No. 35. Vijfënzeventigs I e Jaargang. 1&73. Z O I A G 31 UG UST IJS. (Officieel ©cbccltc. Groote Paardenmarkt te Alkmaar op Maandag 1 September 1873. cfar26 Aug. 1872. A. MACLAINE PONT. KENNISGEVING. Sïïlckelijfcschc iaetichicu Diiitschland. BBclgïe. Luxemburg. Frankryti. L H A A 11 S a o II A Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f 0,65, franco per post f O.SO, afzonderlijke nommers 5 Cents. Uneven franco aan de Uitgevers ilERM1. COSTEll ZOON. KSHRRK aMBNmflBKKlKaK&W De Advertentiën kosten van 15 regels f 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. PUBLICATIE. BURGERS VAN ALKM AA R. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AEKMAAR haasten zich U de heugchelijke tijding medetedeelen, dat het Zijne Majesteit onzen geëerbiedipden Koning, blijkens kabi netschrijven d°. 25 Augustus 1873, behaagd heeft gunstig op het verzoek van het Gemeentebestuur te beschikken, door deze gemeente op den achtsten October aanstaande met een bezoek te vereeren, zullende Zijne Majesteit des avonds weder naar 's Gravenhage terug keeren. Burgemeester en Wethouders voornoemd AlkmaarA. MACLAINE PONT. 26 Aug. 1873. De Secretaris NUHOUT van dek VEEN. KENNISGEVING. ^Het HOOFD van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt op grond van art. 1 der wet van 22 Mei 1845 (Staats blad n°. 22) bij deze ter kennis van de ingezetenen der ge meente, dat het primitief kohier van het Pat.enlregt dienst 1873/74, op den 25 Augustus 1873, door den Heer Pro vincialen Inspecteur der directe belastingen in Noordhol land executoir verklaard, op heden aan den Heer Ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter in vordering is overgegeven. Ieder ingezeten, die daarbij belang heeft, wordt vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uil nalatigheid zouden voortvloeijen te voorkomen. AlkmaarHet Hoofd van het Bestuur voorn.y Het HOOFD van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt, op grond van art. 1 der wet van 22 Mei 1815 (Staats blad n°. 22) bij deze ter kennis van de ingezetenen der ge meente, dat het eerste kwartaalskohier van het Patentregt, dienst 18J4 op den 25 Augustus 1873, door den Heer Provincialen Inspecteur der directe belastingen in Noord holland executoir verklaardop heden aan den Heer Ont vanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven. Ieder ingezeten, die daarbij belang heeft, wordt vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlijk acht te geven, ten einde alle geregtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeijente voorkomen. AlkmaarHet Hoofd van het Bestuur voorn., den 27 Aug. 1873. A. MACLAINE PONT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, herinneren bij deze dat de tijd van begraven van af 1 Sep tember 1873 tot 1 April 1874 zal zijn: 's morgens van 8 tot 9 ure, 's middags van 2 tot 5 ure. Burgemeester en Wethouders voornoemd AlkmaarA. MACLAINE PONT. 27 Aug. 1873. De Secretaris NUHOUT van der YEEN. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR doen te weten dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 20 Augustus 1873 is vastgesteld de volgende verordening tot aan vulling van die, houdende bepalingen ter voorkoming van brand van 17 September 1856 (gemeenteblad No. 54). Art. 1. Behoudens vergunning door Burgemeester en Wethou ders te verletenen krachtens 's Konings besluiten van 29 April 1864 (Staatsblad u°. 39) en van 31 Januarij 1824 (Staatsblad n°. 19), mogen tot bewaarplaatsen voor petroleum niet anders worden ge bruikt dan 1°. behoorlijk met steen verwulfde kelders, die slechts één toegang hebben en wel aan de openbare straat, eeue opene plaats of tuin, waarvan de toegang en de lichtgaten, steeds wanneer nie mand zich in den kelder bevindt, aan de buitenzijde moeten gesloten zijn met ijzeren luiken welke altijd moeten voorhanden blijven 2°. pakhuizen aan bevaarbaar water, en waarin de petroleumvaten steeds gelijkvloers met de openbare straat moeten geborgen worden 3°. pakhuizen, op minstens 100 meter afstand van bewoonde huizen. Ilet is verboden meer dan 30 vaten petroleum te hebben in e'éne bewaarplaats, behalve in die, welke op ten minste 100 meter afstand van bewoonde huizen gelegen zijn. Onder vaten worden verstaan fusLn van ten hoogste 200 kilo gram bruto gewigt. Het is verboden met licht of vuur of rookende in eene bewaar plaats voor petroleum te komen. Phosphorike zwavelstokken en lucifers of andere ontvlambare stoffen mogen niet in eene bewaarplaats voor petroleum aanwezig zijn. Het is verboden ongezuiverde petroleum voorhanden te hebben De houders van bewaarplaatsen en magazijnen van petroleum van lucifers en van stoffen aan broeijing of zelfontbranding onder hevig alsmede de winkeliers in deze artikelenzijn verpligt deze aan keuring te onderwerpen, op de tijden en wijzen, door Burge meester en Wethouders te bevelen, en bij het alsdan bevinden van gevaar voor brand hetzij uit den aard der voorwerpen zeiven hetzij uit de wijze waarop die worden bewaard of geborgen te gehoorzamen aan de bevelen door of namens Burgemeester en Wet houders te geven. Art 2. De bepalingen van art. 1 betreffende de bewaarplaatsen van petroleum zijn ook van toepassing op bewaarplaatsen of ma- galijnen van terpentijnolie. Nogtlians zal men terpentijnolie in labrieken of trafieken waar men die stof noodig heefttot een maximum van 1200 kilogram mogen in voorraad hebben mits zij bewaard worde in bewaarplaatsen, geheel afgezonderd van gebouwen waarin gestookt wordt. Art. 3, Het is verboden buiten de bewaarplaatsen en magazij- nenin art. 1 en 2 vermeld, meer dan 200 kilogram petroleum of 200 kilogram terpentijnolie in buis te hebben. Jn het vertrek waarin petroleum of terpentijnolie aanwezig is mag niet worden gestookt. Het is verboden meer dan vijf liter benzine naphta of ether voorhanden te hebben. Het is verboden schepen, waarin petroleum of terpentijnolie geladen is in de gemeente te doen verblijven. De schipper, die petroleum of terpentijnolie aanvoert, is verpligt deze binnen 24 uren, tenzij in buitengewone gevallen de Burge meester een langer tijdsverloop heeft toegestaan, te doen lossen en afgeven aan den geadresseerde. Is de hoeveelheid voor den geadresseerde meer dan 200 kilogram petroleum of 200 kilogram terpentijnolie, dan is hij verpligt die naar eene bewaarplaats te brengtn, waarvoor door Burgemeester en Wethouders vergunning is verleend. De bej aling van deze laatste zinsnede is ook toepasselijk op ondernemers van vervoermiddelen te land. Art. 4. Overtreding van elke bepaling dezer verordening wordt gestraft met eene boete van drie tot vijf en twintig gulden en ge vangenisstraf van een tot drie dagen te zamen of afzonderlijk. De petroleum, terpentijnolie, naptha en etherten aanzien waar van in strijd met de bepalingen dezer verordening is gehandeld worden door den regter verbeurd verklaard. Art. 5. Op de beambten der politie, alsmede op den gemeente architect of den ambtenaar die hen vervangt, wordt de last ver strekt, om met inachtneming der voorschriften van de wet van 31 Augustus 1853 (Staatsblad n°. 83), de woningen der ingezete nen zelfs tegen hun wil, ten allen tijde binnen te treden, ter handhaving van de bepalingen dezer verordening. Art. 6 Art. 1 sub 1° en 2° en het eerste lid van artikel 2 treden in werking op 1 November 1873. Zij die op het tijdstip van de in werking treding dezer veror dening nicer dan 30 vaten petroleum in ééne bewaarplaats voor handen hebben moeten dien meerderen voorraad binnen 14 dagen na de afkondiging dezer verordening opruimen. Burgemeester en W ethouders voornoemd AlkmaarA. MACLAINE PONT. 29 Aug. 1873. De Secretaris NUHOUT van der VEEN. VERGADERING van den RAAD der gemeente ALK MAAR, op Dingsdag2 September 1873, des middags ten 12 ure. hament den Voorzitter van den Baad NUHOUT van der VEEN. POLITIE. Ter terugbekoming aan het commissariaat van politie voor handen het navolgende gevondene, als- een parapfoieen ijze ren doofpottwee portemonnaie s waar /an een met geld. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerden onbekend zijn, verzonden gedurende de 2e. helft der maand Juli 1873. L. A. BREMER, Alphen; J. van der LAAN, Amster dam D. BOON, Noordwijk; J. SCHALKWIJK, Utrecht. Van het Hulpkantoor te Avenhorn A. van KLEEF, Oude-Sluis. Lapt. Werner is benoemd tot directeur der marinewert te Willielmskaven, in de plaats van kapt. Fretewizinski, die hem opgevolgd is als commandant van het eskader in de spaansche wateren. Pruisen. De wet op de vereenigingen en vergaderingen is toepasselijk verklaard op de voorgenomen buitengewone proeessiën in het aartsbisdom Keulen. De minister van koophandel heeft van de provinciale en kreitsbesturen opgaaf gevraagd van de bestaande policie-ver- ordeningen ter bescherming van leven en gezondheid der arbeiders, en van de takken van nijverheid waarvoor derge lijke voorschriften nog wenschelijk zouden zijn. Het te Posen gevestigde seminarie tot opleiding van gees telijken is den 22 op last van den minister van eeredienst geslotenop grond dat de aartsbisschop in zijn schrijven van 10 Juni het recht van toezicht door den Staat niet erkend heeft, dat de directeur van liet seminarie eene inspectie van die instelling onmogelijk heeft gemaakt, dat de intrekking van het staatssubsidie gebleken is geen doel te treffenen dat de aartsbisschop geweigerd heeft gevolg te geven aan de uitnoodiging om, in overleg met een gemachtigde der regee ring de niet de wet strijdende bepalingen der reglementen van het seminarie te wijzigen. De minister van koophandel heeft tegen October te Berlijn eene vergadering van spoorwegdireeteuren bijeengeroepen, om te raadplegen over middelen tot voorkoming der in Noord - Duitschland zoo menigvuldige spoorweg-ongelukken. De paters-lazaristen, die aan het hoofd staan van het aarts bisschoppelijk convict te Münstereilel, hebben den 21 kennis ontvangen van het verbod der regeering om verder onderwijs aan die instelling te geven. Dien ten gevolge zijn de 58 leerlingen huiswaarts gezonden. De "geestelijke Arndt te Pilehnedie door den aartsbis schop van Posen was aangesteld zonder goedkeuring der regeering, is door de rechtbank te Posen veroordeeld tot. 10 th. boete of 3 dagen gevangenisstraf, wegens het onbevoegd voltrekken van een huwelijk. In 1872 zijn in de oude pruisische provinciën 15455 catho- lieken en 1319 andere personen tot de evangelische godsdienst overgegaan. Te Koningsbergen zijn in de week van 17 -23 Aug. 315 ckolera-gevaïlen en 146 sterfgevallen aan cholera aangegeven. De bevolking bedraagt omstreeks 110,000 zielen. Beieren. De regeering heeft afgewezen het verzet van den bisschop van Passau tegen het besluit vau den gemeen teraad dier stad waarhij een kerkgebouw aan de oud-catho- lieken is afgestaan. Saksen. De polieie te Leipzig heeftonder bedreiging van 4 weken gevangenisstraf, aan de inwoners het deel nemen aan het te Eisenach te houden sociaal-democratisch con gres verboden. Den 19 heeft te Antwerpen een groote optocht der am bachten plaats gehad, waaraan een 30tal groepen met stan daarden, zinnebeelden, versierde wagens enz. deelnamen. Door den Koning werd de eerste steen gelegd van het gebouw voor het hydraulische werktuig, bestemd om de gezamenlijke kranen der havenkaden in beweging te brengen. De burgemeester deed in zijne rede uitkomen dat men, toen 's Konings va der juist '17 jaren geleden den eersten steen lag van het dok van Kattendijek, meende voor eeue lange reeks van jaren in de behoefte van den handel te voorzien; maar in 1865 was de aanleg van nieuwe dokken noodig geweest, en thans werd wederom en ten dringendste eene uitbreiding der maritieme etablissementen geëischt. Vergezeld van den graaf v. Vlaan deren heeft de Koning op het raadhuis de fresco-schilderingen van Leys en de plannen der nieuwe Bank in oogenschouw genomeneen bezoek aan de schietbaan op de Esplanade ge bracht, de inwijding van het standbeeld van pas genoemden schilder bijgewoonden met de Koningin en de gravin v. Vlaanderen ook de muurschilderingen van de Keyser in het voorpoortaal van liet rauzeiim bezichtigd, 's Avonds ont ving Z. M. de verschillende bureaux van het Nederlandsche Taalcongres. De dag werd besloten met eon prachtig gon- delfeest en schitterende vuurwerken op de Schelde en met een door de Neptunus-eiub gegeven bal. Den volgenden morgen heeft de kon. familie de stad verlaten onder het ge juich der talrijke menigte, door de autoriteiten uitgeleid zijnde. Den 2U hebben 300 leden vau het Taalcongres een banket in den Zoölogischen Tuin gehouden. Het volgende congres zal te Leiden plaats hebben. Den 21, na deu afloop der beurs, heeft eene deputatie uit den handelsstand het stedelijk bestuur op het raadhuis de hulde en den dank van den handel betuigd voor de luister rijke en vaderlandslievende wijze waarop het de koninglijke gasten onthaald, en voor den ijver, waarmede liet de belan gen der stad bij den Koning voorgestaan had. Den IS is te Luik liet eerste buiten Engeland gehouden congres van het Britsche Instituut, van IJzer en Staal ge opend. onder medewerking van verscheidene frausche, zweed- sche, russische en oostenrijkscbe industriëelen, ingenieurs en geleerden. De deelnemers zijn in de feestelijk versierde stad plechtig ontvangen en 's avonds is ter hunner eere een feest in de Acclimatatietuin gegeven, dat zeer luisterrijk zou zijn geweestindien eene zware stortregen de illuminatie en liet vuurwerk niet hadden doen mislukken. Den 19 zijn naafloop der vergadering verscheidene voorname industriëele etablis sementen, gelijk den 2il die te Seraing bezichtigd.'s Avonds werd ter eere van het Instituut een banket gegeven, waaraan 600 leden deelnamen. Den 21 is het congres gesloten en heeft de Koning op het paleis te Brussel een lOOtal leden van het Instituut aan zijne tafel ontvangenwaarna eene receptie gehouden isdie door nagenoeg al de leden van het congres bezoeht is. De regeeringsvoordracht omtrent het afstaan der ijzermijnen aan de eigenaren der ijzersmelterijen is den 20, na eene on stuimige beraadslaging, door de Kamer van Afgevaardigden met 15 tegen 10 st. aangenomen terwijl 3 leden zich van de stemming onthielden, in dezelfde zitting is de te Luxem burg opgerichte Internationale Bank heftig aangerandop grond dat. zij afbreuk deed aan de bij de wet, van 16 Mei ingestelde Nationale Bank. Met 24 tegen 6 st. werd eene motie aangenomen ter uitnoodiging van het gouvernement om laatstgenoemde tegen de kuiperijen barer tegenstanders te besehermen. Na het vertrek der duitsche troepen zijn te Pont-a-Mous- son duitsche onderdanen, welke die stad bezochten, door het gepeupel beleedigd en mishandeld. De duitsche regeering heeft daarover geklaagd aan den hertog de Broglie. De hertog de Audiffret-Pasquier, een van de voornaamste hoofden der orleauisten, is naar Weenen en Erohsdorff ver trokken om, gelijk la France zegt, „de fusie eene schrede te doen vorderen, door haar op het terrein der staatkundige beginselen over te brengen," of om gelijk een ander orgaan het uitdrukt„den graaf v. Chambord tot het omhelzen van denkbeelden te bewegen zonder welker aanneming hij zelfs door de tegenwoordige koningsgezinde Kamer niet tot den franschen troon geroepen zou kunnen worden." Aan den bisschop Dupanloup, die zich in Zwitserland bevindtwordt het voornemen toegeschreven om zieh tot hetzelfde doel naar Erohsdorff te begeven. Le Monde en l'Univers zijn over dergelijke „misdadige manoeuvres" van „onverbeterlijke orle- anistisch en halstarrig parlementair" gezindendie er niet toe kunnen besluiten „om de ontmoeting van Erohsdorff ten goede te laten gedijen" zeer verontwaardigd. Le Siècle vraagt, wat de heer Ernoul, de minister van den Syllabus, van deze pogingen zal zeggen en wat de Paus, die, in een pas ver schenen brief aan den bisschop van Quimper, de liberale catholieken op nieuw en ten stelligste veroordeelt. De bekende historiograaf Henri Martin betoogt in een schrijven aan le Courrier de l'Aisne, dat de Nat. Vergadering, zich als Constituante beschouwendegeene constitutie kan maken, die niet voor herziening vatbaar zou zijn en haren lastgever, het volk, onherroepelijk zou binden; dat zij wel aan iemand, ouder welken titel haar behaagt, den rang van eersten staatsbeambte kan opdragentenzij onder voorwaarde van herroeping en dus niet erfelijk; dat zij derhalve het zooge naamde legitieme koningschap niet erkennen, noch zich aan den Koning onderwerpen kanzonder hare macht te over schrijden of te ahdiceeren. De leden der linkerzijde Rameau (maire van Versailles), Labélonye, llèvre en Journault hebben hunne adhsesie aan dit betoog geschonken. De genl. üutemple betoogt in een door de clerikale bladen openbaar gemaakten briefdat Frankrijknu het tot God terugkeert, als gered kan worden beschouwd, maar dat die redding de terugkeer van den wettigen Koning niet enkel door gebeden en bedevaarten verkregen, maar ook door krachtige handeling en groot moedsbetoon bewerkt moet worden. Daartoe wil hij in de eerste plaats de gemeentewet tot stand brengenhet algemeen stemrecht hervormen en de drukpers breidelen. L'Assemblee Nationale, een orgaan der Vorsten v. Orleans zegt, dat te Erohsdorff de volledige en algeheele verzoening tusschen de leden van het Huis van Frankrijk is tot stand gekomen maar dat er overigens door hen geen enkel plan vastgesteld en geen enkel besluit genomen is. In den Raad van het Nauw van Calais heeft de heer Duhamel, toen de voorzitter, gewagende van het hartelijk onthaal van den maarschalk Mac Mahon in dat departement, verklaarde, dat nie mand zulk een onthaal meer dan de hertogv. Magenta verdiende, hem met hevigheid toegevoegddat hij lasterde en zich aan ondank jegens den heer Thiers schuldig maakte. Op de be dreiging van den president, dat hij hem tot de orde zou roepen, voegde hij er bij: „Ik ben in de orde, de republikei nen zijn geene mannen van wanorde." Andere leden onder steunden het protest van den heer Duhamel. De voorzitter van den raad der Soumiede heer Dauphin, heeft zich na drukkelijk ten gunste van den republikeinschen regeerings- vorm uitgelaten. Prins Napoleon is bij de tweede stemming met 30 st., en dus met voldoend aantal, tot voorzitter van den Algemeenen Raad van Corsica benoemd. Terstond daarna heeft hij Cor sica weder verlaten. De verkozen departementale commissie be staat, even als het bureau vq,n deuAlg. Raad, geheel uit bonapar- (isten. Aan de stemming ter benoeming van die commissie uamen slechts 28 leden deel, daar de republikeinen en royalisten zich verwijderden. De minderheid protesteerde tegen de wet tigheid der verkiezing, omdat de legale meerderheid uit 30 leden bestaat, maar de meerderheid hield de wettigheid vol, op grond dat bij den aanvang der stemming meer dan 30 leden tegenwoordig waren. De minderheid "heeft van den Raad van State de vernietiging der stemming gevraagd. De Algemeene Raad te Lyon heeft besloten het beeld der republiekdat op last van den prefect was weggenomen weder in de vergaderzaal te plaatsen. Het Journal des Débats verkondigt in een hoofdartikel van den heer Lemoime, dat het de zaak" der republiek, welke hel nooit anders dan in den conservatieven of „Thiers" vorm in bescherming heeft genomen, verlaat. Het verwijt den radicalen dat zij door hunnen dollen ijver, o.a. door de verkiezingen van Harodet en Ranc, die* voor de vrienden van orde eenig aannemelijke repubiek, waarvoor de heer Thiers zijne krachten ten beste gaf, onmogelijk gemaakt en alles gedaan hebben om liet land afkeerig van de republiek te maken. De repu- blikeinsche organen zijn over deze verklaring fel verbolgen de heer Gambetta geeft in la République Franqaise in een artikel van 3 kolommen aan zijn misnoegen lucht. De minister van onderwijs heeft bepaald, dat geen boek op eene openbare school mag worden ingevoerd dan na inzen ding door den schrijver bij zijn departementen na goed keuring door eene door den minister aantewijzen commissie. Prins Arthur van Engeland heeft den 19, te Trouville een zeebad nemendegroot gevaar geloopen van te verdrinken. Hij heeft zijne redding te danken aan den moed en de tegen woordigheid van geest van zijnen adjudant en van den bad meester Coste. Het bericht, dat de gemalin van don Carlos zieh in Spanje zou bevindenwordt verdicht genoemd. De fransche legiti- inistische bladen verzekerendat zij met hare kinderen in den omtrek van Bordeaux vertoeft. De graanoogst is, op weinige uitzonderingen na, zeer on gunstig uitgevallen. Ten gevolge daarvan zijn de graanprijzen allerwegen aanmerkelijk gestegen. De militaire overheid heeft een dagblad van S. Dié, la Gazette Vosgienne, opgeheven, op grond van een decreet der Keizerin-Regentes, waarbij het dept. der Vogeesen in staat van beleg is verklaard De Afgevaardigden van het dept. hebben hiertegen bij schrijven aan den minister Beulé gepro testeerd en ae wettigheid van genoemd decreet bestreden maar de minister heeft geantwoord, dat bet. desbetreffend decreet van f i Aug. '7 U nooit herroepen en dus nog van kracht is. Bij eene kerkelijke plechtigheid te Kamerijk, waarvoor dui zenden bedevaartgangers van elders waren samengestroomd, is eene estrade in de hoofdkerk, waarop de aartsbisschop en 14 andere personen zieh bevonden, ingestort. De abtMassé en de Afgevaardigde Kolb-Bernard hebben daardoor ieder een been gebroken, terwijl de aartsbisschop en 6 of 7 andere personen lichte kwetsuren bekomen hebben. Het onheil wordt aan kwaadwilligheid toegeschreven. Te S. Anjand zijn de terug- keerende bedevaartgangers grovelijk gehoond en mishandeld (ook te Rijssel schijnt dit te zijn geschied). Een priester, verscheidene pelgrims, een politie-commissaris en eenige gens- darmes zijn door steenworpen gewond. Het gepeupel is vervolgens met een rood vaandel de stad doorgetrokken, j Nagenoeg 50 personen, waaronder eenige vrouwen, zijn in I hechtenis genomen en naar Valencijn overgebracht. De prefect van Savoye, markies de Vournès, heeft de ver spreiding en rondventing van het blad van den heer Gambetta verbodendie van de Corrèse het houden eener conferentie van den gematigden liberaal de Lasteyriedie van Lyon heeft eene door zijnen voorganger Cantonnet toegelaten Société civile d'education litre etla'i que opgeheven. De monarchale pers heeftop het initiatief van het legi- timistische lyonsche blad la Decentralisation, ter gelegenheid der bevrijding van het grondgebied een adres aan den graaf o. Chambord gericht, waarin groote voldoening betuigd wordt over het herstel der eenheid in het vorstelijke geslacht, en de wenscli geuit, dat de conservatie meerderheid der Nat. Vergadering, na op 24 Mei het la„d aan „de legale wan orde" ontrukt te hebbendit werk zal voltooien door het afkondigen van het erfelijke koningschap en het terugroepen van den legitiemen Souverein,

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 1