Rusland. Spanje. B&iniienland. Jugczonbcn SHnfifecu. Markt- en ücursbcvichtcu. ^tftbs-iDttcuws. Cüucvlcuttcn. y Te Orel zijn in het laatst van Juli weder 5000 doopsge zinden doorgereisddie wegens geloofsbezwaren besloten hebben naar Noord-America uit te wijken. De nog niet geëmigreerde doopsgezinden blijven in Rusland gevestigd op de hun verleende voorwaardedat hunne lotelingen bij het leger alleen in zoodanige betrekkingen zullen worden gebe zigd die het gebruik der wapenen niet vereisehen. De tusscheu Petersburg en Uleaborg varende stoomboot Oesterbotten is den 20 Aug., door het in brand geraken van eene aan boord zijnde partij lucifersondanks de spoedig door 2 andere booten aangebrachte hulp, eene prooi der vlammen geworden waarbij 13 menschen, waaronder de ma chinist en 2 stokers, het leven hebben vjrloren. Den 25 heeft de Keizer op de reede van Kroonstadt eene wapenschouwing gehouden over de 53 bodems sterke Oost- zee-vloot. Het keizerlijk eskader bestond uit het jacht Alexandra en 3 Rijks-stoombooten er, werd door vele par ticuliere stoomboot.en gevolgd. De Keizer was vergezeld door zijne zoons Wladimir en Sergiuszijne broeders Constantijn, Nicolaas en Michaëlzijnen neef prins Alexander der Neder landen, den Groothertog en de Groothertogin van Mecklen burg met hunne 2 zoons enz. 's Avonds is het eskader schitterend verlicht geweest. Den 28 is de voltrekking van het huwelijk van grootvorst Wladimir met hertogin Marie van Mecklenburg te Petersburg door 101 kanonschoten bekend gemaakt. Het huwelijk is eerst volgens de gebruiken der russiscbe Kerk voltrokken en daarna door den bisschop Richtervice-president van het evang.-luthersch algemeen consistorienogmaals ingezegend. Behalve door het bruidspaar en zijne wederzijdsche ouders werd de plechtigheid door 29 Vorsten en Vorstinnen, nage noeg allen leden van de keiz. familie, bijgewoond. Na een feestbanket werd een schitterend bal in de S. Georges-zaal gegeven, en toen dit afgeloopen was werd het jonge echt paar door de gezamenlijke verwanten naar het paleis van den grootvorst Wladimir geleid. De nieuwe grootvorstin heeft den naam van Maria Paulowna aangenomen. 9 Jongelieden van den adelstand, een jonge boer en twee vrouwen hebben te Petersburg terecht gestaan wegens eene socialistische samenzwering tot omverwerping der regeering, waartoe zij 1500 op eene geheime drukkerij gedrukte pro- clamatiën verspreid hadden. 2 Hunner zijn tot lOjarigen 3 tot 8jarigen, de boer tot nagenoeg 3jarigen dwangarbeid en de overigen tot gevangenisstraffen van korteren duur ver oordeeld, de 6 eerstgenoemden tevens tot verlies van al hunne burgerrechten. In het gouvernement Suidalki is de veepest uitgebroken in 2 districten zijn reeds 1000 stuks vee bezweken. De lichting der buitengewone reserve is zonder wanorde lijkheden of botsingen afgeloopenmaar de opkomst is tot dusver zeer gebrekkig geweest, zoodat de lichting veelmin der manscbappen heeft opgeleverd dan verwacht werd. De minister van oorlog heeft daarom gelastdat voor eiken dienstplichtigedie niet binnen 8 dagen bij het depót ver verschijnt de gemeentewaar hij te huis behoorteen sol daat zal moeten stellenen dat de achterblijvers als deser teurs aangemerkt en tot 8 jaren dienst op Cuba veroordeeld zullen worden. Het hoofd der radicalen de gewezen minister Zorillais uit Portugalwerwaarts hij zich na den val vuu Koning Amadeus begeven hadte Madrid teruggekomen. In eene bijeenkomst van een 60tal radicalen op het Escuriaalwaar de maarschalk Serrano thans vertoeft, heeft Zorilla verklaard, dat het interimaire niet omschreven gouvernement het land bevredigen noch redden kandat men, om de carlisten met goed gevolg te bestrijdenals deze eene regeering met een bepaalden naam en vlag moet hebbenen datdewijl het onmogelijk schijnt de constitutioneele monarchie te herstellen, „behalve die van don Alphonsuswelker herstel eene schande zou zijn," raadzaam is de republiek te proclameeren, waartoe alle schakeeringen der liberale partij een republikeinsch bond genootschap met den maarschalk Serrano aan het hoofd behooren te vormen. El Cuartel Real deelt een brief van den graaf v. Chambord aan don Carlos medewaarin levendige voldoening betuigd wordt over het manifest van laatstgenoemde „aan de christen- mogendheden" en verzekerd, dat God hem tot het einde toe zal nabij zijn„want gij zult heet het Hem steeds getrouw blijven door, gelijk gij tot hiertoe deedt, enkel strijd te voeren voor Zijne eere voor het heil uws volks en voor de zegepraal der catholieke Kerk." Het ministerie Zabala heeft zijn ontslag ingediendhet welk is aangenomen. De heer Sagasta heeft een nieuw be wind gevormdwaarin hij zelf president en minister van binn. zaken is geworden de heeren Ulloa en Camacho als ministers van buit. zaken en van financiën zijn behouden, de heer Colmenaresheeft onderwijs geruild voor justitieen de overige portefeuilles zijn opgedragen aan de heeren genl. Serrano- Bedoyaoorlog, Arias, marine, Navarro Rodrigo, onderwijs en o. werkenen Romero Ortizkoloniën. De minister TJlloa heeft in eene aan de spaansche verte genwoordigers in het buitenland gerichte circulaire verklaard, dat het bewind geenerlei inmenging in zijne worsteling met den carlistischen pretendent zou aannemenwaardoor het gevoel van zelfstandigheiden onafhankelijkheid der Spanjaar den gekwetst zou kunnen worden. Genl. Lopez Dominguez is, na Saballs en andere carlisti- sche chefs te Berga verslagen te hebben met 4000 man voor Puycerda verschenen toen de carlisten vreezende op fransch gebied te zullen worden gedrongenreeds oostwaarts waren afgetrokken. Ruim 40 van de 200 woningen der vesting zijn, ten gevolge der daarop geworpen ,-petroleum-bommen en vuurpijlengeheel of gedeeltelijk verbrand maar het aantal buiten gevecht gestelde verdedigers is betrekkelijk gering. De carlisten werpen verschansingen rondom Bilbao op. Het werk in de mijnen is gestaakt en de arbeiders zijn huis waarts gezonden. De duitsche kanonneerbooten hebben Bilbao verlaten, zonder gebruik te maken van de hun aangebo den gastvrijheid. Den 5 zijn zij te Santander teruggekeerd Te Guetaria hebben de carlisten, die deze stad beschoten, op de Albatros gevuurd, hetwelk beantwoord is door het werpen van 24 granaten. Ben matroos der duitsche schepen is, bij S. Se bastian aan wal gegaan zijndeverdwaald en in handen der carlisten gevallen, maar goed behandeld en aan de over heid der fransche grensplaats Hendaye uitgeleverd. De door de carlisten tot 3 malen toe ondernomen aan vallen op Castro Urdiales zijn met nadruk afgeslagen. Van de reserve zijn thans 6000 conscrits onder de wapenen. De generaal Primo de Rivera is tot kapitein-generaal van het gewest Madrid benoemd. Volgens een bijzonderen berichtgever der londensche Times zijn ongeveer 6 weken ge.eden84 gevangengenomen amb tenaren der douanenop last der carlistische opperhoofden Bosch en Brudie handelden volgens de bevelen van Sa balls 2 aan 2zonder vorm van procesdoodgeschoten nadat hun een uur tijd was gegeven om zich op hun lot voor te bereiden. Ben der priestersdie de ongelukkigen injhunne laatste oogenblikken bijstonden, is bij dit moordtoo- neel flauw gevallen. De carlisten hebben den 6 te Nava geschoten op een 9poortrein, waarin zij meenden, dat de duitsche en oosten- nrijksehe gezanten zich bevonden. De stoker van den trein is doodgeschoten. De gezanien hadden hunne reis uitgesteld. De generaal Lopez Pinto heeft de carlisten bij Morain de provincie Teruelverslagen. Na een bloedig gevecht van tien uren heeft hij de stad en het kasteel bemachtigd die zich hardnekkig verdedigden. De carlisten hebben een aantal dooden en gekwetsten. De genl. Puoia is Alcanoz binnengerukt. Het eenige oostenrijksche oorlogschip dat in de spaansche wateren kruist, is teruggeroepen. KoLONiëN. Uit Havanna wordt dd. 7 Sept. gemeld, dat Garcia, aanvoerder van den opstand in het oostelijk depar tement door den generaal Guesado gevangen is genomen en dat 58 opstandelingen gesneuveld zijn. De Koning is den 5 op het Loo aangekomen. Prins Frederik is den 5 naar Hannover vertrokken, om de doopplechtigheid bijtewonen van den jongstgeboren zoon van prins Albert van Pruisen, en den 10 in den Haag teruggekeerd. Prins Hendrik heeft den 8 de tentoonstelling van zaan- landsche oudheden en merkwaardigheden bezocht. De Luit.-Genl. J. J. v. Swieten, gewezen opperbevel hebber der tweede expeditie tegen Atchinis den 10 uit Indie via Marseille in den Haag teruggekeerd; een paar weken geleden was zijne 23jarige dochter aldaar overleden, waarvan de tijding hem op reis gewerd. Verkiezingen. Te Amsterdam is tot lid der Prov. Staten van Noordholland verkozen mr. J. R. Carver Hooft, met 536 st., tegen 451 op den heer W. E. Mercier. Stat en-Generaal. Bij de 2e. Kamer is een onteigenings wetsontwerp ingediend voor de verbreeding van straten op den linker Maasoever te Maastricht. Kunst. Den 7 is te Amsterdam de driejaarlijksche ste delijke tentoonstelling van beeldende kunsten geopend. Er zijn 57 5 kunstwerken ingezondenwaarvan ruim 200 uit het buitenland. Toonkunst. De eereprijzen, door den Koning uitgeloofd voor compositiën zijner (vroegere) pensionnaireszijn toege wezen als volgt: de gcuden medalje aan den heer J. Kwast (benoemd leeraar aan het conservatorium te Keulen)voor eene ouverture voor groot orkest.een kwartet voor piano en eene romance; de zilveren medalje aan den heer Hollander, voor een concert voor viool met orkest; de eervolle vermel ding aan den heer Brandts Buys, voor eene ouverture voor groot orkest. Aan den heer M. J. Lefebrete 's Gravenhage, is het inrichten opgedragen van het orkest der groote concertzaal- Brard te Parijs. Beesten. Msgr. G. P. Thilmer, bisschop van Haarlem heeft dpa 8 het feest zijner 50jarige priesterwijding gevierd. De hoofdkerk was bij die gelegenheid smaakvol versierd door den heer P. J. H. Cuypers, van Amsterdam. De gezamenlijke geestelijkheid van het bisdom heeft den jubilaris een massief gouden kelk geschonken. Eene commissie van aanzienlijke personen bood hemnamens de geloovigen van het geheele bisdomde bijdragen aan voor een gebouw, bestemd voor bisschoppelijk muzeüm en de bibliotheek. De minister van justitie berichtte per telegraat de benoeming van msgr. Wilmer tot commandeur van de Eikenkroon. Msgr. v. Beek, bisschop van Bredawoonde de feestviering bij. Aan dezen was 's avonds te voren, bij zijne aankomst, namens de leden der parochie van S. Joseph, aan wier hoofd hij tot zeer onlangs gestaan had, een prachtig rijtuig vereerd. Den 10 gaf msgr. Wilmer in het seminarium te Voorhout een feestmaaltijd waaraan ongeveer 250 geestelijken uit zijn bisdom deelnamen. Aanbestedingen. Het eerste gedeelte der nieuwe kerk met torens voor de parochie van den H. Joseph te Delft is gegund aan de minste inschr. T. Pos en H. A. Buffels, voor f 118,400. Te Maastricht is door de directie der registratie en do meinen het slechten van een deel van den hoofdwal aldaar, het afgraven der daarvoor liggende tiraille en het bouwen van riolen besteed aan J. Wensten, voor f 26,650. Gieten. Het aandeel van het ned. herv. weeshuis, genaamd H. Geest- of Armen-, Wees- en Kinderhuis, te Leiden, in de erfstelling van wijlen den heer M. Wijnaendts te Maarsseveen bedraagt eene som van meer dan f 100,000. Wijlen de heer J. J. Godefroy J. Jz. te Amsterdam heeft aan de herv. gemeente aldaar, ten behoeve van het nieuw te bouwen weeshuis, vermaakt f 1000 2y2 p.c. N.S. Rampen. Te Sexbierum zijn in den nacht van 45 Sept. 3 huizen verbrand. Dewijl in die gemeente van 9 dorpea geene enkele brandspuit aanwezig is, werd om hulp gezonden naar Harlingen, van waar, 2 uren na het uitbreken van den brand, een gedeelte der brandweer met 2 spuiten arriveerde en verdere uitbreiding van den brand verhoedde. Hetzelfde onweder, waardoor in den ochtend van den 2 de toren van Grave is afgebraudheeft in Limburg op vele plaatsen schade aangericht. Te Groesbeek zijn eenige huizen afgebrandbij ltoermonde eene pachthoeve te Echt en te Neerkant eene woning, te Sevenum een vaartuig met turf. In den nacht van 7 8 Sept. is de Amsterdamscbe St.oom- suikerraffinaderijop het Bickerseiland te Amsterdamwaarin 320 arbeiders een bestaan vondenin de asch gelegd. Het vuur nam zoo schielijk toe, dat het nog aanwezig zijnde werkvolk met moeite kon vluchten. De hooge schoorsteen is te midden van het vuur gelukkig staande gebleven. De brandweer heeft zich bepaald tot het beveiligen der nabij de fabriek staande woon- en pakhuizen, in een waarvan 17000 balen katoen geborgen waren. 2 Spuitgasten zijn licht ge kwetst. De verbrande gebouwen, machineriën, gereedschap pen en goederen waren voor Ij- miljoen verzekerd. In de fabriek waren ruim 27000 melisbrooden geheel voor afleve ring gereed en circa 60000 nog in de droogstoven. In den nacht van 10 11 Sept. is te Rotterdam brand ontstaan in eene bakkerij aan de Lamsteegwaardoor dat hooge gebouw en vervolgens ook een groot perceel aan de Kaasmarkt zijn in de asch gelegd en de belendende huizen zwaar geleden hebben. Toen het gevaar met behulp vau 2 stoom- en 20 handspuiten nagenoeg bedwongen wasont dekte men, dat een stuk vuur den koepel van den stadshuis toren had in brand gezet. Eene poging om het vuur in den koepel te blusschen mislukte, de geheele toren geraakte in vlam en ten laatste viel het kruis met den windwijzer door het dakwaarop de pijpvoerders zich gehandhaafd hadden en belet'ten dat het gevallen gloeiende gevaarte verder on heil stichtte. In denzelfden nacht zijn te Calandsoogten gevolge van het onweder, 15 huizen (het halve dorp) afgebrand. Rechtszaken. Het Hof van Zuidholland heeft den 5 den brievenbesteller van Briellewegens het zich toeëigenen van geldswaarde uit brieven, veroordeeld tot 3 jaren gevan genisstraf en 3 boetenelk van 20 cent. De pastoor te Strijp, bij Eindhoven, die den sleutel der bij de r. c. kerk gelegen algemeene begraafplaats bewaart, heeft den 4, in weerwil van de in dato 13 Juni door den miuister van binn. zaken op een adres van protestantscke ingezetenen genomen beschikkingde door den burgemees ter toegestane begrafenis van een protestant geweigerd. De tusschenkomst der regeering daarop ingeroepen zjjndeheeft de minister bezwaar gemaakt om last te geven tot verbre king der sluitingomdat de burgemeester eene tweede al gemeene begraafplaats beschikbaar heeft gesteld, en dit vol doende is voor zooveel de openbare orde betreftdaar de wet niet meer verlangt dan ééne algemeene begraafplaats per gemeente. Indien belanghebbenden aanspraak meenden te hebben op het gebruik der andere begraafplaatskonden zij zich tot den rechter wenden. De begrafenis van den prc- testantschen knaap heeft den 9, onder protest van den vader, plaats gehad op de nieuwe algemeene begraafplaatszijnde een, sedert de pastoor in Nov. 1871 bezwaar tegen het gebruik der begraafplaats door protestanten gemaakt had, voor pro testanten, ongedoopte catholieke kinderen, zelfmoordenaars en buiten de gemeenschap der Kerk gestorvenen afgezonderd stuk grond. Tegen een spuitgast der oude brandweer te Amsterdam is proces-verbaal opgemaaktter zake dat hij bij een brand op 1 Sept., herhaalde malen blijkbaar met moedwilop de slang van eene werking zijnde spuit, ging staan en toen een pompier hem dit wilde belettendezen mishandelde. Misdrijven. Te Nijmegen is een brievenbesteller in hechtenis genomen, onder verdenking van een bankoiljet van 40 uit een niet aangeteekenden brief ont vreemd te hebben. Staats-loterij. Trekking der 5®. klasse, 3®. week. No. 2465 50000. No. 8115 75000, No. 412 f 2000, No. 5827 en 14212 71500, No. 1193, 2284, 4034, 7159, 8572,11950, 15241, 15539, 16179 1000. Koloniön. Uit Atchin is bericht ontvangendat den 3 Sept. in Patty de nederlandsche vlag geheschen is, nadat de bewindvoerder Toekoe Machmoed in Kotta Radja de acte van onderwerping geteekend had. Ook in Kloewang was onze vlag geheschen. Djoloh onderhandelt over de onder werping en Langaar geeft blijken van toenadering. Rijp, den 5 September 1874. Op den 2den dezer had alhier des middags, in tegenwoor digheid van het polderbestuur en verschillende belangstellen den de proefmaling plaats van het nieuw gebouwde stoom gemaal voor den Eilandspolder, in de nabijheid dezer gemeente. Het waterwerktuig van dit stoomgemaal is een vijzel, die 95 M3. water per minuut 2 M. hoog moet opvoeren. De stoommachine is horizontaal geplaatst en werkt met booge drukking, expansie en condensatie De beide ketels zijn van het Cornwallis systeem met in wendige vuurhaarden. De machine werkte dien dag van 's morgens lOj. tot's na middags 3 uren, tot groote tevredenheid van het bestuur van den polder en zonder de minste stoornis. Het geheele stoomgemaal werd ontworpen door en gebouwd onder het toezicht van de Heeren ThC. en K. de Wit, In genieurs te Amsterdam, terwijl door die Heeren tevens werden geleverd de machine en de ketels. Reeds werden door genoemde firma acht stoomgemalen alleen in Noordhollandopgerichtterwijl er nog twee an dere, zijnde het stoomgemaal voor Geestmer-Ambacht. en dat voor den Vereenigde-Uitgeester- en Heemskerker-Broekpolder, in aanbouw zijn. Onder de verschillende bezoekers telde men ook het bestuur van het waterschap de Beemster, hetwelk dien dag schouw over genoemden polder hield en die gelegenheid gebruikte om de nieuwe machine te zien werken. Gaarne voeg ik hier den wenseh bij, dat ieder polderbe stuur, hetwelk er toe overgaat om den stoom op zijnen polder toetepassen zich de ervaring en de kunde van de Heeren W. C. en K. de Thit ten nutte make en aan die Heeren hunne belangen toevertrouwe. S. APPEL, Secretaris-Penningmeester van het Heem raadschap de Eilandspolder. OVERLEDEN. 5 Sept. Teunisje Kabel, echtgen. van Pi eter Pronk, 46 j. 6 Bijtje Plugt, echtgen. van Albert Nieuwenhuijzen, 36 j. 8 llendrika Jacoba, D. van Lodewijk Johannes Toepoel en Margaretha Praat, 10 dagen. 9 u Hendricus Hermams Eenhorst, 26 j. en 7 m. Jacobus CornellsZ. van Albert Wilkis en Grietje de Roer, 16 d. Cornelis Nicolaas, Z. van Johannes Cornells Malefijt en Alida van der Voort, ruim 8 m. L.l. zat.erdag-avond, omstreeks 74 uren, brak boven deze stad een allerhevigst onweder loswaardoor al aanstonds de korenmolen de Zwart, op het Schermer-bolwerkin brand geraakte. De bliksem sloeg een stuk van een der roeden en brachtnaar binnen gedrongen, voor het oog der ont stelde molenaarsvrouw, die met hare kinderen in het woon vertrek zateenige van die vreemde uitwerksels teweeg, als bij het inslaan meermalen worden opgemerkt. Door het naar binnen dringen van een glasraam werd het eene der kinderen nogal belangrijk gekwetst. De molenaar en zijn knecht be vonden zich op den omlooplaatstgenoemde werd er af ge worpen de eerste sprong naar omlaag en had het geluk zijne vrouw en kinderen en vervolgens nog eenige goederen uit het brandende gebouw te redden. Op het luiden der brandklok snelde de brandweer te hulp, maar de molen, van hout gebouwd en met riet gedekt en p.m. 100 mudden graan bevattendewas niet te behoudenzoodat de meeste zorg zich bepaalde tot naburige gebouwen, vooral tot de boeren- huizing over da Schermerbrug, waarvan het rieten dak juist door pannen overdekt wis. De ijzeren molenas brak door midden en viel gedeeltelijk in, gedeeltelijk met de brandende roeden buiten den molen. Te 8 uren was deze reeds geheel verwoeal; hij was, naar wij vernemen, voor 78000 verzekerd. Vroeger was hij voorzien van een afleider, maar deze was eenigen tijd geledenwegens min doelmatige constructie verwijderd.—Vele lieden waren door het hevige onweder, het luiden der brandklok en den rooden gloed der lucht als van schrik bevangende vrouw van een bakker in de Ridderstraat, meenende dat het onheil hare woning getroffen had, ontstelde zoozeer, dat zij in de armen van haren man dood bleef. Maandag-avond is de locomotief van den laatsten trein van Haarlem nabij het station alhier, door het breken van een rail, in het zand geloopenwaardoor de passagiers een schok ontvingen en een goederenwagen eenigszins beschadigd werd. De reizigersdie verder noordwaarts moestenzijn later met een van het Nieuwe-Diep ontboden trein vertrokken. Alkmaar 7 Sept. Aangevoerd 324 Paarden f 55 a 750, 60 Veulens 50 a 110, 3 Koeien 210 a 275 178 vette Kalveren f 34 a 112, 2 nucht. dito 12 a 14,1234 Schapen 22 a 34155 vette Varkens 42 a 58 ets. per kilogram 4 magere dito 20 1 Ezel f 20. 11 Sept. Kleine kaas f 32.25, commissie f 32,50, middel bare 33,50, laagste prijs t 18, aangevoerd 520 stapels, wegende 109806 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 3169 hectoliters, Tarwe /9a 10,50, Rogge 8 a 9, Gerst 76 a 7, idem Chev. f 7.50 a 8,25, Haver 4,25 a 5,75, Paarden- boonen 8,50, rood Mosterdzaad 14 a 16, Koolzaad ƒ10 a 10,50, Karweizaad 19, Maanzaad 717,50 Erwten: graauwe 13 a 14,50, vale f 8,25 a 10. 12 Sept. Aangevoerd 8 Paarden 62 a 275 13 Koeien 7 32 a 175, 20 nucht. Kalveren 7 11 a 28, 167 Schapen 7 14 a 26 7 Geiten 7 3 a 7 181 magere Varkens 7 18 a 35. 240 Biggen 7 5 a 7, Boter per kop 75 a 824 cents. Bdam 5 Sept. Kleine Kaas 24 a 30,50, verkocht 131 sta pels, wegende 36795 kilogr. 10 Sept. 164 Stukken Boter f 1,30 a 1,42 per P., Kip peneieren 3,25 a 4 per 100 stuks. Enkhuizen 9 Sept. Kleine kaas 7 29 a 31,50verkocht 48 stapels, wegende 13200 kilogr., Karweizaad f 19, blaauw Maanzaad 7 16 per 50 P., Mosterdzaad 716, Vale erwten 13 a 14 per mud Haarlem 9 Sept. Aangevoerd 10 Koeien 7190 a 230, 1 Stier 7 80, 1 vet Kalf 7 50, 13 nucht. Kalveren /5a 16, 107 Schapen 7 20 a 36, 18 Biggen t 5 a 131 Paard 95, 14 Veulens 7 115 a 150, kleine Kaas 17 a 31,25, verkocht 135 stapels, wegende 31546 kilogr. Hoorn 10 Sept. Kleine kaas 33, middelbare f 32, aan gevoerd 232 stapels, wegende 56358 kilogr. 12 Sept. Aangevoerd 2 heet. Tarwe 11, 10 heet. Rogge 8,50, 58 heet. Gerst 7 7,25 58 Haver 7 5,25 32 heet. Erwten, grauwe/14,25, vale 11 groene 13,75, witte groote 10,75, op monster verkocht: Mosterdzaad 16,50, Karweizaad 7 19,25 24 Paarden 7 60 a 250,6 Koeien/150 a 2506 Kalveren 7 13 a 28, 500 Schapen 7 20 a 32, 420 Lammeren 12 a 20, 200 Varkens 7 8a 17, 9 Zeugen 25 a 43, 670 Biggen /2a 6,50, 2400 koppen Boter71,20 a 1,35 per kilogr., 200 Kippen 0,50 a 2, 7500 Kipeieren 7 3,20 a 3,30 per 100, 150 hectol. Aardappelen/2,40 a 2,50 per heetol., 700 manden Appelen 0,60 a 1,25, 1600 man den Peren 2 a 3 per 4 hectol., 8000 kilogr. Hazelnoten 40 per 100 kilogr. Medemblik 9 Sept. Kleine Kaas f 30,75, aangevoerd 98 stapels, Boter 1,30, Kippen-eieren 7 3,25 per 100 stuks. Purmerende 8 Sept. Boter f 1,25 a 1,35, 219 Runderen, 19 Paarden, 136 vette Kalveren 0,60 a 0,80 per kilogr,, 49 nucht. dito t 10 a 25 81 vette Varkens 7 0,50 a 0,60 per kilogr., 81 magere dito 7 12 a 16, 432 Biggen 7 3 a 5, 1650 Schapen en LammerenKip-eyeren 3,60374 mud Appelen 1,50 a 2,50, 370 mud Beren 2 a 5 per mud aangevoerd 203 stapels kleine en 3 stapels middelbare kaas". Schagen 10 Sept. Aangevoerd 6 Paarden f 50 a 200 65 stuks Rundvee, Ossen 90 a 160, Stieren 7 60 a 100, Geldekoeien 220 a 270, Kalfkoeien f 200 a 230 Vaarsen 70 a 110, 4 nuchtere Kalveren ƒ15 a 22, 1000 Schapen 14 a 21vette dito 7 24 a 31 Lammeren 14 a 18 3 Bokken en Geiten f 1,50 a 5 60 Varkens 10 a 15, 30 Konijnen 0,10 a 0,65, 50 Kippen 0,30 a 110, 250 ki logr. Boter 1,20 a 1,26, 60 Kaas 7 0,40 a 0,50, G000 Kippeneieren/3 a 325, 300 Eendeneijeren/3,25 per 100 stuks. Schiedam 10 Sept. Moutwijn t 15,75, Jenever f 21.25. Zaandam 10 Sept.. Kleine kaas 731,50, verkocht 48 stapels. Londen 7 Sept. Aangevoerd 5900 Runderen 6, 24000 Schapen en Lamm. 5.8, 400 Kalveren 5.4, Varkens 5.4 10 Sept. Aangevoerd 800 Runderen 6, 10000 Schapen en Lammeren 5.S, 300 Kalveren 5.8., Varkens 5.4. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 3 Sept. Franciscus Witte en Gesina Jacoba Schouten, (in het vorig n®. staat abusief Gesina Johanna Schouten.) 10 Johannes Hendricus Blom en Catliarina Hruin. GETROUWD. 3 Sept. Adriaan Pieter Hansum en Nantje Jacoba Bos. 6 Johannes Pieter van Hugten en Maria Margaretha Pover. Jacob Mollevanger en Thilhelmina Henning. GEBOREN. 5 Sept. JannetjeD. van Eloris Jacobus Landman en Wil- helmina Bosman. 7 Maria Elisabeth, van Gerardus Bernardus Eggers en Johanna Maria Theresia Pover. 8 Trijntje, D. van Cornelis Duits en Aafje van Doesburg. 10 Hendrik CornelisZ. van Hendrik Segaar en Enge- lina Blom. Reinhard Anna Catharina D. van Jacobus Calp en Henriette Hangard. 11 n Gerardus Nicolaas, Z. van Gerrit Hendrik Meijroos en Rensje van de Poll. Amsterdam Nederl. C. N.Sch, dito dito dito dito Spanje, Obligat. dito Binnenl. Portugal 1853 llusl. 1798-1816 Oblig.-leen. 1864 dito 1866 Aand.Z.Rs. 1864 dito dito 1866 üostenr. Obl. inp. dito in Zilver Aandeelen 1854 dito 1860 dito 1864 Turk. Obl. 1865 Egypte u 1868 2jpet. 3 4 3 3 3 5 5 5 5 5 5 5 5 pet. 7 - 60 72 94. 17 12 A 45 J 1014 1011 289 295 63i, 664 148 431 12 September. N. Amerika 1882 6 dito 1885 6 Brazil. Obl. 1865 5 u MexicoOh\. 1851 3 e Maatseh.expl. Staats-sp, Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. Russ.Sp.//Jelez" 5 Aand. Balt.-Spoorweg Illin. Cent.-Spw. Mts. Ct. v. Aand. Chicago N. WestCert. St. Paul& Pacifies Spoorw.Obl. 2®S. 7 pet. Union Pnc.Hoofdl.6 Chicago Z.W. 7 Obl. L.G. Maxw. 6 r St.Vincent.Br.7 Alt.Miss Ohio 7 pet.t 98 1014 99J 2424 1274 824 494 174 744 694 11A 114 324 Bevalleu van een Jongen R. MEYROOS v. cl. Poll. Alkmaar11 Sept. '74. Te Rlokzijl is tot onze diepe droefheid overle den onze geliefde Vader en Behuwdvader, de Heer BAREND SPITS, in den ouderdom van 85 jaren en 8 maanden. Uit aller naam Dk. SPITS Bz. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot diepe droefheid van mij moeder en verdere familiemijne geliefde echtge- nonte FRANC1SCA FREDERÏCA BIBOin den ouderdom van bijn 86 jarenmij nalatende vier jeugdige kinderen. Itillr-gom, 6 Sept. 1874. J. A. AGHINA. Heden overleed, na een langdurig lijden, Vrouwe CATHARINA ELISABETH HENRIETTE van der BREGGEN, in den ouderdom van ruim 38 ja ren, hartelijk geliefde echtgenoote van •M. J. TEN HOUTE HE LANGE. Haarlem7 Sept. '74.

Alkmaarsche Courant | 1874 | | pagina 2