f« root Brit tan f c en Ierland. Spanje. Denemarken Turkije. Btalic. Hiunculuiitl. fitavkt- cu iaeurgbcrtchten. De prins v. Walesvergezeld van den hertog v. Edinburgh, heeft den 19 te Holyhead de nieuwe vluchthaven geopend en de nieuwe zeewering plechtig voor voltooid verklaard. Het werk is vdór 25 jaren aangevangen eu heeft bijna li miljoen p. st. gekost. De haven heeft eene uitgestrektheid van 107 bunders en bovendien wordt eene reede van 160 bunders diepe zee beschermd.door een zeebreeker van 7860 voeten lengte. In de Theems zijn de monturen gevonden van eene partij in Juli ontvreemde diamanten, ter waarde van 10000, welke op verlangen van den Schaoh hem met meerdere pa- ketten ter bezichtiging zouden gezonden worden. Er is thans 500 uitgeloofd voor het doen eener aanwijzing welke tot ontdekking van den dief zal leiden. De heer Monsell is als postmeester-generaal afgetreden maar zal voorloopig het beheer van zijn departement blijven voeren totdat daarin voorzien zal zijn. Den 23 is nabij Retford, waar2 spoorwegen elkander krui sen, een van Doncaster komende trein met visch gespoord door een pleziertrein van 13 wagens, waarin zich de werk lieden der heeren Greyson en Lowood, van Deepcar en Shef field, met hunne vrouwen en meisjes bevonden, om aan de zeekust te Great-Grimsby hun jaarlijkschen vrijen dag te gaan vieren. De locomotief vernielde een waggondie zeer vol menschen was, zoodat er 3 op de plaats dood bleven en 40 hevig gekwetst werden. De machinist en de stoker van den vischtrein zijn voorloopig in hechtenis genomen. De arbeidende standen te Edinburgh en uit den omtrek hebben den 23 in die hoofdstad eene demonstratie gehouden tot protest tegen de wettendie de verhouding en de ver plichtingen tusschen patroons en werklieden regelen en meer bepaaldelijk de werkstakingen betreffen. 15000 Personen zijn in optocht met banieren door de stad naar het Queenspark getrokkenalwaar eene meeting gehouden en motiën in be doelden geest aangenomen zijn. Den 26 zijn door het centraal crimineel gerechtshof te Londen 4 americanen, wegens het vervaardigen en uitgeven van valsche wisselbrieven tot een bedrag van meer dan 100,000, met het doel om den gouverneur en de direc teuren der Engelsche Bank op te lichten, tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Aan 3 bewakers der gevangenis van Newgate waren belangrijke, sommen aangeboden om de gevangenen te doen ontsnappen. Bij het gevecht van den 16 zijn Salalls, Miret en Tristany de laatstgenoemde ernstig, gewond geraakt, en voorts van de carlisten 85 mart gesneuveld en ruim 200 gewond. Bij Bilbao hebben carlistische kogels fransche en engelsche schepen getroffen, en ten gevolge daarvan hebben de com mandanten dier vaartuigen den carlisten aangezegd, dat zij hunne vlaggen behoorden te eerbiedigen. De overheden dier stad hebben alle vreemde schepen aangezegd, dat zij binnen vier dagen de rivier moesten verlaten, ten einde aan de trbe- pen, die tot de verdediging der stad, iu geval zij wordt aan getast, moeten medewerken, de handen vrij te laten. De genl. Sanchez Bregua is den 22 met 12000 man Bilbaob in- nengerukt, waarop de carlisten hunne aan de rivier ingeno men stelling verlaten hebben. De verdedigingswerken der stad zijn voltooid. Eene officiëele carlistische nota verzekert, dat het schieten der carlisten op de ambulance der afdeeling Bilbao van het Roode Kruis slechts aan eene vergissing is toe te schrijven, vermits ook don Carlos zich bij de conventie van Genève heeft aangesloten. Ook het schieten op een fransch schip wordt aan een bloot toeval toegeschrevenen daarbij wordt de verzekering gegeven, dat de carlisten steeds vreemde sche pen zullen eerbiedigen. Er is een aanslag op het leven van don Alphonsus gepleegd; de dader is gefusilleerd. Den 20 zijn te Segovia 6 personen door carlisten gefusil leerd om geene andere reden dan dat zij liberalen waren. Sommige carlistische benden gaan, in strijd met de bevelen van don Carlos, voort met de spoorwegstations en het raa- teriëel der spoorwegmaatschappijen in'brand te steken en den arbeid in de mijnen te beletten. Den 24 zijn de carlisten nabij Tortella door 3 kolonnes ingeslotenvolkomen verslagen en tot S. Lorenzo de la Muganabij de fransche grenzen op de vlucht gedreven. Zij voerden hunne dooden en gekwetsten met zich mede. Don Alphonsus en genl. Tristani zijn gekwetst. Tortella is geheel in de asch gelegd, behalve de kerk, waarin de repu- blikeinsche troepen zich lerschanst hebben. De bende van Miret is te San Guim de la Plana verslagen en uiteengedreven; zij werd van weerskanten aangevallen door 2 kolonnen, waarvan een onder bevel van den kolonel Toma- seti, die te Gervera kampeerde De carlisten hebben 2 spoorwegbruggen bij Gerona in brand gestokenwaardoor de gemeenschap van Barcelona met 1' rankrijk verbroken is. Zij zijn Eraga, eene belangrijke plaats, binnengerukt en hebben zich, zonder tegenstand te ontmoeten van 3U00 douro s en een lOOtal geweren meester gemaakt. Estellawaarvau het fort slechts eene versterkte kazerne is met eene bezetting van 150 man schijnt mede door hen belegerd en ingenomen maar weder verlaten te zijn na de aankomst der troepen van genl. Santapau, die den 24 of 25, met verlies van 50 gesneuveldengekwetsten en vermisten, de carlisten tusschen Discantillo en Arronez verslagen en uit hunne stellingen verdreven en eenige paarden en oorlogs- materiëel buit gemaakt zou hebben. De kapitein-generaal der baskische provinciën Garce/a was met 3000 man mede op weg naar Estella en de genl. Bragua maakte geforceerde marschen om met Santapau samen te werken. De strijdkrachtenwelke de regeering tegen de carlisten in het veld heeftworden geschat op 90000 man geregelde troepen, gensdarmerie en karabiniers, en 80000 man reserve, waarvan 60000 man in het laatst van September zullen ge mobiliseerd worden. De artilleristen, die te Barcelona gekazerneerd zijn, zijn tot muiterij overgeslagen. De kapitein-generaal aldaar heeft, met behulp der cavallerie, de goede orde hersteld en de mui ters voor een krijgsraad geroepen die den 26 12 hunner ter dood en 37 tot levenslange galeistraf heeft veroordeeld. De nieuwe gemeenteraad dier stad, waarin de intransigen- ten de minderheid uitmaken, heeft den 24 zijne eerste zitting gehouden en zich den 25 tot den waarnemenden kapitein- generaal vervoegd met het aanbod om hem in alle opzichten te ondersteunen. De intransigenten en de carlisten in de provincie Castillon zijn met elkander in verstandhouding getreden. De carlisten hebben den 25 een „bando" openbaar gemaakt, waarbij op straffe des doods verboden wordt het rijden van spoortreinen in de richting van Erankrijk, alsmede het her stellen van wegen en telegraaflijnen. Carthagena wordt aan de landzijde geblokkeerd. De forten beschieten de belegeraars, die, in afwachting van belegerings geschut, nog niet geantwoord hebben. Er wordt geene poging gedaan om te onderhandelen, maar de intransigenten zeggen, dat zij tevreden zouden, indien de regeering de onafhanke lijkheid van het kanton Murcia erkende. Tusschen de burgerlijke en militaire opstandelingen heeft eene botsing plaats gehadwaarbij dooden en gekwetsten gevallen zijn. Den 20 heeft de heer Castelar in de Cortes verklaard, dat men allereerst de republiek moet redden, en dat daartoe de regeering geld aan de soldaten verstrekkende zitting der Cortes schorsen en de discussie over de constitutie uit stellen moet. In eene bijeenkomst van de meerderheid is besloten om den heer Castelar tot president te benoemenen om de gelden en manschappenwelke de regeering aanvraagttoe te staan. Den 25 is de heer Castelar werkelijk tot voorzitter be noemd met 135 st., tegen 73 op den heer Olave. Den 26 heeft de benoemde verklaarddat hij uit aanmerking der moeilijkheden en gevaren van den tegenwoordigen toestand, zich genoodzaakt zag om de onverdiende waardigheid van president te aanvaarden. Hij zou aan de discussie volkomen vrijheid latenmaar geene persoonlijkheden dulden. Hij voegde er bij, dat zijne staatkunde dezelfde zal zijn als die, welke vervat is in het program van den heer Salmeron. De redenaar heeft vervolgens een schitterend verhaal gedaan vau de geschiedenis der democratie't welk luide is toegejuicht, en heeft gezegddat de dood der republiek de dood der vrijheid wezen zou. Hij verklaarde, dat hij vóór alles natio nale eenheid en onschendbaarheid van het vaderland ver langde, en zeide, dat er groote behoefte was aan het terug- keeren van goede orde en gezag daar anders de republiek zou ondergaan. De redenaar drong voorts aan op het herstel der tucht bij het leger. De pruisisch-deensche archiefkwestie is door eene schikking tusschen de 2 betrokken regeeringen tot oplossing gekomen, zullende de sleeswijk-holsteinsche archieven door de deensche regeering wordeu afgegeven. Terstond na de ontbinding van de deensche afdeeling der Internationale, heeft zich eene nieuwe vereeniging, onder den naam van „Democratisch Verbond" gevormdblijkbaar be stemd om het opgeheven genootschap te vervangen In de eerste bijeenkomst werd voorgesteld, een monster-optocht, te organiseerenom van den Koning kwijtschelding van straf voor de 3 veroordeelde hoofden der partij te vragen. Een gedeelte der aanwezigen trachtte na de sluiting der meeting dit plan te verwezenlijken, maar werd door de policie uit eengedreven. De Sultan heeft den onlangs uit Kostambul naar Konstan- tinopel ter verantwoording geroepen gewezen grootvizier Mahmud-bassa naar Trebizonde verbannenmaar de gouver neur van dat gewest is gelast, hem met de meeste onderschei ding te behandelen. De kardinaal-vicaris van den H. Stoel heeft aan de hoofden der kloosterinstellingen te Rome eene formule doen toekomen voor een protest,, te voegen bij de door de commissie van liquidatie der kerkelijke goederen gevorderde opgaaf van be zittingen. Eenige catholieken van Bologna hebben, wegens het door de regeering om redenen van gezondheid verbieden van zekere bedevaartenbeslotende catholieken uittenoodigen tot het in gedachte en gebede doen in September van 3 pelgrimstochten naar het H. Land, naar zekere heilige plaatsen en in Italië en naar voorname wonderdoende Mariabeelden in het buitenland. Bij breve van den 19 prijst de Paus dit voornemen en zegt hij aan de deelnemers aflaten toe. De gebruikelijke illuminatie op 14 eu 15 Aug. te Rome ter eere der H. Maagd is dit jaar veel algemeener geweest dan vroeger. De revolutionaire partijdaarover verbitterd, heeft verscheidene baldadigheden gepleegd en o.a. de glazen van een voornaam hötel ingeworpen, 't welk met giorno-lantarens verlicht waswaarop het pauselijk wapen prijkte. De policie heeftom aan het tumult een einde te makenhet inhalen der lantarens gelast. Prins Hendrik en prins Alexander zijn de 22 vertrokken naar Wurteruberg om de huwelijksplechtigheid van eeu hun ner bloedverwanten bijtewonen. Benoemingen enz. Alle ministers hebben hun ontslag ingediend. Staten-Generaal. Bij de 2". Kamer is ingediend een wetsontwerp tot vereeniging, met 1 Januari 1874, der gemeente Charlois en Katendrecht, onder den naam van Charlois, welke vereeniging in beide gemeenten verlangd wordt. Spoorwegen. De gemeenteraad van Delft heeft afwijzend beschikt op het, verzoek van concessionarissen van den buurt spoorweg MonsterDelftZegwaard, om geldelijke onder steuning van gemeentewege. F'eesten. De 200". verjaardag van den zeeslag bij Kijkduin is te Amsterdam herdacht door het versieren van het huis aan den Buitenkant, waar de Ruyter heeft gewoondte Vlis- singen door het uitsteken van vlaggen uit vele woningen en rondom het standbeeld van den vlootvoogdte Scheve- ningen door het geven eener buitengewone muziekuitvoering en het afsteken van een vuurwerk. De vereeniging Claudius Civilise te Amsterdam heeft den 24 den derden jaarlijkschen wedstrijd gegeven tusschen de ver- eenigde noord- en zuidhollandsehe handboogschutterijen. Er werd aan deelgenomen door schutterijen van Amsterdam Rotterdam en Dordrecht. Aanbestedingen. Den 22, te Rotterdam, het bouwen eener hoogere burgerschool voor meisjes, aan de Witte de Withstraat en Boomgaardslaan, minste inschr. M. v. Gooi, voor f 109,500. Den 25te Amsterdamhet maken van gebouwen en eenige andere werken voor den Oosterspoorweg op het sta tionsterrein te Utrecht, minste inschr. J. Kooy, voor/203399. Bouwwerken. De gemeenteraad van Amsterdam heeft den 22 aangenomen de voordracht van B. en W. om de tot herbouw van den schouwburg reeds toegestane sommen te verhoogen met 60000. Te Zaandam zijn door het Rijk 2 perceelen aan de Ge dempte Gracht aangekocht, om na afbraak op'dit terrein een vereenigd post- en telegraafkantoor met. directeurswoning te bouwen. De gemeente geeft 2000 subsidie voor dit doel. De Amsterdamsciie Omnibdsmaatsciiappij heeft een plan ingediend en concessie aangevraagd voor den aanleg van een zeer uitgebreid net van paardenspoorwegen door en om Amsterdam, in verband met de ontworpen verlaging van vele bruggen. Giften. Wijlen de heer A. Cammengahoofdonderwijzer te Deinum, heeft gelegateerd: aan Nederl. Mettray bij Zot ten 4000 aan het nieuwe stadsweeshuis te Leeuwarden 2000, de herv. diaconie te Deinum, het blindeninstituut te Amsterdam, het doofst ommeninstifuut te Groningen, het gesticht voor idioten te 's Gravenhage, de weduwen- en weezenbeurs voor onderwijzers in Frieslandhet Ned. Onderwijzersge nootschap en de burgerlijke gemeente Menaldumadeel (voor het geven van een jaarlijksch feestje aan de kinderen der schooi te Deinum) elk 1000; aan het, Bijbelgenootschap en het Ned. Zendelinggenootschap te Rotterdam elk 500. De goud- en zilverfabbikant v Kempen te Voorschoten, die op de weener tentoonstelling met de fortschritt-medalje is bekroond, heeft aan ieder zijner 140 werkliedcn_eene week arbeidsloon laten uitbetalen, uit erkentelijkheid voor hunne medewerking, tot het verkregen resultaat. Rampen. Den 23 's avonds is een rijtuig waarin, behalve de koetsier, 4 onderwijzers gezeten waren, onder de gemeente Mastenbroek door de duistering in de Wetering geraakt, met het gevolg dat de onderwijzers Eos en Pon, van Gene- muiden verdronken zijn. Laatstgenoemde laat eene vrouw en 6 kinderen na. Den 25 zijn te Staphorst 3 woningen, met huisraad en al, verbranddoor het vlam vatten van een bos hennep, welke bij het vuur hing. In den nacht van 2526 is eene lakfabriek aan het Jan- hansenpad onder Nieuweramstel door den bliksem getroffen, en met eeue nabij zijnde wasscberij geheel afgebrand. Ook aan den Spieringkornerdijk is, alsmede in de Purmer bij Purmerende, eene boerderij getroffen en in de asch gelegd. Te Rozenburg is van eene boerenwoning het dak weggeslagen en de voorgevel ingestorthij kwam neder op een zolder, waar 3 kinderen sliependie men met veel moeite van onder het puin moest reddener ontstond geen brand. Door het geheele Rijk heeft het onweder veel schade aangerichtook zijn eeuige menschen gedood. Te Oosterhout is den 27 de nieuwgebouwde looierij van den heer H. Schaepman met het, aangrenzend perceel geheel verbrand. Den 28 zijn te Koedijk 2 boerenplaatsen en eene woningbewoond door 2 gezinnen, verbrand. Men schrijft dit onheil toe aan de vonken van een voorbijvarende stoomboot. QuARANTAlNE-maatregelen zijn voorgeschreven voor sche pen komende van Genua, wegens het keerschen der cholera aldaar. Rechtszaken. Eene dienstbode te 's Gravenhage, nicht van den gevangene Behagel, is in het bezit bevonden van een zilveren knipje, dat volgens een paar getuigen, die veel bij de vermoorde mevr. v. d. Kouwen aan huis kwamen, aan deze zou toebehoord hebben. Den 26 is te Maastricht gevankelijk binnengebracht R. de C., vroeger aldaar, laatst te 's Gravenhage woonachtig, beschul digd van op 12 Mei ter postkantoor te Maastricht bezorgd en tot eene waarde van 6000 aangegeven te hebben 4 pak ketten, welke bij ontvang te Amsterdam zijn bevonden slechts stukken van dagbladen te bevatten. Het hof van Zeeland heeft den 28 H. Gesquierre, ontslagen concierge der bank van leening te Middelburg wegens lang durig misbruik vau vertrouwen in zijne betrekkingveroor deeld tot 4 jaren gevangenisstraf en eene boete van 1350. Misdbijven. Iu den nacht, van 2223 Aug. is mej. E. Kisters te Sweikhuisen bij Maastricht,, eene vrouw van 71 jaren, in hare woning met 7 messteken vermoord. Zij werd door de maréchaussees badende in haar bloed gevonden en bezweek na verklaard te hebben, dat de dader zich door een om bet hoold gebonden doek onkenbaar had gemaakt. Een persoon uit het, gehucht Krawinkel (gemeente Geleen), op wiens kleeding sporen van bloed werden gevonden, is in hechtenis genomen. Overleden den 23 te 's Groningen, mr. H. Jj .Uuguenin, raadsheer in den H. Raad, oud 65 jaren. Den 25, te 's Gravenhage de luit.-genl. W. H. Boorman, lid van het hoog militair gerechtshofoud 77 jaren. Hij was gedecoreerd met de Mil. Willemsorde, den Ned. Leeuw het Metalen Kruis, de Citadel-medalje en het Zilveren Kruis. Den 27, te 's Gravenhage, I. JLion, hoofdredacteur van het Dagblad, oud 51 jaren. Den 26 is het bericht bij het gemeentebestuur ontvan gen en na klokkeslag afgekondigd, dat Z. M. de Koning gevolg zal geven aan de hem gedane uitnoodiging, om het derde eeuwfeest van het Ontzet, op 8 October a.s., te komen bijwonen. De ingezetenen zullen dit koninglijk blijk van belangstelling, waardoor het nationaal karakter onzer feest viering ten volle erkend wordt, gewis op hoogen prijs stellen en zich beijveren om den Koning een hartelijk onthaal te bereiden. De koninglijke handboogschutterij van S. Sebas- tiaans-doelen heeft reeds besloten zich aantebieden als eere- wacht vaai Z. M. Wij vernemen, dat bij het leggen van den eersten steen van het opterichten gedenkteeken der verdediging van Alk maar in 1573, als feestredenaar zal optreden de heer dr. N. Beets van Utrecht. De Koning, de Koningin, prins Frederik en prins Hen drik hebben voor eenige exemplaren ingeteekend op het door de boekhandelaars Herm. Coster 8p Zoon alhier en dan Leen- dertz te Amsterdam uitgegeven wordende werk van den heer W. J. Hofdijk'Alomaria Fictrix.a De heer C. Fogteloo, leeraar aan 's Rijks hoogere bur gerschool, heeft namens den Koning een vleiend schrijven ontvangen, houdende dankbetuiging voor het door hem Z. M. aangeboden exemplaar zijner no elle «Van Alkmaar de I ic- torien. - Ds. JKrayenbelt is beroepen als predikant te Alphen a./d. Rijn. Tot hoofd-agent van policie is benoemd de agent Bonoucrié. Na de laatste opgave is voor het op te richten victoria- beeld ontvangen: uit Vlaardingen f 55, uit Schoorl nog/10 (reeds vroeger werd uit die gemeente 41,75 overgemaakt) en uit Heer Hugo Waard f 61.75. Heden overleed alhier Willem Geysentamboer-majoor bij de dienstdoende schutterij. Op den 11 Januari 1791 t.e Texel geboren, trad hij in 1803, alzoo als knaap van 12 jaren, als tamboer bij de mariniers in dienst; in 1808 was hij op het oorlcgsfregat „Gelderland" (36 stukken) dat in de Spaan- sche Zee in een gevecht met het engelsche fregat „Virginie" (44 stukken) reddeloos en in brand geschoten en daarna naar een engelsche haven opgebracht werd, terwijl de beman ning krijgsgevangen werd gemaakt. Nadat in 1809 deweder- zijdsche krijgsgevangenen waren uitgewisseld, werd Geysen met paspoort ontslagen, doch in 1803 trad hij op nieuw als tamboer bij de nationale garde in dienst, en trok hij met de garde als parlementair tegen de fransche bezetting te Helder uit. Sedert 1813 is hij in 1815 van de nationale garde bij de schutterij overgegaan voortdurend als tamboer, als korpo raal-tamboer en laatstelijk als tamboer-majoor in dienst geweest, en wij meenen onzen lezers geene ondienst te doen met de overneming van den inderdaad opraerkehjken staat van dienst van den overledene. 1803 Tamboer bij de mariniers1808 krijgsgevangen in Engeland; 1809 met paspoort; 1813 tamboer bij de nationale garde; 1815 overgegaan als tamboer bij de schutterij; 1826 tamboer-majoor bij dezelve; 1828 bij de suprimatie met pas poort; 4 December 1828 benoemd tot korporaal-tamboer, 30 Maart 1843 benoemd tot tamboer-majoor titulair. Willem Geysen heeft niet alleen lang, maar braaf en trouw gediend. Hij ontving het eereteeken voor langdurige schut- terlijke dienst op 12 Augustus 1852, op 27 Juni 1865 het eereteeken ingesteld bij kon. besluit van 10 Mei 1865 No. 45; hij behoorde tot de door Z. M. uitgenoodigde oud militairen van Waterloo bij de feestelijkheden te Leiden in 1865 ge vierd, en was bij zijne superieuren en inferieuren, ja. wij mogen gerustelijk zeggen bij|onze geheele burgerij, geacht en bemind. Hy ontving daarvan den 5 December 1865, bij gelegenheid van zijne oOjarige schutterlijke dienst, de openbare blijken door de hem gebrachte serenade en de geschenkendie hij van het, corps officieren en van de onderofficieren van de schutterij mocht ontvangen. Naar wij vernemen, zal vermoedelijk op Maandag a.s. de overledene met militaire honneurs door de schutterij naar zijne laatste rustplaats worden eehracht. Woensdag den 27 dezer had in de Luthersche kerk de promotie plaats van de leerlingen der Latijnsche school. Na eene korte voorafspraak van den rector droegen de leerlingen der hoogste klasse eene door hen bewerkte declamatio voor: A. Nuhout van der Veen de Gracchis plebis Romanae fau- toribus (d. i over de Graeehen als vrienden van het Ro- meinsche volk); E. M. Vonk de catisis belli Peloponnesiaci (d. i. over de oorzaken van den Peloponnesischen oorlog); P. J. Blok, de officio historici ad exemplum Herodoti (d.i. over de plichten van een geschiedschrijver naar het voor beeld van Herodotus) en D. G. Jelgersma, deprincipatu Spar- tanorum ab Agide et Cleomene revocando (d.i over de pogin gen van Agis en Kleomenes om Spirta's heerschappij te herstellen). Deze vier jongelingen werden met toespraken van den voorzittenden curator en van den rector tot de Hoogeschool bevorderd. Van de derde naar de vierde of hoogste klasse G. Snellen. Van de tweede naar de derde P. Denijs. Van de eerste naar de tweede P. A. van Twisk, A. Elzas, J. Bijl eu A. P. H. de Lange. Onder bepaalde voorwaarden werd dergelijke bevordering toegezegd aan T. E. de Vries en W. F. A. Verhoeff, in Februari 1874. Van wege curatoren werd door den rector bijzondere te vredenheid na het gehoord examen aan G. SnellenP. A. van Twisk en A. P H. de Lange betuigd. Ten slotte bedankte G. Snellendaartoe door curatoren aangewezen omdat hij het gunstigste op de schoollijsten stond aangeteekend de toehoorders voor hunne tegenwoordigheid. bURGERLlJKE STAND. ONDERTROUWD. 28 Aug. Gerardm van der Burch en Adriana van Heerden. Dirk Frederik Cornells Ansingh en Willemina Klinkert, te Zwolle. Tennis Kansen, te Alkmaar, en Cornelia Wilhelmina Bergeon, te Egmond Binnen. GEBOREN. 22 Aug. Catharina, D. van Anthonij Pieterse en Lobberig Roskam. 23 Antje, D. van Nicolaas Adrianus Hoekmeijcr en Sijtje Blom. Agatha, D. van Richard Twisk en Wil- lempje van Twisk. 24 Theodora Margaretha ClasinaD. van Nicolaas de Jong en Catharina Jonker. 25 Hendrik Jacobus, l. van Hendrik Hennnelder en Jo- hanua Catharina Petronella Goutier. 26 dean Nicolas Isidore, Z. van Louis Adrien Alexandre Perrin en Franpoise Josephine Querelle. 29 u Antonia Johanna Maria, D. van Antonius Hendricus Jacobus van Daalhoff en Petronella Johanna Maria Aghina. Harmina ApoloniaD. van Jan Hoedjes en Johanna Cornelia Boom. Maria Francisca, D. van Reinerius Nicolaas Brouwer en Maria Francisca Bibo. OVERLEDEN. 23 Aug- Henderika Bijvoet, 24 j. en 10 m. 24 Christiaan Vincent, Z. van Johann Herman Lambert Albers en Teetje Bleeker, bijna 3 m. Maria van Eland, echt gen. van Johan Friederich Koelman 39 j. en 8 m. 25 Johanna Maria JoscphinaD. van Dirk Johannes Willebrands en Elisabeth Margaretha Henueke. 6 w. 26 Agatha Geertruida Maria, D. van Gerrit Ruiter en Agatha Molenaar, 1 m. 28 Maartje Glorie, echtgen. van Johannes Roskam, 32 j. VEILING VAN VAST EGOEDE REN. 26 Aug. Door den Notaris J. BAKKER SCHUT. Gronden in de Binnenbanen. No. groot ,93. —,—,94. ,96. h ,99. —.01,01- —,-,97. —,—,97. -,—,97. Str. JNuhout v. d. u dezelfde Veen f 190.— 200,— v 200,— 200,— 215,— 2* 5, 200, 220, 5 door C. Kater No. 1 verhoogd door W. F. Stoel met f 5 No. A. Stikkel met/ 5, de overige niet verhoogd. No. 18 gecomb. 1640, verhoogd door JNuhout v. d. Veen met/20. Alkmaar 25 Aug. Aangevoerd 7 Koeien f 280 a 375 231 vette Kalveren 40 a 115, 6 nucht. .dito f 16 a 21, 967 Schapen/25 a 38, 48 vette Varkens 48 a 62 ets. per kilogr., 4 Magere dito 19. 29 Aug. Kleine kaas f 38 commissie i 38,50, middel bare f 38,50 laagste prijs f 20 aangevoerd 506 stapels wegende 98162 NP. Ter graanmarkt aangevoerd 2520 hectoliters, Tarwe 12,50 a 13.75, Rogge/9,25 a 9,75, Gerst 7 a 7.75 idem Chev. 8,60, Haver 4,25 a 5, Mosterdzaad 19 a 20, Koolzaad /ll a 12, Karweizaad/17 a 17,50, vale Erwten 9 a 10. 30 Aug. Aangevoerd 5 Paarden 72 a 265, 3 Koeien/272 a 310, 13 nucht. Kalveren 17 a 26, 94 Schapen 21 a 36, 33 Lammeren 15 a 20, 4 Geiten 5 a 8, 144 magere Varkens /20 a 32, 201 Biggen 6 a 11, Boter per kop 0,871 a 0,95. Edam 23 Aug. Kleine Kaas 30 a 37, verkocht 50 stapels, wegende 11413 kilogr. 28 Aug. 114 Stukken Boter J 1,00 a 1.35 per P., Kip peneieren 3 a 4 per 100 stuks. Enkhuizen 27 Aug. Kleine Kaas 31,50 a 38, aangevoerd 51 stapels, wegende 12661 kilogr. Karweizaad f 17.75 per 50 P., Mosterdzaad 20 a 20,25, Gerst f 7 per mud. Haarlem 27 Aug. Kleine kaas 37, verkocht 150 stapels, wegende 31132 kilogr. Aangevoerd 5 Koeien/225 a 250, 1 Slier 90, 3 Pinken 131, 6 nucht. Kalveren 8 a 16, 10t Schapen 2u a 32, 6 Biggen 16 a 30. Hoorn 28 Aug. Kleine kaas 37.25, verkocht 264 stapels, wegende 62685 kilogrammen. 30 Aug. Aangevoerd 7 heet. Tarwe 13, 29 heet. Gerst 7,50, 23 heet. Haver 5,50, 2 heet. bruine Boonen, 48 heet. Erwten grauwe 16, vale 13, witte groote 10, op mou- ster verkocht: Mosterdzaad 20,25, Karweizaad/17,75, 17 Paarden 80 a 200 3 Koeien 150 a 250 9Kalveren 17 a -22 400 Schapen 26 a 40, 30 Varkens 14 22, 275 Biggen5 a 9, 1850 ioppen Boter1,20 a 1,60 per kilogr., 8200 Kippeneieren 3,70 a 3,75 per 100, 200 Kippen 0,50 a 2 70 Eenden 0,60 a 90, 5000 kilogr. roode Aal- j bessen 20 a 22 per 100 kilogr., 425 heet: Aardappelen I 2,50 a 3 per hectol., 100 manden Appelen 3 a 4, 2200 I manden Peren 2,50 a 3 per j hectol.

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 2