Belglc. Tiirk|je. Wpiuifp. l'es'ecisigsïe Iliïa saesaMasd. Jngczoubca Sjlukfcctt. ViceNi'SiSHHincrjj. itlarfct- cn ijcuv^fjericfUcu. Ui, 46 r' 102 '3 èiierfcnsiën. Ondertrouwd J. B. LONT en A. M. HENZE. Alkmaar, 10 December. Algemeene kennisgeving. aan het personeel van het gezantschap in geenen deele ach teloosheid. kan wijten, en dat hij persoonlijk alle verantwoor delijkheid op zich neemt. Bij de voortzetting van het getuigenverhoor verklaarde de heer v. Scheven, directeur der I kanselarij van de ambassade te Parijs, dat hij voor het eerst, 1 kennis kreeg van het ontbreken van stukken in het archief door den legatie-secretaris v. Holstein, die op last van prins Hohenlohe naar stukken over het kerkelijk-politieke conflict had gezocht, 1 De verdediger Dockhorn beweerde, dat de heer v. Holstein reeds in December 1873 aan graaf Arnim bekend had, uit Berlijn last, ontvangen te hebben om op graaf Arnims doen en laten het oog te houden en daarvan regelmatig verslag te geven. Het O. M. stelde voor, den heer v. Holstein te dagvaarden om zich dienaangaande te kunnen verdedigen. De rechtbank besloot om deze dagvaarding per telegraaf te doen plaats vin den. Ten opzichte van het artikel in l'Echo du Parlement erkende graaf Arnim dat hij den journalist Beclcmann last gegeven heeft om dat artiuel te doen plaatsen, maar niet om daarvoor eene reis naar Brussel 1e ondernemen. Uit Berlijn te Parijs teruggekomenheeft graaf Arnim, om den indruk van dat artikel weg te nemen, den heer Kahlden als schrijver daarvan genoemd. Ook het in de Kölnische Zeitung van 29 Mei 1872 verschenen artikel bekende graaf Arnim gesebre ven te hebbenhij had op de dagbladpers invloed willen uitoefenen. Over de in de weener Presse verschenen „ont hullingen" weigerde de beschuldigde opheldering te geven om derde personen niet bloot te stellen [De getuige Lands berg, redacteur der Pram. Correspondenz te Parijs, verklaarde die stukken naar Weenen gezonden te hebben, maar niet te willen zeggen van waar hij ze bekomen had]. De open baarmaking van zijnen brief aan dr. Dóllinger erkende v. Arnim bewerkt te hebben. Den 12 is voortgegaan met het getuigenverhoor en met de voorlezing van bescheiden betreffende de artikelen van l'Echo du Parlement en de Wiener Presse. Met betrekking tot deze laatste weigerde graaf Arnim Ie verklaren of liet publiceeren daarvan al dan niet van hem was uitgegaan. Naar aanleiding van het vinden onder zijne papieren van een brief van den heer Lauser, redacteur van genoemd blad merkte de beer Dockhorn op, dat hier geene spraak was van pogingen tot omkdoping door graaf Arnimmaar van de andere zijde. Plij stelde voor, omtrent dit punt nieuwe ge tuigen te hooren. De rechtbank heeft ditals niet ter zake afdoendevan de hand gewezenevenzoo liet hooren van graaf Arnims zoon als getuige, 's Namiddags werd de zitting met gesloten deuren voortgezet. De rechlbank te Schrimm heeft den deken Rzezniewshi wegens het uitspreken van den grooten banvloek over den proost Kubeczak en wegens beleediging van dezen geestelijke, veroordeeld tot 2<i0 tli. boete of 3 maanden gevangenisstraf; en wegens onbevoegde uitoefening van kerkelijke handelingen tot, 2 boeten, elk van 10 tli. De deken was niet ter terecht zitting verschenen. Op last van den opperpresident van Posen is hij over de grenzen der provincie gebracht. De Kamer der Vertegenwoordigers heeft den 9. met 50 egen 25 si, het wetsontwerp goedgekeurd, waarbij de 2% p.cts. openbare schuld met de andere deelen dier schuld wordt gelijkgesteld. Den 11 hebben de heeren Couvreur en Thonissen een voor stel ingediendstrekkende om de internationale arbitrage uit, te strekken tot alle geschillen die voor beslechting door scheidsreeh'elijke uitspraak vatbaar ziju, en tot uitnoodiging der regeering om tot bereiking van dit doel te willen mede werken. Donau-Vorstendommen. Den lö heeft de minister van financiën bij de Kamer een voorstel ingediend, strekkende om over te gaan tot den verkoop van staatsgoederen tot een bedrag van 10 miljoen. ÜIWY'iiStTlsBSicL De Nationale Raad heeft den 10 de discussie over de wet op het verplichte burgerlijk huwelijk en de registers van den burgerlijken stand voortgezet. De minderheid heeft bestreden, dat de Confederatie het recht zou hebben om liet burgerlijk huwelijk verplichtend te maken, en om wetsbepalingen vast (e stellen, betreffende de voorwaarden, waaronder het huwelijk kan worden gesloten en ontbonden. De vergadering heeft echter met 79 tegen 37 st. de tegenovergestelde meening omhelsd. Van carlistisèhe zijde is gemeld, dat 4000 republikeinen de stellingen bij Andoain aangevallen hebben, doch met achter lating van een 1001 al dooden en gevangenen geslagen en bij een nieuwen aanval, welke den gausclien dag duurde, in verwarring binnen Hernani teruggeworpen zijn. De welonderrichte be richtgever van den Koln. Zeitung meldt, omtrent het gebeurde, dat, Lorna met 5003 man naar Oyarzun oprukteterwijl eene andere afdeeling van zijn corps op den straatweg naar Bilbao tegen het aldaar geposteerden bendehoofl Salamanca opereerde; dat deze tweede colonne geduchten wederstand ontmoette en met verlies van 27 man terugtrok; dat Lorna zelf den 7 tot Murvieta doordrong, tegen zijn zin in een hevig gevecht gewikkeld werd, en den 9 wegens het slechte weder uit het halt verbrande Oyarzun, door de carlisten in het nauw ge bracht, met een verlies van 200 man naar S. Sebastian te rugkeerde. Lorna is licht gekwetst geworden. 3 Com- pagnienwelke verloren gewaand werdenhebben zich we der bij dc hoofdmacht gevoegd. Haar afzijn heeft vermoe delijk aanleiding gegeven tot het bericht, dat een verlies van 700 man geleden was. Een aanval der carlisten tegen S. Geloni is afgeslagen. De carlisten hebben zich te Miono bij Caslro Ürdiales meester gemaakt, van een jeugdig engelsohman, ten einde dezen als gijzelaar te doen strekken voor de betaling eener som van 70 p. st., die zij van den directeur der mijnen vau Ooidames hebben gecischt. De maarschalk-President Serrano is den 9 van Madrid vertrokken naar het leger, dat hem met veel geestdrift be groet heeft. Te Logrono heeft hij een bezoek gebracht aan den maarschalk Espartero. Den 10 is de opperbevelhebber van het republikeinsche centrumsleger, Jove/lar, te Vinaroz binnengetrokken, welke plaats sedert 10 maanden in de macht der carlisten was. Wegens den stilstand in alle takken van fabrieksnijverheid wordt de winter met zorg te gemoet gezien. In dé kolen mijnen van Pennsylvania wordt haast niet meer gearbeid, orndat de fabrieken bijna geen steenkolen vragen. Staten-Generaal. De minister van koloniën heeft een wetsontwerp ingediend tot wijziging der indisohe begrootiug voor 1875, strekkende om uit de indisohe baten van 180773 2,100,000 aantewijzen tot, dekking van de nadeelige saldo's der rekeningen van de staatsinkomsten en uitgaven over 187 i en 72, en 4 miljoen voor de uitgaven tot regeling en vol tooiing van het vestingstelsel [dat, volgens verklaring van den minister van oorlog, wegens de haast waarmede de plan nen zijn opgemaakt en de stijging der arbeidsloonenveel meer zal kosten dau de geraamde 30 mjljogn, zopdfjt aller eerst de werken voor een zeer geconcentreerd verdedigings stelsel zullen worden gemaakt]. Bij het ingediende wetsontwerp nopens de Militaire Aca demie wordt voorgesteld, het toelatingsexamen zoodanig te wijzigen, dat leerlingen eener hoogere burgerschool met, drie jarigen cursus daaraan kunnen voldoen, en om te bepalen dat de leerlingen minstens 14 jaren moeten tellen. Het ver blijf aan de Academie zou in overeenstemming met deze wij ziging verlengd worden. De regeering heeft een zeer gewijzigd ontwerp ingediend tot regeling van het hooger onderwijs. De 2". Kamer heeft den J5 met alg. st. de begrooting voor „financiën" met alg. st. aangenomen. Een amendement van den lieer v. d. Berch v. Heemstede, om een memoriepost uitt.etrekken ten behoeve der predikantstractementen, kinder-, schooi- en aeademiegelden en kweekschool der christ. afge scheidenen [aanvankelijk had hij daartoe in 3 amendementen 119,125 voorgedragen], is met 4fi tegen 26 st. verworpen, daar het twijfelachtig was, of de in de grondwet van 1815 gegeven en in de volgende grondwetten overgenomen verze kering wel betrekking had op andere dan de toen bestaande kerkgenootschappen en of de afgescheidenen wier Synode zich van Staatshulp afkeerig had verklaard, wel met derge lijke toelagen gediend zouden zijn. Den 15 zijn roet alg. st. goedgekeurd de begrootingen van het pensioenfonds voor burgerlijke ambtenaren en van het domeinfonds voor 1875. Den 16 en 17 hebben de algemeene beraadslagingen plaats gehad over het hoofdstuk „oorlog" en zijn eenige kleine wetten aangenomen. Met 50 tegen 23 st. werd beslotende over eenkomst met de Kanaalmaatschappij niet vóór maar na het reces te behandelen. Den IS is, met 36 tegen 23 st., op voorstel van den heer de Boo, besloten een memoriepost op genoemd hoofdstuk te brengen, ter tegemoetkoming aan de aannemers der forten te Pannerden en in den Bijlmerpolder, de heeren Straalman en Bouwenhorst en Gebr. Schoonenburg. Op voorstel van de heeren de Bieberstein en Arnoldts werd het bedrag der maréchaussee verhoogd met 14502, ten einde de bezoldigingen niet lager te doen zijn dan die der Rijks-veldwacht. De 1'. Kamer heeft den 17 hare werkzaamheden hervat. Verkiezingen. Te Amsterdam is tot lid der Prov. Stalen van Noordholland verkozen de heer G. v. Tienhoven, met 843 van de 1177 uitgebrachte geldige stemmen; de heer Jozua v. Eik bekwam 329 st. Benoemingen. Tot hoogleeraar in dc faculteit der god geleerdheid aan de hoogeschool te Utrecht is benoemd dr. N. Beets. Rijks-Telegraae. Bij kon. besluit van 16 Nov. is eene nieuwe organisatie vastgesteld, met herstelling van het vroe ger opgeheven hoofdbestuur en met verhooging der bezoldi gingen, zoodat deze bedragen: voor lijn-inspecteurs van f 2200 tót 3000, voor directeuren, verdeeld in 5 klassen, van ƒ700 tot f 2500, voor onderdirecteuren van 800 tot t 2300, voor telegrafisten, verdeeld in 3 klassen, van ƒ700 tot 1400, voor klerken, verdeeld in 2 klassen, van 350 tot 1200, voor opzichters, verdeeld in 2 klassen, van 800 tot 2000, voor lijnwachters van 500 tot LS00, voor be stellers van 150 tot 700. Tooneel. De nieuw benoemde burgemeester van 's Her togenbosch heeft op het verzoekschrift van ingezetenen, om het verbod van de opvoering van „Pariser Leben" in te trekken, geantwoord, dat hij niet wilde vooruitloopen op de beschikkingdoor den minister van binn. zaken te ne men op het aan dezen gerichte adres. De adressanten heb ben daarop een nader adres aan den Koning gericht. Te Arnhem is door 2 americanen, de heeren Bastian en Taylor, eene spiritistische séance gegeven, op welkein de duisternis, de gewone kunsten vertoond werden. De lieer Cattie en andere leeraren der hoogere burgerschool hadden echter gezorgddat op een gegeven sein plotselingdoor middel van eene galvanische batterij, een licht ontstoken, en daardoor het bedriegelijk spel der geestenoproepers, die hun» heil in de vlucht zochten zichtbaar gemaakt werd. Sedert hebben genoemde leeraren de geestvertooningen in het „Phy- sica" aldaar herhaald en verklaard. Aanbestedingen. Den 10, op Texel, het indijken dei- slik- en zandgronden, genaamd liet Noorden, minste inschr. C. Bosman te Rotterdam en IP. JSchram te Sliedrecht., voor 314,000. Den 11, te Leeuwarden, het aanleggen van een stroom- leidenden dam op de ondiepte de Pollen vóór de haven te Harlingen, minste insehr. L. Brand Dz., te Hardinxveld voor 288,600. Den 15 te Gouda het bouwen eener nieuwe infirmerie voor het garnizoenminste inschr. JRutgers te Schagen voor 177,643; te's Gravenhage, het maken en stellen van een ijzeren kustliclittoren te Scheveningen ter vervanging van den bestaandenminste inschr. Nering B'ógel, te Deventer, voor 22,555. Rampen. Het schip Syria van Skeleftae naar Antwer pen, eerst voor Noordwijk en later bij Texel gezien, is bij de Hondsbossche onder Petten gestrand en verbrijzeld. lu den vroegen morgen van den 15 heeft te Amsterdam een brand gewoed in 2 pakhuizen aan de Brouwersgracht bij de Prinsengracht, gevuld met hennep, granen, tabak, meekrap, kajapoetolie enz. Het springen van eenige vaten met laatstgenoemde vloeistof strekte zeer tot verergering van den brand en bracht eenige brandwachten in groot gevaar, zooi'at 4 hunner met lijnen uit de pereeelen gered werden en een letterlijk moest uitgehakt worden. Misdrijven. Zekere v. d. B., van Enschede, is door F., mede van daar, te Ibbetiburen gedood. De dader, die ge arresteerd is, werd verleden jaar, wegens mishandeling van v. d. B„ tot gevangenisstraf veroordeeld, maar week naar liet buitenland en zwoer om wraak te nemen. Den J5 ziju te Zwolle de leerlingen der school voor meer uitgebreid lager onderwijs met die der bijzondere christelijke school slaags geweest. Een 15jarige jongen van laatstge noemde heeft 3 jongens der andere meteen scherp voorwerp verwondingen in het aangezicht toegebracht, zoodat de policie voor een hunner onmiddelijk geneeskundige hulp moest in roepen. Tegen den dader is proces-verbaal opgemaakt. Rechtszaken. Het hof van Zuidholland heeft den 11 den gewezen policie-agent te 's Gravenhage H. IPerson ver oordeeld tot 5 jaren tuchthuisstraf, wegens mishandeling van den, ten gevolge daarvan overledenen Hansen. Overleden den 16, te 's Gravenhage, d'. A. Capadose, een der medestrijders van da Costa, volhardend tegenstander der vaccinatie, $c to»-*' Lijkenverbranding. Bij het te 's Gravenhage gevestigde comité, dat voornemens is eene vereeniging tot invoering der lijkenverbranding op te richten, zijn reeds 138 berichten van adhaesie ingekomen, waaronder ook van dames. Uitgeest. Op den 10 dezer maand had. in tegenwoordig heid van dijkgraafheemradenhoofdingelanden en eenige j g moodigdenmet goed gevolg de officiëele beproeving plaats var het binnen deze gemeente nieuw opgerichte dubbel vij- j zel-stoomgemaai van de vereenigden Uitgeester en Heemsker- kerbroekpolder. Wordt door dit stoomgemaal voorzien ineen der grootste en lang gevoelde behoeften van dezen polderj niet minder wordt handel en scheepvaart gebaat door de $8#raai} verbonden schutsluis van grooter afmeting dan de geamoveerde. Het geheel i» een sieraad voor deze gemeente en doet de ontwerpers, de ingenieurs IPC. Sf K. de Wit van Amsterdam alle eer aan. PER TELEGRAAF, 's Gravenhage 19 December. De minister van koloniën heeft, in antwoord op de vraag van den heer Geversgeantwoorddat inderdaad door den gouverneur generaal is herhaald het eerst voorwaardelijk en iater het onvoorwaardelijk gedaan verzoek om ontslag. He den avond zal in de Staatscourant het koninklijk besluit, hou dende aanneming van het ontslag en de benoeming van zijnen opvolger voorkomen. Uit ver'rouwbare bron kan worden medegedeeld, dat tot opvolger van den heer Loudon benoemd is de heer v. Lans- berge onze gezant te Brussel. Nadat de begrootingen voor Suriname en Curapao met al gemeene stemmen waren aangenomen, is ook het geheele hoofd stuk Koloniën met 65 tegeu 2, en dat voor onvoorziene uit gaven met algemeene stemmen aangenomen. Heden avond, half acht, behandeling van de wet op de middelen. Mijnheer de Redacteur. Nog altijd verkeer ikdie verhinderd was de beide ver gaderingen in zake eene opteriohten vleeschhouwerij bij te wonen in twijfelof de ontworpen onderneming deelneming verdientook na de gedane opgaaf in de courant van 12 dezer. De koe heeft aan vleesch en vet gewogenna aftrek van 9 p.c. voor inwegen en schadelijk afval 4 06 kilogr. en is om de hoogere waarde van biefstuk maar niet te reke nen verkocht, voor 80 cents per kilo dit maakt 324,80; zij heeft 43 winst opgeleverd en schijnt dus gekost te hebben 281,80, of in ronde som 280. Of zij niet voor- deelig uitverkocht is kan ik niet beslissen er waren in elk geval nog ai groote boeveelheden besteldzelfs eene van 50 kilois gis dat het bij voortzetting der slachterij wel niet voordeeliger zal geschieden. Maar dit daargelaten. Eene andere vraag is het, welke onkosten zijn er op het slaan gevallen Uit de openbaar gemaakte cijfers blijkt daar niets vanzelfs laten die cijfersindien er werkelijk eer.e zuivere winst van 43 is behaaldgeene plaats voor onkostenik kan althans niet komen tot eene andere berekening dan bo venstaande. Misschien ligt dit aan mijne weinige kennis op dit gebiedmaar ik gisdat velen met mij in hetzelfde geval verkeereuen dat liet tot hunne voorlichting nöodig is, klaren wijn te schenken. Wenschelijk acht ik het alzoo, tot de heeren Vester en Akkerman de beleefde uitnoodiging te richten omdaar de tijd dringt nog in hetzelfde nummer der courant waarin mijn schrijven plaats zal vindeneene rekening van ontvang en uitgaaf nopens de geslachte koe te publieeerenen daarbij te gelijker tijd hunne meening te geven over de vraagof de ditmaal gemaakte kosten ver-1 menigvuldigd met het cijfer der waarschijnlijk te slachten runderen, zonder gevaar van misrekening voldoende mogen geacht worden voor de beraamde vleeschhouwerij. U bij voorraad dank zeggende voor de opneming dezer regelenblijf ik hoogachtend UEd. dv. dienaar, B. B. In antwoord a'd geachten inzender in de Alkmaarsche Courant, geteekend B. B„ dient, dat wij, om niet te uitvoerig te wor den en niet te veel van de couranten te mogen vergen om het geheele verslag optenemenalleen het hoogst noodige hebben uitgetrokken daar hierin nog voorkomt van een tweede geslachte koe en twee vette kalveren waaraan meer dan 100 °/0 kan worden verdiend en daarom voor belangstel lenden in de oprichting bij ons ter inzage legt. Onjuist, echter is het, in het ingezonden stuk geteekend B. B., dat er 50 kilo besteld was door iemand. Wel is liet laatste gedeelte verkocht, dat eene grooter waarde haddan de gemiddelde verkoopsom, a 80 ets. per kilo. De vraagwelke onkosten op het slachten zijn gevallen komt onzes inziens hier niet in aanmerking, daar deze te ge ring zijn, in verhouding eener opteriohten maatschappij, "die alsdan merkelijk meer zal bedragenwenschelijk hebben wij het daarom gevonden om wel degelijk klaren wijn in den beker van liefde voor den minder gegoeden evenmensch te schenken en niet te teekenen A. of B. B„ maar F. VESTER. K. Jz. AKKERMAN. Aan de Redactie van de Alkmaarsche Courant. Tot mijn teleurstelling heb ik nu twee weeken achtereen vergeefs in uw, anders zo zorgvuldig en volleedig bijge houden „Stads nieuws" uitgezien naar eenige vermelding der 3 j.l. gehouden openbare vergadering der hier gevestigde Afdeeling van de Maatschappij tot Nut van den Javaan. Naar mijn besckeidene meening was die belangrijk genoeg om daarop aanspraak te mogen makenvooral ook met het oog op het bijna volslagen gebrek aan public spirit waaraan ons stadjen lijdt, en waarvan zij zelve op hare beurt de treurige blijken droeg. Maar zou het niet ten hoogste onkiesch geweest zijn indien zodanig verslag, hoe kort en objectif ook, van mij of een der andere bestuurders was uitgegaan Bij het hoog belang der zaak tot welker bevordering die samenkomst was belegd zij het mij thands vergund u een plaatsjen te vragen voor: 1°. de meededeeling dat totdusver bij de Afd. Alkmaar en omstreeken voor de, door de regeering met te slappe belang stelling ter hand genomen, zaak van het onderwijs der in landers op O N S Java, zijn ingekomen de volgende toezeg gingen A. 3.-, B'. 12.50, Ba. t 25.—, B3. ƒ2.50, G. 12.50, H'. 25.Ha. ƒ25.L'. 10.L". f 12,50, L3./ 10.—L'. 5.—, L\ ƒ10.—, O. 10.—P. ƒ10.— S'./3.S3. 10.V1. ƒ3,te samen 189,—, waarbij, indien de van Neerland gevraagde ƒ60000 geheel kunnen worden bijeengebracht, door V1. zal worden gevoegd 10.-; - en 2°. het verzoek dat zij die nog bereid mochten weezen deeze zaak te steunen en daaronder zovéélen die circu laires ontvingen maar niets van zich lieten horen, alsnog daarvan mogen doen blijken hetzij aan de heeren H. DE BOER of H. F. W. GROTTENDIECK, hetzij aan Alkmaar, UwW.E. Gb. dw. 18. 12. '74. VAN HEIJST. Volgens eene opgaaf in de Friesche Courant bedroeg in 1871 het drankverbruik in deze gemeente 12.88 kan per hoofd. Te Groningen was het niet minder dan 17.88, te Amsterdam slechts 11.52 kan. Van 30 door dat blad ge noemde steden nam Alkmaar de zestiende plaats in. In den nacht van 4 op 5 Dec. zijn uit een stuk land in de Ileerlmgowaard toebehoorende aan G. Pisser te Oter- leek7 schapen gestolende hier gevestigde brigadier der Rijksveldwacht v. Leeuwen en policie-agent (tevens onbezol digd Rijksveldwachter) Ai. Jansen» spoorden deze dieren den 13 op en arresteerden den ontvreemder, zijnde P. Sinige van Oude-Niedorp. Z. M. heeft aan den heer P. H. Vreede, op zijn ver- oek, eervol ontslag verleend ais majoor-commaudant van het 3'. bat. rattende schutterij in Noordhalland, en tevens als kap'.-comm'. van het corps der scherpschuttersvereeniging alhier, met vergunning om de uniform en onderscheidings teekenen, aan laatstgenoemde betrekking verbonden, te blijven dragen; en benoemd tot raaj.-comm1. van het 3'. bat. rus tende schutterij in N. H. jr. J. G. F. v. Spenyler. Bij kon. besluit van 17 dezer, is met ingang van i Januari 1875, de gepensioneerde kolonel C. A. F. Vogel, militie-commissaris in het 3e district der provincie Noord holland, in gelijke betrekking overgeplaatst naar het 3e. dis trict der provincie Zuidholland; en in dien plaats benoemd de gepensioneerde kapitein-luitenant ter zee C. F. Hackstroh. BURGERLIJKE STANlï ONDERTROUWD. 10 Dec. Johan Bernard Lont en Alida Margaretha henze. 18 Dirk van den Berg, te Limmen, en Trijntje Meijns te Alkmaar. GETROUWD. 13 Dee. Hendiicus Jacobus Sonnevelt, wedr. van Helena Hel leman, en Jacomina Zondag. GEBOREN. 11 Dec. Niesje, D. van Pieter Lak en Geertje Groot. Gerard Dirk Johannes, Z. van Jacobus Emmerig en Maartje Waal. 13 Aicolaas Martinus Xaverius, Z. van Hendrik Lammers en Maria Theresia Bibo. Lucas Bernardus, Z. van Andreas Bernhard Goettel en Elisabeth Henrica Louisa Sonjee. Cerrit Theodorus Petrus, Z. van Gijsbert de Swart en Maria Petronella Bont. 14 Grietje, D. van wijlen Jan Burgering en van Cornelia Cloeck. 16 Christiaan, Z. van Pieter Rolie en Maartje Kossen. OVERLEDEN. 11 Dec. Maria Cornelia, D. van Petrus Joannes Hoogvorst en van wijlen Catharina Dorothea Buers, ruim 4 m. Willem, Z. van Aaldrik Arend Blank en Grietje Slinger, ruim 4 w. 13 Gerardus, Z. van Willem Marinus Bakker en Catha rina Margaretha Hollinan, 3 w. - Johannes Aicolaas, Z. van Arie Stierman en Elisabeth Godijn1 j. en bijna 9 m. Gesina Catharina, D. van Johannes Willem de Jong en Mietje Wijker, 5 w. Albertus, Z. van Jacob Min en van wijlen Elisabeth Tin, 2j. Vrijdag, 25 December 1874, 1'. Kersdag, tan 12 tot 1 ure, gelegenheid tot aangifte voor den burgerlijken Stand, Alkmaar 14 Dec. Aangevoerd 39 vette Kalveren 48 a a 120, 7 nuchtere dito ƒ15 a 21 835 Schapen 22 a 38, 193 vette Varkens 41 a 56 ets. per kilogram. 18 Dee. Kleine kaas 36, commissie/35, middelbare 36, laagste prijs t 16, aangevoerd 966 stapels wegende 247269 kilogr. Ter graanmarkt aangevoerd 5187 hectoliters, Tarwe 8,25 a 9,50, Rogge 8 a 8,50, Gerst 6 a 7,50, idem Chev. 8 a 8,50, Haver 4,25 a 5,75, Paardenboonen /8a 8,50, bruine dito 10,75 a 12, rood Mosterdzaad f 15,62% Karweizaad 20,75, Erwten: groene 12 a 15, grauwe 13 a 14, vale /9a 12. 19 Dec. Aangevoerd 2 Paarden 45 a 140 2 Koeien f 175, 18 nucht. Kalveren 11 a 25 383 Schapen 13 a 30, 9 Geiten 4 a 8 72 magere Varkens f 15 a 20, 280 Biggen 5 a 6,50, Boter per kop /0,75 a 0,87}. Hoorn 17 Dee. Kleine Kaas/ 35,50, Commissie 36, Mid delbare ƒ34, aangevoerd 126 stapels, wegende 37664 kilogr. 19 Dec. Aangevoerd 16 heet. Tarwe 9, 7 Rogge/7,25, 77 Gerst/ 7,50, 77 Haver f 6, 44 beet. Boonenbruine 13, witte 14, paarden 9. 24 heet. Erwten grauwe 16, vale 15, groene 15, op monster verkocht: Mosterdzaad 16,50, Karweizaad ƒ21, 26 Paarden 45 a 170, 30 Kal veren ƒ10 a 26, 450 Schapen 22 a 33, 200 Lammeren 17 a 23, 25 Varkens 10 a 17,6 Zeugen 25 a 45, 300 Biggen 3 a 6, 2200 koppen Boter 1,30 a 1,40 per kilogr., 200 Kippen 0,50 a 2, 1000 Kipeieren 5,50 a 6 per 100, 150 Eenden 0,70 a 0,80. Purmerende 15 Dec. Aangevoerd 142 stapels kaas, Boter 1,30 a 1,37%, 115 Runderen, 22 Paarden, 55 vette Kalveren 0,70 a 0,90 per kilogr., 78 nucht. dito 10 a 26, 137 vette Varkens 0,44 a 0,56 per kilogr., 8 magere dito 8 a 12. 230 Biggen 4 a 5, 1400 Schapen en Lammeren, 1020 Ganzen 2,75 a 3,50, 250 Zwanen 6 a 8 per stuk. Kipeieren 7 per 100 stuks. Schagen 17 Dee. Aangevoerd 4 Paarden 30 a 60, 11 stuks Rundvee, Stieren 120 a 140, Geldekoeien/220 a 260, Hokkelingen /30 a 40, 2 nuchtere Kalveren /6a 23 1935 Schapen 16 a 25, vette dito 28 a 38, 52 Varkens 8 a 22 Biggen 4 a 6, 8 Konijnen 0,20 a 0,6030 Kippen 0,50 a 1,25, 200 Eenden 0,80 a 0,90, Duiven 0,55 a 0,80, Zwanen 7,50 a 8,50, Boter 1,12} a 1,27}, Kaas 0,40 a 0,50 per kilogr., 2000 Kippeneieren 5 a 6 per 100 stuks. Londen 14 Deo. Aangevoerd 6600 Runderen 6,10, 1700Ö Schapen en Lamm. 6.8, 200 Kalveren 6,6, Varkens 5. 17 Dec. Aangevoerd 1600 Runderen 6.10, 7000Sehapen en Lammeren 6.10, 200 Kalveren 7, Varkens 5.2. Amsterdam i 9 December. Sedert. C. N.Sch. 2}pct. dito dito 3 dito dito 4 Spanje, Obiigat. 3 dito Binnenl. 3 u Portugal 1853 3 Rusl. 1798-1816 5 Oblig.-leen. 1864 5 dito 1866 5 Aand.Z.Rs. 1864 5 dito dito 1866 5 Oostenr. Obl. inp. 5 dito in Zilver 5 Aandeelen 1854 dito 1860 dito 1864 Turk. Obl. 1865 5 pet. Egypte r 1868 7 61} 72} 96} 16} Ril 6ot 282 583 142} 41} 791 N. Amerika 1882 6 dito 1885 6 Brazil. Obl. 1865 5 MexicoObl. 1851 3 pet. 96} 100} Maatsch.expl. Staats-sp. Gr. Russ. Sp.-M. 5 pet. Russ.Sp.//Jelez" 5 A and. Balt.-Spoorweg Illin. Cent.-Spw. Mts. Ct. v. Aand. Chicago N. West Cert. St. Paul&Pacifics Spoorw.Obl. 2eS. 7 pet. UnionPac.Hoofdl.6 Chicago Z.W. 7 Obl. L.G. Maxw. 6 St.Vincent.Br.7 Alt.Miss Ohio 7 i 14A 246 237} 131 85 52} 17 77 71 8} 5} 42} RAAD AAN HUISMOEDERS. Voor huisgezinnen, waar veel kinderen zijn, is het Eau d'An- vers onontbeerlijk. Indien men er 's morgens van in het water giet, waarmedemen de kinderen wascht, versterkt het de gezondheid. Om een heerlijke geur in de vertrekken te doen ontstaan, waar het zeer warm is, is het uitnemend ge schikt. Het Eau d'Anvers bevordert, daar het op aromatische en zuivere planten gestookt is de gezondheid zeer.

Alkmaarsche Courant | 1874 | | pagina 2