u m No. 23. Vijfenzeventigste Jaargang. 1873. ZONDAG 8 JUNI. Mr. W. VAN DER KAAY, O ©ffictccl ©ebccltc Aan de kiezers in hel kiesdisirict Alkmaar. zonder halfheid, maar ook zonder heftigheid. menigte zijner politieke tegenstanders, Een tweedeveel sterker voorbeeld. 1°. dat de Heer van der Kaay geen lid is van het bestuur der Centrale Kiesver eeniging menseden gaan over zulke zaken geen ongeteekende stukken uit. Wilt gij het ministerie steunen of niet? ®&ïcfcclijfi0cftc ficvicïUcit Uuitscliland Frankrijk. A L M A C C 0 1 NT Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f O,OS, franco per post 0,S fi, afzonderlijke nommers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM'. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels f 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS vanALKMA AR. Gezien artikel 18 der wet tot voorziening tegen besmettelijke ziekten van i December 1872 (Staatsblad No. 134). Brengen ter algemeene kennis, dat des Donderdags van iedere week in het lokaal voor het verhand in het gasthuis tusschen 12 uur en half één gelegenheid bestaat om kosteloos door de stads-keelkundigen te worden ingeënt of heringeënt. Burgemeester en Wethouders voornoemd. AlkmaarA. MACLAINE PONT. 20 Mei 1873. De Secretaris NUHOUT van der YEEN. De onderstaande personen worden verzocht, zich ter ge meente-secretarie aan te melden Jan Karei Pieters, Jacobus Copini, Hendrikus en Jacobus Smit. Johannes Bernardus Westen, Wilhelmus Eranciseus Eornier, Gerrit Apeldoorn, Johannes Groot, Aart Tjeertes, Pieter Huig, Johannes Alleman, Pieter Groenland, Matthijs van Veen, Cornells Leeuwen, Cornells van Tiel, Jacob Kwakkestein. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de l«. helft, der maand Mei 1873. KLEIN, W. J. be W AAL, J. D. be GRAAT1, Amster dam be HAAS, LeidenK. DEKKER, LirnmenJ. D. VISSER, Rotterdam. Van het Hulpkantoor te Hoogwoud: K. VISSER, 's Gravenbage. Wij hebben in onze vorige artikelen, zie de Alkmaarsche Courant van 25 Mei en de Suhager Courant van 5 Juni, de redenen uiteengezetwaarom wij de herkiezing van den Heer van Eoreest ongeraden achten. Op ons rust nu nog de plicht U de gronden te vermeldenwaarop onze aanbe veling van den Heer van der Kaay steunt. Voor een groot gedeelte der kiezers is dit eigenlijk over bodig. Zij die de Alkmaarsche Courant lezen en weten dat de daarin sedert jaren voorkomende hoofdartikelen geteekend W. v. p. K„ van zijne hand zijn, hebben overvloedige ge legenheid gehad hem te leeren kennen als een man van uit gebreide en degelijke kennis. Geen staatkundige of maat schappelijke kwestie of hij gaf er zijne beschouwingen over; geen gemeente- of provinciaal belangof hij lichtte het toe, en dat met eene duidelijkheid en helderheid van oordeeldie zijne tegenstanders zeiven niet konden nalaten te bewonderen. Al wisten wij van den Heer van der Kaay niets anders dan dat hij de schrijver van die artikelen is, dan zou dit alleen reeds genoeg wezen om ons de overtuiging te geven dat hjj, eenmaal gekozen zijnde, tot de uitstekendste leden van de Tweede Kamer zou behooren. Maar diezelfde artikels geven ons ook gelegenheid een blik te slaan in 's mans karakter. Zij leeren hem kennen als een man van onwrikbaar vaste beginselendie voor niets of niemand schroomt, waar het er op aankomt de waarheid hulde te doendie onbewimpeld zijne meening zegt. onver schillig of hij daardoor den bijval zijner medeburgers inoogst of hun tegenstand opwekt. Zij leeren hem kennen als den mandie aan vastheid van beginselen zachtheid van vormen paart, die. hoe ook aangevallen, nooit zijne kalmte verliest en slechts het oog gevestigd houdt op de zaak die hij moet voorstaan. Iu een woord, zij leeren hem kennen als den man Dat dan ook zijne groote bekwaamheden niet aan den minsten twijfel onderhevig zijnblijkt het best in de ge meente Alkmaar, de plaats zijner inwoningwaar hij be halve zijn studententijd zijn geheel leven heeft doorgebracht, en waar men dus overvloedige gelegenheid gehad heeft hem te leeren kennen. WelnuOndanks de groote is er bijna geene commissie van eenig belang of hij wordt er in geroepen. Hij is lid van den gemeenteraadpresident van de plaatselijke schoolcommissielid van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijscurator van het gymnasium president-regent van het burger-weeshuis. Kie zers! is dit alleen niet genoeg om te bewijzen, hoe hoog de Heer van der Kaay in de schatting zijner medeburgers staat aangeschreven En wat den ijver aangaat, waarmede hij deze verschillende betrekkingen waarneemtverwijzen wij slechts naar de moeite die hij zich gegeven heeft om voor de stad Alkmaar het genot harer waagrechtenhet loon van den moed en de opofferingen onzer voorouders te behouden. Uit zijne be moeiingen in deze kan ook blijken hoeveel prijs hij er op stelt dat de gemeenten onafhankelijk blijven in de regeling harer eigene belangenwanneer slechts het algemeen belang daardocp geene schade lijdt. Dat zijqe verdiensten ook buiten deze gemeente naar waarde gësqhat wordenbleek toen hij vdór twee jaren in het kiesdistrict Schagen tot lid van de Provinciale Staten werd gekozen. Om bovenstaande redenen durven wij met volle vertrouwen voor het lidmaatschap der Tweede Kamer aanbevelen. En nu kiezers, gelooven wij, bestuurders der liberale cen trale kiesvereemgingonze taak volbracht te hebben. Wij hebben naar ons beste weten U de redenen opgegeven, waarom wy liet ongeraden achten den Heer van Eoreest te herkiezen, en waarom de Heer van der Kaay in alle opzichten voor het ïamaatschap der Tweede Kamer aanbevelenswaardig is. Aan tl staat het nu te beoordeelen wie van beide U de geschiktste persoon voorkomt en daarnaar uwe stem te regelen. Nog eene waarschuwing ten slotte. In den verkiezings strijd wordt gij met allerhande adviezen bestormd, die soms, door den ijver der stellersniet van overdrijving zijn vrij ie pleiten. Daarom wikt en weegtmaar doet dit dubbel zoodra het ongeteekende" stukken geldt. Wij hebben ons voorgenomen elk geteekend stuk te beantwoorden, zooals wij dan ook onmiddelijk met den brief van wijlen Mr. G. van Leeuwen gedaan hebben. Maar alles beantwoor den wat in ongeteekende stukken voorkomtdaarvoor ont breekt ons de gelegenheid. En toch zou het soms nuttig kunnen wezen. Een voorbeeld; In een ongeteekend Stuk in den Nieuwe Noord-Hollander, komt de volgende vraag voor: Waarom toch geen woord gezegd over de be- fginselen die de liberale candidaat aankleeft, ten opzichte van »de zoo gevreesde algemeene dienstpligheid Nu zou men zeggen, dat iemand die zoo boudweg die vraag stelt ten op zichte van den Candidaat der tegenpartij, eerst die vraag beantwoorden moet ten opzichte van zijn eigen Candidaat, Maar neen, dat schijnt niet noodig te wezen. Hoe de Heer van Eoreest over dat punt denkt, zult Gij te vergeefs in dat blad zoekennatuurlijk want ZEds. meening is totaal on bekend. In de vaste overtuiging dat de ons persoonlijk geheel onbekende redactie van de Schager Courant, met ons homo geen was in den verkiezingsstrijdlieten wij in dat blad een door ons onderteekend artikel tot bestrijding van den Heer van Eoreest en aanprijzing van den Heer van der Kaay plaatsen. Het stak werd als hoofdartikel opgenomen. En wat zien wij nu P Onmiddellijk achter ons artikel is het volgende te lezen: 'Terwijl wij de aanbeveling van de Centrale Kiesvereeni "ging voor de candidatuur van den Heer W. van der Kaay "hierboven hebben medegedeeldwillen wij ons echter dit- maal onzijdig houdenomdat naar de door ons vroeger "herhaaldelijk ontwikkelde beginsels geen lid van het bestuur "eener kiesvereeniging door deze mag worden aanbevolen, "de grootste kwaal waartegen in Nederland moet gewaakt "wordenis de coteriegeesten de verkiezingen zouden te »veel voet aan dezen geven als niet tegen zulk eene ver- "kiezing ook van liberale zijde werd gewaarschuwd. Hoe "uitmuntend dan ook in andere opzichten de keuze van den "Heer van der Kaay zoude zijn, deze bedenking weerhoudt "ons hem aan te bevelen." Ten opzichte van het bovenstaande Ongeteekende Stuk merken wij op 2°. dat hij met algemeene stemmen tot Candidaat gekozen is, in eene vergadering waarin drie en dertig leden der ver- eeniging uit verschillende streken van het distriet tegen woordig waren; en er dus in dit geval geen sprake kan zijn van coteriegeest. Deze twee voorbeelden zijn, gelooven wij, voldoende. Daarom herhalen wij het, kiezers wikt en weegtmaar weest dubbel voorzichtig met ongeteekende stukken. Eindelijk nog dit. Den 10to Mei j.l. is de Heer van Foreest door de Algemeene Kiesvereeniging voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het kiesdistrict Alkmaar tot Candidaat gestled. Reeds vóór meer dan veertien dagen hebben wij de redenen vermeldwaarom wij dezen candidaat minder verkieslijk aehten. Tot nu toe hebben wij echter van het bestuur dier kiesvereeniging geene beantwoording vernomenwant wjj mogen toch de ongeteekende stukken'die in de Nieuwe Noord-Hollander en de Nieuwe Alkmaarsche Courant voorkomen, niet als zoodanig beschouwen. Van ZUlke En blijft dus niets anders over dan te onderstellen,dat die Heercn ons niet antwoorden zullen. Het bestuur der Centrale Kiesvereeniging A. T. van AKEN, te Alkmaar, President. C. van VEEN te Helder. S. KEIJZER Sz., te Texel. K. BREEBAART, te tinkel. J. L. T. GRONEMAN, te Wieringerwaard. PH. HULST, te Zuidscharwoude. TH. J. WALLER, te Anna Paulowna. J. BLAAUBOER Jbz., te St. Maarten- P. van ber HORST, te Schermerhorn. NASCHRIFT. Zoo even ontvangen wij het bericht dat de Heer de Vries, Minister van Justitie zal blijven. Doch wat zal dit 's lands belang baten, zoolang hij tegenover dezelfde oppositie blijft staan P Daarom herhalen wij nog eens de vraag van wijlen Mr. G. van Leeuwen: De Bondsraad heeft den 28 gehandeld over het voorstel- Elhen, betreffende de instelling van een Rijks-departement voor de spoorwegen. Beieren heeft zich bepaald tot het con- stateeren, dat de aan Beieren bij de overeenkomst van Ver sailles in 1871 voorbehouden rechten eene inmenging van Rijkswege in liet beiersche spoorwegbeheer niet toelaten. Verscheidene leden wilden de instelling van bedoeld depar tement niet goedkeuren, dan als uitvloeisel eener Rijkswet op de spoorwegendie voorsliands niet bestaat. olgens het thans bij den Bondsraad aanhangige ontwerp eener drukperswet vervalt het dagbladzegel feitelijk en wor den de cautien afgeschaftdaarentegen wordt het voorloopig beslag gehandhaafd en de verantwoordelijkheid van den re dacteur verscherpt. Rijksdag. Den 28 is een aanvang gemaakt met de tweede lezing van het voorstel-Affe», betreffende de instelling van een Rijks-departement voor de spoorwegen. Prins Bismarck drong op de goedkeuring van het voorstel aan, omdat het gemis van een centraal toezicht sterk gevoeld werdde Rijks-constitutie had de instelling van dergelijk departement wei voorgeschreven, maar verschillende omstandigheden had den tot nog toe de oprichting belet. Art. 1 werd aangeno men met een amendement van den heer Eckhardt, inhoudende, dat leden van spoorweg-directiën geene ambtenaren van het intestellen departement zouden mogen zijn. Den volgenden dag is het ontwerp bij tweede lezing aangenomen. Op voorstel van prins Bismarck werd de tweede lezing der door de liberale fractiën voorgestelde Rijks-drukperswet verdaagd ten einde den Bondsraad tijd te geven voor het voltooien van het bij hem aanhangige onderzoek dier wetsvoordracht. De commissie van den Rijksdag heeft een voorstel inge diend tot strafrechterlijke vervolging van een silezisoh blaadje, de Hofer-Zeitung, welke door een letterzetter, Carl Lie.iing, geredigeerd wordt. De bij eene commissie aanhangige wet op het burgerlijk huwelijk behelst in art. 11 het volgende: „Een wettig hu welijk kan binnen het gebied van het Duitsche Rijk alleen voor de ambtenaren van den burgerlijken stand gesloten worden. De voltrekking der door de afzonderlijke gods dienstige gezindheden voor het sluiten van een huwelijk voor geschreven formaliteiten mag eerst geschieden na het sluiten van bet huwelijk door den ambtenaar van den burgerlijken stand." Pruisen, Voor het zomerhalfjaar zijn aan de universiteit te Berlijn slechts 1500 studenten ingeschreven, tegen 3088 te Leipzig. Ook de universiteit te Bonn schijnt in bloei eerder af dan toe te nemen. De redacteur der Germania is in hoager beroep vrijgespro ken van de tegen hem ingediende beschuldiging wegens het openbaar maken der pauselijke allocutie, in December j.l. In het werkhuis te Berlijn zijn voorloopig opgenomen 60 vrouwen uit de provincie Pruisen, die zicli door bedriegelijke beloften van den agent eener emigratie-maatschappij hadden laten verleiden om hare woonplaatsen te verlatenen in de hoofdstad hulpeloos achtergelaten waren. In Silezie is een priester, uit kraoht der wet betreffende de opleiding en aanstelling van geestelijkenonbevoegd ver klaard om zijne ambt langer te vervullen. De Germania is den 28 in beslag genomen, wegens het openbaar maken eener collectieve nota van het episcopaat aan het Staabministeriewaarin de bisschoppen verklarendat zij aan de nieuwe kerkelijke wetten onmogelijk kunnen gehoor zamen. Maar nog denzelfden avond zijn de in beslag ge nomen exemplaren op last van den minister van binn. zaken teruggegeven, De Nordd. Allg. Zeitung hoopt, dat het minis terie de gedane verklaring geene aandacht waardig zal achten De toon van het bisschoppelijk schrijven voegt, zegt het offi- cieuse orgaan, niet aan onderdanen, en wel het allerminst aan leden van het episcopaat. De Keizer heeft opheldering gevraagd wegens de door ka- merheeren ter zake der kerkelijk-staatkundige wetten tegen de regeering gestookte agitatie, en er zijne afkeuring over uitgesproken dat personen die tot het hof in persoonlijke betrekking staan, openlijk beroering stoken tegen door bem bekrachtigde maatregelen der regeering. De minister van eeredienst heeft de bisschoppen aange schreven om de seminariën op te geven, die in de piaats der universiteiten geschikt geacht worden voor de opleiding van geestelijken en voorts om statistieke opgaven in te zenden omtrent de seminariën en het onderwijs daaraan. De bchach van Perzie is den 30 te Koningsbergen en den 31 te Berlijn aangekomen. Hij werd door den Keizer aan de station verwelkomd en reed met deze in een open, met 6 paarden bespannen rijtuig, onder de toejuichingen eener groote menigte, naar het koniuglyk slot, waar hij door den Keizer aan het gansche hof werd voorgesteld. Kort daarna bezocht de Schaoh den Keizer in diens paleis. Den 3 Juni is de Keizerin te Berlijn aangekomen en door den Sckaek bezocht. fen hove was er gala-diner van 190 couverts, waaraan de Keizer echter wegens eene ligte ongesteldheid niet kon deelnemen. De Keizerin bracht in het fransch welke taal de Schaoh verstaat, een toast op dezen uit, die door den bchaoh, met een toast op den Keizer beantwoord werd. rn 2 kleine plaatsjes van West-Pruisen is door polen de nzi&tisehe cholera aangebracht. Uit dien hoofde is te Grau- denz eene keuringsstation en voor de geïnfecteerde plaatsen eene quarantaine van 5 dagen ingesteld. Van het sedert ruim een jaar vermiste dochtertje van den domeinpaehter Backier, bij Stettin, is het lijk in eene schuur begraven gevonden. Het kind schijnt het slachtoffer van een moord geweest te zijn. De geestelijken en afgevaardigden der oud-oatholieke ge meenten en vereenigiugen hebben, in eene den 4 te Keulen gehouden vergadering met nagenoeg alg. st. tot bisschop verkozen dr. J. H. Rein/eens, hoogleeraar in de godgeleerd heid te Bresiau, die van den aanvang af een der aanvoerders van (ie oud-catholieke beweging in Duitschland is geweest. De heer Thiers en zijn gezin hebben den 28 het hotel van het Presidentschap te Versailles verlaten en zich met rijtuig naar Parijs begeven waar zjjtotdat de door hen gehuurde woning in gereedheid zal zijn gebracht, hunnen intrek heb ben genomen ten huize van den geul. Charlemagne, een neef van den heer Thiers. Een zeker aantal Afgevaardigden van de linkerzijdeleden van den Algemeenen Raad van het departement van de Seine en Oise en van den gemeenteraad van Versailles hadden zich op het plein van het Presideuts- hótel vereenigd om den voormaligen voorzitter der republiek een afscheidsgroet toe te brengen. Op het oogenblik van het vertrek werd de kreet: „Leve Thiers!" aangeheven. 2 Gewezen ordonnans-officieren van den President vergezelden hem naar Parijs. De gewezen gouvernements-seeretarisde heer Bar- thélémy Saint-Hilairehad Versailles eenige uren vroeger verlaten. In verschillende departementale stedeno.a. te Nancy te Belfortte Caente Eécamp te Dax enz., wor sen adressen van hulde en dankzegging aan den afgetreden President onderteekend. De radicalen Degowte-Denuncgues en Em. Brelay hebben eene inschrijving geopend om den beer Thiers eene burgerkroon aan te bieden. Zij willen deze in schrijving, volgens hunne verklaring, tevens tot. eene demon stratie ten gunste der ontbinding van de Nat. Vergadering doen strekken. Het kabinet is aangevuld door de benoeming van den divisie-genl. du Barailcommandant van het 3". corps van het leger van Versailles tot minister van oorlog. De heer Lan/reygezant te Bern, heeft zijn ontslag ge nomen. Hij heeft gemeend aan de dringende uitnoodiging van den hertog de Broglieom het terug te nemen, niet te moeten voldoen. De heer Ferd. Duvalprefect van de Girondeis in de plaats van den heer Calmon tot prefect der Seine benoemd. Hij is vervangen door den heer Guerle2 dagen vroeger tot prefect der Boven-Garonne aangesteld. Tot opvolger van den heer Cantonnet te Lyon is benoemd de heer üucros prefect der Loire. De onder-prefeet van Toulonde heer hoard, is ontslagen. Te Vincennes is een standbeeld ingewijd voor den dapperen verdediger der stad in 1815 den genl. Daumesnil. Den 28 hebben ongeveer 100 Afgevaardigden van de rech terzijde eene bedevaart uit Versailles en Parijs naar de hoofd kerk van Chartres ondernomenwaar een gedeelte van den sluier der H. Maagd is ten toon gesteld. De geestelijkheid wachtte de bedevaartgangers aan de station op en begaf zich met hen in plechtigen optocht naar de kerkwaarin de aartsbisschop van Parijs eene toespraak heeft gehouden. In de den 30 gehouden bijeenkomst van het linker cen trum heeft de voorzitter Christophle medegedeelddat de breuk tusschen de 2 deelen der fractie geheeld is. Van de zijde van het rechter centrum worden ernstige pogingen in het belang eener toenadering tusschen de beide centrums in het werk gesteld. In de vergadering van het eerste, op den 30, heeft de voorzitter d'Audijfret-Pasquier verklaard, dat hij en zijne vrienden hunne ambtgenooten van het andere centrum loyaal de broederhand toereikten. A olgens la Correspondance Universelle heeft de heer Thiers geweigerd om de taak van aanvoerder of hoofd zijner partij in het Parlement op zich te nemen'tgeen hij zijner on waardig acht. Hij zal wel zijne plichten als Afgevaardigde vervullenmaar geene stelselmatige oppositie voeren. Wederom zijn 30 onderprefecten, 17 secretarissen-generaal en 15 leden van prefectuurraden benoemd. Van de vervan gen ambtenaren zijn 22 ontslagen, waarvan 8 op hun ver zoek. 5 Procureurs-generaal van hoven van appèl zijn mede ontslagen. De graaf v. Parijs heeft zich den 31 naar Versailles be geven om den maarschalk Mac Mahon te bezoekenmaar hem niet aan zijn hotel gevonden. Den volgenden dag heeft de maarschalk den graaf een tegenbezoek gebracht. De heer Paul de Cassagnac verlangt in le Pays, dat de maarschalk Mac Mahon het Keizerrijk herstellen en een rusteloozen kruistocht tegen de republiek voeren zal. „Overal waar zij zich vertoont moet hij haar met wortel en tak uit roeien want indien wij nog in het woord berustendan is dit alleen onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat van de zaak niets meer insta." Hij wil dat de regeering alle tak ken van beheer eene zuivering zal doen ondergaan; „al mocht er eene rivier noodig zijn om de stallen van Augias te rei nigen wij zouden er niet tegen moeten opzien om deze be schikbaar te stellen." Volgens le Pays, zijn alle hinderpalen tegen den terugkeer van prins Napoleon iu Frankrijk opgeheven, en heeft de regeering haren consul te Milaan gelastden prins zijne reispassen te verschaffen. De genl. Espivent de la Villesboisnet, militair commandant het dept. der Monden \an de Rhöne (Marseille), is tot grootkruis van het Legioen van Eer benoemd, ter erkenning zijner gedurende de 2 laatste jaren aan de zaak der orde en van het behoud bewezen diensten. Op voordracht van den nieuwen minister van oorlog is aan diens voorganger, den genl. de Cisseyde militaire me- dalje verleend, en zulks ter zake zijner dapperheid als divi- sie-genl. gedurende den jongsten oorlog, zijner medewerking tot de zegepraal der orde tijdens de parijsche Commune en zijner diensten als minister van oorlogvooral met opzicht tot de reorganisatie van het leger. De gewezen hospodar van Wallachije George Demetrius Bwesco is den 2 te Parijsten gevolge van een hem eenige dagen vroeger met een rijtuig overgekomen ongeluk, in den ouderdom van 60 jaren overleden. De maarschalk Mac-Mahon heeftden 3 de vertegenwoordi gers van 22 parijsche conservatieve dagbladen bij zich ten gehoore ontvangen. Hij beeft hun gezegddat hij met opzicht tot zijne staatkunde niets te voegen had bij hetgeen reeds van gouvernementswege daaromtrent was medegedeeld. De mi nister van buit. zaken had aan de Vergadering te kennen gegevendat het gouvernementwat zijne betrekking met het buitenland aanging, getrouw zou blijven aan de door den voorganger van den maarschalk gevolgde gedragslijn die steeds de goedkeuring van de meerderheid der Vergadering had weggedragen. Wat het binnenland betreft zeide hij is het ons doel de wetten te doen eerbiedigen en de stoffelijke en zedelijke orde te handhaven. Aan het leger heeft de maarschalk eene proclamatie uit gevaardigd, waar in hij zegt; „De Nat. Vergadering, een President der republiek uit uwe gelederen verkiezende, heeft daardoor een bewijs gegeven van het vertrouwen, dat zij stelt in uwe toewijding, in uwe vaderlandsliefde en in uwe macht om de orde te handhaven en de wetten te doen eer biedigen." Voorts wordt bekend gemaakt, dat de genl. Lad- mirault benoemd is tot bevelhebber van bet leger van Ver sailles en daarop zegt de maarschalk„Gij znit blijven

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 1