Varkensbehoud, 1 Drooge Bloembollenveiling MARDÜRAVEKU. PRIJSBILJARTEiM, Slinncnland. Ssfabe-flteuws. ittavfil- cti ücursfjcrtchlcn. sin 19 A 60 Qlbüsvtcwticn. öOjarige Eclitverecniging M. BORST Ie Akersloot, volgens Hongaarsck voorschrift. door Ingezetenen van de Schermeer om een gouden Ankcrliorologic tot prijs en een zilveren CJilimlcrliorologic tot premie. voor zijn eigen aanhangers. De Fitte de Madrid werd ook door vreemde schepen bewaakt, ten einde haar te verhinderen een aanval op het tuighuis van Carrava te doen. Aan de zijde der carlisten zijn bij hun vergeefschen aanval op Montbuy 40 man gesneuveld. Kolonel Lera kou Mont- buy niet te hulp komen, doordien het regiment van Baylen weigerde derwaarts op te rukken. Te Bayonne werd den 1 Aug. verzekerddat het fort Ibery, bij Pampelona, en de sterkte Alsasua. aan den spoor weg van Vittoria, zich aan de carlisten overgegeven hadden. Don Carlos en het meerendeel zijner navarreesche benden zijn in Biscaye binnengerukt. Den 2 heeft hij te Guernica den eed tot handhaving der privilegiën afgelegd. Hij hield eene toespraak, waarin hij de vrijheid van Biscaye roemde, ontving vervolgens eene deputatie, en vertrok daarna, slechts een half uur te Guernica vertoefd hebbende, plotseling naar Duranga. De Cortes hebben eene commissie uit haar midden belast met een onderzoek betreffende het verzoek om geene Afge vaardigden te doen vervolgen. KoLONiës. Op Cuba heeft men eene carlistische samen zwering ontdekt, ten gevolge waarvan verscheidene inhech tenisnemingen hebben plaats gehad. Cesped.es weigert met den naar hem afgevaardigden gevolmachtigde over den vrede te onderhandelen. In den omtrek van Puerto-Principe zijn ernstige gevechten geleverd. Volgens de Golos, zijn aan Khiva de volgende vredesvoor waarden gesteld: het betaalt in den loop van 7 jaren eene oorlogsschatting van 2 miljoen roebelsvoor de helft opte- brengen door de kliivanen en voor de wederhelft door de turkomannentot zekerheid blijven tot zoolang Schuraehau en Kunkrad door russische troepen bezetkomende het on derhoud dier troepen ten laste van genoemde plaatsen; het Khanaat van Khiva blijft zelfstandig beslaan onder de regeering van den tegenwoordigen Klian; de Amu-Daria zal voortaan de grens van Khiva zijn; de voormalige bezit tingen van Khiva op den rechter oever der rivier worden ter erkenning van de aan Rusland door den Emir van Bo khara verleende huip, aan dien Emir afgestaan; de doodstraf wordt afgeschafthet vertrek der russische troepen uit Khiva, onder opperbevel van den genl. Kaufmann, is op den 15/27 Augustus aanstaande bepaald. Er is een aanvang gemaakt met het overbrengen der bevrijde slaven over Krasnowodsk naar Perzie. De voornaamste bevelhebbers der expeditie zijn met ridderorden begiftigd en alle militairen, die er aan deel genomen hebben, ontvangen eene zilveren medalje. De Keizer, de grootvorstin Maria en de grootvorsten Ser- gius en Paul zijn den 30 van hunne buitenlandsehe reis op Zarskoje-Selo teruggekomen. De Keizer had zich op zijnen terugtocht eenige dagen te Warschau opgehouden, waar groote militaire manoeuvres en verscheidene feestelijkheden hadden plaats gehad. Staten-Geneeaal. Door de regeering is aan de 2«. Kamer voorgedragen een wetsontwerp tot onteigening ten behoeve van den aanleg van een spoorweg van Tilburg naar Nijmegen. Spoorwegen. De gemeenteraad van Marum 'heeft besloten voor 25000 deel te nemen in de ontworpen loeaal-spoorlijn Groningen—-MarumHeerenveenLemmer. De gemeenteraad van Waalwijk heeft besloten, voor/25000 in den geconcedeerden buurtspoorweg—TilburgWaalwijk- sche haven (welke volgens vroeger besluit verdiept en verbreed zal worden) deel te nemen. Stoomvaart. Den 3 is het door de stoomvaart-maatschappij „Java" aangekochte stoomschip Sumatra (ex Salselte) onder de nederlandsche vlag gebracht. Het heeft eene lengte van 110 en een diepgang van 6 ellen, voert 4 masten en eene nieuwe machine van 250 p. k. Onderwijs. De gemeenteraad van Tiel heeft eene straf verordening vastgesteld tegen de voor de gezondheid na- deelige ophooping van kinderen in te kleine bewaarscholen. De minister van binn. zaken heeft, naar aanleiding van een geval dat zich te Delft heeft voorgedaan, beslist, dat, le den van schooleotnmissiën, godsdienstige bezwaren tegen den eed hebbende, ofschoon niet doopsgezind zijnde, met'het af leggen eener belofte kunnen volstaan. Peesten. Bij de harddraverij op den 3 in den Beemster, waaraan 14 paarden hebben deelgenomen, is de prijs behaald door het paard van G. Reinders, te Zunderdorp, en de premie door dat van JGroot te Schermeer. Ter viering van het 25jarig bestaan der afdeeling Haarlem vaü de Hoil. Maatschappij van Landbouw, is aldaar den 2 in de hertenkamp eene bloemententoonstelling geopend. Den 3 zijn te Amsterdam door de HoU. Spoorwegmaatschappij 3208 piaatsbiljetten naar Haarlem afgegeven, 's Avonds deed het orchest van het Baleis voor Volksvlijt zich op het geïllumi neerde terrein der tentoonstelling hoorenen werd ten slotte een vuurwerk afgestoken. Den 5 is ook eene tentoonstelling van vee en pluimgedierte gehouden. Op den Dreef had eene harddraverij plaats, waaraan 1G paarden deelnamen; de prijs van 300 werd behaald door het paard Gravin, van J. v. d. Linden, te Maasdam, de premie van100 door de Antilope, van G. Rein ders, te Zunderdorp. In de sociëteit „Vereeniging" werden 's avonds een concert door het muziekcorps der grenadiers en jagers en een bal gegeven. Den 5 is het nieuwgebouwde raadhuis te Ouder-Amstel feestelijk ingewijd met eene rede van den burgemeester. De genoodigden uit Amsterdam werden de gemeente binnenge leid door eene eerewacht van 70 man en het muziekcorps van het 7'. reg. infanteriewelk corps het feest van den dag bleef opluisteren en 's avonds eene serenade bij den burge meester bracht. De gemeenteraad werd ook statelijk van het oude naar het nieuwe raadhuis geleid. De schooljeugd zong voor het gebouw een feestlied en werd daarna in het school- locaal onthaald, verschillende volksvermaken werden gegeven, alsmede eene harddraverijwaaraan 18 paarden deel namen. Overal wapperden vlaggen en hier en daar waren eerebogen opgericht. Aan de harddraverij te Groet op den 5, namen 10 paarden deel; de prijs is behaald door de Goverdina, van 11. Dalenberg te Groet, bereden door den GSjarigen A. Dalenberg, en de premie door de Hoop, van Jb. H oog vorstmede te Groet, bereden door C. Dalenberg Cs. Aanbestedingen. Te Arnhem, door het gei eentebestuur, het bouwen eener bewaarschool in Klarendal, minste inschr. H. Mulder, voor 26980. Het bouwen eener r. c. kerk met toren te Halsteren is aangenomen door J. Hoppenbrouwers, te Kruisland, voor/56000. Den 29 Juli, te Uitgeest, door het gemeentebestuur, het bouwen eener school, aan J. v. d. IP oude, te Nieuwediep, voor 15989. Den 7 Aug., te Akersloot, door het bestuur dier gemeente, het bouwen van een brug in den Startingerweg, aan A. Dor- regeestte Alkmaar, voor f 1530. Den 7, door het prov. bestuur van Noordholland, het bou wen van eene school en onderwijzerswoning te Holysloot, gemeente Ransdorp, minste inschr. J. op 't Land te Edam foor 11366. Den 8, te Amsterdam, het bouwen van 4 woonhuizen, aan de Plantage-Kerklaan, minste inschr. 3. H. Rol/es, voor/57190. Het maken van een retranchement en reduite aan de werken te Naarden is aan de minste inschr. J. Boshouwer en Co. te Utrecht voor 192000 niet gegund, als zijnde dat cijler boven de raming. Bouwwerken. Te Woerden zijn den 7 de Ulrechtsche en Leidsche poorten tot afbraak verkocht voor f 1402; bij de aanbieding in de vorige week konden zij slechts 435 opbrengen. Gieten. De heer M. Viruly J.Dz den 21 Juli in den Haag overledenheeft de volgende legaten gemaaktaan de remonstr. diaconie te Rotterdam 101)00, aan de 7 verschil lende diaconiën te 's Gravenhage ter verdeeling in verhouding tot het aantal harer bedeelden 10000, aan het fonds voor de betrekkingen van verongelukte visschers te Scheveningen f 6000, aan de lierv. diaconie en het diaconie-weeshuis in den Haag elk 5000, aan Nederl. Mettray bij Zutfen/4500, aan de Bijbelvereeniging te 's Gravenhage en het Instituut voor Doofstommen te Rotterdam elk 4000, aan het Instituut voor Blinden, de inrichting voor onvermogende ooglijders en het Ned. Zendelinggenootschap aldaar, de Vereeniging tot ondersteuning der betrekkingen van verongelukte visschers te Katwijk en Noordwijk aan Zee en de Maatschappij van Weldadigheid elk 3000, aan het kinderziekenhuis te Rot terdam het Instituut voor Doofstommen te Groningen en het Gesticht voor /minderjarigen idioten te 's Gravenhage elk 2500, het herv. diaconiehuis te 's Gravenhage en de remonstr. diaconiën te Delft en Zwammerdam elk 2000 de remonstr. diaconiën te Hazerswoude en Waddinxveen en de herv. diaconiën te Zwammerdam, Alkemade en Leiderdorp elk 1000; voorts 2 legaten van 500 en 3 van 200, in alles te zamen 83,600. Jonkvr. de Pollart te Roermonde, overleden op haar kas teel te Paarlo, heeft aan het r. c. gasthuis te Roermonde haar woonhuis, eene waarde van 18000, en een legaat groot 20000aan de r. c. kerk te Odiliënberg landerijen ter waarde van 12000, en aan de r. c. armen aldaar landerijen ter waarde van 10000 vermaakt. Rampen. Den 1 Aug. 's avonds, is een molenhuis der bus- kruitfabriek bij Muiden gesprongen. Een werkman bekwam eenige brandwonden. In den nacht van 12 is de pas herstelde en verfraaide r. c. kerk te Prinsenhage door den bliksem getroffen en ge heel verbrand. Een groot gedeelte der sieraden was wegens de verbouwing niet aanwezig, en het voorhandene werd door de militaire bezetting van Breda gered. In den nacht vau 23 zijn te Nijkerk een groot hout- magazijn en 2 kleine "woningen geheel afgebrand, terwijl 5 huizen door het vuur schade leden. Quarantaine. Wegens het heerschen der cholera zijn quarantaine-maatregelen voorgeschreven voor schepenko mende van Koningsbergen, Dantzig, Helsingborg en deoos- tenrijksche en italiaansche havens der Adriatische zee. Rechtszaken. G. H. L. Smit, zich noemeude Henry Smit, te Haarlem, vroeger te Amsterdam, die te Arnhem, Utrecht, Zwolle, Amersfoort en andere plaatsen agenten had, aan wie hij, tegen eene storting van 300 of meer, de betrekking van huur- en verhuurkantoorhouder op eene tractement van f 400 a 500 en vrije woning beloofde, maar na enkele weken hun salaris uitbetaald te hebben niet meer van zich deed hooren, is op bével der rechtbank te Haarlem, als verdacht •Tan oplichting, voorloopig in hechtenis gesteld. Staats-loterij. Trekking der 3- klasse. No. 7739/25000, No. 14770/ 5000, No. 6574/ 2000, No. 6479 en 18779 f 1500, No. 2865, 3596, 9318, 9752 en 14496 1000. Kolonicn. De generaal-majoor Verspijck heeft zijn ontslag gevraagdmen zegt, dat de heer Nieuwenhuyzen, vice-presi dent van den Raad van Indie, het voornemens is. (waar zaten Duivel en Steenwijok dan toch en „Kabbeljauw' (de kranke Cabeliau) overal was waar het gevaar dreigde. Het verwondert ons dan ook niet, al roemt de geschiedenis de kloek heid van v. Teylingen, dat „de burgemeesters niet half zoo cordaat waren als van Foreest." Een lid der regeering een rijk en gierig koopman, Krelis van Bokeren (die met bestaan heeft), was nog mindei dan half-cordaathij hield (ongehoorde nieuwigheid) ver- standhouding met Alva en verliet zelfs Alkmaar, om zijne stad aan don F rederik te verraden. Alkmaar had den 20 Augustus (16 Juli) de prinsen-troepen hinnen gelaten, maar vóór dien tijd al eci.e kleine bezettingde tonbruggen des vijands vielen neder op den wal; „de zoutkeeten tegenover den Rooden toren aan de overzijde der stadsgracht werden door den vijand in een bastion veranderd." (I Maar reeds meer dan genoeg om te doen blijkendat de schrijver, zoo hij al de klok heeft hooren luiden niet' weet waar den klepel hangt, en dat de koopers van zijn boekje bedrogen lieden zijn. Wij hebben zijn werkje „Wat God eertijds voor Neêrland deed" met gelezen maar durven hem gerustélijk alle gezag ontzeggen om daarvan te getuigen. q \y b. Bij kon. besluit van 23 Juli is, met ingang van 1 Sept., aan dr. A. T. van Aken, op zijn verzoek, een eervol ontslag verleend als directeur en leeraar der Rijks hoogere burger school alhier, en in diens plaats als zoodanig benoemd dr. JD. Boeke, leeraar aan genoemde sehool. Bij kon. beslujt van 26 Juli is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan A. Vonk, als 2". luit. bij de d.d. schut terij alhier, en zijn bij die schutterij benoemd tot kapitein a la suite S. C. Coster, tot 1»° luitenant Holts en tot 2». luitenants W. Verbeet en C. J. Voute. De heer 11. J. P. v. d. Linde, predikant te Hoevelaken, heelt voor het beroep der herv. gemeente alhier bedankt. Door het stedelijk muziekcorps zullen Zondag 10 Au gustus, in den Stadshout, d?s avonds te 7 uren, de navolgende stukken worden uitgevoerd 1. Marehe (La Trinité) van Nihoul. 2. Ouverture (Nebu- codonosor) van Verdi. 3. Polka (L'Anémone) van Heymans. 4. Fantasie (Don Carlos) van Verdi. 5. Ouverture van Leutner. 6 Walzer (bternenreigen) van Lamer. 7. Fantaisie (Romeo et Juliette) van Gounod. 8. Polka (Le Reveil des Oiseaux) van Fuchs, Van Alkmaak^begint de Victorie, of Barend en zijn zuster Jenneke binnen en buiten de belegerde stad. Door den schrijver van „Wat God eertijds voor Neêrland deed.'» Te Amsterdam bij II. de Hoogh Co. Wij hadden wel verwacht, dat de geschriften, door ons aan staande eeuwfeest uitgelokt, niet allen van even degelijk gehalte zouden zijn, dat er kaf onder het koren zou gevonden worden, maar nietdat wij vergast zouden worden op een prulals waarvan wij hier boven deu titel afschreven. Wij komen niet op tegen de eenzijdig-calvinistische historiebeschouwing van den schrijver, noch tegen de femelende taal, welke hij aan zijne beide hoofdpersonen, kin deren van 13 en 15 jaren in den moDd legt; maar wel daar tegendat hij gedurig aan de waarheid te kort doet en het waagt iets over Alkmaars beleg te schrijvenzonder de geschiedenis daarvan, de gelegenheid onzer stad en de toestanden derl6eoenw te kennen. Wij willen daarvan eenige voorbeelden geven. Barend, Jenneke, Lotje, Kato zijn namen, die in de 16e eeuw niet te huis behooren evenmin als een straatweg te Egmond (eerst'in 1872 aangelegd), evenmin als boogschutters onder de belegenaars en verdedigers van Alkmaar, evenmin als een mandenmaker die er een „kantoortje" en boeken met „credit en debet" op nahoudt. Dat het slot en de abdij van Égmond gebouwen waren in 2 ver schillende dorpen gelegen, schijnt de schrijver niet te weten; hij verwart het eene met het andere en spreekt van den slotvoogd dei- abdij. Egmond, „een dorp van ketters," werd, volgens hem, door de Spanjaarden bij hunne komst in de asch gelegdpn was zoo kort bij Alkmaar gelegen dat een alkmagrsch koopman binnen een uur deïwaarts gaat en naar huis keert, om te zien dat zijn „pakhuis" in vlammen is opgegaan. Van der Mey kon dan ook van den muur te Alkmaar naar het gejoel te Egmond kijken. Vluchtelingen van daar komen door de Friesche poort te Alk maar binnen. Die poort was „niet al te stevig"' en bij de Ken- uemerpoort (waar een nieuwe aarden wal lag) was het nog het treurigste gesteld. Oudorp heet Ouddorp (op Goedereede), Oter- leek Oosterleek (hij Hoorn) en Ursem Ur»en. Vaq dep Mey wordt door de burgers buiten gebracht in -den Hout (waarvan in 1573 nog geen spoor te vinden was); hij loopt van Zuidscharwoude door de Heer Hngo Waard (die eerst in de volgende eeuw bedijkt zou worden) naar Oterleelt, „dat alles behalve prettig loopen was door den modder," waarom hij terugkeertvisschers van Noordschar- woude heramen plannen om hem „langs de Noordzee of langs de Zuiderzee" weder binnen Alkmaar te brengen en voeren hem ten laatste te schoep over Veenhuizen, Obdam, Ursem en de Rijp naar Heyloovan waar hij „door het bosch aan de zijde van Egmond" de stad gemakkelijk nadert. Hij heet niet Maarten, maar Pieter en wordt dan ook geregeld „Pieterbaas" (Czaar Peter?) genoemd. Hij begeeft zich niet in de eerste plaats naar Sonoy te Schagenmaar naar Prins Willem te Delft. Hij vervoert zijne brieven met in een polsstok, maar in een „wandelstok" of „rot ting" (of hij glaceetjes droeg blijkt niet), en onder die brieven bevond zich eene „rondgaande circulaire" voor de grondeige naars wier bezittingen door het openen der sluizen en het door steken der dijken werden bedreigd. Aan de toestemming van die ingelanden is dan ook veel gelegen, en v. d. Mey gaat, na door eenige visscherlieden van Schermerhorn die de belegerden van wat visch voorzien hebben en die hij toevallig te Enkhuizen ont moet naar Schagen te zijn geleid even bij hen rond. Niet beter dan met v. d. Mey springt de schrijver om met onzen pensionaris Nanning van Foreest, wieDs naneef hij nog op den huize „Foreest" bij Heyloo laat wonen. Hij arbeidde als „ingenieur, hopman gemeen soldaat en krankenverpleger," hij bestuurde de versterking van den Rooden toren van welken hij „naar de vernielde voor stad" en met een verrekijker (die nog uitgevonden moest worden) naar de bewegingen des vijands tuurde en welken hij tegen den verwoeden aanval verdedigde, terwijl Ruychaver (die zich niet binnen Alkmaar bevond) het een ander besprongen punt deed en Trijntje BURGERLIJKE STAND ^ONDERTROUWD. 7 Aug. Herrikus Cornells lesbertste Alkmaar, Joustra, te Dokkum. GETROUWD. 3 Aug. Pieter Johannes Teunisse en Gerardina Follenga,— Jan Kos en Barendina Maria Coenderman. Corne lls Reef en Cornelia van Beusighem. Anthonius de Groot ars. Barendina Jacoba Godijn. Nicolaas Tuin man en Cornelia Johanna van den Burg. IFillem Janssens en Johanna Gielen. GEBOREN. 2 Aug. Amelias, Z. van Jan Ploeger en Catharina van den Brink. 4 n Cornells Pieter, Z. van Isaac Holtz en Grietje van der Nolle. J 5 Christiaan, Z. van Pieter de Goede en Trijntje Iraaijman. Anna Maria Catharina. D. van Cor- nelis Roomeijer en Johanna Geertruida Koster. Graaft' VaD ^'eter Bortcgtjs en Maartje de 8 Johannes LourensZ. van Johannes de Vries en Vyi-hel"ma Eortgens. Cornelis Nicolaas, Z. van Lornelis Kaagman en Trijntje Pik. OVERLEDEN. 2 Aüg. Engelim Cornelia AdrianaD. van Jacob van der Wal en Pieternella Kamsteegbijna 4 maanden. ier'a van Pleter 1>urm® en Johanna Sara Lijn- bach, m. J 7 Pieter Z. van Adrjaan de Boer en Marijtje Elfrink, r-nv .VV~ nna Maria' U van Klaas Amse en Lysbeth Hondius6 m. DirkZ. van Jan Ploe- ger en Hiltje Bakker, 2 m. Alkmaar 4 Aug. Aangevoerd 4 Koeien 260 a 310 229 vette Kalveren f 35 a 95 6 nucht. dito f 12 a 16,'586 Schapen 26 a 39, 68 vette Varkens 47 a 59 ets. per kiloc-r. 6 magere dito 18. 8 Aug. Kleine kaas f 38,75, commissie t 37, middelbare ïo'nien wnte pr!ls f 19 afgevoerd 621 stapels, wegende 126150 NP. Ter graanmarkt aangevoerd 935 hectoliters Tarwe/11,50 a 12, Gerst/6,75 a 7.50, Haver 4,35 a 5 Koolzaad f 10 a 12. Karweizaad 17 a 17,75. 9 Aug. Aangevoerd 3 Paarden/45 a 75,16 Koeien/195 zn z'/l nucht" Kalveren f 10 a 18, 132 Schapen f 17 a 4048 Lammeren f 13 a 19, 5 Geiten 4 a 8, 104 magere Varkens f 18 a 25, 198 Biggen 6 a 10, Boter per kop t 0.92J a 1.00, r Edam 2 Aug. Kleine Kaas 26.50 a 37.50, verkocht 88 stapels, wegende 16378 kilogr. 7 Aug. 187 Stukken Boter 1,05 a 1.36 per P., Kippen eieren 3.50 a 4 per L 0 stuks. Enkhuizen 7 Aug, Kleine Kaas 28 a 37. aangevoerd 65 stapels, wegende 14415 kilogr. Karweizaad 17 75 per 50 kilogr., Wijker vale Erwten 11 per hectol Haarlem 4 Aug. Witte Tarwe f 11.75 a 11.90 Haver 5.40 a 6.25. 6 Aug. Kleine kaas f 37, verkocht 173 stapels, we gende 37472 kilogr. Aangevoerd 8 Koeien 200 a 300 I vet Kalf 60, 19 nucht. dito f 12 a 18, 212 Schapen f 26 a 4'), 17 Lammeren f 17 a 28. Hoorn 7 Aug. Kleine kaas/39.25, verkocht 308 stapels, wegende 74826 kilogrammen. 9 Aug. Aangevoerd 63 heet. Gerst 17,25, 4 heet. Boonen, witte 14, gele 14, 7 heet. Erwten, wijker vale f 10,50, witte groote/10, op monster verkocht: Mosterdzaad /21 5o' Karweizaad 17,75, 12 Paarden /90 a 200, 10 Koeien/16(} a 200, 5 Kalveren f 18 a 22, 480 Schapen f 29 a 41 12 Varkens 14 a 2-2, 280 Biggen 5,50 a 8,50, 1400 kóppen Boter 1,40 a 1,70 per kilogr., 6700 Kippeneieren f 3,75 per 100, 16700 kilogr. roode Aalbessen 18 a 19, 750 kilogr zwarte dito f 20 a 24 per 100 kilogr., 900 heet. Aardappelen 3 per hectol., 9 manden Appelen 420 manden Peren 5 a 6 per hectol. Medemblik 6 Aug. Aangevoerd 145 stapels Kaas 38 per 50 kilo390 Koppen Boter f 1,40 per kilogr., Kipeiereu f 3,20, Eenden dito f 3.50 per 100. Purmerende 5 Aug. Aangevoerd 229 Runderen, 16 Paar den96 vette Kalveren 0,70 a 1 per kilogr., 75 nucht. dito 10 a 26, 54 vette Varkens 0,46 a 0,58 per kilogr., II magere dito f 16 a 20, 200 Biggen /6 a 8, 1012 Schapeu en Lammeren, Kippeneieren 3,25, Eenden dito /3,60 per 100, Boter 1,20 a 1,35 per kilogr. Kleine Kaas f 38, Middel bare 36. Schagen 7 Aug. Aangevoerd 3 Paarden 100 a 250, Stieren 100 a 270, 24 Gelde koeien f 160 a 330, Kalf- koeien f 210 a 280, Vaarsen 110 a 130, 8 nucht. Kalve- ren f 8 a 22, 496 Schapèn, magere f 22 a 27, vette f 32 a 37, Lammeren/16 a 19, Bokken en Geiten 2 a 9, x0 magere Varkens /12 a 20, 45 Biggen /7 a 10, Konijnen an aJ°lKlpp?.,15 a 80 cts" Boter 1,40 per kiloirr., Kaas 40 a 6o ets. per kilo, Kip|ieneieren f 3,50 per 100 stuks. Schiedam 7 Aug. Moutwijn f 16. Jenever f 21 50 IVormerveer 7 Aug. Kleine Kaas/35.50, verkocht 20 stapels. Aaandam Aug. Kleine kaas /36.50, verkocht 75 stapels. Londen Aug. Aangevoerd 1100 Runderen 6.6.. 15000 Schapen en Lamm. 6.6., 7o0 Kalveren 6.4., Varkens 5.6. Amsterdam 9 Augustus. Nederl. C. N.Sch. 2jpct. dito dito 3 dito dito 4 Spanje, Obligat. 3 dito Binnen! 3 Portugal 1853 3 Rusl. 1798-1816 5 Oblig.-leen. 1864 5 dito 1866 5 Aand.Z.Rs. 1864 5 dito dito 1866 5 Oostenr, Obl. inp. 5 dito in Zilver 5* Aandeelen 1854 dito 1860 dito 1864 Turk. Obl. 1865 5 Egypte 1868 7 pet. 57 68A 41 981 251' 257 6a| 252 556 152 50' 844 N. Amerika 1882 6 pet. 99 J dito 1885 6 100J Brazil. Obl. 1865 5 M exicoOhl. 1851 3 n Maatsch .expl. Staats-sp. 110 Gr.Russ. Sp.-M. 5 pet. 229^. Russ.Sp./zJelez" 5 Aand. Balt.-Spoorweg ,1294 Illin. Cent.-Spw. Mts. Ct. v. Aand. 91| Chicago N. West Cert. 70 j St. Paul&Pacifies Spoorw.Obl. 2«S. 7 pet. I Union Pac.Hoofdl.6 684 Chicago Z.W. 7 71 Obl. L.G. Maxw. 6 n 364 St.Vincent.Br.7 n 264 Alt.Miss Ohio 7 54 van en R. E E C E N - Vöordscharwoude, 3 Aug. 1873. "AOOr AOO/""APO/~AO( Voorspoedig bevallen van een Zoon G. HOLTZ VAN dek /NOLLE. Alkmaar4 Augustus 1873. Heden overleed, in den ouderdom van 26 jaren mijne geliefde echtgenoot MAARTJE OOTJERs' mij nalatende twee zeer jeugdige kinderen welke' hun verlies niet kunnen beseffen. Vijf jaren slechts mocht ik met haar gelukkig vereenigd zijn. Hoe zwaar ons allen dit verlies ook treft, wij berusten in Gods beschikking, en de hope van een zalig we derzien moge ons troosten. G. de GEUS Gz. Noordscharwoude, 29 Juli 1873. Op den 3den Augustus overleed ons jongste Zoon- tjein den leeftijd van 3 maanden. P. PURMER. Alkmaar1873. Js. PURMERLijnbach. Heden overleedin den ouderdom van ruim 56 jaren, mijne geliefde echtgenoote JOHANNA DO ROTHEA BROOKSM1T. Amsterdam4 Aug. 1873. J. C. HUCHSHORN. Voor de vele bewijzen van deelneming, gedurende de ziekte en het overlijden van mijnen Zoon onder vonden betuig ikook nameus mijne kinderen mijn welgemeenden dank. Koedijka. COMMANDEUR- den 10 Aug. 1873. Wed. M. MOLENAAR. De Heer en Mevrouw GROENIER betuigen hunnen hartelijken dank voor de blijken van deel neming ter gelegenheid van hun huwelijk ontvangen. op Donderdag 15, 22 en 29 Augustus 1873, des na middags te 2 uren in de herberg van H. FORRER. Jb. TIEBIE. C. BETJES. Dit gunstig bekende voorbehoedmiddel tegen de varkensziekte is voortdurend, a SO cents per pakje, te bekomen in de apotheek van H. SCHREUDER C'e., Ritsevoort te Alkmaar. In Hedijkte Schermeer wordt door eene commissie eene Blardilraverf} aangekon digd, die aldaar zal plaats hebben op Dinsdag. 12 Augustus 1873, bij M. HOS, aan de Buurt 1«. prijs SO,- aan geld. ~e- prijs SO,3e. prijs f O, De paarden moeten van zessen klaar en 's mid dags te 12 uren bij bovengenoemden gestald zijn, ten einde te 1 ure aan de keuring onderworpen te kunnen wezenzullende 11a de keuring geene paarden tot de draver ij worden toegelaten. H. H. Liefhebbers en houders van harddraverspaar den worden bij deze uitgenoodigd. Maandag 11 Augustus,

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 3