Oostcnrigk-llongarije. l'ercenigde Staten. Mexico. ZwiberSaiid. Italië. Spanje. jje minister van financiën van don Carlos, de denken aangeboden. De fransche vlag sierde Camden-house het stationsgebouw te Chislehurst en een aantal bijzondere woningen. Het te Glasgow te huis belioorende stoomschip Queen Eli sabeth, met rijst, tarwe, thee en indigo van Calcutta komende, is den 14 bij Tarifa, hoogte van Gibraltar, gestrand en geheel wrak geworden. Yan de 70 aan boord zijnde er 20 verdronken. Kolonión. De troependie aan de expeditie naar Com- massie hebben deelgenomenzijn weder ingescheept. Zij hebben op hunnen terugtocht met vele bezwaren te kampen gehaddaar de rivieren door de zware regens gezwollen waren. Sir Garnet IV olseley is den 19 Eebr. Cape Coast Castle binnengetrokken door eene eerepoortdie door de kooplieden en de inboorlingen was opgericht. Oosienb.uk. De Keizer heeft aan den minister van eere- dienst een telegram en aan den president-minister een brief gezondenom hen te danken voor hunne verdediging der kerkelijke wetten in het Huis der Afgevaardigden. Z. M. heeft den brief van den Paus (onder Ita'ie vermeld) aan het ministerie van buit. zaken medegedeeld. De oostenrijksohe bisschoppen zijn den 12 ten huize van den kardinaal Rauscher te zamen gekomen, om te beraadslagen over de te volgen gedragslijn ten opzichte der confessioneele wetten. Den 14 zouden zij een besluit nemen over een door den kardinaal ontworpen protest. Zij hebben hunnen dank betuigd aan den Paus voor de aan het episcopaat gerichte encycliek en zijnen zegen over hunne beraadslagingen verzocht. Het. Huis der Afgevaardigden heeft den 14 bij tweede lezing de eerste der 4 confessioneele wetten aangenomen overeenkomstig de voorstellen der commissiebenevens eene motie strekkende tot afscheiding van het oostenrijksche ge deelte der diocese Breslau. Den 16 heeft de heer Prado c. s. een voorstel ingediend, strekkende om aan zuidelijk Tyrol een eigen Landdag te verzekeren. Daarna is de eerste der confessioneele wetten onveranderd na derde lezing aangenomen, en vervolgens zijn de algemeene beraadslagingen aangevangen over de tweede dier wettenstrekkende tot regeling der bijdragen tot dek king der kosten van de catholieke eeredienst. Den 17 heeft de minister van eeredienst de beginselen van dit wetsontwerp toegelicht en o. a. doen uitkomendal ter verbetering van den toestand der lagere geestelijkheid tot dusver van de zijde van het episcopaat nog weinig ge daan was. Het Huis besloot met eene groote meerderheid slechts 68 leden stemden tegen tot de behandeling der artikelen van deze wet over te gaan. Den 18 is de tweede lezing van het ontwerp ten einde ge bracht en een amendement aangenomenvolgens hetwelk de fondsen waaruit de verpleging van kranken bekostigd wordt, van de kerkbelasting vrijgesteld worden. In de zitting van het Heerenhuis van den 17 is door de nagenoeg voltallig verschenen kerkvorsten eene verklaring overgelegd, waarin zij te kennen gaven, nog steeds bij de in 1868 uitgedrukte overtuiging omtrent de rechtsgeldigheid van het concordaat te volharden en zoolang aan de werk zaamheden van het Huis te zullen blijven deelnemen, als door die Vergadering niet tot het in behandeling nemen van de onderdeelen der^nieuwe confessioneele voordrachten besloten wordt. Het Huis heeft deze verklaring voor deroheeft zijn ontslag genomen en is te Santander door de republikeinsche overheden zeer voorkomend ontvangen. Tristany heeft met al zijne troepen eene nederlaag geleden. In larragonië is de spoorweggemeenschap bij Calaf afgesne den. Sa halls heeft geul. .V ouvilas en diens kolonnewelke tot ontzet van Olot op marsch waren, overvallen en gevangen genomen. Te Nieuw-York wordt eene nieuwe drukkerij gebouwd voor de Rew-York Tribune, welke 9 verdiepingen (150 voet) hoog en geheel brandvrij zal zijn en gekroond zal worden door een klokketoren van 285 voet. Te Mexico zijn ongeregeldheden voorgevallen. De door priesters opgeruide volksmenigte heeft een americaansch gees telijke vermoord en diens woning geplunderd. Verschillende priesters zijn in hechtenis genomen. aangenomen. Ho kennisgeving ongaiuje. De onderhandeling met den heer Tisza over diens optreden in het te vormen kabinet zijn afgebroken omdat zijne partij op eene regeling van de gemeenschappe- lijke'aangelegenheden aandrong en de president-minister Szlavy daarvan niet weten wilde. Den 18 heeft laatstgenoemde, zijne pogingen om een coalitie-ministerie te vormen mislukt ziende, op nieuw zijn ontslag gevraagd, hetwelk hem is verleend. De Keizer heeft daarop den heer Bitto, president van het Volkshuis ontboden. Te Zurich GenèveBernBasel en S. Gallen zijn zeer druk bezochte bijeenkomsten gehouden met het doel om „Ver- eenigingen tot verbranding der lijken" optericht.en, welk plan, vooral om redenen van gezondheid, algemeen bijval vindt. De Paus heeft den 7 eene encycliek gericht aan de oos tenrijksche bisschoppen en tegen de in Oostenrijk aanhangige confessioneele wetsvoorstellen, welke heet het blijkbaar ten doel hebben om de catholieke Kerk in de noodlottigste dienstbaarheid aan de willekeur der staatsmacht te onderwerpen, en die, ofschoon zij in vergeljjking met de pruisische wetten van gelijken aard gematigd schijnen, in werkelijkheid van ge lijken geest en aard zijn, en de Kerk in Oostenrijk een gelijk lot bereiden als haar in Pruisen heeft getroffen. Denzelfden dag heeft Z. H. ook een brief gezonden aan Keizer Frans Jozef, en hem vermaand om niet te dulden dat de Kerk in eerloos knechtschap overgeleverd en dat zijne catholieke onderdanen in de grootst mogelijke verlegenheid gebracht worden. Den 16 heeft de minister-president Minghetti in de Kamer van Afgevaardigden verklaard, dat het tekort op de begroo ting voor 1878 aanmerkelijk is verlaagd, ten gevolge van bezuinigingen en vermeerdering van inkomsten. "Het tekort voor 1874 zal niet meer dan 128 miljoen fr. bedragen, en het budjet voor 1875 zal een tekort aanwijzen van 79 mil joen fr. De hulpmiddelen der schatkist zijn voldoende om in de behoeften te voorzienen de minister zou dus geene uitgifte van papiergeldnoch ook eene ieening verzoeken. Aan de inkomsten moest een krachtige stoot gegeven worden, en de minister verklaardedat hij niet aan het bewind zou GEMEENTERAAD. Zitting van 18 Maart 1874. No. 4. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 8 later 10 leden. Afwezig met kennisge ving de heer van der Drift wegens ongesteldheid, de heeren Versclmir, T. L. Koorn en Vonk wegens uitstedigheid en de heer van den Berg. De Voorzitter opent de vergadering en stelt voor 1. overtegaan tot de beëediging der heeren C. Bosman en C. IV. Bruinvis als leden van den Raad, daar tegen het raads besluit van 25 iebruarij 1.1., waarhij tot hunne toelating be sloten werd, geene bezwaren zijn gerezen. Daartoe besloten zijndeworden zij door den Secretaris in de vergaderzaal binnengeleid en leggen, ieder naar de wijze zijner godsdien stige gezindheid, de bij art. 83 der grondwet en art. 39 der ge meentewet voorgeschreven eeden af, waarna zij door den Voorzitter geluk worden gewenscht met het door de kiezers m hen gestelde vertrouwen en zitting nemen. 2. Vervolgens worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. 3. Deelt de Voorzitter mede liet vóór den aanvang der verga dering ingekomen voorstel van het lid den heer P. Bruinvis'de Lange, om Burg. en Weth. uittenoodigen een onderzoek in- testellen of en in hoeverre het wenschelijk geacht kon en mo gelijk zou zijn het beheer over het burgerlijk armbestuur, het gasthuis en de stads-apotheek te vereenigen en bij gunstigen uitslag daaromtrent voorstellen aan den Gemeenteraad inte- dienen. De heer Bruinvis de Lange deelt tot toelichting van dat voorstel mede, dat hij, na de afschaffing van het restitutie stelsel, waardoor de werkkring van het burgerlijk armbestuur zoo aanzienlijk ingekrompen isvan een maatregel als thans door hem voorgesteld wordt, vereenvoudiging in het beheer en besparing van uitgaven verwacht en daarom gemeend heeft het aan de overweging zijner medeleden te moeten onderwerpen. Het spreekt van, zelfdat de kapitalen dier instellingen aan iedere instelling blijven behooren. Ter lezing voor de leden gelegd. 4. Brief van Gedeputeerde Staten ten geleide van het goed gekeurde raadsbesluit tot voldoening van het nadeelig saldo der balans van de bank van leening dienst 1873 ad 667,93; uit de onvoorziene uitgaven dier dienst. 5. Jaarverslag der plaatselijke schoolcommissie omtrent den toestand van het lager onderwijs alhier in 1873. Nos. 4 en 5 voor kennisgeving aangenomen. 6. Verzoek van den Majoor-Kommandant der dienstdoende schutterij, om eenig antwoord op zijn ten vorige jare inge diend verzoek, om alhier eene schietbaan opterigten. 7. Verzoek van J. B. Reekers Cz., om benoemd te worden tot Directeur der stads bank van leening, zoo die instelling niet wordt opgeheven. Nos. 6 en 7 ter visie gelegd. 8. Dankbetuiging van C. Ritter, oud-bediende der stads apotheek voor de hem verleende gratificatie, zich bereid klarende bij voorkomende gelegenheid in de stads-apotheek de behulpzame hand te bieden, zoolang zijue vermogens zulks toelaten. Voor kennisgeving aangenomen, zullende van zijne bereid verklaring mededeeling worden gedaan aan Commissarissen der stads-apotheek. 9. Berigt van den heer Dr. J. Boeke, dat hij aanneemt de benoeming tot lid der plaatselijke schoolcommissie. Voor kennisgeving aangenomen. 10. Verzoek van den hoofdonderwijzer der tusschenschool om verhooging zijner toelage voor schoonhouden, verwarming en verlichting der schoollokalen, daarbij thans weder 3 lokalen moet gebruiken en meerdere uitgaven heeftals niet meer bij de schooi wonende. Gesteld in handen van Burg. en Weth. om berigt en raad. 11. Verzoek van D. Kat en verdere bewoners der Pop- pelmans- en Overd'.elanen om verlichting dier lanen naar aanleiding van de iu de vorige vergadering ingediende be grootingen. Ter secretarie gedeponeerd. Van Burgemeester en Wethouders. 12. Verslag van het met Commissarissen der stads-apotheek gehouden overleg omtrent de geschiktheid van het aan de stads-apotheek werkzame personeel en omtrent de regeling der werkzaamheden in verband met dat personeel. Uitvoerig wordt daarin aangetoond de meening van Commissarissen Over een door den Voorzitter gedaan voorstel om Burg. en Weth. reeds dadelijk te magtigen het verleeneu van ge neeskundigen onderstand overtenemen van het burgerlijk armbestuur heeft eenige discussie plaats tusschen den heer Stuart, die, hoewel zich vereeniger.de met de door Burg. en Weth. ontwikkelde motieven voor de invoering van dien maatregel, het, niet wenschelijk acht eene dadelijke beslissin: te nemen in zulk eene gewigtige zaak, ook met het oog qp de afwezigheid van verscheidene leden, en de heer Kerhoejf en de Voorzitterdie het voorstel verdedigden door te wijzen op het wenschelijke, dat hoe eer hoe beter verandering in den bestaanden toestand kome en hoe zelfs Burg. en Wet.h., zonder den Raad, daartoe bevoegd zijn, daar het burgerlijk' armbestuur slechts de gedelegeerde van liet gemeentebestuur De heeren van Leeuwen en Bruinvis de Lange verklaren zich voor aanhouding dezer zaak. De Voorzitter trekt daarop zijn voorstel in, waarna de stukken voor de leden ter lezing- worden gelegd. 13. Voorstel de betrekking van stads-muziekmeester te ver eenigen met, die van kapelmeester van het stedelijk muzijk korps, waaraan dan eene jaarwede van 700,— verbonden is en tot vaststelling eener instructie voor dien gemeente ambtenaar, ontworpen door de commissie van toezigt over het stedelijk muzijkkorps. Daarin 'komt o.a. voor, dat hij niet meer dan vijftig eenten per uur aan de ingezetenen in reke ning mag brengen voor iedere les dat hij belast iij. met de oprigtmg en instandhouding eener muzjjkschool tegen een schoolgeld van 6,— s'jaars, alwaar hij aan 6 jongelieden, waarvan 3 op blaas- en 3 op strijk instrumenten, door Burg. en Weth. op zijne voordragt, aan- tewijzen, behoudens hunne bevoegdheid om zelve die aanwijzing te doen, kosteloos onderwijs moet geven dat hij zich moet onderwerpen als kapelmeestet bij de Schutterij aan de bevelen van den konunanderenden officier en bij de oefeningen en uitvoeringen van het stedelijk mu- ps naar die van de commissie van toezigt. zijne ünanciëele plannen niet goedgekeurd blijven indien werden. De loinbardijsche bisschoppen hebben zich schriftelijk tot den Koning gewend, ten einde te protesteeren tegen het ontwerp van wet, hetwelk verordent, dat het burgerlijk vóór het kerkelijk huwelijk zal moeten worden voltrokken. Eeu 75tal Afgevaardigden der linkerzijde hebben eene samenkomst gehouden met het doel om zich te constituëeren tot eene onaf hankelijke partijgegrond op hervorming der administratie. De carlisten hebben de gemeenschap tusschen Irun en S. Sebastian afgesneden. De burgerlijke gouverneur van Bilbao heeft den maarschalk Serrano doen weten, dat hij nog voor de geheele maand Maart en een gedeelte van April van proviand voorzien is, en dat hij tot het bieden van een krachtig verzet besloten heeft. Het bombardement der stad wordt steeds voortgezet, maar, vermits de belegeraars slechts over weinig zwaar geschut kunnen beschikken, zonder veel schade aan te richten. De genl. Lorna is den 14, na 1800 recruten aan zich ge trokken te hebbente S. Sebastian naar een punt in de nabijheid van Bilbao scheep gegaan. Hij is bestemd om een reservecorps van 8000 a 10000 man te commaudeeren dat te Miranda aan de Ebro gevormd wordtom de carlisten iu den rug aan te tastenterwijl Serrano hen in het front bestrijdt. dat de aanzienlijke verhooging van uitgaven, voor een deel te wijten aan den hoogeren prijs der geneesmiddelen, voor een grooter deel veroorzaakt wordt door het steeds toene mend getal van personen, die van het burgerlijk armbestuur geneeskundigen onderstand ontvangen. Die meening wordt door Burg. en Weth. gedeeld, na kennis te hebben genomen van de lijst der personen, door het burgerlijk armbestuur met, geneeskundigen onderstand bedeeld. Zij zijn van oordeel, dat het nemen van strenge maatregelen dringend gevorderd wordt. Under mededeeling, dat zij het, burgerlijk armbestuur hebben verzocht onmiddeljjk 25 boekjes intetrekken, afgege ven aan personen, die volstrekt niet voor geneeskundigen onderstand in aanmerking moesten zijn gekomen en dat Com missarissen der stads-apotheek daarmede iu kennis zijn gesteld, en dat bij publicatie de aandacht der ingezetenen gevestigd k wensc'iej!)ke z'j leden worden van een der alhier bestaande Ziekengenootschappendaar maatregelen genomen zijnom personen, die iu staat geacht worden tot. liet betalen eener geringe wekelijksche bijdrage niet langer van gemeentewege van geneeskundige hulp en medicijnen te voorzien, stellen zy voor in beginsel uit temaken, dat van a' 1 Mei a.s. het verleenen van geneeskundigen onderstand door Burg. en IVeth. zal geschieden en hen te magtigen tot het uitvoeren van die maatregelen, welke noodig zijn om aan dat besluit uitvoering te geven. Omtrent de geschiktheid van het personeel aan de apotheek Burg. en Weth. inlichtingen geven in eene zitting deuren. Overigens bleven Commissarissen bij meening, dat aan de apotheek werkzaam moest zijn een voor zijne taak berekende knecht, die zich daarmede uitsluitend bezig hield. Zij bleven daarom aandringen op hun indertijd gedaan voorstel tot aanstelling van een knecht °P 8,- per week, waaromtrent Burg. en Weth. de beslis sing aan den Raad overlaten, herinnerende het vroeger daar omtrent verhandelde .ea beslgtene. zullen niet gesloten hunne ziekko Ter lezing gelegd. 14. Voorstel tot regeling van eenige uitgaven op de dienst 1873 met rapport, der commissie van financiën, strekkende om de aangeboden besluiten onveranderd vastte;,tellenbe houdens het nader grondig onderzoek der uitgaven bij het nazien der rekening. Aangenomen. V an de commissie van tinaneïén. 15. Rapport op het verzoek van Commissarissen der stads apotheek om magtiging tot verhooging van eenige posten van uitgaaf hunner begrooting voor 1873'met ƒ696,50 en om verhooging der toelage uit de gemeentekas over dat jaar van f 3538,met 480,62, daar die hoogere uitgaaf slechts ge dekt wordt, door f 175,hoogere ontvang en eene lagere uitgaaf van f 40,88 op eeu drietal andere posten. De con clusie strekt om die magtiging te verleenen onder verhooging der toelage uit de gemeentekas behoudens het nader grondig onderzoek der uilgaven. Het voor de verhooging der uit gaven aangevoerde motief, het, immer vermeerderend aantal personen, die zich door de stads-apotheek van medicijnen laten voorzieu, waardoor het aantal recepten in het voor den gezondheidstoestand zoo gunstige jaar 1873 tot 29112 ge klommen is, geeft, haar aanleiding te wijzen op de wensche lijk beid dat in den bestaanden toestand verandering worde gebragt en dat maatregelen worden genomen, om het aantal personen, die uit de stads-apotheek geneesmiddelen ontvangen, alleen te beperken tot ben, die werkelijk onvermogend zijn, om op andere wijze in de koslen van geneeskundige hulp en medicijnen te voorzien. Aangenomen. 16. Rapport op de suppletoire begrooting van het gasthuis dienst 1873, waarbij een nader subsidie uit de gemeentekas wordt gevraagd van 672,34} en om magtiging tot het doen van eenige af- en overschrijvingen in hunne begrooting. De ver hooging is hoofdzakelijk ontstaan door buitengewone uitgaven aan de gebouwen. De oommissie stelt voor, behoudens het, nader grondig onderzoek der uitgaven, de gevraagde subsidie te verleeneu, alsmede magtiging voor de af- en overschrijvin gen, en Regenten uittenoodigen voortaan geene buitengewone uitgaven aan de gebouwen te besteden, alvorens den Raad mag tiging te hebben gevraagd en verkregen, of althans in spoed eischende gevallen daarvan onmiddellijk kennis te hebben ge geven, daar, wanneer de tegenwoordige wijze van handelen door Regenten, steeds gevolgd wordt, eene begrooting alle waarde verliest eu Regenten allerlei werken zouden kunnen laten uitvoeren, tot dekking waarvan de Raad dan later sub sidie zou moeten verleenen, zonder zijn gevoelen te hebben kunnen uitspreken omtrent de al of niet noodzakelijkheid der uitvoering en omtrent de wijze der uitvoering. Aangenomen. 17. Rapport op het in de vorige vergadering door Burg. en Weth. gedane voorstel betrekkelijk den verkoop van het aandeel dezer gemeente in de Limmerschelpvaart. De con clusie strekt om aautenemen het door Burg. en Weth. voor gestelde antwoord aan den burgemeester der gemeente Cas- tricum, dat de Raad genegen is tot verkoop van dat aandeel voor 1000,komende de kosten van overdragt, en levering voor rekening van den kooper. De heer Stuart is tegen den verkoop en vraagt eenige in lichtingen. De lieer Verhoejf acht het wenschelijk eerst in eene vergadering met gesloten deuren daarop te antwoorden. Tot, het houden dier zitting aan het slot der vergadering wordt besloten, waardoor de beslissing op dit rapport zoo lang wordt aangehouden. Van Burgemeester en Wethouders. 18. Rapport op het verzoek van J. J. Tesselaar om ver gunning iot het gebruiken van 16 cent. gemeentegrond aan den Tienewal voor bleekveld en tot het afscheiden" van dien grond door middel van een hekje. Tegen verkoop of uit gifte in erfpacht van dien grond bestaat bezwaar, daar het niet onmogelijk isdat die grond thans voor de openbare gemeente-dienst niet noodig. over eenigen tijd wel door de gemeente zal worden gebruikt. Tegen het in gebruik geven tot wederopzegging toe en tegen betaling van recognitie be staat, echter geen bezwaar. Het verleenen van vergunning tot dat gebruik en tot de afscheiding van dien grond wordt daarom onder de gewone voorwaarden voorgesteld. Aangenomen. 19. Rapport op het verzoek van J. Ringers, om vergun ning tot het gebruiken van de voor zijne werkplaats aan de Laat gelegen straatwanneer tijdelijk de ruimte in die werkplaats te bekrompen is. Lettende op de raadsbesluiten van 25 Junij 1873 en 7 Januarij 1874, waarbij afwijzend werd beschikt op de verzoeken van A. J. Elte en J. Basstra, om vergunning tot gebruik van gemeentegrond aan de Laafi kan niet anders worden geadviseerd dan tot, eene afwijzende beschikking op dat verzoek. Er wordt, echter opgemerkt, dat de uitoefening van sommige beroepen onmogelijk wordt gemaakt wanneer geen gemeentegrond mag worden gebruikt. Daartoe wordt, gev ezen op pompenmakers "en zadelmakers. De heeren Bruinvis de Lange, Stuart en JC. Koorn ver klaren zich allen voor eene afwijzende beschikkingverkla rendedat er natuurlijk geen bezwaar bestaat, om zoo noo dig tijdelijke vergunning te verleenen tot, het, werken op de straat, mits vóór den avond alles opgeruimd is. De heer Conijn ziet ook geen bezwaar in het verleenen van. vergunning onder die bepaling. Met algemeene stemmen wordt afwijzend op het verzoek beschikt. 20. Rapport op het verzoek van 1). Roosendaal, om zijne grond langs de gedempte Raansloot nabij de Baangracht —J- den gemeentegrond te mogen afscheiden door een raste •we', De conclusie strekt om vergunning onder de gewon w, waarden te verleenen. Aangenomen. 21. Rapport op het verzoek van B. Swets Az om scheiding der boete van f 500,hem opgelegd door L en Weth. voor de te late oplevering van den onderbouw u Rootorens- en Accijnsbrug. De conclusie strekt om afwij zend op dat verzoek te beschikkenomdat de verlenginj van den termijn van oplevering van zijn werk, een gevolg van de eischen der ijzeriabriekanten is geschied in overleg met hem en met, zijne volkomen goedkeuring dat hij ver vallen was in eene boete van f 3000,waarvan Burg. en Weth. hem J gedeelten of 2500,hebben kwijtgeschol den; dat zij gemeend hadden J gedeelte of f 500,— boete te moeten toepassen, oirdat, niettegenstaande de talrijke aan sporingen om meer spoed te makenniet, die voortgang^ met, de werkzaamheden was gemaaktdien de aannemer had' kunnen maken eu dien men van hem had mogen verwach tenlettende op het ongerief, dat uit de stremming der passage op die druk bezochte plaatsen voortvloeide en op de klagten welke daarover gehoord werdenen welke vertra ging te minder had mogen worden verwacht, omdat, toen tusschen den aannemer van den onder- en den bovenbouw verschil van gevoelen ontstond over eene bepaling in het bestek welke voor tweeërlei uitlegging vatbaar waswaar van vertraging der werkzaam eden het gevolg zou zijn ge worden Burg. en Weth, ter voorkoming dier vertraging on- middelijk besloten den adressant de meerdere kosten te vergoedenwelke hern door die bepaling werden opgelegd en ten gevolge waarvan hem voor bijwerk 448,80 werd uitbetaald De heeren StuartBruinvis de Lange, Conijn en Bosman voeren verschillende motieven aan, op grond waarvan het naar hunne meening onbillijk zou zijn, boete toetepassen en waarom zij zieli voor de inwilliging van bet verzoek ver klaren terwijl de Voorzitter en de heer Verhoeff nader toelichten het voorstel van Burg. en Weth. Met 8 tegen 2 stemmen van den heer Verhoef en den Voorzitter wordt de eunclusie van het rapport verworpen en het verzoek alzoo ingewilligd. 22. Voorstel om art. 3 van het reglement, van het gasthuis te laten luiden als art. 3 van hel reglement op het Sl. Eli- sabethsgasthuis te Haarlem, inhoudende dat in het gasthuis geene lijders aan ongeneeslijke ziekten of kwalen toegelaten of, daarin toegelaten zijndedaaruit worden verwijderdbehalve aan de zoodanigen, die een snel verloop hebben en dat het gasthuis in geen geval mag strekken tot verblijfplaats van voortdurend ziekelijke personen, daar tegenwoordig zeer dik werf personen 2 jaren en langer in het gasthuis worden verpleegd, waardoor het in strijd met zijne bestemming en zeer ten nadeele zijner fondsen eene verblijfplaats van zie- k(?lijke belioeffcigen wordt, in plaats van eene tijdelijke ver- plegmgsplaats te zijn. Regenten verwachten groote moeije- lijkheid in de uitvoering, vooral met liet oog op de door den geneesheer aftegeven verklaringdat de patiënt eene onge neeslijke ziekte heeft. De heer Helling verklaart tegen te zullen stemmen om de door Regenten aangevoerde redenen en wijst er op, dat het reglement op het gasthuis te Haarlem eerst vastgesteld is iu December 1873, zoodat men over de al of niet gunstige werking daarvati nog geen oordeel kan vellen. De Voorzitter, opmerkende, dat het volstrekt niet zeker is, dat die bepaling voor het, eerst opgenomen is in het reglement te Haarlem in December 1873, stelt voor de beslissing aantehouden, in af wachting van het intestellen onderzoek, of die bepaling kort of lang te Haarlem bestaan heeft en of zij in de uitvoering moeijelijkheden heeft doen ontstaan of niet, terwijl Burg. eu Weth. naar aanleiding eener vraag van den heer van Leeuwen, of dergelijke personen niet goedkooper in het gasthuis kunnen worden verpleegd, dan wanneer zij voor rekening van het burgerlijk armbestuur komen, de noodige inlichtingen zullen geven. 23. Kohier hondenbelasting voor 1S74, bedragende /"954,— Vastgesteld: den aanslag te betalen vóór 1 Julij 1874. Van de commissie voor de 24. Rapport op het in de vorige vergadering door den heer Vonk ingediende voorstel om te bepalen, dat de Raad in bijzondere gevallen afwijking kan verleenen van het voor- schrift, dat binnen de kom der gemeente en op eenen afstand van 50 roedeii daarbuiten, geene gebouwen, voor zoover die aan stralen of wegen uitkomen of minder dan 10 el van an dere gebouwen afstaan, mogen worden gesteld dan met voor gevels en steenen muren. De commissie stelt de aanneming voor, onder bijvoeging, dat zij tot wederopzeggens toe zal worden verleend. Aangenomen en tot dadelijke afkondiging besloten. R verband met het onder No. 24 genomen besluit, wordt vervolgens aan den heer Jde Haas photograaph al hier vergunning verleend tot liet maken van een atelier van hout op den steenen muur aan het perceel op den heek der Langestraat en Krebbesteeg. 20. Verordening regelende de verpligting tusschen eige naars van naburige erven. (Zie de publicatie van Rure "en Weth. in deze Courant.) Na eenige bespreking onveranderd aangenomen. 27. De in de vorige vergadering ingekomen 3*. suppletoire gemeente-begroot,ing dienst 1873. Vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 8748,00}. 28. Is overgegaan t,ot het benoemen van ecu len hulpon derwijzer aan de openbare armenschool in plaats van J, Smet, oveileden, waarvoor door Burg, en W eth, in overeenstemming met den hoofdonderwijzer en de plaatselijke schoolcommissie wordt voorgedragen J. de Groot 2e. hulponderwijzer en tot 2™. hulponderwijzer in zijne plaats den 3e°. hulponderwijzer C. de Beer. J J. de Groot en C. de Beer worden ieder met algemeene stemmen benoemd. 29. Gaat de vergadering over in eene zitting met gesloten deuren, na heropening waarvan in stemming wordt gebragt de conclusie van het rapport der commissie van financiën om aanteuemen liet, voorstel tot, verkoop van het aandeel der ge meente in de Limmerschelpvaart. (Zie punt 17). Met 9 stemmeD tegen 1 stem van den heer Stuart wordt die conclusie aangenomen. 30. Verzoekt bij de gewone rondvraag van den Voorzitter aan de ledenof iemand nog iets in het midden heeft te brenger., de heer J C. Koorn. aan Burg. en Weth,, of zij de aandacht van het burgerlijk armbestuur willen vestigen op het bij art. 11 van het reglement bepaalde, dat geen on derstand wordt verstrekt aan oudersdie niet zorg dragen, dat hunne kinderen tusschen 6 en 12 jaren het onderwijs op de school getrouw bijwonen, daar het onlangs gebleken isdat eeu dertienjarige knaap nimmer onderwijs had ge noten, terwijl zijne ouders voortdurend ondersteuning ontvangen. De k oorzitter verklaart zich namens Burg. en Weth. daar toe bereid, waarna 31. de vergadering wordt gesloten. Te Alkmaar by Herin». Coster Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1874 | | pagina 6