1871 Bijblad van de AlkmaarecJte Courant van Zondag '6 Mei 1874. Bhii(§ch!and. Frankryk. Rrittanje en Ierland. Rusland. jËwitseriand. ^osteni'ijk-dongarije. ?j I. Frank r(| k. De Bondsraad heeft den 19 de voorstellen zijner rechts- geleérde commissie ten opzichte van de drukperswet raet enkele wijzigingen goedgekeurd. De bepalingen omtrent het in beslag nemen zijn in zoover verzacht, dat eene con fiscatie, wanneer het delict geene reden tot vervolging wegens misdaad maar alleen wegens wanbedrijf oplevert, slechts ge oorloofd zal zijn indien het voor de handhaving der openbare rust en orde onontbeerlijk schijnt. Rijksdag. De vrijwillige commissie, welke de drukperswet onderzoekt, heeft besloten om het recht van confiscatie te bepalen tot gevallen van aansporing tot hoog- en landverraad", majesteitsschennis, opruiing tot onsreoorloofde handelingenen ophitsing der verschillende volksklassen tegen elkander, in de beide laatste gevallen alleen wanneer dringend gevaar voor de openbare orde bestaat. Den 18 is het wetsontwerp betreffende de uitgifte van Rijks papiergeld voor de tweede maal gelezen. De voor naamste wijziging, daarbij gemaakt, is deze, dat biljetten van 5, 20 en 50 mark uitgegeven zullen worden, in plaats van biljetten van 5, 25 en 5(J m. De minister" Camphausen heeft verklaard, dat. Duitschland geenszins gedwongen is om de zilvermarkt met specie te overstroomen, en dat hel buiten land er een behoorlijken prijs voor zal moeten betalen. Den 21 heeft de eerste lezing plaats gehad van de wet tot het beletten van de uitoefening van kerkelijke ambten door onbevoegden. De minister van justitie wees op den exceptioneelen toestand, die dopr de agitatie der clerikalen was teweeggebrachten die de invoering an except.ioneele wetten noodzakelijk maakte. De regeering, zeide de minister, zou zich gaarne van de verplichting ontheven zien om der gelijke wetten voor te stellenmaar mochten de omstandig heden het vorderen dan zou zij niet aarzelen op den inge slagen weg voort te gaan Na een langdurig debat werd besloten tot de tweede lezing der wet, over te gaan. Den 28 is het, eerste artikel der zoogenaamde bisschops- wet aangenomen met een amendement, dat tegen een besluil tot aanwijzen of ontzeggen van verblijf in eenige bepaald aangewezen plaats hooger beroep binnen 8 dagen op den rechter veroorlooften. zulks, nadat de heer Windthorst meer dan 2 uren tegen de wet gesproken en haar den hardsten maatregel genoemd had, die de catholieke Kerk kon treffen, door den Rijksban tegen duitsche burgers weder in te voeren. Dr. Krüger, de gevolmachtigde van Lubeek in den Bondsraad, voerde hiertegen aan, dat wat de heer Windthorst thans „ja- cobinisme" noemde, het aanwijzen of ontzeggen van verblijf aan geestelijken, ook bestaan had in den Kerkelijken Staat, waar zoodanige maatregel van 1859 tot 1870 door den Paus op 15000 geestelijken was toegepast. Voorts moest, de heer W. de regeering geene voorschriften voor de door haar te volgen staatkunde geven, omdat hij zelf [als minister in Hannover] deel had gehad aan eene staatkunde, die tot den ondergang van een Staat gevoerd heeft; hij moest begrijpen, dat, geene duitsche regeering neiging zou gevoelen om van zijne recepten gebruik te maken. Den 24 is de tweede lezing ten einde gebracht en vervol gens de derde aangevangen over de drukperswet. De minister Delbrück verklaarde, dat de Rijks-regeering zich vereenigde met de door de commissie voor die wet voorgestelde amen dementen. Den 25 zijn bij derde lezing aangenomen de wet op de drukpers en die tot, wering van onbevoegden uit, kerkelijke ambtende laatste met 21 4 tegen 108 st. De zitting is den 26 plechtig door den Keizer gesloten omstreeks 150 leden waren tegenwoordig. Pruisen. De kanunnik 7/' ojciechowski, plaatsvervanger van den aartsbisschop van Posen, is den i8 naar the gevangenis te Bromberg overgebracht, om aldaar eene straf van 4 maan den waartoe bij bij rechteriijk vonnis veroordeeld iste ondergaan. De regeering heeft van den engelschen baron Rothschild den hengst, Marsicorth aangekocht voor de stoeterij te Tra- khenenvoor 35000 t,h. De domkapittels van Trier en van Paderborn hebben aan bet, Huis der Afgevaardigden een gemotiveerd protest, tegen het aanhangige wetsontwerp betreffende het beheer der vacante bisdommen doen toekomen, De jaarlijksehe boet- en bededag is den 29 voor de hon derdste maal in Pruisen gevierd. Huis der Afgevaardigden. Den 28 zjjn de werkzaam heden hervat. De minister Camphausen deed verslag over den toestand der financiën in 1873. De inkomsten, op 210 milj. th. geraamdhebben 34[ m. meer opgebracht. De uitgaven, mede geraamd op 210 m., zijn met ruim 12 m. overschreden. Het beschikbare overschot bedraagt 21 m. Het aandeel van Pruisen in de oorlogs-contributie had 621 m. bedragen en zou in den loop van dit jaar tot bijna 100 m. stijgen, waarvan 20 voor buitengewone schulddelging zijn besteed en nog 31 beschikbaar blijven. De minister stelde voor om met schulddelging voort te gaan, in dier voege, dat de rentelast in 1875 met 2,114,000 th. verminderd zou zijn. Ehzas-Lotharingen. Wegens het aflezen van den herderlij ken brief van den bisschop van Nancy van 26 Juli 73 waarin met minachting van Duitschland gesproken, eene wraakneming als iets wensehelijks voorgesteld en het doen van gebeden voor de hereeniging van het Rijksland met, Frankrijk voorgeschre ven werd in de kerken van het duitsche gedeelte van zijn bisdom, zijn verscheidene lagere geestelijken door de recht bank te Metz veroordeeld. De pastoor v. Lixheim is ter zelfder zake door de rechtbank te Zahern tot 2 maanden vestingstraf verwezen; zijne verontschuldiging, dat hij het bevel van zijnen bisschop moest gehoorzamengaf aanleiding, dat ook deze gedagvaard en, niet verschenen zijnde, bij verstek tot dezelfde straf veroordeeld werd. Sedert 1 April worden geene machtigingen meer verleend tot het oprichten van cafés-concerts te Parijs. Hoewel er reeds meer dan 100 bestaan, kwamen er maandelijks nog ge middeld 8 nieuwe aanvragen om concession bij de policie in. De onzedelijkheid der gewoonlijk gegeven wordende voor stellingen heeft den nu genomen maatregel veroorzaakt. De Correspondance-Havas verzekertdat de regeermg geen enkel officieus orgaan heeft. Men meent dat de regeering deze verzekering heeft noodig geacht, nu de bladen der con servatieve meerderheid zoo verschillende meeningen verkon digen ten opzichte van het septennaat, de macht en de bedoelingen van regeering en Vertegenwoordiging nopens de constitutioneele wetten enz. In de municipale commissie van Marseille is de rekening over 1873 overgelegd, sluitende met een batig saldo van 1,307,500 fr., waarvan 1,100,000 bestemd is 1er dekking van reeds door den gemeenteraad goedgekeurde uitgaven. Onder de punten van beschuldigingtegen den geschorsten raad ingebrachtbehoorde dat de dienst, in stede van een verwacht, overschot, een tekort van 9u0,000 fr. aanwees. De heer Larocliette heeft eene verklaring openbaar gemaakt, inhoudendedat, hij bij het debat over de instelling van het geptennaat namens zijne staatkundige vrienden zou hebben verklaard dat zij niet dan onder bepaald voorbehoud voor het septennaat zouden stemmen, maar dat hij zulke nagelaten bad nadat door „de meest, bevoegde personen" aan hem en zijne vrienden verzekerd wasdat de prorogatie slechts een tegen het, radicalisme gericht wapen was, hetwelk de meer derheid der Nat. Vergadering geen oogenblik zou tegen houden en dat de maarschalk Mac Mahon nimmer een hin derpaal tegen het herstel der monarchie zou zijnzoodra slechts van de mogelijkheid barer afkondiging bleek. Sedert, zegt hij, is het gebleken, dat de legitimisten om den tuin geleid zijn en dat het septennaat tegen de royalisten gekeerd wordt. L'Espérance du Peuplevan Nantes, het orgaan van genoemden Afgevaardigde, geredigeerd door diens broeder, heeft sedert, den hertog de Broglie en den burggraaf d'Bar- court secretaris van bet, Presidentschap, als bedoelde ..meest bevoegde personen" genoemdin een aan dat blad gericht cotomumqué wordt door de regeering ontkend, dat deze heeren eenige verbindt,enis of toezegging van dien aard hebben aan gegaan; waarop de redacteur opmerkt, dat niet ontkend is. dat bevoegde personen aan eene fractie der Vergadering ver trouwelijke ophelderingen hebben gegeven omtrent, het, gebruik, dat de maarschalk voornemens was van het hem opgedragen mandaat te maken. Nadat de Vebats en andere bladen verklaard hadden dat de zaak hun ondanks de officieele terechtwijzing nog duis ter bleef, heeft de^ minister van binn. zaken aan genoemd blad een communiqué gezondeninhoudendedat de voorge- .wende duisternis niet bestaat; dat de heeren de Broglie en d'Harcourt slechts konden antwoorden op de gedane beschul diging, dat zij verbindtenissen in naam van den maarschalk hadden aangegaan. Zij konden dus niets anders dan dit ontkennenen iiad men hen voorgeworpendat zij persoon lijk eenige verbmdtenis hadden aangegaan, dan zouden zij ook dit ten stelligste ontkend hebben.— De Déiats meenen, dat ook door deze mededeeling de kwestie nog niet ten volle is opgehelderden dat de ..bevoegde personen" door den heer de Larocliette bedoeld, andere dan de door l'Espérance genoemde oeten zijn. De genl. Chanzy heeft den heer Crémieuxnopens het in staat van beleg stellen van Algiersgeantwoorddat 'hij even als vroeger de liberale beginselen belijdt, maar dat, hij met bezwaren te kampen heeftwaarvan de heer Crémieux die indertijd zeker met de .beste bedoelingente Tours de onmiddelijke assimilatie der kolonie mét hét, moederland de creteerde, zich geene voorstelling schijnt te kunnen maken. Volgens den Constitutionnel heeft de gewezen Koning van Napels, Era,is II. die sedert eenigen tijd met zijnen gemalin t.e S. Mandé, bij Parijs, gevestigd is, op aanraden van zijn behuwdbroeder, den Keizer van Oostenrijk, toegestemd in eene, in den vorm zijne waardigheid niet kwetsende schikking, ten gevolge waarvan hij het bezit terug erlangt van een ge deelte van zijn bijzonder vermogen. De voorjaarszittingen der Algemeene Raden zijn in de meeste departementen in kalmte afgeloopen. De'strijd te Marseille tusschen den president Labadié en den prefect de Tracy, omtrent het" recht der directe beschikking over den sterken arm tot het, handhaven der policie in de vergaderzaal, is geëindigd met het schorsen 'der zittingen van den Raad! In meerdeie Raden is de wet op de maires ter sprake gebracht, maar het debat daarover gewoonlijk gestaakt op de verklaring van den prefect, dat dit onderwerp tot de politiek behoorde. Te Bourg, waar de meerderheid uit republikeinen bestaat, heeft de prefect te vergeefs, geprotesteerd tegen eene afkeu ring door de departementale commissie yan 4e wijze, waarop genoemde wet, is uitgevoerd, en t oen hij de prealabele kwestie wilde toegepast hebben op een voorstel van 17 leden, waarbij gewenscht werd dat de nieuwe gemeentewet de benoeming der maires, behalve in oe groote gemeenten, aan de gemeen teraden zou opdragen, werd hem dit met 15 tegen 13 st. ontzegd. Te Alcnfon hebben de leden van den Raad be sloten zich en corps naar Parijs te begevèn, ten einde den minister de Broglie de vervanging te vragen van den prefect, wegens het verbieden der rondventing van een blad, waar mede de Raad eene overeenkomst had aangegaan tot het openbaar maken der notulen zijner vergaderingen. In den Alg. Raad van het dept. Nauw van Calais is rap port uitgebracht over den onderzeeschen tunnel tusschen Frankrijk en Engelandwaaruit, blijktdar, de diplomatieke .bezwaren ïijn vereffend, en dat de voor de voorbereidende werken benoodigde 2 miljoen fr. zullen worden verstrekt, door de Noorderspoorwegmaatschappij en de londensche South- Ëastern-maatsehappij, onder voorwaarde, dat haar de concessie zal worden verleend. Het geheele werk is geraamd op na genoeg 2U0 miljoen. Den 23 is in het hotel van het voormalige Wetgevend Lichaam te Parijs, in het bijzijn van den hertog en'de her togin v. Magenta, eene belangrijke tentoonstelling van schil der-, beeldhouw- en andere kunstwerken, zeldzaamheden enz. geopend, welke door de voornaamste maatschappij tot,onder steuning der uitgeweken elzassers en lotharingers, met mede werking van een aantal bezitters van kunstverzamelingen, is tot stand gebracht. In de zitting van de Permanente Commissie heeft de heer Lucet de verwikkeling.in den Algemeenen Raad der Monden van de Rhone ter sprake gebracht en beweerd, dat de prefect de Tracy ongelijk had, omdat de voorzitter van den Raad noodwendig over de agenten der openbare macht tot het handhaven der orde in de zaal moet kunnen beschikken. De minister de Broglie betoogde dat deze zaak niet, op zich zelf, maar in verband met het sints 3 jaren in dien Raad gebeurde en met de geschillen tusschen den heer Labadié en de opvolgende prefecten moest beschouwd worden. Over de kwestie omtrent de beschikking over de openbare macht liet de minister zich niet uit, zij zou aan het oordeel van den Staatsraad onderworpen worden. Mevr. Cavaignac, weduwe van den bekepden generaal, is overleden. De indirecte belastingen en accijnsen zijn gedurende het eerste kwartaal van 18/4 ruim een miljoen beneden de raming gebleven, maar hebben ruim 12) miljoen meer opgebracht dan in het eerste kwartaal van 1873. Den 25 heeft, de rechtbank te Lyon uitspraak gedaan ter zake van het aldaar in het laatst van i 873 ontdekte complot, waaromtrent de beschuldiging van deelneming aan eene re volutionaire samenzwering tot op die van deelneming aan een geheim genootschap, de Internationale, was ingekrompen. 2 Per onen zijn vrijgesproken, 2 lot 5 jaren en een JOtal andere tot kortere gevangenisstraf, alle tot eene boete van 50 fr. en vijfjarig verlies van burgerlijke en staatkundige rechten veroordeeld. De Afgevaardigde Ferd. Boyer, van de uiterste rechterzijde, I heeft een brief over het septennaat openbaar gemaakt, waarin i hij verklaart, dat die verwonderlijke schepping in zijn oog slechts een expedient is geweest, waarvan men, zonder de goede trouw te schenden, geene instelling maken kan. Het denkbeeld van den hertog de Broglie, om het, te organiseeren, noemt hij eene republikeinsche hersenschim, en er kan, vol gens hem, van niets anders spraak zijn dan van het definitief herstei van het koningschap, oi van 'de instelling, onder eene nieuwe benaming, van liet interimaire en persoonlijke Jjezag van den hertog v. Magenta. De heer Reran, redacteur van le Messager du Ford, een te Duinkerken verschijnend klein orgaan der uiterste rech terzijde, en de heer Marcliand, schrijver der royalistische en catholieke Correspondance-Homm, worden gerechtelijk vervolgd wegens aanranding van het septennaat. Den 18 is het lijk van dr. Livingstone, ten aanschouwe van duizenden belangstellenden van het gebouw der Kon. Maatschappij van Aardrijkskunde te Londen naar de abdij van Westminster overgebrachtgevolgd door 12 koetsen, waarin dc 2 zonen en verdere betrekkingen van den overledene en een aantal hooggeplaatste personen, en voorts door een aantal particuliere koetsenin de eerste plaats van de Koningin en den prins v. H'ales. Op de kist was eene schoone krans van azalea's en andere fijne bloemen nedergelegdmet het op schrift „Eene schatting van eerbied en bewondering van Koningin Victoria De bevolking van Londen wordt tegenwoordig op 3,356,073 zielen geschat. De heer Fawcett, de blinde hooglecraar in de staathuis houdkunde te Cambridge, die bij de jongste Parlementsver kiezing niet herkozen was, is thans te Hackney tot lid van het Lagerhuis benoemd. H oogerhuis. Den 20 is, op voorstel van den aartsbisschop van Kantelberg, voor de eerste maal gelezen een wetsvoorstel, ten doel hebbende om op meer summiere en minkostbare wijze in eerste instantie te beslissen over de kwestiëndie zoo dikwijls voorkomen met, betrekking tot de inrichting en de leiding van de openbare godsdienstoefeningen der Epis- cupaalsche Kerk, door het invoeren van roomsche kerkgebruiken. Lagerhuis. Den 18 heeft de minister van marine zijne begrooting voorgedragen, loopende over ruim 10 miljoen p. st. en 174,760 booger dan de vorige. Door de bezuinigingen van het, vorige kabinet verkeerde de vloot, volgens hem, in onvoldoenden toestandvan de 41 zeebouwende gepantserde schepen (waarvan 5 in aanbouw) konden er slechts 18 geacht worden effectief te wezen, en van de 14 voor de kust- en havenverdédiging deugden er slechts 9. De dotatie van sir Garnet Wolseley werd goedgekeurd. De minister Disraeli gaf te kennen, dat die krijgsman voor den hem aangeboden erfelijken adelijken titel bedankt had. Den 23 zijn, telkens met groote meerderheden, aangenomen de financiéele voorstellen der regeering tot delging tegen 1885 van nog 7 miljoen p. st., tot, vermindering der. plaat selijke belastingen door middel van subsidie uit de schatkist, tot verlaging der inkomsten-belasting met 1 penny per p. st., tot afschaffing der invoerrechten op de suikersen tot af schaffing der belasting van paarden en der patenten van paardenkoopers. De minister van financiën gaf de hoop te kennen, dit jaar geene buitengewone begrootingen te zullen behoeven; er zal in elk geval nog een half miljoen p. st. overblijvendat, in geval van nood kan dienen. De heer Gosohende vorige minister van marinezeide bij deze ge legenheid dat, de beschuldigingen van verwaarlooziug der marinedoor den minister Hmt tegen het vorige kabinet ingebrachtéoor de rede van den minister van financiën waayuit bleek, dat de zaak op niet meer dan eenige honderd duizenden p. st. neerkwam, beter beantwoord was dan spre ker het zou kunnen doen. Den 24 heeft de heer Smolett eene motie van afkeuring der staatkunde van de vorige regeering ten opzichte der plotselinge en verrassende ontbinding van het Parlement voorgesteld en in nu en dan nog al sterke bewoordingen bepleit. Zijne motie ontving, na eenigen tijd wachtensde voor behandeling noodzakelijke ondersteuningen wel van den heer II hatteyhet weinig geachte Parlementslid, dat de zaak van Orton die beweerde sir Roger Tichborne te zijn zoo ijverig heeft voorgestaan. Daarop heeft de heer Gladstone haar in eene bezielde en nu en dan over zekere uitdrukkin gen van den heer Smolett van verontwaardiging gloeiende rede voering bestreden, en de motie is zonder stemming verworpen. Den 27 heeft de heer hambury eene motie voorgesteld inhoudendedat het wenschelijk is zieh te onttrekken aan het beheer der Goudkust. Door den minister van binn. za ken werd een wetsontwerp ingediend tot verbetering der wet van 1872 betreffende den verkoop van geestrijke dranken. Hij wil de sluitingsuren der tapperijen een half uur later stellenaan de overheden meer vrijheid laten omtrent het door de vingers zien van overtredingen door tappersde strafbepalingen tegen vervalschmg uit de wet van 1872 doen vervallen en ten dezen aanzien de algemeene wet op dever- valsching laten geldenen aan de policie de bevoegdheid ontnemen om. ook zonder dat het ter handhaving der orde noodig isde tapperijen onverhoeds binnen te gaan. KpLONlëN. De britsch-indisehe begrooting voor 18731874 bedraagt in ontvangsten 49,476,000 p. st. en aan gewone uitgaven 51,577,300 p. st., waarvan 3,920,000 p. st. ten gevolge van den hongersnood. De buitengewone uitgavenvoorna melijk voor openbare werken, bedragen 3,541,000 p. st. De begrooting voor 18741875 beloopt in ontvangsten 48,984,000, aan gewone uitgaven 5(1,372,000, waarvan voor den hongers nood 2,580,000 en aan buitengewone uitgaven voor openbare werken 4,563,000 p. st. De kosten van den hongersnood worden in het geheel op 6[ milj. p. st. geschat Er zal eene leening van 8] milj. p. st. uitgeschreven, maar er zullen geene nieuwe belastingen opgelegd worden. De tweede zoon des Keizersgrootvorst Wladimir, is ver loofd met de hertogin Maria van Mecklenburg-Schwerin. De grootvorst Ricolaasneef des Keizers, die de militaire expeditie naar Khiva heeft medegemaaktis den 26 uit Pe tersburg vertrokkenals aanvoerder eener wetenschappelijke expeditie naar de Amu-Daria. De nieuwe constitutie is den 19 aangenomen, door de Stenden met 14) tegen 7kantons (de 6 voormalige Son- derbundkantons met Tessino en het halve kanton Appenzell), en door de bevolking met 360,000 tegen 180,000 st. (140000 van ultramontanen en 40000 van streng-conservatieven en ultra-liberalen). De Delegatiën zijn te Pesth bijeengekomen. Het budjet van oorlog bedraagt 92,474,160 fl. gewoon en 6 miljoen fl. buitengewoon. Oostenrijk. De nieuwe nuncius aan het keizerlijk Hof, msgr. Jacobini, is teWeenen aangekomen. Uit goede bronnen verneemt men, dat de Keizer aan den Paus geschreven heeft, dat hij zijne bekrachtiging aan de confessioueele wetten niet onthou den konomdat zijne volkeren die wetten begeerden. Vrij algemeen verwacht mendat het oostenrijksche episcopaat he,t bij zijn protest zal laten, en, zijn de ontwerpen eenmaal wet geworden, het voorbeeld der pruisische bisschoppen niet volgen zal. Heerenhuis. Den 23 is de begrooting voor 1874 defi nitief aangenomen en de algemeene discussie over liet tweede der oonfessioneele wetsvoorstellen, dat betreffende de voor ziening in de lenoodigdheden der r.e. eeredienst, aangevangen. Prius Lobkowitz en de kardinalen Rauscher en Schwarzenberg hebben het woord gevoerd voor het voorstel om tot de orde van den dag over te gaan. Het Huis besloot met 66 tegen 2U st. om over te gaan tot de behandeling van de artikelen der wéthetgeen den volgenden dag met de aanneming van het ontwerp beëindigd werd. Huis der Afgevaardigden. Den 23 is liet derde der oonfessioneele wetsontwerpendat betreffende de erkenning van kerkgenootschappen a8 genomen. 1 4 i\ T. 0,75, voor elke regel meer 15 inzending tot Zaterdag namiddag eerstvolgend nommer ingestaan; betrokken zullen kunnen, worden, naarmate de en bewoonde pereeelen gesloopt moeten worden, de voorname grief, gedwongen verhuizing op naar andere wijken, worden weggenomen, m het Huis der Afgevaardigden de lang ver- dslaging begonnen over het budjet van openbare edert de indiening van 6fi|. tot. bijna 85 miljoen De minister Malon, door de oppositie-organen van den heer Frere tegen het staatkundig en er der regeering voorbereid, verklaarde, dat de 174, in plaats van een gevreesd tekort van 7 mil- ijnlijk een batig saldo zou opleveren, en dat ar 1875 met een overschot van omstreeks 3 mil ten. Dat de middelen zonder verhooging van ;er opbrachten was een bewijs der toenemende was de schuldenlast verzwaard, dit was geen l volksrampen, maar almede een gevolg van lieer Frére vroeg den minister rekenschap van le redevoeringen, in 1870 en 72 te S. Nicolaas rin hij de liberale regeeringspartij beschuldigd an zijne catholieke traditiën te willen berooven, relijkheid betoogd had van bet invoeren van ïzuimgingen, van de afschaffing van belastingen ichting der militaire verplichtingen. Niets van idert geschied en alles, waartegen hij te velde was door het catholieke kabinet in stand 29 legde spreker de regeering ook verregaand st. De begrootingen der liberale kabinetten, hadden meer dan 73 milj. aan batige saldo's door de clerikale ministeriën niet alleen ver- oor een tekort van 57 m. vervangen waren, overschot in 1874 of 75 was hersenschimmig, dernemen groote werken, vooral die te Ant- veel meer verslinden dan er voor uitgetrok- e is in de volgende zittingen uitvoerig beant- ministers Malou en Beernaert en den heer rste en de laatste deden uitkomendat eene oor een vorig kabinet in het leven geroepen regelen niet eensk'aps kan veranderen, zonder ihroeven te stellen, en de tweede, die, voor- werd tot den raad van administratie van het che blad VEtoile Beige behoorde en het daarom liberalen le verantwoorden heeft, verdedigde id wat het beheer der spoorwegen betreft, vonds, is uit den sneltrein van Brussel naar' ellendigheid ontvreemd eene aan de Nationale e som van 50000 fr. (500 bankbiljetten van i de in den dienstwagen staande ijzeren kist ,d van het dept. der Monden van de Rhone afdeelingen vergaderd geweest, om mededee- gen van een schrijven van den minister van arin verslag werd gedaan van het ten aanzien in de Permanente Commissie verhandelde. Ten lededeeling hebben de leden besloten, bij hun m besluit te volharden om hunne openbare 3 schorsen. Zij zouden alleen den arbeid in tot den 28 den sluitingsdagvoortzetten, voorzitter van den Rand de heer Labadié, te Broglie zijn brieven gewisseld over het bij zitting voorgevallene. De minister stelt den y in het gelijken verklaart dat de oorzaak enkel moet gezocht, worden in de openings eer Labadié, die de handelingen der regeering 1 der door de Nat. Vergadering aangenomen irdeeld had. Cherbourg eene proefneming gedaan met een die eene lading van 1000 kilo's kruit, kon de raderstoomschip le Requin stond de 2 ach- ontploffingen door, zonder meer dan eene tn. ligde Germainvan het linker centrumdie van den Alg. Raad van het dept] der Ain me door hem gepresideerde bijeenkomst van arrondissement Trevoux eene rede uitgespro- j o.a. nagingonder welke voorwaarden het thalk Mac Mahon opgedragen gezaggelijk tot eene levende werkelijkheid kon worden tande van de stellingdat ieder Hoofd van ook betiteldde meerderheid der natie moet en en daaraan verantwoordelijk is, betoogde ■iwoordige Kamer de nalie niet vertegenwoor- gde hij vervolgens den President,op dien met voorbijgang van de tegenwoordige par- ierheidzich in rechtstreeksche gemeenschap ning met de meerderheid der natie zelve te Journal de Paris keurt bet, in den heer Ger it hij den President aanspoort, om zijne zaak a de Vergaderingdie hem verkozen heeft om zijne constitutioneele verplichtingen te m heeft den 29 zijne brieven van terugroeping nt aan den President der republiek overhan- dellijk daarop Parijs verlaten, msistoriën of ringvergaderingen der herv. Kerk 'eweigerd, zieh aan de door de Synode aangeno- olaring," tot welker invoering bij ministeriëele 24 Maart machtiging is verleend, te onder en 26 hebben de driejaarlijkscüe verkiezingen ien volgens het nieuwe reglement plaats gehad, de 257 2 stemgerechtigden, wegens niet.-toe- erlangde verklaring, tot op 1557 verminderd, bben zich doen inschrijven in het door den el in de kapel der liberalen opengesteld re- crlijk gestemd, zoodat er thans 2 kerkerarien Je verkiezingen, in strijd met de synodale

Alkmaarsche Courant | 1874 | | pagina 5