&ta&9-2Jïicuw>9. ""'l "èr" iilackI- est ücuröbcriclif cu. i - lande 2,193,281 protestanten, 1,313,084 r. catholieken, 68003 israëlieten en 5161 van overige gezindheden. Feesten. B. en W. van Amsterdam hebben den Koning uitgenoodigd om de hoofdstad den 12 Mei met zijne te genwoordigheid te vereeren. Paleis te Amsterdam. Ben adres tot ondersteuning van den geuiten wenseh, dat er pogingen zullen worden aan gewend o;n het paleis weder tot stadshuis te mogen beste.n- men, is den 8 voorzien van 1746 handteekeningen aan den gemeenteraad verzonden. Bouwwerken. De gemeenteraad van Amsterdam heeft op het voorstel van B. en W. besloten om het voormalig waaggebouw op de Botermarkt voor afbraak te verkoopen. Den 5 is de nieuwe IJ selbrug te Kampen voor het algemeen verkeer opengesteld. De prachtig gebouwde inrichtiug voor veestalling en vee verzending op het stationsterrein te Zwolle is den 8 geopend. De gemeenteraad van 's Gravenhage heeft besloten aan de heeren Maas en Kool, concessionarissen voor den aanleg eener haven ten zuiden van Scheveningen, eene subsidie van f 750,000 voor dat werk toetestaan. Straatverlichting. Te Zuidscharwoude en Oudcarspcl worden pogingen aangewend tot verlichting van die dorpen met petroleum-lantarens. Te Noordscharwoude heeft de ge meenteraad een voorstel van gelijke strekkingdat door een 60tal ingezetenen ondersteund werd, verworpen. Standbeeld van Thorbecke. De gemeenteraad van den Haag heeft den 6, na verwerping, met 20 tegen 13 st. van een voorstel, waarbij de wenschelijkheid werd uitgesproken om het standbeeld niet in de residentie te plaatsenmet 17 tegen 16 st. besloten om de Plaats als terrein voor de op richting aan te wijzen. Gieten. Mei. A. C. Hroen heeft vermaakt aan de herv. diaconie te Amsterdam eene inschrijving van f 100000, aan het herv. diaconiehuis aldaar eene van f 20000aan de lierv. diaconiescholen eene van f 10000 en aan de stads-ar- menscholen mede eene van 10000, alles 2) p. ets. N. S.; mevr. de wed. F. v. d. Oudermeulen-Dedel aan genoemde diaconie een legaat van 20000. Wijlen de heer A. Vos v. Uagestein heeft aan de herv. diaconie te Dordrecht 4000 en aan het oude mannen- en vrouwen-bestedelingenhuis aldaar 1000 gelegateerd, alles vrij van rechten. Geschenken. De hoofdcommissie voor het geschenk, door de provincie Zeeland den 12 Mei den Koning aantebieden heeft aan bijdragen ruim 10000 ontvangen. De Vereeniging van officieren der schutterijen heeft eene circulaire aan de commandanten der d. d. en rustende schut terijen uitgevaardigd inschrijvingen verzoekende om- den Koning een zelfstandig huldeblijk uit naam der officieren aan te bieden. Te Utrecht heeft men voor het huldeblijk aan Z. M. niet alleen inschrijvingen geopendmaar ook langs de huizen gecollecteerd welke collecte ongeveer 1000 heeft op gebracht. De leidsche studenten hebben eene aanzienlijke som bijeengebracht om den heer Loyson (pater Hyacinths) in de gelegenheid te stellen, gebruik te maken van hunne uitnoo- diging om eenige voordrachten hier te lande te houden. Rampen. Den 2 is eene 82jarige vrouw te 's Graven hage die zich alleen tehuis bevondwaarschijnlijk door het vlam vatten barer kleederen door het vuur eetter stoof, ver brand; hare huisgenooten vonden later haar gedeeltelijk ver koold lijk. Cholera. In de week van 28 Dec. tot 3 Jan. zijn aan de ziekte slechts 2 personente Rotterdamoverleden. Den 6 is te Utrecht een geval van aziatische cholera in de Kroezeluan doodelijk verloopen nadat 5 dagen te voren aldaar een man door cholerine was aangetast. Ten bewijze, hoe voorzichtig men thans moet wezen bij het halen van drinkwater, diene het feit, dat hel. carbolzuur, waarmede het privaat van den aan cholerine lijdende gedesinfecteerd werd, te ruiken en te proeven is in het water uit de pomp die eenige ellen van dat privaat verwijderd is. De bewoners van die huizen drinken dus stellig eeu aftreksel van faecale stoffen. Misdrijven. De boterkoopman Roggen te Maastricht heeft den 3 zijne zwangere vrouw in een twist met 2 messteken gedood. Hij leefde sedert geruimen tijd met. haar onmin en mishandelde haar somtijdsten gevolge waarvan hij reeds gevangenisstraf had ondergaan. De misdadiger is eerst ge vlucht, maar 's nachts in zijne woning teruggekeerd entoen door de polieie gevat. De verslagcne laat 4 kinderen achter, waarvan één doofstom. Rechtszaken. De Hooge Raad heeft den 2 in revisie de vordering tot schadevergoeding toegewezendoor de wed. Goedhart te Amsterdam tegen den Staat ingesteld, we gens den dood van haren echtgenootveroorzaakt door het ontijdig springen van een torpedo. Aan de kinderen is tot hunne meerderjarigheid eene uitkeering ten laste van het Rijk toegekend. Overleden den 31, te Vcnlo, mr. P. L. de Lom de Berg oud lid der 2®. Kamer, oud 69 jaren. Den 3 Jan. te Utrecht, If'C. P. bn. v Reede v. Oudtshoorn, hoofdingenieur van den waterstaat, sedert, jaren ingenieur directeur van de Ned. Rijnspoorweg-maatschappij. Te 's Gravenhagede houtgraveur W. H. Stamoud 42 jaren; den 8, aldaar, aan longtering, de jeugdige violist J. de Graan, slechts 21 jaren oud. Staats-loterij. Trekking der 5». klasse, 2®. week. No. 9891 5009, No. 1411, 3146, 3267, 3689, 5305,6174,9586 en 11551 1000. Kolonicn. Ter tuchtiging van Pedir hebben onze troepen "i het fort van Pedir aangevallen en met den kampong in brand gestoken. Eene landing met mariniers en matrozen op 31 Dec. leverde geen resultaat op. Ons verliek bedroeg 2 dooden en 90 gewonden. Den 1 Jan. is het, eskader naar Atchin teruggekeerd. De radjah Gighen heeft aangeboden om zijn land onder het nederlandsch opperbestuur te stellen en om in den kraton eene poging tot bemiddeling te doenvree- zeude dat de oorlog het geheele land te gronde zou richten. Het belegeringspark is aan wal gebracht en kort daarop de paralel geopend; de batterij is op 5U0 ellen van den kraton en op 375 ellen van de missigit opgeworpen. De kapitein der genie Nolthenius is aan de cholera overleden. en vestiging in de gemeente met. 594 mannen en 600 vrouwen, en verminderd door overlijden en vertrek uit de gemeente met 579 mannen en 560 vrouwen, zoodat zij op 31 Decem ber 1873 bedroeg 5619 mannen en 6U79 vrouwen, totaal 11698 personen. Het getal huwelijken bedroeg 91 tusschen jongmans en jongedochters, 4 tusschen jongmans en weduwen, 14 tusschen weduwnaars en jongedochtersen 11 tusschen weduwnaars en weduwen, totaal 120. Eén vonnis tot ontbinding van een huwelijk, na scheiding van tafel en bed, werd ingeschreven. Br werden geboren 1 op 26. Er stierven 1 op 34. De geboorte bedroeg bijna 4 percent, de sterfte bijna 3 percent. De sterfte bleef 81 beneden het gemiddelde cijfer (1 per dag op 10000 zielen). De geboorte kwam daarmede overeen. In de vergadering van Plicht en Recht, op 1.1. W oens dag is breedvoerig gehandeld over het bederf van den bo dem en het drinkwater door verkeerde verzameling van fae- caliën, en over de middelen om die verzameling zonder na deel voor de gezondheid te doen plaats hebben. Daar waar liet Liernnr-stelsel wegens zijne kostbaarheid of andere oe- zwaren niet kan toegepast worden werd vooral aanbevolen het te Delft ingevoerde tonnensysteem. Uit het verslag der commissie voor de stadsreiniging aldaar over 1872 werden verschillende bijzonderheden medegedeeldwaaruit bleek dat genoemd stelsel in het eerste jaar na zijne invoering reeds geldelijke overwinst verschafte, dat de vergaarde of ge vormde mestcompost en bagger gereeden aftrek vonden, en dat zeer vele ingezetenen hunne kuilen of riolen vervingen door de van gemeentewege verstrekte tonnen. Het loozen van privaten in kuilen en riolen dient n.l. geheel gestaakt te worden zullen onze bodem en ons drinkwater weder in goeden toestand geraken en de voor den landbouw zoo noo- dige meststoffen niet langer aan hare nuttige bestemming ont trokken worden. Aan eene exploitatie van dergelijk stelsel door onze gemeente vielbij het bestaan eener pachtover eenkomst, vooralsnog niet, te denken; maar het niet meer bezigen van kuilen en riolen was eeue zaak van ieders i er- kiezing van welbegrepen eigen- en algemeen belang. De voorzitter der gezondheidscommissie alhier deelde mededat het stelsel van Delft de aandacht dier commissie getrokken en zij een ton van daar ontboden haden bedacht was om de invoering van het stelsel in gestichtenin de eerste plaats in het verbeterhuis, en by particulieren te bevorderen. Wat de noodzakelijkheid eener verandering betreftdeelde dezelfde mededat het drinkwater hier over het algemeen slecht en zelfs dat, van de zoo geroemde pomp in het stads huis bijna onvoldoende is. Zoowel deze als andere sprekers gaven taUvah voorbeelden van het nauw verband tusschen door faecaliën bedorven grond en water en besmettelijke ziekten als typhus en cholera en meenden dat het volk meer en meer overtuigd moest worden van het gevaarlijke der tot nu gevolgde handelwijze. Van meer dan eene zijde werd geklaagd over de vervuiling der gemeentewateren, ook door het menigvuldig daarin werpen van andere stoffen dan fae caliënover het. werpen van vuil en keukenafval op den publiekeu weg, inzonderheid op de Laat, en over den mor- sigen toestand van vele goten alles blijken van onzindelijk heid en van gemis aan besef van het daardoor veroorzaakte kwaad. Voortdurend toezicht op een en ander werd zeer noodig geacht. Wat de vervulling der vacatures in den ge meenteraad betreftwerden meerdere personen genoemd aanbevolen en besprokenmen vond het echter goed, eerst in eene volgende vergadering tot het verkiezen van caidi- daten over te gaan. -De opvoering van de u De markiezin de Senaeterre» door de t.ooneelisten van den kon. schouwburg te 's Gravenhage den 16 in Diligentia, heeft maar matig voldaan. Eeue door haren echtgenoot vertalen vrouw, die zich bij een der grootste coquettes van haren tijd vervoegt om van haar le leeren hoe zij de mannen aan zich weet te kluisteren en al spoedig hare leermeesteres overtreffendeop deze haren echtgenoot herovert, staat te ver van onze zeden om onze sympathie te verwerven, hoe goed zij ook door mw. Picéni werd voorge steld. Minder in staat was raw. Valois om ons de eenmaal zoo vereerde Marion üelorme, of de heer Spoor om ons Cinq- Mars voor den geest te roepen. Het blijspel «Hij is niet jaloerschvoldeed daarentegen algemeen en werd door niw. Picéni en de heeren Haspels en Rosier 'Faassen levendig en flink ten tooneele gebracht. in Perceel 1 In 1873 zijn alhier geboren 234 jongens en 217 meisjes, te zamen 451 kinderen, waarvan 9 jongens en 4 meisjes buiten huwelijk 3 jongens en 1 meisje werden elders ge boren uit alhier woonachtige ouders, terwijl 5 jongens en 3 meisjes alhier werden geboren uit ouders elders woonachtig. Als levenloos werden aangegeven 9 jongens en 12 meisjes, waaronder 1 jongen en 1 meisje buiten huwelijk. 6 Paar tweelingen werden geboren. Overleden zijn 109 ongehuwde mannen, 96 ongehuwde vrouwen, 48 gehuwde mannen, 45 gehuwde vrouwen, 15 weduwnaars en 33 weduwen te zamen 172 mannen en 174 vrouwen totaal 346 personenwaaronder zijn begrepen 9 mannen en 2 vrouwen elders woonachtig, terwijl 6 mannen en 2 vrouwen elders overleden die hier woonplaats hadden. Dc bevolking, die op 31 Dec. 1872 5604 mannen en 6039 vrouwen bedroeg, werd in 1873 vermeerderd door geboorten GEMEENTERAAD. Zitting van 7 Januarij 1874. No. 1. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heeren Conijn, van der Drift en Cohen Stuart. 2 vacaturen. De vergadering door den Voorzitter geopend zijnde, worden 1De notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. 2. Deelt de Voorzitter mede, dat bij de op 6 Jan. 1874 gehoudene aanbesteding van de uitvoering der gemeentewerken 1874. Het onderhouden van alle gemeentegebouwen, scholen bruggenriolen en verdere gemeente werken benevens eenige vernieuwingen aan die gebouwen aangenomen is door C. Grooteqoed voorf 3413, 2. Het vernieuwen der straten is niet gegund. 3. Het doen van eenige veihieuwingen aan de bruggen door F. Vester en J. de Graaf, vcor7150, 4. Het leveren en vervoeren van de be- noodigde materialen voor de buiten wegen en voetpaden door J. Oldenburg voor6650, - 5. Het opverwen van eenige gebouwen en werken door JMetz voor u 114, 6. Het, vernieuwen van den wal muur langs het Luttik-Oudorp, Z.z. tusschen de Rootorensbrug en de brug bij de St. Annastraat dcor C. Grootegoed voor 3773,— Te zamen. f 21130, f 3307,beneden de raming. Voor kennisgeving aangenomen. Zijn medegedeeld de sedert de vorige vergadering ingeko men stukken. Van Gedeputeerde Staten. 3. Brief ten geleide van de goedgekeurde verordening tot heffing van regten voor het gebruik van gemeentewerken en van die tot heffing van 50 opcenten op de hooldsom der personele belasting. 4. Brief ten geleide der goedgekeurde gemeente-begrooting voor 1874, met eene nota van opmerkingen. 5. Brief van den heer Officier van Justitie bij de Arr. Regtbaukhoudende mededeelingdat de heer Procureur- Generaal fungerend Directeur der Rijks-politie in Noord- Holland magtiging heeft, verleend tot aanname der som van 100,door den Raad uit de gemeentekas beschik- j baar gesteld ten behoeve van de op 8 October 11. dienst gedaan hebbende Rijks-veldwachtersonder dankbetuiging namens die manschappen voor dat besluit. 6. Brief van den geraeentearchitect, waarbij hij den Raad j. zijnen dank betuigt voor het te zijnen aanzien genomen be- 1 sluit in de vergadering van 17 December 1.1., ter belooning zijner buitengewone werkzaamheden bij de feestviering. 7. Kennisgeving van den heer F. ff. A. Brom dat hij, ofschoon erkentelijk voor de vereerende onderscheiding, om overwegende redenen besloten heeft, de benoeming lot, Com missaris der stads-apotheek niet aanlenemen. 8. Berigt van den heer JPost, dat hij aanneemt de be noeming tot lid van het burgerlijk armbestuur. 9. Berigt van den heer Mr. A. H. de Lange, dat kij aan neemt de benoeming tot, Curator der Latijnsche School. 10. Berigt van den heer Mr. C. R. H. van Lelijveld, dat, hij aanneemt de benoeming tot commissaris der stads bank van leening. 11. Berigt van dienzelfden heer, dat hij aanneemt, de be noeming tot lid der commissie van toezigt op het Middelbaar Onderwijs. Nos. 3 tot en met, 11 voor kennisgeving aangenomen. 12. Verzoek van IV. Schut, hulponderwijzer aan de open bare armenschool, vroeger hoofdonderwijzer nan de openbare school aan den Omval, om verhooging zijner jaarwedde, daar hij volstrekt geen voordeel heeft genoten van de onlangs aangenomen verhooging van jaarwedden van de hulponder wijzers. Gesteld in handen van Burg. en Weth. om berigt en raad Van Burgemeester en ff ethouders. Verzoek van H. de Rover, G. Hendriks, JB. Reekers Gl. Koot, E. van Reijen, allen strekkende om benoemd te worden tot Waagmeester. 14. 15. h a J. B. Reekers Cz„ 16. 17. Nos. 13 tot en met 17 gesteld in banden van Burg. en Weth., om bij het opmaken eener aanbeveling daarop zoo veel regard te slaan, als zij zullen vermeenen te behooren. 18. Brief ten geleide van bet op 6 Jan. 1874 opgemaakte proces-verbaal der verificatie van de kas en boeken des ge meente-ontvangers. Voor kennisgeving aangenomen. Zijn in behandeling geuomeu de ter lezing gelegen heb bende stukken. Van Burgemeester en Wethouders. 19. Voorstel om Commissarissen der stads-apotheek te mag'tigen overeenkomstig hun verzoek tot het oproepen van sollicitanten naar de tietrekking van bediende in de stads apotheek op 500,jaarwedde, daar op eene oproeping op f 400,jaarwedde zich geene geschikle sollicitanten hebben aangemeld, met rapport der commissie van financiën, strek kende om zich met dat voorstel le vereenigen. Zonder beraadslaging aangenomen. 20. Rapport op het verzoek van J. Basstra, steenhouwer, om vergunning tot het gebruik van 8 centiaren gemeente grond, gelegen voor zijne werkplaats aan de Laat tegenover de Kapclkerk tot ligplaats van gezaagde steeneu. De con clusie strekt om afwijzend op dit verzoek te beschikken, Zooals reeds op een verzoek van A. JE'de, om winkelgoe deren te mogen uitstallen op den openbaren weg aan de Laat, is opgemerkt, zijn Burg. en Weth. geene voorstanders van het stelsel om de openbare straten zooveel mogelijk te laten gebruiken tot bewaarplaats van voorwerpen, welke eigenlijk in pakhuizen of op eigen terrein moeten worden geborgen Zij meenen dat het strekt èn in liet belang der openbare veiligheid en reinheid, èn tot behoud der openbare straten, wanneer het verleenen van vergunning tot het gebruiken van gemeentegrond zooveel mogelijk wordt, bejierkt en alleen wordt, toegestaan in zeer buitengewone gevallen. Het verzoek van den adressant kan onder laatstgenoemde rubriek niet gerangschikt worden. Aangenomen. De Voorzitter zegt aan de heeren T. L. Koorn en Bruinvis de Lange toe, de politie te zullen opdra gen te letten op het gebruik van gemeentegronddat hier en daar gemaakt wordtzonder dat daartoe vergunning is verleend. 21. Rapport op het verzoek van bewoners der gedempte Nieuwesloot, tusschen de Hoogstraat en Krebbesteegom plaatsing eener pomp op dat gedeelteten einde hen te voorzien van, het, hun thans ontbrekende water voor het schoonmaken der straten enz. Burg. en Weth. deelen mede, dat zij in het belang der veiligheid besloten hebben tot bet sluiten der brandputtenwaaruit het, water vroeger door hen tot dat doel gebezigd werd. Zij bleven dan toch zeer dikwerf open staanwaardoor gemakkelijk ongelukken met kinderen konden gebeuren die uit de Doelenstraat, in grooten getale langs de gedempte Nieuwesloot gaan. Hier uit ontstaat echter ongerief voor de bewoners dier strsat, waaraan te geinoet kan worden gekomeu door plaatsing van pompen, zooals op de Laat, heeft plaats gehad. Eene pomp met toebehooren kost ongeveer 550,de plaatsing van ééne pomp is evenwel onvoldoendedaar voor de bewoners der andere gedeelten van de gedempte Nieuwesloot ook op die gedeelten pompen moeten worden geplaatst. Op de ge- meentebegrooting voor 1874 is daarvoor geen geld beschik baar; het, maken van alle pompen wordt echter een vrij be langrijke uitgave, zoodat, liet wenschelijk is de uitvoering over eenige jaren te verdeelén. Het voorstel strekt om jaarlijks, aantevangen in 1375. op de gemeentebegrooting liet maken van ééne pomp uittetrekken en hiervan kennis te geven aan de adressanten als beschikking op hun verzoek. Met algemeene stemmen wordt besloten de beslissing aan- tehouden in afwachting van den uitslag van een int.estellen onderzoek naar een door den heer Bruinvis de Lange aange geven denkbeeld, om ter besparing van kosten kleine pompen t,e plaatsen en wel tegen de woningen, daar anders in 1880 eerst alle pompen geplaatst zjjn. 22. Brief, waarbij ter vaststelling wordt aangeboden eene verordening op de heffing van to'gelden op den weg van Alkmaar naar Egmond aan den Hoef mei eene verordening op de invordering en eene memorie van toelichting, ten be- tooge, dat, de heffing verre beneden het bedrag blijft,, dat de gemeente volgens art 2o4 der gemeentewet mogt, heffen dat voorstel geschiedt naar aanleiding van een verzoek van den heer Commissaris des Konings, om gevolg te geven aan art. 6 der concessie, aan de gemeente Alkmaar bij Kon. besluit, van 18 Julij 1845 verleend, waarbij bepaald is, dat het toltarief moest worden herzien, zoodra de voor het leggen van dien weg gesloten geldleening was afgelost. Die aflossing had in 1863 plaats, terwijl de herziening tot heden niet ge schied was. Op die herziening bleef de Commissaris des Konings aandringenook nadat was medegedeeld dat j in 1845 de meening bestaan had dat na de aflossing dier leening het tarief verminderd zou kunnen worden, welke mee- ning door de uitkomst niet bevestigd was. Over de laatste 10 jaren gerekend, was het gemiddeld cijfer der ontvangsten I 822,585 en dat der uitgaven/1421,76, zoodat de gemeente j! Alkmaar jaarlijks heeft, bijgepast 674,17®. De aangeboden verordeningen worden vastgesteld. 23. Is in behandeling genomen de in de vorige vergadering aangeboden verordening op herbergen en logementen. Over de algemeene strekking der verordening werden eenige aangevoerd, dat overal eene dergelijke verordening bestond; dat volgens artikel 135 der gemeentewet de Raad allezins bevoegd was daartoe overtegaan en dat, al mogt men bet kwaad niet geheel kunnen bestrijden, doordat, in woonhuizen geen toezigt, kan worden uitgeoefend, men het kwaad toch moet keeren zooveel als mogelijk is. Nadat de algemeene strekking mei 6 tegen 4 stemmen van de heeren J. C. koorn. Helling, Bruinvis de Lange en Ver- schuir was aangenomen, wordt tot de artikelsgewijze behan deling overgegaan, waarbij alle artikelen onveranderd aange nomen worden, uitgezonderd artikel 2. Op dat artikel, bepalende dat de tapperijen des nachts met het slaan der klok van 12 uren gesloten moeten worden, werd door den lieer Vonk, on dersteund door de heeren Verschuir en Bruinvis de Lange een amendement, voorgedragen, strekkende om die sluiting op elf uren te bepalen. Over dat amendement staakten de stemmen. De 5 tegenstemmers waren de heeren Helling, T. L. Koorn, J. C. Koorn, van Leeuwen en de Voorzitter. De beslissing over dat, amendement is tot, eene volgende verga dering uitgesteld, waarna de gebeele verordening in stemming zal worden gebragt. 24. Is overgegaan tot liet benoemen van een Regent van bet Burgerweeshuis in plaats van den beer Mr. IVvan der Kaay, waarvoor aanbevolen zijn de heeren Mr. A. P. de Lange, ff. F. G. L. Gouwe, Mr. C. R. H. van Ijelijveld en J. van der Sluijs Veer. Eerste stemmingde heeren Gouwe en van Leligveld ieder 4 en de heer de Tjanye 2 stemmen tweede vrije stemming de heer Gouwe 5., de heer van Lelijveld 4 stemmen en de heer de Lange 1 stem. Bij de herstemming tusschen de 2 eerstgenoemde heeren bekomt ieder 5 stemmenwaarna bij loting de heer van Lelijveld verkozen wordt. 25. Gaat de vergadering over in eene zitting met gesloten deuren na heropeninc waarvan 26. Wordt overgegaan 1ot het benoemen van eea Commis saris der stads-apotheek, ten gevolge van het bedanken van den heer F. ffA. Brom, waarvoor aanbevolen zijn de heeren C. J. Peereboom. !V. J, Bakker en H. J. Ansingh Bz. Eerste stemmingieder aanbevolene 3 stemmen en één blanco billet. Tweede vrije stemming de heer Bakker 3, de heer An singh 3 en de heer Peereboom 2 stemmenalsmede één blanco billet; bij de daarop gevolgde herstemming tusschen de hee ren Bakker en Ansingh wordt, eerstgenoemde benoemd met 6 tegen 4 stemmen op laatstgenoemde uitgebragt. 27. Daar geen der leden iets in het, midden had te brengen, wordt de vergadering gesloten. B U R G E R L IJ K E STAND. GETROUWD. 4 Jan. Jacob Sonnevelt en Sijtje Elisabeth Nulken. GEBOREN. 2 J an. Catharina, D. van Arie Vasbiuder en Catharina Vissers. 4 n Barend. Z. van Jacob Eliasar Vet en Marianne de Vries. 6 Theodoras Lourentius FranciscusZ. van Adolf Ri- pardus Mulder en Maria Gesina Schermer. Eli sabethD. van Barend Walig en Mietje Spier. 7 Theodorus Johan, Z van Willem Klaver en Aaltje Schipper. Petrus Gode/ridusZ. van Martinus Janse en Jobann Margaretha Geurts. OVERLEDEN. 2 Jan. Anna Sophia, D. van Johannes Theodorus van den Idscit en Maria Dingerdis2 j. Hendrik, Z. van Arend Meiboom en Anna Gortworst, 8 w. Afra Margaretha Catharina, D. van Adolf Rigardus Mulder en Maria Gesina Schermer, 2 j. en ruim 11 m. GerritjcZaudnoordijk,ec\xtgen.va.\\ Jan den Hartog, 37 j. fVillem, Z. van Willem Dumans en Willemina Son- neveld 11 j Johanna Cornelia Debora, D. van Johannes Haakman en Sophia Antonia Bergen, ruim 8 m. 3 VEILING VAN VASTE GOEDEREN. 7 Januari. Door den Notaris H. J. de. LANGE. 1. Huis, aan het Kanaal, bij de Vlotbrug, C 367. Str. Jüoodeman f 1000, 2. Dito, Westzijde Brillesteeg, A 367. Str. J. 11 de Boer. 405, 3. Pakhuis, aldaar, 369. Str. IJ. A. v. Daalhof 805, (Afslag 14 Januari.) Alkmaar 5 Jan. Aangevoerd 5 Koeien f 255 a 300, 35 vette Kalveren f 42 a 110, 4 nucht. dito 10 a 14, 165 Scha; en f 29 a 38, 109 vette Varkens 44 a 61 ets. per kilogram. 10 Jan. Aangevoerd 5 Paarden 55 a 90, 20 nucht. Kalveren f 5 a 17 190 Schapen f 21 a 48 8 Geiten 3 a 9, 61 magere Vak ens f 16 a 23 180 Biggen 5 a 8, Boter per kop t 0,77) a 0,87). Edam 8 Jan. 144 Stukken Boter 1.30 a 1.40 per P., Kippeneieren 4 a 5.50 per 100 stuks. Haarlem 3 Jan. Roode Tarwe 11.25 a 13, Witte dito f 9,25 a 12,75, Rogge f 9,40 a 9.50, Gerst 6.10 a 8 50 Haver 3.50 a 5, Paardenboonen 7.15 a 7.80, Duiven dit.o 7,50 a 8. Hoorn 8 Jan. Geen kaas aangevoerd. 10 Jan. Aangevoerd II heet. Tarwe f 11,50, 20 heet. Gerst f 7,75, 56 heet. Haver 6, 39 heet. Boonen, bruine 12 witte 12, paarden f 8,7.5 duiven 8,50, 22 heet. Erwten, grauwe f 15, vale 12, groene 13, witte groote 10,50, op monster verkocht: Mosterdzaad 18,50, Kar- weizaad f i 0,50, 2(1 Paarden 80 a 160, 15 Kalveren f 6 n 20 30 1 Schapen f 25 a 37 20 Varkens 10 17 4 Zeugen 30 a 50 275 Biggen 4 a 8, 2000 l oppen Boter 1,25 a 1,40 per kilogr., 3000 Kipeieren f 4 a 4,50 per 100, 500 Eenden f 0,70 a 0,90. Purr,terende (1 Jan. Aangevoerd Boter f 1,30 a 1,40, 16 Paarden. 60 vette Kalveren 1 0,70 a 1 per kilogr., 50 nucht. dito 10 a 20, 56 vette Varkens 0,48 a 0,60 per kilogr., 5 magere dito 12 a 16, .187 Biggen 4 a 6,1188 Schapeu en Lammeren, Kippeneieren 5,50. Behagen 8 Jan. Aangevoerd 5 Paarden f 30 a 120, 10 l Geldekoeien 230 a 270, 4 nucht. Kalveren t 7 a 17 i 368 magere Schapen f 24 a 29, vet.le dito 32 a 36, Over- houders 22 a 2 Bokken en Geiten 1 a 520 magere Varkens f 9 a 14, 7 Biggen f 5 a 7, Konijnen 25 a 60, Kippen 50 a 150, Eenden 60 a 80 ets., 7 Ganzeneieren discussion gevoerd, daar sommige leden geen groot nut zagen 3, Boter f 1,2 i per kilogr., 2000 Kippeneiereu f 4 a 4.50 in hel tot stand komen eener dergelijke verordening en ook i per iOO stuks. het gevoelen voorgestaan werd, dat het niet op den weg van j Schiedam 8 Jan. Moutwijn f 14,25. Jenever f 19,75. den Raad lag, door het maken eener verordening teg'enle- f.onden 5 Jan. Aangevoerd 3800 Runderen 6.6., 16000 gaan het misbruik van drank in herbergen, tapperijen enz. Schapen en Lammeren 7.2., 100 Kalveren 6.8.100 Varkens 5. maar meer de pligt van ieder burger was, om dat kwaad 8 Jan. Aangevoerd 1100 Runderen 6.6.. 5000 Schapen zooveel mogelijk te bestrijden. Tegen die bedenkingen werd en Lammeren 7:1., 200 Kalveren 6.8., 100 Varkens 5,

Alkmaarsche Courant | 1874 | | pagina 2