Bijblad van de Alkmaarsche Courant van Zondag 24 Augustus 1873. s. L-.73. Frankrijk.. tai'ool Kridanjc eu Ierland. Rusland. Turk|je. 0»sienr}jk-ll»ngarjjc. Zwitserland. Kalle. ileneinarkeu. Spanje. Den 17 is de koninglijke familie in de prachtig versierde stad aangekomen en met de meeste geestdrift ontvangen. De burgerwacht stond aan het stationsgebouw geschaard met bloemruikers m de geweerloopen terwijl de kolonel van het legioen de Vorstinnen fraaie bouquetten aanbood. De bur gemeester de B'ael verwelkomde den Koning en de Koningin. Na den^ afloop der receptie van de autoriteiten en van het banket, t welk M. M. door de stad ia de groote zaal van het stedelijk muzeüm is aangeboden, heeft de kon. fa milie een schitterend feest bijgewoond, 't welk haar door de Kon. Harmonie in haar zomerlocaal is bereid, welks zalen en tuinen allerluisterrijkst verlicht waren. De gansohe stad was mede prachtig geïllumineerd. d? provincie Luik waren den 17 te Antwerpen 3 a 4000uit Nederland 7000 bezoekers met de spoortreinen aangebracht. De tentoonstelling van land- en tuinbouw is dien dag geopend. Den 18 heeft de Koning op het Meirplein eene wapen schouwing gehouden over de burgerwacht en het garnizoen, waarbij de burgerwachten uit de voornaamste steden des lands vertegenwoordigd waren. De Koningin was van het balcon van het paleis getuige van het schouwspel. In den voormiddag zijn de kinderen der gemeentescholen in optocht voorbij het paleis getrokken, en hebben zij liederen ter eere van het vorstelijk gezin gezongen. Na de wapenschouwing heeft de kon. fa milie een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van schoone kunsten, vervolgens een door den handelsstand in het locaal der nieuwe beurs gegeven banket, daarna een klein gedeelte der gala-voorstelling in den schouwburg, waar het zangspel le Boi Va dit door den troep der parijsche Opera-Comique werd opgevoerd, en eindelijk een prachtig, door deantwerp- sche kunstenaars in de nieuwe zaal van het Cercle Artistique aangericht feest bijgewoond. De eerste vergadering van het Taalcongres had den 18 plaats in de concertzaal van den nieuwen nederlandschen schouwburg. Een groote schietwed strijd van leden der burgerwachten werd geopend. Op de Schelde werd door de Union-elub een roeiwedstrijd gehouden; een parijsche giek, Miss Aurore, sloeg om, maar de 4 roeiers, goede zwemmers, kwamen er behouden af. De Afgevaardigden Marcel Barthe e n Franclieu hebben brie ven aan hunne kiezers gericht. De eerste twijfelt of de tot het bewerken eener fusie gedane stappen zullen in staat stel len tot het uitroepen der monarchie. Zij zullen tot niets anders leiden dan om den graaf v. Chambord op nieuwen waarschijnlijk voor het laatst, te doen verklaren, dat hij geene opofferingen doennoch voorwaarden aannemen kanen dit zal ten gevolge hebben dat de zwevende legitimisten zich aan de orleanisten aansluiten. Maar daardoor zal zich in de Vergadering geene meerderheid vormen, groot genoeg om het herstel van het constitutioneele of van het legitieme Ko ningschap te bewerken. Daardoor zal de Kamer, die zich verbonden heeft om na hare terugkomst de constitutioneele wetten te behandelende republiek moeten organiseeren zonder genoodzaakt te zijn tot hare formeele afkondiging over te gaan. De markies de Franclieu betoogt, dat het optelossen vraagstuk niet meer ismonarchie of republiek maar: monarchie of Internationale De graaf v. Parijs is den 12 uit Weenen te Parijs aan gekomen. Wijlen de heer Odilon-Barrot heeft 50000 fr. vermaakt aan het Instituut, tot het instellen van een tweejaarlijkschen prijs van 5000 fr. voor den schrijver van het beste werk over de decentralisatie of over de reorganisatie der rechterlijke machteen gelijk bedrag aan zijne geboorteplaats Planchamp (Lozere) en nog een dergelijk bedrag aan de gemeente Bou- gival, waar hij sedert 1848 de zomermaanden doorbracht. In de vergadering der Permanente Commissie, den 13 gehou den, heeft eene discussie plaats gehad over het verbod van het blad de Lndustriel Alsacicn. De minister Beulé heeft volgehouden, dat de regeering het recht daartoe had; het had reeds 7 of 8 heftige artikelen tegen het tegenwoordige gouvernement in het licht gezonden, en ook hoogst verontrustende valsche berichten, met name over het africaansche leger, verspreid. De heer de Mahy vestigde daarna de aandacht op het ver bod van den verkoop op straat van de Phare de Dunkerque en op het feit, dat er personen waren vervolgd omdat zij het blad aan de geabonneerden hadden ter hand gesteld. De minister Beulé heeft verklaard dat hem dat feit onbekend De heer Mahy las vervolgens een artikel voor uiteen komst te leenen tot het schenken van 20000 fr. aan de ar men van Met.zeerbiedigde, al kon hij zich die tot dusver niet recht verklarenmaar dat zijne weigering niet zou be letten, dat de voor Metz bestemde gift hare bestemming be- reikte, zonder dat Nancy of haar maire in het minst verdacht zou kunnen worden eemg deel aan dat geschenk te hebben. In de straat-ïïaxo te Parijs is een gedenkteeken ingewijd voor de aldaar op 26 Mei 1871 en in het algemeen voor al de van 24 tot 26 Mei gevallen martelaars der Commune. Het denkbeeld der oprichting van dit monument is uitge gaan van het ongeveer 50 leden tellende „Genootschap .van in het 'even gespaarde gijzelaars", dat voornemens is om op een in de nabijheid aangekocht terrein een muzeüm van voor- werpen betreffende den parijschen opstandeene crèche, een asyl voor doortrekkende handwerkslieden, eene volksboekerij, eene school, eene badinrichting voor minvermogenden en eene kapel, voornamelijk bestemd tot het plechtig vieren der droe vige gedenkdagen, te stichten. Prins Napoleon heeft zich den 15 van Marseille naar Cor sica begevenom de zittingen van den Algemeenen Raad bijtewonen. Graaf Serrurier, lid van liet bestuur der fransche Maat schappij van het Roode Kruis, heeft de russische afdeeling dier instelling uitgenoodigd om, gezamenlijk met de fransche, ambulances aan de spaansche grenzen op te richten van Perpignan en Bayonne tot Iran. De parijsche Siècle noemt dit. een werk van partijzucht, waarvan het doel is aan de carlistische benden de geneeskundige dienst te verschaffen waaraan zij behoefte hebben. De heer Saint Gresse, eerste president van het gerechtshof te Toulousebeschuldigd van den procureur-generaal te Tou louse tot een tweegevecht te hebben geprovoceerd, is den 19, in eene vereenigde zitting der kamers van het hof van cas satie, na langdurige beraadslaging, tot eene schorsing voor den tijd van 6 maanden veroordeeld. Den 18 zijn in het geheele Rijk de zomervergaderingen der Algemeene Raden aangevangen. De verkiezingen der bureaux zijn over het algemeen in denzelfden geest geschied als in het vorige jaar; er zijn 13 nieuwe presidenten verkozen, waarvan 6 republikeinen en 7 monarchisten zijn. Te Troyes is in plaats van den heer Casimir Périer, de heer Boy een conservatief, met 13 tegen 9 st., verkozen. De hertog v. Au- male is in het dept. der Oise met 24 st. herkozen. Prins Napoleon verwierf te Ajaccio 28 van de 29 uitgebrachte stemmenechter te vergeefsdewijl de republikeinsche min derheid zich van de stemming onthouden had. Yan de 85 verkozen voorzitters behooren 50 tot de conservatieve meer derheid 23 tot de republikeinsche linkerzijde en 12 tot het linker centrum. «auin.ti vuui uit een der bladen, waarin gemeld wordt, dat de hertog de Broglie te Lyon, op het feestmaal van den prefect, verklaard heeft dat het gouvernement besloten heeft, een strijd op leven en dood met, het radicalisme te voeren. De hertog de Broglie antwoordde hierop, dat het gouvernement verantwoordelijk is voor zijne openbare handelingen en niet voor de gesprekken, die aan de ministers toegeschreven worden. De gemeenteraad van l'arjjs heeft, bij de behandeling eener crediet-aauvraag van 76000 tr. tot bestrijding der kosten van vervoer van collection der stad naar de tentoonstelling te Weenen, in weerwil van het verzet van den prefect, besloten om genoemd ^bedrag tot 100000 fr. te verhoogen, ten einde daardoor de 76000 fr. opgebracht hebbende inschrijving: van le Corsaire voor het zenden van werklieden naar die tentoon stelling aantevullen. Zoowel om de radicale strekking van (lit besluit, als omdat het bij wijze van amendement genomen is, heeft de prefect aan de regeering de vernietiging voor gesteld. De maire van het 20®. arrondissement van Parijs, de heer Jules Caroz, heeft geweigerd het gemeenteraadslid Braleret te plaatsen op de lijst der verkiesbaren voor de jury, als naar zijn oordeel de daartoe vereischte bekwaamheid niet bezittende. Op voorstel van den heer Clémenceau heeft de gemeenteraad de verwachting uitgesproken, dat de prefect de voorrechten en waardigheid der leden zal handhaven. Bovendien heeft de heer Braleret den maire uitgedaagd. j'.eer Thiers is den 14 op reis gegaan naar Lucern. ie Belfort, waar hij den nacht van 15—16 heeft doorge bracht, zijn ter zijner eere de vlaggen uitgestoken, is hij doorvele deputatiën uit die stad en den omtrek begroet, hebben de muziek- en zanggezelschappen hem eene serenade gebracht, is hem een diner aangeboden en heeft 's avonds eene alge meene illuminatie plaats gehad. Den 14 heeft de President-maarschalk een diner van 60 couverts gegeven aan de leden van het bureau en van de -Permanente Commissie der Nat. Vergadering. De radicale leden dr. Mahy en Journault hadden zich van liet bijwonen verschoond. De bisschop van la Roebellernsgr. Thomasheeft aan de gedeporteerden in de gevangenis van S. Martin- de-Ré, die met la F irginie zouden vertrekken, een afscheids bezoek gebracht en bij die gelegenheid zich langdurig on derhouden met Henri Boche/ort, aan wien hij ten slotte zijnen zegen gaf. Boche/ort heeft vóór zijn vertrek een langen af scheidsbrief aan Pictor Uugo geschreven, waarin hij hem zij ne kinderen met aandrang aanbeval. De graaf d'Haussonville heeft aan zijne correspondentie met den maire van Nancy een einde gemaakt met te verklaren, dat hij de weigerachtigheid van dezen, om zijne tusschen- De volgende ministeriëele wijzigingen zijn vastgesteld: de markies v. Ripon en de lieer Childers treden in het particuliere leven terugen eerstgenoemde wordt als lord-voorzitter van den Geheimen Raad opgevolgd door den heer Brucedie te dien eindeonder den naam van baron Aberdaveen die als minister van binnenl. zaken wordt vervangen door den heer Lowe. Het Parlementslid W. P. Adam vervangt als minister van openbare werken den heer Ayrtondie iudge-adoocate-generaal wordt. De heer John Bright vervangt den heer Childers als kanselier voor het hertogdom Lancaster, en de premier, de heer Gladstone, treedt in de plaats van den heer Loive als.minister van finan ciën op. De heer Baxter wordt als secretaris-generaal van linancién opgevolgd door den heer Dodson (voorzitter van het Lagerhuis als het in comité vergadert), de heer Arthur Peel treedt als parlementair secretaris voor dat departement op en lord F. Cavendish (particulier secretaris van den pre mier) neemt zitting in den raad der schatkist boven de ju nior-lords. Den 15 is aan Keizerin Eugénie, te Chiselhurst, namens eene vereeniging van parijsclie handwerksliedeneene prachtige banier met het keizerlijke wapen, en aan den kei zerlijken prins, door den parijschen industriëel Gre/fier, een verkleind exemplaar van zijnen op de internationale ten toonstelling van 1867 met goud bekroonden toestel tot be reiding van kunstmineraalwater aangeboden. Een 400tal uit Londen gekomen personen, meerendeels franschen, hebben de godsdienstoefening en vervolgens eene receptie op Caniden- House bijgewoond, na afloop waarvan de keizerlijke prins de aanwezigen op hartelijke wijze dank betuigde voor hunne belangstelling, hetgeen met luide toejuichingen en de kreten Leve de Keizer! Leve Napoleon de Pierde! eu Leve de Kei zerin beantwoord werd. De kolonel Garnet Wolseley is tot gouverneur der neder zettingen aan de Goudkust en tot opperbevelhebber van de strijdmacht aldaar benoemd. De russische troonopvolger en zijne gemalin hebben den 10 van Cowes de terugreis aangenomen. Yóór hun vertrek gebruikte de prins en prinses v. Wales met hen het middag maal aan boord van het stoomschip. De minister Gladstone heeft den 15 te Hawarden, in noor delijk Wales, het woord gevoerd in eene bijeenkomst, waarin besloten is om in de ontoereikendheid van het schoolonder wijs aldaar door vrijwillige middelen, en niet door het in roepen der staatshulp, te voorzien. Hij stelde het bijzonder onderwijs hooger dan het openbare en meende, dat waar langs vrijwilligen weg reeds voor in het onderwijs voorzien werd, men de kosten niet te maken had om in het andere vijfde ge deelte door eene schoolcommissie te doen voorzien. Koloniën. Aan de Goudkust blijft de gezondheidstoestand hoogst ongunstig; van de in Juni aangekomen mariniers is de helft ziek en de wederhelft te zwak om dienst te doen. De met de engelschen bevriende apollonians zijn nabij Dix- cove verslagen, waarschijnlijk door eene nieuwe divisie, die van de hoofstad van Ashantic op weg was om de macht, die Cape Coast en Elmina bedreigt, te versterken. omtrek der hoofdstad belegd, die door de regeering verboden was. A\] vernieuwden daarop hunne oproepingonder be dreiging van gewelddadig verzet tegen de policie, indien deze de meeting belette wilde. Op het bepaalde tijdstip kwamen verscheidene duizenden personen bijeen en met veel moeite slaagde de policie er inhet bevel der overheid te doen eerbiedigen Pto en zijne medestanders waren dadelijk na hun protest1 of 2 dagen vóór de bijeenkomstin iiech- tenis genomen. Eenige leiders der Internationale het plan gevormd hebbende om, door eene beweging onder den arbeidersstand te Kopen hagen, de regeering te dwingen tot het in vrijheid stellen der veroordeelden, heeft de minister van justitie, krachtens het 00,S °P de uitspraak van het hoog gerechtshof, de internationale arbeidersvereniging verboden. Ken sedert door de veroordeelden ingediend verzoek om gratie is door de Koning van de hand gewezen. De Keizer heeft, een door den Rijksraad gedaan voorstel bekrachtigd waarbij het bestuur der drukpers-aangelegenheden bevoegd verklaard wordt, om, wanneer de omstandigheden dit noodig doen oordeelen, de redactiën van niet aan eene voor afgaande censuur onderworpen dagbladen en tijdschriften uittenoodigen, zich van het behandelen van zekere vraag stukken van staatkundigen aard te onthoudenzullende het met voldoen aan zoodanige uitnoodiging door den minister vam binn. zaken gestraft worden met eene schorsing voor maanden. Door dit besluit, wordt een wettelijke vorm gegeven aan hetgeen tot dusver bestond, maar telkens, wan neer het noodig scheen, bij buitengewonen maatregel moest verordend worden. Luka Fukalowicgewezen Woiwode der Herzogewina, een der ijverigste en moedigste verdedigers van de zaak der christenen in liet turksche Rijk, is aan het Meer van Azof waar hij zich eemgen tijd geleden gevestigd had, overleden. De grieksche gezant bij de Porte heeft, namens Koning George, den bultan het grootkruis der orde van den Verlosser aangeboden. De regeering heeft het grieksche dagblad Constantinopoli opgeheven, omdat het Rusland gehoond had. De Levant Heraldlis voor 2 maanden geschorst, ter zake van aanvallen tegen de turksche en beleedigingen van de perzische resreerin0. De regeering heeft te Berlijn voor 80000 turksche ponden £P", ?0nnen besteld binnen 3 jaren te leveren Met Nederland is eene overeenkomst gesloten, krachtens welke nederlandsche onderdanen vaste goederen in Turkiie kunnen bezitten. - J De Scliach van Perzie is den 18 te Konstantinopel aange komen en door den Sultan ontvangen. De naar Oostenrijk gevluchte bosniërs hebben een comité benoemd, door t welk een memorandum aan den Keizer en aan de gezanten van Engeland, Duitschland, Erankrijk Rus- land en Italië is aangeboden. Oostenrijk. De Wanderer, een orgaan der feudaal-cle- nkale partij en het oudste dagblad van Weenen, heeft op- gehouden te bestaan. r De hitte is in de laatste dagen te Weenen aanmerkelijk verminderd en daarmede ook het aantal gevallen van cholera en cholerine. Het beweegt zich thans tusschen de 40 en 50 per dag. Den 18 heeft te Weenen de plechtige uitreiking der be krooningen van inzenders ter wereldtentoonstelling plaats gehad, m tegenwoordigheid der keizerlijke familie, van de ministers, het corps-diplomatique, overheidspersonen, verte genwoordigers der gemeente, tentoonstellings-commissiën enz. De sedert lang te Genève gevestigde hertog Karei van Brunswijk geboren in 1804, is den 19 aan eene beroerte overleden ln 1830 werd hij, na 7 jaren geregeerd te hebben, daartoe door den duitschen Bondsdag onbekwaam verklaard en door zijnen broeder vervangen. Hij heeft de stad Genève onder den last der uitkeering van verscheidene legaten tot eenige erfgenaam van zijn op 25 miljoen fr. geschat vermo gen benoemd. De grootvorst-troonopvolger van Rusland en zijne gemalin zijn den 17 en de duitsche kroonprins den is 18 op bet kas teel Eredensborg aangekomen, laatstgenoemde ten gevolge eener uitnoodiging van den deenschen kroonprins. Aan het gehouden gala-diner hebben de Koning en de duitsche kroon prins die tot ridder der orde van den Olifant is benoemd elkander feestdronken toegebracht. In eene in het laatst van Juni te Thingvalla op IJsland gehouden volksbijeenkomst is een voorstel aangenomen om den band tusschen Denemarken en IJsland enkel dynastisch te doen verklarenten gevolge waarvan de regeering van het eiland voortaan uitsluitend jegens de Volksvertegenwoordiging van IJsland verantwoordelijk zou zijn. Genoemde Vergadering heeft dezer dagen dit voorstel bekraciitigd. Het opperste gerechtshof te Kopenhagen heeft den 9 zekeren Pto, zich „grootmeester der Internationale" noemende, tot 5 en 2 met hem terechtstaande personen tot 3 jaren gevangenisstraf veroordeeldnadat hun in eersten aanleg gevangenisstraffen van 6, 5 en 4 jaren opgelegd waren, ln Mei 1872 hadden zij, als hoofden der deeusehe afdeeling, eene meeting in den De president-minister Minghetti heeft aan de burgemeesters van Legnano en Coionia welke beide plaatsen het district vormenhetwelk hem naar de Kamer heeft afgevaardigd een schrijven gericht, waarin hij de geruchten tegenspreekt als zou hij met zekere oankiers eene leening en financiëelé operatiën willen ondernemen, en voorts te kennen geeft dat thans, nu alle kwestiën opgelost zijn, waarvan het politiek bestaan des lands afhankelijk was, alle aandacht en zorg bii voorkeur gewijd behooren te worden aan de verbetering der administratie en financiën. 3 Gepantserde schepen en 1 adviesjacht van het permanente eskader te Malta zijn naar de kusten van Spanje gezonden ten einde de italiaansche burgers aldaar te beschermen De cholera heeft zich langzamerhand tot 6 provinciën uit gebreid. De anti-clerikalen te Rome, meenende dat de beruchte pastoor Santa Crue zijnen intrek in het spaansche klooster der Drievuldigheid genomen had, hadden het plan gevormd om hem met geweld daaruit te halen. Deze demonstratie is door de policie voorgekomen, maar zou tot niets geleid heb ben, omdat Santa Crus nog niet te Rome was aangekomen De Scliach van Perzie is den 13 te Brindisi aangekomen' waar hij zichna de overheden ontvangen te hebben, heeft ingescheept op het jacht Sultaniéom daarmede den over tocht naar Konstantinopel te doen. Volgens de Economistahebben Italië en Duitschland 2 verklaringen onderteekendwaarvan de eene bepaalt dat de handels-linanciëele eu nijverheids-ondernemingen van'het eene laud in het andere zullen worden toegelatenen de andere dat de reispassen tusschen de 2 landen worden afgeschaft! Den 9 is het eerste nummer verschenen van eene offieiëele carlistische Gaceta, welke ouder den titel van El Cuartel Beal (het koninglijke hoofdkwartier) voorloopig 2 malen 's weeks zal verschijnen en te Pena de la Plata gedrukt wordt Het bevato.a. eene oproeping van de „koninglijke junta van Na varre, tot deelneming in eene 5 p.c. leening van 4 miljoen realen. De macht waarmede don Carlos, bij de nadering der repu blikeinsche generaalsuit Biscaye naar Alava en Navarre getrokken iswordt op ruim 60U0 man geschat. Donna Margarethade gemalin van don Carlos, heeft zich bij hem gevoegd. Zij heeft onder den naam van gravin de Chardonnet gereisd, en is de Pyreneeën te paard, door een klein escorte vergezeld doorgetrokken. Uit Perpignan (Erankrijk) zijn de volgende berichten ver nomen over de krijgsbedrijven in het noorden des lands; I N T or elke regel meer 15 tot Zaterdag namiddag nd nommer ingestaan; iriefdat Erankrijknu het tot God :an worden beschouwdmaar dat die eer van den wettigen Koning niet bedevaarten verkregen, maar ook door n groot moedsbetoon bewerkt moet iy in de eerste plaats de gemeentewet iet algemeen stemrecht hervormen en le, een orgaan der Vorsten v. Orleans, f de volledige en algeheele verzoening i het Huis van Frankrijk is tot stand er overigens door hen geen enkel plan ikel besluit genomen is. Nauw van Calais heeft de heer Duhamel, agende van het hartelijk onthaal van den i in dat departement, verklaarde, dat nie- meer dan de hertog». Magenta verdiende, egevoegddat hij lasterde en zich aan ex Thiers schuldig maakte. Op de be- esidentdat hij hem tot de orde zou bij: „Ik ben in de orde, de republikei- n van wanorde." Andere leden onder- an den heer DuhamelDe voorzitter mimede heer Dauphin, heeft zich na- 3 van den republikeinschen regeerings- lij de tweede stemming met 30 st., en 'tal, tot voorzitter van den Algemeenen ïoemd. Terstond daarna heeft hij Cor- >e verkozen departementale commissie be au v^n denAlg. Raad, geheel uit bonapar- ming ter benoeming van die commissie deel, daar de republikeinen en royalisten minderheid protesteerde tegen de wet- jomdat de legale meerderheid uit 30 ,e meerderheid hield de wettigheid vol, en aanvang der stemming meer dan 30 waren. De minderheid heeft van den ernietiging der stemming gevraagd, id te Lyon heeft besloten het beeld der ast van den prefect was weggenomen 'zaal te plaatsen. 'ébats verkondigt in een hoofdartikel van at het de zaak der republiek, welke het den conservatieven of „Thiers" vorm in nomen, verlaat. Het verwijt den radicalen dollen ijver, o.a. door de verkiezingen c, die voor de vrienden van orde eeuig r, waarvoor de lieer Thiers zijne krachten ogelijk gemaakt en alles gedaan hebben g van de republiek te maken. De repu- zijn over deze verklaring fel verbolgen geeft in la Bepublique Franqaise in een nen aan zijn misnoegen lucht, inderwijs heeft bepaald, dat geen boek op >1 mag worden ingevoerd dan na inzen- rijver bij zijn departementen na goed- oor den minister aantewijzen commissie. Engeland heeft den 19, te Trouviile een root gevaar geloopen van te verdrinken, ing te danken aan den moed en de tegen- 3st van zijnen adjudant en van den bad- de gemalin van don Carlos zich in Spanje t. verdicht genoemd. De fransche legiti- u'zekerendat zij met hare kinderen in 'deaux vertoeft. op weinige uitzonderingen na, zeer on- Ten gevolge daarvan zijn de graanprijzen lijk gestegen. rheid heeft een dagblad van S. Dié, la ipgeheven, op grond van een decreet der waarbij het dept. der Vogeesen in staat aard. De Afgevaardigden van het dept. i schrijven aau den minister Beulé gepro ttigheid van genoemd decreet bestreden heeft geantwoord, dat het desbetreffend ug. '7U nooit herroepen en dus nog van e plechtigheid te Kamerijk, waarvoor dui- .ngers van elders waren samengestroomd, le hoofdkerk, waarop de aartsbisschop en ich bevonden, ingestort. De sMiMassé en de -Bernard hebben daardoor ieder een been aartsbisschop en 6 of 7 andere personen lekomen hebben. Het onheil wordt aan igeschreven. Te S. Anjand zijn de terug- jangers grovelijk gehoond en mishandeld hijnt dit te zijn geschied). Een priester, ns, een politie-commissaris en eenige gens- steenworpen gewond. Het gepeupel is n rood vaandel de stad doorgei rokken, onen, waaronder eenige vrouwen, zijn in en naar Valencijn overgebracht. 3avoye, markies de Fournès, heeft de ver enting van het blad van den heer Gambetta de Corrèse het houden eener conferentie :n liberaal de Lasteyrie; die van Lyon heeft oorganger Cantonnet toegelaten Société civile la'i que opgeheven. pers heeftop het initiatief van het legi- e blad la Decentralisation, ter gelegenheid het grondgebied een adres aan den graaf it, waarin groote voldoening betuigd wordt er eenheid in het vorstelijke geslacht, en dat de conservatie- j meerderheid der Nat. op 24 Mei het land aan „de legale wan- hebbendit werk zal voltooien door het :t erfelijke koningschap en het terugroepen Souverein,

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 5