(«iroot ISrittanfc en lerlsind. 5 t,i 5 -i c tiiu s jtlarkl- eti Beursberichten. 6H 3 buevtenticu. voor de spoorwegen in het Rijksland (87 ra.), voor geleden oorlogsschade (43 m.), voor liet invaliedenfonds, de vesting wet, de dotatiën en het Rijks-oorlogsfonds. Na aftrek van andere nog te verwachten uitgaven, blijft ter verdeeling over 780 miljoen, waarvan Beieren 90, Wurtemberg 28f, Baden 20, Hessen 9j. en de Staten van het voormalige Noordduitsch- Verbond 580 miljoen ontvangen. Pruisen. Het Heerenhuis heeft den 17 een begin gemaakt met zijne beraadslagingen over de wet tot invoering van het verplichte burgerlijk huwelijk. Om de discussie niet te rek ken, lieten de voorstanders der wet het woord aan de tegen standers en de verdediging aan den minister van eeredienst over. Dien ten gevolge is reeds den 18 de behandeling der artikelen begonnen en art. 1het beginsel der wet inhou dende met 99 tegen 62 st. aangenomen. Den 20 is een 1er zake dezer wet door de ultra-conservatieven gedaan voorstel met 129 tegen 15 st. verworpen en den 21 is de wet definitief met 89 tegen 51 st. aangenomen. Ten gevolge der daarin gebrachte wijzigingen, o.a. het beginsel uitspre kende van schadevergoeding voor de geestelijkendie door de uivoering der wet geldelijk nadeel zullen lijden, werd zij nogmaals door het Huis der Afgevaardigden behandelden den 24, nadat de minister Falk verklaard had, dat den Land dag het recht verbleef om de voor die vergoeding benoodigde gelden te bewilligen, met de gemaakte wijziging goedgekeurd. Het centrum en de polen alleen stemden tegen. De regee ring stelde daarop voor, den Landdag van 26 Febr. tot 13 - April te verdagen, welk voorstel is aangenomen. Te Berlijn wordt eene oud-ealholieke gemeente opgericht. De aartsbisschop van Posen geweigerd hebbende om zich persoonlijk voor het gerechtshof voor kerkelijke aangelegen heden te komen verantwoorden heeft het hof besloten om hem niet voor zich te doen brengen daar de zaak duidelijk genoeg is om het vonnis bij verstek te kunnen wijzen. De bisschoppen hebben naar aanleiding der gevangenneming van den aartsbisschop een herderlijk schrijven aan de geeste lijkheid en de geloovigen runner diocesen uitgevaardigd. De minister van eeredienst heeft bepaald, dat de catholieke studenten in de godgeleerdheid, die geheel of ten deele te Innsbrück hunnen studietijd doorbrengenvoor eene aan stelling als geestelijke in Pruisen niet kunnen rekenen op dispensatie van het voorschrift der wet, volgens 't welk aan staande geestelijken 3 jaren aan eene duitsche universiteit gestudeerd moeten hebbenen zulks omdat de theologische facult eit te Innsbrück noch ten opzichte van het gehalte, noeh ten opzichte van de strekking van het aldaar gegeven onderwijseene compensatie levert voor het onderwijs aan eene duitsche universiteit. In plaats van den heer Schulze (Dclitzsch), die het. mandaat voor Wiesbaden aanvaard heeft, is te Berlijn met 7240 st. tot Rijksdaglid verkozen dr. Banksvan de fortschritts-partij een ander lid dier partij dr. Sachse, redacteur der Volks-Zei- tungbekwam 1029 st. en de sociaal-democraat Hasenclever 5149. Brunswijk. Bij ministerieel rescript aan de Landsverte- genwoordiging wordt bevestigd, dat de Keizer de verlangde garantie voor de uitvoering der wet betreffende het regent schap heeft van de hand gewezen. Daarbij wordt er intusschen op gewezen, dat de zelfstandigheid des 'ands reeds bij de Rijksgrondwet voldoende gewaarborgd wordt. Elzas-Lotharingen. Het Elsasser Journal behelst een schrijven van den Afgevaardigde Gerber, uit Berlijn gedag- teekenddie daarinuit zijn eigen naam en uit dien van zijne elzas-lotharingsche mede-Afgevaardigden, de solidariteit met de verklaring van 18 Bebruari van den bisschop van Straatsburgmsgr. Rassvan de hand wi;st. Een aantal catholieken te Straatsburg hebben er bij den bisschop op aangedrongendat hij zijn mandaat van Afgevaardigde zal nederleggen ten einde verdere agitatie te vermijden. De geestelijkheid van Straatsburg heeft een met ongeveer 50 namen onderteekend adres van adhaesie gezonden aan het Rijksdaglid, den heer Teutsch. De regeering heeft een telegram van genl. Ikolseley ontvan gen, gedagteekend van den 5 dezer maand, meldendedat hij na 4 dagen strjjdens, den 4 Coomassie ,de hoofdstad van Ashantee is binnengerukt. Er waren 300 man aan dooden en gekwetsten. Koning Coffee had de stad verlaten en zou nog denzelfden dag aan Wolseley een bezoek brengen, ten einde het vredesverdrag te onderteekenen. De gezondheids toestand was gunstig. De Koningin heeft voor 1000 ingeschreven ten behoeve van het fondsdat te Calcutta wordt te zamen gebracht tot leniging van den hongersnood in Bengalen, en er in toege stemd dat het londensche comité tot het bijeenbrengen van gelden voor hetzelfde doel onder haar onmiddelijk patronaat zal staan. De heer Disraèli heeft den 10 tot de kiezers van zijn dis trict (Buckinghamshire) het woord gevoerd, en betoogd, dat de verkiezingen die reeds hebben plaats gehad, hebben bewezen, dal er geene vijandschap bestaat tusschen den arbeid en het kapitaalnoch tusschen de eigenaars en de pachters, en dat zij voorts het bestaan der conservatieve werklieden hebben bewezen, 't geen de invoering van de jongste reform- bill rechtvaardigt. De heer Disraèli sprak de hoop uit, dat de doodsteek zal zijn gegeven aan het regeeringsstelsel, dat ten allen tijde alle instellingen en alle belangen aantast. Hij weidde uit in den lof van den gouverneur-generaal van Britsch-Indieen hij sprak de meening uitdat de meer derheid dergenen, die een op godsdienst gegrond onderwijs stelsel voorstaan toeneemt. Den 11 is eene der werkplaatsen van de marinewerf te Chatham het 35 ton wegende vliegwiel der stoommachine, terwijl liet met groote vaart draaide, aan stukken gesprongen. De stukken, waaronder er waren van 5 en 6 tonzijn met groote kracht in alle richtingen geslingerd en hebben aan merkelijke schade aan de voorhanden werktuigen toegebracht, maar niet een der werklieden getroffen. In Ierland zijn de Whigs of niet-separistisch-gezinde hervormers vervangen door home-rule-mannen. Lord Otho Fitzgerald, controleur van het Huis der Koningin, een zoon van den hertog v. Leinster, Ierlands premier- duke is vervangen door den heer Meidonde heer Chichester Fortescue, minister van koophandel, die minister voor Ierland was tijdens de vaststelling der bekende groote maatregelen in dat land, en zijn liberale mede-Afgevaardigde zijn in het graafschap Louth door de home-rulers Sullivan en Callan vervangen. In Monaghan is de home-rtder verslagen. Behalve de heeren Chichester Fortescue en Fitzgerald, en de reeds in ons vorig No. genoemde heeren Young en Hib- bert, zijn van de leden der regeering niet herkozen de heer Ayrton en de parlementaire vice-minister van buit. zaken lord En field. Van de hoofden der oppositie is sir John Packing/,on niet herkozen. Er zijn 351 conservatieven en 302 liberalen, en wel 212 nieuwe leden naar het Parlement afgevaardigd. De conservatieve partij heeft merkelijk gewon nen en zal eene meerderheid van 54 leden bezitten. Den 13 's avonds is het groote blok, voor een deel 7 ver diepingen hooge, gebouwen, genaamd Pantechnicon, dienende tot bewaarplaats van meubelen en andere particuliere eigen dommen, in het West-end van Londen, door een hevigen brand vernield. De meeste bewaargevers hadden de brand- chade voor eigen rekening genomen. Van de heeren Richard Wallace, Winn Ellis en Seymour Fitzgerald zijn verzamelingen schilderijen vernield, die eene waarde hadden van 150000 a 200000 p. st. De heeren Christie Sr Manson hadden kort te voren eene groote verzameling kostbare voorwerpen, ter waarde van ongeveer miljoen p. st., die deel eener aanstaande ver- kooping moesten uitmaken, in bewaring gegeven, en hiervan is slechts een onbeduidend gedeelte gered. O.a. zijn er 400 a 500 rijtuigen verbrand. Te Sheffield is den 16 in de groote „Messenmakerszaal" de verkiezing van den heer Roebuck tot Parlementslid met een banket gevierd. Hij schreef de omkeering der openbare meening toe aan een gevoel van onveiligheidbij velen ver oorzaakt, „door eene overmoedige, overhaaste en brooddron ken wijze van handelen"; verklaarde niet beducht te zijn voor eene „Tory-reactie", omdat het verschil tusschen het geen men conservatief en liberaal noemt eene schaduw is; en gaf de verwachting te kennendat de heer Disraèli zou inziendat hij zou mistastenindien hij partij- en persoon lijk belang liet geldenterwijl hij de aanvoerder niet van eene partijmaar van de natie kan zijn. In een den 16 gehouden ministerraad hebben de ministers besloten hun ontslag te vragen. De Koningin heeft het daarop verleend en den heer Disraèli naar Windsor ontbodendie de opdracht om een nieuw kabinet samen te stellen aanvaard heeft. Het nieuwe ministerie is samengesteld als volgtEerste Lord van de Schatkist de heer Disraèli (thans 69 jaren oud); Lord-Kanselier (voorzitter van het Hoogerhuis) lord Cairns; voorzitter van den Geheimen Raad de hertog v. Richmond geheim zegelbewaarder graaf v. Malmesbury; buit. zaken graaf Derby (vroeger lord Stanleyindisehe aangelegenheden de markies v. Salisburykoloniën graaf Carnarvon; oorlog de heer Gathorne Hardybinn. zaken de heer Assheton Cross financiën sir Stafford Northcote; posterijen lord John Manners; marine de heer Ward Hunt. Het kabinet bevat-geen minister van koophandel, geen kanselier van het hertogdom Lancaster, geen minister voor Ierland en geen voorzitter van den Local Government Board. De heer WH. Smith het conservatieve Parlementslid voor Westminster, wordt een van de 2 secre tarissen der schatkist. Lord Sandonlid voor Liverpool wordt vice-president van den Geheimen Raad. Den 18 zijn te Edinhurg de 16 Pairs verkozen, welke den schotschen adel in het Hoogerüuis van het nieuwe Parlement moeten vertegenwoordigen. Op 2 na werden de afgetredene herbenoemd. Keizer Wilhelm heeft een brief geschreven aan lord Russell, waarin hij dezen zijnen dank betuigt wegens de op de mee ting in St. James-llall aangenomen motie. Het is mijn plicht, schrijft de Keizer, om het volk te leiden 'n den strijd tegen eene machtwelker zegepraal gevaren zou opleveren voor de weldaden der reformatievoor de vrijheid van geweten en voor het gezag der Koningen. Z. M. betuigt er zijne voldoening over, dat Engeland hem in dien strijd zal ter zijde staan. De te Madrid gevestigde agent van den raad van houders van buitenlandsche schuldbrieven telegrafeert, dat de spaansche minister van financiën heeft voorgesteldde twee vervallen coupons te betalen door middel van pagarès ten laste der Rio Tinto-mijnen en van nationale eigendommen. Een der laatste regeeringsdaden van den minister Gladstone is geweest aan de Koningin voortestellen om aan de kinderen van d'. Livingstone een pensioen van 200's jaars toetestaan. Vervolg der Buitenlandsche berichten in het Bijblad. SiliniHMiiaiiil. Verkiezingen. Bij de verkiezing op 1.1. Woensdag zijn tot hoofdingelanden van den polder de Schermeer herkozen de heeren D. Olij en WPisser, en is gekozen de heer A. Cou- wenhoven, in plaats van den heer C. Brak, overleden; terwijl een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren C. v. d. Oord en J. Schipper, in plaats van den heer P. Va der Jr., die verzocht had niet meer in aanmerking te komen. Staten-Generaal. 2e. Kamer. De heer Gratama heeft zijne motie betreffende Atchin in zoover gewijzigd, dat het adres aan den Koning daaruit verviel en zij eene dankbetuiging aan de troepende zeemacht en den krijgsbevelhebber in Atchin werdzoodanig is zij den 23 bij acclamatie aange nomen en onverwijld naar Indie geseind. Daarop zijn de beraadslagingen over de muntwet aangevangen. Volgens het door den minister van oorlog en van marine a. i. ingezonden antwoord op het afdeelingsverslag nopens de vestingwet, zijn daarin eenige wijzigingen gebracht, zoo dat abnu zullen vervallen de vestingwerken in de provinciën Friesland en Groningen, de vestingwerken van Deventer, de hoofdwal van Zut.fen met de ravelijnen daarvoor en den be dekten weg voor die werken; de vestingwerken van Elden, de vesting Grave met het kroonwerk Coehoorn, de vesting werken van en bij Nijmegen met, uitzondering van het, fort Kraijenhof en de forten boven en beneden Lent, de vesting 's Hertogenbosch en de vestingwerken bij Breskens. Benoemingen. De Koning heeft benoemd tot heemraad van den polder de Schermeer JGroot Gz.. tot hoogheem raad van den Hondsbossche en Duinen tot Petten, van wege GeestmerambachtJ. J. Haarselhorst. Eerbewijzen. De President der fransche republiek heeft aan den stuurman der reddingboot te Egmond aen Zee J. Stam de gouden medalje 2'. kl. en aan de bemanning, zijnde Glas, C. Gouda, C. Lag as, G. Visser, K. Vuil, C. en J. Zwart de zilveren medalje le. kl. geschonken, ter zake van de redding der manschap van het in Dec. j.l. gestrande fransche vaartuig André. Nationale Militie. De lichting voor 1874 is bepaald op 11000 manwaarvan 600 voor de dienst ter zee. Kerkelijke zaken. De oud-roomsche pastoor C. Diepen- daal te Helder heeft bedankt voor zijne beuoemng tot- aarts bisschop bij zijn kerkgenootschap. Feesten. Den 20 is te Middelburg de bevrijding der stad van de spaansche overheersching herdacht door het uitsteken der vlaggenhet bespelen der klokken en het opvoeren van een gelegenheidsstuk „Het morgenlicht van een nieuw leven" door de rederijkerskamer „Vriendschap en Vergenoeging", in den toepasselijk gedecoreerden schouwburg. De gemeenteraad van Woerden heeft met, 5 tegen 4 st. (2 leden afwezig) besloten, de voorgestelde subsidie van ƒ500 aan de feestcommissie voor 12 Mei niet toe te staan. Te Uterleek is voor de feestviering ingezameld 441,30; waarvan f 125 voor het nationaal geschenk. De orde der vrijmetselaren zal den 13 in alle loges het krooningsfeest des Koning vieren en daarop eene gedenkpen ning laten slaan waarvan een exemplaar in goud aan Z.M. en in zilver aan de leden der Kon. fami'ie zal worden aan geboden. Aanbestedingen. Den 18, aan het ministerie van binn. zaken a. het met 250 ellen (van 1150 tot 1400) zeewaarts verlengen van den zuidelijken dam op den hoek van Hol land b. het afgraven van gronden aan de noordzijde der doorgraving van den Hoek -van Holland minste inschr. a. A. Volker te Sliedrecht en D. Folker te Dordrecht, voor f 409,000, b. P. A. Bos te Dordrecht, voor 118,000. Te Rotterdamvoor de drinkwaterleidinghet maken van 2 filtreerkommen met ontvangput en afvoerrioolminste inschr. J. n. Leeuwen te Kralingenvoor 35,434. Den 19, aan het ministerie van binn. zaken, het aanplem pen van het zuidelijk gedeelte van het Westerdok te Am sterdam ten behoeve der spoorwegwerkenminste inschr. W. Goedkoop Dz. aldaar, voor g 308,994. Het uitdiepen van buitenwaterenhet IJ, de dokken en eenige grachten te Amsterdam is den 24 besteed in 5 per- ceelen, voor f 128,537. Te Delfzijlliet verbeteren der iiavenwerken minste inschr. J. P. Kalis te Sliedrecht, voor 121,111. Den 25 te 's Gravenhage het maken van eene sleenko- lenhergplaats een magazijn bureau met woning en steenko lenkelder ten behoeve der duinwaterleidingminste inschr. F. H. v. Malsenvoor 13952. Den 26aan het ministerie van binn. zakenhet maken en stellen van den bovenbouw der brug over de Noorderha ven te Fljenoordminste inschr. de Actien-Gesellschaft te Duisburg, voor f 481,000. Geschenken. Te Heemstede is voor het nationaal geschenk aan den Koning ingezameld f 600te Bloemendaal f 562, te Oudshoorn ruim 700, te Waalwijk 336, te Appinge- dam f 121, te Sitt-ard f 233. Oudheden. De minister van binn. zaken heeft voor het Rijk aangekocht de belangrijke verzameling oudheden, bijeen gebracht door den heer D. v. d. Keilen. Zij bevond zich reeds te Parijs om aldaar verkocht te worden. Rampen. Den 18 's avonds is een tooneelgezelschap uit Rotterdam, bestaande uit 10 personen, terugrijdende van Ze venhuizen, alwaar het eene voorstelling had gegeven, met paarden en rijtuig in het kanaal van den Zuidplaspolder ge vallen; met moeite zijn alle personen gered, doch een paard is verdronken. Den 20 zijn op het Maanpad te Zaandam 2 pereeelen verbrand. In den nacht, van 2425 Febr. is het sigaren-magazijn van Weintlial 8f Cie., aan de Reguliers-breestraat bij de Bo termarkt te Amsterdam door een hevigen brand geheel ver nield. De belendende pereeelen hebben nog al schade geleden. Cholera. Van 15 tot 21 Febr. zijn te Utrecht aan de ziekte overleden 7 personen. Rechtszaken. Door de veldwachters te Losser is proces verbaal opgemaakt tegen den r. c. pastoor te Denekamp, den heer v. d. Bosch wegens kerkelijke inzegening van een hu welijk, zonder zich vooraf overtuigd te hebben dat het bur gerlijk voltrokken was. Misdrijven. Den 22 'is op het kantoor van v. Gend 8f Loos te Rotterdam vermist een kistje met goud. Een vroeger bij de firma in dienst geweest zijnde beambte is op vermoe den in hechtenis genomen. KoLONiëN. De troepen in Atchin hebben den 15 de ver sterkingen Ketapan Doewa aangevallen en na ernst-igen strijd, welke den onzen 6 dooden en 56 gewonden kost-te, vermees- terd. Het verlies des vijands was zeer groot-en wordt geschat op 200 dooden, waaronder 4 Panglima's. Het, doel dezer operatie was de tot onderwerping gezinde bevolking der 25 moekim te onttrekken aan de verdrukking der lieden van de 22 moekim, die tot voortzetting van den oorlog gezind waren. PER TELEGRAAF, 's Gravenhage 28 Februari. Tweede Kamer. Na velerlei re- en duplieken zijn de al- gemeene discussiën over de muntwet, gesloten. De minister heeft artikel 1 gesplitstzoodat allereerst de quaestie ter beslissing komt tot invoering van den enkelen gouden standaard. Hierover zijn nieuwe discussiën gevoerd en motiën voorge dragen. Maandag beslissing. PER TELEGRAAF. VERKIEZING VOOR DE 2- KAMER TE GOUDA. Uitgebracht 2666 stemmen, waarvan geldig 2658; gekozen de heer Bichon van IJsselmonde met 1645, terwijl de heer Verniers van der LoeJJ 1013 stemmen verkreeg. Z. M. heeft aan M. Blok, arts, thans te Londen gevestigd, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der St-alen Medalje voor niet strijdenden, hem door den Duitschen Kei zer, Koning van Pruisen, geschonken. In de Groninger Courant van 2 Febr. wordt met, grooten lof gesproken van een concertte Groningen gegeven door den heer C. Coenen van Utrechttot wiens medewerkenden ook behoorde de'heer Ruygrokdezelfde die, eenige jaren geleden, hier ter stede met zijne ouders woonachtig, reeds als knaap zoovele blijken van muzikalen aanleg gaf. In het „piano-quartet," op. 16 van Beethoven, waarvan hij de hoofd partij uitstekend weergaf, verwierf hij veel bijval, terwijl zijn accompagnement van alle andere nummers hem eveneens als een geoefend kunstenaar deed kennen. Mocht hij met zijne tegenwoordige kunstbroeders zijne schreden nog eens naar zijne vroegere woonplaat-s richten dan zouden zeker velen met belangstelling van zijne vorderingen kennis willen nemen. Bij den boekhandelaar P. Kluitman alhier zijn verschenen: „Vier Liederen voor de Scholen" bestemd voor de feest viering in Mei a.s., op vaderlandsche zangwijzen vervaardigd door den heer M H. Kluitman, hoofdonderwijzer te Gouda. Zij zijn getiteld Oranje leveHet dankbare volk Vreugde-lied en Eendracht maakt macht, en alleszins ge schikt- tot opwekking van het vaderlandsch gevoel en van eene feestelijke stemming, niet slechts van de schooljeugd alleen. BURGERÏTiJKE STAND. ONDERTROUWD. 22 Eeb. Jacob Jan de Roos en Jacoba Graaff. GETROUWD. 19 Feb. Petrus Obee en Dina Johanna Janssens. GEBOREN. 21 Feb. MeileZ. van Anthonij Hoekma en Grietje Hartog. Anna Maria Helena, D. van Gerardus Joannes Spruit en Maria Anna Theodora de Witte. - Mattheus JosephusL. van Maximiliaan Nienkemper en Anna Maria Smabcrs. 22 DieuwertjeD. van Evert Jacobus Bakker en Atrix P'ijma. Amelias, Z. van Abraham Johan Bruin en Johanna van den Brink. 23 AntjeD. van Fredrik Lijnbach en Geertruida Eli sabeth Meijer. 24 George Hendrikus Abraham Z. van Klaas Schot en Trijntje de Raad. 26 u Sara MargarethaD. van Anthonius de Munk en Maria Lobach. Dina, D. van Abraham Izaak de Jongh en Rachel Drielsma. OVERLEDEN. 20 FebFrederica MargarethaD. van Abraham Mikkersen Engelina Deijlius1 j. en 8 m. 21 e Abraham van der Zee 23 Tames Jacob Mooij57 j. 24 Klaas de GeusTi j 26 Dieuwertje Impetatwed. Jacob Rovnijn79 j. VEILING VAN V aITt E GOEDEREN. 26 Februari. Door den Notaris BAKKER SCflUT. 1.Huis, TV.z. Doelenstraat. Str. G. Bossert f 2380, 2. Dito, Banen. Sir. H. Lijnbach710, 3. Dito, aldaar. Str. A. de Munk740. Alle pereeelen opgehouden. 25 Febr. Door den Notaris FH. HULST. 1. Logement de kalk, O.z. Heerenstraat. Str. R. Kramer f 10Ü00, '2. StalTorenburg. Str. J. Doodeman e 1515, 3. Stalaldaar. Str. JDoodeman 1430, 4. Kneehtswoning en StalAcht-erweg. St-r. D. Stam 1605, 5. Stal en PakhuisSlikst-eeg. Str. H. Kramer 2255, 6. Grasland bij de Boompoort, groot —,52,60. St,r. C. Liijpost 2135, 7. Dito bij den pelmolen aan den Reekerdijk, on der Oudorp groot. 2,88,10. St-r. A. Fisser 10622,50 8. Dito bij de Zes Wielenonder Oudorp groot 1,54,80. St-r. J. Huibers 5490, (Afslag 4 Maart.) 26 F'ebr. Door den Notaris J. G. A. VERHOEFF. 1. Huis, Ropjeskuil, E 77. Str. G. W.v. d. Pol Jr. f 550.— Verhoogd door denzelfde met. 50, 2. Moestuin, aldaar, groot ,05,20. St-r. JAl/rink 560, Niet verhoogd. Alkmaar 23 Feb. Aangevoerd 3 Koeien 175 a 300, 77 vette Kalveren ƒ45 a 120, 52 nueht. dito/6 a 14, 84 vette Varkens 42 a 59 ets. per kilogram 6 magere dito 20. 27 Feb. Kleine kaas 35.50, commissie/34,50, middelbare 34.50, laagste prijs 20, aangevoerd 152 stapels, we gende 29155 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 1976 hectoliters, Tarwe /9a 13, Rogge /9a 10,50, Gerst /7 a 8.25, idem Chev. 8 a 8.50, Haver 3,75, a 6, Paarden- boonen 7 a 8,50, bruine dit.o 10 a 11,50, Kanariezaad 12, rood Mosterdzaad 18, Erwten: groene ƒ9,50 a 15,50, grauwe 11 a 16. 28 Feb. Aangevoerd 3 Paarden 60 a 210, 13 Koeien 95 a 275, 219 nueht. Kalveren 4 a 16 710 Schapen t 16 a 58 6 Geiten /4a 10, 144 magere Varkens f 16 a 22, 250 Biggen 5 a 8, Boter per kop t 0,97i- a 1,05. Edam 21 F'eb. Kleine Kaas 27 a 29, verkocht 4 stapels, wegende 591 kilogr. 26 Feb. 176 Stukken Boter 1.58 a 1.62 per P. •Kippeneieren /3a 3,50 per 100 stuks. Enkhmzen 26 F'eb. Karweizaad 22 per 50 P., grauwe Erwten 13 a 14, Bruine boonen 12 a 13. Haarlem 23 Feb. Roode Tarwe 10,60 a 12,40, Witte dit.o f 9.25 a 12,10, Rogge 8.50 a 9,70, Gerst/8.50, Haver 4,50 a 5.50, Paardenb. 7.60 a 7,90, Duivenb. 8,25 a 8.50. 25 F'eb. Kleine kaas ƒ33, aangevoerd 32 stapels, wegende 5680 kilogr. 3 Koeien 130 a 140, 27 nueht. Kalveren 5 a 7 1 vet Kalf 54, 26 Schapen 20 a 34, 3 Paarden f 130 a 150. Hoorn 26 F'eb. Kleine kaas 36,75, aangevoerd 46 sta pels. wegende 9881 kilogr. 25 Feb. Aangevoerd 1 heet. Tarwe 11,50,14 heet. Gerst 7,50, 23 heet. Haver 6,25, 52 heet. Boonen, bruine/13, witte 9gele ƒ12, 12 heet. Erwten, grauwe ƒ14, vale tl, groene ƒ12, witte groote 11, op monster verkocht; Mosterdzaad ƒ18, Karweizaad 22, 12 Paarden 70 a 200, 90 Kalveren ƒ18 14, 430 Schapen 2t a 39, 30 Varkens /12 e 23, 5 Zeugen 30 a 54360 Biggen /4a 10, 1450 toppen Boter 1,50 a 1,60 per kilogr., 180 Kippen f 0,60 a 2, 16500 Kipeieren 2,75 6300 Eendeneiren 3,25 p. 100. Schagen 26 F'eb. Aangevoerd 3 Paarden 60 a 150, 10 Geldëkoeien 140 a 180, Kalf koeien/170 a 190, 20 nueht. Kalveren t 6 a 15, 350 magere Schapen 36 a 40, Lam meren 24 a 32, Overhouders 54, 15 magere Varkens 12 a 16, 10 Biggen/4 a 8, Konijnen 0,10a050,Kippen 0,60 a 2, Eenden 0,75 a 1,50, Boter 1,22 a 1,63 per kilogramKaas 0,40 a 0,503500 Kippeneieren f 3 per 100 stuks. Schiedam 26 F'eb. Moutwijn f 14,50, Jenever 20. Londen 23 F'eb. Aangevoerd 2100 Runderen 6,2., 18000 Schapen en Lammeren 6,10., 100 Kalveren 6,6, lOOVarkens 4,8. 26 Feb. Aangevoerd 1000 Runderen 6,2., 7000 Schapen en Lammeren 6.10., 200 Kalveren 6.6., Varkens 4,8. Amsterdam 28 Februari. Nederl. C. N.Sch. 2-jpct. dito dito 3 dito dito 4 Spanje, Obligat. 3 dito Binnenl. 3 Portugal 1853 3 Rusl. 1798-1816 5 üblig.-leen. 1864 5 dito 1866 5 Aand.Z.Rs. 1864 5 dito dito 1866 5 Oostenr. Obl. inp. 5 dito in Zilver 5 Aandeelen 1854 dito 1860 dito 1864 Turk. Obl. 1865 5 pet. Egypte 1868 7 581; 69 J 911 18/ '5/ 441 100J 99ij 991: 65 267 557 1491 391 711 99J 102J 95 J 111 2361 125 N. Amerika 1882 6 pet. dito 1885 6 Brazil. Obl. 1865 5 MexicoOhl. 1851 3 Maatseh.expl. Staats-sp. Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. Russ.Sp.»Jelez" 5 Aand. Balt.-Spoorweg Illin. Cent.-Spw. Mts. Ct. v. Aand. I Chicago N. West Cert, j 66 J St. Paul&Pacifics Spoorw.Obl. 2'S. 7 pet. 151 Union Puc.Hoofdl.6 i 731 Chicago Z.W. .7 j 691 Obl. L.G. Maxw. 6 201 St.Vincent.Br.7 j 17 Alt,.Miss Ohio 7 i 30J Bevallen van een welgeschapen Zoon A. M. NIEN KEMPER SMABERS. Alkmaar21 Februari 1874. Heden beviel voorspoedig van eene Dochter RA CHEL DRIELSMA, geliefde echtgenoote van A. 1. de JONGH. Alkmaar, 26 Febr. 1874. Bevallen van een Zoon C. J. de LANGE LUCHTMANS. Alkmaar 27 Febr. 1874. Overleden Vrouwe A. E. van dek MIEDEN van Opmeer, geboren de JONGE. Middelburg, 21 Februari 1874. Heden ontsliep zacht en kalm, na een kortston dig doch geduldig lijdenmijne innig geliefde echtgenoote GEURTJE OOSTWOUDER, in den ouderdom van 20 jaren, mij nalatende een jeugdig kindje van 5 dagen. Zwaar treft mij en hare ver dere, betrekkingen deze gevoelige slag, maar wij willen berusten in den wil van Hem die wijs en goed is. D. C. GOED. lieer Hugo Waard, bij Rustenburg 23 Februari 1874,

Alkmaarsche Courant | 1874 | | pagina 2