€lruot-ltriüan|e en Ierland. Rusland. Griekenland. Spanje. &tab9~2DLi£uvu9. KANTONGERECHT. illarfit- en üeuröberichtcu. Ihifaure, de CumontGrivart, Audren de Kerdrel, de Lacom- be, Laboulaye, Lambert S. Croix, de Larcy [die minister geworden zijnde, bedankt heeft], de Meaux, Pradié, de Tal- houet, Tuilhand en W adington, den '27 Daru, Paris (Pas de Calais), Chesnelong, d'Andelarre en de Sugny, den 28 Antonin Lefebvre-Pontalis, Keller, King tain, de Tarter on, Merveilleux Duvignaux en Talion, den 29 de Lurochefoucauld-Bisaccia en Combier, den 1 Deo. Lucien Brun, den 2 Batbie en Delsol. Den 2 kon de vereischte meerderheid voor het dertigste lid niet verkregen worden. De heer Tirard verklaardeop het voorstel van den heer Paris om de 2 nog ontbrekende leden bij betrekkelijke meerderheid te kiezen en op diens klacht over de onthouding van vele Afgevaardigden, dat de linker zijde zich van de laatste stemmingen onthouden had, wegens de stelselmatige uitsluiting harer leden, diein verhouding tot hun aantal, rechtop 13 plaatsen hadden. Op voorstel van graaf Rampon werd besloten de verdere stemming tot den volgenden dag te verdagenten einde met de rechterzijde omtrent de keuzen der nog te benoemen leden in overleg te treden. De afdeeüngen hebben tot leden der commissie voor de wet betreffende de maires 9 voor- en 6 tegenstanders van het ontwerp verkozen. Het vond bijval bij de rechterzijde en het reektercentrum maar bestrijding bij vele legitimisten met welker meening de republikeinen instemden. De com missie heeft den heer Goulard tot haren president, verkozen. Graaf Louis de Ségur isals opvolger van den heer Desjar- dins, tot secretaris der Kamer verkozen. Te Londen is ter vervanging der aftredende eene nieuwe schoolcommissie verkozen. De begunstigers van het bijzonder onderwijs hebben daarbij in Westminster 1 lid verloren, maar daarentegen gewonnen in Finsbury, Lambeth en Maryleboue elk 2 leden en in de City, Tower Hamlets en Greenwich elk 1 lid. Een americaansch schip is te Cardiff aangekomenaan boord hebbende 87 passagiers en manschappen van de trans atlantische pakketboot Fille du Havre welke den 23 Nov. halfweg America en Europa is gezonkenna in aanzeiling geweest te zijn met den engelschen ijzeren driemaster Loch- Èarn. Bij die ramp zijn 227 menschen omgekomen. De Fille dv. Havre was een der beste en prachtigste booten der lijn HavreNieuw-York, en stond in de boeken der Trans atlantische Maatschappij genoteerd voor 4.750.000 fr., maar was slechts voor 3J. miljoen verzekerd. Den 28 is een spoortrein te Systonniet ver van Lei- cester, op de verkeerde baan geraakt en aldaar met volle vaart op een goederentrein geloopen. 6 Wagens zijn daarbij geheel verbrijzeld1 conducteur is omgekomen en 15 pas sagiers zijn ernstig gekwetst. KoLONiëN. Van de Goudkust wordt gemeldt, dat den 3 Nov. bij Dunguah een gevecht had plaats gehadwaarin een 40tal engelschen en bondgenoot.en ernstig gekwetst waren. 2 Dagen later hadden de ashantijnen stoutmoedig de engelsche stellingen te Abraerampo aangetast, maar zij waren, na een gevecht van 30 urenafgeslagen. De ashantijnen waren in vollen aftocht naar de Prahen hebben het gebied der fan- tijnende bondgenooten der engelschenverlaten. Te Petersburg is een standbeeld onthuld voor den be roemden zeevaarder en wereldreiziger den adml. Rrusenstern. 3 Zonen en ruim 20 kleinzonen en andere verwandten woon den de plechtigheid bij. Aan eene engelsche maatschappij is eene 99jarige concessie verleend voor de doorgraving der landengte van Corinthe. Haar nominaal kapitaal bedraagt 800,000. Halverwege het kanaal zal een groot dok worden aangelegd. Het bombardement van Cartbagena is den 26 uit 4 bat terijen begonnenaanvankelijk vooral tegen het arsenaal en de kazernenmaar later meer algemeen. Het werd van de forten, wallen en schepen nadrukkelijk beantwoord. Toen het in den nacht van 2728 gestaakt was, heeft de itali- aanscbe admiraal een schip naar de stad gezonden, ten einde bij bet verwijderen van niet-strijdende personen behulpzaam te zijn. Reeds op den middag van den 26 hadden de sloepen der engelschefransche en italiaansche Hotilles een aantal vrouwen en kinderen aan boord genomen. De consul» schijnen vóór den aanvang van het bombardement niet gewaarschuwd te zijn geworden. De stad heeft veel geledenop verschei dene plaatsen is brand ontstaan. Den 30 was het vuur van het fort S. Julien tot zwijgen gebracht en de commandant daarvan gesneuveld. Duor den italiaanschen admiraal en den britschen consul waren pogingen aangewend om eene capi tulatie tot stand te brengen. Den 1 Dec. 's namiddags te 2 uren was het vuur der vesting geheel geëindigd. De heer E. B. Gunning te Nunspeet heeft het beroep naar de herv. gemeente alhier aangenomen. Ten derden male in dit saizoen voerden de amster- damsche tooneelisten j.l. Donderdag alhier een oorspron kelijk nederlandsch stuk opeu wel ditmaal het onlangs te Brussel bekroonde blijspel „Een bittere pil" door Justus van Maurik Jr. Het schetst ons de genezing van een meisjewaarvan het hoofd op hol is geraakt door zie kelijke denkbeelden over de emancipatie der vrouw, tot welker genezing een docter niet beter weet te doendan haar een proefje te geven van verbreking der maatschappelijke verhou dingen door een aantalen daaronder ook haredienstbo den van verkeerde emancipatie-begrippen te vervullen. Zoo wel hierdoor, als door andere omstandigheden, komt zij tot inkeer en verzoent zij zich met haren minnaar. De ontwikke ling van dit alles geeft tot vele lachwekkeude tooueelen aan leiding vooral de dienstboden-vergadering is allerdolst— en het publiek bleef dan ook voortdurend in eene vroolijke stemming. De uitvoering verdiende allen lofde dames v. d. FinchVerwoert en Stoelz en de heeren Vos, Kistemaher en Morin vervulden de voornaamste rollen voortreffelijk en werden door het verdere personeel Hink bijgestaan. In het stukje „De arme dichter" van v.Kotzebue mocht het spel van mej. Poolman en den heer Vos veel goedkeuring verwerven. De heer mr. Wv. d. Kaay verliet den 6 onze stad om zijne nieuwe betrekking te Leiden te aanvaarden, en zulks tot groot leedwezen zijner talrijke vrienden die zijnen ijver voor de publieke zaak en zijn helder oordeel op prijs stellen en hem noode missen als lid van verschillende collegiën welke aan zijne werkzaamheid zeer veel verplicht zijn. GEMEENTERAAD. Zitting van 3 December 1873. No. 17. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de heer h erhoeff wegens ambtsbezigheden. De Voorzitter opent de vergaderingwaarna 1. De notulen der avoudzitting van 10 November 1873 worden gelezen en goedgekeurd. Zijn medegedeeld de sedert die vergadering ingekomen stukken. 2. Brief van den heer Mr. Wvan der Kaay, houdende kennisgeving, dat hij door de overbrenging zijner woonplaats naar Leiden ophoudt ingezeten te zijn van de gemeente Alkmaar en mitsdien door het verlies van één der in art. 19 der gemeentewet vermelde vereischten tevens ophoudt lid te zijn van den Gemeenteraad. Voor kennisgeving aangenomen zullende hiervan mede- deeling geschiedeu aan Burg. en Wettt. ten einde een dag voor de verkiezing van een nieuw lid te bepalen. De heer van der Drift wenschte den heer van der Kaay een eervol ontslag als lid van den Raad te geven onder betuiging, dat de Raad met leedwezen hem als lid verliest. Daartegen worden verschillende bezwaren ingebragt om den vorm, daar er geen sprake was van het verleenen van ontslag als lid van den Raad en om geen antecedent te stellen, hoezeer men overigens instemde met het motief tot dit voorstel. Ten slotte werd de deliberatie gesloten, daarjdoor het ter sprake brengen van dit punt reeds aan den wensch des voorstellers was voldaan. 3. Verzoek van dienzelfden heer om ontslag als lid der plaatselijke schoolcommissie en der commissie van toezigt op het middelbaar onderwijs curator van de Latijnsche school en Regent van het Burgerweeshuis. Eervol verleend onder dankbetuiging voor de in die be trekkingen aan de gemeente bewezen diensten. 4. Adres van het Departement Alkmaar der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid, waarbij, onder mededeelingdat op den tweeden Dingsdag der maand Julij 1874 en volgende dagen te Alkmaar zal worden ge houden de 97' algemeene vergadering dier Maatschappij en het Congresverzocht wordthet Departement met hulp te schragenwaar zij die noodig mogt hebben en met eene ruime bijdrage te steunendie het in staat stelt den goeden naam dezer stad en de verwachtingen van het Departement gekoesterdmet eere te handhaven. Gesteld in handen van Burg. en Weth. om berigt en raad. 5. Verzoek van J. M. van Kleejf om eervol ontslag als hulponderwijzer aan de openbare burgerschool met 1 Janu ary a.s. Verleend met 1 Januarij 1874 of zooveel vroeger als in de vacature mogt zijn voorzien. 6. Verzoek van P. van (kijngaarden om benoemd te worden tot ambtenaar bij de plaatselijke belastingen in plaats van J. Ferhoeve overleden. Fan Burgemeester en Wethouders. 7. Voorstel tot benoeming van 4 leden voor de vaste commissie voor de strafverordeningen gedurende 1874, van welke commissie de Burgemeester Voorzitter is. 8. Voorstel tot benoeming van 5 leden en van eenen Voorzitter uit die leden voor de vaste commissie van finan ciën gedurende 1874. 9. Voorstel tot benoeming van 3 leden voor de met 1 Ja nuarij a.s. optredende commissie van bijstand in betrekking tot het beheer en onderhoud der plaatselijke werken en eigendommen. 10. Brief ten geleide der aanbevelingslijsten van verkies bare personen, ter vervulling der vacatures, door periodieke aftreding van leden met 31 December 1873 in de verschil lende gemeentelijke besturen ontstaande. Op de aanbevelingslijsten zijn geplaatst a. Voor twee leden van het Burgerlijk Armbestuur 1'. vacature, de heeren H. A. Schaaps (aftredende her kiesbaar) Mr. J. P. Kraakman, Mr. J. van der Drift en JM. de Somaville. 2'. vacature, de heeren Jb. Post, R. Bossert Gz., P.IioolJz. en W. Geveke. Het aftredende herkiesbare lid de heer P. Rentmeester heeft verzocht niet meer in aanmerking te komen. b. Voor een Commissaris der Stads Apotheek, de heeren C. JPeereboomF. WA. Brom en H. JAnsingh Bz. De aftredende herkiesbare Commissaris de heer A. Conijn Az. heeft verzocht niet meer in aanmerking te komen. c. Voor een Commissaris der Stads Bank van Leeningin plaats van den heer Mr. D. F. van Leeuwenaftredende niet herkiesbaarde heeren Mr. C. R. H. van Lelyveld Mr. J. P. F. van der Miede van Opmeer, Mr. T. A. van Bommel en Mr. WA. L. Domis. d. Voor een Regent van het Mannen- en Frouisengasthuis de heeren JHelling (aftredende herkiesbaar) S. C. Coster, JGouwe en Cl. Janssen Cz. e. Voor een lid der Plaatselijke Schoolcommissiede heeren C. W. Bruinvis (aftredende herkiesbaar) Dr. J. D. Boeke, G. A. de Lange en J. Nuhout van der Keen. f. Voor een Curator der Latijnsche School, in de plaats van den heer Mr. W. van der Kaay, aftredende doch naar Leiden vertrekkendede heeren Mr. T. A. van Bommel Mr, A. C. LagerweijMr. W. Timmer Eckelboom en Mr. N. H. de Lange. g. Voor twee Regenten van het Burgerweeshuis. 1*. vacature, de heeren Corn. Joh. de Lange (aftredende herkiesbaar) WF. G. L. Gouwe, Mr. C. R. H. van Lelyveld en Cl. Janssen Cz. 2'. vacature, de heeren IF. Helling (aftredende herkiesbaar) Mr. A. P. de Lange, J. van der Sluijs keer eu Mr. WA. L. Domis. h. Voor een lid der commissie van toezigt op het Middel baar Onderwijs, de heeren A. Maclaine Pont (altredende herkiesbaar) G. A. de Lange, Mr. T. A. van Bommel en Mr. WTimmer Eckelboom. 11. Voorstel tot het benoemen van een lid der gezond heidscommissie in plaats van den heer JNuhout van der keen aftredende, herkiesbaar, waartoe die commissie aanbe veelt de heeren J. Nuhout van der F een en P. H. Freede. 12. Brief, waarbij ophelderingen worden verstrekt omtrent het bedragdoor de bank van leening aan de gemeente Alkmaar verschuldigd. Ten behoeve der bank van leening werd tegen 5 pet. rente in het geheel geleend eene som van f 2UU00,—onder waarborg van de gemeente, zoo voor de aflossing als de daarop te vervallen rente. In 1853 werden Commissarissen gemagtigd 20 aandeelen van 500,ieder, alzoo te zamen 10000,van die leening aftelossen, dat in de jaren 1853 en 1854 dan ook geschiedde. Die aflos sing geschiedde geheel uit bij de bank aanwezige gelden en hoewel de bank die som niet voortdurend kon missen, zoo was ééne der overwegingenwelke tot die aflossing hebben geleid, deze, dat hetgeen de bank van lijd tot tijd meer noodig had dan de haar overblijvende 10000,zeer gemakkelijk renteloos uit de gemeentekas kon worden voor geschoten zooals dan ook sedert tot voor korten tijd plaats heeft gevonden. De bank bleef dus na die aflossing/110000, schuldig. Den 4'" Julij 1860 besloot de Raad, dat zou wor den overgegaan tot aflossing aanhouders der gemelde ƒ10000, als restant der leening van 1835 en tot het deponeren, dier obli gation als kasgeld in de gemeentekas, voor welke belegging later werden aangewezen 7 8700,koopprijzen van verkochte vaste goederen, welke anders op het Grootboek hadden moe ten worden belegd en 1383.34 uitkeering door de bank van leeniug der aan de gemeente toekomende winsten welke eeds in de bank waren verbleven. De betaling der 20 obligatiën van 50ti,ieder aan de houders had daarop den 1'° November plaats, zoodat de gemeente van af dat tijdstip van de bank van leening te vorderen heeft eene som vun f 10000,als in de plaats getreden der oorspronke lijke houdervan obligatiën ten laste der bank, welke obligatiën van af dat tijdstip als kasgeld bij den gemeenteontvanger aan wezig zijn en bij tijdelijk ongenoegzaam voorhanden fonds nu en dan, zooals uit de gemeenterekeningen blijkt, werden beleend. Bij de behandeling der gemeentebegrooting voor 1861 werd besloten rente te heffen van de bank van leening van de volle f 20000,op grond dat reeds in 1853 eene som van f 10000,van de gevestigde schuld der bank werd afgelost uit de halve overwinsten door de bank van jaar tot jaar gemaakt, in de voorziening van welke afgeloste f 10000. telkens wanneer het noodig was, door rentelooze voorschotten uit de gemeentekas werd voorzien. Dat besluit gaf aanlei ding tot eene uitgebreide briefwisseling tusschen het Ge meentebestuur en den Minister van Binnenl. Zaken welke briefwisseling voor de leden ter gemeente-secretarie ter le zing ligt. Nos. 7 tot en met 12 ter lezing gelegd. 13. Voorstel van den post voor onvoorziene uitgaven der gemeentebegrooting voor 1873 eene som van 9900,af- tesehryven en overteschrijven op den post kosten van open bare vermakelijkhedengeraamd op ƒ2063,ter voldoening van alle kosten der afgeloopen feestvieringte zamen be dragende f 11861,04». De Raad had toegestaan voor vuur werk f 500,voor illuminatie f 2170,en aan de feest commissie eene toelage van hoogstens 1500, De uitgaven daarvoor hebben werkelijk bedragen voor vuurwerk f 398,41, voor illuminatie ƒ2044,50 en toelage aan de Feestcommissie ƒ1314,86», tezamen 3757,77», 412,22» beueden de raming. De andere uitgaven hebben bedragen f 8103,27 de daarvan ingekomen rekeningen worden den Raad aangeboden worden le aan des Raads beslissing over gelaten of enkele buitengewoon hoog berekende rekeningen al dan niet masten worden betaald. Gesteld in handen van de commissie van financiën om berigt en raad. 14. Rapport op het verzoek der schrijvers aan de Waag om ver-hooging van jaarwedde. De conclusie strekt om af wijzend te beschikkenop grond dat gebleken isdat het door de adressanten voor de verhooging hunner wedde aan gevoerde argument, dat zij door de drukte der op Maandag gehouden wordende varkenmarkt nu en dan geroepen wor den om ook op dien dag voor eenigen tijd dienst te doen, alleen betrekking heeft op de maanden November en Decem ber, in welke maanden ieder op zijne beurt als schrijver werkzaam iszooals zulks steeds liet geval is geweest, met rapport der commissie van financiënwelke commissie zich geheel vereenigt met dat voorstel. 15. Rapport op het verzoek van den opzigter over den stads hout en de plantsoenen om verhooging zijner jaarwedde. De conclusie strekt om die jaarwedde met 1 Januarij a.s. met 100,te verhoogenop grond dat de veranderde tijdsomstandigheden sedert 1867, toen die jaarwedde op 500,werd bepaald en de in de laatste jaren aan de plantsoenen gegeven uitbreidingwaardoor zijne werkzaam heden zijn toegenomen en hem minder gelegenheid is over gebleven om door het verrigten van particulier werk in het onderhoud van hem en zijn huisgezin te voorzienwel eenige verhooging regtvaardigen. De commissie van finan ciën stelt voor die verhooging toe te staan. De conclusiën van Nos. 14 en 15 worden aangenomen. 16. Voorstel tot het verleenen van vergunning aan den heer JF. F. Stoel, tot het maken van drie vuilwaterriolen uit de 6 burgerwoningendoor hem gebouwd wordende op een terrein in de Banennaar het gemeenteriool in de ge dempte Baanslootonder de gewone voorwaarden. Aangenomen. De Voorzitter antwoordt op eene vraag van den heer Bruinvis de Langeof de straat reeds een naam heeftlangs welke deze perceelen gebouwd wordendat bij meent van nietdoch dat hij een onderzoek zal instellen. 17. Rapport op het voorstel der plaatselijke schoolcom missie omter bevordering van den goeden gang van het onderwijs op de openbare scholen alhier, te bepalen dat op de armen- en tusschenschool 2 malen 's jaars (1 Mei en 1 November) en op de burgerschool en de school voor meis jes eenmaal 's jaarsna de zomervacantieleerlingen kun nen worden toegelaten. Burg. en Weth. stellen den Raad voor zich met die wijziging niet te vereenigenop grond dat het gevolg van dien maatregel zal zijn dat kinderen der gezinnendie zich alhier vestigengeruimen tijd geene openbare school kunnen bezoeken en dat hetzelfde bezwaar ontstaat door de in de algemeene schoolverordening opge nomen bepalingen ten aanzien van den leeftijdwaarop de kinderen op de openbare scholen kunnen worden toegelaten. Voor de arinen-, burger- en tusschenschool is die leeftijd bepaald op 6 jaren; voor de openbare school voor meisjes op 9 jaren. Een kind, dat in het begin van Mei of No vember den leeftijd van zes jaren bereiktmag de drie eerstgenoemde scholen dus niet bezoeken vóór den daarop volgenden l»teD November of 1"™ Mei en een meisje dat in het begin van September den leeftijd van 9 jaren bereikt de openbare school voor meisjes niet voor 11 maanden later. De nadeelen van den voorgedragen maatregel zouden dus veel grooter zijndan de voordeelenwelke daarvan zouden worden verkregen. De heer JC. Koorn deelt mededat de bedoeling der schoolcommissie niet begrepen is. Zij wil alleen de tijdstippen van toelating der leerlingen veranderen doch geheel laten bestaan de in de algemeene schoolverordening opgenomen bepalingen ten aanzien van de toelating van kinderen van gezinnendie zich tusschentijds hier vestigen. De Foorzitter en de heeren Bruinvis de Lange en van der Drift blijven ook na die toelichting bet voorstel bestrijden de heer Stuartde bezwaren niet ontkennende door Burg. en Weth. aangevoerd, merkt op, dat zij alleen het oog heb ben gelmd op de aankomende kinderen en niet op de leer lingen dis reeds de school bezoekenvoor wie het echter van veel beiang isdat dit voorstel wordt aangenomen: hij geeft in overweging, het rapport van Burg. en Weth. om nadere toelichtingen naar de schoolcommissie terugtezenden de heer Ferschuir geeft een tusschenweg in overweging door te bepalendat op 1 Mei en 1 November kunnen worden toegelaten de kinderendie den bij de verordening bepaalden leeftijd in het daarop volgende halfjaar bereiken. Ten slotte wordt met algemeene stemmen het voorstel van den heer Stuart aangenomen, zullende ook aan de overweging der commissie worden onderworpen het voorstel van den heer k erschuir. 18. Voorstel den post op de begrooting voor 1873, aandeel dezer gemeente in de kwade posten geraamd op 1000, te verhoogen met f 585,31 van de onvoorziene uitgaven, ter voldoening van dat aandeel over 1870 en I854. Aangenomen. 19. Verzoek te beslissen, op welke wijze de /[rug in de Voormeer over de Schelphaven zal worden hersteld. De architect raamt het maken van eenen walmuur met brughoofden ter plaatse van die brugwanneer die brug vervielop 4870,en van het beweegbaar maken van het midden gedeelte der brug bij den heer C. Bosman op f 2100,De herstelling is geraamd op 3751, Met 8 tegen 4 stemmen van de heeren FonkStuart Conijn en Ferschuir wordt tot herstelling besloten. 20. Brief van Burgemeester en Wethouders van Scher- merhorn betreffende den Straatweg door die gemeente. Met 11 st. tegen 1 st. van deu heer JC. Koorn wordt na eene korte bespreking over het bedrag der subsidie besloten op voorstel van den Voorzitter, aan de adressanten medete- deelen, dat de Raad alsnog bereid blijft voor het ophoogen en bestraten van den weg in de gemeente Schermerhorn te verleenen eene subsidie van ten hoogste 3000,onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat het daartoe uitgewerkte plan aan dezen Raad ter goedkeuring wordt aangeboden en het bovendien blijkt, dat in de toekomst het behoorlijk onder houd van dien straatweg verzekerd is. 21. Is overgegaan tot het benoemen van eenen 3«n. hulp onderwijzer aan de openbare tusschenschool in plaats van G. IJpma. De voordragt bestaat uit 1°. P. Ferhoeve Kars te Alkmaar en 2°. J. N. Hessling te Kollum. Met 12 stemmen wordt eerstgenoemde benoemd. 22. Bij de gewone rondvraag door den Voorzitter aan de leden ol iemand nog iets in het midden heeft te brengen vraagt de heer Bruinvis de Langeof de bepalingen der on langs vastgestelde verordening op de bewaarplaatsen van pe troleum reeds worden nageleefd, de heer Ferschuir naar den stand van het werk bij het bouwen der nieuwe tusschenschool en vestigt de heer Helling de aandacht op den slechten toe stand der bestrating op de Voordain. De Voorzitter antwoordt, dat afwijzend is en wordt beschikt op alle verzoeken om petroleum te mogen bewaren op plaat sen, niet ingerigt overeenkomstig de voorschriften der ver ordening en dat zij, wier bewaarplaatsen daaraan nog niet voldoen, zich blootstellen aan vervolgingdal. heden morgen de werkzaamheden aan de openbare school hervat zijnen dat de bestrating op de Voordam reeds hersteld zou zijn, ware door de ziekte van den stratenmaker niet achterstand in zijn werk ontstaan. 23. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering. Zitting van 26 November. 1. C. B., te Schoorl, zonder schriftelijke vergunning be jagen van een anders grondna veroordeeling binnen de laatste 12 maanden wegens overtreding der verordeningen op de jacht en visscherij20 boete en de kostenmet subsidiaire gevangenisstraf van 2 dagen. 2. E. D., te Schoorl, laten loopen van vee over een anders in den oogst staanden grond3 boete en de kostenmet subs. gev. van 1 dag. 3. JK., te Koedijk als spuitgast niet naleven vun de bevelen der over hem gestelden bij een brand aldaar, 1 boete en de kostenmet subs. gev. van 1 dag. 4. A. S., G. de L. en C. L., te Alkmaar, spelen om geld op den openbaren weg, door 3 personen in vereeniging, ieder 3 boete solidair in de kosten, met subs, gevangenis straf van 1 dag. 5. L. T. en 6. H. H. L., beide te Alkmaar, als uitdrager en oudroestverkooper in zijn winkel niet voorhanden hebben het register, waarin dag voor dag de namen, beroepen en woonplaatsen worden aangeteekend van hen van welke voor werpen zijn gekochtalsmede de aardde hoedanigheid en de prijs der gekochte goederen, 3 boete en de kosten, met subs. gev. van 1 dag. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 4 Dec. Pieter van Lienen en Jkilhelmina Frederika deJongh. GETROUWD. 30 Nov. Jacob Tronswedr. van Eupheinia Bakker, en Maria Elisabeth Toepoel. 4 Dec. Paulus Foorn, wedr. van Jannetje Fortuin, en Nantie van Tiel. GEBOREN. 30 Nov. Evert, Z. van Evert, van Dijk en Marijtje Rengers. Hendrik, Z. van Johannes de Jong en Antje de Groot. Clasina, D. van Gerrit Oudhoff en Maria Wilhelmina Linderak. 2 Dec. Philippus Jacobus, Z. van Jacob de Koning eu Guurtje Groenveld. 3 u Cornelis Johannes, Z. van Gerrit Boersen en Maartje Castricum OVERLEDEN. 28 Nov. Mina, D. van Jan Tuinman en Geertruida Stender, 2 j. en bijna 3 m. RensjeD. van Nicolaas Jo hannes Stam en Jansje van de Poll, bijna 8 m. 30 üartogZ. van Salomon van der Kop en Ester van Os12 j. en 3 m. 3 Dec. Cornelis Heijne, 36 j. en 11 ra. Pieter, Z. van Pieter Lak en Geertje Groot, 4 j. en 9 m. 4 Henricus Koster, 44 j. en 10 m. 5 u AntjeD. van Nicolaas Adrianus Hoekmeijer en Sijtje Blom 14 w. VEILING VAN VASTE GOE DEREN. 4 December. Door den Notaris J. BAKKER SCHUT. 1. Winkelhuis, Kooltuin, sectie B, 2011. Str. Jkisser3500, 2. Huis, Koepel, Tuin enz., Lindelaan E, 468 en 469, Str. F. S. G. Henning 1300, 3. Grond, aldaar, 417, groot.06.Str. J.Hofstede 445, 4. 142, 158 en 416, groot —.22,64. Str. H. Lobachr 475, 5. u 418, groot.03.20. Str .J.Hofstede' 300, (Afslag 11 December.) Alkmaar 1 Dec. Aangevoerd 1 Koe f 240, 65 Kalveren 35 a 95, 4 nucht. dito 8 a 16, 758 Schapen 30 a 44, 100 vette Varkens 48 a 61 ets. per kilogram. 5 Dec. Kleine kaas 36,50, commissie 34,50, middel bare f 36,50laagste prijs f 17, aangevoerd 321 stapels wegende 76616 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 4044 hectoliters, Tarwe 11 a 13, Rogge lu a 10,50, Gerst f 7 a 7,50, idem Chev. /8a 8,40. Haver 4,50 a 6, Paardenboonen 7 50 a 8,25, bruine dito 12 a 13, rood Mosterdzaad 16 a 17,50, Erwten: groene 713 a 16, grauwe 14 a 16, vale 10 a 13, witte f 10. 6 Dec. Aangevoerd 10 Paarden 35 a 295 5 Koeien f 21 a 210, 24 nucht. Kalveren f 11 a 17, 426 Schapen 16 a 52, 8 Geiten f 4 a 9 77 magere Varkens a 18, 281 Biggen f 6 a 9, Boter per kop t 0,S7j a 0,95. Edam 29 Nov. Kleine Kaas 29.75 a 35.50, verkocht 26 stapels, wegende 5216 kilogr. 4 Dec. 231 Stukken Boter1,30 a 1.36 per P„ Kip peneieren 7,40 a 7,50 per 100 stuks. Enkhuizen 3 Dec. Kleine Kaas f 33 a 36,50, aangevoerd 7 stapels, wegende 2211 kilogr. Karweizaad 18,50, Mosterdzaad f 18, Erwten: grauwe 12 a 14, vale 710 a 12, bruine Boonen 12 a 13 per mud. Haarlem I Dec. Roode Tarwe f 10.50 a 13.25 Witte dito 9.50 a 13 Rogge 7 9a 9.70, Gerst 6,60 a 8.50, Haver f 4.60 a 5,50, Paardenboonen 7.70 a 7.85, Duiven dito 8.25. 3 Dec. Kleine kaas f 35.50, verkocht 85 stapels, wegende 18552 kilogr. Aangevoerd 9 Koeien 170 a 225, 3 Gras kalveren 45, 13 nucht. Kalveren 7 7 a 12, 29 Schapen 7 18 a 32, 16 Biggen 9 a 15.

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 2