C. LU YCX ZOON, Zaadmarkt, C481, Jalousiën-Fabriek van !i. P. Vogelpoel Cie. Gebrs. X (TYPES ~lïöe"nrüls~te Castrieum. Openbare Verkooping, Openbare Verkooping Openbare Verkooping Openbare Verkooping, Aanbesteding. De NIEUWE WINKEL, Aan de Dames! IPr AFSLAG, itlavfct- cn öcursbcriclitcn. en C. BETJES. I Openbare Verkooping rr te Caslrlcum, 180 BTXnNTDIELFtS het Winkel en Woonhuis, waarin Tabaksaffaireaan het Luttik-Oudorpaldaar, groot 6 aren, 60 centiaren Geveild den 19, waarvoor geboden is 7420, berichten de ontvangst eener groote sorleering nieuwe Sloffen voor Heeren Klceding. Voorhanden de Nouveautés in Dames-Mantels voor het aanstaande saizoen, uitmuntende in groote verscheidenheid van modellen en stoffen. Bovengenoemde lahrikanten herichlen dat in hun hoofddepöt voor Alkmaar en omstreken gevestigd hij den ijzerkooper a. bb. wogeli'OEE, alle hestel lingen worden aangenomen, alsook dat aldaar gereedgemaakt Jalousiënband verkrijgbaar is. berichten aan hunne geeërde begunstigers, dat zij ruim voorzien zijn van fijne Heeren Modesstoffen voor Kleedingstukken. Ook hebben zij eene nieuwe keuze in Glacé, Castoor en witte Glacé Hand schoenen Boorden, Fronts, Cols enz., zich vleiende door eene goede be diening ieders gunst waardig te zijn. BB.s. IBii hen kunnen bekwame W EKHEIEHEAi geplaatst worden, De ondergeteekenden berichten, dat de OPRUIMING, op het verzoek van de geachte begunstigers, nog eenigen tijd zal voortduren. LE1JER3 BRUaiKLAUS. Ontvangen de nieuwste Model-Mantels voor het aanstaande saizoen, net afgewerkt, goede kwaliteit en billijk van prjjs; ook bieden de ondergeteekenden zich aan tot het leveren van Zijden en Wollen Japonstoffen, zeer voordeelig. UEd. Dw. Dienaren, ZAADMARKT, te ALKMAAR. tUebrs. hlYPER, TE hllOPT een Stuit Mestliggende aan het water. Te bevragen bij de wed. J. E. WIJNKAMP. Ipvec Hleèrmakersknecbts en eeu K. SLINGERTailleur. Alkmaar 16 Maart. Aangevoerd 5 Koeien ƒ210 a 275, 96 vette Kalveren f 42 a 120, 41 nuckt. dito 4 a 12, 65 vette Varkens 44 a 62 ets. per kilogram, 2 Schapen 15. 20 Maart. Kleine kaas 34.50, commissie/33,50, middel bare f 35, laagste prijs f 24, aangevoerd 53 stapels, wegende 10155 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 1476 hecto liters, Tarwe f 10,50 a 13,50, Rogge 9 a 10,25, Gerst f 5.50 a 7,50, idem Chev. 8 a 8.75, Haver 5,25 a 6,75. Paardenboonen 7 a 8,50, bruine dito /10 a 12,25, Kana riezaad 12.50, rood Mosterdzaad f 17, Erwten: vale 11. 21 Maart Aangevoerd 4 Paarden 62 a 175, 21 Koeien 90 a 275 170 nucht. Kalveren f 4 a 14, 558 Schapen 1 29 a 48, 4 Lammeren f 8 a 10, 4 Geiten /4a 6, 2 kleine Bokjes 0,50, 224 magere Varkens f 12 a 18 340 Big gen f 5 a 8, Boter per kop t 0,92* a 1. PER TELEGRAAF. Gravenhage 21 Maart. De minister van koloniën heeft in den aanvang der zitting medegedeeld een telegram van den Luitenant-Generaal van Smeten uit Atchin, 16 Maart, te Penang den 20 aangeboden, waarvan de hoofdinhoud is. De politieke toestand is onver anderd. Van Toekoe Kali is een brief van adhmsie ontvangen, maar de hoofden beletten zijne komst naar het hoofdkwartier. Volgens gerucht zijn de vijanden reeds driemaal vergaderd en besloten tot een algemeené'aanval tegen ons maar telkens waren de aanvoerders en anderen niet opgekomen. De te genstand der vijanden bleef bloot passiefbehoudens de ver sterkingen in het binnenland. Simpang Olim en Perlak hadden uitstel gevraagdde Radja Bandara heeft ons zijne diensten aangeboden. Onze versterkingen aan den kraton vorderen goed. De heer van Swieten acht bet raadzaam Groot Atchin tot een vrijhaven te verklaren. Tweede Kamer. Interpellatie van den heer Messchcrt van F ollenhoven over Atchin. De interpellant wenschte inlichtin gen van de regeeringvooral van financiëelen aarden hare voornemens voor de toekomstNederland had recht op vol ledige openbaarmaking. De minister van koloniën heeft zich daartoe volkomen bereid verklaard. Aan alle eischen van personeel en financieel wordt volledig voldaan; de credieten voor de uitgaven bedragen circa 14 miljoen, terwijl nog 28 miljoen op de dienst 1874 beschikbaar blijven. De mi nister verklaarde voortsdat de oorlog moet worden voort gezet, tot dat wij een bevredigend resultaat hebben ver kregen hierin bestaandeAtchin blijvend te versterken de onderhoorigen te dwingen de nederlandsche vlag aantene- men en het nederlandseh opperbestuur te erkennen. De ver anderde omstandigheden maken, dat niet langer volstaan kan worden met, de handhaving der integriteit van Atchin. Geen tractaten maar acten van erkenning. De minister heeft een aantal stukken aan de Kamer onder stipte geheimhouding overgelegd. Dientengevolge is op voorstel van den heer Nieretrasz unaniem besloten verdere beraadslagingen te ver dagen tot na kennisneming door de kamerleden van den bundel stukken. Die stukken moet de minister terug ont vangen vóór 9 April, wanneer de Eerste Kamer vergadert. Daarna is de wet op de voluntaire rechtsmacht der kan tonrechters aangenomen, met 40 tegen 8 stemmen. Op de interpellatie van den heer Idserda heeft de minister Giertsema geantwoord, dat met het consortium der bankiers in onderhandeling is getreden over den aanleg van spoorwe gen ook in NoordhollandWestfriesland en de aansluiting Almelo—Zwolle. Hij hoopt spoedig een ontwerp-concessie- verleening aan den Raad van State intedienen en aan de Kamer vóór het zomerrecès het wetsonlwerp. Betrachting van spoed zal aan hem niet ontbrekenterwijl hij ook zeer gezind is tot bevordering van den aanleg van buurtspoor wegen. Overigens zou hij geen voordracht indienen als hij niet overtuigd was van de financiëeie macht van het con sortium. De minister Gericke bevestigde de sluiting van het tractaat met Pruissen en Oldenburg, over de aansluiting te Ihrhove, zoomede van een tractaat tusschen Nederlanden Duitschland. De interpellatie was hiermede afgeloopen. Men is van omten overstaan Vest, van den Notaris BAKK ER SCHUT, op Don- derdag 26 Maart 1 874, bij opbod, en op Don derdag 2 April 1874, bij afslag, beide des namiddags 5 uren, in den Nieuwen Doelente Alkmaar, pu bliek te verkoopen: 1. Een onlangs nieuw gebouwd Huis en Erve, met Tuin, aan den Rergerweg, te Alkmaar, sectie C, No. 472, groot ,01,56. Bij de week verhuurd aan Hart, voor f 1.90. 2. Een dito met Hoepel, naast het voorgaande perceel, sectie C, No 471, groot 01,34. Dadelijk te aanvaarden. 3. Een dito IBuis, Erve en Tuin, naast het vorige perceel, sectie C, No. 470, groot01,13. Bij de week verhuurd aan Bruggeus, voor f 1,50. 4. Een Huis en Erf, te Alkmaar, aan het Klein- Nieuwland, op den hoek van de Stads sectie B, No. 1917, groot —01,14. Bij de week verhuurd aan Dikkeboom,voor1.40. 5. Een onlangs geheel nieuw gebouwd Huis en Erve, aan de StadsVest, naast het voorgaande perceel, sectie B, No. 1918, groot 01,07. Bij de week verhuurd aan Kansen, voor /'1.50. 6. Een nieuw gebouwd Woonhuis, Erve en Tuin, te Alkmaar, aan den Kennemer Singel, nabij Mariënhofhet woonhuis bestaande uit drie behangen en geplafonneerde kamers, keuken, zol der etc., groot c.c. 01,26. 7. Een nieuw gebouwd Woonhuis en Erve, naast het voorgaande perceel, het woonhuis be vattende twee geplafonneerde en behangen kamers, keuken, zolder etc., groot c.c. 90 el. Perceel 6 en 7 dadelijk te aanvaarden. 8. Een Winkelhuis en Erve, aan het Hei- ligeland, zonder de Achterwoning, zooals vroeger is geannonceerd. Nadere informatiën zijn te bekomen ten kantore van den Notaris BAKKER SCHUT, te Alkmaar. Men is van meening, ten overstaan van den te Schoorldam resideerenden Notaris P. van LEEU WEN', in het openbaar, om contant geld, te verkoopen: Op Maandag 23 Maart 1874, voormiddags 10 uren, ten huize van P. Klerk, te Sint Maarten: 1 Geit, 4 Kipjén, 1 Turfwagen, 1 Kruiwagen, Huisraad en Inboedel Op Dinsdag 24 Maart 1 874, niet op Woensdag 25 Maart 1874, voormiddags 10 uren, ten huize van J. SLOT, te Tutjehorn 5 Oonschapen 1 vet Varken, 1 Platschuit, 1 Boeierschuit1 stuit Mest, Boeren- en Bouw gereedschappen en Huisraad en Inboedel. E. C. PLATVOET, Makelaar te Velsen, zal op Dinsdag, den 31 Maart 1874, des morgens te 9 uren, ten huize van Mej. de Wed. S. Nanne, in de Oos- terbuurt te Castrieum, in het openbaar en om contant geld verkoopen 12 Kalfkoeien, 4 Hokkelingen, 5 Kuikalveren, 1 bruin Merriepaard, 1 Tilbury, 1 Kapwagen op veeren de Boeren- en Melkgereedschappen tot een volslagen boerderij behoorende, henevens eeuig Huisraad en Inboedel. Nadere informatiën te bekomen bij den Ma kelaar E. C. Platvoet te Velsen. Brieven franco. op Donderdag 2 April 1874, des middags te 12 uren, in de herberg van A. KUILMAN, te Heer Hugo Waard, van: Een Huis, Erf' en Tuin, aan de oostzijde van den Molenweg, nabij de Rusteiibprgerweg in den polder en gemeente lieer Hugo Waard, kadaster sectie B, Nos. J3«. en 136., groot 8 aren, 90 centiaren, tegenover de Smederij. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris J. STIKKEL, in de Schermeer. Op de Donderdag 1.1. te Li muien gehouden Cro cusveiling trok bijzonder de aandacht en werd tegen den prijs van 1, - de 100 stuks verkocht, de „Hing; oftlie Klue's" van den heer J. VER WEEL VOORËN, welke crocussoort ook a.s. Maan dag op de veiling te Akersloot zal worden aange boden. Jb- T1EBTE om contant geld, ten huize van den heer C van de Pol te Schoorlbij Schoorldam op Dinsdag 14 April 1874, voormiddags 9 uren precies, van; 15 puike Kalfkoeien, 4 dito Geldekoeien, 6 dito Pinken, 4 Paarden, 1 Jachtwagen op veeren, 1 Kar op veeren, 3 Boerenwagens, waarvan 1 op veeren, 1 driewielde Kar, 1 Arreslede, 2 Modder schuitjes, 1 Ierbak, diverse Tuigen. Boeren- en Bouwgereedschappenals: Ploegen, Eggen, Zaadwaaier, Trog, Molbord, enz. Circa 2000 drooge Takkebossen circa 600 beste eiken Palenen wat verder zal worden gepresenteerd. Informatiën te bekomen ten kantore van den Notaris P van LEEUWEN' te Schoorldam. op Woensdag 15 April 1874, des voormiddags te 10 uren, ten huize van den Heer C. Js. Moou, in de Oosteibuurt, van puik puik A'ee, Paar- «len, Wol, Hfgtuigen, liaeren en Hou™gereedschappen, Huisraad en Inhoedelenz, als: 5 Geldekoeien, 8 Kalfkoeien, gekalfd of aan de uring, 1 Geldeschotter, 1 tweejarigen Os, 1 uitmuntend bruin Merriepaard 8 jaren, 1 dito Schim mel, circa 4 jaren, 3 vette Varkens; voorts goed onderhouden Rijtuigen en Wagens, Boeren- en Bouwgereedschappen, ongeveer 100 vachten le soort Wol eindelijk net onderhouden Meubelen, Huis raad en Inboedel en hetgeen verder zal worden gepresenteerd. Informatiën zijn inmiddels te bekomen ten kantore van den Notaris PRINS, te Beverwijk aan den Velserweg KHlliMHlPhU IIEIKICHT. De Notaris C J. PRINS, te Beverwijkzal, op nader te bepalen dag, publiek presenteeren te verkoopen: %fjl' kapitale Hoerenlioi'stcden met ongeveer uitmuntend Wei-, Hooi en Houivland, alles staande en gelegen onder Heemskerk en Wijk aan Duin waarvan de gedrukte notitiën in tijds verkrijgbaar zullen worden gesteld. Nadere informatiën zijn inmiddels te bekomen ten kantore van den Notaris PRINS voornoemd te Beverwijk aan den VeLerweg, en ten kantore van de Notarissen -EIKENDAL en van ZEG WAARD, te 's Gravenhage, Noordeinde. AEE1EOKEA, Woensdag -avond, in de zaal van den Heer VERVLOET, een canlillc gouden Speldje, zonder naald. Adres bij de Uitgevers dezer Courant. op Woensdag, den 25 Maart 1874, bij opbod, en Woensdag, den 1 April 1874, bij afslag, beide dagen des namiddags te 6 urenin den Nieuwen Doelen te Alkmaar, van Een WH iiikcihuisi genaamd het Paardje, met Erf', op een der beste, standen aan de Kraanbuurt of Groenmarkt te Alkmaar, in wijk A, No. 35, sectie A, No. 524_, groot 1 vierk. roede 34 vierk. ellen. Te aanvaarden den 1 Mei 1874. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van den Notaris H. J. de LANGE, aan de Breedstraat te Alkmaar jjfl'n'tri' Jtëüïil" op Woensdag, den 25 Maart 1874, hij op bod, en Woensdag, den 1 April 1874, bij afslag, beide dagen des namiddags te 6 uren in den Nieu wen Doelen te Alkmaar, van 1. Een goed onderhouden Woonhuis, met Erl en Tuin, aan de noordzijde van de Oude Gracht te Alkmaar, wijk A, No. 492, bevattende het buis 4 benedenkamers en keuken bovenkamers zolder enz., groot 2 roeden, 43 ellen. 2. En een SBakl)uis en Erf', achter het vorige perceel, aan de zuidzijde van de Vijverstraat te Alkmaar, groot 64 ellen. Te aanvaarden 1 Mei 1874. Inlichtingen wor den gegeven ten kantore van den Notaris H. J. de LANGE, aan de Breedstraat te Alkmaar. Men is van meening om, op Donderdag, 16 April 1874, des voormiddags te 10 uren, in plaats van 15 April, zoo als vroeger was geannonceerd, op de plaats „Woud en Duin," te Bergen, van JAN BRAKEN HOEF, m het openhaar te verkoopen: 13 Koeien, 3 Hokkelingen. I Boerenwagen, 1 Kapwagen, 1 driewielde Kar, i Gierbak80 a 90 kleine KaaszettersKaaspers, Boeren- en Bouw gereedschap 1 houten Rolwagen en toebehooren Karnmachine, Huisraad en Inboedel, waaronder Kabinet Hangklok, enz. Nadere informatiën zijn te bekomen ten kantore van den Notaris BAKKER SCHUT te Alkmaar. op Donderdag 26 Maart 1874, des avonds te 7 uren, in het logement de Jagerte Alkmaar, van: Burgemeester en Welhouders der gemeente Schoorl zullen op Woensdag, 15 April 1874, des voormid dags te 10 uienop het raadhuis aldaar, aanbesteden Het ver;;rooien van «le Schooi in «8e gemeente Schoorl. Bestek en teekeningen liggen ter inzage in het Raadhuis en te Alkmaar bij den Gemeente-Architect, alwaar dagelijks inlichtingen zijn te bekomen. Aanwijzing in loco op Vrijde 1A- des Vöórmiuuags te 10 uren" Best-kken zijn te verkrijgen bij den Burge- Men is van meening, op Woensdag 1 April 1874, 4es ypormiddags 10 uren, ten huize van P. HAM, kastelein te Schooijdamin het openbaar, om con tant geld, te verkoopen: ieveod Wee, Hf j- j meester van dé gemeente Schoorl en bij den Ge tuigen, ilulsraati en Inboedel en wat I meente-Architect der gemeente Alkmaar, ad 0,50 verder zal worden gepresenteerd. [per exemplaar. Die iets verlangt in te brengen, wordt verzocht daarvan zoo spoedig mogelijk opgaaf te doen aan P HAM te Schoorldam. p. A. DEKKER, Makelaar te Castrieum, za'> ^en overstaan van den te Haarlem re- te**;*:*' sideerenden Notaris C. J G. df. BOOY, op Donderdag 9 April 1874, des morgens te 9 uren ten huize van den Heer D. Groen, te Castrieum,in het openbaarom contant geldpresenteeren te verkoopen: 13 Kalfkoeien, 2 Kalfvaarzen4 Gel dekoeien, 4 Hokkelingen, 1 Veulmerrie, oud 10 jaren, 4 Ganzen en 1 Gent, 23 Eenden en 2 Woer den, 2 Boerenwagens, 1 Kapwagen op veeren, 1 Kar tilbury, 1 Ploeg, 1 Gierbak, diverse Boeren- en Bouwgereedschappeneu voorts eenige Meubelen, Huisraad en Inboedel, en een Brandkast. Bij akte, voor den Heer Kantonrechter te Alkmaar den elfden Maart 1874 verleden en op dien datum geregistreerd, is door den Heer AREND van BOM MEL, zonder beroep, wonende te Alkmaar, aan zijn' Zoon J O H A N N ES ZEG ER v an BOM M EL, geboren te Broek op Langedijk op den 2<Ln Maart 1852, handlichting verleend en hem mitsdien de rechten van meerderjarigheid toegekend met opzicht tot het drij ven van handel in tabak en sigaren, het deelnemen in eene vennootschap zoodanigen handel betreffende, het nemen van aandeëlen daarin het voeren van directie daarover, alsmede tot het aangaan en sluiten van alle verbindtenissen tot die nering, handel en vennootschap betrekkelijk. Geschiedende deze afkondiging ter voldoening aan art. 486 van het Burgerlijk Wetboek. Hoogachtend teekenen zij zich UEd Dw. Dienaren, Alkmaar, 22 Maart. (Uebrs. MUYI'ËIIKleedermakers knappe Jongen worden gevraagd bij

Alkmaarsche Courant | 1874 | | pagina 2