ftJri Openbare Verkoopi boor verandering te k boor zwakte uit de Imid t Te huur of te koot Tegen billijken prijs te bit de hand te ko< De nieuwste dessi Voordam. i -C'-w BLOEIENDE BROOD- BESCHUITBAKKEI GEMEENTERAAD. KANTONGERECHT. op Donderdag, den 12 Maart 1874, te 10 2 uren, in de herberg de Rusten. Gastricuinten overstaan van den te tigden Notaris W. BOERLAGE, van perceel, onder Heilo: Eene onlangs nieuw gebouwde, hec HUIZING, ingericht tot Wonin derij met verdere getimmertenEr en 'S uil!alsmede een stuk wel genaamd de Loetalles gelegen bewesten den Oosterweggem kad. sectie D, No. 41, groot i hecti 70 centiaren. De gebouwen met 1 Mei 1874 na betaling der kooppenningen aanvaarden. Nadere informatiën zijn te bekomen, noemden Notaris BOERLAGE, als bij i te Castricum. eene goed werkende Ko^^elu'lUllili met al zijn toebehooren waarmede me: vijf zakken rogge kan klaar maken. A bij de Uitgevers dezer Courant. op een welvarend dorp, nabij Alkmaai HAND TE KOOP; te bevragen bij W. F. G. L. GOUWE te Alkmaar; br eene in volle werking zijnde Mosterd-, St*I- en ISikslmiüHilSl-t», met aanhoorigheden en waar nog veel meer den iswelke een goed bestaan op Woonhuis en El'VO, genaamd de waarin ruimte genoeg om eene machine staande te Alkmaar, aan de Mosterdste vragen bij den eigenaar en bewoner H hadclijk te aanvaardt 8 akkers fiSoim iaildgelegen op aan den straatweg te Sint Pancras, ge dijk, ter grootte van 1 b. 33 r. 20 e. gen bij D. MULLER aan den Huigei een ÜBuittstaande aan de Langi Krebbesteeg te Alkmaar. Te bevragei genaar P. BL A AU BOER te Bergen. de S&org(sherl»er^ te Broek o] met overdekte holl Slaan en BI* zeer geschikt tot uitoefening der Sla; bij den eigenaar P. DIEPSMEER alt De ondergeteekende beveelt zich mi het repareereu van alle storten van 1. !4ook toestel ion; en zijn bij hem Pitten van af 2 et, Iit«ni|ieii^ ctKm eedsehe Eiieifei's J2 9*eti*oSeum 14 ct. de kan. Sli ruim rabat. N. HO Hekelstraat ti gfjJL Zrij23 ondergeteekende, zi ken begonnen zijnde, be deze beleefdelijk aan tol van alles, wat tot het vak van <Uoud Juweelen, hui-nien enz behi Alkmaar, op het II Land. G 1) CL y Zitting van 25 Februarij 1874. No. 3. Voorzitter de Burgemeester A. Moclaine Pont. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig met kennisgeving de heeren Verschuir en Verhoef, en zonder kennisgeving de heer Conijn. De Voorzitter opent de vergadering, waarna 1. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 2. Deelt de Voorzitter mede, dat het grasgewas in den Stadshout en de Plantsoenen gedurende 1874 op 24 Fe bruarij verpacht is voor 862,75, 262,75 meer dan over 1873 en dat eenige perceelen bosckgrond verpacht zijn voor 33,05. Verder dat naar aanleiding van de bij de behan deling der gemeente begrooting voor i 87 4 gedane toezegging is onderzochtwelke kosten verbonden zijn aan bet brengen der gemeente verlichting naar de Poppelmanslaan in verband met de verplaatsing van een lantaarn bij bet Nieuwlanderhek, en naar de brug bij de Wognumsche buurt. De plaatsing van 2 lantaarns in genoemde laan op onderlingen afstand van minder dan 80 Mr. vordert f 26,de verplaatsing van de lantaarn aan de zuidzijde van het Klein Nieiiwland naar het noordeinde van de leuning en het verwisselen eener console in eene candelabre f 13,en de tegemoetkoming in de pijp leiding naar de Wognumsche buurt f 355, Voor kennisgeving aangenomen. 3. Is overgegaan tot het onderzoeken der ingekomen ge loofsbrieven van de heeren C. Bosman en C. W. Bruinvis. De heeren var( der Driftvan den Berg en 7'. L. Koonin wier handen die stukken worden gesteld om te onderzoe ken stellen de toelating dier heeren voor, welk voorstel aangenomen wordt. Zijn medegedeeld de sedert de vorige vergadering inge komen stukken. Van Gedeputeerde Staten. 4. Brief ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit tot regeling der jaarwedde van den heer M. JStueki, onder wijzer in het teekenen. 5. Ontvang-berigt van de verordening op de graan- en zaad markt. 6. verordening op herbergen en logementen. 7. De Voorzitter deelt mededat reeds in handen der vaste commissie van financiën is gesteld eene suppletoire be grooting voor het gasthuis dienst 1873, waarbij een nader subsidie wordt aangevraagd van f 67 2,34j. Voor kennisgeving aangenomen. 8. Verzoek der gezondheidscommissie om diligentverkla- ring met het uitbrengen van advies op het in hare handen om berigt en raad gestelde adres van bewoners der gedempte Nieuwesloot tusschen de Hoogstraat en de Krebbesteeg, betreffende de plaatsing eener pomp aldaar, omdat dat advies in naauw verband staat met den uitslag van een door baar noodzakelijk geacht scheikundig onderzoek van water, voor welk onderzoek eenige tijd gevorderd wordt. Toegestaan. 9. Adres der Kamer van Koophandelwaarbij zij ten sterkste ondersteunt bet door de heeren C. kV. Bruinvis c.s. gedaan verzoek tot oprigting alhier eener landbouwkundige school. Aangehouden in verband met eene aan het einde der ver gadering te houden zitting met gesloten deuren. 10. Dankbetuiging van den beer C. G. Boltenvoor zijne benoeming tot President-Waagmeester. 11. Kennisgeving door den beer J. M. Otto, van het overlijden van zijnen vader den heer A. Otto, in leven stads- muziekmeester. Nos. 10 en 11 voor kennisgeving aangenomen. 12. Verzoek van den heer B. Swets Az. te Helder, aan nemer van den onderbouw der Rootorens- en Aeeijnsbrug, om kwijtschelding der door Burg. en Weth. op hem toege paste boete voor de te late oplevering van dat werk ad 500, (zijnde J gedeelte ad f 2500,— aan hein kwijtgescholden), op grond, dat Burg. en Weth. niet in aanmerking genomen hebben de door hem aan de gemeente bewezen dienst, door, zonder eenige schadevergoeding te vragendadelijk toete- stemmen in de verlenging van de termijnen voor de opleve ring van dit werk aanvankelijk bepaald op 25 Mei en 25 J.unij, met 2 maanden, welke verlenging hem geen vpordeel heeft opgeleverd. In handen van Burg. en Weth. om berigt en raad. 13. Verzoek van den heer IVP. Gouwe, gepensioneerd Officier van Administratie der le klasse^er Kon. Nederl. Marinethans verblijvende te Vallendar aan den tthijn om benoemd te worden tot Directeur der stads bank van lee ning voor bet gevaldat die instelling blijft bestaan. Ter visie voor de leden gelegd. 14. Verzoek van de weduwe Alotbrugopliaaldster bij de Rootorensbrugom haar van gemeentewege een adsistent te geven op marktdagen voor het ophalen dier brug waar toe hare krachten te kort schietenof haar op eene andere wijze daarin te gemoet te komen. Na eenige bespreking gesteld in banden van Burg. en Weth. ter beschikking. 15. Verzoek van J. Ringers, om vergunning tot het ge bruiken van den gemeentegrond voor zijne werkplaats aan de Laat, wijk A No. 145. 16. Verzoek van 7. J, Tesselaar, om 16 centiaren gemeen tegrond op den Tienenwal achter zijne woning te mogen gebruiken voor bleekvelden door een hekje te mogen af scheiden aan den Raad overlatende, of die vergunning kan worden verleend door verkoop van den grondof wel door hem in erfpacht uittegeven of tegen betaling van recognitie. 17. Verzoek van D. Roosendaalom vergunning tot het stellen van een schut of hek tot afscheiding van zijnen grond in de vroegere lijnbaanvan den gemeentegrond. Nos. 15, 16 en 17 gesteld in handen van Burg. en Weth. Van Burgemeester en P ethouders. 18. Voorstel tot vaststelling eener 3* suppletoire begrooting dienst 1S73 waarbij in ontvang wordt gebragt de hoogere opbrengst van verschillende posten t.enjiedrage van t 8748,00j, met wolk bedrag de post voor onvoorziene uitgaven wordt verhoogd met rapport der commissie van financiënadvi serende haar onveranderd vasttestellen. Ter lezing voor de ledep gelegd. 19. Voorstelwaarbij onder raededeeling eener met den Burgemeester der gemeente Castricum gevoerde briefwisseling over de Limmerschelpvaartwordt voorgesteld, naar aanlei ding van bet ontvangen verzoek van dien Burgemeester om opgave van koopprijs en voorwaardenwaaronder de Raad c. q. genegen is het aandeei der gemeente Alkmaar in die vaart te verkoopenom te besluitendat de Raad tot dien verkoop genegen is voor 1(100,te betalen bij de onder- teekening der acte van overdragtop welk tijdstip ook de aanvaarding zal geschiedenkomende de kosten van overdragt en levering voor rekening der gemeente Castricum, altijd be houdens goedkeuring van Gedep. Staten. Gesteld in handen der vaste commissie van financiën om berigt en raad. Van de commissie van financiën. 20. Voorstel om de alhier bestaande verordening op de hondenbelasting onveranderd te latennadat kennis is ge nomen van de te 's Hertoger.boseh bestaande verordening op de heffing en invordering dier belastingwaarop in de vorige vergadering in het bijzonder de aandacht was ge vestigd. Bü de vergelijking dier verordeningen bleek toch, dat het in de aldaar bestaande verordening breedvoerig om schreven? hoofdzakelijk overeenkomt met hetgeen kier be knopt is omschreven. Alleen wordt daar bij de betaling kos teloos door den gemeenteontvanger vóór eiken hond uitge reikt een kenteeken volgens vastgesteld modelwaarop uil- gedrukt staat, het jaar, waarvoor het uitgereikt wordt en een doorloopend volgnummer, en dat vastgemaakt en gedragen wordt aan of op eenen halsbandwaarvan elke bond. behoort voorzien te zijnterwijl jaarlijks dat. kenteeken verwisseld wordt. De commissie ontraadt de invoering van dien maat regel om de vele moeijelijkhedenwelke zij in de uitvoering daarvan verwacht en om de verbooging der kosten van invor dering, welke niet aanbevelenswaardig is in aanmerking ge nomen de geringe opbrengst der belasting. Eene bepaling dat de honden afgemaakt zullen wordenwaarvoor de be lasting niét Voldaan wordtontbreekt ook daar. De toestand is dus volkomen gelijk voor liendie onvermogend zijn de belasting te betalen. De hond waarvoor de belrsting niet voldaan wordtkan wel aangehaald worden, de Regt.er moet echter de verbeurdverklaring uitspreken en nu verwacht de commissie van de toepassing dier wetsbepalingen zeer vele bezwarenzonder dat het doel bereikt wordtdat men zich daarvan voorstelt. De heer van Leeuwen merkt op, dat de laatste jurispru dentie van den Hoogen Raad isdat houden niet verbeurd verklaard kunnen worden die verbeurdverklaring is alleen bij verbruiksbelastingfen toepasselijk verklaard en dat nog onlangs ook door den Hoogen Raad is uitgemaaktdat de tonden niet algemaakt kunnen worden. De beer Stuart merkt opdat. in de verordening te 's Hertogenbosch toch wets artikelen worden aangehaaldbetrekking hebbende op de straffen, welke opgelegd kunnen worden aan ben die de be lasting ontduikenwelke in de alhier bestaande verordening geheel ontbreken. Op die ontduiking is zelfs gevangenisstraf gesteldwanneer de boete niet betaald wordt. Dit zou hier ook kunnen geschieden. De Voorzitter antwoordt den lieer Stuartdat die artikelen der gemeentewetin de ver ordening aangehaald of niettoch toegepast worden bij ont duiking. Wannéér de bond echter behoorlijk wordt aange geven doch de belastingschuldige onvermogend is de belas- tingte voldoen dan heeft er geene ontduiking plaats, en zijn die artikelen niet toepasselijk. Het voorstel wordt verVol- gensa aangenomen. 21. Rapport op de rekening der bank van leening over 1873. De conclusie strekt tot goedkeuring in ontvang op 84137,46 in uitgaaf op f 78651,54J., een bedrag in kas op 31 December 1873van f 5485,91 j en een schadelijk slot per balans van f 667,93te voldoen uit de onvoorziene uit gaven op de gemeente begrooting voor 1873. Gelost werden 25576 panden tegen 27852 in 1872 en beleend 25221 panden voor 74482,— tegen 26889 panden in 1872 voor f 74506,75. Verder wordt opgemerkt, dat ten onregt.e onder de uitgaven is opgenomen de aanslag van den Directeur in het patent- regtals een geheel persoonlijke last. in welke uitgave over 1873 wordt berust, doch welke voortaan niet meer kan worden toegelatendat niet verder op herziening van het reglement wordt aangedrongen ora het aanhangige voorstel tot opheffing der bankdat deze rekening overigens naar hare meening er veel toe bijdraagt om dat voorstel in qrnstige overweging te riemen; dat bij het onderzoek der overgelegde Leleenings- en lossingslijsten deze vragen zijn gerezenwaarop ook des Raads aandacht wordt gevestigd: worden alle panden wel beleend door ingezetenen der gemeente worden niet vele panden en vooral de hoogere ook beleend door personen uit Alkmaar's omstreken en wordtzoo dit het geval isniet een indirecte onderstand door de gemeente Alkmaar aan die met-ingezetenen verstrekt De Voorzitter stelt de aanneming der conclusie voor, eri de vragen aan Commissarissen medet.edeelenten einde hen in de gelegenheid te stellen bij hun rapport omtrent het voorstel tot opheffing der bank daarop te kunnen antwoor den. De heer Vonk verklaart met het oog op dat voorstel de rekening goedtekeuren was zulks niet aanhangigdan zou hij omtrent het uittrekken van dubbele rente enz. eene verandering voorstellen. De heer Bruinvis de Lange deelt mededat de commissie van financiën van hetzelfde gevoe len is uitgegaan. Het voorstel van den Voorzitter aangenomende heer van Leeuwen, mede-rendant van rekening, onthield zich van de stemming. 22. Rapport op het verzoek van het Burg. Armbestuur ont magtiging tot af- en overschrijving op eenige posten in zijne begrootjpg voor 1873. De conclusie strekt tot het verleenen der gevraagde magtigingbehoudens het nader grondig onderzoek bij het nazien der rekening. Aangenomen. 23. Rapport op het verzoek van C. Rittergedurende ruim 13 jaren werkzaam geweest in de stads apotheek om eene gratificatie. Uit de door Commissarissen dier instelling verstrekte inlichtingen is geblekendat hij in het Diaconie huis zal komen. Zij ondersteunden echter zeer zijn verzoek, daar hij steeds werkzaam van aardonvermoeidzoolang zijne krachten het hem vergundenuaauwkeurig en eerlijk was. Dat gunstig getuigenis geeft der commissie aanleiding voortestellen aan C. Ritter eene jaarlyksche gratificatie te verleenen van f 25,Aangenomen. Van Burgemeester en Wethouders. 24. Verzoek te beslissen of de door den Directeur der burgeravondschool aangevraagde nieuwe kast tot berging der collectie pleistermodellenbij die inrigting in gebruik, kan worden gemaakt, daar op de gemeentebegrooting voor 1874 daarvoor geene gelden zijn uitgetrokken. De kosten worden geraamd op f 156,—. Tot het maken dier kast wordt besloten nadat eenige inlichtingen waren verstrekt omtrent het hooge cijfer dier uitgave. 25. Rapport op bet. verzoek van den heer G. A. de Lange, om vermindering van zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting dienst 1873. De conclusie strekt om in antwoord op dat verzoek medetedeelendat, liet adresals niet inge diend binnen de bij art. 264 en 265 der gemeentewet ge noemde termijnenniet vatbaar is voor inwilliging. Doch al ware zijn bezwaarschrift tijdig ingediend ook dan nog zou zijn aanslag niet voor vermindering vatbaar zijn geweest. daar hij, als niet op het kohier der Rijks personele belasting aangeslagen, gesteld is in de door hem zeiven opgegeven klasse, zijnde t de 11®, aan de juistheid van welke aangifte door Burg. en Weth. geen twijfel is geopperd. Aangenomen met 8 tegen 2 stemmen van den heer van den Berg en den Voorzitter, die op gronden van billijkheid het verzoek zouden willen inwilligenwelk gevoelen werd be streden door den heer Vonkaantoonende, dat hier geen sprake van billijkheid kon zijn, daar de adressant overeen komstig zijne eigene aangifte was aangeslagen. 26. Voorstel om overeenkomstig het verlangen van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken het onlangs vastgestelde tarief voor den tol op den Hoeverschelpweg te wijzigen omdat die heffing niet als plaatselijke belasting ten behoeve der gemeente Alkmaar kan worden geregeld daar de weg grootendeels en de plaatswaar de heffing geschiedtgeheel buiten Alkmaar gelegen is. De in dat tarief aangehaalde wetsartikelen welke op belasting betrekking hebben moeten dus daaruit verwijderd worden. Aangenomen. 27. Rapport op een verzoek van den heer A. J. P. Oort om vergunning tot het laten uitloopen van liet hemelwater van de plaats bij het achterhuis van het perceel aan de Oudegrachtwijk A No. 621 in het gemeenteriool op de gedempte Baansloot. De conclusie strekt tot het verleenen der gevraagde vergunning tegen betaling van recognitie en verder onder de gewone bepalingen. Aangenomen. 28. Rapport op bet verzoek van D. Admiraal Pz., om vergunning tot het leggen van een bruggetje over de sloot langs Varnebroek, ten einde te kunnen komen op het onlangs door hem aangekochte stuk weiland. De conclusie strekt tot bet verleenen der vergunning tegen betaling van recog nitie en verder onder de gewone bepalingen. Aangenomen. 29. Voorstel om aan P. Brugmanonderhoudsaannemer over 1873, op zijn verzoek te vergoeden de schade, door hem geleden tengevolge van diefstal van lood op den toren der Groote Kerk en der Waag en van een koperen kraan uit de pomp op de Viscbmarkt, te zamen 87,40, van welke diefstallen de daders onbekend zijn geblevendaar hij die schade niet kan dragen. Aangenomen. 30. Voorstel om in het laatste lid van art. 38 der alge- meene schoolverordening luidendePen kwartier uurs vóór den aanvang van eiken schooltijd is ten minste één hulponder wijzer of ééne hulponderwijzeres in de school tegenwoordig, de woorden in de school, te veranderen overeenkomstig de be doeling in ieder lokaal, ter tegemoetkoming aan de op de openbare burgerschool daarover gerezen moeijelijkheden. De heer J. C. Koorn zoude dit voorstel eerst in handen der plaatselijke schoolcommissie willen stellen welk gevoelen bestreden werd door de heeren Stuart, Bruinvis de Lange en den Voorzitter, daar het belang van het onderwijs aan die school' eene spoedige beslissing noodzakelijk maakte en geene verandering werd voorgesteldmaar alleen eene verduide lijking in een door de schoolcommissie zelve indertijd voor gesteld voorschrift. De heer Stuart wenschte bij deze ge legenheid mede ter voorkoming van moeijelijkheden in art. 7 te bepalendat de door den hoofdonderwijzer of de hoofdon derwijzeres aantewijzen hulponderwijzer of, hulponderwijzeres toezigt moet uitoefenen op de leerlingen na den schooltijd wegens schoolverzuim of wangedrag werkzaam blijvende. Het voorstel van Burg. en Weth. met de bijvoeging van den heer Stuart, aangenomen met 6 tegen 3 stemmen van de heeren J. C. Koorn, Helling en van Leeuwen. De heer Stuart was bij de stemming afwezig. 31. Rapport der schoolcommissie, waarbij breedvoerig werden uiteengezet de verschillende motieven welke haar aanleiding hebben gegeven tot haar voorstelom in het belang van het onderwijs op de openbare scholen te bepalen, dat de toelating van leerlingen op de openbare armen- en tusschenscbool 2 malen 's jaars zal geschieden en wel op 1 Mei enljNovember; op de openbare burgerschool en op de open bare school voor meisjes eenmaal 's jaars en wel na de groote of zómervacantieblijvende van kracht de eenmaal bepaalde uitzondering voor kinderenwier ouders van elders hier komen wonen, terwijl de commissie geen bezwaar heeft, zoo de Raad/ zulks noodig of nuffig mogt oordeelen dat ten aanzien der openbare school voor meisjes wordt bepaald, dat na de groote vaeantie ook zullen mogen worden toege laten de kinderendie in het eerstvolgende halfjaar na den toelatingsterinijn, dus vóór 1 Februarij, den bij de verorde ning vereischten leeftijd (7 jaren) bereiken. Met bijvoeging van laatstgenoemde bepaling met alge- meene stemmen aangenomen. 32. Is benoemd tot lid der plaatselijke schoolcommissie in plaats van den lieer Mr. Wvan der Kaag, waarvoor door Burg. en Weth. aanbevolen waren de heeren Dr.J. D.Boeke, G. A. de Lange, J. Nuhout van der Veen en P. Kool Jz., de heer J. D. Boeke met 6 stemmen tegen 4 op den heer G. A. de Lange. 33. Gaat de vergadering over in eene zitting met gesloten deuren na heropening waarvan de heer Vonk ondersteund door verscheidene ledenvoorstelt achter liet 1lid van art. I der verordening houdende bepalingen ter voorkoming van brand van 17 Sept. 1856 (Gemeenteblad No. 54 le serie), luidende: Binnen de kom der gemeente en op eenen afstand van 50 roeden buiten dezelvezullen geene gebouwen, voor zoover die aan straten of wegen uitkomen of minder dan 10 el van andere gebouwen afstaan, mogen worden gesteld dan met steenen voorgevels en muren. een nieuw lid te laten volgen van dezen inhoud ln bijzondere gevallen kan de Raad hiervan atwijkinq verleenen. Dit voorstel wordt gesteld in handen der vaste commissie voor de strafverordeningen. In verband met dat voorstel wordt de beslissing aange houden op een aan den Raad ingediend verzoek van den beer J. de Haas, photograaph alhier, om vergunning tot het maken van een atelier van hout op den steenen muur aan het perceel op den hoek der Langestraat en Krebbesteeg, waar toe hij thans niet mag overgaan ten gevolge van het in de aangehaalde politieverordening opgenomen verbod. 34. Daar geen der leden iets in het midden had te bren gen s'uit de Voorzitter de vergadering. Zitting van 26 Januari. 1. A. M. wed. D. Z. te Sch., 2. J. T„ 3. J. L. E., 4. J. 1. A.. 5. E. I. S„ 6. J. E. J. H. Sch., 7. H. G.. 8. C. Sch., 9. E. G. B., alle te Alkmaar, 10. A. B. L. te L., 11. C. H. t.e Koedijk, en 12. A. Z. te S. Paneras. 1, 2, 3, 6, 10, 11 en 12 voorhanden hebben van andere dan wettelijke maten of gewichten op eene plaats bestemd tot het verkoopen van waren. 3 45, 7, 8 en 9 voorhanden hebben van maten of ge wichtendie van het afkeuringsmerk voorzien zijn op eene plaats als boven. 1 4, 9, 11 en 12 een, 2, 6, 7 en 10 twee, 5 en 8 drie en 3 acht geldboeten van 10of subsidiaire gevangenis straf van één dag voor elke boete; bovendien ieder de kosten. Zitting van 2 Fribruarj. 1. W. H. en 2. K. D., beide te Heyloo, 3. J. P. M., 4. G. J. H., 5. P. H„ 6. H. K. J. en 7. J. J. K„ alle t.e Alk maar, 8. A. J., te Z. en N. Schermer, 9. W. de W., 10. G. H., 11. G. H. en 12. M. S. H. wed. J. F. L., alle te Alkmaar. No. 1 en 8 voorhanden hebben van ander dan wettelijk gewicht, en No. 17 en 9-12 van afgekeurde maten of gewichten, op eene plaats bestemd tot het verkoopen van waren. No. 1 drie boeten elk van f 1, No. 3, 4, 6, 8, 10 en 12 eene boete, No. 2 en 5 twee boeten, No. 7 en II drie boeten er, No. 9 vijf boeten, alle van 10, met sub sidiaire gevangenisstraf van 1 dag voor elke boete. 13. J. B.,. 1e Zijpe. Niet beletten van liet opsporen van wild door zijne honden op een jachtveldwaarop hij geen recht of vergunning tot bejaging hadstraf als boven. Zitting van 4 Pribruari. 1. J. S., te Castricum. Niet voeren van de voorgeschreven seinlichten op zijn zeilschip tusschen zonsonder- en opgang op het N. H. Kanaal10 boete en de kostenmet sub sidiaire gevangenisstraf van 1 dag. 2. J. v. d. V., te Zand, gemeente Zijpe, als reiziger plaats nemen in bet rijtuig van een spoortrein zonder plaatsbewijs, straf als boven. 3. A. H„ J. S„ T. T., H. W. Jz., P. d. K. en E. P., alle te Egmond aan Zee maken van nachtelijke burenge ruchten door 6 personen in vereenigingieder 5,50 boete en 2 dagen gev., solidair in de kosten, met subs. gev. van 1 dag. 4. J. K., te Castricum, als boven. 5. A. K., te Egmoud aan Zee, zich met wildstrikken in het veld bevinden buiten openbaie wegen of voetpaden, /T0 boete en de kosten met subs. gev. van 1 dag 6. C. Y. Cz., te Egmond aaii Zee, aanwenden van pogin gen tot bemaclitiging van wild door middel van strikken, f 20 boete en de kostenmet subs. gev. van 2 dagen. Snelpersdruk van Herm". Coster en Zoon. O*

Alkmaarsche Courant | 1874 | | pagina 6