I No. n. Vijfenzeventigste Jaargang. Z O N A G 15 J J\ I. 1873. (Officiéél (ficbccitc. Wal men ziet en wal men niet ziel. tcficltjkachc fiectdUctt. IBuitscliSanfl. IBelgic. Frankrijk. L M ,1 A I Hi n Doze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal O.H5, franco per post O, SO, afzonderlijke nommers .5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM*. COSTER ZOON. ^4R~ïaTï De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. SCHUTTER IJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR verwilPgen de ingeschrevenen voor de Schutterij van dit jaar, dat de alphabetiscbe naamlijst van de personendie aan de loting van dit jaar zullen deelnemen voor een ieder ter visie ligt ter gemeente-secretarie, van lieden tot den dag der loting, des morgens van 9 tot 2 uur, ten eiude een ieder in staat zoude zijnomingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorkomen, die daarop nog zouden bekooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten, daarvan aan de commissie van art. 11 bij de loting kennis te geven; met last zich op Donderdag 26 Junij e.k., namiddags ten 5j ure, te bevinden op het Raadhuis dezer gemeente, ten einde aldaar voor den dienst, der Schut terij te lotenen redenen van vrijstelling hebbende, die alsdan op te geven; alsmede om de bewijzen tot staving derzelve, en bij de wet gevorderd, voor zooveel noodiguiterlijk binnen drie dagen na de loting overteleggen aan het Bestuur der gemeente. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 13 Juni] 1873. De Secretaris, NUHOUT van her VEEN. De onderstaande personen worden verzochtzich ter ge meente-secretarie aan te melden Jacobus Smit van Schoorl, Gerrit Apeldoorn, Pieter Groen land Jacob Kwakkestein. POLITIE. Ter terugbekoming aan het commissariaat van politie voor banden bet navolgende gevondene als een gouden kapspeld; een jas, sedert eenige weken bij een barbier blijven liggen; een sleuteltieeen damesstrik; een voorschooteen handschoen; een trapeen cachet. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de 2e. helft der maand Mei 1873. H. SJOÈRDS, AmsterdamFORTH, wed. J. van der DONK, Haarlem; wed. van EGMON D. Yeenbnizen; J. WAR NERT, Petten. Van de Hulpkantoren Broek op LangedijkS. BUTTER, Winkel. Grootschermer: Th. KEITEN. den Helder. ZuidscharwoudeP. D. SCHOUW, Zantvoort. r Thiers is niet meer President van de Fransche Republiek. Hij is vervangen door Mac-Mahon. In deze weinige woorden kan de groote beteekenis worden uitgedrukt van de totale omkeering in de regeering van Frankrijk. De constitutio- neeleparlementaire burger-president Thiers is vervangen door den Bonapartistischen generaal, dje, aanvankelijk tot den geestelijken stand bestemd, bijna zijn geheele leven onder de wapenen, grootendeels in Algerie heeft doorgebracht; het legerhoofd, wiens moed en beleid zelfs gedurende den nood- lottigen oorlog van 1870 niet werden verdacht, die den Malakoff namin Italië op het slagveld tot Hertog van Magenta en Maarschalk van Frankrijk werd verhevenen bij Sedan door zijn wonden voor de treurige uoodzakelijkbeid werd bewaard i an de weinig eervolle kapitulatie te teekenen. In zijn kennisgeving aan de Nationale Vergadering, dat bij het presidentschap van de Republiek aannam, betuigde de bijna 65jarige Maarschalkdat bij „met de hulp van God en met den bijstand van bet, leger" zijn zware taak hoopt te vervullen. Deze verklaring heeft de bewondering opgewekt van alle monarchale en kerkelijke organen. Ziedaar de eenige goede steunpunlen, waarop de maatschappelijke orde en de welvaart des volks kunnen rustenroepen zij in vervoering uit: God en het leger. Zoo spreekt men, en juicht die woorden toealsof nog nooit een dergelijke taal gesproken was, alsof daar niet, nog geen drie jaren geleden, een Kei zerrijk was gevallen en in zijn val Frankrijk met een stort vloed van jammeren had overstroomddat toch, volgens de zeer uitdrukkelijke verklaring van zijn stichter, op dezelfde hechte grondslagen was gebouwd. „Gij zijt de kern der natie," schreef op zekeren tweeden December de President Louis Napoleon in zijn proclamatie aan het leger, en bijna tien maanden later, twee maanden voordat de man van den staatsgreep Keizer werd, sprak hij bij bet leggen van den eersten steen der hoofdkerk van Marseille„Mijne regee ring, ik beroem er mij op, is eene der weinige, die de gods dienst om haar zelve beschermenniet als een politiek werk tuig niet om de eene of andere partij te believenmaar alleen uit overtuiging." En de kerkdijken geloofden die woorden. Op de openbare piemen van Parijs "zegenden de priesters het borstbeeld van Prins Napoleon onder de toe juichingen der latere commune-mannenen dertig dagen na den tweeden Decemberdag weergalmde bet Te Deum door de gewelven van Notre-Dame de Paris: „Domine, salvum fac Ludovicum Napoleonem." (Heer, behoed Lodewijk Napoleon). Is dan de wereldgeschiedenis niets anders dan de einde- looze herhaling van dezelfde gebeurtenissen onder afwisse lende vormenen doorloopen wijniets leerende en niets vergetendesteeds denzelfden droevigeu kring? Alles herinnert aan de dagentoen bet rampzalige tweede Kei zerrijk in wording wastot zelfs de bij uitstek vrome ge malin van den nieuwen Presidentdie hierin zelfs de ex- Keizerin Eugénie schijnt te overtreffen. Verklaarde eenmaal de derde Napoleon zich geroepen om de maatschappij te reddenthans oordeelt zijn gewezen Maarschalk het zijn taakde bevrijding des grondgebieds voort te zetten ongelukkig heeft zijn voorganger hem op dit gebied niet veel meer te doen overgelaten en de zedelijke orde te herstellen. Eu toch, ofschoon het bijna onmogelijk is, deze herinneringen aan dien vorigen redder der paaatscbappijdie te Sedan eindigdeniet op te merken vergaapt men zich op nieuw aan den schijn en blijft hangen aan woorden en uiterlijkheden. Van een man, die zoo openlijk zijn ver- j trouwen op Gods hulp durft uitspreken verwachten bla- j den als de Tijd en het Dagblad alles goeds. In de optochten naar Lourdes wordt de herleving gezien van den godsdienst zin en de wedergeboorte van Frankrijk. Toch ontbreken reeds nu de teekenen nietdie van deze geruehtmakeude processies een treuriger uitwerking moeten doen verwachten. Men leest van beleedigingen en mishandelingen waaraan de vrome bedevaartgangers hebben bloot gestaan en rnen vraagt zich af: hoe is dat mogelijk in het Katholieke Frankrijk waar met zeer enkele uitzonderingen ieder, zij het dan ook maar in naam tot de Kerk wenscht, gerekend te worden waar men daarenboven aan dergelijke openbare kerkelijke plechtigheden gewoon is hoe is het mogelijk Zou die mogelijkheid ook hierin haar oorzaak kuunen hebben, dat een groot deel des volks de overtuiging heeft gekregen, dat de Pre sident der Fransche Republiek van 1851 beeft gelogen, toen hij verklaarde de godsdienst om haar zelve te beseher men niet als een politiek werktuigniet om de eene of andere partij te believenmaar alleen uit overtuiging? Men zegtdat bij de processies naar Lourdes ook de witte vanen van Hendrik V zijn ontplooid. Wij weten niet of dit wer kelijk is geschiedmaar dit is zeker, dat deze banier voor veler oog duidelijk van achter het beeld der Heilige Maagd scheen uit te blinkenen dat de Napoleontische adelaar hun voorkwam boven het opgeheven kruis te zwevengelijk een maal te Boulogne boven het hoofd van den pretendent. Zoo heeft liet volk zijn geloof in de oprechtheid dezer plechtig heden allengs verloren. De godsdienst werd te dikwijls mis bruikt en eindelijk ziet de menigte huichelaars in allen ook in den vroomsten priester, en in de godsdienst niets dan een verachtelijk komediespel. Acher zijn zaken die men zieten zaken die men niet ziet. Gij ontziel de commune-mannen, gij beult met hengij brengt ons terug' onder hunne heerschappijheeft men Thiers verweten Thiers, den onverzoenlijken bestrij der en strengen overwinnaar der commune, wiens huis te Parijs door haar tot verwoesting werd gedoemd zood&ter geen steen op den ander bleefEn men stelt, een Bonapartistischen maarschalk in zijn plaats Maar wie heeft dan die commune- mannen in Parijs bijeengetrokken en gevormd Wie heeft, door een reusachtige verbouwing der hoofdstad een steeds wassenden stroom van werklieden daarheen geleid die elk jaar meer werk en hooger loon vorderden? Wie heeft hen uit de "stad zelve verdreven en samengebracht in de voorsteden? Wie heeft daardoor een toestand geschapen, die zich niet ordelijk kon ontwikkelen of oplossenmaar te eeniger tijd tot een uitbarsting moest leiden Hijdie den tegenwoordigen President der Fransche Republiek tot maar schalk verhief. Het is niet moeilijk dit thans te zeggen, nu de gebeurtenissen zeiven hebben gesproken. Er zijn er echter die het vroeger hebben gezegdten tijde van den hoogsten bloei van het tweede Keizerrijkmannen die op merken en ons toonen „wat men niet ziet." Een van hen Edmond About, wandelde tijdens de verbouwing van Parijs door de bouwvallen der oude stad. Daar verhaalde hem eens de weduwe van een werkman, hoe zij altijd, in het hart van Parijsin hetzelfde huis had gewoondhoe haar man werkte in den winkel op honderd schreden van haar woning, en in de veertig jaren van hun huwelijk nooit zijn middag maal gebruikt of een glas wijn gedronken had zonder zijn vrouw. „Niemand weet, welke diensten deze arme woning ons bewezen heeft," zei de oude vrouw. „Wat zijn de armen gelukkigals zij niet te duur in het midden van een groote stad kunnen wonen! Wij betaalden in het begin 120 francs huur; langzamerhand kwam het tot 250; maar wij hebben voor honderdduizend francs moeite en zorg uit gewonnen. Wat zou er van ons te recht zijn gekomen wanneer wij evenals zoovele anderenhadden moeten ver huizen tot buiten de barrières Mijn man zou mij eiken morgen hebben verlatenom niet voor 's avonds terug te komen hij zou in de herberg hebben ontbetenGod weet met wie! en ik alleen thuis. Waar zou ik mijn kinderen hebben laten schoolgaan Hoe zou ik op hen hebben kunnen letten, toen zij op een ambacht waren? Nu waren zij in de leer bij patroons hier in de huurt, en ik durf zeggen dat ik hen nooit uit het oog heb verloren. Het is dan ook met allejongens en meisjes, goed te recht gekomen. God mag zich ontfermen over de meisjes, die iederen dag een uur ver van haar moeder gaan werken. En mijn zoonsdenkt gij dat ze zoo goed vooruit zouden zijn gekomen, als wij te Mont- rouge of te Grenelle hadden gewoond Zij zouden ons geloof ik, niet verlaten hebbenwant het zijn de beste jongens van de wereld maar zij zouden niet hebben geleefd te midden van al de wonderen van Parijs. Zie maar eens onzen Leon! van eenvoudig steenhouwer is hij heejdhoijwer geworden. En waaraan dankt hij zijn geluk Aan zijn vader zoo min als aan mijmaar aan de Voorzienigheiddie ons liet wonen in liet hart van het levendige en schrandere Parijs j" Het is te begrijpen, dat About, dwalende tusschen het puin van die omvergehaalde oude huizen, ook zekere scha duwzijde ontdekte, die de groote hoop bij al die verfraai ingen niet had opgemerkt. „Ik begrijp" schreef hij „de edele minachting van een alvermogende administratie; 't is duidelijk dat woningen van 250 francs een schandvlek zijn te midden van zoo'n prachtige stad als Parijs. Maar wij hebben arbeiders die weinig verdienenen ik vraag mij af, onder welk dak zij hun hoofd zullen neerleggen als het gedroomde nieuwe Parijs voltooid zal zijn. Men verdrijft hen van het middelpunt naar den omtrek; maar de omtrek is al even coquet, en wordt niet minder met paleizen over dekt. De arbeider zal dus op het, platte land moeten wonen, ver, zeer ver van zijn werk, en eiken morgen een reis moe ten maken om naar zijn werkplaats, eiken avond een reis om weer naar huis te komen. Zal hij er iederen avond terugkeeren? Zal hij zich wel sterk getrokken gevoelen naar de afgelegen, hem vreemde woning, waar hij niet binnen gaat dan om de oogen te sluitenen die hij met nauwlijks weer geopende oogen verlaat? Zeker, hij zal er terugkeerenals hij er door zijn gezin wordt opgewacht, 't Is evenwel de vraagof de arbeiders der toekomst evenals hun voorgangers zullen trouwen. Is het de moeite waard Men heelt zoo weinig tijd om elkanders bijzijn te genieten! En, het ontbreekt niet aan verstrooiingen m het midden van Parijs. Op de bouwvallen van die nederige huizen verrijst een kunstmatig paradijs voor den werkman en blouse. Hon derd biljarten, tienduizend gasvlammen, verguldsel, spiegels, liedj es en wat met, meer 1 En hoe meer het tehuisdie ark des behouds voor het familielevenonbereikbaar wordt voor de armenzooveel goedkooper worden de verderfelijke ver maken." Zoo sprak About in 18(17. Vreeselijke gebeurtenissen hebben bewezendal hij had opgemerkt wat men niet zag. thans is het geen vraag, meer of het tweede Keizerrijk ook den weg heeft bereid voor de communeen of er ook eenig verband bestaat, tusschen de wonderen van Haussmann en de bouwvallen der Tuileriën. W. v. d. K. Naar aanleiding van het door Beieren in den Bondsraad aan de orde gestelde vraagstuk betreffende de samenstelling van wetsontwerpen, is met alg. st. aangenomen een voorstel van Wurtemberg, volgens 't welk den Rijkskanselier verzocht, wordt, de samenstelling van ontwerpen voor Rijkswetten zoo te doen plaats hebben, dat de regeeriugen kennis dragen van de aanstaande indiening en gelegenheid hebben om in tijds haar gevoelen kenbaar te maken. Tusschen het Tolverbond en eenige aangrenzende Staten worden onderhandelingen gevoerd om de visitatie der bagage van reizigers bij sommige spoortreinen geheel of ten deele af te schaffen, aangezien het surveilleerend personeel rneer kost dan de rechten opbrengen. Rijksdag. Den 1 en 5 zijn de zittingen niet doorgegaan, omdat slechts 131 en 164 leden tegenwoordig waren. Den 6 en 7 was bij de opening der zittingen een voldoend aantal aanwezig, dat bij het eiude echter weder onder het wettige cijfer ge daald was. De wetten tot verlioogiug van de soldij der onderofficieren tot uitbreiding van de Militaire Academie en tot aanieg van Rijks-spoorwegen in den Elzas en Lotha ringen werden aangenomen. Den 9 zijn genoemde wetsontwerpen bij derde lezing aan genomen en is vervolgens tot de tweede lezing van het budj et overgegaan. Bij het behandelen van het budj et voor buit. zaken heeft, de heer Lowe, namens de fortschrittspartij, voor gesteld, den post voor den gezant bij den H. Stoel te schrappen Prins Bismarck heeft daarop gezegd, dat die post niet in betrekking staat tot 's Pausen wereldlijke macht. Voor het oogenhlik was het echter niet mogelijk den post te bezetten, omdat een duitsch gezant niet dulden mocht, dat tegen hem eene taal gevoerd werdwelke het Rijk niet zou kunnen dulden; maar de laatste draad, die tot vernieuwing der be trekkingen zou kunnen leiden, mocht niet worden afgebroken. „Wij zullen (zeide de Rijks-kanselier) ons onthouden van elke inmenging in de keuze van een Pausmaar wij zullen onderzoeken of de keuze op wettige wijze geschiedt en of de gekozene in staat is om de rechten uit te oefenen, welke hij uitoefenen moet." De besproken post is vervolgens goedgekeurd. De heer Schulze en andere Afgevaardigden hebben voor gesteld, om een vasten tijd Tan 10 of 12 weken, tusschen het begin van October en de Kersdagenvoor de zittingen van den Rijksdag te bepalen, om 1e voorkomen dat de zitting van den Rijksdag met de zittingenvan de Landdagen in botsing komt. De verschillende fraotiën hebben zioh verbonden, dat een voldoend aantai harer leden tot bet einde dezer maand de zittingen zullen bijwonen. Behalve het door de liberale fraotiën ingediende en het bij den Bondsraad in bewerking zijnde regeerings-ontwerp eener drukperswet. is door het centrum een derde ontwerp ingediend, voorloopig strekkende tot opheffing van de ze^el- belastingde borgstellingen en andere bezwaren van linan- ciëelen aard. Pruisen. De aartsbisschop van Keulen maakt bekend, dat de priesters L. Rabbertz te Keulen en JPajfrath wegens overgang tot de secte der z.g. oud-catholiekeu, geschorst en in de straf der groote excommunicatie vervallenen dat 2 studenten iu de godgeleerdheid naar het seminarie der „jan senisten" te Utrecht overgegaan zijn. Prins Adalbertdie zich tot herstel zijner gezondheid te Karlsbad ophield, is aldaar plotseling ziek geworden, en den 6 aan eene iongverlammmg overleden. Hijwas 62 jaren oud en admiraal der duitsche vloot. De Schach van Perzie heelt den 6 de zitting van den Rijksdag bijgewoond en als blijk van zijne ingenomenheid met zoodanige parlementaire instelling, aan den voorzitter, dr. Simon, het Grootkruis der orde \an den Leeuw en dé Zon verleend. Den 7 is hij naar Essen vertrokken, om de fabriek van den heer Krupp te bezichtigen, en zich vervolgens over Keulen en Brussel naar Londen te begeven. De nieuw gekozen oud-catkolieke bisschop zal dadelijk na zijne wijding zijne erkenning door de pruisische en vervolgens door de overige duitsche regeeringen vragen. Hij zal het kerkgenootschap besturen in gemeenschap met eene jaarlijks door de Synode te kiezen synodale commissie, bestaande uit 4 geestelijken en 5 leken. De Synode komt in den regel eenmaal 's jaars, met Pinksteren, bijeen, en bestaat uit den bisschop, genoemde commissie, alle geestelijken en de afge vaardigden der gemeenten. De bisschop bekrachtigt de be noeming der pastoors, die door de gemeenten zei ven gekozen worden. De opperpresidenten der provinciën hebben de bisschoppen uitgenoodigd om hunne welwillende medewerking te verlee- nen bij de moeilijke uitvoering der kerkelijke wetten. De aartsbisschop van Keulen moet, geantwoord hebben „dat de bisschoppen in hun gemeenschappelijk adresaan de regeering reeds te kennen gegeven hebben, welk standpunt zij in deze aangelegenheid innemen." Prinses Augusta n. Liegnitz, tweede gemalin van wijlen Ko ning Friedrich Wilhelm lil, is den 6 te Homburg overleden. De minister van openbare werken heeft eene commissie benoemd om alle vraagstukken te onderzoekenmet de vrije afwatering en bevaarbaarheid der Schelde en der daarin uit- stroomende rivieren in verband staande. De overstroomin gen, die gedurende den winter en het voorjaar een groot gedeelte van het Boven-Scheldedal geteisterd hebbenzijn ondanks alle aangewende hulpmiddelen nog niet geëindigd. De Kamer van Vertegenwoordigers heeft den 5 een aau- vang gemaakt met de discussie over het wetsont werp, waarbij aan de regeering, in verband met de jongste leening, credieten, gezamenlijk ten bedrage van 180 miljoen, verleend worden tot het ondernemen of voltooien van openbare werken. Van die som is bestemd voor het oprichten en verbeteren van paleizen, scholen en andere openbare gebouwen ruim 4| mil joen, voor wegen en waterstaatswerken ruim 6J. miljoen, voor in aanleg of exploitatie zijude spoorwegen 4l£ miljoen, voor het naasten van den Grand-Luxembourg nagenoeg 81 miljoen. De voor de verdieping en verbreeding van het kanaal van Gent naar Terneuzen uitgetrokken som van 2 miljoen is door de centrale sectie met 3 miljoen verhoogd, ofschoon de minister van openbare werken verklaard had, dat 2 miljoen voldoende en, was er meer noodig, nog 1,390,000 fr. van een vroeger crediet beschikbaar was. L)en 7 heeit de minister de ver hooging nutteloos verklaard, er kon in een jaar tijd niet meer dan voor een bedrag van 2 miljoen aan het kanaal verarbeid worden. De brusselsche vrije universiteit heeft, na van den gemeen teraad de toezeggiug eener jaarlijkscke subsidie van 25000 fr. erlangd te hebben, besloten, gevolg te geven aan haar voor nemen om, bij wijze van vijfde faculteit, eene polytechnische school aan die instelling te verbinden, welke den 1 October met 13 hoogleeraren en leeraren zal geopend worden en be stemd zijn tot het opleiden van mijn-ingenieurs, ingenieurs voor handwerken en fabrieken en burgerlijke ingenieurs. De Senaat heeftop voorstel der commissieeene petitie naar de regeering verzondenin welke geprotesteerd wordt tegen het besluit der stad Gent om eene parochiale begraaf plaats in eene der voorsteden door eene gemeentelijke te vervangen. Den 8 zou een vlaamseh werktuigkundigede Groof, te Brussel eene proef nemen met een door hem uitgevonden vliegtoestel. De kunstenaar is met zijnen toestel gevallen gelukkig zonder zich ernstig te bezerende ballon der ge heel in het ongereede geraakte machine is door het teleur gestelde publiek vernield. De nieuwe minister van buit. zaken, de hertog de Broglie, heeft den 4 zijne eerste diplomatieke receptie gehouden en' bjj die gelegenheid de verklaring vernieuwd, dat de optreding van het nieuwe gouvernement geenerlei verandering in de tot dus ver gevolgde buitenlaudsche staatkunde der regeering ten gevolge zou hebben. Tusschen den minister en de vreemde gezanten zijn de meest bevredigende verzekeringen en betui gingen gewisseld geworden. De radicale en republikeinsche kiezers van Lisieux en Or- bec, in het dept. Calvados, hebben een adres aan den heer Target (bekoorende tot de 14 of 15 leden van het linker centrum die voor de motie-Ernoul gestemd hebben) gericht, waarin zij verklaren met hunnen Afgevaardigde te breken. Bij schrijven in le Soir heeft deze zijne houding zoeken te rechtvaardigen; hij was, en had dit ook in de Kamer ver klaard, de republiek en den heer Thiers oprecht toegedaan, maar vreezende, dat de samenstelling van het kabinet Casi- mir-Périer van den wil getuigde om eene politiek te besten digendie de verkiezingen van 27 April en 11 Mei tot uitkomst had gehad, verlangde hij, even als vele anderen, eene daad, waaruit blijken kon dat de regeering eene krachtige conservatieve staatkunde zou volgen. De heer Mervetlleux-Duvigneaux, advocaat-generaal bij het parijsche hof van appèl, die zich gedurende de laatste jaren van het Keizerrijk onderscheiden heeft door zijnen ijver in het vervolgen van staatkundige misdrijven, is tot secretaris generaal van het dept. van justitie benoemd. Aan het hoofd van de afdeeling „personeel" van hetzelfde dept. was reeds een voormalig secretaris van den heer Rouher geplaatst. De eerste termijn van het 5e. miljard der oorlogscontributie, bestaande in 69 miljoen fr. in wissels en 53 miljoen fr. in specie, is den 4 te Straatsburg betaald. Verscheidene leden der linkerzijde, Edgar Quinet, Henri Martin enz., hebben het na de gebeurtenis van 24 Mei noo dig geacht, zich in manifesten en brieven tot hunne kiezers te wenden, ten einde dezen hunne gedachten over den toestand van het oogenhlik mede te deelen en hun republicanisme hetzij gerust te stellen hetzij te schragen. Up het initiatief der keeren Pradié en Raoul Duvai heeft zichonder het voorzitterschap van den genl. Changarnier, eene nieuwe parlementaire groep, onder den naam van „Con servatieve Unie" gevormd, welke reeds 120 leden telt en ten doel heeft om tot hand te strekken tusschen de vereeni- gingen der rechterzijde en tot middenpunt voor die conser vatieven welke zich tot dusver niet bij eenige groep hadden aangesloten. De heer kit et, ondervoorzitter der Nat. Vergadering, lid der Fransche Academie, inzonderheid vermaard op bet, gebied van het onderwijs, is overleden. Den 5 heeft de eerste receptie bij den President Mac-Mahon plaats gehad. Zij werd ontzaggelijk druk bezocht. Het corps-diplomatique was bijna voltallig aanwezig; de graaf

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 1