Frankrijk. Sta&9-ülicuw9. huizen tot partiëele verbetering van bet Binnengasthuis vergroot met bet voormalige Heerenlogement en de daarbij gelegen pakhuizen; door deze verandering wordt voornamelijk gezorgd voor vervulling der behoefte aan eene doelmatige inrichting voor chirurgische cliniek. Doorgraving van Holland op zijn smalst. De gemeen teraad van Amsterdam heeft den 20met '24 tegen 6 st., goedgekeurd een adres aan de 2'. Kamer, waarin verzocht wordt, dat de verdere voortzetting van het Noordzee-kanaal van Staatswege geschiede, waarvoor Amsterdam alsdan bereid is de toegezegde 3 miljoen, ook bij voltooiing na 1876, te verleenen en dat in allen gevalle de Kamer het definitieve voorschot aan de Kanaalmaatschappij niet verleene alvorens de bestaande verwikkelingen uit den weg zijn geruimd. Giften. Het bestuur van het diaconie-oudemannen- en vrouwenhuis der herv. gemeente te Amsterdam heeft 4 bankbiljetten a 1000 ontvangen, ten behoeve van het fonds tot bevolking van de nieuwe woningen voor gehuwden. Geschenken. Directeuren van de Hollandsche Maat schappij der Wetenschappen hebben uit de kas der Maat schappij 2000 beschikbaar gesteld voor de commissie uit de Kon. Academie van Wetenschappen, aan welke de regeling is opgedragen der expeditie ter waarneming van den over gang van Venus over de zon, op 8 December 1874. Roode Kruis. Het comité te Utrecht, zal op een daartoe door de duitsche orde geschonken stuk land van bijna een bunder grootonder den naam van „Amalia-stichting," een barakken-lazarethmet magazijn en opleidingsplaats voor verplegersoprichtenwaartoe het door eene aanzienlijke bijdrage van den prins v. Oranje is in staat gesteld. Honden-tentoonstelling. Den 17 en 18 is op het terrein van het Kon. Zoölogisch- Botanisch Genootschap te 's Gravenhage eene honden-tentoonstelling gehoudenwaar voor door ongeveer 300 eigenaars 402 honden waren inge zonden. Tot de bezoekers behoorden de Koningin en de prinsen v. Oranje en Alexander. Overleden den 12, te 's Gravenhage R. F. C. v. Lansberae, oud-gouverneur van Suriname; in den nacht van 1920 Mei, aldaar, mr. JCransraadsheer in den Hoogen Raad, in den ouderdom van 84 jaren. Staats-loterij. Trekking der 5'. klasse3e. week. No. 4190 5000, No. 10162 en 13737 ƒ2000, No. 9735 en 15151 1500, No. 1188, 1628, 3408, 4764, 4971, 5540, 11824, 15177, 15889 1000. Bij de verkiezingen van den 11 zijn tot Afgevaardigden gekozenin Beneden-Charente, waar de heer Rouher aan het hoofd van het conservatieve kiezers-comité stondde bona- partist Boffinton, met 3600 stemmen boven zijn mededinger, den republikein dr. Rigaultmaire van Pons; in Boven-Vienne de republikeinsche journalist George Périn met 30000 st,., tegen 19000 op den conservatief Barthélémy S. Mare Girardin; in Loir en Cher de geavanceerde republikein Lesguillon met 35010 st., tegen 10000 en 7600 op zijne republikeinsche en liberaal-conservatieve mededingersin het dept. der Rhöne (Lyon) de radicalen Guyot en Rancmet ruim 88000 en 87600 st., tegen 39400 en 39000 op hunne conservatieve mededingers Jacquier en Desgranges. 59000 Van de in dat dept. ingeschreven kiezers hebben zich onthouden, dewijl de republikeinsche candidaten Palentin en Tavernier zich terug getrokken hadden, en zij noch voor de radicalen, noch voor de conservatieven wilden stemmen. Le Bien Public ziet in de herhaalde zegepralen der radi calen kenteekenen van een gevaar, 'twelk enkel kan worden bezworen door het doen ophouden van den voorloopigen toestand en de onmiddelijke organisatie der republiek. Op nieuw zijn 250 miljoen aan de duitsche overheden overgemaakt, zoodat thans het vierde miljard der oorlogs schuld volledig afbetaald is. De maatschappij gepresideerd door graaf d' Haussonville heeft 600000 fr. beschikbaar gesteld voor den bouw van 2 dorpen elk van 50 huizen en tot het aanschaffen van het noodige voor de vestiging van 100 uit Elzas-Lotharingen geëmigreerde gezinnen in Algiers. Bedoelde maatschappij heeft reeds ongeveer 1 miljoen ten behoeve der in die ko lonie gevestigde emigranten besteed. Aan den consul te Zanzibar is de stellige last gezonden om de stappen van den britsehen gezant sir Bartle Frère, bij den Sultan tot het verbieden van den slavenhandel te ondersteunen. Wederom zijn 2 der met het rechtsgeding van den parij- schen opstand belaste krijgsraden opgeheven en de 300 nog bij hei^aanhangige zaken tusschen de 2 nog overblijvende raden verdeeld. In het geheel zijn nu nog 2700 gedingen aanhangig, waarvan een groot gedeelte tegen voortvluchtigen is ingesteld. De gewezen haarlemsche industrieel J. IP. Wilson heeft aan het parijsche muzeüm der Louvre 2 schilderijen geschon ken van den vermaarden engelschen schilder Constable, het een, de hoofdkerk van Salisbury, uit zijne eigene verzame ling, het ander, de baai van Weymouth, pas door hem voor 56000 fr. gekocht op eene verkooping, waarbij de directie der Louvre tegen hem opbood. Die directie kocht nog een ander stuk van Constable, de Cottage, voor 24500 fr. Le Constitutionnelle Paysla France en andere parijsche bladen worden vervolgd uit kracht van het decreet vau Febr. 185 2,waarbij het mededeelen van schrifturen van personen, tegen wie een onteerend vonnis is uitgesproken, strafbaar wordt gesteld. Zij hadden, nog wel van afkeurende bewoordingen vergezeldeen uit Londen geschreven brief van Felix Pyat overgenomenwaarin deze de door sommige londensche bla den aangevallen verkiezing van den gewezen maire Barodet verdedigde. De militaire gouverneur van Parijs heeft de uitgaaf ge sehorst van het radicale orgaan PEtat, ter zake van artikelen, waarin de Nat. Vergadering gehoond en tot, haat en twee dracht tegen het leger en tusschen de burgers onderling opgeruid werd. De graaf v. Eu, oudste zoon van den hertog v. Nemours en gemaal der vermoedelijke troonopvolgster in Brazilië, is den 14 op het Elysée outvangen door den heer Thiers, aan wien hij door den braziliaanschen gezant werd voorgesteld. De minister van marine heeft, even als vroeger de minister van oorlogbeslistdat de zoogenaamde officieren zonder troepenalsmede alle militairen die zich op het oogenblik eener verkiezing op non-activiteit of met verlof bevinden aan de verkiezingen kunnen deel nemen (Bij de wet op de recru- t-eering van 27 Juli 1872 was bepaald, dat de „bij de corpsen aanwezige militairen" aan geene stemming zouden mogen deel nemen. Devasde medeplichtige van Rifflard bij de diefstal van 40000 fr. uit de Antwerpsche Bank, die bij zijne gevangen neming te Parijs een koetsier en een policie-agent ernstig door revolverschoten had gewond, is deswege schuldig ver klaard aan manslag met voorbedachten rade en uit aanmer king van het bestaan van verzachtende omstandighedentot 20 jaren dwangarbeid veroordeeld. De President der republieknaar aanleiding van hetdoor de ministers de Goulard en Jules Simon ingediende ontslag, de noodzakelijkheid erkennende om het bewind te wijzigen, heeft al de ministers verzocht hun ontslag te nemen, aan welk verzoek door hen voldaan is. Hij heeft alstoen de heeren Casimir-Périer, Bérenger en IVaddingtonde 2 laatsten Afgevaardigden van de Dröme en de Aisneallen behoorende tot de conserva tieve republikeinenbenoemd tot ministers van binn. zaken, openbare werken en openbaar onderwijs, de heeren de Re - musatDufaureLeon Say, Teisserenc de Bortde Cissey en Pothuau behouden als ministers van buit. zaken, justitie, financiënhaudel en landbouw, oorlog en marineterwijl den afgetreden minister van openbare werken de Fourtou de portefeuille van eeredieust, thans van die van onderwijs ge scheiden, is opgedragen. De nieuwe combinatie draagt alleen de volledige goedkeuring der conservatieve republikeinen weg, dewijl de zuivere republikeinen en de radicalen de aftreding van den heer J. Simon nog levendiger betreuren dan de be- boudsgezinden die van den heer de Goulard. Men wil dat de heer de Goulard verklaard haddat hij moest aftredenin dien de heer Simon minister bleef, en dat laatstgenoemde daarop zijn ontslag gevraagd maar dat de heer Thiersom bet daardoor verbroken evenwicht te herstellen, den heer de Goulard ook tot aftreding genoopt heeft, door te ken ten te geven, dat hij zich niet met de door hem gedane voordracht tot benoeming der nieuwe prefecten kon vereenigen. De heer Pascal de gewezen prefect der Rhone dieals on dersecretaris van Staat bij het departement, van biuu. zaken, deze voordracht met den minister had opgemaakt heett desgelijks gemeend zich te moeten terugtrekken, en zijn voor beeld is door den chef van het kabinet van den minister, de heer de Girondenagevolgd. PER TELEGRAAF, 's Gravenhage '24 Mei. Het crediet, van 5) miljoen tot versterking der krijgsmacht in Indie met het oog op Atsjin, is aangenomen met alge- meene stemmen op één na Na die stemming ontving de Minister van Koloniën een telegram van den Gouverneur-Generaaltwee dagen ouder dan dat van Reuter, en waarin aangevraagd worden eenige nadere benoodigdhedendoch met geen woord over onrust barende tijdingen nopens Deli gesproken wordt. Nu zou aan de orde zijn het contract met de Handel maatschappij maar de behandeling daarvan is uitgeste,d tot Maandagomdat de Minister van Koloniën de vroegtijdige beëindiging der zitting heeft gewenscht om voor hem over wegende redenen. Ten vervolge van het berichtin de Alkm. Ct. van den 8 December 1872 voorkomende, kunnen wij berichten, dat D. Koning, veerschipper te Zuid- en Noordschermer, bij ar rest van het hof van Noordholland van 19 Mei j.l., van de hem ten laste gelegde ontvreemding van een kalf op de kaasmarkt alhier den 10 Juni 1872 is vrijgesproken. Met 1 Juni wordt aan boord van's lands raderstoomschip Valk geplaatst de luit. ter zee 2'. kl. L. C. Koster. Door het stedelijk muziekcorps zullen Zondag 25 Mei, des avonds te 5; uren. in den Stadshout, de navolgende stukken worden uitgevoerd 1. La St. Martin Marehe van Nihoul. 2. Ouverture Les Montenegrins van Limmander. 3. Wiener Kinder Walzer van Strauss. 4. Eantaisie Les Horreurs de la Guerre van Chris- tophe. 5. Ouverture der Wildschiitz van Lortzing. 6. Eantai sie der Zauberflöte van Mozart. 7. Rose mousseuse Schottisck van Schmidt. 8. Mosaïque de l'Opera Une Folie a Rome van A. Zinnen. Vrijdag 16 Mei verloor de stad onzer inwoniug in deu heer C. P. Bruinvis een verdienstelijk burger. Nedrig en be seheiden van aardpaarde hij aan grondige kennis van zijn vakeene zeldzame belezenheid in de geschiedenis van Alk maar en omstreken veelwat daarop betrekking heeft, werd door hem met zeldzame vlijt uit het stof van oude archieven en van elders bijeengebrachten weinige maanden voor zijn afsterven, met een menigte oude voorwerpeH, onze stad be treffendegeheel belangeloos aan de Historische Commissie ter bewaring van gedenkstukken afgestaan. Even zoo mocht het Physisch Genootschap S. N. S. S. al hier zich verheugen in eene kleine, doch keurig nette verza meling mineralen en conchyliën insgelijks ten geschenke van hem ontvangen. Met weemoed staren wij dien Alkmaarder van den echten stempel na, wien het niet vergund was het derde eeuwfeest van ons Ontzet uieê te vieren. Zijne ascli ruste in vrede. Alkmaar. J- K. Rz. GE ME ENTERAAD. Zitting van 21 Mei 1873. No. 7. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig eerst 12, later 13 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren van der Drift en Conijn. De Voorzitter opent de vergadering, waarna 1. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Zijn medegedeeld de sedert die vergadering ingekomen stukken. Van Gedeputeerde Staten. 2. Brief ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 2 April 1873, tot vaststelling der jaarwedde van eene nieuw aantestellen hulponderwijzeres aan de openbare school voor meisjes op 550, 3. Outvang-berigt van bet op 1 Mei vastgeslelde besluit tot intrekking der verordening tot voorkoming der versprei ding van besmettelijke ziekten. 4. Brief ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit tot afstand van een stuk gemeentegrond aan het R. C. Parochiaal armbestuur. 5. Brief ten geleide van het goedgekeurde kohier der plaat selijke directe belasting dienst 1873 en van de afwijzende beschikking genomen op het bezwaarschrift van den heer A. Groenier. 6. Brief ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 1 Mei tot het aangaan eener geldleening van 50000,— 7Brief ten geleide der goedgekeurde suppletoire gemeente- begrooting dienst 1873. 8. Besluit, waarbij de rekening der dienstdoende schut terij over 1872 wordt gesloten met vaststelling van den ontvang en de uitgaaf op f 2077,54. 9. Mededeelingdat geene bedenkingen bestaan tegen het raadsbesluit van 1 Mei tot het verleenen van een nader subsidie aan het gasthuis over 1872, welk besluit voor ken nisgeving is aangenomen. Nos. '2 tot en met 9 voor kennisgeving aangenomen. 10. Deelt de "Voorzitter mede, dat de ingekomen rekening der Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1872 om berigt en raad verzonden is naar de vaste commissie van financiën. "Voor kennisgeving aangenomen. 11. Verzoek van A. J. Elte, koopman om vergunning tot uitstalling van winkelgoederen op de Laat voor zijne woning wijk A, No. 573. 12. Verzoek van W. Friedt schilder, om de aan H. Schuijt verleende vergunning tot het bergen van teertonnen op ge meentegrond in dien zin te willen wijzigen, dat daartoe niet worde aangewezen de grond onmiddellijk gelegen ter zijde van zijne woning aan de Vest, opdat hij bevrijd worde van de schade en het ongerief, hem thans veroorzaakt wordende clyjr ^le wijze, waarop ff. Sc hupt die teertonnen legt. 13. Verzoek van den aannemer van het, ophalen van de asch vuilnis enz., C. Kater Cz., om wegteruimen de bij hem bestaande bezwaren tegen de uitvoering der tusschen de gemeente en hem bestaande overeenkomst van aanneming betreffende het ophalen van puin en daartoe eenige middeleu voorstellende. Nos. 11, 12 en 13 gesteld in handen Burg. en Weth. om berigt en raad. 14. Twee adressen van de heeren W. F. Stoel. Mr. A. P. de Lange en F. H. l.els alhier, eigenaars van de lijnbaan de Visscherij, betrekkelijk de bij hen bestaande plannen tot be bouwing. Volgens het laatste door den heer Zocher te Haarlem ontworpen plan zal de lijnbaan met de daarvoor liggende gemeentegrond in een park worden herschapen alle boomen op den wal geplaatstblijven behouden slechts' 3 leelijke populieren die ook thans het plansoen ontsieren moeten worden weggeruimd Volgens dat, ontwerp zouden 29 goede woningen op dat, terrein gebouwd worden. Bij de ruil van grond, met de gemeente aantegaan, verk ij gen adres santen ongeveer 1100 el meer grond dan zij afstaan, waar voor zij bereid zijn een deel in de kosten van aanleg van aanleg van het plantsoen, op ƒ6900,geraamd, te dragen. Zij zijn bereid het geheele werk voor f 5000,uittevoeren of, mogt de gemeente daartoe genegeu zijn, F1500,inde stads kas te storten als bijdrage in die kosten. Zij verzoe ken den Raad tot, het een of tot het ander te besluiten. Gesteld in handen eener speciale commissie bestaande uit Burg. en Weth. en de heeren M- Cohen Stuart, J. C. Koorn en ff. van den Berg. 15. Verzoek van D. Purmer en verdere bewoners van Var- nebroek om tegen te gaan het rijden met wagens op de straat, langs de huizen aldaar, waarvan zij veel last ondervinden. Gesteld in handen der vaste commissie voor de verorde ningen waarop straf is bedreigd om berigt en raad. 16. Brief van Burg. en Weth.. waarbij mededeeling wordt, gedaan van het door hen aan de instellingen van weldadig heid gebragte jaarlijksche bezoek. In het algemeen wordt een gunstig oordeel uitgesproken. Alleen wordt, medege deeld, dat de tegenwoordig zijnde commissarissen der stads apotheek ontkennend beantwoordden de vraag, of uitbreiding van het personeel noodig zou zijn wanneer het thans werk zame personeel beter voor zijne taak berekend was dan het geval schijnt te zijn, zoo door ouderdom als door andere omstandighedenwaarop was geantwoord dat commissaris sen dan voorstellen moesten indienen, welke strekken kon den om in den hestaanden toestand verbetering aantebrengen. Voor kennisgeving aangenomen. 17. Brief van Bnrg. en Weth., daarbij ter vaststelling aanbiedende 3 besluiten tot, regeiiug van eenige uitgaven op de gemeentebegrooting voor 1872, met rapport der commis sie van financiënwaarbij wordt voorgesteld zich daarmede te vereenigen. Vastgesteld. Van de commissie van financiën. 18. Rapport op de rekening van Regenten van het bur- gerweesh lis over 1872. De conclusie strekt, de rekening goed- tekeureu in ontvang op f 2500,33;, in uitgaaf op/11986,72 met een batig saldo van 513,öl;, Regenten in herinnering te brengen de reeds vroeger gedane uitnoodiging om met, de gazverlichting spaarzamer te zijn en te verzoeken niet meer t,en laste van het gesticht te brengen den aanslag der beambten in de plaatselijke directe belasting, daar die aanslag een persoonlijke last. is, die door eiken ambtenaar zeiven ge dragen wordt en moet gedragen worden. Aangenomen. De heer v. d. Kaay. Regent, hield zich buiten stemming. 19. Rapport op de door Regenten van het burgerweeshuis voorgedragen berekening van liet bedrag der verplegingskosten in het burgerweesbuis voor iederen wees over 187 2. De con clusie strekt zich daarmede te vereenigen en dat bedrag vast- testellen op f 167,32; zijude 14,99 booger dan over 1871. Aangenomen. 20. Verzoek der algemeene commissie voor bet 3* eeuwfeest van Alkmnar's Ontzei in 1573, om bet bij baar bestaande tekort van f 1500,te dekken door bet verleenen eener toelage uit de gemeentekas tot dat bedrag, dat als maximum zal worden beschouwd. De vrijwillige bijdragen der burgerij beloopen ƒ1150,terwijl van de Ontzetvereeniging eene toelage van f 650,is ontvangen, wordende de kosten van bet verblijf van het Rijksvaartuig, van den gecostumeer- den optogteenige geringe uitgaven voor de barddraverij (behalve de prijzen, tribunes enz.), kosten van de feest cantate van muziekcorpsen ter algemeene dienstdeco ratie van dc Kaasmarktovergifte van het vaandel enz. op f 3300,geraamd. Burg. en Weth. laten de beslis sing omtrent dit adres aan den Raad over en verzoeken tevens beslissing omtrent betgeen van gemeentewege zal wor den gerigt,, onder mededeeling dat, bij hen liet voornemen bestond voor de inkomst van dat adres te illumineren het Waaggebouw om de daaraan verbonden geschiedkundige her innering (kosten 1600,8000 lampions), bet stadhuis (1000 lampions) en de eerepoort op de Steenenbrug (2200 lampions), kostende f 570,en een vuurwerk aftesteken (kosten 500. Bij het toestaan van alle gelden (zijnde 4170,—) vragen zij aanwijzing der middelen, waaruit die uitgaven moeten bestreden worden, daar op onvoorziene uitgaven f 195,uit getrokken is en op de begrooting geen post zelfs voorkomt, voor renten der in dit jaar te sluiten geldleeningzeker f 1000,zullende bedragen. De commissie van financiën adviseert zich met, de voorstellen van Burg. en Weth. te vereenigen, alleen in overweging gevende, de illuminatie van bet Waaggebouw, welke een zeer belangrijk cijfer vordert, op eene min kostbare wijze te doen plaats hebben, door bijvoor beeld eene eerepoort in den geest van die op de Steenenbrug voor bet Waaggebouw te verlichten en den toren van tijd tot tijd met, bengaalsch vuur. Verder stelt zij voor aan de feestcommissie 500,toe lage te verleenenop grond van de bij baar bestaande be zwaren tegen de cantate en de regeling dier uitgaven nader te doen plaats hebben op de dienst 1873, bij de onzekerheid omtrent den loop der ontvangsten en uitgaven in dit jaar. De heer Dr. C. J. de Lange komt ter vergadering. Na eene langdurige discussiehoofdzakelijk over de ver keerde opvatting omtrent de bedoeling en wijze van uitvoe ring der cantate worden de volgende hesluiten genomen: a. met 5 tegen 8 stemmen van de heeren van der A aay. Vonk, Stuart, de Lange, Bruinvis de Lange, T. L. Koorn, Verschuir, en de Voorzitter, wordt verworpen het voorstel der com missie van financiën ten aanzien van het Waaggebouw, waardoor het plan van Burg. en Weth. aangenomen is. b. met, algemeene stemmen het vuurwerk aftesteken en de be slissing omtrent, de illuminatie van de Steenenbrug en het Stadhuis aantehouden, nadat kennis zal zijn genomen van de wi|ze van versiering der Langestraat, in hoeverre die uadeelig op de illuminatie van de Steenenbrug en het. Stad huis zal werken, terwijl ook door een lid in overweging werd gegeven anders een verlichte muziektent te plaatsen op de Steenenbrug. c. de beslissing aantehouden op het adres der feestcommissie na de bereidverklaring van de leden dier commissie tevens raadsleden, om door de commissie zelve schriftelijk te laten geven de reeds door hen mondeling gegeven toelichtingen. 21. ltipport der regtsgeleerde commissie betreffende de ver korting van de regten der gemeente door de oprigting e ner lijnbaan op den particulieren grond langs de gedempte Baan- sloot, waardoor het, overpad over dien grond belemmerd wordt en betreffende de afscheiding van dien grond van den ge meentegrond. De commissie is van oordeel, dat er bij gemis van een litel tot, staving van bet regt, der gemeente en bij de onmogelijkheid om door getuigen het bewijs te leveren van den toestaud gedurende de volle 30 jarendie aan 1 Maart 1811 voorafgingen, geene termen bestaan, tot bet instellen eener regtsvordering overtegaan en adviseert,, dat bet, wenschelijk is afwijking te verleenen vau de hooldbepn- ling van art. 46 der politieverordening, dat deze grond door een steenen muur zal worden afgescheiden om de bezwaren, welke daaruit zouden voortvloeienwanneer die afwijking door deu betrokken persoon wordt gevraagd. Aangenomen met, algemeene stemmen. De heeren Vonk eu Vërhoejf bleven buiten stemminglaatstgenoemde wenschte eerst te onderzoeken, in boeverre bet mogelijk was, door ge tuigen alsnog bet, gevorderde bewijs te leveren. 22. Voorstel der Kamer van Koophandel en Fabrieken om evenals ten vorigen jare f 500,beschikbaar te stellen voor bet uitloven van premiën ter bevordering van den aanvoer van vette koeijen ter Maandagsche veemarkt. Gesteld in banden der vaste commissie van financiën om berigt en raad 23. Is overgegaan tot, eene herstemming over het, voorstel van Burg. en Weth. tot openbaren verkoop van bet aandeel der gemeente in de opbrengst, der Limmerschelpvaartwan neer liet bestuur van deu Groot Limmerpolder ongenegen is dat aandeel voor een redelijken prijs overtenemen, waarover in de vorige zitting de stemmen staakten. Verworpen met 5 tegen 8 stemmen van de heeren Verschuir, JC. Koorn, van Leeuwen, van der Kaay, van den Berg, P onk, Stuart en J. de Lange. 24. Rapport der commissie van financiën op de verschil lende adressen om gebruik van gemeeutewater. Aangehouden. 25. Rapport der Kamer van Koophandel op de ontwerp verordening omtrent de bewaarplaatsen van petroleum. De Kamer, hoewel instemmende met bet. goede doel dier veror dening in alle opzigten, mag zich niet ontveinzen, dat zij de aanneming daarvan niet kan aanbevelen, tenzij de Raad billijk heidshalve besluite om eene algemeene bewaarplaats voor pe troleum opterigten. Daartoe zou door de gemeente een gebouw kunnen worden ingerigt, dat in eenige afdeelingen verdeeld, ook bij gedeelten moest worden verpacht. Ieder handelaar verkrijgt daardoor de gelegenheid om, hetzij alléén, hetzij met, anderen zoodanig afgesloten gedeelte van dat gebouw in buur te nemen als hem voor zijuen handel het beste voegt. Op de afzonderlijke artikelen worden ook eenige aanmerkingen gemaakt. Gesteld in handen der vaste commissie voor de verorde ningen waarop straf is bedreigd. 26. Is overgaan tot het benoemen van a. twee leden van het stembuieau bij gelegenheid der aan staande verkiezing vau een lid voor de 2e Kamer. Benoemd de heer Stuart met 13 en de heer dr. de Lange met, 12 stemmen; de heer Helling bekwam 1 stem. Alle leden worden als plaatsvervangers aangewezen. De heer C. J. de Lange verlaat de vergadering. b. twee leden voor de commissie bedoeld bij art, 11 )5 der wel op de Schutterijen. Benoemd worden de lieereu J. Relling en J. C. Koorn met 11 en 10 stemmen; de heeren T. L. Koorn, Bruinvis de Lange en van den Berg bekwamen ieder 1 stem. Tot plaatsvervangende leden worden benoemd de heeren van den Berg eu T. L. Koorn met 12 en 11 stemmende heer van Leeuwen bekwam 1 stem. 27. Verzoekt de Voorzitter de leden indachtig te zijn aan het reglement van orde, voorschrijvende dat de vergadering uur na liet uur, waarop de bijeenroeping geschiedt, geopend wordtdaar in den laatsten tijd na verloop van een half uur zelfs nog geen genoegzaam aantal leden tegenwoordig isen hij anders genoodzaakt zal zijn de vergadering te openen en dadelijk te sluiten. 28. Na beantwoording eener vraag van den heer Helling of de aan de scheepvaart hinderlijke palen bij en onder de brug bij bet, door C. G. Botten bewoonde huis niet kunnen weggenomen worden, door den Voorzitter dat een ingesteld onderzoek bad doen zien dat, die palen niet weggenomen konden worden dan bij de herstelling dier brugsluit 29. de Voorzitter de vergadering. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 15 Mei. Thimolheus Johannes var. Vegten en Maria Tromp. Gerardus Schoonte Alkmaar, en Aaltje Zuurbier, te Oudorp. tVilleni Frederik Gouwe, te Alkmaar, en Bernurdine Josephine Cramer, te Remagen (Duitscli- laml.) 23 u Hartog Godfried Pool, wedr. van Rebecca Jacobs, en Hanna Swanewever, beiden alhier, eerstgen. onl. te Amsterdam. Arie de Jong. wedr. van Antje Molenaar, en Maria Bek. Barend Koeleman, wedr. van Lammertje van Doornik en Elisabeth Delver. Jacobus Enmerig, wedr. van Guurtje Waal, en Maar tje IVaal. GETROUWD. 18 Mei. Jieije Kuiper en Elselina Gtertruida Elstrodt. Dirk Liekeles Oebles en Reinoutje Nachbar. Leendert Hagenaar en Johanna Elisabeth P ogelwed. van Johannes Blom. Johannes Matheus Visser en Enqelina Maria Oortmeijer. GEBOREN. 17 Mei. Johanna Catharina D van Nicolaas Petrus Erkamp en Cornelia Hendrica Geels. 18 Johannes Albert us, Z. van Petrus Johannes Klaver weiden en Elisabeth Maria van den Bos. 20 GeertjeD. van Hendrik Willem Holsmuller en Johanna Deliana Zaadnoordijk. Cornelia, D. van Jan Olie en Crelisje Reik. '21 Karoline HenderikaD. van Fredrik Leendert van Bommel en Susanna Adriana Claire Nelck. 22 n Hermanns Z. van Johannes Schoonhoven en Trijntje Bakker. Johanna, D. van Hendrik Snellen en Meinoutje Deen. Simon, Z. van Klaas Hartog en Alida Jans. Martina Jans, D. van Willem Fredrik Adolf en Catharina van Eken. Alida Maria Wijnanda. D. van Hendrikus Johannes Hermanus van Eist en Maria Catharina Juliana Veel. OVERLEDEN. 16 Mei. Curnelis Piet er Bruinvis, 73 j. en 10 m. 17 Berendina Aleida, van Albertus Gerkardus Sten- fert en Cornelia Arendiua Cloeck bijna 7 w. 20 n Anna Maria I), van Jacob Groot en Trijntje llui- beris, 6 m. Franciscus van Dijk, 49 j. 21 n Albert Gorter, 47 j. Johann Heinrioh Muller, 72 j. en 7 m. Johannes, Z. van Jacob van Baar- sen en Hendrica van der Donk, 11 j., wonende te Purtnerende. 22 Jansje D. van Johannes Doorewaard en Willempjen van der Linde,, ruim 10 w. 23 h Wilhelraina Magdalena Obermuller, wed. Fokke Hen" drik Ukena, 85 j. en 9 m.

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 6