeren. Het eerste nieuwe stoomschip zal genoemd wor den naar den heer kV. A. Scholten te Groningendie zich zeer belangrijk in de zaak geïnterresseerd heelt. Scheepvaart. Onze handelsvloot telde op 31 Dec. 1871 1902 schepen, metende 260549 lasten. Volgens de in 1872 ingekomen berichten, zijn verongelukt, gesloopt enz, 101 schepen en zijn aan 55 nieuwe eerste zeebrieven uitgereikt. Op 31 Deo. 1872 waren aanwezig 1856 schepen, metende 261184 lasten. Ingeklaard zijn in 1872 2829 schepen onder nederl. vlag, metende 760783, onder andere vlaggen 5742, metende 1930510 tonnen, en in ballast 498, metende 2691293 tonnen. Uitge klaard zijn onder nederl. vlag 1981 schepen, metende 517426 tonnen; onder andere vlaggen 2979, metende 1040850 tonnen; in ballast 4125, metende 1225944 tonnen. Landbouw. Te Apeldoorn is, onder directie van den heer J. B. Snellen, eene met een kapitaal van 250,000 werkende vennootschap, „Maatschappij van Landontginning" genaamd, gevestigd, ten doel hebbende de ontginning van woeste gron den in Nederland. Onderwijs. De gemeenteraad van Apeldoorn heeft het voor stel van den voorzitter tot oprichting eener hoogere burgerschool met 9 tegen 5 st. verworpen. Daarentegen is besloten, de open bare school voor lager en meer uitgebreidlager onderwijs uvan Rins bergen/' (eerstdaags vacant) te hervormen in eene bijzon dere school met eene subsidie van 10U0. In eene den 2 te te Amsterdam, onder presidium van prof. Beth gehouden bijeenkomst, is besloten tot oprichting van een Aardrijkskundig Genootschap. B. en W. van Rotterdam hebben den gemeenteraad voor gesteld eene hoogere burgerschool voor meisjes, begroot op 130U00 aan de Witte de Withstraat te stichten, aangezien de school aan de Scheepmakershaven te klein wordt. Aanbestedingen. Den 3, te Medemblik, het bouwen van een vereenigd post- en telegraafkantoor met directeurswoning, minste inschr. T. Laan, te Oostwoud, voor 7600. Den 5, aan het ministerie van binn. zaken, het voltooien der schutsluis voor de doorgraving der Ruigeplaat te Delfs haven, minste inschr. A. C. Verploeg en A. G. den Boestert, te Woubrugge en Waardenburg, voor 88,800. Bouwwerken. Te Amsterdam isonder directie der heeren G. A. tieineken en P. C. v. Beeck Vollenhoveneene „Woning-Maatschappij" met een kapitaal van f 400,000 op gericht ten doel hebbende het bouwen en verhuren van woningen, meerendeels geschikt voor den ambachtsstand. De gemeenteraad van Deventer heeft den aankoop van eenige perceeleu voor 2186l^goedgekeurd ten behoeve van een toegangsweg tot de spoorwegstation. De gemeenteraad van Amsterdam heeft B. en W. gemach tigd tot onderhandschen aankoop van gronden in den Bin- nendijkschen-Buitenvelderschen polder, ten behoeve van den aanleg van eene gracht en straten. Indijking. De nieuw bedijkte polder in het Zwin heeft naar de beide souvereinen van Nederland en Belgie den naam ontvangen van Willem-Leopold-polder. Giften. W ijlen jonkvr. II. B. v. d. Burch v. Spieringshoek, te Velp, heeft aan de inrichting voor havelooze kinderen te Amsterdamaan het toevluchtsoord voor arme weezen te Neerbosch en aan de Vereeniging voor christ. nat.onderwijs elk f 2000, vrjj van successierecht, gelegateerd. Wjjlen ror. R. baron Sandoerg te Zwolle heeft aan het weeshuis der herv. gemeente aldaar 2000 en aan de alge meene armen 1000 gelegateerd. Wijlen de heer A. de Landmeter te Middelburg heeft aan het burgerweeshuis aldaar f 5000 en aan de herv. dia conie f 2000 gelegateerd. Geschenken. Een tiental studenten te Leiden hebben den heeren A. v. Wichen en P. Moutcer, die onlangs hun 50jarig jubileum als hulponderwijzers aan de gemeentescholen te Amsterdam vierden en bij die gelegenheid blijken van belang stelling van het gemeentebestuur en van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen ontvingen, elk een zilveren inktkoker met inscriptie vereerden zieh tot een gezelschap geconsti- tuëerd om den onderwijzersstand Te steunen en voor te staan. Rampen. Den 8 is op de gronden van Vlieland vergaan de italiaansche hark Gabrielevan Uraguay naar Hamburg bestemd. De 11 man der equipage en een engelsehe loods zijnin weerwil van de onstuimige zeein herhaalde reizen met de jol der loodsschuit Vlieland No. 4,„schipper NP. Koudenlurg, gered. Rechtszaken. De Hooge Raad heeft den 10 verworpen het beroep van de wed. Kees en v. Tongeren tegen het arrest van het hof van Utrechtwaarbij zij veroordeeld zijn tot tuchthuisstraf wegens den moord, in December 1871 te Heemstede gepleegd. De vermoedelijke medeplichtige aan den dubbelen moord te 's Gravenhage k erlind is den 10 uit Havre aldaar aan gebracht. De aartsbisschop en bisschoppen van Nederland hebben een gezamenlijk schrijven gericht aan de bisschoppen van Duitschland, om hen geluk te wenschen met het memorandum, te Fulda uitgevaardigd, en met de krachtige houding, door hen tegenover de vervolging aangenomen. Ook aan den bis schop van Basel en msgr. Mermillod hebben zij een gezamen lijk se irijven van gelijke strekking gezonden. Staats-Loterij. Trekking der lv klasse. No. 16039 20000, No. 10824 f 50u0, No. 19374 f 2000, No. 17085 en 17437/1500, No. 1528, 9687, 9970,14424 en 15309/1000. Uitslag der veiling, 12 Maart 1873 door den Notaris P. van LEEUWEN, te Warmenhuizengehouden: Huismanswoning, 2 boeten en erve en weiland samen groot 3,45,10 15.075, 3 Stukken weiland, samen groot 8,46,80 u 31.005, 2 Dito, samen groot 4,23,30 14.150, 1 Stuk bouwlandgroot 0,86,30 3204, 1 Stuk rietlandgroot 0,24.40 675, 2 Stukken weiland, onder Haringcarspel, samen groot 4,46,00 15,330,— Vrijdag 21 Maart zal de liedertafel Arionversterkt door de dames-zangvereeniging, een uitvoering geven. Een kunst genot is den bezoekers bereid. Niet alleen de keuze der stukken, Stabat mater van Rossini, Psalm 146 van Perhulst, een Koor uit die Macabe'ér van Beethooen en een uit de Sam son van Handelmaar ook de solisten die dan zullen op treden geven recht tot die uitspraak. Immers mejuffrouw Wilhelmina Gips uit Dordrecht, tegenwoordig de grootste nederlandsche zangeres in ons vaderland en die binnen kort naar Londen vertrektzal de sopraan-solo's zingen, terwijl een bekwaam en hier ter stede zeer gunstig bekend dilettant uit Hoorn welwillend de bas-solo's op zich geno i.en heeft. En als we er nu nog bijvoegen, dat de altpari ij door onze hoog gevierde zangeres zal vervuld worden en de talentvolle directeur zich zal laten hooren in de gevoelvolle Stabat mater, dan zal dit zeker voldoende zijn om een talrijk publiek te verwachten. F. In de vergadering van het departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen van j.l. Dinsdag, druk bezocht zoo door de leden als door stadgenooten en vreemdelingendie van de gelegenheid tot introductie gebruik hadden gemaakt, viel den hoorders uitstekend genot ten deel door de voor drachten van mevr. Kleinc-Gartman het kind op het graf van ten Katehet doode paard van Hofdijk en Jan Jansen van Beets de kwartet-uitvoering van mr. en mevr. v. d. Mie den v. Opmeer en de heeren Otto, en het vioolspel van den heer JQtto. Brengen wij hulde aan de groote talenten van Neer- lands eerste tooneelkunstenares, wij mogen ook onzen lof en dank niet onthouden aan hen diebereidwillig om het kunstgevoel van anderen te streelendoor hunne muzikale gaven deden blijken met hoe gelukkig gevolg zij de toonkunst beoefenen. De Algemeene Commissie tot regeling van het derde eeuw feest van Alkmaars Ontzet in 1573 heeft het model voor een opterichten monument van den heer F. Strackéhoogleeraar aan 's Rijks-Academie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam, na te zijn voorgelicht door de jury van beoordceling, be staande uit de heeren WJ. Hofdijk, J. H. Rennefeld en B. Wijnveld Jr., die hunne hooge ingenomenheid met dezen kunstarbeid betuigdendefinitief aangenomen. Het beeld, dat in heilbronner steen moet gebeiteld wordenstelt eene Victoria voor var. Alkmaar begint de Victorie! die, in een rustigen stand geplaatst, met den opgeheven rechterarm in eene afwerende houding naar Oudorp zal heenwijzen, waar zieh het spaansche hoofdkwartier, tijdens het beleg, bevond. De linkerarm houdt eene eikentak benevens een zwaard, om aantetoonen langs welken weg de victorie verkregen werd. Ook is het hoofd met een krans van eikenloof omwonden. De aan eene Victorie eigene vleugels ziju in opgeheven stand voorgesteldom aan het beeld een triumphantelijk karakter te geven. Met genoegen verneemt mendat te Amsterdam en 's Gravenhage zich commissiën gevormd hebben, om Alk maar dit beeld te helpen doen verrijzen. Inderdaad, als overal de vaderlandsche geest even warm is als in het vaak vergeten Petten, dat f 66 geschonken heeft, dan voorzeker zal Ne derland zonder moeite een nieuw kunstgewrocht te Alkmaar kunnen aanwijzen. VEILING VAN VASTE GOEDER EN. 12 ïvlcicirt Door den Notaris W. F. G. L. GOUWE. 1. Winkelhuis, n.z. Schapensteeg, sectie A 171. Str. Jt. Bakker f 5100 Verhoogd door H. J. Ansingh met 1500 2. Pakhuis, w.z. Achterstraat, A 1536. Str H. Lobach 710 Niet verhoogd. No. 1 en 2 gecomb. 7310. St. Jv. Ttcisk 7460 Opgehouden op50 3. Winkelh., Ifoek Nieuwesloot en Hoogstraat, A 1903. Str. P. Hloothoofd 3775 Verhoogd door M. Telleman met 650 13 Maart. Door den Notaris J. G. A. VERHOEFF. 1. Heerenhnis, Kantoor, Pakhuis, Wagenhuis, Ritsevoort, A 644 en 646. Str. dr. J. P. Koorn 5700 Verhoogd door denzelfde met 150 2. Touwslagerij de Pisscherij, met 2 overdekte lijn banen, werkplaatsen enz. en land, A 1811,1812, 1814, 1815, 1820, 1885 en 1886, groot,76,29. Str. P. Roskam n 10000 Verhoogd door JJ. Schouten met 2800 No. 1 en 2 gecomb. 18650. Str. IkF. Stoel 18670 Niet verhoogd. 3. Huis en Tuin, BeukenlaanE 68. Str. A. J. Oortmeijer 1275 Niet verhoogd.

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 1