I i\u. 12 Vijfenzeventigste Jaargang. 1873. ZONDAG 23 MAART. ©fftciccl (Bcbccltc «LSlckcÜjfischc ficrtchlctt Duitschland Helgic. Frankrijk. Ilinnenland. ,S»tab9~J!lieut09. L I A A R S C H E C 0 11 R A X T. Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prjjs per kwartaal f 0,65, franco per post/- 0,t>0. afzonderlijke nommers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM". COSTEtt ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend noramer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. om it De COMMISSARIS des KONINGS in de provincie NOORDHOLLAN D herinnert alle autoriteiten en een ieder die daarbij belang beeft aan de bepalingen der wet van den S November 1815 (Staatsblad No. 51) en aan den inhoud "an art, 29 der wet van den 5 October 18 tl (Staatsblad No. 40), betreffende de verevening van schuldvorderingen ten laste van het Rijkmet aanmaning om zoodanige schuldvorderingen too spoedig mogelijkimmers voor den rerslen Juli aanstaande intedienenaangezien aan die wetsbe palingen zoo nu als in het vervolg stiptelijk de hand zal wor den gehouden. De Commissaris des Konings voornoemd, Haarlem, den 19 Maart 1873. RöELL. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeen»' kennis dat de (loorvaili't door de Itooforcnshrilg van af 7 April 1S73 tot nadere aankondiging zal zijn gesloten. Burgemeester en W elhouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 17 Ji«wfl873. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. POLITIE. Ter terugbekoming aan het commissariaat van politie voor- 1 an den het navolgende gevondene, als: een boezelaar; een gouden kruisjeeen zijden doekeen zweep een gouden oor bel een wollen halsdoek een gouden oorknopjeeen koperen honden halsband; een halsdoek; een gouden ring; een paar handschoenen; een zak haver; een laddertje; een bosje sleutels. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de 2«. helft der maand Februari 1873. J. DUTÏER. Alkmaar; A. LUIKS J. A. VELTMAN Amsterdam; WILLEMS, C. APPEL. Heer Hugo Waard; .f. KLEBERG, Leiden; J. H. MISSET, Nieuwe Diep; PEE REBOOM, J. OOITJES, D. HELDRING, Schermer; B. van EIJG, Texel; B. MEIN, Utrecht; van ARKEL, Zijpe. Den 12 heeft de Keizer den Rijksdag geopend. Onder de toegezegde wetsontwerpen komen voor, de reeds bekende nieuwe muntwet en de vestingwet, alsmede ontwerpen be treffende de vloot en het leger. Omtrent Frankrijk werd mede gedeeld, dat het de betaling der overeengekomen termijnen vervroegd had. en dat thans het tijdstip genaderd was tot regeling der daarop betrekking hebbende kwestiën, welker beslissing was voorbehouden, 's Keizers vertrouwen, verleden jaar uitgesproken, op eene geruststellende ontwikkeling van Frankrijks binnenlandsche aangelegenheden, was niet teleur- esteld gewordenen hij vond daarin grond voor de ver wachting, dat de tijd voor eene volledige financiëele afreke ning met Frankrijk niet verre meer was en dat de geheele c ntruiming van het fransche grondgebied zou kunnen ver vroegd worden. Den 13 zijn de vorige president (Simson), de wee-presi denten (Hohenlohe en v. Benningsen) en de secretarissen bij reclamatie als zoodanig herkozen. Graaf zu Eulenourg tot opperpresident, der provincie Han nover bevorderd zijnde, is graaf v. Arnim-Hoytzenburg tot president van Lotharingen benoemdten gevolge waarvan deze zijn mandaat als lid van den Rijksdag heeft nedergelegd. Den 15 is te Berlijn tussehen Frankrijk en Duitschland «ene overeenkomst gesloten betreffende de kwijting van bet \ijfde miljard der oorlogsschuld. Den 5 Mei zal het restant van het vierde en vervolgens in 4 maandelijksche termijnen het vijfde gestort worden. De departementen van de Arden nen Maas, Meurthe en Moezel, en Vogeesen. en de stad en het district van Belfort zullen in de maand Juli en de vesting Verdun met haar rayon, benevens als étappen op den weg naar Metz de steden Conflans en Etain, binnen 14 dagen na de betaling der laatste termijn (5 Sept.) door de duitschers ontruimd worden. Volgens het verdrag van 29 Juni 1872 had Frankrjjk met de betaiing van het vierde miljard tot. 1 Maart '74 en van het vijfde tot 1 Maart '75, en had Duitschland met de ontruiming der 4 departementen en van Belfort tot aan de volkomen afbetaling kunnen wachten. De fransche gezant te Berlijn heeft's avonds na de on- derteekening van het, tractaateen schitterend feest gegeven, 't welk door Keizer Wtlhelm. diens gemalin en al de prinsen en prinsessen van het keizerlijke Huisdoor prins Bismarck, de gezamenlijke ministers enz. is bijgewoond. Pruisen. De Kroonprins is den 11, na een langdurig verblijf te Wiesbaden tot volkomen herstel eener ingewands ziekte te Berlijn teruggekeerd en aldaar door eene talrijke menigte opgewacht. De wegens zijne ongemeene bekwaamheden, zoowel als door zijne leiding der oud-catholieke beweging, bekende prager hoogleeraar Schulte is benoemd tot hoogleeraar aan de uni versiteit te Bonn. Den 11 heeft de president-minister v. Roor. in liet Hee renhuis medegedeeld, dat hij verscheidene adressen uit de provinciën ontvangen had, inhoudende het verzoek om het ontwerp tot wijziging der grondwet in te trekken; maar dat hij daaraan niet kon voldoendaar hij innig over tuigd was van het belang en de noodzakelijkheid om dit ontwerp tot stand te doen komen't welk de mogelijkheid opleverde om zich tegen inderdaad dreigende gevaren te wapetien. Men had uitgestrooid, dat de Koning tegen dit ontwerp en de daarmede samenhangende kerkelijk-politieke wetsontwerpen gezind was, maar de minister vroeg, of der gelijke insinuatiëu ridderlijke en welvoegelijke wapenen waren. De evangelische Kerk werd door dit ontwerp niet bedreigd en het was onjuist om bij het debat over deze zuiver poli tieke wetten kerkelijke argumenten te berde te brengen. Dwalen was menschelijk en op onfeilbaarheid maakte het ministerie geene aanspraak, maar van de noodzakelijkheid en doeltreffendheid der voorgestelde maatregelen was het diep doordrongen. Graaf v. Roon hoopte, dat het Huis de inge diende amendementen verwerpen en bedenken zou, dat eene verwerping dezer wetten den geheelen wetgevenden arbeid ten minste voor deze zitting onvruchtbaar maken zou. Hij deed, ook door op de jongste handelwijze van den aartsbisschop Ledochowski te wijzen, de behoefte aan deze wetsverandering uitkomen en voegde er bij, dat de voorspelde ernstige ver wikkelingen naar zijne overtuiging niets dan ijdele schrik beelden waren. De minister van eeredienst heeft eveneens het wetsontwerp verdedigd door op de openlijke bedreigin gen der bisschoppen de aandacht te vestigen, en bestreden, dat de evangelische Kerk door de aanneming van het ontwerp schade zou lijden. Na een debat van meer dan 6 uren is het door de rechterzijde ondersteunde amendement van graaf Krassow met 99 tegen 62 st. verworpen en zijn de nieuwe artikelen 15 en 18 overeenkomstig het regeerings-ontwerp aangenomen. Den 13 volgde de goedkeuring bij eindstemming met 93 tegen 63 st. De president-minister heeftin overeenstemming met den heer Wagener zeiventot het instellen van een disciplinair onderzoek tegen laatstgenoemde beslotenen hem voorloopig verlof verleend, zoodat hij zijn volle tractement blijft genieten, in plaats van het halvedat hem zou toekomenindien hij, zooals behoortstaande het onderzoek geschorst ware. Het Huis van Afgevaardigden heeft den 14 bij tweede lezing het wetsontwerp betreffende de opleiding en aanstel ling van geestelijken aangenomen met bijvoeging der bepaling, dat het. in werking treding der wet af hankelijk wordt gesteld van de afkondiging der in de grondwet gebrachte verandering. Den 15 zijn, mede na tweede lezing, van het ontwerp be treffende de kerkelijke disciplinair^ macht en de instelling van een gerechtshof voor kerkdijken zaken, de gezamenlijke paragrafen zooals die door de commissie waren voorgedragen, met eene zeer groote meerderheid goedgekeurd. Den 17 is het wetsvoorstel tot afschaffing van het dagblad zegel bij derde lezing zonder discussie met overgroote meer derheid aangenomen. De Keizer heeft een decreet onderteekend waarbij de be trekking van catholiek veldproost wordt opgeheven en de verhouding der eatholieke militaire geestelijken als vóór de instelling van die betrekking geregeld wordt. Elz as-Lotharingen. Aan 2 aanvoerders der ultramon- taansche partij te Straatsburg, de heeren Heimburger en Morin, is het verder verblijf in het Rijksland ontzegd, daar het ge bleken isdat zij, door liet. doen van bedriegelijke beloften aan de ouders, het overbrengen van 14 kinderen naar Parijs bevorderd hebben. De heer Rappvicaris-generaal van den bisschop van Straatsburg, heeft den 17 bevel ontvangen om den Elzas en Lotharingen binnen 48 uren te verlaten daar het gebleken isdat hij in het, geheim aldaar een centraal comité had opgericht van eene met de wet strijdende vereeniging „tot handhaving van eatholieke belangen" (agitatie tegen de wet ten op de krijgsdienst, en de schoolpliditigheid) en daarvan het hoofd was. Hij heeft het bevel niet afgewacht, maar zich uit de voeten gemaakt. De voormalige advocaat de Baportede schrijver van het bekende schimpschriftis den 17 door den krijgsraad schul dig verklaard aan het verbreiden van oproerige geschriften en aan voorbereidende handelingen om tot hoogverraad op- tezettenen isovereenkomstig den eisch van het openbaar ministerie, tot 15 maanden opsluiting in eene vesting ver oordeeld. In de avondzitting der Kamer van den 11 heeft de heer Lescarts den brief van den heer Philippart eene comedie ge noemd beraamd om de Kamer en het land te misleiden, en, de conventie van 31 Jan. schandelijk noemende, heeft hij de regeering scherp aangevallenwaarop hij tot de orde geroe pen is. 2 Leden der linkerzijde hebben hunne afkeuring daarover uitgesprokenen nadat de heer Lescarts verklaard haddat hij de eer der ministers niet had willen aantasten, is de tot de orde roeping ingetrokken. De heer Lescarts heeft vervolgens nog gezegddat hij het er niet voor hield, dat Engeland uit de onteigening van den Luxemburg-spoor weg aanleiding zou nemen voor een diplomatiek incident. Den 13 is de voordracht tot goedkeuring der overeenkomst van 31 Jan. met 74 tegen 24 st. aangenomen, terwijl 7 leden zich van de stemming onthielden. Vooraf was het amende ment van den heer Frereom het ontwerp te splitsen ten einde de K amer in de gelegenheid te stellen afzonderlijk over de overneming der lijnen van den Graud-Luxembourg te stemmenmet, terzijdelating der zaak van den aanleg van nieuwe lijnen enz., na door den minister Malou bestreden te zijn, met 74 tegen 32 st, verworpen, waarna verscheidene andere amendementen ingetrokken waren. De Senaat heeft den 15 de voordracht mede goedgekeurd met 38 tegen 4 st., terwijl 7 leden zich onthielden. Door de belgische leden der internationale deputatie, welke bij den Paus is toegelaten, i9 ruim 500G00 fr. als opbrengst der Petrus-penning in de pauselijke schatkist gestort. 450.000 Kubieke ellen aarde en rotssteen zijn van den berg Char in Opper-Savoye in het aan den voet gelegen enge dal nedergeploft.waardoor 8 bunders meer dan 10 ellen hoog overdekten verscheidene (in dit saizoen ledig slaande) wo ningen met hare boomgaarden verwoest, en 1 vrouw en 1 kind omgekomen zijn. De oorzaak wordt toegeschreven aan de clandestine exploitatie van eenige aan den voet van den berg gelegen leigroeven welker sluiting reeds verscheidene jaren geleden door de overheiduit vrees voor ondermijning van den berg geboden was. Aan het duitsche gouvernement is 279 miljoen overgemaakt, voor 129 miljoen interessen en voor 150 miljoen tot aflossing op het vierde miljardwaarop thans de helft betaald is. De militaire gouverneur van Parijs heeft de rondventing op den publieken weg verboden van Paris-1 ournal en l'Espé- rance du Peuplewegens het overnemen uit een brusselsch blad van een verhaal omtrent een beweerd plan om hem door den genl. Faidherbe te doen vervangen (eerstgenoemd blad had het bericht terstond tegengesproken, toen het cnwiar blees te zijn); en opgeheven het legitimistiscb-fusionistisehe orgaan VAssemblee NationalewegeRS 2 artikelen waarin be weerd werddat prins Bismarck aan verstandsverbijstering lijdt. De regeering, overtuigd van de welwillende gezindheid van dien prinsmeende dat dergelijke artikelen den uitslag der aanhangige onderhandelingen in de waagschaal konden stellen. Den 15 en 16 heeft de heer Thiers van leden van het, corps-diplomatiqueAfgevaardigden en staatsbeambten vele gelukwenschingen ontvangen wegens den gelukkigen afloop der onderhandelingen met Duitschland. De ministerraad heeft den 15 besloten, den gezant te Berlijn, den heer de Gontaut- Bironter erkenning zijner in deze bewezen diensten het grootkruis van het Legioen van Eer te schenken. De republikeinsche linkerzijde heeft den 16 besloten om haar bestuur naar den President aftevaardigenten einde hem geluk te wenschen met den goeden uitslag der onderhande lingen over de ontruiming van het grondgebied. Nationale Vergadering. Het project der Commissie van Dertig is, na de Vergadering gedurende 15 openbare zittin gen te hebben bezig gehouden, den 13 in zijn geheel aange nomen met 407 tegen 225 st. Verschillende araendementen zijn verworpen of door de voorstellers ingetrokken; slechts één, van den heer Belcastelbepalende dat het veto van den Pre sident in geen geval van toepassing zou zijn op constitutioneele wetten is door de Commissiein overeenstemming met de regeeringovergenomen en met 407 tegen 259 st. goedge keurd. De discussie was over het algemeen bedaard; slechts de markies de Francliev beklaagde zichdat gedurende de 2 laatste jaren niets was tot stand gebracht, 't, welk moest toegeschreven worden aan den verderfelijken invloed van „den mandie zich tot den boozen geest van Frankrijk had ge maakt,." Op zijne weigering om deze woordenwaardoor groote opschudding veroorzaakt werdintetrekkenwerd hij door den voorzitter tot de orde geroepen. Den 13 is met 662 tegen 4 st. aangenomen het voorstel om de uitgaaf voor de policie te Lyon van 770,000 op na genoeg 1,240,000 fr. te brengen en het aandeel der stad in die uitgaaf op 30 p.c. te bepalen. De commissie voor de handelstractaten heeft tot haren voorzitter benoemd den heer Pouyer-Quertier en tot onder voorzitter en secretarissen mede leden, die tegenstanders zijn van de in de tractaten vervatte tarieven. Wijl het oude tractaat met Engeland den 15 en dat met Belgie den 2S afliepheeft de regeeringin overleg met de commissie, den 14 eene voordracht ingediend welke nog denzelfden dag is goedgekeurdstrekkende tot het in werking laten der be staande tarieven totdat de nieuwe door de Vergadering zou den zijn goedgekeurd. Het meerendeel der rapporteurs voor de regeerings-voor- dracht omtrent de reorganisatie van het gemeentebestuur van Lyon is tegen de aanneming der wet gestemd. Een groot aantal leden geven de voorkeur aan het aanhangige voorstel van bn. Chaurand, waarbij het opheffen der centrale mairie en hare vervanging door arrondissements-mairieën wordt voor gedragen. De Koniug is den 16 te 's Gravenhage aangekomen. De prins en de prinses v. Wied zijn den 18 naar Berlijn vertrokken. Eenige leden van het japansche gezantschap, die nog hier te lande vertoevenhebben den 19 vergezeld van de heeren Graejf v. Polsbroek en Amersfoordt, de landgoederen de Har- tekamp en het Huis te Manpad, onder Heemstede, bezocht, en vooral hunne aandacht gewijd aan de nieuwe methode van boomen-snoeien die op laatstgenoemd landgoed is ingevoerd. Verkiezingen. Voor de verkiezing van een lid der 2'. Ka mer in het kiesdistrict Leiden zijn den 18 uitgebracht 1745 geldige stemmen, waarvan op mr. Neeb (liberaal) 651, jr. mr. v. d. Berch v. Heemstede (anti-revolutionair) 462, dr. Nuyens (r. catholiek) 440 en mr. R. J. graaf Schimmelpeminck (con- servatief) 185 st,., zoodat tussehen de 2 eerstgenoemden moet herstemd worden. Staten-Generaal. Bij het wetsvoorstel betreffende Su riname wordt voorgesteld, den weldra verstreken termijn van 5 jaren, gedurende welken premiën voor den aanvoer van vrije arbeiders werden toegekend, met nog 5 jaren te verlengen. De 2*. Kamer heeft den 17 de conclusie der commissie nopens de werking der suikerwet bij herstemming goedge keurd met 34 tegen 24 st. De beraadslagingen zijn begon nen over het wetsontwerp op de rechterlijke organisatie. De regeering heeft een wetsontwerp ingediend, waarbij, in afwachting van eene beslissing omtrent den enkelen of duh- belen muntstandaard, de aanmunting van zilveren standpen ningen voor particuliere rekening voorloopig geschorst wordt. Mede zijn ingediendeen ontwerp tot aankoop der spoor wegen Roosendaal-Hollandsch Diep en Rocse; daal-Breda en tot aanvulling en verhooging der begrootiug van binn. zaken van 1873 tot dat doel; een ontwerp tot inkoop en amortisa tie van nat. schulduit het beschikbaar gebleven gedeelte der afkoopsom van de onvervreemdbare rente ten laste van Belgie. Belgie betaalt als afkoopsom f 8,900,000 waarvan afgaat 7 miljoen voor aankoop der spoorwegen, zoodat voer amortisatie overschiet 1,900,000. Benoemingen. Tot gemeente-secretaris te Beverwijk is benoemd de heer E. H. Senn v. Basel, te Ede. Te St. Maarten is tot gemeente-secretaris benoemd de heer A. Fray, in plaats van den heer J. Frayaan wien op zijn verzoek eervol ontslag is verleend. Spoorwegen. De gemeenteraad van Purmerende heeft besloten, aan het gemeentebestuur van Hoorn te berichten, dat geene adhaesie kan verleend worden aan het adres aan den Koning ter verkrijging van een staatsspoorweg. Stoomvaart. Den 11 is te Amsterdam de acte van op richting geteekend eener nieuwe stoombootmaatschappij, onder directie van den heer T. C. Schol, welker booten op Java zullen varen. Scheepvaart. Den 13 is te Rotterdam van Huil langs den nieuwen waterweg gearriveerd het stoomschip Sea Gull, met een diepgang van 42 palmen. Roode Kruis. Het hoofd-comité heeft eene aanzienlijke som ter beschikking gesteld van zijn dagelijksch bestuur, ten einde verschillende voorwerpen te koopen ten dienste en ten behoeve der expeditionaire troepen in N. Indie. Rampen. Den 16 is te Scbagen verbrand de voor 3 jaren nieuw gebouwde boerenplaats van J. Harp, met al de roe rende goederen, 4 koeien en 2 jonge runderen. Den 17 is te Tilburg een groot gebouw, bewoond door 10 gezinnen, in de asch gelegd. KoLONiëN. Den 31 Jan. is de spoorweg BataviaBui tenzorg voor het publiek verkeer geopend. Ds. J. Krayenbelt alhier is beroepen als predikant bij de herv. gemeente te Ylaardingen. Yoor een beroep naar Aar- landerveen is door hem bedankt. Den 21 was het 60 jaren geleden, sints Joh. Praalder als klerk in dienst trad bij den notaris M. Jde Langeaan diens kantoor en vervolgens aan dat van zijnen zoonden notaris S. A. de Lange, bleef hij gedurende zoo langen tijd onafgebroken verbonden. Thans, op 76jarigen leeftijd, is zijne hand nog even vast al weleer, en onderscheidt zijn schrift zich nog steeds door de daaraan eigen groote duidelijkheid, welke nog in volgende eeuwen zal gewaardeerd worden. Met belangstelling verneemt men, dat het terrein der Binnenbanen bij openbaren ij "(koop is overgegaan aan eenige ingezetenen, die voornemens zijn om het te bestemmen tot be bouwing met villa's en andere woningen, waartoe de Zilver- straat naar de vest zou worden doorgetrokken. Hopen wtj, dat aan dit plan tot, uitbreiding en verfraaiing onzer stad de noodige medewerking van het gemeentebestuur zal ten deel vallenwij hopen ook dat nijvere ingezetenen mogen besluiten om de lijnuanen, welke reeds vóór het beleg van 1573 op de Bagijnenweid bestonden en in 1576 aldaar hersteld werden, op een ander terrein voorttezetten. Aan den heer G. J. v. Leeuwen is door den minister van binn. zaken weder vergunning verleend tot vervoer van vee per stoombootvan het stoomgemaal de Lijnden naar Leiden, van 4 April tot 16 Mei. Om aan het daartoe te kennen gegeven verlangen te voldoengeven wij eenig bericht omtrent de beteekenis en samenstelling van den op 8 October a.s. te houden pptocht. Het historische gedeelte daarvan zal onzen grooten vrijheids krijg en de dappere verdediging onzer stad tegen de Span jaarden in het geheugen roepen door 4 gecostumeerde groe pen de voorloopers en hoofdmannen van den opstand de Staatsche verdedigers de burger-verdedigers en de regeering van Alkmaar in 1573; terwijl in het allegorische gedeelte de zegenrijke gevolgen van 's lands en stads bevrij ding voorgesteld zullen worden door 6 zegewagenshet vrijgevochten vaderland, Alcmaria Victrix, handel en nijverheid, landbouwkunsten en wetenschappenen de vrije drukpers. Tussehen deze zegewagens zullen plaats nemen de corporatiën, die zich geheel of bij deputatie bij den optocht aansluiten het laatste bij eene niet groote bevolking zeker wel het ver- kieslijkst, opdat het niet aan goede elementen ontbreke voor de vorming van den gecostumeerden trein. In ons volgend nummer zullen wij een opgaaf doen omtrent de medewerking, welke de commissie aanvankelijk heett ondervonden. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 20 Mrt. Johannes Jacobus Godijn en Grietje Aarts, beiden alhier, onl. te Amsterdam. GETROUWD. 16 Mrt. Barend Walig, en Mietje Spier, GEBOREN. 14 Mrt. Barend, Z. van Abraham Mozes Jacobson en Dina Leewenstein. 15 v Grietje, D. van Richard Klooster en Jacoba Raisig. Johannes, Z. van Nicolaas Stuijfbergen en Antje van den Berg. 17 Hermina, D. van Jean Baptist Fraigneux en Johanna Koster. Johanna Geertruida, D. van Tjeert Frederik de Vries en Johanna Geertruida Groot. 18 Elisabeth, D. van Franciscus Vermeulen en Elisabeth Visser. Cornells AdrianusZ. van Adrianus Hen- dricus de Boer en Maria Barbara Veel. 19 e Margaretha Cornelia Catharina, D. van Levinus Jo hannes Schouten en Neeltje Tholen. 20 Guurtje Elisabeth, D. van Jan Wonder en Elisabeth Kos. Johannes Nicolaas, Z. van Arie Stierman en Elisabeth Godijn. Johannes, Z. van Hendricus Theodorus Slaman en Alida Maria Bui. Alida Margaretha, D. van Jan Godijn en Catharina van der Laan. OVERLEDEN. 15 Mrt. Margaretha Feel, wed. Jacob Brands, 41 j. 18 Hendrik, Z. van Hendrik Henning en Anna Petro- nella van de Pol, ruim 5 m. 19 s Govert Mors, 62 j. 21 e Trijntje Smit, 21 j. ~V E IL ING VAN VASTEGOEDEREN. 20 Maart. Door den Notaris H. J. de LANGE. 1. Huismanswoning met Stal, Molenbuurt, sectie A 1180. Strijkgeld S. Kaptein1370 2. Huis, aldaar, A 1181. Str. J. Jongert s 780 (Afslag 27 Maart).

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 1