I P. G. Kerk A. M Adres:In d FEES1 ILK DE BAN< of de bel HERM8. COSTEF Met Portret van d Indien ooit door een g Wat toch spreekt meer DE TRIOMF DER PIRATI beschrijving van Alkmaars B belangstellende aandacht bi HOFDIJK. ALKMA JJ IN KLEUï Uitgegeven ten v Voor de feestdagen zjj begrepen vrije plaatst kunnen zien. Ook no£ I die zich voor deze fees te terwijl hij HH. Liefhebb ALKMAAR, Choorslraat, hoek Het licstek voor de «ersierii U ownij;d<' Staten. ^lutrd-tmerscii. EENE m\ straat ligt in het Wapen van Heems De briefjes van inschrijving moeten vë dag avond 7 uren worden ingelevei dergeteekende. De Secretaris der Alkmaar12 Sept. '73. A. B. G De officieren en soldatendie naar Berga gezonden zijn om de troepen aldaar te versterken en die weigerden verder te gaanzijn voor den krijgsraad gedaagd. Het district Valencia is in staat van beleg verklaard. De Cortes hebben met 118 tegen 12 st. verworpen een door de keeren Orenseden vaderCasalduero en Navarete op het voorstel tot schorsing der zittingen tot November inge diend en door den President Salmeron nadrukkelijk bestreden amendementstrekkende om eene amnestie aan al de in den „kantonnalen" opstand betrokken personen te verleenen. Som mige leden achtten liet zoo ongerijmd, dat zij vroegen, waarom de voorstellers niet eene nationale belooning voor Contreras Qalvez Boque Barcia e.s. verlangden. In den boezem van het bewind is verschil ontstaan over de toepassing der doodstraf in de gevallenwaarin zij door de nog niet ingetrokken militaire verordeningen gevorderd wordt. De President Salmeroneen sterk tegenstander dier straf, had zich bij zijne optreding nochtans verbonden, de bestaande wet, streng te bandhaven, maar zijn weerzin hield hem daarvan terugzoodat geen enkel der tegen de insur- genten geslagen doodvonnissen voltrokken werdhoe de ministers van oorlog en marineovertuigd dat de krijgstucht bij leger en vloot zonder bet uitvoeren der vonnissen niet te herstellen was er ook op aandrongen. Een aantal hoofdof ficieren der land- en zeemacht, de meening van beide ministers deelendeverklaarde hun ontslag te zullen nemen, indien de wet niet streng werd toegepast, en in eene door 1500 offi cieren bijgewoonde bijeenkomst werd besloten, om in een adres aan de Cortes de uitvoering der militaire ordonnantiën te eischen en om op de verwijdering van den impopulairen met het gekeele wapen der artillerie overhoop liggenden kapt.- genl. hidalgo aan te dringen. De regeering gaf op het laatste punt toe en den geul. een halfjarig verlof. In de Cortes isnaar aanleiding van het voorgevallene, voorgesteld om tot de onverwijlde en volledige toepassing der ordonnan tiën over te gaan. Een amendement van den heer Ravarete een hoofd der intransigenten-partijom de doodstraf uit het militaire wetboek te schrappenwerd met 89 tegen 85en een van den heer Olave, een ander lid der revolutionaire fractie, om voor elk doodvonnis de machtiging der Cortes te vorderendesgelijks verworpen. Toen hebben er nieuwe, vruchtelooze onderhandelingen met den heer Salmeron plaats gehad, met liet ge volg, dat de ministers gezamenlijk hun ontslag aauboden, hetwelk door den President aangenomen werd maar nadat de Cortes het voorstel-Martineztot ver zekering van de uitvoering der ordonnantiëngoedgekeurd haddenverklaarde ook hij in eene geheime zitting (den 5) zijn mandaat neder te leggen, omdat hem. na sedert'20 jaren voor de afschaffing der doodstraf geijverd te hebbenhet zedelijk gezag ontbrak om haar toe te passen. Hij achtte het geradendat de heer Castelar hem zou vervangen. Deze verzocht 24 of 48 uren tijd van beraaden om zoolang met het openbaar maken der crisis te wachten. In eene 's avonds gehouden bijeenkomst der meerderheid verklaarde Castelar het Presidentschap te zullen aanvaardenonder voorwaarde eener onbeperkte volmacht tot onderdrukking van den car- listischen opstand, vermeerdering der strijdkrachten, organi satie der burger-militie op den voet der nieuwe wet, aankoop van 500,000 gewerenvoorziening in de noodige uitgaven door eene gedwongen leening of door elk ander middel opheffing zoo noodig der eonstitutioneele waarborgen, atzttting van weerbarstige of geene zekerheid voor het behoud der orde opleverende gewestelijke en plaatselijke besturen uitoefening van het recht van gratie en schorsing van de zittin gen der Cortes tot 1 Dec. Een dien overeenkomstig gedaan voorstel van den lieer Presino werd met. alg. st. door 108 leden aangenomen. Den 7 had zijne benoeming plaats met 133 st., tegen 67 op den heer Pi y Mar gall, het hoofd der intransigenten- partij. Laatstgenoemde heeft bij de discussie getracht zijn bestuur te verdedigenmaar werd nadrukkelijk weersproken door de heeren Maisotmave en Rios Rosas. Voor het gebouw der Cortes hadden zich eenige samenscholingen gevormdmaar deze gingen van zeiven uiteen, nadat het bekend geworden was, dat de gemeenteraad van Madrid en de vrijwilligers der republiek besloten hadden, de beslissing der Vergadering te zullen ondersteunen. De heeren Maisotmave en Oreirozijn ministers van binu. zaken en marine geblevende heeren Carvajal en Soler hebben de portefeuilles van financiën en buit. zaken met die van buit. zaken en koloniën verwisseld, en voorts zijn als nieuwe ministers opgetreden de heeren Pedregcd financiën, helrio justitie, Gil Berg as, ondervoorzitter der Cortes, openbare werken. De genl. Sanchez Bregua, com mandant van het noorderleger, de benoeming tot minister van oorlog niet aangenomen hebbende, is de s. b. n. Oreiro a. i. met de portefeuille van oorlog belast. Den 8 is mede- deeling van deze samenstelling aan de Cortes gedaan. Cas telar werd bij zijne komst met zijne ministers luide toege juicht. In het programma zijner staatkunde zeide hijdat hij de federatieve republiek vertegenwoordigt, maar ook en vooral de eenheid des lands; dat hij de demagogie veroordeelt en een beroep doet op alle liberalen om zich tegen de car- listen te vereenigendat hij om een goed leger te bezitten de krijgswetten en tucht strengmaar zonder wreedheid zal bandhaven, en dat Europa alleen dan de spaansche republiek zal erkennen, wanneer zij gehoorzaamheid aan de wetten weet, te verkrijgen. De President Castelar heeft den maarschalk Espartero uit- genoodigd om als generalissimus, den maarschalk Serrano en den genl. Manuel Concha Aim als aanvoerder van het uoorder- en van het catalonische leger op te tredenwat den effrste en den laatste betreft waarschijnlijk om het prestige hunner namen, dewijl zij 80 jaren oud zijn. Serrano en José Olozagu, gewezen voorzitter van den Staatsraad en broeder van den, diplomaat, zijn den 8 te Madrid aangekomen, terwijl Figue- ras, Martos en Sagasta er verwacht werden. Gonzalez, Geballos en Pavia zijn tot, kapitein-generaal be noemd. Den 9 heeft de President Castelar wetsontwerpen voorge lezen waarbij machtiging gegeven wordt tot het nemen van buitengewone maatregelen ten aanzien der door de carlisten bedreigde of bezette provinciënwaarbij de geheele reserve onder de wapenen geroepen wordt; waarbij machtiging wordt verleend tot het sluiten eener leening van 100 miljoen pese tas ten behoeve van den oorlog, en waarbij aan jongelingen der reserve die niet mochten opkomen eene boete van 5U00 pesetas wordt opgelegd, zonder te kort te doen aan de mogelijk heid eener gerechtelijke vervolgingter verkrijging hunner uitlevering. De Cortes hebben deze ontwerpen met alg. (165) st. urgent verklaard en den heer Salmeron met alg. (toen 122) st. tot voorzitter verkozen. Den volgenden dag heeft deze zijne betrekking aanvaard met eene redevoering", waarin hij de vergadering verzochtde regeering van den heer Castelar te ondersteunenten einde de" vrijheid en het vaderland te redden. Daarna is in behandeling genomen en den 11 goedgekeurd een voorstel van den Moraita, strek kende om machtiging te verleenen tot het aannemen van vervallen coupons der nieuwe leeningtot een bedrag van dier leening. Den 9 zijn te Madrid eenige personen gearresteerd ter zake eener carlistische samenzweringmaarbij gebrek van bewijzen, spoedig weder op vrije voeten gesteld. Dien dag hadden zich reeds meer dan 300UO jongelieden voor de reserve aangeboden. Don Carlos heeft in den laatsten tijd veel terrein gewon nen, niet. slechts in bet noorden, maar ook in de provinciën Tarragona, TeruelCastellon en Valencia. Zij blokkceren Bilbao, S. Sebastian, Tolosa en andere plaatsen, maar tot dusver is noch Bilbao, noch Durango. noch S. Sebastian, noch Pampelona, noch eenig ander gewichtig punt in Baskie, Navarre, Guipuzeoa, Catalonie, Gerona en Lerida in de macht der carlisten. Op sommige punten zijn zij de Ebro overge trokken, maar het is te betwijfelen of zij in Castilie bijval zullen vinden, [n Biscaye hebben de carlistische overlieden eene ordonnantie uitgevaardigd, waarbij zij. die de mis niet bijwonentot zweepslagen veroordeeld worden. De insurgenten te Carthagena bonden stand bemoedigd door het onvoldoende der krijgsmacht van Campos en het ge mis oenei zee-blokkade, waardoor de gelegenheid blijft tot proviandeering. KoLONiëu. Den 7 is te Havana een blok huizen op de Plaza Vapor afgebrand, naar men meent, ten gevolge van kwaadwilligheid, immers de brand is te gelijker tijd aan de vier hoeken uitgebroken. De ramp heeft aan 20 personen het leven gekosteene schade van 8 miljoen dollars ver oorzaakt en 2500 gezinnen van huisvesting beroofd. Ver schrikkelijke tooneelen hebben zich bij den brand voorgedaan. Te Galveston, Houston en Shreeveport, is gele koorts uit gebroken; geheele familiën nemen de vlucht en de handelszaken zijn er gestremd. Den 24 en 25 Aug. heeft op het noordelijkst gedeelte der oostkust een lievige storm gewoed, waardoor nabij Sydney, op liet. eiland Cap-Breton, 30, en in Cow-Bay 50 schepen gestrand zijn. GEMEENTERAAD. Zitting van 10 September 1873. No. 14. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig de heer Dr. C. J. de Lange. De Voorzitter opent de vergadering, waarna 1. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Zijn medegedeeld de sedert die vergadering ingekomen stukken. 2. Brief van Ged. Staten ten geleide der goedgekeurde 2". suppletoire gemeente-begrooting dienst 1873. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Deelr de Voorzitter mede, dat de ingekomen begrooting van ontvang en uitgaaf bij bet burgerweeshuis voor 1874 reeds in handen der vaste commissie van financiën om berigt en raad is gesteld. Voor kennisgeving aangenomen. 4. Brief van Commissarissen der Stads-apotlieek, waarbij nader aangedrongen wordt op hun in Julij gedaan voorstel ten aanzien van den knecht en waarbij naar aanleiding van de bun medegedeelde opmerkingen bij de terugzending der begrooting voor 1874, waartegen zij hunne bezwaren aanvoeren, door ben te kennen wordt gegeven, dat zij, een maal door den Raad geroepen om als deskundigen de be langen der stads-apotheek t,e behartigen, vermeeneu daartoe hunne beste pogingen aantewenden en dientengevolge eenige meerdere aandacht voor hunne voorstellen en eenig meerder vertrouwenwat hun finantiéel beheer aangaat, te mogen verwachten. Gesteld in handen der vaste commissie van financiën. Pan Burgemeester en Wethouders. 5. Antwoord op de door den heer Bruinvis de Lange ge stelde vragen betreffende den gang der werkzaamheden bij de Rootorens en Accijnsbrug. Op de eerste vraagW orden er maatregelen genomenom de beide bruggen vóór het einde der maand September gereed te doen zijn? Alles wordt aangewend om met den meesten spoed de werken klaar te krijgenbijna dagelijks spoort de architect, tot het maken van meer spoed aan bij den aannemer van den onderbouw door lastgeving en bij dien van den boven bouw door middel van brieven en telegrammen. Laatst genoemde is verder uitgenoodigd de levering der ijzerwerken zoo spoedig mogelijk te doen plaats hebben met het oog op de feestviering in October a.s., onder mededeelingdat liet voornemen bestond boete toetepassen voor de latere oplevering, bijzonder om het ongerief, dat daarvan ondervonden wordt en omdat de aanvankelijk voor de opleveriug gestelde tijd op verzoek der fabriekanten verlengd is. Op de tweede vraag: Zal elke belemmering in de vaart voor alle schepen door de Rootorensbrug voor V rijdag a.s. wegge nomen zijn De schepen zijn Vrijdag 11. de brug gepasseerdbij briel van den 7den Augustus is de aannemer van den onderbouw reeds uitgenoodigd de beletselen in de vaart weg te nemen. Op de derde vraagAan wie is het oponthoud te wijten Bij de Rootorensbrug zijn beide aannemers oorzaak van liet oponthoud. Bij de Accijnsbrug tot lieden alleen de aan nemer van den onderbouw, wantal was de aannemer van den bovenbouw geheel klaar, dan zou hij de leuningen op de hoofden niet kunnen stellenomdat de deksteenenwelke door den aannemer van den onderbouw moeten worden ge leverd en gesteldnog niet gereed zijn en hoewel de werken aan de Accijnsbrug op 16 Sept. niet gereed komen, is de tijd, voor de oplevering bepaald, nog niet verstreken en die aannemer dus nog niet in gebreke. (Jp de vierde vraagWaarom is de tijd van oplevering der beide bruggen uitgesteld? Acht fabriekanten werden uitgenoodigd inteschnjven naar bet leveren en stellen der ijzerwerken van die bruggen: een berigttezoodanig met werk overladen te zijndat hij niet kon mededingeneen ander (de firma Cockerill te Seraing) dat hunne werkzaamheden niet toelieten die ijzerwerken af televeren vóór bet einde van het jaar, terwijl van al de overige fabriekanten bet berigt werd ontvangenzoo bij brief als bij telegram dat onmogelijk de ijzerwerken konden worden opgeleverd op de daarvoor in het bestek bepaalde tijdstippen (16 Junij en 16 Julij) en die termijnen minstens met 2 maanden moesten worden verlengdom eene inschrij ving mogelijk te maken. Op grond daarvan zijn die termij nen met 2 maanden verlengdwaarvan aan alle fabriekanten kennis werd gegevenin verband waarmede de termijnen voor het opleveren van den onderbouw en de dag der aan besteding ook werd verlengd. Op de vijfde vraagIs het dagelijksch bestuur voornemens de steenenhet puin en vuil liggende aan de Bierkade in deze week opterdmen? De steenen en het puin zijn zooveel mogelijk opgeruimd de nog bij het werk benoodigde materialen kunnen echter niet opgeruimd worden. Op de zesde vraag: Wat is er gebeurd met het plankier De gemeentearehitect, heeft daaromtrent, medegedeeld: dat gedurende den bouw der brug het hem gemakkelijker voor kwam, als bij eene evenl uëeie herstelling aan de kettingsehijf aldaar eene vlakke plaats aanwezig was oin op te staan; dat hij den aannemer last had gegeven, eene dergelijke vloer te makenhoewel niet in het, bestek opgenomen en in geen verband staande met de hoofden der brugdat bij het aan brengen van de ballast aan de broekbalk bleekdat deze op bet plankier vastlieptoen de smids de brug wilden opendraaijondat bet plankier, tijdens hij ziek wasbuiten zijn wetenals te hoog gelegdop ongelegen tijd was weggenomen; dat zijn later ingesteld onderzoek had doen ziendat aan de brug zelve geene beschadiging was toe- gebragtdat het al of niet aanwezig zijn van eeu plankier aan de beweging of sterkte van de brug niets afdoetals daarmede niet in bet minste verband staande. Eindelijk: Waarom het puin en de steenen, afkomstig van die bruggen, in strijd met het bestek ten laste van den aanne mer van den onderhouw zijn gekomen Naar aanleiding van de bezwaren, welke bij de aanwjjzing werden gemaaktdat, de uitvoering zeer veel geld zou moe ten kosten, niet alleen om de daaraan verbonden moeijelijk- heden, maar vooral ook om de voortdurende rijzing der prij zen van de materialen, terwijl al betgeen nog eenig voordeel aan den aannemer kon bezorgenaan de gemeente verbleef, zooals ijzer en houtwerken steenen enz., heeft de gemeente- architect gemeend in het belang der gemeente te handelen, door liet; puin en de afkomende steenen, welke niet bij liet werk gebruikt werden ten voordeele van den aannemer te laten komenwaardoor dc aannemingsom natuurlijk lager werd en waarin hij te minder nadeel voor de gemeente zag, omdat het puin op dat oogenblik bij de gemeente niet kou gebruikt worden. Hoewel dus in strijd met eene bepaling van het bestek is gehandeld beeft de gemeente toch geene schade geleden, want de aannemingsom zoude anders hooger zijn geweest, daar zij verhoogd zou zijn geworden: 1°. met, de waarde van het puin en de overblijvende ijteenen2°. met de kosten van vervoer. De heer van der kaay wil gaaf aannemen het bij het rap port medegedeelde, dat de gemeente geene schade heeft ge leden van de plaats gehad hebbende afwijking van de bepalingen van het bestek Uit dergelijke afwijkingen zouden echter misbruiken en onaangenaamheden kunnen voortvloeijen en hij stelt daarom voor. Burg. en Weth. uittenoodigenzorg te dragen dat dergelijke zaken niet meer plaats hebben, niet twijfelendeof de Raad zal dezen wensch volkomen deelen. De Voorzitter deelt mededat den architect reeds door Burg. en Weth. is opgedragen, voortaan zich te onthouden van het maken van dergelijke veranderingen in een vastge steld bestek. Vervolgens wordt de brief voor kennisgeving aangenomen. 6. Rapport op het verzoek van ti. Bekker c. s., om ver nieuwing der bestraling met riolering der Mosterdstee" en van de bewoners der perceelen op den hoek dier stee" en het Luttik-Oudorp om 2 steenen palen aldaar te plaatsen tot beschutting der door hen bewoonde huizen tegen liet aanrijden met wagens. De conclusie strekt, om bet le. verzoek m overweging te houden, daar geene middelen op liet oogenblik beschikbaar zijn om die verbetering uit.tevoeren, hoe wensehelijk zij ook moge zijn. De kosten bedragen 1072,—. Verder om af wijzend te beschikken op bet tweede verzoek op grond dat de passage van de plaatsing dier palen belemmering zou on dervinden en de adressanten hunne perceelen kunnen beschut ten door plaatsing van een steen op hunne stoepen, zooals meer ingezetenen gedaan hebben. 7Rapport op het verzoek van eigenaars en bewoners van huizen en erven aan de Kanaalkade om eene behoorlijke bestra ting en verlichting van het voor hunne perceelen "eieren pad. De conclusie strekt om afwijzend op dat verzoek0 te beschikken. De kosten der bestrating worden geraamd op 1394,—. Voor de verlichting worden 3 lantarens gevorderd, zal de afstand van de eene tot de andere lantaren minder dan 80 meters bedragen, eene jaarlijkscke uitgave van 37 50 vorderende. De bestrating wordt in den tegenwoordio-en toe stand eene onnoodige uitgave geacht: verscheidene personen hebben alleen eenen uitgang aan de Kanaalkade; andere eige naren hebben den grond der gedempte Vestsloot nog niet aangenomen en zullen zelfs vooreerst liern nog niet, aannemen daarom wordt het heter geacht, aan hendie aan de Kanaal kade eene woning gesticht hebben, vergunning te verleenen tot het maken eener stoep voor hunne woningen, indien zij daartoe aanvrage doen. Bovendien zou de uitvoering thans met kunnen plaats hebben, bij gebrek aan daarvoor beschik bare middelen. Wal de verlichting betreft, Burc eii Weth vinden geene vrijheid na de onlangs plaats gehad'hebbende uitbreiding tot verdere uitbreiding te adviseren. Werd dit verzoek ingewilligd dan moeten verscheidene andere verzoe ken, m den laatsteu tijd ingediendbillijkheidshalve ook worden toegestaan. Daarbij achten Burg. en Weth de ver lichting van sommige hoofdgrachten (Luttik-Oudorp en Ver- dronkenoord) en sommige straten zoo slecht dat wordt tot uitbreiding overgegaande kom der gemeente daarvoor waarlijk wel het eerst in aanmerking mag komen, waardoor het algemeen zeker ook meer gebaat wordt. No. 6 en 7 ter lezing voor de leden gelegd 8. Adres van de Afdeeling Alkmaar der Hollandscke Maat schappij van Landbouwdaarbij ondersteunende het door 3 ingezetenen gedane verzoek, om in overweging te nemen de oprigting eener landbouwkundige school, in verband met de Rijks hoogere burgerschool. Voor kennisgeving aangenomen. 9. Verzoek van den Kerkeraad der Doopsgezinde gemeente alluer om met 1 Januarij 1874 kosteloos uit de stkds-apo- theek te mogen ontvangen de geneesmiddelen ten behoeve der armen dier gemeente, daar hij niet langer bij de toene- ming der uitgaven daarin kan voorzien. Gesteld in handen der commissie van financiën. 10 Verzoek van 54 begunstigers van het logement de I er guide alk van wed. G. Cloeck om te hunnen gerieve een urinoir te zetten op de oude plaats tegenover dat loge ment,^ daar door ,dc verplaatsing van die urinoir zeer groot ongerief is ontstaan. Nadat de I oorzitter op daartoe gedane vragen had mede gedeeld wat aanleiding had gegeven „tot de verplaatsing, wordt het verzoek gesteld in handen van Burg en Weth ter beschikking. 11 Rapport der commissie in zake de geloofsbrieven van den heer MiC. li. tl. van Lelyveld. Over het eerste punt, dat het stembureau zal worden qe- hoord of het pa,ge, waarin zich bevinden de van onwaarde verklaarde Metten zal worden geopend wordt de beraadslaging geopend. Na de gemaakte opmerking, dat het stembureau met meer kan worden gehoord, als opgehouden hebbende te bestaan onmuldelijk na den artoop der verkiezing, wordt eene langdurige discussie gevoerd over de vraag, of het pakje zal worden geopend ot met, aan liet einde waarvan het in stem- mmg woidt gebragt, en waarbij zich 7 leden verklaren voor eene beantwoording m bevestigenden en zeven van de heeren Conijn, Verhoef, v. d. Drift. T. L. Koon, Verschuif, v. d. Berg en de k oorzitter in ontkennenden zin. De stemmen alzoo stakendewordt het nemen eener beslissing tot eene volgenae vergadering uitgesteld. van Bllrg- en Weth. op het verzoek van Js. Hofstede timmerman om te mogen knopen 1.985 centiaren gemeentegrond, door hem in bezit genomen tengevolge van omstandigheden, onafhankelijk van zijnen wil en omvergun ning tot afscheiding van zijn erf, van den gemeentegrond door middel eener houten schutting.' De conclusie strekt om den grond aftestaan tegen betaling van 8, koopprijs, benevens de kosten van overdragt en vergunm g 1e verleenen tot bet stellen der houten schutting onder de gewone voorwaarden. Aangenomen. 13. Rapport van Burg. en Weth. omtrent de verzoeken om gebruik van gemeentewater. De heer Conijn had een amendement ingediend, terwijl tij dens de zitting amendementen werden ingediend door de heeien Ponk, Verhoejf en den Voorzitter, waarover eeni"e besprekingen plaats haddenalle welke amendementen aan Burg. en Weth. werden gerenvoijeerd om een gewijzigd voor stel te kunnen indienen. 14. De door de commissie voor de strafverordeningen ont- woipen politieverordening op het stallen en hokken van vee. Onveranderd aangenomendaar aan de in de vorige ver gadering gemaakte opmerking van onvolledigheid was tege moet gekomen. Het artikel, bepalende dat na 1 Mei lb74 binnen de wijken A, B, C, D en in de aaneengebouwde ge deelten van de wijken E en F niet meer dan 2 varkens tot eigen verbruik mogen worden gehouden, werd aangenomen met 8 tegen 5 stemmen van de heeren Helling, Conijn, v. d. Drift, Bruinvis de Lange en de Poorzitter. De heer Stuart bad de vergadering verlaten. 15. Daar geen der leden iets in het midden had te bren gen wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de vergadering over in eene met, gesloten deuren. Snelpersdruk van Herm». Coster en Zoon,

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 6