No. 37. Vijfenzeventigste Jaargang. 1873. j Z O NI I) A G 11\ SEPTEMBER. E (Officieel C*5cbccltc &&lcfccltjfi0rhc iScrtcftfcn Duitschlanri. Ilinnenhiml. ^tabs-4Jlicuxw9. itlarkt- cn ücursbcricfilcn. M A A SC II c Doze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prys per kwartaal 0,65, franco per post f It,HO, afzonderlijke nommers 5 Cents. Sneven franco aan de Uitgevers HERM". COSTER ZOON. Rij deze Courant behoort een Bijblad. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag I uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS ,-u, ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat op Donderdag 18 Sep tember 1873, van 's middags 12 uur tot 's namiddags 2 uurde schilderij van J. IV. A. Hilverdinkvoorstellende het beslissend oogenblik in den derden storm 18 September 1573 op den teal bij de Friesche poort door de Spaansche legerbenden onder beoel van Don Frederik de Toledoin de Priusenzaal op bet Stadhuis voor een ieder Ier bezigtiging zal zijn gt-steld. Rurgemeester en Wethouders voornoemd. Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 10 Sept. 1873. üe Secretaris, NUHOUT van der VEEN. PATENTE n7~ BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennisdat de patentenbeschreven in Mei, Junij en Julij j.L, ter gemeente-secretarie worden afgegeven van Maandag 15 tot en met Zaturdag 27 Sep tember. e. k., van 's morgens tot 2 uur, na welken tijd zij door den deurwaarder der belastingen worden thuis bezorgd, tegen 10 cents per stuk. Rurgemeester en Wethouders voornoemd. Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 13 Sept. 1873. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. Stal- en logementhouders, genegen om de manschappen met hunne paarden van het detachement Husaren, dat bij gelegen heid van de Octoberfeesten te Alkmaar zal komen, in te kwar tieren worden verzocht zoo spoedig mogelijk onder opgave van bet aantal, dat door ben zou kunnen worden ingekwar tierd, daarvan kennis te geven ter gemeente-secretarie. Bij keiz. besluit van den 2 is bepaald, dat de forten van Metz en Straatsburg genoemd zullen worden naar den kroon prins, prins Friednch Carlden kroonprins van Saksen, graaf Moltke, graaf Roonden Groothertog van Mecklenburg, prins Bismarck, genl. v. Manteuffel en naar de overige aanvoerders van legercorpsen in den frausch-duitschen oorlog; voorts dat het. fort Duppel-Alsen naar genl. Herwarth v. Bittenfdd en bet fort I riedricbsort naar genl. v. Falkenst ein genoemd zal worden. De 2 Sept. is op zeer vele plaatsen feestelijk gevierd, maar het is er nog verre af, dat van dien dag als van een alge- meenen nationnlen feestdag kan gesproken worden. Nergens is de deelneming zoo algemeen geweest als in Wurtemberg. In Beieren en in Oost-Pruisen was bet beerscben der cholera veelal een belemmering voor de feestviering. Ter gelegen heid van dezen gedenkdag heeft de Keizer aan prins Bis,narek bet groote commandeurskruis met briljanten der Hohenzol- lern-huisorde geschonken, en den Groothertog van Mecklen burg tot general-oberst der infanterie, met den rang van veldmaarschalk benoemd. Pruisen. Den 2 Sept. is bet op het Koningsplein te Berlijn opgerichte monument ter herinnering aan de overwinningen van 1861, 1866 en 1S70/71 feestelijk onthuld, in tegenwoordig heid van den Keizer en alle leden van het Vorstelijk Huis, prins Bismarck, de generaliteit, de ministeriën, het corps der garde en de deputation van buitenlandscke troepen. De in grooten getale samengevloeide bevolking nam met sympathie aan de feestelijk! eid deel. De Keizer, de kroonprins en prins Bismarck werden allerwege met geestdrift toegejuicht, liet gedenkteeken bestaat uit een blok graniet, waarboven zich eene 195 voet booge, door 3 rijen kanonnen afgedeelde zuil verheft, welke eene Victoria draagt. Het onderste gedeelte der zuil wordt omgeven door eene galerij van 16 kolommen. De 73jarige bisschop van Eulda, msgr. Kbit, is den 3 door eene beroerte getroffen. Te Koningsbergen neemt de cholera af, zijnde van 31 Aug. tot 6 Sept. 152 personen daaraan overleden, of 23 minder dan in de vorige week. Te Maagdenburg (70000 zielen) woedt zij vrij hevig, en zijn van 29 AugT tot. 4 Sept. 2Ö5 slachtoffers gevallen (van 16 Juli tot 1 Sept. 1101. Vele inwoners hebben de stad verlaten en in alle takken van han del en nijverheid heerscht stilte. Uit Berlijn wordt aan de augsburgscbe Allgem. Zeitung geschreven, dat op eene vraag van den aartsbisschop van osen, „of de geestelijken zijner diocese met de tot dusver door bunnen opperherder aangenomen houding instemden," van meer dan de helft in het geheel geene en van een aan zienlijk aantal ontwijkende antwoorden ingekomen zijn. Pervolg der Buitenlandscke Berichten in het Bijblad. Prins Hendrik is den 7 en prins Alexander den 9 uit Duitsckland in den Haag teruggekeerd. De Koningin heeft den 11 een bezoek gebracht aan ket, badffiuis voor minvermogenden te Zandvoort. Staten-Generaal. De indiscke begrooting voor 1871 is ingedieud tot de volgende cijfers: middelen in Nederland 48,908,96/idem in Indie 74,628,432, uitgaven in Neder land f 18,143,322, idem in Indie f 94,833,827, geraamd over schot voor het moederland f 10,560,250. Er wordt voorge steld om van liet. saldo van vroegere diensten groot /19,754,790, 1e besteden voor buitengewone werken/2,420.000, n.l. A20.000 voor werken tegen overstroomingen te Batavia, ƒ250.000 voor een stuwdam in de Sampaanrivier, f 300,000 voor een krank zinnigengesticht te Batavia en 1,050,000 voor buitengewone aanvulling der zeemacht Benoemingen. Te Kamerik is tot wethouder gekozen G. de Bruyn, oud 96 jaren, die reeds sedert 1811, te Asperen V. C. v. Someren, die sedert 1817 zitting in den gemeenteraad heeft gehad. De pogingen, door den heer v. Lijnden aangewend tot vor ming van een nieuw ministerie, zijn mislukt, zoodat hij zijn mandaat heeft nedergelegd. Volks-Weerbaarheid. Het hoofdcomité van den Ned. Weerbaarlieidsbond heeft besloten, dat de jaarlijksche wedstrijd ditmaal zal gehouden worden van 24 tót 28 October, in de vlakte van Waalsdorp hij den Haag, zullende aldaar echter niet gekampeerd worden. Stoomvaart. Te Rotterdam is opgericht eene „Stoomvaart maatschappij Batavia" ten doel hebbende het bouwen, koopen, huren, en in gebruik geven of nemen van stoomschepen voor de vaart tusschen Nederland en andere landen. Het kapitaal is vastgesteld op 1,344,000, in 112 aandeelen van ƒ12000, waarvan de helft reeds geplaatst is. Onderwijs. Gedep. Staten van Zuidholland zijn opge komen tegen het besluit van den gemeenteraad van 's Gra- hage om het openbaar meer uitgebreid lager onderwijs beperkt te doen blijven tot 400 leerlingen. De nieuw opgerichte r. c. lioogere burgerschool te Amster dam is den 8 plechtig ingewijd. Den 8 is te Wageningen de landbouwschool, verhouden aan de hoogere burgerschool met driejarigen cursus, plechtig geopend. Zij vangt aan met 10 leerlingen. Den 11 is de te 's Gravenhage door particuliere krachten opgerichte ambachtsschool feestelijk ingewijd. 1)e GEMEENTE-BEGRooïiNGvan 's Gravenhage voor 1874 is ge raamd op/1,909,988.Totdekking van het tekort, groot/203.000, wordt voorgesteld de opcenten op het personeel te verhoogen met 21 en de heffing van den hoofdelijken omslag te brengen op 2.f p.e. Op de begrooting is 10000 uitgetrokken tot viering van het 25jarig Koningschap van Willem lil Eeestbn. Het 25jarig bestaan der afdeeling Gouda van de Holl. Maatschappij van Landbouw is gevierd door eene tentoonstelling 2 harddraverijen, openbare muziekuitvoering en het afsteken van een vuurwerk. Den 8 zijn de kanaal- en havenwerken te Ylissingen in gewijd. 's Avonds te voren zijn de uit Middelburg, Zierikzee en Goes gekomen zangers plechtig ontvangen en heeft de al gemeene repetitie der feestcantate plaats gehad. Den 8, 's middags te 12 uren, is liet koninglijk stoomjacht de groote zeesluis binnengevaren, gevolgd door eene opzettelijk daartoe overgekomen engelsche stoomboot en door de zeer fraai ver sierde iniddelburgsche stoomboot. Aan de staatsietrap werden de Koning en prins Hendrik door het gemeentebestuur ont vangen eu naar de tribune geleid, waarna de cantate uitge voerd werd. Vervolgens inspecteerde Z. M. de aan boord van het stoomschip Holland voor Indie ingescheepte troepen, die daarna hunne reis aanvaardden. Op het raadhuis en bij het standbeeld van de Ruyter zag Z. M. den allegorischen op tocht voorbijtrekken. Na het doen van een tocht langs liet nieuw geopende kanaal tot Middelburg, waar de gemeente raad den Koning begroette, nam Z. M. deel aan een diner, reed hij te li uren door de geheele stad ter bezichtiging der illuminatie en van het vuurwerk, en vertrok hij te mid dernacht naar Middelburg, van waar hij den volgenden mor gen naar den Haag terugkeerde. Aan het feest" werd deel genomen door de ministers van binn. zaken en van koloniën, door den gouverneur van Oost-Vlaanderengraaf T'Ser- claes, den genl. v. d. Schrieck, den admiraal v. d. Broeke. de commissarissen des Konings in Zeeland eu Zuidholland enz. Vlissingen was fraai versierd; liet feestlocaal (een scheeps- kap) prachtig gedecoreerd, het bevatte p. m. 3500 zitplaat sen. De feesten werden opgeluisterd door de aanwezigheid vau verscheidene oorlogschepen en door de muziekcorpen der grenadiers en jagers, der veld-artillerie en infanterie uit Arnhem, eu der marine van het Nieuwediep. Den volgen den dag is eene uitdeeling van spijs aan de armen gehouden, zijn volksspelen op de Groote markt en eene openbare mu ziekuitvoering door de infanterie gegeven, gelijk's avonds een concert door de grenadiers en jagersgevolgd door een bal, in het feestlocaal. Den 10 zijn de feesten met een kinder concert en een volksbal besloten. Den 11 is het monument te Brielle onthuld in tegen woordigheid van den Koning en de prinsen Hendrik en Alexan der, die door eene eerewacht van 150 ingezetenen waren ingehaald, en van tal van eorporatiënhooggeplaatste per sonen en andere belangstellenden. De feestrede werd uitge sproken door den heer H. de Jager, secretaris der hoofd commissie. Z. M. nam na een langdurig bezoek bij den burgemeester, presideut der lioofdcommissie, op het raadhuis deel aan een feestmaal, en vertrok 's avonds te 8 uren weder naar de residentie. De metalen-kruisridders van Rotterdam, Sckie- damen den Haag waren reeds eerder uitgeleid. De stad was fraai versierd en 's avonds algemeen geïllumineerd, üe mu ziekcorpsen der schiedamsche schutterij van het 3". re», huzaren en van het 8». reg. infanterie assisteerden met het brielscke burgermuziekoorps bij de feestelijkheden. 5 Oorlog schepen op de rivier werden bij het vertrek des Konings door zoogenaamd blikvuur in een oogwenk geïllumineerd. Aanbestedingen. Den 6, te Amsterdam, door de directie der Kanaalmaatschappij, het uitbreiden en vernieuwen of ver beteren van 8 paal- of remmingwerkenbewesten en beoosten de Oranjesluizen, minste inschr. E. 11. Brokmeier en B. v. d. Bos te Schellingwoude, voor 158.400. Den li, te 's Gravenhage, liet, maken van een verbindings kanaal met liet marinedok te Vlissingen, minste mschr.J. Felis aldaar, voor 112,900; bij her bestedinghet maken van het hoofdgebouw van het station buiten de Delftsche poort te Rotterdam, minste insclir. C. Bosman aldaar voor, ƒ711,000. Te Zwolle zal, bij wijze van proef, het tonnenstelsel wor den ingevoerdwaarvoor de gemeenteraad een bedrag van 2575 heeft toegestaan. Rampen. Door het onweder van den 4 zijn van Gebr. v. d. Beek te Haarlemmermeer 3 bergen met graan, een met hooi, eene opzichters-woning en 400 mudden oliezaad verbrand. Te Haarlem zijn het lutliersche weeshuis en de gevel van een huis aan de Koningsstraat door den bliksem beschadigd. Te Rheden heeft den 3 een geweldige windhoos gewoed, waardoor verscheidene huizen van dakpannen berooid zijn de IJsel huiten zijne oevers getreden en een schuitje, waarin 3 kinderen speelden omgeslagen is, met het gevolg dat zij verdronken zijn. Rechtszaken. Het hof van Overijsel heeft den 11 E. Beek man, van lieerde, beschuldigd van moord op zijne huisvrouw, tot 20 jaren tuchthuisstraf veroordeeld, dus tot gelijke straf als bij arrest van liet hof van Gelderland. Misdrijven. Te Dongen heeft den 6, 7 en 8 brand plaats gehad, waardoor 2 schuren en 1 huis zijn in deaseh gelegd. Een jongeling van 21 jaren is als vermoedelijke brandstichter gevankelijk naar Tilburg gebracht. Staats-loterij. Trekking der 5». klasse, 2'. week. No 3S2 f 50000, No. 5319 5000, No. 373, 402, 4080 4752 5982, 8148, 10682, 11290, 12233, 12322, 15830, 1744o' 17530, 18200 en 19077 f 1000. Üe minister van financiën heeft gearresteerd den 233". staats loterij ingericht even als de vorige loterijen. De collecte is geopend van 6 tot 18 October, de trekking duurt van 3 November tot 24 Januari. KoLONiëN. Te Pinang is gearresteerd zekere Staubman, sergeant-majoor, geboren te 's Hertogenbosch, die van Wil lem I was gedeserteerd en, naar zijn zeggen, in atckineescke dienst legen de nederlandsche troepen gestreden heeft. In de assistent-residentie Benkoelenboven Laïszijn de assistent-resident v. Amstel en de controleur Castens ver moord tijdens eene bijeenkomst van hoofden, die ontevreden waren over het opleggen der belasting in geld in plaats van zooals vroegerin peper. Er is versterking derwaarts gezonden. PER TELEGRAAE. Gravenhage 13 September. Bij de sluiting van de zitting der Staten-Generaalcle feinister van binnenlandsclie zaken een terugblik op de min goede uit komsten van het afgeloopen zittingjaarwaarin veel dat voor bereid was niet tot stand kwam. Intusschen wees de minister op de herziening van het Oostindisck tariefden aanleg van spoor wegen voor rekening van den Staatdie krachtige bevordering van welvaart belooftde nieuwe overeenkomst met de Handel maatschappij het tractaat met België enz. De Koning dankt de Kamers voor hare toewijding. Tot predikant bij de herv. gemeente alhier is beroepen ds. Eigeman van Delftshaven. Ds. JKrayenbelt heeft voor het beroep naar de herv gemeente te Alphen bedankt. Namens den Koning is schriftelijk dank betuigd aan den goud- en zilversmid J. A. Base alhier, voor een aan Z. M. toegezonden draagteeken voor de feestviering op 8 Oct. a.s! Met het oog op een in den optocht op 8 Oct. a.s té voeren getuigd vaartuig, verzoekt men ons de ingezetenen uittenoodigen, den onderkant der over de straten te spannen versieringen niet lager te brengen dan op 5 ellen. Dezer dagen zijn gearresteerd de personen H. en M., beschuldigd van diefstal in loon-dienst.baarheid bij de lieeren Ansinqh of Mesman. Het concert, te geven door de zangvereeniging „Euterpe," ten voordeele van het alhier opterickten monument, zal geen plaats hebben. Door het stedelijk muziekcorps zullen Zondag 14 Sep tember, in den Stadshout, des avonds te 5 uren, de navolgende stukken worden uitgevoerd 1. Marche (Notre dame des fleurs) van v. d. Boogaerd. 2. Ouverture (Robin des mers) van Nihoul. 3. Bolero (Porta del Sol) van Beymans. 4. Eantaisie (Bouchard des Avesnes) van Miry. 5. Ouverture (Raymond) van Thomas. 6. Wiener Kinder Walzer van Strauss. 7. Mosaïque (Une folie a Rome) van Ricci. 8. Galop (Le Postillon) van Faust. C. O., te Oudcarspel, niet gesloten houden van zijne her berg van s avonds 11 tot 's morgens 6 uren voor personen die geen leden van het gezin en geen nachtverblijf houdende personen zijn, 3 boete en de kosten, met subs. gev. van 1 dag. O. B„ A. 11., D. K„ te Noordsckarwoude, zich ophouden tusschen s avonds 11 en 's morgens 6 uren in eene herberg te Oudcarspel, door 3 personen in vereeniging gepleegd, f3 boete, solidair in de kosten, met subs. gev. van 1 dag. P. V. en L. E„ beide te Hoorn, rijden met een kar ge trokken door honden op den openbaren weg in de gemeente Heerhugowaard, na veroordeeliug wegens dergelijke overtre ding in het laatste jaar, f 3 boete en de kosten, met subs, gev. van 1 dag. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 11 Sept. Pieter Virhoeve, wednr. van Gerredina Hart en An- toma Maria Spijker. GETROUWD. 7 Sept. Levi Zwartser en Roosje Mozes Nijkerk. Jan Kraaijo, wedr. van Cornelia Eluiter én Hiltje Zalm. GEBOREN. 7 Sept. Grietje, D. van Aldert Stokkink en Aafje van Tiel. 9 Maria, D. van Isaac Almekinders en Antje Bol. 10 Johanna Maria AdrianaD. van Gerardus Josephus Henneke en Dientje Lammers. 11 Anna Clasina TheresiaD. van Hendrik Lammers en Clasina Theresia Bibo. Pieter, Z. van Eredrik Weder en Grietje Otter. OVERLEDEN. 5 Sept. Margaretha Jacoba, D. van Jacob Smet en Hendriea Dosck, 19 w. 6 h Antonius, Z. van Hendricus Martinus Witte en Jansje Room, 4 m. 7 v Anna Sophia, D. van Cornelis Habich en Maartje H agenaar, 6 j. en ruim 10 m. Jacobus Johannes, L. van Dirk Bos en Trijntje Kos, 4 m. 8 a Neeltje Anna, D. van Jacob van der Wal enPieter- nella Kamsteeg, 1 j. en ruim 9 m. 10 Geertruida, D. vifn Dirk Bloemer en Maria Hoedjes, 10 dagen. Bij de commissie voor het in October a.s. te houden school feest is in dank ontvangen 5,40, als opbrengst eener inza meling gedaan in de vergadering der Ontzetvereeniging Floris van Teylmgen op zondag 1.1. KANTONGERECHT. Zitting van 1 September. N. A. II., te Alkmaar, zonder schriftelijke vergunnin"- van B. en W. opbreken der openbare straat, 1 boete en de kosten, of subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag. D. B., te Zuidsckermer, overtreding van een reglement tegen het hardrijden der rijtuigen, 3 boete en de kosten inet subs. gev. van 1 dag. T. K. en 4. E. W„ beide te Alkmaar, aldaar harder dan in korten draf te paard rijden, 3 boete en de kosten met subs. gev. van 1 dag. A. J. E., te Alkmaar, op straat uitslaan van karpetten, niet tusschen 5 en 10 uren 's morgens, 1 boete en de kos ten, met subs. gev. van 1 dag. Vrijgesproken ter zake van het gebruik maken van ge meentegrond, tot uitstalling van goederen buiten den rand der stoep zijner woningzonder schriftelijke vergunnia°* van B. en W. P. D. te Broek op Langedijkniet gesloten houden van zijne herberg, tusschen 's avonds 10 en 's morgens 6 uren, voor personen die geene leden van het huisgezin en geené vreemdelingen aldaar nachtverblijf houdende zijn, 3 boete en de kosten, met subs. gev. van 1 dag. 0-> I- C. D„ D. D., C. M., te Broek op Langedijk, en C. S„ te Zuidscharwoude, zich ophouden tusschen 's avonds 10 en 's morgens 6 uren, in eene herberg te Broek op Lan gedijk, niet zijnde leden van het huisgezin of aldaar nacht verblijf hebbende vreemdelingen, en maken van nachtelijk burengerucht, een en ander door 6 personen in vereeniging ieder boeten van 3 eu van 5,50, alsmede 2 dagen gev., solidair in de kosten, met subs. gev. van 1 dag. P. S„ K. H„ te Zuidscharwoude, maken van nachtelijk burengerucht tot verstoring van de rust der inwonersdoor 2 personen in vereeniging gepleegdf 5,50 boete, 2 dagen gevangenisstraf en de kosten, met subs. gev. van 1 dag. Alkmaar 8 Sept. Aangevoerd 7 Koeien 195 a 425 210 vette Kalveren f 35 a 116, 5 nuclit. dito17 a 2ö' 1110 Schapen/27 a 38, 54 vette Varkens 50 a 65 ets. per kilogr., 1 Ezel f 29. 12 Sept. Kleine kaas 38 commissie t 39, middelbare f 40 laagste prijs f 18 aangevoerd 510 stapels wegende 102019 NP. Ter graanmarkt aangevoerd 2897 hectoliters Tarwe 12,50 a 13.50, Rogge/ 9 a 9,75, Gerst 6 a 7, idem Chev. 8 a 8,60, Haver/4 a 5.25, Paardenboonen/8,50^ Mosterdzaad 18 a 19 Koolzaad 11 a 12, Karweizaad 16,25 a 17, Erwtengroene f 15 a 17 graauwe f 16 a 17, vale 9 a 10,50, witte ƒ10. 13 Sept. Aangevoerd 4 Paarden /65 a 175, 5 Koeien/250 a 300 12 nucht. Kalveren f 14 a 20, 362 Schapen /16 a 52, 10 Geiten f 3 a 9, 156 magere Varkens /17 a 30, 324 Biggen f 6 a 11, Boter per kop t 0,82^ a 0,871. Edam 6 Sept. Kleine Kaas 36, verkocht 57 stapels, we gende 10467 kilogr. 11 Sept. 195 Stukken Boter 1,25 a 1.30 per P., Kip peneieren 3,75 a 4 per 100 stuks. Enkhuizen 10 Sept. Kleine Kaas f 32 a 36,50, aangevoerd 42 stapels, wegende 10714 kilogr. Karweizaad 17.75 per 50 P., Mosterdzaad 19,50, graauwe Erwten 14 a 15, vale II a 13 per mud. Haarlem 10 Sept. Kleine kaas ƒ36,50, verkocht 158 stapels, wegende 33762 kilogr. Aangevoerd 8 Koeien/170 a 280 2 Stieren 106 a 114, 3 Pinken/ 140, 2 vet Kalveren 42 a 50, 16 nucht. dito f 10 a 20, 1L4 Schapen 20 a 32 40 Biggen6 a 20. Medemblik 10 Sept. Aangevoerd 117 stapels Kaas/37,25 per 50 kilo, 320 Koppen Boter f 1,30 per kilogr., Kippen eieren f 3,60, Eenden dito /3.60 per 100. Purmerende 9 Sept. Aangevoerd 227 Runderen, 22 Paar den127 vette Kalveren 0,70 a 1 per kilogr., 34 nucht. dito t 12 a 28, 52 vette Varkens 0,50 a 0,64 per kilogr., 80 magere dito /16 a 20, 422 Biggen /6 a 9, 1654 Schapen en Lammeren, Kippeneieren/ 3,75, Eenden dito /3,60 per 100, Boter 1,12^ a 1,30 per kilogr. Kleine Kaas 37,50, middelbare dito 32. Schagen 11 Sept. Aangevoerd 3 Paarden f 70 a 150 Stieren 120 a 170, 86 Geldekoeien /170 a 340, Kalfkoeien f 280 a 290, 8 nueht. Kalveren t 14 a 23,50, 1020 Schapen, magere 22 a 30, vette f 30 a 42, Overliouders 17 a 25, Bokken en Geiten 1 a 7, 30 magere Varkens 16 a 28 44 Biggen f 6,50 a 10, Konijnen 5 a 60, Kippen 10 a 200 ets., Boter f 1,23 per kilogr., Kaas 30 a 50 ets. per kilo, Kip peneieren f 3,30 a 3,50 per 100 stuks. Schiedam 11 Sept. Moutwijn 17, Jenever f 22.50. Wormerveer 11 Sept. Kleine Kaas/35, verkocht 18 stap. Zaandam 11 Sept. Kleine kaas f 36, verkocht 49 stapels. Londen 8 Sept. Aangevoerd 5000 Runderen 6.6., 21000 Schapen en Lamm. 6.10., 400 Kalveren 6., 100 Varkens 5.6. 11 Sept. Aangevoerd 1700 Runderen 6.6., 9000 Schapen en Lamm. 1500 Kalveren 6.4., 100 Varkens 5.6. Hoorn 11 Sept. Kleine kaas 38, verkocht 216 stapels, wegende 50976 kilogrammen,

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 1