No. 50. Vijfenzeventigste Jaargang 1873. Z O N f> A G m 14 DECEMBER. (Officieel C^cbcc'tc SPANJE. 4ckclijk0che Berichten S&uitschlmid. Frankrijk. («rooi Sti'iltanje en lerlnnci. Turkfje. Suitsci'iand. ^osieRryk-lSongai'lic. A L A C c RA Deze Courant wordt wekelijks uitgegeven en is verkrijgbaar op Zaterdag avond te 7 uren. Prijs per kwartaal f O, «,S franco per post f W, afzonderlijke nommers 5 Cents. Brieven franco aan de Uitgevers HERMv COSTER ZOON. De Advertentiën kosten van 15 regels 0,75, voor elke regel meer 15 Cents; groote letters naar plaatsruimte. Bij inzending tot Zaterdag namiddag 1 uur, wordt voor de plaatsing in het eerstvolgend nommer ingestaan; ingezonden berichten een dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis Dat de laatste Graan-, Zaad- en Kaasmarkt zal worden gehouden op Vrijdag 19 December 1873. Burgemeester en Ik ethouders voornoemd Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 2 Dec. 1873. De Secretaris NUHOUT van der VEEN. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER enWETHOUDERS van ALKMAAR. Gezien art. 19 der wet van 19 Augustus 1861 (Staats blad No. 72). Roepen bij deze op Alle mannelijke ingezetenen die op 1 Januarij 1871 hun negentiende jaar zijn ingetreden (mitsdien alle mannelijke geborenen van 1855), om zich ingevolge art. 15 en 20 der voorz. wetin het daartoe gereed gemaakte register voor de Nationale Militie te doen inschrijven. De inschrijving begint op 1 January 1874 en moet afge- loopen zijn den 31 dier maandbehoudens de uitzondering bij art. 20 der opgemelde wet omschreven. De inschrijving geschiedt in een der vertrekken van het raadhuis alhier, op alle Dingsdagen en Vrijdagen iu de maand Januarij des avonds van 5 tot 7 ure. De verpligting tot het doen der aangifte berust op den militiepligtige zeiven bij ongesteldheidafwezigheid of ont stentenis op zijn vader; is deze overledenop de moeder, en, zijn beide overledenop den voogd. Burgemeester en Wethouders voornoemd maken, totregt verstand van het voorgaandede ingezetenen opmerkzaam op de navolgende bij voorz. wet gemaakte bepalingen, als Voor ingezeten wordt gehouden 1°. hij wiens vader, of is deze overleden wiens moeder, of, zijn beide overledenwiens voogd ingezeten is volgens de wet van 28 Julij 1850 (Staatsblad No. 44); 2°. hij, diegeen ouders of voogd hebbendegedurende de laatste 18 maanden voor 1°. Januarij 1874 binnen Ne derland verblijf hield 3°. hij, van wiens ouders de langstlevende ingezeten was, al is zijn voogd geen ingezeten, mits hij binnen het Rijk verblijf boude. Voor ingezeten wordt niet gehouden de vreemdeling behoorende tot een Staatwaar de Nederlander niet aan de verpligte krijgsdienst is onderworpen, of, waar ten aanzien der dienstpligtigheidhet beginsel van wederkeerigheid is aangenomen. De inschrijving geschiedt 1». van een ongehuwde in de gemeentewaar de vader, of is deze overledende moeder, of, zijn beide overleden de voogd woont 2°. van een gehuwde en van een weduwnaar in de gemeente waar hij woont 3°. van hem, die geen vader, moeder of voogd heeft of door dezen is achtergelaten of wiens voogd buiten 's lands gevestigd isin de gemeente waar hij woont 4». van den buiten 's lands wonenden zoon van een Neder lander, die, ter zake van 's lands dienst, ineen vreemd land woontde gemeentewaar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft. Voor de Militie wordt niet ingeschreven 1°. de in een vreemd Rijk achtergebleven zoon van een in gezeten die geen Nederlander is 2°. de in een vreemd Rijk verblijf houdende ouderlooze zoon van een vreemdelingal is zijn voogd ingezeten 3°. de zoon van een Nederlander, dieter zake van 's lands dienstin 's Rijks overzeesche bezittingen of koloniën woont. Burgemeester en Wethouders voornoemd vermanen al de ingezetenen dezer gemeentewieu dit mogt aangaan zoo mogelijk in eigen persoon de aangifte te doen en daarmede niet tot het einde van Januarij te waehtenterwijl zij voorts herinneren aan de straf waarmede de nalatigen ter inschrij ving bij de art. 183 en 188 der wet bedreigd worden, Burgemeester en IVethouders voornoemd, Alkmaar, A. MACLAINE PONT. 10 Dec. 1873. De Secretaris, NUHOUT van der YEEN. Bezwaarlijk kan eenig land zich in treuriger toestand be vinden dan die waarin thans Spanje verkeert. Wat zijn linanciën betreftzou hetindien voor een staat betzelfde rejplit kon gelden als voor een bijzonder persoonin staat van faillissement of van kennelijk onvermogen verklaard kun nen worden. Het heeft opgehouden te betalen. Het gezag dat de maatschappelijke orde moet handhaven en de alge meene zaken besturenis door tal van omwentelingen zoo verzwaktdat de burger daaraan slechts aarzelend en wei felend zijn vertrouwen schenkt, en het veiligst meent te han delen met op alle mogelijke gebeurtenissen bedacht te zijn. Andere mogendheden, ofschoon over het algemeen jegens de tegenwoordige regeering welwillend gezindomdat zijhij den ernstigen wil om de openbare orde te handhaven en voor recht en veiligheid te waken ook nog van alle partijen het best daartoe iu staat schijnt en van de bevolking nog den meesten steun ondervindt, wachten den loop der gebeurtenis sen af, om te zien of de tegenwoordige orde van zaken zal worden de gevestigde regeeringsvorm. Maar behalve al deze moeilijkheden heeft het tegenwoordig bewind drie verschil lende opstanden te bestrijden. In Cartagena belegert het de geestverwanten der parijsche commune-mannen, die door de souvereiniteit der gemeenten te stellen boven een algemeen landsbestuur den staat met ontbinding bedreigen en ons zou den terugvoeren tot de versnippering en verwarring der mid deleeuwen. In het noorden des lands voert het een gere- gelden binnenlandschen oorlog tegen een macht, die niet minder vijandig is gekant tegen den modernen staaten in don Carlos het oude Koningschap met zijn onbeperkt gezag op stoffelijk en geestelijk gebied wil herstellen. Eindelijk heeft bet, op Cuba gewapender hand zijn geïag te verdedigen tegen een partij die zich vrij tracht te maken van de Spa insche oppermachten wordttot overmaat van ramp door dien opstand en zijn koloniën bijna in een buitenlandschen oorlog gewikkeld. Yan de drie weerspanninge machten waarmee de tegen woordige Spaansche regeering te worstelen heeftis zeker die der opstandelingen in Cartagena de minst gevaarlijke. Die stad zal na korter of langer tijd vallen en daarmee is deze zaak geëindigd. De vraag is alleenhoe zij zal vallen. Zal zij ons op kleiner schaal een tweede voorstelling geven van de petroleumvlammen die de sehoonste gebouwen van Parijs verwoesttenterwijl de door den hardneklfcigen weer stand getergde soldaat het bloed der opstandelingen zonder genade in stroomen doet vloeien langs de straten P Of is daar nog hoop op overgave bij verdrag F Ofschoon een onverwachte wending der zaken een minder treurigen afloop nog altijd mogelijk maaktschijnt echter die hoop steeds minder te worden. Het bombardement is begonnen hier en daar hebben de vlammen reeds de stad geteisterdtal van vrouwen en kinderen zijn op de schepen der vreemde mo gendheden in \eiligheid gebracht, maar van overgave is nog geen sprake. Gezag en gehoorzaamheidvertrouwen en toewijding ontbreken onder dergelijke omstandigheid. Men is zich bewust straf verdiend te hebben als overtreders dei- wet,. Men weet dat men geen oorlog voert, maar in opstand is tegen het algemeen gezag. Op de overgave volgt niet de eervolle krijgsgevangenschap, maar de gerechtelijke ver volging met gevangenis of ballingschap. En of daar al lijfs behoud verzekerd wordtook met behoud van het leven kan de straf zwaar genoeg zijnen is daarenboven het bericht vertrouwbaar Wie is de boodschapper, dat zijn woord onvoorwaardelijk geloof geniet Hier is geen bevelhebber die op eigen gezag en eigen verantwoordelijkheid met de tegenpartij een verdrag kau sluiten. Hier houdt een opge wonden en argwanende menigte voortdurend het oog op hem gevestigdwetende dat, hij de aanvoerder, de meest straf schuldige is en vreezende dat hij door de stad over te geven eu aar bevolking aan de regeering over te leveren zich zelvsn zal vrijkoopeu. In de ooren dier menigte klinkt de raad tot overgave als verraaden daarom wordt de stem die tot volharding aanspoort steeds vertrouwd als die van een getrouw vriend en gevolgd als die der onbaatzuchtige wijsheid. Zoo bestaat er reden te over om vreeselijke too- neelen van verwoesting en ellende te duchten vódr de laatste weerstand zal zijn overwonnen. Don Carlos Leeft volgens de laatste berichten de winter kwartieren betrokken. Dit feit alleen to"nt ons duidelijk het eigenaardig karakter van dezen burgeroorlog. De winter kwartieren betrekkeu dat was vroeger het gewone einde van den veldtocht, die in het volgend voorjaar werd hervat, en op die wijze jaren lang kon worden herhaaldzonder dat de eeue partij op de andere een beslissend voordeel had be haald. Die manier van oorlogvoeren behoort tot het verle- dene. De versnelde vervoermiddelen, de verbeterde wapenen en de veranderde t.aktiek die zoo spoedig mogelijk met ont wikkeling van alle strijdkrachten den vijand iu een grooten slag tracht te verpletteren brengen in den regel in enkele maanden of weken zelfs de zaak ten einde. In Spanje gaat het echter nog op de oude manier. De Carlisten zijn in de bergen betrekkelijk veiligen vinden daar, zoo noodigeen toevluchtsoord, waar de soldateu der regeering hen niet dan met groote moeite kunnen volgen. De troepen der republiek zijn onmachtig om den vijand te omsingelen of uit deze of gene streek voor goed te verdrijven. Beide partijen schij nen zoo ongeveer tegen elkander opgewassenen in de ver schillende ontmoetingen behaalt nu eens dezedan gene partij eenig voordeeldat echter tot geen beslissende gevol gen leidt. Zoo doende kan deze oorlog nog lang duren. De Carlistische opstand van 1833 werd eerst in 1840 voor goed bedwongen. Van de ni uwe wereldeenmaal door Spanj aarden ontdekt en voor een belangrijk deel door Spanje veroverd en in bezit genomenheeft het alleen de eilanden Cuba en Porto-Rico behouden. Reeds sinds jaren is dit bezit echter van zeer onzekeren aard. Toen nog de slavenhondende Staten in de Noord-Amerikaansche Unie den toon gavenscheen Cuba voorbestemd-,om te eeniger tijd onder de Vereenigde Staten te worden opgenomen. In 1850 landden eenige honderden vrijbuiters op het eiland en een deel der bevolking koos hunne zijde. In liet volgende jaar werd de onderneming herhaald maar zij eindigde met de gevangenneming en terechtstelling van den aanvoerder, generaal Lopez. Ook toen waren ver wikkelingen met de Unie daarvan het gevolg. De vrede bleef echter bewaard. Een herhaling van deze geschiedenis heeft dezer dagen plaats gehad. De Spaansche regeering is pp Cuba evenmin bij machte als in het moederland om den opstanddie reeds sedert jaren het land met doodslag en verwoesting vervult, te onderdrukken. Daarenboven is de toe stand uiterst zonderling. Spanje heeft de slavernij ovar geheel zijn gebied afgeschaft. Dit belet echter nietdat de partij die op Cuba aan het moederland getrouw heet te blijven uit slavenhouders bestaatterwijl de opstandelingen de sla vernij willen afschaffen, maar.... tevens afscheiding van Spanje en een eigen geheel zelfstandige regeering verlangen. Cuba moet volgens hen een onafhankelijke staat worden. Een schip onder Amerikaansclie vlagdoch zeer zeker niet met zulke onpartijdige bedoelingen als aan een onzijdige staat betamenwordt, door de partij die voorgeeft aan Spanje ge trouw te blijvenopgebrachten een aantal der opvarenden wordt zonder vorm van proces als bondgenooten van de opstandelingen doodgeschoten. Zoo handelt men niet met schepen ouder A mericaansche vlagmeent de regeering te Washington, en zoo handelt men evenmin met de bemanning van een verdacht schip. De regeering in Spanje betuigt haar leedwezen over het gebeurde en verklaart niet bij machte te zijn geweest om het te verhinderen. Maar thans eisoht de Unie uitlevering van het schip en de nog overgebleven bemanningom daarna te doen uitmaken wat het doel van den tocht is geweest en wat met schip en schipbreukelingen behoort te geschieden. De Spaansche regeering heeft vruch teloos voorgesteld het schip over te geven aan een onzijdige mogendheid en aan deze de beslissing op te dragen. Nu is het wel niet te denken, dat Spanje om deze zaak zich de Unie tot vijand zal willen makenmaar onzeker is hetof de bevelen uit Madrid op Cuba gehoorzaamd zullen worden. Wordt het schip niet uitgeleverd, dan zal de Unie hoogst waarschijnlijk zich zelve recht verschaffen en het gaan halen. Dat zij met Spanje op goeden voet wil blijven, bewijst de verwerping door het Congres van het voorstel om de partij van den opstand op Cuba, die afscheiding van Spanje en afschaffing der slavernij verlangt, als oorlogvoerende partij te erkennen. De Amerikaansehe republikeinen zijn jegens alle politieke geestverwanten steeds welwillenden Spanje is immers tegenwoordig ook een republiek! W. v. d. K. i.7; Pruisen. Den 3 is in het Huis der Afgevaardigden het indienen medegedeeld van voorstellen der heeren Reichens- perger en Mallinckrodthet eene strekkende omin het belang van den sedert 1871 gestoorden kerkelijken vrede, terug te keeren tot de wetgeving van vroegere jarenhet andere om de 4 kerkelijk-staatkundige wetten af te schaffen. Vervolgens is het vaarsteX-Bernard (insgelijks van het ultra- montaansche centrum), tot afschaffing van het dagbladzegel, met 359 tegen 6 st. aangenomen. De ministers Falk en Eulenburg behoorden tot de tegenstemmenden [de regeering had de afschaffing reeds aan de Rijks-regeering voorgesteld]. De Kölnische Zeitung is den 2onder het afdrukken, door de poiieie in beslag genomenwegens het mededeelen der pauselijke encycliek van 21 Nov_ Door het ministerie van eeredienst is een zeer uitvoerig gedenkschrift samengesteld over de versshillende wetsover tredingen van den aartsbisschop Ledochowskihetwelk als memorie van aanklacht zal worden ingediend bij het gerechts hof voor kerkelijke aangelegenheden. Ter gelegenheid van het 25jarig regeerings-jubilé van „Keizer Frans Jozef van Oostenrijk, Koning van Hongarije" heeft het 16e. sleeswijk-holsteinsche regiment huzaren den bovengemelden naam op last van Keizer IVilhelm ontvangen. Beieren. De le. Kamer Leeft den 4 het aanhangige voorstel betreffende de uitbreiding der Rijks-bevoegdheid verworpen, niettegenstaande de regeering beloofde in den Bondsraad krachtig te zullen aandringen op het behoud voor Beieren eener hoogste gerechlelijke instantie. 27 Leden van de 42 stemden er voor, en dus 1 minder dan de vereisehte 1 der aanwezigen. De legitimisten zijn zeer ontevreden over het mislukken hunner plannenvooral op de orleanisten. V Union verklaart zonder omwegen dat zij voortaan eene van het rechter cen trum en de gematigde rechterzijde zeer verschillende staat kunde zal voortaan, onder de Restauratie de staatkunde der „ultra-royalisten" genoemd. Het parijsche hof van appèl heeft den 2 den heer Bureau, den voortvluchtigen directeur der Société Industriellever oordeeld tot 5 jaren gevangenisstraf en lOjarige schorsing zijner burgerrechten. De leden van den raad van adminis tratie zijn vrijgesproken van de aanklacht van medeplichtig heid aan verduistering en verkwisting van het maatschappelijk en ander kapitaal, en alleen veroordeeld wegens overtreding der wet op de naam'.ooze vennootschappen1 tot 10000 3 ieder tot 6000, 2 ieder tot 3000 en 1 tot 500 fr. boete. De heer Chaudordy is tot gezant te Bernde heer Bar- tholay tot gezant te Washington benoemd. De heer Four- nter (vervangen gezant te Rome) is met verhooging van rang op non-activiteit geplaatst. Den 2 is don Fernando, de oudste zoon van den hertog v. Montpensier, die zijne opleiding op het door msgr. Dupan- loup bestuurde seminarie te Orleans ontving, aldaar op 1 ^ja rigen leeftijd aan het roodvonk overleden. Zijn lijk is den 5 in den vorstelijken grafkelder te Dreux bijgezet. Het getuigenverhoor in de zaak van den maarschalk Bazaine is den 1 Dec. afgeloopen. Den 3, 4, 5 en 6 heeft de genl. Pourcet in zijn requisitoir de tegen den beschuldigde gerichte drieledige aanklacht in het breede nagegaan en nadrukkelijk volgehouden, t. w. capitulatie met den vjjand en overgaaf der vesting Metz alvorens alle beschikbare middelen van defensie te hebben uit geput, capitulatie in het vlakke veld, die de nederlegging der wapenen door het leger ten gevolge had gehad, ca pitulatie zonder alles te hebben gedaan wat plicht en eer voorschreven. De regeerings-eommissaris eisoht de toepassing van art. 138, 139, 209 en 210 van het militaire wetboek, waarbij op de aan den beschuldigde te laste gelegde mis drijven de doodstraf eu die der militaire degradatie worden gesteld. Den 7 heeft de advocaat Lachaud een begin gemaakt met het voordragen der verdediging. Nadat de genl. Pourcet en de heer Lachaud den 10 hunne replieken geëindigd haddenheeft de maarschalk gezegd „Twee woorden draag ik op de borst: eer en vaderland. Ik heb 42 jaren lang mijn land gediend zonder ooit aan dit fiere devies te kort te doen. Voor Christus zweer ik, dat ik Frankrijk nooit verraden heb." In de gerechtszaal terug gekeerd heeft de president het vonnis voorgelezeninhou dende, dat de krijgsraad den maarschalk op alle punteu met algemeene stemmen schuldig verklaard en tot de straf des doods met degradatie veroordeeld heeft. Bazaine hield zich gedurende de voorlezing zeer moedig. Hij vroeg alleen ver gunning om zijn zoon gedurende 24 uren bij zich te mogen houden. Hij heeft zich niet in revisie voorzien. Al de leden van den krijgsraad hebben een verzoek om gratie onderteekend. De maarschalk-President heeft de uitgesproken straf veranderd in 20jarige gevangenschap en behoud van de gevolgen der degradatiemaar met weglating der formali teiten daarvan Nationale Vergadering. Den 4 zijn de heeren Cézanne (linkercentrum) en Facherot (linkerzijde) tot leden der com missie van dertig verkozen, waardoor het aantal anti-monar- ehalen 5 beloopt. Den heer Say was bij het voorafgaand overleg de candidatuur aangeboden, doch hij wilde haar slechts aannemen in geval de linkerzijde minstens door 7 leden ver tegenwoordigd werd, waartoe de mogelijkheid bestond indien 2 der reeds benoemde conservatieve leden bedankten. De heer Lamy heeft vervolgens, op aan de regeering zeer vijan dige wijze, zijne interpellatie toegelicht over den staat van beleg, welke nog in 39 departementen, en in 10 daarvan zon der behoorlijk afgekondigd te zijngehandhaafd wordt zonder dat er voldoende aanleiding toe is. De minister de Broglie verklaarde den staat van beleg nog aoodig, zoolang de Vergadering aan de regeering de middelen niet had verschaft om de kwalen der maatschappij te bestrijdenzoodra eene regelmatige wetgeving tot stand gekomen waskon tot de opheffing worden overgegaan. De maatregelen ter beteuge ling der pers zouden uitgaan van het vaste voornemen om de rechten eener vrije discussie te eerbiedigen, maar de on gezonde geschriften te treffen. Geen enkel blad was ter verdediging van het ministerie gestraft. De Kamer heeft na een zeer hartstochtelijk debat, met goedkeuring der regee ring, met 386 tegen 260 st., besloten tot de orde van den dag over te gaan. De commissie van dertig heeft tot haren voorzitter ver kozen den heer Batbie (met 22 van de 30 st.), totvice-pre- sidenten de heeren de Talhouèt en Kerdrel, tot secretarissen de heeren de Cézanne en Tallon. De minister voor onderwijs en fraaie kunsten heeft eredieten aangevraagd van 300000 fr. voor den aankoop van nieuwe deeoratiën en costumes voor de verbrande opera en van 600.000 Ir. voor de hervatting barer voorstellingen voor Staatsreke ning. Na aftrek der te ontvangen assurantie-penningen zal de subsidie van den Staat zich tot 150,000 fr. bephlen. Den 5 heeft de minister üepeyre, in antwoord op eene vraag van den heer Lockroy over de wettigheid van den staat van beleg in het dept. der Monden van de Rhone, verklaard, dat die wettigheid boven allen twijfel is, dewijl de Vergadering, onder het vorig gouvernement, een voorstel tot opheffing er van heeft geweigerd. Het voorstel van den heer Schoelcher c.s. tot opheffing van den staat van beleg in de departementen der Seine en Seine-en-Oise werdovereenkomstig de con clusie der commissie, met 378 tegen 207 st. verworpen. Den 6 is te Londen eene overeenkomst geteekend met de firma Matheson Sf Cie., wat betreft de betaling der spaansche coupons die met Juli vervallen zijn. De bemanning der Loch-Earn, die met de Ville du Havre in aanvaring is geweestis den 6 door de British Queen te Plymouth aangebracht. De Loch-Earn, die niet meer in staat was te zeilen, is, nadat zij de geredde drenkelingen aan het americaansche schip Trimountain had overgegevendoor een hevigen storm geteisterd en in zinkenden toestand geraakt zoodat het stoomschiptoen de bemanning door de British Queen gered werd, nog maar weinige uren kon drijven. De Porte heeft hare gezanten bij de vreemde mogendheden, in het belang van derdener opmerkzaam op gemaaktdat hare suzereiniteitsrechten worden geschonden, wanneer, zoo als in den laatsten tijd herhaaldelijk is geschieddoor de Donau-Vorstendommen met vreemde mogendheden tractaten worden gesloten. De roumanisohe regeering heeft daarop aan de groote mogendheden eene nota gezonden, ten betooge, dat het tractaat van Parijs haar recht om tractaten te sluiten bevestigd heeftzijnde zij besloten om de door de mogend' heden gewaarborgde autonomie des lands te doen eerbiedigen- De roumanisohe Kamer heeft een adres aangenomen, waarin de verwachting wordt uitgesprokendat de regeering nog menige overeenkomst met buitenlandsche mogendheden zal sluiten. Het rapport der budjet-eommissie wijst een tekort aan van miljoen p.st., dat tot 4| miljoen teruggebracht kan worden door middel van zekere bezuinigingen. Tot dekking van het tekort worden de volgende belastingen voorgesteld: op de eigendommen in Konstantinopel 650,000, op de land bouwproducten verhooging 1-| miljoen; tabaks-regie 1 miljoen; zegel 200,000 enz. Op grond van die cijfers verzekert de oommissie, dat voor het volgende jaar geene leening noodig zal zijn. De Nationale Raad heeft den 28, na eene discussie van 3 dagen, de belangrijke artikelen 48 eu 49 der nieuwe Bonds- constitntie aangenomen. Zij erkennen de onschendbaarheid der vrijheid van godsdienst en gewetenen van godsdienstoefe ning binnen de perken van zedelijkheid en goede orde; ver klaren de pauselijke rechtsmacht in Zwitserland voor afgeschaft; verbieden de orde der jezuietenhet oprichten van nieuwe, het wederoprichten van opgehevenen het opnemen van nieuwe leden in de bestaande kloosters of geestelijken orden, en dragen de inrichting en het bijhouden van den burgerlijken stand het toezicht op het begraven van lijken enz. aan de wereldlijke overheid op. Den 27 heeft de Groote Raad van het kanton St. Gallen, met 84 tegen 52 st., eene wet aangenomen, inhoudende, dat geestelijken ter zake van verstoring van den confessioneelen vrede strafbaar zijn met geldboeten tot 1000 frs. toe, bene vens met gevangenisstraf, en schorsing in, of ontzetting van hun ambt. De viering van het 25jarig regeeringsj ubilé des Keizers (2 Dpc.) is den 28 reeds te Pesth begonnen en den vol genden dag voortgezetmet plechtstatige receptiën van de- pntatiën der béide lluizen en van den croatischen Landdag, de hoofd- en stafofficieren der honvedshet ministeriehet

Alkmaarsche Courant | 1873 | | pagina 1