IKinnenland. Aan de oevers van den Mississippi heeft eene hoos gewoed, waardoor vele boomen en woningen verwoest zijn en een twintigtal menschen om het leven zijn gekomen. De stoomboot Atlanticvan Liverpool naar Nieuw-York, is bij het eiland Marsop de kust van Canadavergaan. Van de bemanning en passagiers zijn 415 gered, terwijl 560 personenwaaronder 350 vrouwen en kinderenden dood in de golven hebben gevonden. Schip en lading zijn geheel verloren. De prins en de prinses v. Wied zijn den 3 weder naar IMeuwied vertrokken. Verkiezingen. De gemeenteraad van Weesp heeft ge weigerd om den heer A. v. d. B. op de kiezerslijst te plaat sen op grond dat hij door zonder verlof in pauselijke krijgsdienst te tredenzijn nederlanderschap verloren heeft. Te Leiden is bij herstemming tot lid der 2e. Kamer ver kozen jr. mr. JL. C. v. d. Berch v. Heemstede met 977 st., tegen 709 op den heer Neeb. Staten-Generaal. De 2". Kamer heeft de behandeling van het wetsontwerp op de rechterlijke organisatie voortge zet. Den 29 Maart zijn verworpen 2 amendementen van den heer v. Houten, een met 52 tegen 10 st., strekkende om in strafzaken voor schuldigverklaring eenstemmigheid te vorderen in plaats van volstrekte meerderheid, en een met 45 tegen 18 st., strekkende om bezoldiging en standplaatsen der kan tonrechters voorloopig te laten zooals zij zijn, ten einde den minister te nopen spoedig eene veranderde indeeling voorte- dragen. Den 2 April zijn verworpen een amendement van den heer v. Houten, tegen de uitbreiding van de rechtsmacht der kantonrechters gericht, met 47 tegen 18, en een van den heer Bredius, tot minder belangrijke beperking, met 54 te gen 14 st. Den 3 is aangenomen een amendement van den heer Wintgens. om de bevoegdheid der kantonrechters wat de geldsom betreft te bepalen op 200 in plaats van 300, met 31 tegen 29 st., verworpen art. 47, waarbij aan den kan tonrechter de kennisneming van burengesehillen werd opge dragen met 40 tegen 24 st., en aangenomen een amendement der commissie van rapporteurs, bepalende dat de kantonrech ters in zaken tot 50 in hoogste ressort vonnissen. Den 31 Maart heeft de heer v. Zuglen de regeering geïn terpelleerd over de door het departement van oorlog voor geschreven beperkende maatregelen omtrent de toelating van geestelijken in de militaire hospitalen, naar aanleiding van het geval-Kuysinga te Breda. De minister verklaarde reeds een nieuw voorschrift te hebben gegeven, ten einde aan de tegen zijne beide circulaires geopperde bezwaren zooveel mo gelijk te gemoet te komen. Den 4 April deed de heer A ier- strasz eene interpellatie over Atchin; de minister was, bij gebrek aan schriftelijke en de onvolledigheid der telegrafische berichten, niet in staat bijzonderheden mede te deelen. Het ontwerp tot schorsing van aanmunting van zilveren stand penningen tot 1 Nov. 1873 is aangenomen met 55 tegen 1 st. De Kamer is op reces gescheiden. Benoemingen. Tot secretaris der gemeente Weesp is henoemd de heer J H. Kuneman te Amsterdam. Eerbewijzen. De voorzitter en de leden der Staten van Noordholland hebben aan hunnen oud-griffier, den heer mr. C. J. v. F laderacken, thans lid van den Raad van State een prachtigen zilveren inktkoker met toepasselijke inscriptie vereerd. Bij het den 29 gevierde 25jarig bestaan der afdeeling Leiden van de Holl. Maatschappij van Landbouw, is aan dr. A. H. v. d. Boon Mesch, gedurende al dien tijd voorzitter der afdeeling, een zilveren inktkoker aangeboden. De Koning heeft tot ridder van den Nederl. Leeuw be noemd dr. A. Réville, predikant bij de waalsch lierv. gemeente te Rotterdam. Spoorwegen. De heeren A. Kaptijn en J. H. Genlis te Woerden nebben concessie aangevraagd voor eene spoorweglijn van Harlingen over Bolsward, Sneek, Heerenveen, Hoogeveen en Koevorden tot de duitsche grenzen, en van daar tot Salz- bergen. Scheepvaart. De gemeenteraad van Tilburg heeft beslo ten voor 160,000 deel te nemen in het ƒ650,000 kostende kanaal van de Zuid-Willemsvaart naar de gemeente, mits de belanghebbenden dat bedrag tegen 3 p. c. aan de gemeente leenen. Stoomvaart. Het stoomschip Maas is den 1 April van Rotterdam naar Nieuw-York vertrokken met. volle lading en 506 passagiers. Onderwijs. De gemeenteraad van Harlingen heeft f 10000 toegestaan voor het oprichten eener grootere gymnastiekschool bij de Franekerpoort. 1 De gemeente Wageningen heeft, gelijk bekend is, besloten, aan het middelbaar onderwijs van hare hoogere burgerschool met driejarigen cursus toe te voegen het onderwijs in land bouwkunde. Dat ouderwijs zal omvatten zoowel die weten schappen, welke tot de beoefening der landbouwwetenschap voorbereidenals de landbouwwetenschap zelvewelke de verkregen kennis op het landbouwbedrijf leert toepassen. Met 1°. Mei aanstaande wordt de landbouwschool voor geopend verklaard, ofschoon de benoeming van enkele leeraren dan nog niet is geschied; deze zal allengs volgen en de volledige in richting der school met 1°. September aanstaande gereed zijn. De leerlingen zullen zijn tweederlei: a. zij die het middelbaar onderwijs volgen -en zóó tot het landbouw-onderwijs komen; b. zij, die alleen de meest noodzakelijke hulpwetenschappen beoefenen en zóó komen tot het landbouwonderwijs. Het hoofdbestuur van het Ned. Onderwijzersgenootschap heeft den minister van biun. zaken bij adres verzocht, eene wijziging der wet op het lager onderwijs voortedragen, zoo danig dat het minimum der tractementen voor onderwijzers op 700 en voor hulponderwijzers op f 350 worde bepaald. Geschenken. De heer v. Dam v. Aoordeloos heeft aan de herv. gemeente te Noordeloos een kerkorgel geschonken. „Iemand in Nederland, die ongenoemd wenscht te blijven" heeft voor den opbouw van den Willemstoren te Dillenburg 6000 pruisische thaler geschonken. Rampen. Den 30 heeft een belangrijke dijkval plaats ge had aan den calamiteusen Kleinen Huissenspolder, gemeente Zaamslag. Over 100 ellen lengte zijn minstens 7000 ellen grond, waaronder ruim 1000 ellen steenglooiing, weg vallen. In den nacht van 1—2 April zijn te Sliedrecht 11 wonin gen, eene scheepstimmerwerf met een in aanbouw zijnd schip, benevens eene smederij in de asch gelegd. Misdrijven. In den nacht van 20 op 2 1 Maart is uit het bureau voor vervoer van goederen van den Staatsspoor weg, onder het Jachtclubgebouw te Rotterdamontvreemd f 7000 aan bankpapier en f 50 aan specie. Voor de ontdek king der daders is 100 uitgeloofd. Rechtszaken. De verdachte de Jong te 's Gravenhage is geconfronteerd met 5 getuigen die hem uit de woning van mevr. v. d. Kouwen hadden zien komen. Alle hebben hem herkend hij blijft echter volhouden dat hij onschuldig is. De policie te 's Hage heeft f 1000 uitgeloofd aan den per soon te Schoonhoven, die alsnog eenige aanwijzing kan doen omtrent voorwerpen afkomstig van de vermoorde mevr. v. d. Kouwen. In den avond van den 3 werd aldaar ontdekt, dat F. Beekman en zijne vrouw (zuster van Behagel) op een land aan het graven waren. Beiden zijn gearresteerd. Het hof van Zeeland heeft den 31 den heer P. R. Tak die door de rechtbank te Goes veroordeeld was tot 45 dagen eenzame opsluiting, wegens het doodschieten van een persoon, met wien hij op de jacht was, door het afgaan van zijn geweer toen zij beiden over eene sloot sprongenin hooger beroep vrijgesproken. Overleden den 30, in het Corvershofje te Amsterdam, waarin hij 2 maanden geledén opgenomen was, de oud-mari nier H. F. Wegler, de laatst overgeblevene van v. Spegk's kanonneerboot. Mestvekzameling. De gemeenteraad van Zaandam heeft besloten, dat het met 1 Jan. 1874 verboden zal zijn privaten of riolen van privaten te doen uitmonden in de wateren der gemeente. Koloniön. Den 27 is de oorlog verklaard aan den Sultan van Atchin, op Sumatra. Bergen 23 Maart. Heden verschafte de heer Fogteloo, leeraar aan de h. b. school te Alkmaar, ook hier aan vele ingeze tenen een waar genot door de voordracht van zijn historisch- romantische novelle „van Alkmaar de Victorie." De ka rakters van de vele handelende personen die Zed. de revue liet passeeren, verwekten bij de hoorders öf levendige sym pathie, zoo als die van de historische Van Teylingen, Jonkhr. Cabeliauw, v. d. Meij, Catharine Rembrand/s en de roman tische figuren van v. Asperen, Arend Dolling e. a. öf diepe verontwaardiging en afschuw, zooals die van de in den 8Ujarigen oorlog zoo zeer beruchte personen: de Toledo, Jeronimo en niet minder ook van den spaansehgezinden schepen Kromhout. De diepe stilte, die in de zaal heerschte, getuigde het best- van de gespannen aandacht waarmede de spreker werd ge volgd. -De volgende passages A oircarmes als parlementair in de stad en op het stadhuis, het eerste slachtoffer (Kou senmaker), de onverschrokkene daad van F. d. Meij, ge volgd op het teeder afscheid van de zijnen, de gevangen neming van Jeronimo, de bestorming en de victorie, hebben ongetwijfeld de geestdrift opgewekt voor de naderende feestviering op 8 October a.s. Immers, het daverend ap plaus, zoowel in de pauzen als aan het slot van die schoone novelle, gevolgd door het dadelijk invallen der aanwezigen met vaderlandsehe liederen, was daarvan een overtuigend bewijs. Het schoone van de novelle zou men voorzeker bij het lezen reeds opmerken, te meer echter zal het worden gewaar deerd bij eene voordracht als die van den heer Fogteloo. Bij gepaste gebaren was zijn stem nu krachtig en forsch dan liefelijk en teeder, al naar mate de omstandigheden het eischten. Wij gelooven, dat, wanneer deze novelle door de pers al gemeen kan worden verbreid en genoten, de geestdrift op den 8 October a.s. algemeen zal zijn. GEMEENTERAAD. Zitting van 2 April 1873. No. 5. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig aanvankelijk 13, later 14 leden. Afwezig wegens uitstedigheid door ambtsbezigheden de heer J. G. A. Ferhoeff. De Voorzitter opent de vergadering, waarna 1. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Zijn medegedeeld de sedert die vergadering ingekomen stukken. 2. Provinciaal blad No. 16, inhoudende het besluit van Gedeputeerde Staten, dat de gemeente-rekeningen over 1872 uiterlijk op 31 Augustus 1873 moeten worden ingezonden. 3. Verslag van het burgerlijk armbestuur omtrent den toe stand van het armwezen over 1872. Het armbestuur moet na uiteenzetting van de aan de verschillende categoriën van armen verstrekte bedeelingen erkennendat de toestand van het armwezen niet verbetert en het getal armen niet vermin dert. Nos. 2 en 3 voor kennisgeving aangenomen. 4. Brief van het burgerlijk armbestuur ten geleide zijner rekening over 1872. Gesteld in handen der commissie \an financiën om berigt en raad. 5. Brief van den heer majoor kommandant der dienstdoende schutterijdaarbij hernieuwende het door den vorigen kom mandant gedane verzoek om eene schietbaan alhier te ver krijgen waartoe de laan ten oosten van het exercitieveld met eenige verleuging in den Hout nog de geschiktste ge legenheid wordt geacht. De afstand is niet groot genoeg voor de oefeningen der meestgevorderde schutters, maar ruim groot genoeg om hen tot die bekwaamheden in het schieten te brengen, welke hoogst noodzakelijk is. Ter lezing gelegd voor de leden onder bijvoeging van de vroeger hierover gewisselde stukken. 6. Verzoek van den heer Dr. C. J. de J.ange om benoemd te worden tot geneesheer van het gasthuis uliier. Ter visie gelegdom daarop bij de benoeming van een geneesheer zooveel regard te slaan als de Raad zal vermeenen te behooren. 7. Verzoek van de bewoners der Boterstraat, om die straat zoo in het belang der veiligheid met het oog op de drukke passage als in het gezondheidsbelang te rioleren volgens het aangenomen stelsel. 8. Verzoek van de bewoners der hooge Steenenbrug om maatregelen te nemen waardoor een einde gemaakt wordt aan den last en het nadeel, dat door hen ondervonden wordt van de voor hunne huizen gehouden worden le bokkingmarkt in overweging gevende als middelen om daarin verbetering aantebrengenverbod om de hondenwelke voor de bok kingwagens gespannen worden, in de stad te brengen of op andere wijze buiten het gezigt te houden en beperking der markt tot een behoorlijk tijdstip(bijvoorbeeld tot. 1 uur 's namiddags. Nos. 7 en 8 gesteld in handen van Burg. en Wetli. om berigt en raad, 9. Verzoek van C. C. Raisig, wed. J. F. Hagman om be noemd te worden tot stads-vroedvrouw. 10. Verzoek van D. J. Tigchelaar, gemeente-vroedvrouw te Schoorl van gelijke strekking. Nos. 9 en 10 gerenvoijeerd aan Burg. en Weth. om bij het opmaken eener aanbeveling daarop zooveel regard te slaan als zij vermeenen te behooren. 11. Voorstel van Burg. en Weth. tot het sluiten eener geldleening van 50000,tegen 5°/o 's jaars met toekenning van 1°/;, provisie aan makelaars en commissionairs in effecten van het toegewezen bedrag ter bevordering van het welslagen der leening, ter dekking der kosten van de buitengewone werkenwaartoe in den laatsten tijd besloten iswaarvan de aannemingsom 67018,bedraagt doch waarvoor op de begrooting reeds is uitgetrokken 9870,terwijl op de dienst 1872 door het niet tot uitvoering gekomen plan tot bouwing eener tusschenschool 10800,beschikbaar iszoodat in een bedrag van 46348,nog moet worden voorzien. Om het op het Grootboek ingeschreven Kapitaal daar voor te verkoopen, welk plan bij de behandeling der begrooting voor 1873 ter sprake kwam. wordt bepaald ontraden, omdat het bedrag dier inschrijving ad f 64200,gerekend tegen 56°/o, onvoldoende zou ziju als naauwelijks f 36000,ver tegenwoordigende het een waarborg bij het sluiten van verbindtenissen is en de gelegenheid opengehouden wordt om bij latere behoeften dezelfde finantiëele operatie van 1865 te herhalenindien even als toen het sluiten eener geldleening bezwaren mogt ondervinden. In verband daarmede wordt eene suppletoire gemeente begrooting voor 1873 ter vast stelling aangeboden. De commissie van financiën adviseert zich met die voorstellen te vereenigen en in aanmerking nemende dat nog ongeregeld is de wijze, waarop hetzij door brandhetzij door eenig ander ongeval te niet gegane of in het ongereede geraakte obligatiën kunnen worden terug gekregen, Burg. en Weth. uittenoodigeneene voordragt tot regeling dier aangelegenheid intedienenwelke dan in het algemeen toepasselijk kan zijn. Ter lezing gelegd. Zijn behandeld de volgende ter lezing gelegen hebbende stukken, van de commissie van financiën. 12. Rapport op het verzoek van Commissarissen der stads apotheek tot verhooging van een zestal posten van uitgaaf in hunne begrooting voor 1872 en tot verhooging der toe lage uit de gemeentekas met 953,23". De commissie ad viseert dat verzoek intewilligen behoudens het nader grondig onderzoek der uitgaven bij het nazien der rekening, zich vleijende, dat de rekening opheldering zal verstrekken om trent de aanzienlijk hoogere uitgaaf voor vuur en licht en dat de tijdelijke versterking van het personeel niet lan ger voortduurt. De conclusie aangenomenzullende aan Commissarissen medegedeeld worden de door de commissie verlangde inlich tingen. 13. Rapport op het voorstel van Burg. en Weth. om met ingang van 1 October 1873 het loon der nachtwachts van 1 October tot en met 31 Maart voor ieder op ,75 en van 1 April tot en met 3D September op ,50 per wacht te bepalen. Ook de commissie acht het plan van den Com missaris, in 1867 ingediend, veel te kostbaar, want de onder vinding zou leeren, dat een getal van 14 agenten zelfs in gewone tijden onvoldoende was, wanneer hetzij door ziekte hetzij door andere omstandigheden een paar agenten verhin derd waren dienst te doen. Daarbij komt dat de toestand sedert 1867 geheel veranderd is: de bij die regeling voor gestelde jaarwedden mogten toen voldoende zijn, thans zijn zij zulks niet meer en zouden veel hooger moeten bepaald worden. Zij stelt voor zich met de voorgedragen verhooging te vereenigen ook in aanmerking nemende het gunstig ge tuigenis door den Commissaris omtrent de nachtwachts af gelegd, welke loonsverhooging voorzeker hen zal aansporeii om hunne pligten behoorlijk te vervullen. Met algemeene stemmen aangenomen na eenige bespreking, of de tegenwoordige regeling al dan niet voldoende kan wor den beschouwd. 14. Rapport op het verzoek van den schuttersraad om magtiging tot het doen van eenige af- en overschrijvingen in de begrooting der schutterij voor 1872. De conclusie strekt om de magtiging te verleenen. Aangenomen. 15. Rapport op "het verzoek van regenten van het burger weeshuis om magtiging tot het doen van eenige af- en over schrijvingen in hunne begrooting voor 1872. De conclusie strekt om de magtiging Te verleenen. Aangenomen. Van Burgemeester en Wethouders. 16. Rapport op het verzoek van C. Baan om vergunning tot het stellen van een rasterhek aan de Oudegracht hij het perceel wijk D No. 501. De conclusie strekt daartoe ver gunning te verleenen onder de gewone voorwaarden. Aangenomen 17. Rapport op het verzoek van J. Vermeer om, vergun ning tot het stelleu van een ijzeren hek aan den Koningsweg. De conclusie strekt daartoe vergunning te verleenen onder de gewone voorwaarden. Aangenomen. 18. Voorstel der plaatselijke schoolcommissie om, nu de kweekeling is vervallen, eene hulponderwijzeres, bevoegd tot het geven van onderwijs in de Fransehe en Engelsehe taal, kunnende bevoegdheid voor de Duitsche taal tot aanbeveling strekken, aantestellen aan de openbare school voor meisjes op f 550,jaarwedde met vooruitzigt op verhooging tot/600, in het belang van het aan die school gegeven wordende on derwijs. Burg. en Weth. achten met het oog op het reeds aan de school werkzame personeel eene gewone hulponder wijzeres op 400.jaarwedde voldoende, die ook meer dan waarschijnlijk had kunnen gevonden worden ia de thans met 1 April vertrokken hulponderwijzeres mej. B. Bakker, vroeger als kweekeling aan deze school werkzaam. Na verdediging door den heer van der Kaag van het voor stel der schoolcommissieook naar aanleiding van door den heer Vonk gevraagde inlichtingen, aan wien de vraag om ver meerdering van hulp met het oog op het aantal leerlingen 57 vreemd was voorgekomen wordt, het voorstel van Burg. en W eth. verworpen met 11 tegen 3 stemmen van de heeren van der DriftConijn en de Voorzitter en aangenomen het voorstel der schoolcommissiedoor den heer Vonk zoodanig gewijzigddat de jaarwedde f 550.zal bedragen zonder vooruitzigt op verhooging, met algemeene stemmen. 19. 1*. Kohier der plaatselijke directe belasting voor 2'. hondenbelasting 1873 waartegen geene bezwaarschriften waren ingekomen. Eerstgenoemd kohier vastgesteld op een belastbaar inkomen van f 1065341,72 en een invorderbaar bedrag van/29829,56', berekend tegen 2T8T °/0 en laatstgenoemd op 840,— te be talen in eens vódr of op 1 Julij 1873. 20. Rapport der speciale commissie omtrent de vraag of de gemeente het regt heeft tusschentijds eene opzegging te doen van gebruik van gemeentewater, waarvoor de recognitie reeds bij vooruitbetaling voor een geheel jaar is voldaan. De commissie stelt voor te besluiten 1°. dat de Raad volharde bij zijn besluit genomen ten aanzien van de opzegging aan den heer A. Franken, tenzij men op grond van billijkheid aan dien heer het gebruik der Keet-sloot, over 1873 tegen de bij de verordening bepaalde recognitie van 2 centen per cen tiare op nieuw mogt willen toestaan; 2°. dat de Raad geene opzegging doe tegen 1 Mei 1873 aan de firma Blikman Sr Cie en den heer G. Èecen van het bij hen in gebruik zijnde ge meentewater. De heer van der Kaag verdedigt de meening dat er gron den van billijkheid beslaan om den heer 1'ranken het gebruik van het water in de Keetsloot te laten gedurende 1873, dat door verscheidene leden bestreden wordt vooral ook op grond daarvan, dat hij, die de Keetsloot in gebruik heeft, den ge bruiker van de Oudegracht zeer kan belemmerenbij welke discussie het blijkt, dat er verschil van gevoelen bestaat om trent het water dat gerekend wordt te behooreD tot de Keet sloot, waarom de beslissing wordt aangehouden, ten einde eene teekening te kunnen ontwerpen van den werkelijken toestand aldaar en van hetgeen de heer Franken in gebruik wenscht te behouden. Tan de vorige vergadering. 21. Verzoek der gezamenlijke hulponderwijzers om verhoo ging van jaarwedde. Gesteld in handen van Burg. en Weth. om berigt en raad 22. Voorstel van Burg. en Weth. tot het verleenen van vergunning aan A. JStoel te llaarletn tot het stellen eener houten schutting ter afscheiding van zijnen grond van den grond der gedempte Baansloot. Aangenomen. 23. Brief van Burg. en Weth. waarbij is medegedeeld de met den Minister gevoerde briefwisseling over de toegangs wegen naar het station. De Voorzitter stelt voor deze brielwisselir.g voor kennis geving aantenemen. De heeren Verschuir en Stuart achten de benoeming eener speciale commissie zeer wenschelijk om ten aanzien dezer wegen een voorstel te doer.. Het voorste! om eene speciale commissie te benoemen wordt daarop met algemeene stemmen aangenomen, waarna tot leden dier com missie, uit 3 personen zullende bestaan, worden benoemd de heeren van der Kaag en Stuart ieder met 10 en de heer Ferschuir met 8 stemmen. Verder waren uitgebragt op de heeren van Leeuwen en Vonk 6 en 5 stemmen en op ieder der heeren Verhoeff, van der Drift en JC. Koorn, 1 stem. 24. Is overgegaan tot het benoemen van a. twee helpsters in de vrouwelijke handwerken aan de openb. tusschenschool. Eerste voordragt: M. C. van Teunebroek. Benoemd met 13 stemmen; T. M. de Rover, bekwam 1 stem. Tweede T. M. de Rover. Benoemd met 14st,emmen; b. eene helpster aan de armenschoolwaafvoor voorgedragen werden 1 A. H. Bijleveld2°. D. Geerling. Eerstgenoemde benoemd met 14 stemmen; c. twee leden die met den Burg. en den Secretaris als com missie ter audiëntie bij Z. M. den Koning zullen gaan. Bij verschillende stemmingen worden benoemd de heeren Verhoef} en Vonkalle leden worden als plaatsvervangers aangewezen. 25. Rapport der commissie voor de verordeningen omtrent de vraag of er strafbepalingen gesteld r oeten worden over het te zwaar belasten der wallen. De conclusie aangenomen, nadat de Voorzitter op verzoek van den heer F onk zich bereid had verklaard te onderzoeken, of het niet mogelijk was, dat het gebruik maken van de wallen geheel ophield. 26. Ontwerp-verordering omtrent de bewaarplaatsen voor petroleum. Wordt besloten het gevoelen der kamer van koophandel intewinnen en aan de bepalingen dezer verordering meer be kendheid te geven. 27. Gaat de vergadering' over in eene zitting met gesloten deuren, na heropening waarvan de Voorzitter mededeelt, dat aan de orde zijn de verschillende stukken in zake de klagten over den stads-geneëskundigen den heer Dr. D. Hulst. De heer Stuart stelde voor te nemen het volgende besluit: De Gemeenteraad van Alkmaar, kennis genomen hebbende van eenige klagten over de wijze van bejegeningwaarop patiënten door den stads-geueeskuudige den heer Dr. D. Hulst zouden zijn behandeld en der daarop van genoemden genees kundige ontvangen inlichtingen, van de juistheid dier klag ten niet overtuigd Besluit Overtegaan tot de orde van den dag, onder het uitspreken van de wenschelijkheid dat de patiënten door de stads-ge- neeskundigen steeds met welwillendheid worden behandeld en afschrift van dit besluit aan den heer Dr. D. Hulst te zenden. Bij hoofdelijke stemming wordt dit besluit met algemeene stemmen aangenomen. De heer Ponk en de F oorzitter hiel den zich buiten stemming. 28. Na beantwoording eener vraag van den heer Bruinvis de Lange omtrent den voortdurend onreinen toestand van den nieuwen weg nabij Torenburg tengevolge der aldaar aanwezige mestfaalt door den Voorzitter, wordt 29. De vergadering gesloten. Snelpersdruk van Herm". Coster en Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 6