Ber". Lisenburg, Alkmaar-Packet. Herberg en Stalling. Publieke Verkooping, 3 Scheepstimmerlieden, Uit de hand te koop of te huur, ATTENTIE! Uit de haRd te koop: Uit de hand te koop of te huur: Uit de hand te koop: G. VAN OS, P. BOEKESTEIN.telMI HUGU WAARD. Uit de hand te huur: Uit de hand te koop, EEN HEER Lees dit! COMMENSAALS. BOTE R. Men ia van meening, op Donderdag, 2l Januari 1875, voor den middag, in de volgende herberg, in publieke veiling te rerkoopen De zeer gunstig ter nering staande Herberg »de Rustende Jageraan den Middenweg, tegenover den Rustenburgerweg te Heer Hugo Waard, met Stalling en Erf, mitsgaders 4 stukken Wel land en een akker Bouwland, in de nabij heid er van gelegen samen groot 5 b. 60 r. 20 e. Nader te bevragen ten kantore van den Notaris PH. HULST te Zuidscharwoude. f>op Dinsdag 26 Januari 1875, vóór den middag, in de herberg de Zwaan, te Heer Hugo Waard, van eene BOEREHPLAjIT§, bestaande in Huismans woning, Boet, Erf, Tuin en eenige stukken vruchtbaar Welland, aan de westzijde van den Middenweg, in de nabijheid van de kerken der Prot. en R. C. aldaar. Toebehoorende aan HBDDE HARTOG en nader te bevragen ten kantore van den Notaris PH. HULST, te Zuidscharwoude. Openbare Verkoop, tePurmerende, op Dinsdag, den 26 Januari 1875, des morgens te 11 urenten koffiehuize van Mejuffrouw de Wed. N. van der Meulen, aan de Koemarktten overstaan van den Notaris H. LAU, van De Herberg, genaamd *DE ROODS LEEUW,h waarin sedert vele jaren de kasteleins affaire met goed succes is uitgeoefend, met over dekte Kolf baanErf, DoorrUdsta met Stalling en Erf, een' grooten Tuin een perceeltje Weiland, alles bij en aan kander aan het Oosteindete Schermerhorn zamen groot ruim 41 vierkante roeden. Te aanvaarden 1 Mei 1875, terwijl de kooj voor 800,'s jaars in HUUR kan bekoor 2 bunders83 roeden30 ellenin den poli Mijzen gemeente Schermerhorn gelegen en aan c heer verkooper P. DEKKER in eigendom beh< rend Weiland. Notaris te Zijpe, zal, op Woensdag, den 27 nuari 1875voormiddags elf urente Kamp, j meente Schoorlbij Pettenom contant geldv koopen Eiken Dekbalken, Americaansch-Greenen en IJj Zaadhoutbalkenlang 5 a 6, 10 ft 14 en 12 ft Meter, zw. 30 it 36 C MBuiten- en Binnenwari Planken, Leggers, Masten, Ra's, Dekplanken, Rot hout, alles Eiken-en Greenenhout, 2 complete ijze; goed watergevende Pompen, lang 3 it 4 Meter, nevens eene partij Brandhout. Ten overstaan van den te Alkmaar «vestigden Notaris W. F. G. L. GOUM 5zal, op Woensdag, den 27 Januari 18 vóór den middag te 11 uren, in het logement den heer M. Hos, in de Schermeer, bij den Stc pentoren, in het openbaar worden verkocht Eene kapitale BOËBEllPLlil Breeder bij verspreide biljetten omschreven. Te aanvaarden het land dadelijk en de Hi manswoningKapberg, Loods, Boet, Erf en W op 1 Mei 1875. Die gading hebben komen ten tijde en plas voormeld. MMen is voornemens, op Donderdag, 21 nuari 1875bij opbod, en op Donderd 28 Januari 1875, bij afslag, telkens na middag te 5 uren, te Alkmaar, in het hotel Toelast, ten overstaan van den Notaris W. F. G GOUWE, in het openbaar te verkoopen: 1. Een Huis en Erve, aan de westzijde de Baangracht, te Alkmaar, kad. sectie A, No. 18 groot 60 el. 2. Een Pakhuis en Erve, aldaar, kad. sec tie A, No. 1933, groot 92 el. 3. Eene Eeerlooier(| aldaar, bestaande in TWEE GEBOUWEN, kad. sectie A, Ns. 1934 en 1235, groot 1 roe, 94 el. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere inlichtingen te bekomen bij den Notaris H. J. DE LANGE, te Alkmaar, en bij bovenge- noemden Notaris jGOUWE. kunnen vast werk bekomen aan de Scheepstimmer werf EICOLAdS WITSEEAlkmaar. wegens vertrek van den eigenaar, een zeer goed en logeable Huis, genaamd Belle owe, met een fraaien Tuin, gelegen in den Hout, aan den Kennemerstraatweg, even buiten de stad Alkmaar, groot 22 aren of vierkante roeden. Te aanvaarden den 1 April 1875 en te bevragen bij de firma DE LANGE en DE MORAAZ, aan de Breedstraat te Alkmaar. TE KOOP OF TE HUUR wordt aan- geboden op een der beste standen in Alk maar, een zeer logeabel Heerenhuis, met zeven boven- en benedenkamers, en grooten fraaien Tuin. Te bevragen bij de Uitgevers dezer Courant, ouder letters V. D. K., met franco brieven. belast zich voortdurend met het bezorgen van Celden op soliede landerijentegen eerste hypo thecair verband. Op het oogeublik beschikbaar som men ad 3000, 5WOW en f ÏOOOO voorwaarden en conditiën zijn zeer aannemelijk. Nog TE KOOP twee Koffiehuizen met completen Inventaris, waarop de helft kan ge vestigd blijven. Ook nog eene welbeklante Brood- en Be SChuitbakkerU op een welvarend dorp; 3/4 kan op het pand gevestigd blijven. Brieven franco. twee Woonhuizen onder één dak, met een stukje Crond, gelegen in den Ber gerhout. Adres bij de Uitgevers dezer Courant. eene Boerenwoning met «tailing en Schuren en Hooi- en YWeiland, ter grootte van 11 bunders, 60 roeden, 66 ellen; te bevragen bij de Wed. JAN BRAKENHOFF te Castricum. complete Bakkersgereedschappen, een Toonbank en Winkelopstand. Te vens biedt zieh (iemand aan tot assistentie in de bakker(j. Adres bij de Uitgevers dezer Courant. - voor f*30,000, eene Hofstede met p. m. SO bunders Wei en Bouwland en Boschgronden. Spoedig te aanvaarden. Aanvrage met franco brieven onder nummer 143, aan de Uitgevers dezer Courant. verlangt alhier bij fatsoenlijke lieden kost en In woning, met vrije zitkamer, aparte bediening en bewassching. Brieven franco ten spoedigste, met opgaaf van huurprijs per maand onder letter E bij den kastelein P. HAM te Schoorldam. Leveranciers van het R. C. Parochiaal Armbestuur over 1874 worden beleefdelijk verzocht, hunne rekeningen binnen den loop dezer maand in te leveren. J. M. de SONNAVILLE, Bij J. JANNES, in het Stations Koffiehuis, zijn mooie Craszoden te bekomenvoor een billijken prijs. Bij den ondergeteekende is gelegenheid tot het houden van Commensaals. Koningsweg. G. van de VELDE. Biljartmaker, Spanje. Vercenigde Slaton. DAGELIJKS: Van ALKMAAR 's morgens 8 uren. Van AMSTERDAM 's namiddags 4- uren. Extra op Maandag, Woensdag en Vrijdag groot 18 bunders, 3 roeden en 60 ellen, bestaand* eene lluisnianswoning met Kapber, Loods, Boet, Erf en Werf en eenige en aan elkander gelegen stukken uitmuntend WI land en een stuk Rietland, staande en legen te Driehuizengemeente Zuid- en Noo schermer, volgens het kadaster sectie F, Ns. 90, 91, 92, 93, 94, 95, 95a, 96, 96a, 97, 98, 100, 101, 102, 103, 163 en sectie G, No. 2 In eigendom toeboorende aan de erfgenamen i nu wijlen W. RENOOY. J»- President. T. L. KOORN, Secretaris. Bij den ondergeteekende is verkrijgbaar puik puik beste Boter, voor 55, 60, 65 en 70 cents de 5 ons. K. Stuifbergen. Laat, hoek Zakkenstraat. ÏTI scheurbuik, roos, verkalking, Mr J jloszitten der tanden, kwalijk riekende adem en vele andere mondgebreken genezen door Beiacre's Mondspoelwater. fl- 0,50.Depothouder J. BRONGERS Gz. Spuistraat, G 25 7, te Amsterdam, is voornemens aanstaanden Dinsdag, den 19 dezer. Keurvorst heeft verlangd te Kassei begraven en in de lijkkoets zijns vaders grafwaarts gebracht te worden. Wijl deze lijkkoets met andere oude kofrijtuigen door de pruisi- scke administratie verkocht wasis eene nieuwe te Kassei vervaardigd. De pruisische regeering heeft voor de begra fenis aldaar hare toestemming verleendalsmede een vrijge leide aan de hofbeambten, waarvan enkele door de pruisische rechtbanken indertijd bij verstek veroordeeld zijn. Een ge volmachtigde der pruisische regeering is te Praag aangekomen, om aan de bloedverwanten van den overledene de overeen komst voorteleggen, waarbij de Landgraaf Friedrich, opvolger vau den Keurvorst, van zijne aanspraken op het Keurvorsten dom heeft afgezien. De kinderen van den Keurvorst uit zijn morganatisch huwelijk met, de gravin v. Falkeüeyn hebben zonder voorbehoud deze overeenkomst erkend. Hongarije. De minister Ghyczy heeft aan de financiëele commissie van het Volkshuis eene volledige uiteenzetting van den stand der financiën overgelegd. Van de leeningen zijn, na aftrek der betalingen van Januari ten bedrage van 9% miljoen, nog 32 miljoen beschikbaar, en voorts zijn 12 mil joen in kas, hetgeen voldoende is ter dekking van het defi cit. Er zullen echter, de onregelmatige opbrengst der belas tingen in aanmerking genomen, voor 1870 slechts 6 miljoen overblijven. De minister stelde voor, het tekort te dekken met 12 miljoen uit de leeningen en met nieuwe belastingen en opcenten ten bedrage van 13 miljoen. Vermits de voor gestelde 5 p.c. opcenten te drukkend geacht werden trok hij het desbetreffende voorstel in en stelde hij eene algemeene inkomsten-belasting voor. Hierdoor zou liet mogelijk zijn voor 187C 26 miljoen over te houden, en zouden zonder andere inkomsten te behoeven de uitgaven voor 1876 zonder leening gedekt kunnen worden. 'Zaragoza heeft den Koning uitgeroepen. De genl. Moriones is in het bevelhebberschap over Navarre bevestigd. Verschillende corporatiën van Catalonie hebben de ex-Ko ningin Isabella per telegraaf uitgenoodigd om zich in Bar celona te komen vestigen zoo zij Erankrijk verlaten moebt. Het fregatdat Koning Alfonso overbracht, is den 9 te 10 uren 's morgens in de haven van Barcelona binnengeko men. De pretect en verschillende deputatiën gingen hem aan boord begroeten. De Koning antwoordde, dat hij zich gelukkig rekende te Barcelona het eerst voet aan wal te zettendat hij de behoefte van Catalonie kendeen dat, hij van alle titels die hij draagt, op die van graat n. Barcelona bet meest trotseh was. Ontscheept zijnde begaf hij zich, na de aanspraak van den alcalde te hebben beantwoord, te paard te midden zijner generaals naar de hoofdkerk, aanvankelijk zich slechts met moeite een weg banende door de menigte, welke hem met ingenomenheid groette. Na een Te üeum te hebben bijgewoondhield hij eene revue over de troepen. Den volgenden dag vertrokken, is de Koning den II te Grao aan wal gestapt en met de meeste geestdrift aldaar en den 12 in liet, naburig Valencia ontvangen. Denzelfden dag heeft zich op uur afstands van laatstgenoemde stad eene carlistische ruiterbende vertoond. De minister van justitie heeft aan de kerkelijke overheden eene circulaire gezondenwaarin gezegd wordtdat, indien de Kerk en de natie ten gevolge van de verwikkelingen der laatstverloopen jaren geleden hebbende troonsbestijging van een catholieken Vorst, die besloten heeft de rechtvaar digheid te herstellen, hun uitkomst geeft op beter dagen. De betrekkingen met den H. Stoel zullen hersteld worden, en de r. c. Kerk en hare geestelijken zullen de bescherming genietenwelke de bij uitstek catliolieke natie hun ver schuldigd is. Er is eene proclamatie van don Carlos verschenen, waarin hij verklaartliet te betreurendat Koning Alfonso, zijn bloedverwant, er in toestemt om bet werktuig der revolutie te zijn. Hij (don Carlos), die alle revolutionaire aanbiedin gen van de hand heeft gewezen, is de eenige vertegenwoor diger der legitimisten. De uitroeping van Alfonso opent hem (don Carlosde poorten van Madrid. Hij voegt er bij, dat hij getrouw aan zijne heilige zending, de revolutie zal on derdrukken en dat hij liet. roemrijk vaandel, liet, symbool van de groote beginselen der beschaving, omhoog zal houden. Het protestant sehe blad la Lux is verboden en verschei dene evangelische kapellen met de daaraan verbonden scho len zijn op hoog bevel gesloten [Die te.Cadix is later we der geopend]. Volgens den berichtgever van de Times is ook verboden liet blad la Bandera de la Rcforma, dat, door bekeerde paters geschreven, een vinnigen toon "oerde tegen de roomsclie godsdienst- De carlisten zijn te Vinaroz, in Valencia, op de vlucht gedreven met verlies van 40 dooden138 gevangenen en een aantal gekwetsten. De minister van financiën Salaverria heeft de overeenkomst goedgekeurd, door zijnen voorganger aan de engelsche com missie der eigenaars van spaansche schuldbrieven voorgesteld. De regeering heeft aan haren gezant te Berlijn, graaf Rascon, doen weten, dat een formeel besluit omtrent de te geven vol doening ter zake van het gebeurde met de brik Guslav niet kan worden genomen, voordat de door graaf Rascon ten dezen afgezonden depeclies gezamenlijk te Madrid zullen zijn over gelegd. Daarna zou ongetwijfeld volkomen voldoening worden gegeven. In eene den 4 gehouden bijeenkomst van de Wetgevende Vergadering van den Staat Louisiana is het, tot eene botsing gekomen tussehen de republikeinen en de conservatieven die beiden beweren de meerderheid te hebben. De regee- ringstroepen hebbenop last van den gouverneur Kellogg, 5 conservatieve Afgevaardigdenwier verkiezing door liet verkiezings-bureau vernietigd was en die niettemin aan de verkiezing van een president hadden deelgenomen (zoodat met 55 van de 107 st. een conservatief benoemd was), uit. de Vergadering verwijderd, waarop al de conservatieven met, den voorzitter onder protest de Vergadering hebben verlaten. Ce republikeinen zijn gebleven en hebben de boodschap van den gouverneur in ontvangst genomen. De conservatieven hebben zich onder de toejuichingen eener talrijke volks menigte, naar een particulier huis begeven, waar zij zich als eene nieuwe Wetg. Vergadering geconstitueerd hebben. De genl. Sheridan heeft 's avonds het bevel over de troepen op zich genomen, en naar Washington is getelegrafeerd, dat de burgerlijke overheid te Nieuw-Orleans niet bij machte was de orde te handhavendat, het leven er onveilig is en dat er verzet gepleegd wordt tegen alle wettelijk gezag. Het bekend worden van dit telegram heeft groote veront waardiging doen ontstaan en er is eene meeting gehouden om tegen de waarheid ervan te protesteeren. Bij een nader tele gram heeft de genl. verklaard, dat het terrorisme in Louisiana. Mississippi en Arkansas zou kunnen worden onderdrukt door de arrestatie en terechtstelling der raddraaiers van de ge wapende ligues der blanken. De geestelijkheid van Arkansas ontkent het bestaan van een terrorisme in Louisiana. Het Congres heeft eene motie aangenomen, strekkende om den President Grant inlichtingen te vragen omtrent de militaire tusschenkomst in dien Staat. De conservatieve Afgevaardigden ter Wetg. Vergadering van Louisiana hebben aan het Congres eene memorie toege zonden waarin zij bevestigendat zij zieh tot eene wette lijk georganiseerde Wetg. Vergadering hebben geconstitueerd, voorts bijzonderheden mededeelen nopens de uitdrijving van eenige Afgevaardigden door de gewapende macht,en ver klaren dat daardoor de Staat,ssouvereiniteit, is miskend en omver geworpen. Zij voegen er eene opwekking bijaan liet americaanscbe Volk gerichtom te waken met het oog op dit precedenthetwelk voor de vrijheid noodlottige ge volgen zou hebbenindien Louisiana in dit geval aan zijn lot wierd overgelaten. Van zijne zijde heeft geol. Sheridan een telegram aan het Kabinet te Washington gezonden waarin hij, ten spijt der logenstraffingen van de geestelijkheid, de waarheid z\jner verzekeringen staande houdt. Den 11 is te Nieuw-York, onder voorzitting van den mayor, eene uiterst talrijk bezochte meeting gehouden waarin de heer Ewar/s liet ongrondwettige aantoo: de van de tus- scbenkomst der gewapende macht in de Wetg. Vergadering \an Louisiana, en de hoop te kennen gaf, dat de hande lingen der republikeinen aldaar zouden gedesavoueerd wor den, De meeting nam eene motie aan waarbij liet voorge vallene in Louisiana ten sterkste wordt afgekeurd. Een dergelijke meeting is te St. Louis gehouden. De vertegen woordigers van Pensylvanie hebben mede een krachtig pro test uitgebracht. De gouverneur van Missouri heeft verklaard, dat door de gewelddadige handelingenjegens leden der Wetg. Vergadering van Louisiana gepleegd aan de repu- blikeinsclie instellingen een zware slag is toegebracht. De gouverneur van Nieuw-York heeft verklaarddat de gewa pende tusschenkomst van den genl. Sheridan te Nieuw-Orleans eene schending der constitutie geweest is. Hij noemt het,een heiligen plicht voor Nieuw-York om te helpen aan liet herstel van devrijheid en het burgerlijk gezag, boven de militaire macht. In de Boodschap door den President Grant gegeven, in ant woord op de interpellatie van den Senaat, betredende het gebeurde in Louisiana, brengt hij uit de jaren 1806 en 1868 verschil lende bloedige onlusten, o.a. in Nieuw-Orleans voorgevallen, in herinneringten betoogedat het thans in Louisiana gebeurde niet aan eenige handeling der regeering is toe te schrijven. Voorts verzekert, de President,, dat genl. Sheri dan vrij is van allen partijgeest, en, na de hoofden der ligue strenge'lijk gegispt, te hebben beveelt, hij het nemen van af doende maatregelen aan, en verzoekt, hij het; Congres, hem ten opzichte zijner in dezen te volgen gedragslijn voor te lich ten onder beloftedat, hij de te geven voorschriften onver minderd en onpartijdig zai ten uitvoer brengen. Ten gevolge der verwoestingentegen het einde van den vori'gen zomer in Kansas door de sprinkhanen in de graan velden aangericht, behoeven dezen winter in de westelijke graafschappen van dien Staat 20000 mensehenwaarvan de meeste in de diepste ellende verkeeren onderstand. Bij Washington heeft den 9 eene botsing tussclien 2 sneltreinen plaats gehadgevolgd door brandwaarbij de postpakketten en een aantal banknoten ter waarde van 700,000 dollarsverbrand zijn. De uit de hoofdkerk te Sevilla gestolen H. Antonius van Murillo is zeer beschadigd teruggevonden te Philadelphia waar 2 Spanjaarden de schilderij trachtten te verkoopen. Zij is thans onder berusting van den spaanschen consul. Snelpersdruk van IIerm". Coster en Zoon. f 91Z011E1 lll^O - 11.1 Ui Ml t) U V 11 W *J ))U U 11 1/ llr iJL VI M De HOOFD-ADMINISTRATIE van bovengenoemde Maatschappij berichtdat ingevolge Art. 7 harer Statutende deelneming door het geheele Rijk is opengesteld. Met het oog op de aanstaande loting der lichting 1875, vestigt zij de aandacht van belanghebbenden op het toenemend gebrek aan personeel en de steeds klimmende eischen van hendie zich als PLAATSVEBVANCiEB of NUillllEBWEBWlSSEIiAAB aanbieden, ten gevolge de bemoeielijking de Regeering op de Plaatsvervanging. Spoedige deelneming is thans vooral van belangdaar niet alleen de deelnemingssom buitengewoon zal stijgen maar ook de waarschijnlijkheid bestaatdat het der Directie onmogelijk zou kunnen zijn te voldoen aan alle aanvragen welke men tot haar zou willen richten. De Hoofd-Administratie is gevestigd te Gravenhage, ten kantore Van Heer J. J. HERENS Beestenmarkt 48. Verder geschiedt de deelneming voor Alkmaar en Omstreken bij den Correspondent den Heer G. STORM Jr., Oudegracht 333 te Alkmaar. Van ALKMAAR 's morgens u. 3tt m. Van AMSTERDAM 's nam. <5 u. 30 m. Informatiën en dieustbiljetten bij N. J. STAM, aan den Voormeer, alhier. Snelpersdruk van Hem-, Coster eu Zoon.'

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 6