Jugczoubeti Stukken. Nog Iets over de Vleesehhou werft. B U R E R L 1.1 K eTtTnT>~ ONDERTROUWD. Ülavfit- est iasrau'sücrichteu. KlNnF.KAREF.lD. De minister van justitie heeft de pro cureurs-generaal eene circulaire gezonden nopens de met 15 Oct.. ingevoerde wet tot het tegengaan van overmatigen arbeid en verwaarlozing van kinderen, en hen uitgenoodigd, met medewerking der burgemeesterste onderzoekenin hoeder de feitelijke toestand op dit oogenblik in overeenstem ming is met de bepalingen der wet. Begbaafplaatskw ESTIE te Strijp. De minister van binn. zaken heeft op een adres van protestantsche ingezete nen geantwoorddat op den staat van eigendommen der gemeente, in 1868 opgemaakt en aan Ged. Staten van Noordbrabant gezonden het kerkhof bij de r. c. kerk niet. wordt vermeld en ook niet daarop doorgehaald isdat door liet inrichten van een terrein tot algemeene begraafplaats aan de wet is voldaanen dat adressanten indien zij door de weigering van het, r. c. kerkbestuur bezwaard zijn het geschil door den burgerlijken rechter kunnen doen beslissen. Rampen. Ouder de groote roofdieren in den dierentuin te Amsterdam heefteven als in de diergaarden te Keulen en lierlijneene besmettelijke ziekte geheerschtwaardoor 6 wilde dierencn daaronder de 2 prachtige koningstijgers, bezweken zijn. Den 12 is te Bussum een huis afgebrand, doordien de vlam sloeg in een boven het vuur hangende pot met vet. Een 24jarige smid die in het brandende perceel geloopen was om redding aan te brengen is in den kelder gevallen en aldaar, vdór men toegang tot hem kon krijgen gestikt. Misdrijven. Den 12 is een aanslag gepleegd op den no taris Meyboom te Lekkerkerk, terwijl hij met zijne vrouw en zijn dochtertje buiten het dorp op den dijk wandelde. Zekere V.1). wierp onverwachts mevr. Meyboom van den dijk en daarop den notaris ter aarde, waarna hij hem de knie op de borst zette en met een mes in het gezicht, sneed. 2 In de nabijheid zijnde personen schoten toe en maakten zich met veel moeite meester van den woesteling, die naar de gevan genis is overgebracht. Hij is vroeger wegens krankzinnig heid opgesloten geweest. Rechtszaken. De rechtbank te Heerenveen heeft den 8 een geheel huisgezin uit den fatsoenlijken boerenstand te Rottum wegens jarenlange mishandeling van een daaraan toevertrouwden ouderloozen knaap, veroordeeld, n.an, vrouw, dochter, 2 zoons en arbeider, ieder tot 15 dagen eenzame opsluiting en 8 boete. Het. bof van Gelderland heeft den 13 in hooger beroep uitspraak gedaan in de zaak van bet. duel te Berg en Dal de lieer J. A. is schuldig verklaard aan moedwillige ver wonding de luitenant A. H. S. aan moedwillige mishande ling, de geneesheer en de 4 secondanten aan medeplichtig heid de eerste is veroordeeld tot 2 maanden de tweede tot- 21 dagen en de 5 laatsten tot. 15 dagen eenzame opsluiting. De rechtbank te Amsterdam heeft den beambte van den Oosterspoorweg F. Heinrich die een pakket met f 2U00 aan bankbiljetten uit den bagagewagen ontvreemd hadveroor deeld tot 18 maanden eenzame opsluiting. De stoker bij de Holl. Spoorwegmaatschappij, die tusscben Bussum en Hilversum een spoorstaaf op de rails gelegd en toen op hoop van bevordering of belooning voor gevaar gewaarschuwd heeft, is door het hof van Noordholland ver oordeeld tot 9 maanden eenzame opsluiting en voor altijd onbevoegd verklaard tot het bekleeden van eenige betrekking bij een spoorweg hier te lande. Overleden, in den nacht van 1213 Oct., op zijn bui tenverblijf Buitenrust bij Haarlemin den ouderdom van 65 jaren, mr. H. J. Koenenlid der Kon. Academie van Wetenschappenwiens verdiensten als directeur der Holl. Maatschappij van Wetenschappen, als wethouder en lid van den gemeenteraad van Amsterdam en als lid der Prov. Staten van Noordholland algemeen erkend zijn. Te Amerongen, de romanschrijver A. V. v. Buren Schele, oud 73 jareD. KoLONiëN. Den 26 Aug. heeft iu de dessa Toegoe. afdeeling Kendal, residentie Samarang, na machtiging van den gouv.- genl., de eerste conversie van communaal in erfelijk indivi dueel grondbezit plaats gehad. Ons Streven, IK eekblad voor F rouwen en Meisjes, onder hoofdredaetie van Agathauitgegeven bij J. Odé te Schiedamwaarvan de vijfde jaargang bijna voltooid is, dreigt met het einde daarvan gestaakt ie worden, in dien niet eene vermeerdering van het aantal inteekenaren de voortzetting der uitgaaf mogelijk maakt. Allen, die het bestaan van een uitsluitend voor vrouwen bestemd weekblad wenschelijk en nuttig achten, zij de ondersteu ning van «Ons Strevenu aanbevolen. De hooge prijzen van het vleesch naarmate de prijzen van het vee den laatsten tijd waren en nog zijn, hebben aanleiding gegeven dat een inzender van een stuk in de Alkmaarsche Courantgeteekend A., zich durfde wagen eene berekening der winsten van eene koe te maken. Ondergeteekende is het in allen deele met die berekening vau A. niet eensevenmin als den slager Brandsen ver trouwt dan ook wei dat A. geen slager isevenmin als ik maar wel, dat. het eindcijfer der winst niet zoo ver mis zal zijn gelijk veeltijds de berekening der aannemerswaarvan verscheidene posten enorm verschillen en de eindcijfers bijna gelijk zijn. Het spreekwoord zegt. liet is een boer niet wijs te maken hoe een soldaat aan den kost komt. Evenmin zal de slager Brands aan A. wijs maken hoe en wat hij aan een koe wint, of het zoo uitrekenen dat er geen drie maanden maar veel langer geld bij moet per jaar, en als het meerendeel aannemers van hun verlies moeten leven. De oprichting eener maatschappij is voorzeker niet gemak kelijk en wil zij goed werken dan moet er algemeene deel neming zijn. Het oog moet niet gevestigd zijn op groote dividenden of winstbejag, maar zooveel mogelijk de prijs van het vleesch in verhouding tot, den prijs van het vee te honden, om zoo doende den minderen man te gemoet, te komen het vleesch en vet. tegen lager prijs dan thans te kunnen koopeu. De oprichting zal veel tegenwerking hebben, en menigeen zegtde maatschappij stoot de slagers het brood uit den mond en meer argumenten, te veel om te sommen. Maar indien dat argument opgaat, waarom dan een spoor weg aangelegd en waarom stoombooten in de vaart ge bracht Hierdoor zijn de diligence-ondernemingen en trek schuiten te niet gegaan, de veerschippers genoodzaakt, hunne tarieven die te hoog waren, te moeten verminderen, de loge menten niet verbeterd enz. enz. De slager die goede waar voor matige winst omzetzal evengoed als de maatschappij bestaan, die't.oeh zonder winst ook geen koopman kan blijven maar concurrent voor hem wordten dan alleen enkele slagers in hun geldwinning benadeelt en niet iu hunne broodwinning. Wenschelijk ware liet, dat door drie a vier personen de handen aan het werk werden geslagenondergeteekende en een tweede persoon zijn bereid deel aan dien arbeid te nemen, en zij hebben belangrijke toezegging van deelneming, onder voorwaardeeen# maatschappij op te richten met aaudeeleu, waaraan elk goedgezinde kan deelnemen door aandeelen te maken van Ben honderd gulden halve aandeelen van vijftig guldenkwart aandeelen van vijf en twintig en tiende aan deelen a t.ien gulden, waardoor alsdan gemakkelijk een kapitaal van vijftien duizend gulden wordt verkregen. Alkmaar, 9 October 1874. E. VESTER. Mijnheer de Redacteur. In de Alkmaarsche Courant van Zondag 1.1. komt eene ad vertentie voor, waarbij de oprichting wordt bekend gemaakt van een ziekenfonds. Niet in het openbaar, maar bij bizon- dere bezoekenworden aan particulieren gelden gevraagd voor die oprichtingals reden opgevendedat de twee be staande ziekenfondsen waarvan het een reeds meer dan 20 jaren hier ter stede gewerkt heeftniet zouden deugen. In zender meende het publiek deze haudelwijze te moeten me- dedeelenomdat die bewering voor de eer der aan de be doelde fondsen verbonden personen krenkend is en door geen bewijs bevestigd wordten er dus geen de minste reden bestaat tot, het geven der gevraagde bijdragen. Met de plaat sing dezer regelen zult gij verplichten Uw dv. dienaar, X. Na afgelegd examen te Haarlem is de acle van hoofdon derwijzer verworven door J. de Jonghthans hulponderwij zer te Grootschermer. Tot essayeur aau het kantoor van waarborg der gouden en zilveren werken te Leeuwarden is benoemd de heer P. H. Vreedecontroleur van dergelijk kantoor alhier, die vervan gen wordt door den heer J. S. Laatsman, thans controleur te Breda. Het eereteeken voor eervolle langdurige werkelijke dienst bij de schutterijen is toegekend aan J.M. Otto, kapelmeester, en J. Manheim en II. Hofmeester, muzikanten bij de d. d. schutterij alhier. De heer E. B. Guming. predikant bij de herv. gemeente alhier, is beroepen naar Groningen. Het.aamal vereenigingen te dezer stede is wederom met eene vermeerderd, door de oprichting, op 18 Sept, j1van de „Alkmaarsche Tarn-elub Kracht en Vlugheid", waarvan het reglement den 1 dezer is vastgesteld. Het. doel der Ver- eeniging is, zooals uit den naam reeds blijkt, beoefening der gymnastiek. Als directeur der oefeningen fungeert de heer C. Fogteloo. Het bestuur bestaat voons uit de lieeren J. Kugk Ar.. voorzitter, P. Backx, secretaris, P. Visser, penningmeester, J. IV. Ge.oeke en G. A. Bossert, commissa rissen. Het jeugdige genootschap telt reeds ruim 30 leden. Naar wij vernemen heeft de Commissie van Rijks-ad viseurs voor de monumenten van geschiedenis en kunst reeds een schrijven gericht aan diakenen der herv. gemeenteten einde aantedringen op het behoud van den diaconieluiis-toren. Van'andere zijde is in het Dagblad van Z. H. en's Gravenhage van den 15 een welgeschreven artikel geplaatst, dat almede voor dien toren in de bres springt. Mochten deze blijken van belangstelling er toe voeren, dat van eenige zijde hulp geboden werd aan diakenen, wier goede gezindheid staat tegenover gebrek aan de noodige fondsen. Wij deelen die blijken slechts mede om te doen uitkomendat de bedreigde toren niet zoo onbelangrijk is als door sommigen vermoed wordt, en dat hij de aandacht van vreemde bezoekers onzer stad niet ontgaat. Als overblijfsel eener ridderlijke woning binnen de wallen eener stad het diaconiehuis toch strekte tot verblijf aau Sonog, Willem en Arnoud Bardent, Engelbert Ramp, de gravin v. Arundel, den generaal Iluibert van der Lijn en 3 van Egmonden v. d Bijenburg is hij zeker zeld zaam in ons vaderland te noemen. Het Dagblad maakt de opmerking, dat de wijze, waarop een onderzoek naar den toestand van den toren is ingesteldn.l. door er eenvoudig 2 groote gaten in te hakkendien toestand verergerd heeft en het uit den wensch, dat de regcering, of liever nog een kunstvriend, de restauratie voor heeren diakenen zal mogelijk maken. Wij maken het kunstminnend publiek opmerkzaam op het programma van het vocaal- en orgel-eoncert, op Maandag avond in de Groote Kerk te geven door onzen vroeger reeds gunstig bekenden barritönznugcr Eduard Peming-Bardeleben, thans operazanger te Maagdenburg, en mevr. ion Rekowslca- Linden, altiste aan het hoftheater te Darmstadt, begeleid en afgewisseld met solovoordraclit op het orgel door den heer Everman. Een en ander belooft een avond van kunstgenot. GEMEENTERAAD. Zitting van 14 October 1874, No. 15. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 13 leden. Eene vacature. Afwezig de heer C. Bosman. De Voorzitter opent de vergadering waarna 1. de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Zijn medegedeeld de sedert die vergadering ingekomen stukxen. 2. Brief van Burg. en Weth. ten geleide van liet, op 7 October opgemaakte proces-verbaal van verificatie der kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Voor kennisgeviug aangenomen. 3. Verzoek van den heer Mr. A. G. Cnoop Koopmans, procu reur te Haarlem, curator in het faillissement van Hendrik Slegt- kamp te Beverwijk, aannemer van het bouwen eener nieuwe tusschenschool en van liet uitvoeren van eenige andere daar mede in verband staande werken, in 1873 aanbesteed, om teruggave der door Burg. en Weth. ingehouden boeten, ten bedrage van 990,van den eersten termijn der aanne mingsom dier werken. 4. Verzoek van den heer JSabelis, giashan delaar ie Haar lem van dezelfde strekking als het onder No. 3 genoemde verzoekdaar II. Slegtkamp aan hem gecedeerd had een be drag van f 4000,van den eersten termijn der aanneming som, waardoor hij thans de schade lijdt van de op Slegtkamp toegepaste boeten. Nos. 3 en 4 met alle daarop betrekking hebbende stuk ken gesteld in handen der vaste commissie van financiën om berigt en raad. 5. Verzoek van C. Kater Cv., aannemer van het ophalen van de asch en vuilnis en het diep- en schoonhouden der grachtenom kwijtschelding der boetendoor Burg. en Weth. op hem toegepast wegens liet niet op de bij het bestek voorgeschreven diepte hebben van het water der Turfmarkt en Kooltuin bij de opneming in Augustus 11. Gesteld in handen der commissie van fabricage om berigt en raad. 6. Verzoek van de heeren H. S. Blok en M. Fortuin om vergunning tot het oprigten eener hank van leeningwen- schende te heffen eene rente van 16 °/o 's jaars, zonder iets meer te zullen vorderenin welk geval zij gaarne het ge bouw, waar de stads bank van leening gehouden werd, met de daartoe ingcrigte opstallen tegen matigen prijs willen huren. De behandeling' aangehouden, om gelijk behandeld te worden niet het straks aan de orde zijnde verzoek van gelijke strek king van S. Jut Sv. en E. van Reijengewezen inbrengers bij de stads bank van leening. 7. Verzoek van Jacob Prins zonder beroep wonende aan Varnebroek, om het overtollige water uit. zijne woning door middel van een riool nlievoeren naar de aldaar gelegen sloot door den openbaren weg, Gesteld in handen van Bnrg. en Weth. om berigt en raad. 8. Verzoek van I'. Room, koornmolenaar, om vergunning tot het dekken van het bovengedeelte van den door hem te houwen windkorenmolen aan het Heiligland met riet. Op een verzoek van gelijke strekking aan Burg. en Weth. werd afwijzend beschikt: volgens de verordening kan dc Raad alleen daartoe vergunning verleenen. Een toen door hem ingediend verzoek aan Burg. en Weth. om het bovengedeelte met zink of gegalvaniseerd ijzer te mogen dekken werd in gewilligd, maar nu blijkt hem, dat bij die bedekking de molen niet waterdigt kan worden gehouden door de voortdurende schudding, wanneer de molen in werking is. Daarom vraagt hij thans afwijking van den bij de verordening bepaalden regeldat geene gehouwen met riet mogen worden gedekt. Na eenige bespreking over het al dan niet gevaarlijke van liet dekken van dezen molen met riet voor de perceeien in de nabij hei Iwordt met. 12 stemmen tegen 1 stem van den heer VorJc het verzoek ingewilligdonder bepalingop voorstel van den heer Stuartom een bliksemafleider op den molen te plaatsen en behoorlijk ie Onderhouden, 9. Brief van de plaatselijke schoolcommissie, waarbij naar aanleiding van do haar bij raadsbelnit van 30 September 11., gestelde vragen mededeelt, dat naar hare meerling dc beschou wingen meer bepaald betrekking hebbende op do openbare burgerschoolbeter door haar overwogen zouden kunnen worden, bij de van haar gevraagde herziening der instructie van het onderwijzend personeel; dat dit punt niet in regt- strecksch verband staat met de voorgedragen verhooging van jaarwedden, daar de argumenten', voor de noodzakelijkheid eener verhoogde bezoldiging der hulponderwijzers aangevoerd, ook voor de andere daarin genoemde openbare scholen hier ter stede van kracht zijn; dat zij ook meent., dat. niet aan alle tegenwoordige titularissen die verhooging zou behooren te wor den toegekend; bij aanneming van haar voorstel zou zij daarom trent na gehouden overleg een voorstel wenschen te doen waarbij de aangevoerde bezwaren zooveel mogelijk vermeden konden worden; dat. er geene bezwaren zullen ontstaan, wanneer de Raad zich de bevoegdheid voorbehoudt, om alleen in buiten gewone gevallen bij geblekene noodzakelijaheid en dan alleen tijdelijk, den hulponderwijzers eene andere school aantewijzen dan die, waarbij zij zijn aangesteld; dat zij eene jaarlijksche ver hooging van bezoldiging lot een zeker te bepalen maximum in verband met bekwaamheid en volbragte ijverige dienstjaren onvoldoende acht voor eene radicale verbetering, doch zich wel met dat denkbeeld kan vereenigen, ingeval het de be doeling mogt zijn. de jiremie onafhankelijk van de voorgestelde verhooging toetekennen. Dit schrijven werd 4 dagen later gevolgd door een verzoek om, zoo het onderzoek omtrent de wettigheid en mogelijkheid van den algemeenen maatregel tot verhooging der jaarwedden nog niet. mogt. geëindigd zijn, of indien tegen dien maatregel alsnog bezwaren mogt.en be staan ten aanzien van het hulppersoneel aan de openbare burgerschool, uit aanmerking van het gebrek aan hulponder wijzers dat aan die school weldra zal bestaan, doordat één reeds is vertrokken en 2 binnen korten tijd zullen vertrek ken. al dadelijk eene beslissing te nemen en tot de door de com missie voorgedragen verhooging van jaarwedden te besluiten. Omtrent die 1wee brieven wordt door Burg. en Weth. berigt. dathoewel de schoolcommissie niet beantwoord heeft de door Burg. en Weth. ontwikkelde beschouwingen waarom van de voorgestelde verhooging door hen niet dat gevolg werd verwacht, dat de commissie zich daarvan voorstelde, zij zich wel kunnen vereenigen met den door de commissie voorge dragen voorloopigen maatregel ter voorziening in het gebrek aan onderwijzend personeel aan die school. Zij blijven echter de meening toegedaan, dat die maatregel niet dc zoozeer ge- wenschte verbetering in den toestand van het onderwijs aan de openbare burgerschool zal ten gevolge hebben en dat zij dus volkomen blijven handhaven de eenmaal daaromtrent, medegedeelde beschouwingen. Op voorstel van den Voorzitter worden deze stukken in eene vergadering met. gesloten deuren besproken, na herope ning waarvan met algemeene stemmen het voorstel der plaat selijke commissie onder de door haar voorgedragen bepaling alleen ten aanzien van de openbare burgerschool wordt aange nomen, behoudens goedkeuring van Ged. Staten. 10. Het voorstel van den heer C. IJ. Bruinvis, lot wijzi ging der verordening op de heffing eener plaatselijke directe belasting. Aangehouden. 11. Verzoek van S. Jut Sv. en E. van Reijen, oud-inbren gers der stads bank van leeningom vergunning tot het houden eener bank van leening onder de door henaaneege- ven bepalingen en het verzoek van de onder No. 6 genoemde adressanten. Na eenige bespreking, waarbij de lieeren Verhoef en van Leeuwen aantoonen hoe liet gemeentebestuur onbevoegd is tot het verieeneu eener dergelijke vergunning krachtens de bestaande wettelijke bepalingen en krachtens de door den Hoogen ltaad der Nederlanden naar aanleiding dier bepalin gen genomen beslissing, de heer Stuart verklaard had de benoeming eener speciale commissie tot. het. onderzoeken dezer kwestie zeer wenschelijk te achten, al bleek ook, dat tegen de meening van de heeren Verhoef en van Leeuwen niets te zeggen viel, de heer Jonk als zijn gevoelen te kennen gaf, dat, daargelaten des llaads bevoegdheid, deze verzoeken niet voor eene gunstige beschikking in aanmerking zouden kunnen komen omdat het motief voor de opheffing voornamelijk was geweest, dat eene dergelijke instelling zeer verderfelijk werkte voor hen die daarvan gebruik maakten en die personen zich op andere wijze moesten helpen, welk gevoelen nog tot eene bespreking aanleiding gaf tussehen den heer Vonk, den Voor zitter en den heer F erhoe ffwordt tot liet benoemen eener speciale commissie besloten. Tot leden dier commissie worden benoemd de heeren Ferhoeff, van Leeuwen en Stuurt. 12. Deelt de Voorvitter mede, dat, naar aanleiding van een verzoek van den President-brandmeester om de lantaarns der spuiten met de kleur der spuit te voorzien om bij brand, des nacht, terstond te kunnen ontdekken, waar elke spuit, is geplaatst, een model-lantaarn door den gemeente-architect is aangeboden, die voor dat doel op de spuiten zou kunnen wor den geplaatst en verzoekt thans magt.iging tot liet, aanschaffen van 10 dergelijke lantaarns, eene uitgave van f 200,zul lende vorderen. Na eenige bespreking wordt besloten, die lantaarns niet aanteschaffeu als niet zullende beantwoorden aan het doel, dat, men zich voorstelt, maar Burg. en Weth. te magtigen in overleg met, het collegie van brandmeesters op de minst kostbare wijze in de beslaande behoefte te voorzien. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat op 9 October 1874 (luirmus Snijder, schipper, met de boegspriet van zijn schip, genaamd de vrome Bregtjemet zooveel kracht tegen de leuning der Willemsbrug is gevaren dat de leuning aau de kanaalzijde gebroken is; dat. Q. Snijder, op minnelijke wijze door hem uitgenoodigd eene som van 100,—behoudens latere verrekening, ter gemeente-secretarie te storten, daar dan de gemeente op de voor hem minst kostbare wijze de brug zou laten herstellenaan die uitnoodiging niet voldaan heeftdat Burg. en Wet.li. hem daarop bij deur- waardersexploit aansprakelijk hebben gesteld voor de veroor zaakte schade en gesommeerd tot het deponeeren eener som van 100,ten Raadhuize behoudens latere verrekening, vóór 10 October; dat daaraan niet voldoen is en dat zij thans den Raad verzoeken te beslissen hetgeen verrigt moet worden. Met, algemeene stemmen wordt besloten eene commissie van 3 leden te benoemen tot het instellen van het regtsknndig onderzoek, dat volgens artikel 199 der gemeentewet moet voorafgaan aan het besluit, tof. het voeren van een regt.sge- ding tegen Q. Snijder tot vergoeding der door hem veroor zaakte schade met de kosten en tot het invorderen van dat be drag. Tot. leden dier commissie worden benoemd de heeren van Leeuwen, Stuarl en Vonk. 13. Bij de gewone rondvraag door den Voorzitter aan de leden vestigt de heer C. Koorn de aandacht op den toe stand van de straat, nabij het, Accijnsgebouw aan de Bierkade, alwaar eene verzakking schijnt, ontstaan te zijn en vraagt, de heer Hellingof de pachter van het, ophalen van de haard- asch vuilnis enz., C. Kater Cv, die tot, groot ongerief der bewoners in de nabijheid van het Waagplein aldaar weder in de laatste dagen de schuit ligt,waarin de opgehaalde faecaliën des avonds worden overgestort niet met die schuit moet liggen aan de Kanaalkade?" De Voorvitter zegt den heer Room een onderzoek toe en zal in de volgende vergadering een antwoord geven op de vraag van den heer Helling. De heer Stuart verklaart daarna, er prijs op te stellen, dat de volgende verklaring in de notulen worde opgenomen dat hij in de vorige raadszitting niet tegenwoordig is geweest. De toen door den F oorvitter namens Burg. en IFeth. gedane mondelinge medcdeelipgdat voortaan op 8 October van ge meentewege de vlag val worden uitgestokenmogt, naar hij vernamde algemeene instemming van al de toen aanwezige ledei van den Gemeenteraad verwerven. Daar hij alleen af wezig wasmeent hij te moeien verklarendat ook hij die mededeehng met genoegen vernomen heeft. 14. Daarna sluit, de Voorzitter de vergadering. 15 Oct. Ellas George Biskanier en Maria de Geus. Arnol- dus Groot en Maria -Josepha Reuter. GETROUWD. 11 Oct. Hermanns Bernardus Tikkel en Christina Maria Amels- beek. Jnrjen van der Zee, wedr. van Heerkje de Vries, en Cornelia Hendrika van Fcelenwed. van Johannes Seelen. IVillebrordus Hendricus Mat- thijsenwedr. van Olasina Petronella van Halen en Elisabeth Maria Brouwer. GEBOREN. 9 Oct. Henriette GeertruiD. van Daniel van der Bijl en Hendrica Geertrui "an Beek. 11 Sara Susanna, D. van Dirk Arnoldus en Maria Ver meulen. Elisabeth Maria I), van Johannes Smit en Gerritje Schollee. 12 u SicbrandZ. van Gerbrand Siebrands en Elisabeth Hagman. Pieter, Z. van Pieter Vriend en Anna Catharina Ferger. 14 Johanna Geertruida, D. van Tjeert Fredcrik de Vries en Johanna Geertruida de Groot. 15 N eelt jeD. van Jan de Wit en Maria Wilhelmina Vogel. 16 Antie Catharina, 1). van Willem Eredrik Adolf en Catharina van Eken. OVERLEDEN. 13 Oct. Johannes Catharinus HelenusZ. van Jan David Jo achim Huijer en Sophia Willemina Schlötz, 2 in. 14 Adriana Jacoba, D. van Lodewijk Gilles en Alida Jacoba Schouten 3 j. en ruim 6 m. VEILING VAN VASTE O E D E R 10 N. 14 Oct. Door den Notaris J. G. A. VERHOEFF. Huis, Z.z. Langestraat, hoek Krebbesteeg, A 98. Str. JH. J. Hofhuis3010,— Niet verhoogd. Alkmaar 12 Oct. Aangevoerd 1 Koe 120, 94 vette Kal veren f 42 a 1 14, 6 nuclit. dito 12 a 17 98 S9chapen f 24 a 37 82 vette Varkens 47 a 62 ets. per kilogram. 16 Oct. Kleine kaas 32 commissie 30, middelbare 31,50, laagste prijs t 17,50, aangevoerd 576 stapels, we gende 128129 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 3084 hectoliters Tarwe /9a 10, Rogge 8,25 'a 8.75, Gerst f 6.50 a 7.50, idem Chev. 8 a 8.75, Haver/4 a 5,75, Paar- denboonen 8 a 8,50, bruine dito 10 a 12,50, rood Mosterdzaad 16 a 17, geel idem 14, Koolzaad 10,50, K.irweizaad ƒ19,50, Erwten: groene f 12 a 16, graauwe/12,50 a 15, vale 9 a 12, witte 10,50. 17 Oct. Aangevoerd 4 Paarden 56 a 175. 29 Koeien f 175 a 210, 9 nucht. Kalveren f 17 a 26, 416 Schapen f 14 a 52, 12 Geiten f 4 a 12, 69 magere Varkens f 15 a 30. 420 Bigeen f 3 a 6, "Boter per kop 85 j a 90 cents. Edam 10 Oct. Kleine Kaas f 23 a 32, verkocht 83 sta pels, wegende 17692 kilogr. 15 Oct. 512 Lammeren 15 a 26, 230 Stukken Boter 1,42 a 1,50 per P., Kippeneieren 4 a 5 per 100 stuks. Enkhuiven 14 Oct. Kleine kaas 28 a 31verkocht 40 stapels, wegende 10523 kilogr.. Karweizaad 19,50, blaauw Maanzaad 18,50 a 19 per 50 P., Mosterdzaad f 16,75, Graauwe erwten 12 a 13, Vale dito 11 a 12, Bruine boonen 11 a 13 per mud Haarlem 12 Oct. Roode Tarwe 8,75 a 10, Witte dito 8,90 a 9,75, Rogge f 7,50 a 7,75, Gerst ƒ6,80 a 8,25, Haver f 4,50 a 5,50 Groene erwten f 9,30, Paardenboo- nen 8,37 j, Duivenboonen f 9,16 a 9,25, Bruine dito 11, 246 Biggen ƒ3 a 11. 14 Oct. Aangevoerd 21 Koeien ƒ150 a 280, 1 Stier 90, 14 Vaarzen f 90 a 150, 2 nucht. Kalveren 8 a 12, 234 Schapen 17 a 301 Varken f 0,56 ets. p. P., 35 Big gen 5 a 10, kleine Kaas 15,50 a 31,50, verkocht 150 stapels, wegende 33332 kilogram. MedemblHc 14 Oct.. Kleine Kaas 31,25 aangevoerd 97 stapels, Boter 1,52, Kippeneieren ƒ4,50 per 100 stuks. Schagen 15 Oct. Aangevoerd 2 Paarden 60 a 90, 110 stuks Rundvee. Ossen f 170 a 220, Stieren 85 a 150, Geldekoeien ƒ90 a 260, Kalfkoeien 180 a 285, Vaarsen 90 a 125 Hokkelingen f 30 a 65 5 nuchtere Kalveren 10 a 20 1323 Schapen, Rammen Eng. f 60 a 100, Scha pen 16 a 26, vette dito 28 a 36,50, Lammeren 10 a 24 3 Bokken cn Geilen ƒ1 a 450 Varkens, magere dito 10 a 22, Biggen f 3 a 5, 20 Konijnen 0,10 a 0,60, 40 Kippen 0,30 a 1.50, 40 Eenden ƒ0,40 a 0,70, Boter 1,33 a 1,46, Kaas f 0,40 a 0,50 per kilogr.. Kippeneieren 4 a 4.25. Schiedam 15 Oef. Moutwijn t 14,50, Jenever f 20. Zaandam 15 Oct. Kleine kaas f 31,50 verkocht 39 stapels, 50 Runderen 150 a 250. Londen 12 Oct.. Aangevoerd 6600 Runderen 5.4, 21000 Schapen en Lamm. 5.6, 400 Kalveren 6.6, 100 Varkens 5.10. 15 Oct. Aangevoerd 1200 Runderen 6,4, 9000 Schapen en Lammeren 5.8. 500 Kalveren 5.2, Varkens 5.6. Snelpersdruk van Herrn', Coster en Zoon.

Alkmaarsche Courant | 1874 | | pagina 6