1874. besteding Straatweg. I L. Bijblad van de Allernaarsche Courant van Zondag 29 Blaart 1874. Duiischlaiid m if Bel&ie. Frankrijk. A- VAN beusekom, :fr71874 Wed' J' GR00T Gz- RAAF en HEEMRADEN van den Polder UGO WAARD zullen op Dinsdag, den 1874, des namiddags te 3 uren, in het in het openbaar, bij inschrijving, aan- den Polder in den jare 1874 benoodigde jïer- en Aletselwaren, benevens voor de wegen, Teer, Roopen en riet. Cl OfK Notaris Winkel, zal IRLOOPIO It E RICHT. apitale Boerenhofsteden 30 IBTTUXTDIERRS Wei Hooi - en Houwland, Feesten. Den 21 is te Hcllevoetsluis het daar voor 25 jaren aan wal stappen van Koning Willlem lil teestelijk j herdacht door het vlaggen van schepen en gebouwen, eene voorstelling der ontscheping en een optocht met muziek door de staddie 's avonds bij fakkellicht herhaald werd. ie ïïattem is het zilveren Koningsfeest reeds denzelfden dag- gevierd. Alle straten wan m groen gemaakt en geïllumineerd en de muziek van het instructie-bataljon uit Kampen luis terde het. feest op. liet utrechtsche studentencorps zal bij den optocht op 12 Mei vertegenwoordig ;d worden door een trium.wagen „de Utrechtsche Academie", waarvan de kosten ruim f I2UU beDePafiieelingen der Maatschappijen van Landbouw en van Nijverheid en der "Vereei liging van Fabriek- en Handwerks- nii'verheid te Rotterdam hebben aan de feestcommissie aan zienlijke subsidiën verlee nd tot eene waardige vertegenwoor- diging. vau landbouw en nijverheid in den optocht. Te Woerden heeft de gemeenteraaddie het verzoek om subsidie der feestcommis sie geweigerd had, 1200 aangewezen voor vuurwerk en 100 voor illuminatie. Te Har liegen zal een gecostumeerde optocht gehouden worden, voorstellende de intocht van Prins Willem L aldaar 1581 De gemeenteraad van. Hoorn heeft 1200 toegestaan voor volksspelen, muziek, prentuitdeeling aan de schoolkinderen en illuminatiehet feest zal afflaar eerst 8 dagen na 12 Mei gevierd worden- er-nr, Te Middelburg is 1700 ingeschreven, waarvan ot/ .HO bestemd is voor eene uitdeeling van levensmiddelen aan de armende commissie heeft nog 600 a f 700 noodig om haar programma te kunmen uitioeren. Door de commissie voor de feestviering de Koedijk is in gezameld f 221,50 waarvan 100 voor het nationale hul deblijk opgezonden is. Te Meppel is ruim 200 voor het geschenk bijeengebracht. Te Leiden is de som der bijdragen van de ingezetenen voor de feestviering ver beneden de raming gebleven. Te Deventer zal de ontruiming der stad door de troepen van den Keurvorst van Keulen op 11 Mei 1671 een der hoofdpunten van den optocht uitmaken. Rampen. Den 20 is te Dalfsen de woning van den land bouwer Damman afgebra.nd, waarbij '21 runderen en 3 paarden zijn omgekomen en de; bewoner vrij ernstige brandwonden heeft bekomen. Alleen de woning was verzekerd. Door het hooge water en den storm van dien dag is groote schade t.oegebraoht aan de inpolderingswerken van den Do - lard te Vierhuizen en itoltkamp, zijnde geheel en gedeeltelijk voltooide aardwerken tcitaal vernield en verscheidene polder- keeten weggespoeld bovendien hebben wat nog ergei is 4 polderwerkers2 vrouwen en 7 kinderen liet leven veiloren5 In den nacht vau 22 23 is de boerderij vim d. Jfwirst te Naarden met 22 sTuks vee en de geheele inboedel eene prooi der vlammen geworden. De bewoners hebben er te nauwernood het leven afgebracht. Er was mets verzekerd. Den 25 zijn de sigarenfabriek van den lieery. A, de hartog te Arnhem en het daarnaast staande woonhuis van den fa brikant door brand vernield. De voorraad tabak en de inboedel waren niet verzekerd. Misdrijven. Een winkelier in manufacturen te Keuzen en zijne gehuwde dochter zijn gevankelijk naar Goes gebracht, verdacht van het uitgeven van valsche belgische bankbiljetten van 1000 fr. Een behuwdzoon van den winkelier, te Brussel wonende en het vak van graveur uitoefenende wordt als de vervaardiger aangewezen en moet aldaar reeds gearresteerd zijn Rechtszaken. De Hooge Raad heeft den 23 verworpen het, beroep in cassatie van F. F. J11. Hussel, drukker te Maastricht, door het hof van Limburg, wegens medeplichtig heid aan laster pegéns den commissaris des Konings in die provincie, veroordeeld tot 3 maanden eenzame opsluiting en 500 boete. De heer Hussel is naar Belgie geweken om zich aan de opgelegde straf te ontrekken. Het hoi van Utrecht heeft het vonnis der rechtbank te Utrecht waarbij de Ned. Rijnspoorwegmaatschappij ter zake van het 'niet pphouden van alle treinen te Nieuwersluis ver oordeeld was, vernietigd, den heer WJ Doudev.Troostwijk zijne eiscli onK-egd, en hem veroordeeld in de kosten der beide instantiën. n Overleden te YVclvega, in 83jangen ouderdom, de sedeit 1853 gepensioneerde luit.-kolonel ingenieur S l<. Kleinma ridder der nederlandrmke orden en commandant van de Liken- kroon rt Den 26, te Warffium, in den ouderdom van 73 jaren d'. R. Wederholfsedert 1849 lid der 2j. Kamer Kolonie. Het stoomschip Metalen Kruis heeft de havens der Westkust van Sumatra bezocht om de nederlandsche souvereiniteit te doen erkennen, en is m zijne zending geslaagd te Analaboe, Poeloekajoe, Soesoe, Laboean-Hadji en Moeki. men den tijd in aanmerking neemt waarin met het gestorte kapitaal gewerkt is, eigenlijk met eene jaarlijksche rente van 1011 gelijkstaat. Ongetwijfeld leveren deze thans reeds verkregen resultaten grond tot de beste verwachtingen om trent de grootsche ondernemingenwelke de Vereeniging thans wil aanvaarden. Daaronder bekleedt, vooral met het -oog* op het uitstekend nationaal belangeene eerste plaats de voorgenomen exploitatie der haar bij het met de gemeente Rotterdam gesloten contract afgestane gronden op Feijenoord, waar de Vereeniging door het inrichten van handelsterremen voorzien van dokken en entrepots, eene directe communicatie van zeeschepen, met spoorweg, rijnschepen en binnenlandsche schepen wenscht mogelijk te maken. Eene vopr de algemeene welvaart niet minder belangrijke onderneming licht voorzeker in het plan, door den technischen adviseur der Vereeniging, den heer Stieltjes (een erkende autoriteit op het gebied van spoorwegen), uitgewerkt tot uitbreidingonzer binnenlandsche spoorwegen. Tot den aanleg en de exploitatie der in dat plan genoemde lijnen is reedè door de Rotterdamsche TJan- deUvereeniging gezamenlijk met de Rotter damsche Bank en j andere aanzienlijke firma's hier te lande, bij de regeering aanvraag om concessie gedaan, met bereidverklaring tot na- I dere onderhandelingen omtrent de opneming daarin vanzoo- I danige spoorlij henwelke de regeering mocht gewenscht achten. Geeft een en ander alleszins voldoende blijken en j van de levensvatbaarheid èn van de bij uitstek nuttige werking der Vereeniging, een ander bewijs voor het soliede dezer on derneming licht juist in den koers van uitgifte der thans aan het publiek aangeboden aandeeien; deze vertegenwoordigt namenjk den pari- koers, vermeerderd met de reeds in het reservefonds gebrachte som en de onvermijdelijke kosten der emissie. Geheel iets anders en beters ongetwijfeld dan de schoon schijnende aanbiedingen van zoovele vreemde, niet te con troleeren zaken waardoor maar ai te dikwerf onze landge- nooten zich hebben laten teleurstellen. Hier daarentegen geldt het eeue in alle opzichten nationale zaak, die èn om haar doei zelf, èn uit het oogpunt eener degelijke en voor- deelige geldbelegging, ten zeerste aanbeveling verdient. De Java-Bode. van 4 Eebr. neemt int de Soèrab. Courant een gedicht over van den inlander Eanmaoeto^ getiteld Chahar-Besarhrden indruk wedergevende door de inneming van den kraton van Atchin op Java teweeggebracht. De volgende vertaling da arvan wordt ons ter*plaatsing aange- G ROOT-NIEUWS Heeft Mijnheer he't bericht gehoord, dat op Dinsdag- den 27™ dezer maand de stad Atjek verwoest is f Heeft Mijnheer veri ïömen dat het Rijk van Atjeh schip breuk heeft geleden en de zeer groote Sultaansche kraton met beving verlaten 'is 'Nu staat er de v'la:g met drie kleuren op: rood, wit en blauw. Wie zal den moed hebben haar neêr te halen, nu het zeker, is, dat het groote gebouw is neergeveld De kraton is gen omen i" Door een verschrikkelijk leger, dat m den oorlog even opgewondtm als een woeste tijger sterk is. De mensehen van Atjeh konden het niet houden. De kogels kwamen ais regen Yan welken kant was niet te zien. Zonder nut bleek alle tegenstand. Volgaarne vestigen wij de belangstellende aandacht onzer lezers op de in dit nummer opgenomen advertentie betret- Wle X inschrimn g op de voor het publiek beschikbaar SdfaaSen in de' Hotter damsche Handelsvereniging Toen deze Vereeniging (op 17 September 872; in het leven werd g eroepen, besloten hare oprichters het, voor liet nubliek bestem de gedeelte barer aandeelen eerst dan aan te bieden wanne er ^are levensvatbaarheid op den grondslag harer leidende besinsijlen door practisehe gevolgen zou ge bleken zijn Da t dit thans inderdaad het geval is leert ons bleken zj ,rkrtigbaar gestelde jaarverslag over 1873. Wii fedaan,'ft "Jechts aan, dat in dit korte tijdsbestek Srl^rSfgt^ds tot menige, op het door haar be- I I ri JLpn Tonale overneming is mede gewerkt Tare niet werd uit het oog verloren ge uige hiervoor het dat de Vereeni ging, behalve tot het, storten van een aan zienlijke sow in he t reservefonds, werd m. staat gesteld tot, het iiitkeeren van een dividend ad 7* pet., hetgeen, indien De Keizer heeft den 22 zijn 77™ verjaardag gevierd. Ge heel Berlijn was in feestdoseh getooid en alle duitscke Vor sten, behalve de Koningen van Beieren.en Wurtemberg, waren derwaarts gekomen om hem geluk te wenschen. Bij de au diëntie der generaals antwoordde de Keizer op de toespraak validen veldmaarschalk Wrange!: „Daar gij, mijne heeren, als vertegenwoordigers van mijn leger voor mij staat, mag ik het u niet verzwijgen, dat wederom eene crisis het leger schijnt te dreigen. Wat ik toen vier jaren lang uit plichtgevoelen overtuiging trachtte te bereiken en handhaafde strekte het land tot, welzijn, door de boven alle verwachting groote uit komsten die liet, leger en dat mijner bondgeuooten verkreeg. Dat, gevoel geelt, mij moed om ook nu te volharden want niet om oorlogen te doen ontstaan, maar oin den europeeschen vrede te verzekeren, houd ik vast aan hetgeen gebleken is proefhoudend te zijn." Rijksdas.. De regeering heeft inlichtingen gegeven om- trent 'de verhouding tusschen het sterktecijfer des legers en den diensttijd. Een cijfer van 384,000, waarmede de regee- ring zich des noods vereenigen kankomt neder op een diensttijd van 29maand, wordende alsdan de manschappen van het, Merde dienstjaar (ij maand vóór het eindigen van hunnen diensttijd met, verlof huiswaarts gezonden. Een lager sterktecijfer zo'u slechts door iudeeling van minder recruten verkregen kunnen worden. In verband met de daardoor ontstane vermindering van reserve en landweer, zou het leger in lijd van oorlog bijna 93000 man minder tellen, indien het cijfer op voet van vrede werd bepaald op 360000 man. De régeering wil de verantwoordelijkheid voor zoodanige ver zwakking der weerbaarheid, vooral met. het oog op de nieuwe fransche legerorganisatie, niet op zich nemen. De uit 28 leden bestaande commissie voor de Rijks-leger wet heeft ook bij hare tweede lezing het eerste artikel der regeerings-voordracht verworpen, en wel met 22 tegen 6 stemmenevenzoo een amendement om de sterkte des legers in vredestijd op minstens 384,000 man vast te stellende overige artikelen der wet zijn aangenomen zooals zij bij eerste lezing waren gewijzigd. De minister van oorlog verklaarde in den loop "der beraadslagingendat liet ontwerp zonder vaststelling van het sterktecijfer des legers voor de regeermg onaannemelijk zou zijn. De tweede lezing der wet op de drukpers, is ten einde gebracht. De pogïug van den Afgevaardigde Somemam om art,. 17 ('t welk den Rijks-kanselier machtigt om den verkoop van buitenlandsehe bladen, die 2 malen veroordeeld zijn, ge durende 2 jaren te verbieden) te verwijderen, bleef vruchteloos, even als die der heeren Gerüer en lloocrbeck om het laatste artikel, dat de wet voor den Elzas en Lotharingen voorloo- pig nog buiten werking houdt., te schrappen. Het werd met 174 tegen 129 st. aangenomen. Nog minder succes had het voorstel der regeering om het beruchte art. 20 van het ont werp, dat de gelegenheid tot drukpersvervolgingen van allerlei aard ruimschoots "openliet, in zijne oorspronkelijke gedaante te herstellen; bij de stemming daarover stond geen enkel Af gevaardigde op om dit voorstel goed te keuren. Het voorstel der commissie, dat alleen op grond van een rechterlijk bevel schrift drukwerken in beslag genomen kunnen worden, is in weerwil der regeering gehandhaafd en een amendement van conservatieve zijde, óm in gevallen van aansporing tot hoog verraad en landverraad de polieie tot het in beslag nemen bevoegd te verklaren, is verworpen. Den 24 is het voorstel der beiersche leden Vólk en Iiin- schius, tot invoering van het burgerlijk huwelijk in het ge heele Rijk, voor de eerste maal gelezen. Het werd door den eerstgenoemden voorsteller als noodzakelijk verklaard, omdat de r.%. geestelijken het voltrekken van een huweljjk weige ren, wanneer het bruidspaar het leerstuk der onfeilbaarheid niet aanneemt. Pruisen. De aartsbisschop LMochowski heeft geweigerd, den 15 April voor het gerechtshof van kerkelijke aangele genheden te Berlijn te verschijnen om zich ter zake van de tegen hem ingebrachte beschuldigingen te verantwoorden. De bevolking des lands bestond op 31 Dec. 1871 uit 5,113,680 zielen. De Kamer van Vertegenwoordigers heeft den 20 met na genoeg alg. st. een wetsontwerp aangenomen, waarbij eene nadere subsidi,e van 890U0Ó fr. verleend wordt aan de stad Spa Een voorstel om de subsidie tot lj miljoen te verhoogen en daarvan 1,100,000 fr. aan Spa en het overige aan de bad plaatsen Ostende, BlankenbergheHeyst, Niieuwpoort en Cliaudfontaine toe te kennenwerd door den minister van binn. zaken en den gewezen minister Cornesse bestrgden en door eene groote meerderheid verworpen. De Kamer, heeft den 21 met 49 tegen 22 st. de groote naturalisatie verleend aan een der voornaamste grondbezitters van belgisch-Limburg, den heer Ch. Moreau de Bellaing, ter erkenning van zijne gewichtige diensten aan den belgischen landbouw bewezen. Op de dienst van 1873 zal een batig saldo overblijven van minstens 14t miljoen; het overschot op de vorige dienst bedroeg ongeveer 12j. miljoen. De gemeenteraad van Antwerpen heeft den 23 met alg. st. (2 leden onthiêlden zich) de overeenkomst goedgekeurd, den 12 met de „Compagnie Immobilière de Belgique" ge sloten omtrent het gemeenschappelijk bezit en de gezamen lijke exploitatie der gronden van de zuider-citadel. Het monopolie der fabricatie van lucifers kost de schat kist aanzienlijke offers. De 2 voornaamste fabrikanten te Marseille eisehten voor de onteigening hunner industrie, de een 11, de ander ruim 10 miljoen, de regeering bood onge veer 2 miljoen en 156000 fr., en de jury bepaalde de schade loosstellingen op 6,105,000 en 308,000 i'r. V Vnicers is den 20, na 2 maanden geschorst te zijn ge weest weder in het licht verschenen. Aan het hoofd van het eerste nummer wordt een brief medegedeeld van den Paus aan den heer Veuillot, waarin hulde wordt gebracht aan dien redacteur wegens-zijne ijverige verdediging van de rechten der Kerk. Vervolgens bevat het een artikel van genoemden schrijver, waarin hij zich zeer over de handelwijze van den minister de Broglie ten zijnen aanzien beklaagt. De hertog v. Padua iswegens zijne deelneming aan de bonapartistisehe manifestatie op 16 Maart, door den prefeut der Seine en Oise als maire van Courson d'Aulnay geschorst. De heeren Haentjens en Fschassêriaux, maires van gemeenten in de dep", der Sarthe en der Beneden-Charenteen den eersten adjunt-maire van Ajaccio heeft om dezelfde reden dergelijk lot getroffen. Op de jongste receptie van den graaf v. Parijs hebben zich eenige voorname legitimisten vertoond, hetgeen nooit had plaats gehad. Volgens den brusselschen Hord moet de graaf v. Chambord den wensch geuit hebben, dat de hoofden der legitimisten op de receptiën van den graaf v. Parijs zullen verschijnen. Het Journal Officiel van den 20 maakt een brief van den maarschalk-President aan den hertog de Broglie openbaar, waarin de maarschalk goedkeurt hetgeen de genoemde minis ter in de zitting van den 18 gezegd heeft, en dezen er zijnen dank voor betuigtdat hij zoo goed begrepen heeftwelke rechten den President zijn verleend en welke plichten hem voor den tijd van 7 jaren door het vertrouwen der Nat. Vergadering zijn opgelegd. De minister van onderwijs heeft den 23 bij de door hem gepresideerde prijsuitdeeling der Association Polytcchmqve eene parjjsche vereeniging tot verspreiding van practisch on derwijs onder de arbeidende klassen, eene redevoering gehou den waarin hijgewagende van de behoefte aan rustdie het land gevoelt ora nijverheid en handel eene nieuwe vlucht te doen nemen op de instelling wees van het septennaat en op de verklaringdoor den maarschalk Mac Mahon in de rechtbank van koophandel omtrent den aard van zijn gouver nement afgelegdals op zoovele gronden van gerustheid en vertrouwen voor de natie. La Gazette de Francehet orgaan der 2 legitimistische ambtgenooten van den minister de Fourtoude heeren üe- fteyre en de Larcy, daarentegenbevat een artikeltwelk eene volledigfe adjiaesie bevat aan de verklaringen en de zienswijze der heeren de Cazenovede Larochette Dahirel de Car'ayon-Latour enz. omtrent het votum der Nat. Verga dering ten opzichte van het septennaat. De bekende pastoor Santa-Cruz is aan de spaansche gren zen in hechtenis genomen en naar Bayonne overgebracht. La Volonté Rationale, een orgaan van prins Napoleon, be toogt, dat in de aanspraak van den keizerlijken prins, te Claislehurst gehouden, een programma van regeeringsbegin- selen ontbreekt, hetgeen -noodzakelijk zon zijn geweest om zijne optreding eenige bet.eekenis te geven. De schrijver laat zich scherp uit over de Keizerin en „over den invloed die zooveel heeft bijgedragen tot den ondergang van het Keizerrijk en tot de 'rampen, die Erankrijk hebben getroffen." Koloniön. Van het engelsche stoomschip Laconia, 't welk 278 van Meeea terugkeerende bedevaartgangers van Alexan- drie naar Algiers moest overbrengenzijn gedurende een zwaren storm 117 dier lieden, die ondanks alle vermaningen der bemanning het dek niet wilden verlaten, door eene gewel dige stortzee over boord geslagen en verdronken. Nationale Vergadering. Den 18 heeft de interpellatie- Gumbetta plaats gehad. De heer Thiers was ter vergadering tegenwoordig. De heer Challemel-Lacour heeft gezegd, dat het bij die interpellatie de veiligheids des lands gold, welke eischte, dat de verklaringen van den minister de Broglie en van den maarschalk-President ten aanzien van het septennaat geëerbiedigd werden. Met die verklaringen was in strijd de uitvoering aan de wet op de maires gegeven, zijnde verdien stelijke mannen om geene andere reden dan hunne staatkun dige denkwijze afgezet. Daarom vroeg spreker de regeering 1°. of zij. met te "verklaren, dat de macht van den maarschalk Mac Mahon boven alle bedenking verheven is, elke poging tot eene monarchistische restauratie wenseht te veroordeelen; 2°. of zij zich voorstelt, elke daad te onderdrukken, welke de strekking heeft om den gevestigden regeeringsvorm te veranderen. Nadat de zitting eenigen tijd geschorst was, heeft de minister de Broglie ,in zijne beantwoording de uit voering der wet omtrent de maires verdedigd. In zijne cir culaire had hij de prefecten vermaand, zich niet door stelsel matige zucht tot uitsluiting wegens politieke overtuigingen te laten leiden, maar daardoor had hij niet de verbindtenis aangegaan om verklaarde, onverzoenlijke vijanden van het tegenwoordig bewind aan het hoofd der mairiën te bevesti gen. Wat de prorogatie-wet aanging, gaf hij als zijne mee ning te kennen, dat de Nat. Vergadering aan den maarschalk Mac Mahon op eene zeer stellige wijze het gezag voor den tijd van 7 jaren heeft toevertrouwd. Die tijdduur is boven alle bedenking verheven. De Vergadering heeft aan Erankrijk de zekerheid willen geven, dat het gedurende het septennaat geen wedstrijd om het gezag zien zou. Dit gold meer dan eene platonische uitroeping der republiek. De regeling der staatsinrichting is een werk, dat aan de Nat. Vergadering is voorbehouden, en de regeering zal daaraan medewerkendoor onverwijld een wetsontwerp tot instelling eener tweede Kamer van Vertegenwoordiging in te dienen. Zij zal het gezag van den maarschalk Mac Mahon doen eerbiedigen, van welke zijde de aanvallen daartegen ook komen mogen. De heer de Ca zenove de Pradines hield het recht der Vergadering staande om de monarchie te herstelleneen recht, welks uitoefening volgens hem zells door geene wettelijk vastgestelde termijnen kon° wprden belemmerd. Moeht de Vergadering vóór het eindigen van het septennaat de erfelijke en traditioneele mo narchie herstellen, dan zou de maarschalk Mac Mahon zich niet zoo luk op het gezag betoonen om den volkswenseh te dwarsboomen. De minister de Broglie zeide hierop, dat de meening van den heer de Cazenove eene geheel persoonlijke meening was. Drie motiën werden voorgesteld, waarvan 2 vijandig aan de regeering, maar die om ter zake der inter pellatie eenvoudig tot de orde van den dag over te gaan, werd met 370 tegen 310 aangenomen. Den 16 en 17 is weder over de ünanciëele aangelegenhe den gehandeld, maar niets meer aangenomen dan de heffing van een invoerrecht op het gezouten vleesch van 4 fr. per 100 kilogr. De aanvankelijk gretig aangegrepen, maar spoe dig gewantrouwde financiëele operatie van den heer Pouyer- Quertier (die 21 miljoen aan de schatkist meende te kunnen bezorgen door beperking van het aan de raffinadeurs ver leende erediet) werd, nadat zij door verscheidene Afgevaar. digden als een lictief hulpmiddel, dat slechts 330,000 fr» het rentebedrag der vervroegde stortingen zou opleveren," was geschetst, met 442 tegen 112, en daarna de gezamenlijk door de regeering en de budjet-commissie voorgestelde ver hooging der zoutbelasting met 5 opc. me.t 389 tegen 260 st, verworpen. A NT. Is 0,75, voor elke regel meer 15 .ij inzending tot Zaterdag namiddag t eerstvolgend nommer ingestaan; ■eurende over het verlies van mijn eenigst at mij voor 6 weken door den dood werd overleed ook heden mijn hartelijk ge- tgenootna een smartelijk maar geduldig i 6 maanden in den ouderdom van 25 Wed. A. MIKKERS, geb. DEYLIUS. overleedna een smartelijk lijden van eken in den ouderdom van 28 jaren en en mijn geliefde Echtgenoot K. BOL- na eene gelukkige echtvereeniging van en. Wat ik in hem verlies zullen alleen t die den overledene van nabij hebben A. STAM, 2 April 1874. Wed. K. BORDEWIJN. vele bewijzen van deelneming, ondervon- iet overlijden van mijnen zeer geachten Associé, zeg ik, ook namens de familie verledene, mijnen hartelijken dank. Maart 1874. KERNKAMP. menigvuldige bewijzen van deelneming, en bij het overlijden van mijne geliefde J. GROOT Qz., betuig ik hierbij mijn ïtiën der aanbesteding liggen ter lezing op ie van den polder en in het polderhuis, e inschrijvingsbiljetten véér of op den bij den Heer J. LEGUIT, te Oudorp, i ingeleverd. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, WaardJ. AK KERM AN, Dijkgraaf. 1874. P.WON DER Az., Secretaris. ïeentebestuur van Castricum zal, Woens- ril 1874, 's middags te 12 uren, op het )ij enkele inschrijving aanbesteden n orde maken en bestraten van g van Castricum naar Egmond- zijnde eene lengte van 4070 en voorwaarden zijn, tegen betaling van krijgbaar ter gemeente-secretarie en bij F. J. KRIEGER, Provinciaal opzichter aterstaat te Alkmaar, die tevens nadere geeft en aanwijzing in loco doen zal 3 April, te beginnen te Castricum, na Ier treinen te 10.40 en 10.54 voorm. op Woensdag) ]5 Aprü morgens te 10 uren, ten huize van den i.ay, te Lutjewinkel, gemeente Winkel, ■IIBLIEK VERKOOPEN coeien, 2 Hokkelingen, 3 Kuikalveren, ;ren-en Bouwgereedschappen, I Boeren- israad en Inboedel. ris C J. PRINS, te Beverwijkzal, op alen dag, publiek presenteren te verkoopen: met ongeveer e en gelegen onder Heemskerk en Wijk waarvan de gedrukte notitiën in tijds zullen worden gesteld, informatiën zijn inmiddels te bekomen vap den Notaris PRINS voornoemd k aan den Velserweg, en ten kantore tarisser. EIKENDAL en van ZEG- 's Gravenhage, Noordeinde.

Alkmaarsche Courant | 1874 | | pagina 5