Bijblad van de Alkmaarscbe Courant van Zondag io Februari 1874L 1874. I. Duitschland. Belgie. Frank r ||k. Belgie. Frankrijk. .1. M I:;2iI£.,Vixir;Kii' 1 JJSSBBlac ESUBt i. A ^ATZluiS^UlliéitSWi M§iltW«htio*,9KCHr^. 2®S?I irWlnl»*"' De Rijksdag is den 5 door prins Bismarck geopend. In de troonrede werd gewezen op de tegenwoordigheid der vertegen woordigers van door vroegere oorlogen aan het Rijk ontrukte, maar bij het vredesverdrag van Frankfort herwonnen landen; en hét vertrouwen uitgesproken op het bewaard blijven van den vrede, wijl de betrekkingen met het buitenland grond geven tot de overtuiging, dat alle regeeringen besloten zijn. de weldaden des vredes te bewaren en zich door geen partijstrevende verstoring van den vrede ten doel hebbende, van dat besluit zullen laten afleiden. Als intedienen wetsontwerpen werden aangekondigd, dat tot vaste regeling van Duitschlands strijd kracht en strijdvaardigheiddat aangaande de invalieden. de kri)gidienstde drukpershet strandwezenhet beheer der Rijks-inkomsten en uitgavenen de beslechting van geschil len tusschen arbeiders en werkgevers. Bij de ingediende legerwet wordt o.a. voorgesteld, het in de Rijks-constitutie tot 31 Dec. 1871 bepaalde en sedert jaarlijks behouden cijfer voor de sterkte van het leger in vredestijd 1 p. c. der bevolking volgens de telling van 1867 te laten voortduren „tot aan de vaststelling eener andere wettelijke bepaling." Genoemd cijfer bedraagt 401,659 man. In Frankrijk, dat bijna 4 miljoen inwoners minder telt. is het 454,738. De meerderheid van den Rijksdag telt 261 leden, waarvan 144 nationaal-liberalen, de oppositie 136, waarvan 108 ultra- montanen en 28 polenwelfen en sociaal-democraten. Den 9 is de heer o. Forckenbeck met. algemeene stemmen tegen 30 in blanco tot voorzitter van den Rijksdag verkozen (de vorige voorzitter d'. Simson is door ongesteldheid ver hinderd aan de vergadering deel te nemen). Eerste en t weede ondervoorzitters werden prins Rohenlohe en dr. Rdnelzijnde op de candidaten der clerikalen, b". v. Aretin en dr. Reichens- perger, omstreeks 80 st. uitgebracht. Ongeveer 300 Afge vaardigden namen aan de stemming deel. De Bondsraad heeft het ontwerpen van een algemeen bur gerlijk wetboek opgedragen aan eene commissie, bestaande uit een lid van het pruisische hooggerechtshof, een lid van het Rijksgerechtshof van koophandel en de presidenten der hoven van appèl te MunchenStuttgart en Dresden. Pruisen. De bisschop van Mainz, bn. v. Retteler, heeft eene brochure uitgegeven: „De meeningen van den minister van eeredienstdr. Falkover de catholieke Kerk, voigens zijne redevoering van 10 Dec. 1873." Te Trier is deze brochure in alle boekwinkels door de policie in beslag genomen. Bij de herslemming te Osnabriick is de nationaal-liberale candidaat Struckmann met 12460 st. tot lid van den Rijksdag verkozen, tegen 11906 st. op den aanvoerder van het ultra- montaansche centrum v. Mailinekrodt.bij de herslemming te Berlijn de heer Herz (fortschrittspartij) met 6050 st,., tegen 1307 op den sociaal-democraat Rasenclever. Den 6 is het budjet voor 1874 bij derde lezing aangenomen. Op den dag der inhechtenisneming van den aartsbisschop Ledochomki zijn de poolsch-clerikale couranten met een rouw rand in het licht verschenen en de poolsche schouwburgen gesloten gebleven. De kapelaan van den prelaat, de heer Meszczynskidie te vergeefs verzocht, had hem te mogen ver gezellen heeft, door tusschenkomst van prins Radzbwill van de kreits-rechtbank te Ostrowo vergunning bekomen, dagelijks eenige uren bij den gevangene door te brengen. Aan laatstgenoemde is vergund om licht te branden, de cou ranten te lezen en voor zijne rekening zich voedsel te ver schaffen. In alle catholieke kerken van het aartsbisdom Gnesen en Posen is j.l. zondag een schrijven van den wijbisschop Janis- zemky afgelezenwaarin de gevangenneming van msgr. Le- dochomki bekend gemaakt en medegedeeld wordtdat ge durende de gevangenschap van den aartsbisschop de twee oudste kanunniken het beheer der twee diocesen op zich zullen nemen. Alle 5 candidaten voor den bisschopszetel te Fulda zijn door de regeering geschrapt, omdat geen hunner zich bereid verklaarde, den vastgestelden eed na zijne eventuëele benoe ming zonder eenig voorbehoud af te leggen. Den 7, 's avonds, is, in de groote zaal van het, raadhuis te Berlijneene vergadering gehouden, die een adres van dankbetuiging aan de te Londen gehouden protestantsche meetings heeft vastgesteld. Het werd door dr. Gneist, den voorzitter, namens het comité voorgesteld en door prof. Bomer en den beierschen Afgevaardigde Uol/c aanbevolen. Den 5 is in het Huis der Algevaardigden het wetsontwerp tot aanvulling der wet betreffende de opleiding en aanstelling van geestelijken voor de eerste maal gelezen. De heer Reichens- perger trachtte te betoogendat dit ontwerp even als de wettot, welker aanvulling het dientniets anders bedoelde dan de inrichting der catholieke Kerk omver te werpen, en verlangde ten slotte de afzetting der tegenwoordige ministers, omdat deze de vrijheid van godsdienst verkorten. Nadat de heer Richter het ontwerp verdedigd had, werd met 190 tegen 177 st. besloten het niet naar eene commissie te verzenden maar de tweede lezing onmiddelijk in plenaire zitting te doen plaats vinden. Den 7 is het wetsontwerp betreffende het beheer der va cante bisdommen voor de eerste keer gelezen. Het werd be streden door de heeren v. Mailinekrodt en Baudri en verde digd door den heer W ehrenpfemig en den minister van eeredienst. Eerstgenoemde verklaarde, dat de Kerk wel in andere Staten in dergelijke bepalingen van Staatswege toe gestemd had, maar na onderhandeling bij vrijwillige over eenkomst, terwijl men het in Pruisen door overheersching zoover zocht te brengenvoortsdat gevangengenomen of afgezette bisschoppen niettemin bisschoppen bleven, en dat het eenige middel om een vacature te doen intreden was „hen als den apostel Paulus een kop kleiner te maken." Het ontwerp werd in handen eener commissie gesteld. Den 7 is het, wetsontwerp betreflende de deelneming van den Staat aan den ontworpen spoorweg door Berlijn in derde lezing met eene groote meerderheid aangenomen, en daarna dat tot het sluiten eener spoorwegleening van 5ü,600,0ü th. voor de eerste maal gelezen. Door den hevigen noordoostenwind van den 10 zijn Swine- münde en Kiel gedeeltelijk ondergeloopen. Beieren. Er bestaat hjer te lande thans 34 oud-catho- lieke gemeenten met ruim 15000 zielen en 14 geestelijken. De bevolking bedraagt omstreeks 5 miljoen zielen, waarvan bijna 3) miljoen catholieken. Wurtemberg. David Friedrich Strauszde alaremeen bekende schrijver van „Het leven van Jezusis den 8 te Ludwigsburg overleden. Hij was in 1808 geboren. Saksen. Dr. Johann Jacobybehooreude tot de sociaal democraten der Eisenach-partijheeft den kiezers te Leipzig kennis gegeven, dat, hij het mandaat voor den Rijksdag niet aanneemt, dewijl zijne candidatuur slechts een protest was tegen het, nieuwe duitsdie Keizerrijk en hij geen lust heeft om aan de nuttelooze beraadslagingen van den Rijksdag deel te nemen. Mecklenburg. De Landdag is den 1 Febr. door den Groothertog geopend met de mededeelingdat de regeerin gen der beide hertogdommen het eens zijn over de noodza kelijkheid om de constitutie te wijzigen. Voor den nieuwen Landdag zullen de steden en het platteland 57 de groote grondbezitters 31 leden kiezendaarbij komen 9 vertegen woordigers van het oude bevestigde grondbezit 5 van de grootere steden en 6 door de regeering benoemde Afgevaar digden. De Landdag zal stem hebben in alle zaken van wetgeving en belasting en gezamenlijk stemmen, onvérschil- lig welke der beide groothertogdommen het aangaat. Elzas-Lotharingen. Tot leden van den Rijksdag zijn verkozen de bisschoppen van Straatsburg en Metzmsgr. Raes en msgr. Bupont des Loges5 priesters5 echt-catho- lieke leeken en 3 protestantendie zich verbonden hebben het cat.holicisme, niet,- aan te randen, zoodat de ultramon- t.aausch- en fransckgezinde partij eene volledige zegepraal heeft behaald. Van bijna 320,000 stemgerechtigden zijn bijna 242,000 opgekomen; 192,000 stemden op clerikale en fransch- gezinde candidaten42000 op die der Elzas-partij, 5000 op duitschgezinde en 680 op sociaal-democratische candidaten. De gouverneur van Henegouwen heeftin overleg met den minister Belcour, beslotenhet door den eemeenteraad van Charleroi aangenomen wereldlijke reglement op de be graafplaatsen (wijding der afzonderlijke graven) in toepassing te brengen. De 3 antwerpsche bankiers v. Kerckhove, Penters en Bolge, administrateurs der succursale van de Banque de 1'Union te Brussel, beschuldigd yau 167 vervalschingen gepleegd en daardoor die Bank voor verscheidene miljoenen benadeeld te hebben, zijn, na eene voorloopige gevangenschap van l(jaar, naar de antwerpsche assises verwezen. De heer Vautrain heeft zijn ontslag genomen als voorzit ter van den parijscben gemeenteraad, omd-.t. die vergadering geweigerd had de prealabele kwestie toetepassen op een voor stel' van den heer Mé timer t om eene subsidie van 40000 fr. te verleenen aan de vrouwen en kinderen der gedeporteerde parijsche communisten. De raad heeft overigens geweigerd, het voorstel in overweging te nemen. Het hof van assises te Bourg heeft 3 personen veroordeeld wegens het op groote schaal namaken van fransche staats schuldbrieven der voorlaatste groote leening, welke te Mui- housen, Homburg, Nizza en andere plaatsen zijn uitgegeven door medeplichtigendie de speelbanken of de beurs be zochten. Moulin is tot 20 en zijne beide medebeschuldigden zijn tot 8 jaren dwangarbeid veroordeeld. De civiele rechtbank van de Seine heeft den door de Willem-Luxemburg-Spoorweg-Maatschappij tegen de fransche Ooster-Spoorweg-Maat,schappij ingestelden eisch tot teruggave der gedane concessie of tot het voldoen eener geldelijke scha deloosstelling voor ongegrond verklaard. De Oost,er-Maat'- schappij kon, zegt de rechtbank in hare uitspraak, onmogelijk, zonder haar doodvonnis te onderteekenen,' den eisch des over winnaars afwijzen, die, inet den afstand van haar eigen net op het geannexeerde grondgebied, tevens den afstand vorderde van de 50jarige pacht van het Willein-Luxemburgsche-spoor- wegnet. De afgevaardigden van Belgie, Frankrijk. Italië en Zwit serland ter munt-eonferentie hebben eene overeenkomst, ge- teekend tot wijziging van sommige punten der overeenkomst van 1865, zonder dat evenwel de basis van het muntstelsel in die landen eenige verandering ondergaat. De aanmunting der 5 francstukken is voor 1874 bepaald: voor Frankrijk op 60 miljoen, Italië 40 miljoen, Belgie 12 miljoen en Zwitser land 8 miljoen. Italië zal in 1874 ten behoeve van een re- serve-fonds voor de Nationale Bank een bedrag van 20 miljoen mogen doen aanmunten. De conferentie zal in Januari i875 op nieuw bijeenkomen. Er zullen geene nieuwe Staten in de Unie opgenomen worden dan met eenparige goedkeuring. De commissie voor de constitutioneele wetsvoordracliten heeft zich eenparig verklaard tegen detegenwoordige wijze van stemming bij departementen en met 13 tegen 8 st. tegen het stelsel-Bufaure, volgens hetwelk elk district één Afgevaardigde zou kiezen. Een voorstel om de uitoefening van het stemrecht verplichtend te maken is verworpen. Mede is afgewezen een voorstel van den heer Lambert S'. Croix om aan hef mandaat van Volksvertegenwoordiger geene be zoldiging te verbinden. Den 9 is met 12 tegen 9 st. ver worpen het door de heeren Chesnelong en de Kerdrel voor gestelde trappenstelsel ter verkiezing van de leden der Wet gevende Kamers. De commissie voor de wetsvoordracht op het boekhande- laarsbedrijf heeft den 3 de gedelegeerden gehoord der „8o- ciété de Gens de Lettres" en van de parijsche Boekhandels- vereeniging, welke hunne ernstige bezwaren tegen die voor dracht uiteenzet'ten. De minister van landbouw en handel Beseilligny heeft bij eene landbouwtentoonstelling in het dept. der Nièvre 2 toe spraken. gehouden, waarin hij deed uitkomendat de regee ring ernstig meent, gedurende het verlengde mandaat van den maarschalk Mac Mahon het vraagstuk van den regee- ringsvorm te laten rusten. De wijzigingen in het personeel der gemeentebesturen zijn elkander dagelijks opgevolgd. Jfe Bordeaux en Toulouse zijn geheel nieuwe besturen (maire met 7 eD met 5 ad juncten) buiten- en te S. Etienne een (maire en 6 ad juncten) uit den gemeenteraad verkozen. In plaats van den heer Fourcand is tot maire van Bordeaux benoemd de burggraaf de Pelleport-Buretegewezen onder - prefect van het Keizerrijk. Het ontslag van den heer Ra- meau als maire van Versailles heeft ouder de republikeinsche partij veel sensatie en onder de radicalen groote verbittering verwekt. Zijn opvolger, de heer Hunebelle, en de nieuwbe noemde adjunct Magny hebben geweigerd de hun opgedragen betrekkingen aan te nemenwaarop de regeering den heer Rémond tot, maire en 3 anderen, die evenmin leden van den gemeenteraad zijntot adjuncten heeft benoemd. Ook te Nevers is J maire, te Marseille zijn 1 maire en'6 adjuncten en te Bourges 1 maire en 3 adjuncten buiten den raad gekozen. Een aantal leden van de linkerzijde der Nat. Vergadering heetteen adres aan den heer Rameau gericht, waarin leedwezen over zijne afzetting betuigd en hulde gebracht wordt aan zijn moedig gedrag, tijdens de vijand Versailles bezette. De maire van Reims, de heer Bianeourtdie door den minister de Broglie in zijne betrekking bevestigd is geworden, heeft zijn ontslag genomen, omdat zijne 4 adjuncten, zonder dat zelfs zijn advies gevraagd was, allen zijn afgezet. Het hof van cassatie te Parijs heeft, even als de lagere rechtbankenden heer Camescasse in het ongelijk gesteld die een rechtsgeding op liet, touw had gezet ter zake van het reglementeeren der civiele begrafenissen door den prefect Bucros te Lyon. De genl. Frossard, gewezen leermeester van den keizerlij ken prinsis tot voorzitter van bet comité voor de fortifi catie, de genl. Carni tot voorzitter van dat voor de artillerie benoemd. De President der republiek heeft, den 4 een bezoek ge bracht aan het Hotel-Dieu en het paleis van justitie, en bij die gelegenheidin antwoord op eene toespraak van den voorzitter der rechtbank van koophandelwaarin de wensch werd uit gesprokendat de bevestiging van het President schap het, geschokte vertrouwen herstellen en een nieuwe vlucht aan handel en nijverheid geven zou verklaarddat hij gedurende de 7 jarenvoor welke hem de regeering was opgedragen, de wettig gevestigde orde van zaken door allen zou weten te doen eerbiedigen. Tegenover de pogingen om, mat miskenning van het 7jarig mandaat,'eene beslissing over den regeeringsvorm uittelokkon wordt aan de verzekering van den Presidentwelke een gunstigen indruk heeft teweegge bracht groot gewicht gehecht. De laatste opperbevelhebber van het poolsche leger in den onafhankelijkheidsoorlog van 1831, genl. Rybinski, isin90ja- rigen ouderdom te Parijs overleden. Hij was een der krij gers van het eerste fransche Keizerrijk. Tot hoogleeraar in de germaansche. talen aan het College de France is benoemd de heer Guillaume Guizotdirecteur voor de afdeeling „protestantsche aangelegenheden" aan het departement van onderwijs. Bovenaan op de voordracht had gestaan de heer Bossert, gewezen professor bij de letterkun dige faculteit van Douay. Den 5 heeft voor het, parijsche hof van appèl he( rechts geding een aanvang genomen van de z. g. nederlandscke Bourbons, tot nietigverklaring der acte van overlijden van den zoon van Lodemjk XFI en van Marie Antoinette, den 12 Juni 1795 in den Tempel opgemaakt. Jules Favre, die reeds in 1851 de zaak voor de parijsche rechtbank bepleitte, ver dedigt, haar nu ook in hooger beroep, en wordl bijgeslaan door den rotterdamschen advocaat v. Buren en graaf Gruau de la Barre, den trouwen verdediger der rechten vanAtatt- dorff en zijne kinderen. Aan den parijséhen photograaf Petit is de vergunning ge weigerd om de door hem vervaardigde portretten van den heer Adelbert de Bourbon en van diens zuster Amélie openlijk te koop te stellen. Het hof van cassatie heeft den 5 vernietigd het arrest van het hof van appèl te Toulouse, waarbij het dagblad la Bepéche, ter zake van zyn verzet tegen het besluit van den prefect - tot verbod van het rondventen en rondbrengen aan de ge- abonneerdenin het ongelijk was gesteld. Het hof van assises te Mélun heeft uitspraak gedaan in de zaak van het duel tusschen den griekscken prins Constantin Soutzo en den wallachijsclien prins Nikolaas Ghika't welk aan laatstgenoemden het leven heeft gekost. Prins Soutzo is vrijgesproken van de beschuldiging van moordmaar wegens het toebrengen van verwondingendiezonder opzet, den dood teweeggebracht hebben, tot 4 jaren ge- vangenistrafzijne beide getuigen zijn tot 3 jaren en die van den verslagen# tot 2 jaren veroordeeld. Allen hebbCn zich in cassatie voorzien. De prinsen waren met zusters gehuwd geweestmaar Soutzo was later van zijne echtgenoot gescheiden en had toen zijn 3jarig zoontje willen ontvoeren, waarvoor hij gevankelijk naar Jassy werd vervoerdhij schreef het mislukken van zijn plan aan Ghika toe, en noodzaakte hem daarom tot een tweegevecht. Tot leden der Nat. Vergadering zijn verkozen: in Boven- Saóne de radicale candidaat Hérisson met 37009 st., tegen 29000 op den hertog de Marmier, in het Nauw van Calais de bonapartistische candidaat Sens, met 70000 st., tegen 67000 op den gematigd-republikeinschen industriëel Brasme. De beroemde letterkundige Jules Michelet, schrijver van eene geschiedenis van Frankrijk en van een groot aantal andere historische, bellettristische en poüetische werken, is den 9 op het eiland Hyères, aan eene hartkwaal, in 74jarigen ouderdom overleden. Vroeger was hij hoogleeraar in de ge schiedenis aan liet Collége de France, maar hij verloor deze betrekking in 1S51 wegens de ultra-radicale kleur zijner voordrachten. Koloniön. De te Oran aanwezige spaansche staatkundige uftgewekenenaan welke geene onder het gewone recht val lende misdrijven te last, gelegd worden, zijn den 9 in vrijheid gesteld na van geldelijken onderstand voorzien te zijn ge worden. De overigen zijn in gevangenschap gebleven. De genls. Ferrer en Gontreras hadden geweigerd zoowel de hun toegelegde soldij als de hun aangeboden vrijheid aan te nemen. Nationale Vergadering. Den 30 Jan. is de beraadslaging begonuen over de aan het loopende budjet nog ontbrekend, middelen, waaromtrent de minister Magtie mededeelde, dat over een bedrag van 40 miljoen tusschen hem en de com missie nog verschil bestond. De belasting op het goederen vervoer en de verhooging van het handelszegel bleef hij ,het best achten, beter dan de voorstellen der commissie (verhoo ging van het gedestilleerd en belasting op glas- en kristal werk), terwijl hij vooral de verhooging met, 50 p.e. van het successierecht in de rechte lijn afkeurde. De door den heer Say voorgestelde uitgifte van 50 miljoen aan schatkistbons, ter vervanging van het grootste doel der nieuwe middelen, verwierp hij eveneens. Bij de voortzetting der discussie, op t T. oor elke regel meer 15 tot Zaterdag namiddag nd nommer ingestaan; ck aan Benedetti zon gedicteerd hebben er fransche ambassade geseheven was! Zeitung thans, dat tijdens den oorlog che regeering zijn gekomen: 1°. eene '66, uit Parijs aan Benedetti te Berlijn gelast, werd voorstellen betreffende de ,e doen 2°. een rapport dienaangaande door hem geschreven ontwerp-traetaat; dit tractaatj op den rand van het ont- Keizer Napoleon met potlood en door inkt. Het aldus geamendeerde ontwerp ies heeft openbaar gemaakt. De Nordd. s het leven van Keizer Napoleon deze ;eft willen geven, maar er thans door nania aanleiding toe heeft gevonden, dezingen voor den Rijksdag heeft de ij nog 2 ledep gewonnenzoodat zij •digden 147 tot de hare telt, de voor liet medegerekend. een wetsontwerp vastgesteld waarbij maclitigd wordt om voor 120 miljoen reld uit te gevenin briefjes van 5,25 Jan. '75 zullen al de duitsehe Staten loop moeten stellen, en zij, welker papier rk per hoofd (de aangenomen maatstaf het Rijks-papier) te boven gaat, zullen lat meerdere een voorschot in Rijkspa- 10 j aarlij ksche aflossingen te restituëeren. een afzouderlijk bedrag in papier uit- jaren weder ingetrokken worden. is het jaarlijks door den heer Schulze l wordende voorstelom in de Rijks- sel van vergoeding voor reis- en ver van den Rijksdag op te nemenmet genomen. rstel van den heer Windt horst (van het jenaamde redenaarslijst weder in te voe- commissie voor het reglement van orde de van regeeringswege op het budjet de supplementaire post van 14000 th. ,poorwegvervoer der leden goedgekeurd, .fgevaardigde Sonnemanndie de voor lart niet had willen aannemensprak 't welk hij in strijd met de constitutie 1 heeft graaf Stolberg-Stolberg zich in aardigden beklaagd over eene den 5 op n plaats gehad hebbende gerechtelijke ivolgens de grondwet, tijdens het bij- ddag ten opzichte van een Afgevaardigde Het Huis heeft besloten, een onderzoek aar den tijd, waarop de strafvervolging begonnen is en den minister van justitie imiddelijk te schorsen, waaraan het voorloopig onderzoek der issehop Ledochowski is opgedragen, heeft it mededeeling te doen van de acte van em te gelasten, zich persoonlijk voor de verantwoorden. Hij heeft, 8 nieuwe dag- n, wegens overtredingen der Mei-wetten, neming gepleegd. betalingen, welke de Banque de l' Union icobs Freres Sr C.) ten gevolge der frau- van het bestuur harer antwerpsche suc- en erlangd had, welke den 7 Maart zou i haar verzoek nu reeds opgeheven, op de leening, door de stad Brussel met i, de Banque de Bruxelles enz. aangegaan, Het bedrag der insebrij vingen is onge- ,n dat der leening. ertegenwoordigers heeft den 14 de begroo- n met 65 tegen 26 st. aangenomen en is uiteengegaan. ;1 gehouden bijeenkomst van gedelegeerden otabelen van de noordelijke departementen op 2 na, van de 3 mededingende steden 1 Rijssel, de laatstgenoemde tot zetel voor tholieke hoogeschool gekozen, icenteraad heeft den 10 den beer Vautrain r herkozen met 32 van de 62 uitgebrachte zich deze keus laten welgevallen. De can- n, de heer Floquetverwierf 25 stemmen, is de tunnel van den parijscben ringspoorweg tantorer 20 ellen lengte met groot gedruisch nder de begraafplaats Père-Lachaise, waar- ingestort en de helft der daarin geplaatste fijn. Terstond zijn al de graven rondom rting geledigd. Den 9 heeft bij een der mden spoorwegte Courcelleseene bot- tusschen een aankomenden personentrein die van een aangekomen goederentrein en met snelheid den op dit punt sterk lalden. Door dit onheil is de stoker on- de treinchef gekneusd en heeft de machi- jken. lire van Bordeauxde radicale Afgevaar- heeftin antwoord op de ontvangen ken- ontslag van het gemeentebestuur, aan den ■schrevendat hij niet kon berusten in de beambtedat „dit ontslag bet voorziene aepassing der wet van 20 J an. was. De de discussie over die wet verklaard dat troffen zouden worden de onbekwame, on; c spannige gemeentebesturen en ën kon het afgezette bestuur heeft het willen treffen oi^H^ IxZOON. ,n de republikeinsche begii

Alkmaarsche Courant | 1874 | | pagina 5