i\'o. 25. Vijf enz even l igs i e Jaargang 1873. ZONDAG 22 J U 1\ I. #ffictccl ©c&ccïtc Ter secretarie zijn kosteloos verkrijgbaar Pi os- pectnssen der door de gemeente te sluiten «elli kening bedragende liet nog niet geplaatste gedeelte 39000,—. POLITIE. De dagbladpers in Frankrijk en Duitschland. Cllcftclt jkschc iSevichtcu Muitscliland Belgie. ALK A A E C N Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Pr\js per kwartaal f O, <2.5franco per post O, It O, afzonderlijke nommers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers KERM'. COSTER ZOON. AR IA De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. SCHUTTER IJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR verwitt'gen de ingeschrevenen voor de Schutterij van dit jaar, dat de alphabetische naamlijst van de personendie aan de loting van dit jaar zullen deelnemen voor een ieder ter visie ligt ter gemeente-secretarievan heden tot den dag der loting, des morgens van 9 tot 2 uurten einde een ieder in staat zoude zijnomingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorkomendie daarop nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelatendaarvan aan de commissie van art. 11 bij de loting kennis te geven; met last, zich op Donderdag 26 Junij e.k., namiddags ten 5£ ure, te bevinden op het Raadhuis dezer gemeenteten einde aldaar voor den dienst, der Schut terij te lotenen redenen van vrijstelling hebbende, die alsdan op te gevenalsmede om de bewijzen tot staving derzelve en bij de wet gevorderd, voor zooveel noodig uiterlijk binnen drie dagen na de loting overteleggen aan het Bestuur der gemeente. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 13 Junij 1873. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van de ingezetenen dat overeenkomstig art. 17 der Wet, van 14 September 1866 (Staatsblad No. 138). door hen is herzien en vastgesteld de lijstbevattende de namen der inwonersdie in aanmerking komen voor het verleenen van inkwartiering en onderhoud van militairen, en paarden, welke lijst is aangeplakt en ter inzage voor een ieder is nedergelegd ter gemeente-secretarie gedurende 14 dagen na heden. Bezwaren tegen die lijst kunnen bij hen schriftelijk worden ingediend binnen eene maand na heden. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 17 Junij 1873. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. VERGADERING van den RAAD der gemeente ALK MAAR, op Woensdag, 25 Junij 1873, des middags ten 12 ure. Ramcns de Voorzitter van den Raad, NUHOUT van der YEEN. Ter terugbekoming aan het commissariaat van politie voor landen het navolgende gevondene als een kist met glas, een vitte boufant, een kettingtje met, gouden slotje, een oorbelletje verder zijn aldaar inlichtingen te bekomen omtrent een schaap, dat te Langedijk onbeheerd is aangehouden. jegens lieden die hun «overtuigingen" in overeenstemming weten te brengen met de omstandigheden; niet alleen jegens de politiek-rechtzinnigenmaar ook jegens de afgedwaalden die voor bekeering vat.b ar zijn. Dat de Regeering daaren tegen tegen de onwilligende verstokten met de noodige gestrengheid zal handelenis reeds meer dan voldoende ge bleken. Het dagblad le Corsaire is verbodenen wel om drieërlei redenen. Ten eerste, omdat het aldus luidt het besluit tot opheffing «een inschrijving heeft geopend, die moet worden aangenomen door vereenigingen in alle wijken van Parijs, opgericht met het bepaalde doel om een blijvend politiek verbond te vormen, in strijd met de wet. In de tweede plaals, omdat het «door de heftigheid van zijn pole miek en de maatschappelijke stellingen die het verkondigt een voortdurende bedreiging is tegen de openbare orde, en niet langer zonder gevaar voor het land geduld kan worden." Eindelijk omdat het«na reeds eenmaal gesehorst te zijn openbaar ministerie, zoo het daartoe reden vindt, de vervol ging aanvragenen binnen andermaal 24 uren moet de recht bank de vervolging toestaan of weigeren. Wordt binnen de volgende vijf dagen niet met de vervolging begonnendan wordt de inbeslagneming opgeheven. Wordt binnen vier weken de vervolging niet voortgezet, dan vervalt, zij van zelve. Intusscken kan het dagblad worden verspreid, als het stukop grond waarvan de inbeslagneming heeft plaats ge hader uit geknipt is. Wanneer een buitenlandsch blad twee malen binnen den tijd van 12 maanden is veroordeeld kan de Rijkskanselier het voor den tijd van twee jaren ver bieden. Wat nu de inbeslagneming zelve betreft, worden de thans geldende bepalingen van de Pruisische wet in dit ontwerp eener algerneene Rijkswet in hoofdzaak overgenomen; en die wetsbepalingen leveren de dagbladen weerloos over aan de willekeur van de politie. Juist dezer dagen heeft men daar- .JU DVy ClLjll. - niettemin is voortgegaan met zijn aanvallen op de gevestigde j van een merkwaardig voorbeeld gezien.Een dagblad, de orde van zaken." Berliner Wespengeeft een rebus, waarin het, om het. woord a IA' 11 L1 1 Het herstel der zedelijke orde in Frankrijk is begonnen met een regeeringstoezicht op de drukpers, dat een Napoleon jaloersch zou kunnen maken. De degen, al weegt hij zwaar in de schaal, schijnt toch niet in staat om het werk geheel alleen te verrichten. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft een vertrouwelijke depêche gezonden aan de prefecten, waarvan de korte doch kernachtige inhoud aldus luidt: «Zend ten spoedigste een rapport over de drukpers in uw departement. Het oogenhlik is gekomen om in deze de auto riteit en den invloed te doen gelden, die door een affectatie van onverschillige neutraliteit te niet waren gedaan. «Noem mij de conservatieve bladen of die vatbaar zijn het te wordenhoe overigens hun kleur moge zijnhun finan- ciëelen toestand en welken prijs zij zouden stellen op de welwillende hulp der administratie; den naam hunner hoofd redacteurs, hun vroegere overtuigingen en bun antecedenten. Zoo gij hen spreekt, overtuig u dan of zij een correspondentie zouden aannemenen in welken geest zij haar zouden wen- sehen. Wij gaan een bureel voor telegrafische en autografi- sclie berichten organiseeren die u regelmatig zullen worden toegezonden, en waarvan gij mededeelingen zult doen naar gelang van het vertrouwendat de bladen u inboezemen. Derhalve zult gij verstandig handelen met in uw Kabinet een bureel van drukpersaangelegenheden te organiseeren, buiten weten van de ondergeschikte ambtenaren. Meld mij uw gevoelen over de laatste punten. Ik reken op uw beleid. «Er bestaat geen teerder zaak dan deze, geen die meer voorzichtigheid en handigheid vordert. Vermeerder uwrela- tiën en wees zeer voorkomend jegens de vertegenwoordigers der drukpers." Beleefder dan dit slot kon het niet. Evenwel schjjnt het verband der woorden te verbieden, dit voorschrift van voor komendheid voor wijder kring aanbevolen te achten dan voor de conservatieve bladen endie aanleg hebben om het te worden. Overigens maakt de Minister geen onderscheid tusschen de verschillende richtingen. Hij stelt zijn weldaden met alleen beschikbaar voor de welgezinde, de monarchale en kerkelijke bladenmaar evenzeer voor de bladen die tot nog toe niet inziendat deze Regeering de eenige is die Irankrijk langs den weg des heils zal voeren, zoo misschien hun financiëele toestandde antecedenten en «vroegere overtuigingen" der redacteurs mochten doen vermoeden, dat Uj niet onwillig zouden zijn om conservatief te worden in den zin der Regeering, niet ongenegen om de welwillende hulp der Regeering te aanvaarden en de hun toegezonden correspondentie op te nemen. Men ziet hetde Minister is welwillend jegens ieder daar waf mee te beginnen is; vooral Wat verstaat gij onder de gevestigde orde van zaken r De Republiek of de Monarchie f werd in de Nationale Vergadering ge\ raas-d en voor die vraag bestond inderdaad voldoende gronddaar toch de thans door de meerderheid gesteunde Regeering ongenegen isde nog altijd feitelijk voortdurende Republiek als den gevestigden regeeringsvonn van Frankrijk te erkennen en zich zeer gelukkig zou reke nen wanneer zij er de Monarchie voor in de plaats kon stellen. De Minister heeft zijn antwoord op die vraag niet kunnen voleindigen. „Ik bedoel zeide hij de orde van zaken, die de Nationale Vergadering, door het land op een ongelukkigen dag gekozen". Dat, was genoeg. In onze rustige Tweede Kamer zou een zoo onhandig spreker als deze Minister hebben kunnen voortgaan, en zijn ongelukkige uitdrukking terstond door een andere kunnen vervangen. Niet aldus in de Fransche Nationale Vergadering. Die zoo onvoorzichtig zijn geheime gevoelens verraaadt, heeft, geen gelegenheid tot herstel. Het Homerisch gelach van de linker zijde maakte elke toevoegingelke nadere verklaring onmogelijk. Kon duidelijker van Regeeringswege verklaard wordenhoe noode zij de Nationale A ergadering in haar tegenwoordige samenstelling verdraagt, die haar nog altijd verplicht de Republiek als een noodzakelijk kwaad te dulden? De inschrijvingen door het verboden dagblad geopend en die door de vereenigingen in alle wijken van Parijs zouden worden aangenomenhadden ten doel, arbeiders in staat te stellen om de tentoonstelling te Weenen te bezoeken. Die vereenigingen hebben een politiek doel, beweerde de Mi nister; zij ondersteunen de verkiezingsbeweging, door de ver kiezing van Barodet opgewekt- Die bewering is met nadruk tegengesproken bewijs is niet voorbanden en daarom blijft het geheel onzeker of zij inderdaad gegrond is. Onmogelijk is het zeker nietdat t'e bedoelde inschrijvingen een poli tiek bijoogmerk hebbendoch van hoeveel inschrijvingen kan niet hetzelfde worden beweerd? Zonder twijfel van de inschrijvingen ten behoeve van de Carlistenen zou bij voor beeld een Italiaanschgezinde Regeering niet hetzelfde be zwaar kunnen doen gelden ten opzichte van de Petrus-pen ning? Laat men dergelijke gronden toe, dan hangt het be staan eener vereeniging, het verlof tot een inschrijving geheel af van de gezindheid der Regeering, en wordt met elke verandering van richting strafbaar, wat onder een vroe ger bewind een geoorloofde zelfs prijzenswaardige daad werd geacht. Hoe onpartijdig het oordeel der Regeering is om trent de heftigheid van de taal der dagbladenkan hieruit I blijkendat zij b.v. geen bezwaar schijnt te vinden in woorden als de volgendevoorkomende in het Bonapartis- j tiscli blad le Paus: wij willen tot haat opzetten, tot haat j deze drukperswet te"bewaren. jegens de republikeinen, en daardoor gelooven wij den Hemel '*a j_.i1 te zullen verdienen Er wordt beweerddat de Fransche Regeering tegen vreemde en binnenlandsche dagbladen met de meeste gestreng heid zal te werk gaanen dat zij niets zal toelaten, waarvan zij de lezing niet bevorderlijk acht voor hare plannen en inzichten. Bij uitstek gedrochtelijk wordt zulk een staats zorg in een land, waarvan de oppermachtigedoor niets be perkte gebiedster is een Nationale Vergadering, door het volk met algemeen stemrecht gekozenDatzelfde souvereine, mondig verklaarde volk bevoegd geacht om zijn eigen Re geering te kiezenora door zijn vertegenwoordigers over het lot van Frankrijkover zijn binnenlandsch bestuur en zijn verhouding tot andere staten te doen beslissen, mag zich alleen Milhelmshaven aan te duiden, onder anderen het portret van - Keizer Wilhelm gebruikt. De politie, blijkbaar niet gelukkig I in de oplossing van beeldraadsels, neemt het blad in beslag. I De uitgever laat terstond een ander drukken, waarin het aanstoot gevende |)ortret niet meer voorkomten biedt dit nieuwe exemplaar den president van politie aan, zijn leedwe zen betuigende, dat een zoo onschuldige zaak aanleiding had gegeven tot de inbeslagneming van zijn blad. Had het por tret, geen andere bedoeling vraagt de president. Volstrekt niet, is het antwoord. Had ik dat geweten! roept de pre sident uitmaar 't is nu niet anders, de zaak ligt er toe. De zaak lag er toe; dat wil zeggen: de uitgever had 200 Thaler schade. De indruk die dit wetsontwerp heeft gemaaktis bijna zonder eenige uitzondering zeer ongunstig. Alle partijen bladen van de meest verschillende richtingzijn eenstemmig in uitingen van afkeuringteleurstelling en leedwezen over zulk een wetsvoorstel. Uitmuntend zet de National-Zeitung haar grieven tegen het wetsontwerp uiteenen geeft te ge lijk de vereisehten aan eener goede drukperswet,. „De voor dracht zegt zij beschouwt de drukpers als een wapen, dat slechts in den strijd wordt gebezigd. Voor zoover men daarvan ten eigen bate nut wil trekkenpoogt men het wapen zeer snijdend te makenwaar anderen daarentegen zich er van wenschen te bedienen, tracht men het stomp te maken, of kan dit niet geschieden, dan poogt men het hun uit de hand te rukken. Men gaat bij de Regeering uit van een poliliek standpunt. In hoeverre de dagbladen zich vrije lijk mogen uiten, dat hangt af van de politiek van het oogen hlik. Naar gelang de strijd meer of minder hevig isviert men de teugelsof voert men ze met straffe hand. De dag bladen moeten de heersehende politiekde politiek van het oogenhlikdienen. Wij echter, wij verlangen een geheel andere wet op de drukpers. Zij behoort niet uit te gaan van een telkens veranderend staatkundig standpunt, maar van een vast beginsel, het rechtmatig beginsel. Wij behoe ven een wetdie heden wordt toegepastgelijk dat morgen zal geschieden, een wet, die de drukpers niet bandeloos maakt, maar die haar onttrekt aan de willekeur, waardoor het mo gelijk is geworden de uitingen van sommige richtingen te smorenin één woord: wij hebben een wet noodig, die den weg baant tot vrije ontwikkeling, en de drukpers niet maakt tot de dienares van het heerschend stelsel op staatkundig gebied. De gansehe natie heeft er belang bijdat wij in bet, bezit eener dergelijke wet komen. Het verzet tegen dit ontwerp zal dan ook, naar men mag -erwaehten, sterk genoeg zijn om het Duiteche Rijk voor «uwu vereemgen en vergaderen wanneer de Regeering dat nuttig acht, zieh daarbij niet bemoeien met de politiek, en niets anders lezen dan wat zijn Regeering heilzaam oordeelt -rMisschien zullen wij weldra de vrijheid van drukpers te Berlijn hooren verdedigen door personen, wier geestverwanten elders haar schier dagelijksch plegen te bestrijden. W. v. r. K. Blijkens het bij den Bondsraad aanhangige wetsontwerp betreffende de invoering der Rijks-constitutie in den Elzas en Lotharingenis die invoering zelve op 1 Jan. 1874 maar die der Rijks-kieswet op 1 Juli van dat jaar vastge steld zendt het Rijksland 15 Afgevaardigden naar den Rijksdag, en kunnen kiezers noch Afgevaardigden zulke in woners zijndie voor Frankrijk geopteerd hebben zonder hun domicilie derwaarts over te brengentenzij zij hunne --oo optieverklaring formeel intrekken (slechts 40000 van de Bladen als de Univers verklaren dat de vrijheid van 160000 optanten hebben het Rijksland werkelijk verlaten), drukpers onbestaanbaar is m Iranknjk, en sporen in steeds 25 Berlijnsche dag- en weekbladen van verschillende staat- neviger taal de Regeering aan om niemand te ontzien. - c o Dat Regeermg aan die aansporingen het gewenschte gehoor zal gevenmag echter nog betwijfeld worden. Reeds is de kerkelijke partij teleurgesteld, omdat de verhouding tot Italië nog steeds dezelfde is geblevenen de zooveel aanstoot ge vende gezant hij Koning Victor Emmanuel nog niet door een ander is vervangen. Een waardig geestverwant van de Fransche Regeering ten aanzien van de dagbladpers toont zich de Pruisische in het ontwerp van wet op de drukpersdat zij bij den Rijksdag heeft doen indienen? Hoeveel gewicht er gehecht kan wor den aan de verklaring, die de machtige Rijkskanselier eenmaal zou gegeven hebbendat hij na eiken oorlog liberaler werd, kan uit dit, wetsontwerp worden opgemaakt. Het voorstel strekt in de eerste plaats om de zegelbelasting en de gelde lijke borgstelling bij de oprichting van een dagblad af te schaffen. Van den financiëelen band wordt de dagbladpers alzoo ontslagendaarentegen schijnt de Pruisische Regeering van meeningdat, de andere banden nog wat versterkt behoo ren te worden. De bestaande Pruisische wetsbepalingen om trent de verantwoordelijkheid der redacteurs worden in het ontwerp aanmerkelijk versterkt, en de bevoegdheid van de politie om de dagbladen in beslag te nemen wordt gehand haafd. Binnen 24 uren na de inbeslagneming moet het d O vu»u»wviv/ii 'uu ObUtvl.' kundige richting (de streng-conservatieve Kreuz-Zeitung eclr ter uitgezonderd) behelzen een gemeenschappelijk protest tegen het bij den Bondsraad en den Rijksdag ingekomen ontwerp eener wet op de drukpers waarvan de dubbelzin nige en rekbare bepalingen zelfs de ernstigste behandeling van wetenschappelijke onderwerpen en de welgemeendste toelichting van openbare toestanden aan willekeur, vervol ging en veroordeeling blootstellen. De Bondsraad heeft besloten, de intrekking van het papieren geld der verschillende Staten in beginsel goed te keuren en over te gaan tot de uitgifte van Rijks-papiergeld tot een bedrag van 1 th. per hoofd der bevolking. De Staten, welke voor zich grooter bedrag hadden uitgegeven, zouden de eene helft van dat meerdere vóór 1 Juli 1875 moeten intrekken en voor de andere helft bij wijze van renteloos voorschot voor een tijd van 10 jaren Rijks-kassenscheine ontvangen. RiJKSDAfr. Een voorstel van den Afgevaardigde Volk waarbij de vervanging der rechtspraak van gezworenen door die van schepenen in het ontworpen duitsche wetboek van strafvordering niet wenschelijk verklaard en de Rijks-kanse lier verzocht wordt, deze meening ter kennis van den Bonds raad te brengen, is door de meerderheid der leden mede- onderteekend. Prins Bismarck heeft den 13, ten aanzien der voorstellen- Schulze en Lasker, nopens den tijd van bijeenroeping van den Rijksdagverklaarddat de Bondsraad de wenschen der vergadering zeker zorgvuldig zal overwegenmaar dat de bijeenroeping van den Rijksdag een recht des Keizers is en dat die bijeenroeping in October in den regel niet mogelijk zou zijndewijl de Bondsraad dan reeds in het begin van September zou moeten bijeenkomenwaartegen te veel be zwaren bestaan. Den 16 is besloten om het door het centrum ingediende drukpers-ontwerp dewijl dit van de 3 aanhangige datgeen bevat wat het minste uitstel kan lijdenin behandeling te nemen. Den 16 is het wetsontwerp betreffende de invoering der Rijks-constitutie in den Elzas en Lotharingen voor de eerste en den 17 voor de tweede maal gelezen. Op voorstel van den heer Peterseneen beierschte Straatsburg gevestigd Afgevaardigdeis de bepaling omtrent de niet vertrokken optanten [zie hierbovengeschrapt. Die bepaling werd als kleingeestig beschouwd en als aanleiding zullende geven om de pseudo-optanten in de rijen der uiterste oppositie te drij ven men had genoeg te kennen gegeven, dat eene optiever klaring zonder verplaatsing nietig was, en moest de intrekking eener nietige verklaring niet eischen. Een amendement van den heer Reichensperger, waarbij verlangd werddat de wet tot regeling van het beheer van het Rijksland in de eerst volgende zitting van den Rijksdag zou worden ingediend is verworpen geworden. Pruisen. Den 11 is het stoffelijk overschot der Vorstin v. Liegmtz, weduwe van Koning Friedrich Wilhelm III, met wien zij morganatisch gehuwd is geweest, iu tegenwoordig heid van de leden der koninglijke familie en van enkele andere personen, in het Mausoleum te Charlottenburg bijgezet. Den 12 heeft de begrafenis van den admiraal prins' Adal bert in de domkerk te Berlijn plaats gehadmet al de voor de begrafenis van een veldmaarschalk voorgeschreven militaire eerbewijzen. De prinsen en eene talrijke menigte woonden ue plechtigheid bij de Keizer was door ongesteldheid ver hinderd om tegenwoordig te zijn. De Keizer van Rusland is in den avond van den 11 te Ems aangekomen en aan de station opgewacht door den Koning van Saksendie aldaar de baden gebruiktalsmede door de civiele en militaire autoriteiten. Het te Berlijn gevestigde Geographiscke Genootschap zal voor eene expeditie tot onderzoek van de binnenlanden van Africa een belangrijk subsidie uit de Rijks-middelen ontvangen. De beroemde geschiedvorscher Friedrich vott Raumer is den 14 te Berlijn in den ouderdom van 92 jaren overleden. ierwijl de uitslag van den arbeid der commissie van on derzoek naar het spoorwegbeheer zich nog steeds wachten Iaat, heeft de beer Wegener, zoo het heet om redenen van gezondheidzijn verzoek ingediend om op pensioen gesteld te worden. Beieren. De militaire overlieden hadden, overeenkomstig de bij het duitsche leger bestaande gewoonte, verordend, dat de troepen niet aan de processie op den Sacramentsdag zou den deelnemen, maar de Koning heeft gelast, dat de militairen, evenals tot dus ver in Beieren, tot den eptocht zullen be hooren. 2 Officierendie ter zake van het medenemen van een hond uit Sedan eerst wegens diefstal veroordeeldmaar in hooger beroep vrijgesproken warenhebben bij koninglijk besluit hun ontslag uit de dienst met behoud van pensioen ontvangen. Hessen. Den 17 is het jubileum der 25jarige regeering van den Groothertog luisterrijk gevierd. De Senaat heeft den 12 het budjet voor buit. zaken met a_g. st. op 4 na aangenomen. De daarop voorkomende post voor het gezantschap bij het Vaticaan was met 36 tegen 4 st goedgekeurd. f13 is de voordrackt omtrent de lijn Antwerpen— uiadbacli met 32 tegen 4 st. aangenomen. Den 16 zijn de begrooting van oorlog en eenige andere bescheiden611 asngenolnel1 en is de vergadering vervolgens In de Kamer van Vertegenwoordigers heeft de heer De- fuisseaux den 13 de regeering geïnterpelleerd over de mis bruiken, die maar al te dikwerf door de parketten met, opzicht tot de preventieve gevangenschap worden gepleegd. De mi nister van justitie erkende, dat er ten dezen grond van beklag bestond en luj verzekerde, dat hij in de aanslaande wetgevende zitting eene voordracht tot voorziening tegen het besproken kwaad zou indienen. De Schaeh van Perzie is den 13 tegen den avond te Spa aangekomenna te Herbestal door de belgische autoriteiten verwelkomd te zijn. Vergezeld van den burgemeester van Spa en den directeur van het Casino, heeft: hij eene langdurige wandeling gemaakt, en de ter zijner eere ontstoken illuminatie bezichtigd. Den 14 heeft hij met den burgemeester en een zijner hofbeambten een rijtoer door de omstreken der bad plaats gemaakt. Na den 15 Luik bezocht te hebben, is nij den 16 te Brussel aangekomen en door den Koning en den graat v. P laanderen aan de station opgewacht. Hoewel hij zich ongesteld gevoelde, had hij geen verandering in zijn reisplan willen brengen. Hij betrok met zijnen broeder, den grootvizier en andere voorname personen van zijn gevolg een der vleugels van het koninglijk paleis, 's Avonds heeft hij vergezeld van den Koning de Koningin en den graaf en de gravin v. Vlaanderen, de opvoering der opera VAfricaine bijgewoond. Den 17 heeft hij het brusselsohe raadhuis be zocht, m hetwelk hij door het gemeentebestuur ontvangen werd, alsmede de S. Gudula-kerk. 's Middags was er gala diner ten hove. Den 18 's morgens 6 uren, heeft de Sehach Brussel ver laten, door den Koning naar de spoorwegstation begeleid zijnde, ie Ostendewaar hij door de overheden ontvangen werd en de bezetting en de burgerwacht onder de wapenen warenis hij aan boord gegaan van het britsche stoomjacht the Vigilant, om, begeleid door 3 engelsche oorlogschepen,

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 1