No. 49. Vijfenzeventigste Jaargang. 1873 ZONDAG 7 1) E C E M B E li i4iTïsrN ©ffictccl (Bebcclte SiïüitckcHjfcschc ücciclttct! IlimictilamS. Duitschlnnd. ildfiic. Marank r$|k. A L k M A A S A N T. Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f franco per post f afzonderlijke nommers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERM1. COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Centsgroote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. VRIJDOM VAN GRONDBELASTING. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR; Overwegende dat bij de art. 28, 29. 30 en 31 der wet op de grondbelasting tijdelijke vrijdom van grondbelasting wordt toegekend bij stichtingherhouw, bij- of opbouw van pereeelen, indien daarvanovereenkomstig art. 38 der gemelde wet binnen drie maanden na de geheele of gedeeltelijke ingebruik stelling der gebouwen aangifte wordt gedaanen dat vele ingezetenen door het te laat of in het geheel niet indienen dier aangifte hunne aanspraak op gemelde vrijdommen verbeuren. Noodigt bij deze de ingezetenen met aandrang en in hun eigen belang uitom bij stichting, herbouw, bij- of opbouw van pereeelendaarvan onmiddelijk na de ingebruik stelling ter gemeente-secretarie aangifte te doen, ten einde daardoor het genot der bij de wet toegekende vrijdommen zich te verzekeren. De Burgemeester voornoemd, Alkmaar, 6 Aov. 1873. A. MACLAINE PONT. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennisdat zij ter tegemoetkoming aan de hun kenbaar geworden klagten over late bezorging der door de stads genees- en heelkundigen afgegeven recepten aan de stads-apotheek, hebben bepaald dat met ingang van 1 December 1873 de door de stads genees- en heelkundigen af tegeven recepten, zoo spoedig mogelijk en uiterlijk binnen ander half uur na de afgifteaan de stads-apotheek moeten zijn bezorgd om op den dag der afgifte gereed te worden gemaakt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 25 A ov. 1873. De Secretaris, NUHOUT van der VEEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis Dat de laatste Graan-, Zaad- en Kaasmarkt zal worden gehouden op Vrijdag 19 December 1873. Burgemeester en W ethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 2 Dec. 1873. De Secretaris NUHOUT van der VEEN. De volgende personen worden verzocht zieb ter gemeente secretarie (afdeeling Bevolking) aantemelden August Let- schert, Hendrik Bijwaard, Jan Kos en Jan Joban HeinrichOtto. POS T E R IJ E N. De met bet Stoomschip MADURA te verzenden corres pondentie voor Ned. O. I., moet uiterlijk 's morgens te 8 uren van den 8 December a.s. ter post, bezorgd zijn. De Directeur van het Postkantoor te Alkmaar, GOUWE. Lijst van brieven, waarvan de geadresseerdeu onbekend zijn, verzonden gedurende de 1«. helft der maand November 1873. C. HUGTENIS, HOEG TETJES J. E. C. ERIEDT, W. VERHEUL. A. EL ANK. Amsterdam; J. H. van HE MELT, Assen; H. NEERKENS, Elsloo; ANTJE van den BURG, van TH1EL, Mevr. RIJKE, P. JONKER, 'sGra- venkageJ. PRINS, Kotka; J. L. van der KROG, Nieuwediep. Van bet Hulpkantoor te Rustenburg C. BAKKER, de Rijp. Staten-Generaal. De regeering heeft een wetsontwerp ingediend tot vaststelling van nadere wettelijke bepalingen betreffende den ijk van gasmeters. De periodieke herijk is daarbij niet verplicht en de ijk en herijk kosteloos gesteld. De 2«. Kamer heeft met 30 tegen 21 st. besloten een adres der Vereeniging „Schuttevaer", houdende beklag over het wederrechtelijk en onwettig spuien door de schutsluizen in bet Noordzeekanaal, aan den minister van binn. zaken te verzenden. Den 29 is, bij de behandeling der begrooting voor binn. zaken, het artikel „uitkeering aan de Kanaalmaatschappij" zonder stemming goedgekeurd. Den 2 Dec. is de begrooting voor de Staatsspoorwegen met alg. st. aangenomen. Rij de disoussiën verklaarde de minister, dat de termijn tot aanvaarding der voorwaarden voor de concessie voor den Noordh.-Eriescken spoorweg (comité- W ouda) den 1 Dec. vervallen is. Den 4 zijn, bij de behandeling der uitgaven voor het hooger onderwijsverworpen amendementen'~van de heereu v. Kuyk, v. Wasseneer en v. d. Berch, tot vermeerdering der tractementen van gewone en buitengewone hoogleeraren. Het voorgedragen bedrag werd goedgekeurd, na door den minis ter verhoogd te zijn met f 2200 voor een derden buitenge wonen boogleeraar te Leiden. Het wetsontwerp tot regeling van bet hooger onderwijs zal eerdaags ingediend worden. Het hoofdbestuur der Holl. Maatschappij van Landbouw heeft bij adres aan de Kamer de strekking ondersteund van liet wetsontwerp der beeren Gratama, Idzerda en v. Kerkwijk, tot intrekking van de bijzondere bescherming der jacht. Benoemingen enz. De heer B. Geel is ontslagen als burgemeester der gemeente Graft. Spoorwegen. Directeuren der Maatschappij van Nijver heid hebben overeenkomstig het verlangen van het te Utrecht gehouden nijverheids-congreseen adres aan den Koning gericht, ten verzoeke van bet in liet leven roepen eener wet, waarbij het verleenen van subsidiën voor bet aanleggen van spoorwegen, die blijken van algemeen belang te zijn, ge regeld wordt. Scheepvaart. De Vereeniging „Schuttevaer" heeft zich tot de 2" Kamer gewend met een adreswaarin zij den in vloed en de medewerking der Kamer verzoekt 'voor den Aanleg „der algemeen gewenscbte vluckthaven te Hindeloopen." Onderwijs. De gemeenteraad van Oudorp beeft de jaar wedde van den hoofdonderwijzer van f 600 tot650 verhoogd. De Holl. Maatschappij van Landbouw heeft het adres der Maatschappij van Nijverheid bij den Koning ondersteund, waarin de oprichting verzocht werd eener Rijks-landbouw school overeenkomstig art. 19 der wet op het middelbaar onderwijs. Feesten. In eene vergadering van ingezetenen van Oud- carspelbijeengeroepen door het departement van bet Nut is eene commissie benoemd voor de feestviering van 12 Mei 1874welke bestaat uit de heeren J. Butter Cz., M, Kroon Cs., WB. RieszJ. RootjesJ. KisG. C. Weisenborn en JZomer Jr. lu eene den 2 te 's Hertogenboschdoor eene commissie uit den gemeenteraad eu een 401 al daartoe opgeroepen bur gers gehouden vergadering is besloten, ter gelegenheid van 's Konings krooningsfeest aldaar een gedenkteeki n op te richten. Aanbestedingen. Den 27, te Weesp, bet verbeteren van werken buiten de Naarderpoort en van bastion VI te Mui den aan L. J. v. d. Steenhoven Sp Cie. te Dordrechtvoor f 188,880. Den 29, te Vlissingenhet bouwen der voor de stedelijke gasfabriek noodige gebouwen minste inschr. Wv. Uije te Middelburg, voor 27730. Door het bestuur van het waterschap de Westerpolier, in de gemeenten Ulrum en Kloosterburenhet aanleggen van een kapitalen zeedijkminste insehr. Schram de Jong Sp C". te Sliedreoht, voor 620,000. De begrooting was ƒ360,000. Den 4, te 's Gravenhage, liet maken van overdekkingen met de daartoe behoorende werken aan de buitenhaven te Vlissingen, minste inschr. C. v. Wijngaarden IJz., te Slie- drecht, voor 58,900. Te Utrecht, het maken, ondernouden en weder opruimen van een gedeelte spoo-weg en het ver wijden en onderhouden van eene brug aan den Rijnspoorweg op en nabij de Houtensche vlaktetot verbetering van de nieuwe Holl. waterlinie, minste insehr. Pli. Kerbruggen, te Waddinxveen, voor 36,788. Den 17 Nov, te Obdam, het bouwen van een raadhuis en coneierge-woninghoogste inschrijving f 19919, minste insehr. P. P. Maas te Rotterdam, voor 12480; den 2 Dec. is hem het werk gegund voor f 14480; d( raming van den bouwmeester A. C. Bleys bedroeg f 16,676 40. Paleis te Amsterdam. De beer JA. Alberdingk Thijm en 31 andereu hebben bij den amsterdamsehen gemeenteraad een adres ingediendwaarin zij den raad verzoeken „het mogelijke te doen om Amsterdam te hersttllen in het bezit van zijn stadshuis." De Gemeenteraad van Groningen beeft met 15 tegen 9 st. verworpen bet voorstel van een zijner leden tot afschaf fing van bet presentiegeldwaarvoor thans f 1200 op de begrooting is gesteld. De Gemeenteraad van Tiel heeft besloten tot bet bouwen en exploiteeren eener gasfabriek voor rekening der gemeente. De gemeenteraad van Maastricht heeft, tegenover bet protest van bet raadslid Micheels, goedgekeurd de handeling van het dagelijksch bestuur, wat betreft* het doen vlaggen der openbare gebouwen p 3 Nov. j.l. Gieten. Wijlen Stijntje Kroon te Nunspeet heeft aan de herv. diaconie aldaar 2000 en aan de kerk 1 1000 vermaakt beide vrij van rechten wijlen mevr. de wed. F. v. d. Ouder- meulen-Dedel aan de diaconie der herv. gemeente te Korten- hoef 2000, mede vrij van successierecht. Wijlen mevr. de wed. Scholting te Haarlem heeft aan bet fonds tot ondersteuning van behoeftige kraamvrouwen aldaar vermaakt 4 certificaten van 1000 2» p. o. N. S. De heer J. F. Rutgersonlangs te Amsterdam overleden beeft aan het protest,antscb bestedelingenbuis te Arnhem f 5000 gelegateerd. Voor de oprichting en instandhouding van een seminarie bij Batavia is van een onbekende f 3!'00 ontvangen. Rampen. Bij den storm van 22 Nov. is Marken onder- geioopeu, zijn op nieuw 2 bressen van 7 en 30 el geslagen in den Zuiderkavendijk op Vlielanden is des nachts een bremer schooner met steenkolen op de Rottumerplaat met de bemanning verongelukt. Den 28 is bij Callandsoog gestrand het nederlandsche schip Louise, van Villanova naar Amsterdam, het volk gered. Den 30 is de nieuwgebouwde gaskuip der gemeente-gas fabriek te Vlissingen, nagenoeg met water gevuld zijnde, uit elkander gesprongen. Den 1 Dec. is met stormweder in de buitengronden van Ter schelling geraakt het duitscke barkschip Mathilde, met, hout, van Memel naar Londen. De equipage, dieom bet schip voor omslaan te bewaren2 masten gekapt en zieli op bet dek vastgebonden had, 11 man sterk, is door eenige moe dige mannen onder de leiding van den bejaarden postsckip- per op Harlingen 7'. li. de Haanbij eene tweede poging met, een botter gered. Cholera. Van 23 tot 29 Nov. zijn bier te lande aan de cholera overleden 24 personen, waarvan te Rotterdam 9, te Gouda 8. Rechtszaken. Het bof van Noordholland heeft den 5 mr. L. A.v. Usselsteyn, griffier bij liet kantongerecht te Edam, wegens het op 13 Juli toebrengen van een slag aan Anna M., waardoor deze eene ziekte en beletsel om te werken van meer dan 20 dagen is veroorzaakt, onder aanneming van verzach tende omstandigheid (prikkelbaren gemoedstoestand) veroor zaakt tot 3 maanden cellulaire gevangenisstraf. De burgemeester van Amsterdam heeft den pachter van den stadsschouwburg K. Dricssens gedagvaard tot ontbinding van liet packtcontract, met schadevergoedingwegens bet niet stoiten van den bepaalden borgtocht van/ 5000. We- derkeerig heeft de heer Driessens de stad in gebreke gesteld, wegens te late oplevering van bet gebouw en toebebooren. Misdrijven. Den 30 Nov. heeft mei. in een herberg onder Wijk aan Zee en Duin, bij een twist, een jongeling van 20 jaren, met een biljardkeu zoodanig op bet hoofd geslagendat bij den 2 Deo. aan de gevolgen is overleden. Overleden te Groningen, op ongeveer 66jarigen leeftijd dr. Kenema, laatst chef van den ijk in de provincie Gro ningen en schoolopziener in bet 5" district. Als lid der Prov. Staten maakte bij zieb door bevordering van nuttige werken zeer verdienstelijk op natuurkundig gebied gaf hij vele geschriften in het licht, Staats-Loterij. Trekking der 3®. klasse. No. 19996 25000, No. 2049 5000, No. 7757 2000, No. 6806 en 14906 f 1500, No. 5875, 9479, 10396, 13860 en 19748 f 1000. KoLONiëN. De atehineezen hebben langs de Westkust tot aan Singkel alles in brand gestoken. Het branden van boomen, woningen en struikgewas was ver in zee zichtbaar. Den 28 is de expeditionaire maebt ter reede van Atehin aangekomen. Op verscheidene troepenschepen was de cholera uitgebroken. Op reis van Java naar Singapore waren 15 europeanen en 4 inlanders aan cholera en 8 dwangarbeiders aan dyssenterie overleden. Poelo-Nassi, in de baai van At ehin, is zonder tegenstand in bezit genomen en voor troepen- verpleging ingericht. De operatiën konden wegens gedurigen regen nog niet aanvangen. St. Pancras 6 December 1873. Den behoeftigen in deze gemeente zoowel niet-bedeelden als bedeelden was een goede St. Nicolaas bereid. Armenvoosrden in deze gemeente had den aangekocht 408 halve kilogr. koevet420 el katoen en ongeveer 13000 turven, welke zij gister onder 35 gezinnen hebben verdeeld. Naar gelang de sterkte der gezinnen kreeg ieder een grooter of kleiner aandeel. Armvoogden vinden in de vreugde en dankbaarheid der beweldadigden het loon voor hunne bemoeiingen In de zitting van den Bondsraad van den 25 is een ont werp van rechterlijke organisatie voor bet Rijk naar de com- missiën verzonden, bet ontwerp-tractaat met Belgie aangaande wederkeerige erkenning van naamlooze maatschappijen goed gekeurd en de door de constitutie gevorderde vergunning tot ontbinding van den tegenwoordigen Rijksdag gegeven. Bij keiz. besluit van 29 Nov. is de Rijksdag ontbonden verklaard en zijn nieuwe verkiezingen op 10 Januari uit geschreven. De Bondsraad heelt besloten de uitnoodiging der Ver. Staten tot deelneming aan de wereldtentoonstelling van 1876 te Philadelphia aantenemen, en het benoemen eener tentoon stellingscommissie enz. aan den Rijks-kanselier op te dragen. Pruisen. In bet Huis der Afgevaardigden beeft de beer Windlhorst den 26 bet voorstel tot invoering van bet alge meen stemrecht en van reebtstreeksebe verkiezingen verde digd het werd bestreden door den beer Lasker, die verklaarde, dat vele liberalen tegen het algemeen stemrecht zijn in een oogenblik, waarin eene bepaalde, door destructieve neigingen bezielde partij zich in den lande doet gelden. Na nog eenige discussie werd met 271 tegen 94 st. besloten, het voorstel 6 maanden te verdagen. De noord-sleeswijksobe leden Kryger en Ahlmann hebben bet Huis bij adres verzochtzonder eedsaflegging te worden toegelaten totdat het noord-sleeswijksehe vraagstuk zal zijn opgelost. De aartsbisschop Ledochoioski heeft na de bekomen aan schrijving van den opperpresidentom binnen 8 dagen zijn ambt neder te leggen terstond tegen den 25 eene veree- nigde vergadering van de 2 domkapittels van Posen en Gnesen belegd ten einde in dezen in overeenstemming met de zienswijze dier collegiën te bandelen. Hij beeft in zijn bladde Kuryer Poznanskieen schrijven van den Paus openbaar gemaakt, waarin Z. H. hem tot volhouden aanspoort. De Gazeta Torunska is geschorst wegens bet opnemen van dezen brief. Het posensehe kreisgericht beeft den aartsbisschop, ditmaal wegens de eigenmachtige aanstelling van den vicaris Parad- zewskitot 700 tb. geldboete of 5 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Keizer Wilhelm beeft den Keizer van Oostenrijk bij eigen handig schrijven gelukgewenscht met zijn regeerings-jubilé. De overige leden der Vorstelijke familie en eenige leden van het corps diplomatique hebben den oostenrijkschen gezant hunne deelneming betuigd. Beieren. De regeering heeft den 20 ingetrokken een besluit van 8 April 1852 betreffende het concordaat. Dien ten gevolge zullen voortaan door landsbesturen en overheden iu zaken van kerkelijken en kerkelijk-staatkundigen aard alleen de landswetten en de algemeene rechtsregelen mogen worden toegepast. Te Munchen is de cholera op nieuw verschenen. Den 28 zijn er 15 gevallen voorgekomen en 10 lijders bezweken. Saksen. De Koning heeft zijne 4 eatholieke hofpredikers aangezegd de redactie neder t,e leggen van liet eatholieke Kirchenblatten zich in bet algemeen te onthouden van alle verdere provoceerende agitatie ten gunste van het onfeil baarheids-dogma. De Kamer van Vertegenwoordigers heeft den 27 de voor dracht tot vermindering of schorsing zoo noodig, der aan muntingvan öfrancstukken, na eene vijfdaagsche beraadslaging, met alg. st. op 1 na aangenomen. Den minister van buit. zaken is een door vele catholieken geteekend protest aangeboden tegen „de even barbaarsche als onrechtmatige berooving", die door de italiaansche regee ring tegen het bij uitnemendheid internationale Collegium Romanum is gepleegd. Den 30 is te Antwerpen met veel plechtstatigheid onthuld een op het graf van den in Nov. 1870 overleden letterkun dige en mede-oprichter van den „Liberalen Vlaamsehen Bond" Lenaerts geplaatst gedenkteeken. 's Namiddags hebben 200 zijner vrienden en vereerders zich aan eenen maaltijd vereenigd. Volgens la Liberti en eenige andere bladen beeft de graaf v. Chambord eenige dagen in Erunkrijk doorgebracht en wel op het kasteel van den hertog de Luynes. Den 27 is in het boseb van Eontainebleau door 2 sedert geruimen tijd te Parijs gevestigde prinsen, Constantin Soutzo en Nico Ghika., beiden zoons van voormalige Hospodars, een tweegevecht met het pistool gehouden, waarbij laatstgenoemde een schot in den buik bekomen beeft, teu gevolge waarvan bij weinige uren later overleden is. Prins Soutzo heeft zieb buiten Frankrijk in veiligheid gesteld; de wederzijdsche getuigen hebben hun eerewoord verpand om op de eerste oproeping voor den rechter te verschijnen. Door de benoeming van den orleanist Decazes tot minis ter van buit. zaken, heeft het rechtercentrum thans verreweg den boventoon in bet kabinet. 2 Leden der uiterste rech terzijde de heeren de Labouillerie en Ernoul, zijn vervangen door 2 gematigde leden der monarchale partijde heeren de Larcy en Dcpeyreen de benoeming van den beer de Fourtou kan beschouwd worden als eene beleefdheid jegens het linkercentrum. Tot ondersecretarissen van Staat (vroeger secretarissen- generaal) bij de departementen van binn. zaken, justitie, financiën en onderwijs eeredienst seboone kunsten zijn benoemd de Afgevaardigden Baragnon, Vente, Lefébure en Desjardins. De hertog v. Nemours is ondanks zijne weigeringtot voorzitter der fransche maatschappij van bet Roode Kruis verkozen. De aartsbisschop van Parijs heeft de invoering in al de kerken zijner diocese gelast van de romeinsche liturgiete rekenen van den eersten zondag der Vasten van 1874. De ministerraad beeft besloten, het tweede gedeelte van bet legercontingent onder de wapenen te roepen. De minister van oorlog haduithoofde van geldgebrek voorgesteld die op roeping te verdagenmaar de President Mac Mahon en de minister de Broglie oordeelden, dat de voorschriften der wet te duidelijk waren om ze niet na te komen. De regeering heeft de onderteekenaars der muntovereen- komst van 1865 tegen den 10 te Parijs bijeengeroepen, om te raadplegen over de aanneming van den enkelen gouden standaard. De genl. Ducrot beeft zijn ontslag als Afgevaardigde ge nomen bij schrijven van 22 Nov., waarin bij verklaart het mandaat onvereenigbaar te achten met de plichten van een krijgsman in actieve dienst. In het belang der maatschap pelijke orde bad hij tot hiertoe niet overeenkomstig dit ge voelen gehandeld, maar bij oordeelde er thans toe te moeten besluitennu zich verschijnselen voordedendie noodlottige gevolgen voor de krijgstucht bij het leger doen duchten. Gelijktijdig met dit schrijven is openbaar gemaakt eene be schikking van den minister van oorlog, waarbij de onlangs tot Afgevaardigden verkozen genls. Valazé en Saussier ont heven worden van hunne commando's over de 10". divisie (in de oostelijke forten van Parijs) en de 75". brigade infanterie te Eort National in Algiers. De minister van financiën beeft de inschrijvers in de leening van 2 miljarden en in die van 1870, waarvan nog nagenoeg 5J miljoen gestort moet worden aangemaand om vóór den 16 hunne achterstallige termijnen aan te zuiveren, terwijl de achterlijke inschrijvers in de leening van 3 miljarden voor- loopig gewaarschuwd zijn dat huu een soortgelijke maatregel wacht. Die oproeping heeft ter beurze een slechten indruk gemaakt. De markies de Noailles is tot gezant bij bet italiaansche hof benoemd. De hertog de Larochefoucauld Bisaccia heeft de ambassade te Londen aangenomen. Uit China is bericht ontvangendat de bekende abt Hue met een hem verzellenden inlandscben zendeling in het oosten des lands vermoord is. Nationale Vergadering, Den 25 en 26 is beraadslaagd over de wet tot, uitoefening van het toezicht der hooge po- liciewaaromtrent de wet van J 851 als te streng, door bet Wetg. Lichaam den 14 Juni 1870 met eenparige stemmen ingetrokken, en, vermits de ontbinding van den Senaat door de revolutie, bij decreet van 24 Oct. d.a.v. door het gouver nement der Nationale Defensie buiten werking gesteld was. De voordracht strekt hoofdzakelijk tot herstel der wetgeving van 1832 en laat de gesurveilleerden vrij in het kiezen hun ner verblijfplaats behoudens de, bevoegdheid der regeering om het dept. der Seine en zelfs de omliggende departemen ten in het belang der openbare veiligheid uittezondereuen om bij wijze van individuëelen maatregel de interdict e uit te spreken. Den 26 is tot de derde lezing besloten. Daarna is bet reeds in April gedeeltelijk goedgekeurde voorstel van den heer Lubélonye c.s., bestemd om door het drukken van een speciaal teeken op de in Juni 1857 ingevoerde fabrieks- en handelsmerkenden namaak der fransche producten op vreemde markten nadrukkelijker tegen te gaan en gemakke lijker natespcren, afgehandeld en in zijn geheel aangenomen. Den 28 heeft de regeering een wetsontwerp omtrent de benoeming der maires en de attributen der gemeentelijke policie ingediend. Het bepaalt het volgendezoolang de organieke wetten nog niet zijn aangenomen, zullen de maires en hunne adj uncten van de hoofdsteden der departementen arrondissementen en kantons door den President en in de overige gemeenten door de prefecten worden benoemd. Zoo dra deze wet zal zijn afgekondigdzal tot de benoeming der maires worden overgegaandie gekozen zullen worden uit de leden der gemeenteraden. In geval van ontslag of afzetting zullen de maires buiten de gemeenteraden kunnen gekozen worden. De maires kunnen door de prefeeten van hunne funetiën ontheven worden. De prefecten oefenen in de hoofdplaatsen der departementen en arrondissementen de funetiën uit van prefect van policie. In de andere gemeen ten wordt de policie uitgeoefend door den maire onder toe zicht van den prefect. De voorlezing is door de reehlerzijde en bet reektercentrum met teekenen van goedkeuringdoor de linkerzijde met spot begroet. De Vergadering heeft verscheidene dagen gewijd aan de benoeming der commissie voor het onderzoek der constitu- tioneele wetten, waarvoor de volstrekte meerderheid, bij eene met eiken dag verminderende belangstellingniet gemakkelijk verkregen kon worden. Verkozen zijn den 26de beeren

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 1