Japan. RSinnenland. Sngezouben ^Stukfccu. £tad0-£lii!utt>£. ÜI ar fit ets Beursberichten. De regeering heeft een regiment infanterie naar het zui den gezonden. Een in het zuiden des Rijks gewoed hebbende typhoon heeft 1000 vaartuigen en 6000 huizen vernield, een en ander met verlies van 300 menschenlevens. De Grootvorst-troonopvolger van Rusland is den 5 te 's Gravenhage aangekomenwaar hij het paleis Buitenrust aan den Scheveningschen weg heeft betrokken. De Koningin en prins Alexander hebben den 7 te Am sterdam de stedelijke tentoonstelling van schilderijen en de tentoonstelling der beeldwerken van den franschen kunstenaar Carpeaux in Arti et Amicitiae bezocht. In den dierentuin hebben zij een dejeuner gebruikt. Staten-Generaal. 2« Kamer. Het spoorwegplan voor Indië bestaat in den aanleg van Staatswege van eene ver binding tussehen Malang Passaroean en Soerabaya, begroot op 10 miljoen en opleverbaar in zijn geheel in 3 jaren. Te gelijker tijd moeten opnemingen en opmetingen plaats hebben van af Bandong of anderzijds, ten einde de gegevens 1e verkrijgen voor de beste verbinding tussehen Buitenzorg en de Preanger-regentschappen. De regeering heeft een wetsontwerp ingediend, strekkende tot toepassing van eenige artikelen der wet op de besmette lijke ziekten op-dyssenterie. Marine. Den 8 is van de scheepstimmerwerf der Nederl. Stoombootmaatschappij te Pijenoord te water gelaten het ijzeren raderstoomschip Merapi, gebouwd voor rekening van bet, dep', van marine en bestemd voor de koloniale dienst in O. Indie. Handel. Te Rotterdam is door de firma Hotz Sf Cie. opgericht de Perziaansche Handelsvereeniging, met het uit sluitend doel om van hier handel op Perzie te drijven. De Twentsehe Vereeniging tot bevordering van Nijverheid en Handel heeft den wensch uitgesproken tot afschaffing van alle tarieven in N. Indie. Feesten. Den 1 Oct. is op het badhuis te Scheveningen een feestmaal van ruim 50 couverts gegeven door den minister van koloniën, hn.v. Golstein, aan de bevelhebbers der tweede expeditie tegen Atchin, den luit.-genl. v Smetenden genl. F er spy ck en den kapt,.-ter-zee v. Goghvoormalig comman dant der marine voor Atchin. De prins v. Oranie, al de ministers, de oud-ministers v. Rosse. Gerieke en Fransen v. d. Putte, de commissaris des Konings in Zuidholland, de voor zitters en vele leden der Kamer en verscheidene officieren en hoofdambtenaren waren aanwezig. De leden van het teekengenootschap „Pict.ura" te Dord recht hebben daarvan den 1 Oct. het lUOjarig bestaan ge vierd bij welke gelegenheid eene tentoonstelling gehouden werd van werken van oud-leden en leden van het genootschap. Te Hoorn is den 7 eene harddraverij gehouden waaraan 18 piarden deelnamen en waarbij de prijs behaald is door Malle Jan, van v. Haren te Amsterdam de 1". premie door de Snel, van Bulk te Leimuidenen de 2e. premie door de Deugd, van Kistemaker te Winkel. Leidens 300"" Ontzetfeest. De feestdag is geopend door kanonschoten, klokgelui en bazuinkoraal van den stads huistoren. In de Mare- en Hooglandsche kerken werd het feest godsdienstig ingeleid. De stad was algemeen versierd, maar volgens het II.Blad „povertjes," volgens de Haarl. Courant vooral fraai in het midden der stad. 's Morgens kwamen 2 schuiten de Vliet binnen, met een aantal personen gecost.umeerd als de zenuwen van 1574 en met het personeel der kweekschool voor de zeevaartvan het dankbaar onder werp had men gelukkiger partij kunnen trekken. Te 12 uren arriveerden de Koning, de Koningin en de prinsen Alexander en Hendrik, aan de grens der gemeente opgewacht wordende door de burgerlijke en militaire autoriteiten. In gesloten rijtuigen begaven zij zich naar de Pieterskerk, tot het hooren der feestrede van prof. C. P. Tielewelke door 3 koraal- zangen afgewisseld werd en uitmuntend voldaan heeft. De ministers Heemskerk, v. d. Hoes, v. d. Heirn, v. Lijnden en Taalman Kip en de voorzitters der beide Kamers waren aan wezig. Na den afloop begaf de kon. familie zich naar het stadshuis, dat fraai versierd en waarvoor eene eerewacht van scherpschutters (burgers en studenten) en eene compagnie schutterij geschaard was, en een collation gereed stond. Na hiervan gebruik gemaakt, en den optocht aanschouwd te hebben, vertrokken H. H. M. M. en prins Hendrik te urenuitgeleid door de autoriteiten. De historisch-allego- rische optocht muntte, volgens de tl. Cour., in menig opzicht, vooral door de allegorische en tropeewagens uit het 11.11. r.oemt hem „tamelijk fraai." Verschillende vereeuigingen nijverheids-firma's en werklieden hebben tot de uitvoering medegewerkt. In de stadsgehoorzaal werd een officieel diner gegevendat door prins Alexander is bijgewoond. 4 Raads leden zijn afwezig geblevenomdat het uit de beurs der belastingschuldigen moest, betaald worden, in plaats van door den gemeenteraad in privé. De illuminatie, waarvoor groote aanstalten waren gemaakt, is door het zeer ongunstige weder, éat reeds 's morgens buiig waszoo goed als geheel mis- iukt. De Koning heeft den burgemeester v. d. Brandeler tot ridder van den Ned. Leeuw den majoor der schutterij Scheltema en prof. Tiele tot officieren der Eikenkroon be noemd. Van Rotterdam, Schiedam, Delft en den Haag zijn den 3 ongeveer 11000 personen per spoorweg naar Leiden vervoerd. Den 4 is het eeuwfeest in alle kerken godsdienstig gevierd, 's Middags had eene muziekuitvoering in het locaal der Vereeniging Musis Sacrum en 's avonds eene tooneelvoor stelling in den schouwburg plaats. Den 5 werd druk gebruik gemaakt van de gelegenheid tot kostelooze bezichtiging van het stedelijk muzeüm van schilderijen en oudheden en van het model voor het stand beeld van v. d. Werfhadden volksspelen op de Beesten markt plaatswerd 's avonds de illuminatie in een groot deel der gemeente herhaald ook de Singel verlichteen fraai vuurwerk afgestoken, vauxhall en bal in Musis Sacrum (muziek van het Parkorkest) gegeven. Den 6 is eene matinee musicale op Zomerzorg een door de Vereeniging tot bevordering van geregeld schoolbezoek aan 120 kindereu verschaft feest, in het locaal „Zomerlust" en 's avonds een orgelconcert in de Pieterskerk gegeven terwijl later door de officieren der schutterij eene serenade met fakkellicht gebracht, werd aan den burgemeester. Ook aan de leerlingen der christelijke school voor fabrieksmeisjes was een feestavond bereid. Den 7 is in de duinen te Katwijk een stedelijk feest-con- cours gehoudenaangeboden door de Leidsclie Scherpschut- tersvereeniging. 's Avonds had in de Hooglandsche kerk eene groote muziekuitvoering plaats waarbij o.a. „Leidens Ontzet" van Richard Hol werd ten gehoore gebracht- Den 8 zijn de beide prachtige hoofdvaandels van den op tocht plechtig aan hot gemeentebestuur overgegeven en ver volgens in optochtmet begeleiding van muzieknaar het stedelijk muezüm in de Lakenhal overgebracht, 's Avonds isten besluiten der feestende algemeene verlichting van Breestraat en Rapenburg herhaald. Door de diaconie der herv. gemeente hebben herhaaldelijk belangrijke uitdeelingen van hutspot en van brood en haring plaats gehad. Ter voorbereiding der feesten was den 2 's avonds, in de gedecoreerde zaal der Vereeniging voor christelijke belangen, eene druk bezochte bijeenkomst gehouden waarin het woord werd gevoerd door de predikanten Segers en Brouwer, ter wijl eene feestcantate en liederen werden gezongen door de hoogste klasse der burger-zangschoolmet muziekuitvoering van de orkestklasse der Maatschappij van Toonkunst. Tooneel. De „Dillettanten-Club" te Amsterdam heeft bij den tooneelwedstrijd te Antwerpen den eersten prijs (gou den medal) e en 700 franc) behaald voor het, drama. Het Bronzen geschut van Atchin is den 8 in de Rijks gieterij te 's Gravenhage aangebracht. Later zullen op de Rijks-munt daaruit medaljes voor deelneming aan den krijg met Atchin worden geslagen. Geldleening. De lecning der stad Amsterdam is open gesteld tot een nominaal bedrag van 21 miljoen tegen den koers van 871 p.c. Zij is verdeeld in 21000 seriën van 10 aandeelenelk van 100, rentende 3 p.c. en uitgeloot wordende met premiën. Voor het gezamenlijk bedrag van rente en aflossing wordtbij wijze van annuïteit, gedurende 68 jaren 's jaarlijks 804,100 op de stedelijke begrooting uitgetrokken. Te Rotterdam is in eene talrijk bezochte vergadering besloten tot het oprichten eener gemeenschappelijke slachterij en bakkerij ten einde het vleeseh en brood meer in over eenstemming met de marktwaarde te kunnen verkrijgbaar stellen. De heerenvan wie de oproeping is uitgegaan zijn tot een voorloopig comité benoemd. Aanbestedingen. Den 3 Oct., aan het ministerie van justitie, het bouwen van localen voor verpleging van zieken en het vergrooten van de werkzaal in de gevangenis voor jeugdige vrouwelijke veroordeelden, tevens huis van verbe tering en opvoeding voor meisjes te Montfoort, minste inschr. G. de Goederente Linschotenvoor f 6666. Den 8, door de directie der marine te Hellevoetsluis, het maken van 6 vaste overdekkingskappen, minste inschr. M. L. Veeaenbos, te Brielle, voor 79,263; door het ministerie van binn. zaken, het maken van een gebouw voor ambtenaren dei- belastingen op het haventerrein te Vlissingen, minste inschr. B. den Exter v. d. Brink, te Kattendijke, voor 31,100. Bouwwerken enz. De commanditaire vennootschap Lens en Bergsma te Arnhem heeft het gemeentebestuur concessie gevraagd voor den aanleg eener drinkwaterleiding door de stad. De luchtballon l' Union des Peuplesgevuld met 2 mil joen kubieke palmen gas is de 8 te Amsterdam opgestegen met den heer Godard en 5 andere personen en te Kamper veen nedergedaald. Giften. Wijlen de heer J. W. Loggengeneesheer te Barneveldheeft tot zijne erfgenamen benoemd de herv. gemeente voor j en het proveniers-armengesticht. voor j, na aftrek der volgende legatenaan het ev. luth. weeshuis te Amsterdam, waarip hij is opgevoed, f 5000, de Maatschappij van Weldadigheid, het weduwenfonds voor geneeskundigen, de Vereeniging voor Ziekenverpleging te Amsterdamde bewaarschool en de r. c. armen te Barneveld elk f 500, het ned. gasthuis voor behoeftige ooglijders te Utrecht, de r. c. armen te Achterveld en het departement van het Nut, te Barneveld elk 300 en aan de israël. kerk aldaar 200. ijlen de heer N. C. Brouwer heeft aan de algemeene armen en aan het fonds Charitatis te Amsterdam (strekkende tot ondersteuning van nagelaten betrekkingen van kerke'raads- leden der herv. gemeente) elk vermaakt een 2j. p ets. in schrijving van f 2400en aan het badhuis voor minvermo genden te Zandvoort eene som van f 1000, alles met vrucht gebruik bezwaard. Wijlen de heer A. tisschcr, te Zwollerkerspel, heeft aan de armen der herv. diaconie te Zwolle 2000 en aan die der israël. gemeente aldaar f 1000 gelegateerd. Te Tiel is de gasfabriek der firma Enthoven, Caron Sp Cie. door de gemeente voor f 26000 overgenomen, om voor hare rekening verder te worden geëxploiteerd. Rampen. Op het station Leiden zijn den 3 een wissel wachter, door een achteruit komenden trein welke hij niet gezien had, beide beenen verbrijzeldhij overleed kort daarop Op het luiker station te Maastricht heeft een beambte, die ge vallen was, dergelijk onheil getroffen, mede mpt doodelijk gevolg. Den 6, 's avonds; is, door het omvallen van een lamp een der vleugels verbrand van het in aanbouw zijnde nieuwe station der Holl.-Spoorwegmaatschappij te Rotterdam. De aannemer had zijn werk doen verzekeren. Misdrijven. Den 5 is in den Haag gearresteerd een der ambtenaren van het stedelijk badhuis te Scheveningen die zich met een door hem aangekocht pistool naar de wo ning van den hoofdredacteur van het haagsche Dagblad liet rijden. In genoemd blad was een artikel geplaatst geweest over de administratie van het badhuisten gevolge waarvan de hoofdredacteur reeds door verscheidene personen was las tig gevallen. Rechtszaken. Het hof in Friesland heeft den 1 Oct. den candidaat-notaris Z, te Drachten, wegens \alschheid in geschriften, veroordeeld tot 6 jaren tuchthuisstraf en 2 boeten van f 50. Hij had eene valsche kwitantie ver vaardigd ten bedrage van f 9000door boven een stroikje papier, waarop de handteekening van zijn overleden oom stond woorden te veranderen. Te Rotterdam is den 2 uit Londen gevankelijk aangebracht A. v. A., beschuldigd van bedriegelijke bankbreuk. Zijne uitlevering is de eerste vrucht van het dezen zomer tussehen Engeland en Nederland gesloten tractaat. De curators in het faillissement der Overijselsche Bank hebben eene balans opgemaakt, waaruit blijkt, dat de baten bedragen f 341,166 en de lasten 679,897. Overleden den 2 Oct., te Nijmegende letterkundige A. C. Oudemans Sr., oud-indisck hoofdonderwijzer, samen steller van een oud- en middel- nederlandsch woordenboek dat hij echter niet heeft mogen voltooien. Obdam 29 September. Begunstigd door schoon najaarsweder werd heden alhier, van wegen de Landbouw-Societeit Ceres eene tentoonstelling van jong rundvee, wolvee, veulens, pluim gedierte en zuivel gehouden. De ruime en keurige inzen dingen en de 's namiddags gehouden harddraverij door paar den der leden, lokten velen uit aan dit echt landelijk feest deel te nemen. Had bij vorige gelegenheden de uitreiking der prijzen op even indrukwekkende als bevallige wijze plaats door den Edel Achtb. Heer Burgemeester van Obdam en Hensbroek, die daardoor den feesttoon zoozeer wist te verhoogen, thans, nu ZEd. Achtb. door ambtsbezigheden, helaas! verhinderd was deze vergadering met zijne tegenwoordigheid te vereeren werd die taak op waardige wijze vervuld door den WelEd. Gestr. Heer Mr. A. J. Haarselhorsteere-commissaris dezer sociëteit. Na afloop dezer plechtigheid werden ten tooneele gevoerd twee aardige blijspelenBergen en Dalen en Schout Papagaai, eenige chansonetten, comische voordrachten, enz., enz., alles flink uitgevoerd door bestuurs- en gewone ledenhet geen luiden bijval mocht inoogsten en zeer veel bijbracht tot een genoeglijk samenzijn. Menige toepasselijke heildronk op Yorst en Vaderlandlandbouw en veeteelt wisselde dit alles af. Lang nog zal dit feest voortleven in de geheugenis van allen zoo vreemdelingen als ingezetenen, die er aan mochten deelnemen, terwijl het voorzeker in hooge mate zal bijdragen tot toenemenden bloei der Landbouw-Societeit Ceres. Het bestuur van het met 1 November 1874 in werking tredende Algemeen Ziekenfonds te Alkmaar wenscht in korte trekken de hoofdbepalingen medetedeelenwaaarop men lid van dat fonds kan worden, liet is opgerigt voor ambachts lieden die op dagen weekgeld werken voor dienstboden en voor henwier maatschappelijke toestand met dezen overeenkomt. Gehuwden worden niet afzonderlijk aangenomen, uitgezonderd de vrouwen der beambten van de Hollandsche IJzeren Spoor wegmaatschappij en even als weduwnaars of weduwen niet. dan met al hunne te Alkmaar wonende kinderen beneden 16 jaren. Dadelijk na de aanneming heeft men aanspraak op genees- en heelkundige hulpC maanden na de aanneming op verloskundige hulp. Die aanspraak geldt niet, voordat men zijne gezondheid voldoende bewezen heeft door eene verklaring van een aan de instelling verbonden geneesheer. Ieder lid betaalt 10 centen per week; voor elk kind beneden 16 jaren 2 centen. Meer dan 5 kinderen bezittende beneden 16 jaren, betaalt men slechts voor 5 kinderen. Voor het re glement betaalt men bij de aanneming 6 eenten. Voor verlos kundige hulp wordt f 1,50 betaald voor elke verlossing. Bij heerschende ziekten kan van nieuw aangenomen wordende leden entréegeld w orden gevorderd. Bij geboorte van kinde ren vertoonen de ouders binnen 6 weken het op het stadhuis afgegeven wordende geboorte-briefje aan den Secretaris; zoo zulks verzuimd wordt is eene boete van 50 centen verschul digd. Binnen het jaar na de geboorte kunnen de kinderen kosteloos worden ïugeëut. op tijd en plaats, door het, bestuur bekend te maken. In Maart kan men kosteloos een anderen geneesheer of apotheker kiezenin de overige maanden tegen betaling van 50 centen. Binnen 2 uur, nadat de recepten zijn voorgeschreven, moeten zij bij den apotheker bezorgd zijn. Instrumenten worden alleen verstrekt of hersteld tegen schadeloosstellingbreukbanden worden voor de eerste maal kosteloos verstrek;, mits men bij de opname niet aan eene breuk leed. In het reglement zijn deze hoofd-bepalingen nader om schreven, terwijl daarbij verschillende voorschriften zijn ge geven in het belang van een goed beheer en een geregelden gang van zaken. Daar buitengewone omstandigheden dik wijls een zeer nadeeligen invloed uitoefenen op instellingen van dezen aard, is het besluit genomen, om jaarlijks van de inkomsten een gedeelte te bestemmen tot eene reservekas, waarover kan worden beschikt, wanneer die buit,enge,wone om standigheden zich mochten voordoen. Zoowel door dien maat regel als door de bereidverklaring van het bestuur, om het beheer kosteloos te voeren, wordt aan de leden een waarborg verstrekt, welke, naar het bestuur vertrouwt, zal medewerken, om henvoor wie het fonds is opgerigttot deelneming aantesporen. Het bestuur voornoemd Alkmaar, P. KOOL Jcz., Voorzitter. 5 Oct. 1874. NUHOUT van der VEEN, Secretaris-Penningmeester. De feestviering der Vereeniging ter herdenking van Alk- maars Ontzet is gunstig geslaagd en naar genoegen der tal rijke deelgenooten afgeloopen. Zoowel de toespraak van den heer Groenier, als. de opvoering van het geschiedkundig too- neelspel „Moederliefde en Heldenmoed" en de muziekuitvoering onder directie van den heer Otto, onderhielden en verhoogden de feestelijke stemming en verwierven luide bijvalsbetuigingen der aanwezigenterwijl het bal zeer geanimeerd mocht ge- noemd worden. Genoemd toooneelstuk voerde de toeschou- 1 wers terug tot het. voorjaar van 1573, toen het juk van Aha en yargas loodzwaar op de Nederlanden drukte en de zeeuw- sehewaterleeuwen de spaansche macht op de Schelde bekampten, zoodat het niet ontbrak aan vaderlandsche herinneringen. Mevr. Kleinemejt erwoert, de heeren Veltnan en F ink verwiervenom van anderen niet te sprekenveel lof voor hun verdienstelijk spel. De heer Groenier had reeds 's mor gens zijne hoorders op geschiedkundig terrein gebracht, en zich hoofdzakelijk bepaald tot de ontwikkeling en rechtvaar diging van ons verzet tegen Spanje. Dc gang van zijn betoog laat zich kortelijk in Iet volgende samenvattenHoewel de 8 October in 't bijzonder gewijd is aan het houw en trouw der ferme poorters van 1573, is hij in 't algemeen bestemd voor een hulde aan de grootsche grondgedachte van de ne- derlandsche revolutie der 16e. eeuw. Het feit van Alkmaars victorie staat niet op zich zelf; tot eene juiste waardeering van die heugelijke gebeurtenis is het dus noodig, achtte ge ven op de wording van den oorlog op het hoe wat en waarom en op den stand der partijen. Maar ook op de gevolgen van Alkmaars verlossing dient, gelet te worden. Alkmaars voorbeeld heeft navolging gevonden in de houding der leidenaars, en ganschë gewesten hebben hieruit den moed geput om te volharden. Geschaard om Willem van Oranje, den nederlandschen Hektor, zijn onze vaderen van die dagen te midden van den oorlogsnood getrouw gebleven aan de be ginselen van het Germanisme, om eindelijk, „door den uitersten nood gedwongen," Filips vervallen te verklaren van zijne heerschappij, feu einde zoo zich aan de regeering in spaan- schen zin te onttrekken. De heer A. v. Maurikrustend predikant der herv. gemeente alhier, heeft de Ontzetvereeniging aan zich verplicht, door de aanbieding eener belangrijke partij boekwerken (p.m. 240 banden), vooral behoorende tot het gebied van vader landsche, gewjjde en kerkelijke geschiedenis, land- en vol kenkunde en letterkunde. Voor de boekenverzameling, sedert eenige jaren door de Vereeniging, met het oog op eene la tere vereeniging met de stedelijke bibliotheek (waarop het nieuw gebouwde muzeüm het uitzicht opent) bijeengebracht, is deze aanwinst niet gering te schatten en eene zeer welkome feestgave. Mocht het goede voorbeeld van den heer v. Maurik bij velen navolging vinden 1 Het examen als arts is met goed gevolg' afgelegd door den heer JSchutdoctorandus in de medicijnen. Onder de bij afzonderlijke dagorder in Nederland en Indie loffelijk vermelden ter zake der tweede exepeditie naar Atchin behoort de majoor der infanterie bij het Indische leger A. Luymes. Met leedwezen vernemen wij, dat diakenen der herv. ge meente zullen overgaan tot het sloopen van den toren van het diaconiehuis, die aanvankelijk, tot mindere hoogte, het witte bagijuhof en het. hof van Sonoy later in zijne tegenwoor dige gedaante, het hof van Burdens en dat van „Petten" en eindelijk gedurende 130 jaren het diaconiehuis versierde, met antieke poort en plaats een fraai en eigenaardig geheel uit makende. Oudtijds werden de gebouwen van het gesticht ver kocht onder bedin< dat de toren niet afgebroken zou mogen worden; of ook de herv. gemeente, toen zij eigenares werd zoodanig beding aanvaard heeft, is ons niet bekend. Wij dachten deoverigens voor een oudenliedenhuis niet nood zakelijke, toren in staat, nog lange jaren een sieraad onzer stad te zijn; wij moeten aannemen, dat, het tegendeel gebleken is en de herstellingskosten de beschikbare fondsen zoo zeer te boven gaan, dat het behoud onmogelijk is geworden. Voor de eer van heeren diakenen is het wensehelijk, dat hier omtrent bij niemand eenige twijfel besta. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD. 8 Oct. Jan van de Poll en Hendrika Ilenysman. 9 Klaas Kager, te Alkmaar, °en Geertje Morschte Heilo. Pieter Kluitmanwedr. van Elisabeth Alet.ta van Santen, te Alkmaar, en Johanna Maria van der Bruggete Utreeht. GETROUWD. 4 Oct, jCornells van Drielwedr. van Iefie Vorver, en Cor nelia Rroonenwed. Jan Kips. GEBOREN. 2 Oct. Saartje PetronellaD. van Dirk Cornells Luijt en Maria Margaretha Vlasveld. Johannes Justus, Z. van Johan Evert Clausing en Johanna Margaretha Krijt. Grietje. D. van Anthonij l'ieterse enLob- berig Roskam. Aicolaas Johannes, Z. van Nicolaas Resmann en Willeinina Petronella van der Stok wonende te Rotterdam. 3 n Grietje, D. van Cornelis Visser en Anna Catharina Storm. Anna MariaD. van Johannes Tros en Helena Koppe. 4 CatharinaD. van Hendrik de J ong en Tekelaar Brugge. 5 Helena Hendrica D. van Bernardus Silvester Al en Elisabeth Smit. -- Alida, D. van Sipke Doorewaard en Johanna Fredrika Douwes. 6 Herman, Z. van Jan Esselman en Geert.ruida Smidt. Keeltje Anna, D. van Jacob van der Wal en Pieter- nella Kamsteeg. 8 n Hendrik Theodoor Cornelius FredrikZ. van Arend Jacob* Arnold Jalink en Kaatje Poth. OVERLEDEN. 4 Oct. Aleida PetronellaD. van Eranciscus Balder en Aleida Berendina Haarbriukruim 8 m. Pieter, Z. van Pieter Purmer en Johanna Sara Lijnbaeh bijna 5 m. Johannes Vermeer, 59 j. 5 Trijntje, D. van Cornelis Duits en Aafje van Doesburg4 w. 7 Agatha Maria Christina de Visser, echtgen. van Prederik Adam Pastoor, 32 j. 9 v Aagtje Slikker, echtgen. van Kornelis Booij30 j VEILING VAM VASTE GOEDE REM. 5 Oct. Door den Notaris W. F. G. L. GOUWE. 1Huis, N.z. Laat, sectie A 581. Str. D. Wiqgers f 465, Verhoogd door N. Collier met 55, 2. Dito, Z.z. Vijverstraat, 988. Str. N. Geels 300, 3. Dito, aldaar, 987. Str. D. Wiggen 295, Nos. 2 en 3 niet verhoogd. Door den Notaris H. J de LANGE. 1. Weiland, aan den Groenenweg, Egmondermeer, see'ie E 56, groot. 3.70.40. Str, J. C. Theisslhg f 4725, 2. Dito, aldaar, 55, groot 2.36.70. St.r. P. Burgering n 2215, 3. Dito, aldaar, 315, groot 2.32.10. Str. dezelfde n 1965, No. 1 2 en 3 niet verhoogd. 4. Dito, aldaar, 314, groot 2.19.Str. dezelfde u 1865, Verhoogd door 11. Kleverlaan met 10, Nos. 3 en 4 geeomb. f 3840,— Verhoogd door J. F. Rommel met 1, Nos. 14 geeomb. f 10841, Verhoogd door C. Kooy met 250, 7 Oct. Door den Notaris J. BAKKER SCHUT. 1. Koffiehuis, Gedempte Nieuwesloot, hoek Krebbesteeg, sectie A 402. St.r. JJTesselaar 3130, Opgehouden ops 500, 2. Huisverdeeld in twee woningenO.z. Korte Nieuwesloot, 1736. Str. J. v. Staaten 2165, Opgehouden oph 800,— Door den Notaris J. G. A. VERHOEPF. Huis, Z.z. Langestraat, hoek Krebbesteeg, A 98. Str. JH. J. Hofhuis 3010, (Afslag 14 Oct.) Alkmaar 5 Oet. Aangevoerd 8 Koeien 225 a 345, 147 vette Kalveren f 42 a J16, 3 nucht. dito 15 a 21 1502 Schapen 25 a 40, 102 vette Varkens 49 a 62 ets. per kilogram. 9 Oct. Kleine kaas 32.50, commissie 31, middelbare 32, laagste prijs t 17, aangevoerd 626 stapels, wegende 134693 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 3122 hectoli ters, Tarwe ƒ.8,25 a 10, Rogge 7,50 a 8,75, Gerst/6.50 a 7,50, idem Ckev. 8 a 8,50, Haver/4 a 5,75, Paardenboo- nen 8 a 8,50, bruine dito 12 a 13, rood Mosterdzaad f 15 a 16,75, Koolzaad f 10 a 10,50, Karweizaad ƒ19,50, blaauw Maanzaad 18,75, Erwten: groene/13 a 16, graauwe 9 a 15, vale 8,50 a 12. .10 Oet. Aangevoerd 6 Paarden 55 a 200, 12 Koeien f 120 a 240, 17 nucht. Kalveren f 9 a 20 448 Schapen 16 a 52, 14 Geiten /"4 a 10, 42 magere Varkens f 10 a 24, 356 Bigtren f 3 a 6, Boter per kop 90 a 95 cents. Edam 3 Oct. Kleine Kaas 25 a 31,50, verkocht 50 stapels, wegende 10639 kilogr. 8 Oct.. 268 Stukken Boter j 1,20 a 1,48 per P., Kippen eieren 4 a 5 per 100 stuks. Haarlem 5 Oct. Roodi Tarwe 9 a 10.50, Witte dito /9a 9,50Rogge f 7,25 a 7,65, Gerst f 7,25, Haver /5a 5,80 Groene "erwten 7,60 a 9,30, Paardenboonen f 8,37j-, Duivenboonen f 9, Bruine dito 10,25. 7 Oct. Aangevoerd 22 Koeien 160 a 220, 4 Stieren f 110 a 120, 8 Vaarzen f 80 a 100, 2 vette Kalveren /45 a 50, 16 nucht. dito 5 a 18, 197 Schapen f 18 a 30, .28 Lammeren 14 a 18, 34 Biggen /5a 12, 3 Paarden 25 a 70, kleine Kaas 16 a 31,25*, verkocht 134 stapels, wegende 29936 kilogram. Medemblik 7 Oct. Kleine Kaas 31, aangevoerd 103 sta pels, Boter 1,50, Kippèn-eieren f 4 per 100 stuks. Purmerende 6 Oct. Boter f 1,65 a 1,45, 261 Runderen, 20 Paarden, 82 vette Kalveren 0,70 a 0,90 per kilogr., 47 nucht. dito 1 10 a 28, 83 vette Varkens 0,4-8 a 0,60 per kilogr., 28 magere dito f 10 a 12, 395 Biggen 2 a 4, 2519 Schapen en Lammeren, 49 Ganzen 2,75, 12 Zwanen f 5 a 6 per stuk. Kip-eieren 4, 907 mud Appelen ƒ1,50 a 2,50, 200 mud Peren 2 a 6 per mud, aangevoerd 313 stapels kleine en 3 stapels middelbare kaas. Behagen 8 Oct. Aangevoerd 8 Paarden 60 a 220, 190 stuks Rundvee, Ossen 180 a 210, Stieren f 80 a 140, Geidêkoeien 90 a 250, Vaarsen 90 a 130, Hokkelingen 30 a 60 7 nuchtere Kalveren 10 a 20, 1638 Schapen, Rammen Eng. f 00 a 120, Schapen 18 a 26, vette dito 28 a '34, Overbouders 14 a 21 75 Varkens, magere dito 10 a 25, Biggen /3a 6, 20 Konijnen 0,25 a 0,75, 90 Kippen 0,50 a 1.50, 150 kilogr. Boter 1,20 a 1,33", 30 stapels Kaas f 0,87 J a 0,45 për kilogr., 4000 Kippen eieren f 3,50 a 4. Schiedam 8 Oct.. Moutwijn 14,50, Jenever f 20. Zaandam 8 Oet. Kleine kaas f 32, verkocht 40 stapels. Snelpersdruk van Hem'. Coster cn Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1874 | | pagina 6