Jmjczotifcca Stukken. «ibs-il ien ws. gemeenteraa d. itlacHt- J5cuv0berichten. 5H 771 72J ni s i ridder van den Ned. Leeuw en van verscheidene buitenland- sche ordenschrijver van geneeskundige werken waarvan er éénmet het R-oode Kruis in verband staandeop de weener tentoonstelling bekroond werd. Den 16, te Meppei, mr. W. J. Tonckens, lid der 1®. Ka mer, oud-kantonrechter, oud 70 jaren. Rampen. In den vroegen morgen van den 22 is te O roet (gem. Schoorl) het huis afgebrand, bewoond door den tim merman H. Drwjven. De bewoners, die gedeeltelijk nog te bed lagenhebben niet meer dan eenige voor de hand lig gende kleedingstukken kunnen redden. Overigens is de in boedel en het timmermansgereedschap in den brand verloren gegaan. Het huis was voor f 1200, het huisraad voor f 1000 verzekerd. Staa.ts-Loterij. Trekking der 5'. klasselaatste dag. No. 13:217 1000 en premie van 30000, No. 9303, premie van 3000. Koloniën. Het hooggerechtshof van N.-I. heeft het von nis van den raad van justitie te Batavia, waarbij de redacteur van de Java-Bode wegens boon en smaad jegens den gou verneur-generaal en opzetting van de ingezetenen tot min achting tegen de regeering tot een jaar gevangenisstraf ver oordeeld was, in zoover in revisie gewijzigd, dat de kwali ficatie thans luidt: dat de beer H. 8. van Baaien alleen hoon en smaad tegen den gouv.-genl. beeft gepleegd en deswege tot dezelfde straf 12 maanden gevangenisstraf) is veroordeeld. De Landbouw-Courant, waarin ons n°. 1 met 4 nrs. Bijblad (64 kolommen) is toegezonden, verschijnt uu reeds 2S jaren lang zonder eenigen geldelijken steun van wien ook; zij is al dien tijd een onafhankelijk weekblad geweestdat zich zelf heeft ontwikkeld. Want reeds 4 malen is zij. zonder prijsver hooging, in formaat vergroot. Door de toevoeging van een Bij- tlad, nu 12 jaren geleden, nam de Courantaanmerkelijkin waarde toe. Als het noodig is, kan een tal van artikels nu te gelijk het licht zien. Zoo behelzen de 4 nrs. BjLlad nu opstellen over de draadluchtbaan (met, 5 afb.) een oorspronkelijk artikel over den kanker der boomen (met 7 afb.), een uitvoerig stuk over Suikerbelastinghet gewijzigd wets-ontwerp der H. H. Qratama c.s. en een drietarstukken over wandelleeraars. In het nr. der Courant komen verscheidene nieuwstijdingen voor, be halve opstellen over het veestamboekdierenbeschermingtien den van 't domeinonderwijseen nieuwe prijscourant van meststoffen enz. Er blijkt tevens uitdat velen aan het blad medewerken, meermalen trouwens zijn jaargang-titels verschenen met een 150tal namen van medewerkers. In de laatste jaren 14 malen bekroond, is de courant ook in het buitenland (Belsrie Duitschland en elders) bekend geworden; zij telt er ver, sclieidene abonné's. Daar de Landbouw-Courant den gang en de ontwikkeling van den landbouwnaar 't ons toeschijntvrij nauwkeurig teruggeeftmag de lezing voorzeker worden aanbevolen te meer, daar aan het blad zorg noch moeite worden ge, spaard. En die lectuur behoeft slechts weinig te kosten indien men zich onderling verstaat, en eenige personen te zamen het weekblad aanschaffen, dat bij eiken boekhandelaar of postdirecteur kan besteld worden met of zonder Bijblad. Wij Aan mijne Stadgenooten. hebben voor ons liggen eene brochuregetiteld bescheiden aangaande de Inrichting voor spraakge- brekkïge en achterlijke kinderen te Amsterdam." Wij hebben dat boekske met bijzonder veel genoegen gelezen. Ieder, die aan die inrichting iets contribueertwordt het kosteloos ter hand gesteld. Hij zal daarin zien, dat inrichtingen van dezen aard altijd voor de maatschappij even nuttig zijn gelijk de omstandigheiddat kinderen den naamwaarvan zij alle of eenige letters missenniet als teeken van t be- teekende gebruiken en daardoor van die zaak geheel onkun dig blijven maar al te zeer bewijst. Daardoor, toch, staan zif in rijkdom van voorstellingen'bij gewone kinderen verre ten achteren. Zij kunnen den gang van het klassikale on derwijs niet volgen en verlaten ten slotte geheel onvoorbe reid voor het leven de school. Den grond voor deze over tuiging vindt men in de vele scholen voor volwassenenwaar zoodanige spraakgebrekkigen op rijperen leeftijdden tijd des oogsteshet verlorene of tekortkomene zooveel mogelijk trachten terug te bekomenongelukkige toestand De in richting tot leniging daarvan is te Amsterdam in -het leven geroepen. Zij levert zeer gunstige resultaten, gelijk het boekje doet zienen de voornaamsten in den lande schen ken haar hunne adhesie. Wie het genoegen wil smaken voor ongelukkigen weldadig te zijn en in het algemeene volksbelang eene volstrekte leemte zoo niet geheel op te heffen dan toch te doen verminderendie .contribuëere 's jaars eene kleinigheid tot het fonds ter instandhouding dezer inrichting. Ofschoon 5 gulden het recht geeft op alle voordcelen welke de leden genietenkan men ook bij al- gemeeue deelneming één' gulden 's jaars bijdragen, zoodat men naar vermogen deze belangrijke zaak kan steunen en in kennis komen met alle bescheiden haar betreffende. Mogen de biljettendie tot dat einde in den loop dezer week den notabelen alhier zullen worden aangeboden, een gunstig onthaal ten deele vallen Zij zullen teruggehaald worden door den bode P. C. RIKE. \V. G. ten HOUTE de LANGE. Het bouwen van eene school en het doen van vernieu wingen aan de onderwijzerswoning in het zuideinde van Assendelft is bij de herbesteding te Haarlemop den 19 aangenomen door ikhl. Matthijsen alhier, voor f 15300. De aangekondigde openbare vergadering van het Nut, waarin de heer de Leeuw van Anna Paulowna een overzicht gaf van de verschillende landaanwinningen in Noordholland en van de thans ontworpen indijking van den Wieringer- meer, werd door een talrijk publiek bijgewoond. Hoogst belangrijk was het door den spreker behandelde onderwerp de moeilijke maar zegevierende strijddoor voorzaten en tijdgenooten met de zee gevoerdonze roeping om in dien strijd te volharden en daardoor ons grondgebied onze nationale welvaart te vergrooten. Vele niet algemeen be kende bijzonderheden nopens vroegere en latere bedijkingen werden medegedeeld de fouten daarbij begaan in het licht gesteld als vingerwijzingen ter voorkoming van nieuwe misrekeningen en "teleurstellingen. Maar vooral de ontwik keling van het door eene vereeniging van wakkere en va derlandslievende mannen beraamde plan tot eene nieuwe en kolossale verovering op de Zuiderzee, en de. krachtige aan sporing om dit groote werk bij de hand te nemenboeiden de aandacht der hoordersbij wieook door de beantwoor ding van verschillende gedane vragen de indruk niet ach terwege bleef, dat de beer de Leeuw zich op hem volkomen bekend terrein bevond. Inderdaadals waterbouwkundige en als landbouwer, als medebedijker en als dijkgraaf heeft hij ten opzichte van het door hem behandelde onderwerp eene bijna SOjarige ondervinding opgedaan die vertrouwen wekt en het ontwerp, door hem verdedigd, als zorgvuldig over wogen, nitvperlijk en goede resultaten belovend doet, beschouwen Wij vernemendat bij het verdiepen eener landsloot achter het Zeglis tusschen 3 palen is gevonden een pot met spaansch gelden dat. dit aan een goudsmid verkocht is. Wij vertrouwen, dat het niet in de smeltkroes zal geworpen worden alvorens het aan het oordeel van deskundigen is onderworpen geweest. r Aan M. Hobré en J. Bubheld is krachtens art. 15 der wet van 8 Juli 1874 een bewijs van toelating tot uitoefening der veeartsenijkunst uitgereikt. De voorstelling door de amsterdamsche tooneehsien op Donderdagavond werdin weerwil dat den vorigen dag het rotterdamsche gezelschap voor een volle zaal opgetreden en in weerwil datwegens ongesteldheid van mevr. Coenen, het programma ter elfder ure gewijzigd was of, veronderstellen wij, juist ten gevolge dezer verandering ongemeen talrijk bezocht. Niets minder dan „de Rooversvan Schillerde vrucht van een jeugdig en frischganseh onbeteugeld genie, kunstwerk dat, schoon niet boven alle aanmerkingen ver heven, rijk is aantreffende tooneelen en schoone gedachten, werd den opgekomenen ten beste gegeven en voortreffelijk uitgevoerd. De heer Veltman schitterde meer dan ooit in de rol van E r a n s Moor en wekte aller bewondering, vooral toen hij dezen door gewetensangst als tot waanzin gedreven voorstelde. De heer Kistemaker nlsKarel Moor, de heer Vos als vader der beide broeders, mevr. Ellenberger als A m a- lia, de heer Morin als Herman, ja het gansche personeel hielpen eene goede uitvoering verzekeren. De ademlooze stiltewaarmede het publiek bet spel volgdewerd meermalen afgebroken door toejuichingen en de hoofdvertoonersgenoten herhaaldelijk de eer der terugroeping. Te prijzen valt de vlug heid waarmede liet decoratief voor de talrijke (11) tatereelen werd veranderd. Vrijdag avond, 22 dezer, tusschen half 6 en b uren, bij het opkomen van eene bui uit het noordwestenis in het gat, van den Alkmaarder Meer een vaartuig, komende van om de noordin aanvaring gekomen met een anderkomende van om de zuiddoor den schok is de schippersknecht van eerstbedoeld vaartuig over boord geslagen en jammerlijk ver dronken terwijl onmiddelijk dat vaartuig is gezonken. De schipper van het andere vaartuig is zonder hulp te verleenen doorgevaren. Beidennaar men meent voerden geen sein licht,. De commissaris van poliicie alhier heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt. Zitting van 20 Januarij 1875. No. 1. Voorzitter de Burgemeester A. Maclaine Pont. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de heer Conijn wegens uitstedigheid en de heer van der Drift wegens ongesteldheid. De Voorzitter opent de vergadering waarna 1. de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 2. Deelt de Voorzitter mede, dat de uitvoering der ge meentewei-ken in 1875 gegund is aan den laagsten inschrijver voor alle pereeelen te zamen, den heer «ster,voor 20256,- 1524,80 beneden de raming, en dat de opbrengst van den houthak en van eenige verkochte hoornen heeft bedragen de som van 1039,20. Voor kennisgeving aangenomen, 3. Vervolgens dat de heer JM. F. IVellan, 23 Dec. 11. verkozen tot lid van den Raad in de plaafs van den heer Verschuir, zijne geloofsbrieven heelt ingezonden, tot het, on derzoek waarvan besloten wordt. Voor dat onderzoek be noemt de Voorzitter de heeren J. C. Vonk. H. van den Berg en J. C. Room. die, na eenige oogenbikken de vergadering te hebben verlaten voorstellen den heer Wellan als lid van den Raad toetelaten, welk voorstel aangenomen wordt. Daarna zijn medegedeeld de sedert de vorige vergadering ingekomèu stukken. fan Gedeputeerde Staten. 4. Goedgekeurd terugzendende raadsbesluit van 2 December tot regeling van eenige uitgaven op de begrooting, dienst 1874. 5. Idem raadsbesluit tot verhooging der jaarwedden van de hulponderwijzers aan de openbare armen- en tusschenschool. 6. Idem raadsbesluit tot wijziging van art. 1 der veror dening op de heffing eener plaatselijke directe belasting. 7. Idem raadsbesluit tot regeling der jaarwedden van de hulponderwijzeressen aan de openbare school voor meisjes, 8. Idem suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting dienst 1874. 9. Brief van dfen heer C. W. Bruinvis, waarbij hij verklaart aant.enemen de benoeming tot lid der commissie van toezigt op het museum. 10. Gelijk schrijven van den heer Dr. J. J. de Gelder. 11. A. Kldsener. Nos. 4 lot en met 11 achtereenvolgend voor kennisge ving aangenomen. 12. Verzoek van Mej. M. E. Schuurman, 13. M. C. Schuurman, beiden aandringende op verlof om 15 Januarij 1875 hare betrekking te mogen verlaten. Voor kennisgeving aangenomenna de mededeeling des Voorzitters, dat tengevolge van genomen maatregelen om in de waarneming dier betrekkingen te voorzien, deze verzoeken vervallen zijn. 14. Verzoek derWaagmeesters om verhooging van jaarwedde. 15. Verzoek der Korendragers om verhooging van jaarwedde. 16. Verzoek van de heeren V. Bosman 8> Zoon, scheeps timmerlieden om hun in eigendom aftestaan een gedeelte van de Singelgracht nabij hunne werf, in een afgelegen hoek, of zoo daartegen bezwaar niogt bestaan, dat water aan hen te verhuren voor den tijd van zes jaren. Nos. 14, 15 en 16 gesteld in handen van Burg. enWeth. om berigt en raad. 17. Verzoek van den heer G. A. de Lange, om eervol ont slag als lid der plaatselijke schoolcommissie als vertrekkende naar Batavia. Eervol verleend, onder dankbetuiging voor de in die be trekking aan de gemeente bewezen diensten. 18. Verzoek van IV. Hoek, beambte aan de stads bank van leeuingom hem vrije woning Loetestaan in het gebouw der stads bank van leening. Gesteld in handen van Burg. en Weth. om berigt en raad. 19. Rapport der regtskundige commissie, benoemd tot bet onderzoeken der vraag, boe gehandeld zal bebooren te worden in de zaak van Q. Snijder, schipper, die op 9 October met zijn schip, de vrouw Bregtje, zoodanig tegen de Willemsbrug is aangevaren, dat daardoor de leuning van de brug is ge broken. De conclusie strekt om aan Gedeputeerde Staten magtiging te vragen tot bet instellen eener vordering, tot vergoeding der toegebragte schade, voor den bevoegden bur gerlijken regter, waarvoor naar hare mecning voldoende termen aanwezig zijn. Ter lezing voor de leden gelegd. 20. Rapport van den Commissaris van Politie op de door den heer JJ. Siemerink Schaap ingediende klagten over den voor de gezondheid der ingezetenen nadeeligen toestand der Achterstraat. Een ingesteld onderzoek heeft doen zien, dat twee bewoners aldaar de secreetmest aan den pachter Kater onthoudendat de een haar vermengt door de paarden- en koeijenmest en de ander haar vergadert in een goed gesloten ierbak om daarna naar 'net land. gebragt te wordendat herhaalde inspectie heeft geleerd, dat de aldaar woonachtige houder van varkens zijne hokken steeds in orde en in reinen toestand heeft; dat de riolen in de maand November niet, van gemeentewege zijn schoongemaaktwaardoor welligt, stank veroorzaakt is. Ter lezing voor dc leden gelegd. Van Burgemeester en Wethouders. 21. Brief ten geleide van het, op 5 Januarij 1875 opge maakte proces-verbaal van kasverificatie bij den gemeente ontvanger. Voor kennisgeving aangenomen. 22. 2». Suppletoire gemeente-begrootingstrekkende tot verhooging van de onvoorziene uitgaven op de begrooting voor 1874 met 7351,07%, met welk bedrag sommige posten van ontvang de raming overschreden hebben, om later te kunnen overschrijven op overschreden artikelen van uitgaaf, met rap port der commissie van financiën, adviserende haar vasttestellen. Ter lezing voor de leden gelegd. ~- 23. Voorstel om den post aandeel der gemeente in de kwade posten op de begroot,ing voor 1874, geraamd op f 1800,— met/ 172,43 te verhoogen, daar dat aandeel zooveel hooger is. Aangenomen. 24. Rapport op de verzoeken van A. Bakker, J. H. Reuss c.s. en H. van de Kamer, oin vergunning tot afvoer van vuil water uit hunne pereeelen aan den Heiloërstraatweg naar de Sandersloot, alsmede op een dergelijk verzoek van WO. van de Pol. Onlangs bleek dat eerstgenoemde adressanten, zonder vergunning te vragen, reeds geruimen tijd geleden in ge meentegrond houten pompen hadden gelegd tot afvoer van hun vuil water naar de Sandersloot. Naar aanleiding daarvan werden zij uitgenoodigd, tot opruiming overtegaan of alsnog vergunning te vragen, dat zij thans doen. De conclusie strekt om in dit bijzonder geval met het oog op de geringe passage langs den Achterweg den adressanten tot wederopzegging toe vergunning te verleenenonder bepalingdat die afvoer ge schiede door middel van een houten kokerte maken van centimeters greenen deelen, te leggen beneden de zomerwater- lijn, 65 centimeters beneden A.P., of door middel van ver- glaasde buizente dekken met minstens 50 centimeters zand, en verder onder de gewone voorwaarden. Aangenomen. 25. Voorstel om tengevolge van het overlijden van J. Ban ning, in leven concierge in bet stadhuis, gemeentebode en marktmeester der kermissen, a. opteheffen de betrekking van marktmeester der kermissen, zijnde die werkzaamheden opge dragen aan de gemeentebodenb. de jaarwedde der concierge in het stadhuis te bepalen op 450,-, met genot, van vrjje woning, brandstoffen en licht; o. de jaarwedde van de ge? meenteboden te bepalen voor ieder op 250,— Ter kennisneming worden overgelegd de herziene insiruc- tiën voor den concierge en de gemeentebodenin die van den concierge is o. a. bepaald, dat hij moet voorzien in alle voor bet schoonmaken benoodigde gereedschappen en behoeften zonder eenige vergoeding en geheel bezoldigen het daarvoor benoodjgde pefsoneel; hij alleen de benoodigde consumtie mag leveren aan de besturen en oommissiën, krachtens wet telfike voorschriften benoemdwelke in het stadhuis verga deren en aan de besturendaarin krachtens verleende ver gunning vergaderende, doch dat het hem verboden is, hetzij in het stadhuis, hetzij in het hem ter bewoning afgestane gedeelte eenige andere commissie of bijzondere personen te laten vergaderen of aan eenige andere commissie of aan bij zondere personen consumtie te leverenhij geene andere betrekkingen mag bekleeden of eenig beroep uitoefenen zonder vergunning van Burg. enWeth.; bij schoonhoude het museum en daarop toepigt ujtoefene, De commissie van financiën kan zich met dat voorstel zeer goed vpreenjgenaUepn wenscht zij de jaarwedde van den concierge van 450,— op ƒ500, te brengenlettende op de hem ontnomen voordeden en de hem opgedragen verpljgtjngen bij het gpoote vertrouwen dat in hem moet worden gesteld. Aangenomen met het voorstel der commissie van financiën, nadat een voorstel van den heer Vonk, om de jaarwedde van den concierge op 600,— te brengen, was verworpen met 3 tegen 9 stemmen, "Vóór stemden de heeren Vonk, Bruinvis, en Bruinvis de Lange. 26. Wordt medegedeeld het vddr den aanvang der verga dering ingekomen voorstel van den beer Bruinvis de Lange om in de politieverordening op de bewaarplaatsen van pe troleum optenemen de volgende bepalingen a. elke plaatsalwaar petroleum geborgen of bewaard wordt, zal aan den ingang aan de openbare straat aangeduid worden in zigtbare letters met de woorden bergplaats voor petroleum b. handelaars of houders van minstens 5 vaten petroleum zullen gebruik kunnen maken van ééne der bergplaatsen, door de gemeente daartoe ingerigttegen vergoeding van den door den Raad te bepalen huurprijs per week, voor elk fust van 2t 0 k.g. Na toelichting door den voorsteller ter lezing voor de leden gelegd. 27. Voorstel der commissie voor de strafverordeningen om ter tegemoetkoming aan de in de uitvoering gerezen moei lijkheden, artikel 4 der verordening op de bewaarplaatsen voor petroleum zoodanig te wijzigendat wanneer de regter de verbeurdverklaring van petroleum, waarmede eene over treding gepleegd is, heeft uitgesproken het vonnis niet on uitgevoerd behoeft te blijven, doordat die petroleum niet meer in "natura aanwezig isdoor daarin optenemen de bepaling, dat de petroleum enz., waarmede in strijd met de bepalingen der verordening wordt gehandeldin beslag moet worden genomen en in geval van veroordeeling door den regter verbeurd verklaard. De Voorzitter stelt voor, dit punt aantehoudenin ver band met het zoo even door den heer Bruinvis de Lange ingediende voorstelwaarmede enkele leden zich niet kunnen vereenigen als naar hunne meening daarmede niet in ver band staande. Des Voorzitters voorstel wordt aangenomen met, 7 tegen 5 stemmen van de heeren van Leeuwen T. L. Room, Verhoetf, van den Berg en Stuart. 28. Heeft de herstemming plaats over de amendementen op de artikelen 2 en 31 der algemeene schoolverordening waarover in de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt. Dat van den lieer Verhoejj, op artikel 2, om de toelating van leerlingen op de openbare burgerschool twee malen per jaar te doen plaats hebben, met 1 Mei en 1 November, wordt aan genomen met 8 tegen 4 stemmen van de heeren Stuart, Hel ling, Bruinvis en J. C. Koorn. Dat van den lieer T. L. Koorn, op art. 31, om alleen Za- turdag namiddag geen onderwijs te geven op de openbare school voor meisjesin plaats van Zaturdag en ff oensdag namiddag, wordt verworpen met 3 tegen 10 stemmen. Vóór stemden de heeren Helling, Bosman en T. L. Koorn. De heer Verhoejf verklaarde vóór de stemming thans tégen het voorstel te zullen stemmennu eenmaal besloten was tot afschaffing der avondschool aan de openbare burgerschool. Daarna wordt de gebeele verordening vastgesteld. 29. Het voorstel van den heer Vonlc, om overtegaan tot wijziging der instructie van den gemeente-architect. Met, 9 tegen 3 stemmen van de heeren Vonk, Bosman en Bruinvis de Lange wordt besloten dat voorstel niet in over weging te nemen. 30. Is Overgegaan tot het benoemen van a. een tweeden hulp onderwijzer aan de openbare armenschool, waarvoor waren voorgedragen1°. K. M. Huge, hulponderwijzer te Heilo 2! 11. Tussenbroek, hulponderwijzer aan eene bijzondere school te Alkmaar, 3°. C. Tomeman, 3e. hulponderwijzer aan de openbare armenschool. Met 12 stemmen benoemd K. M. Hage. b. een derden hulponderwijzer aan diezelfde school, waar voor werd voorgedragen II. Tussenbroek voornoemd. Met 12 stemmen benoemd. 31. Bij dc gewone rondvraag door den Voorzitter aan de leden, vraagt de beer Bruinvis aan Burg. en Weth., of kan opgegeven worden de hoeveelheid grond, door den pachter van het diep en schoonhouden der grachten C. Kater Cz. nog uit de verschillende grachten uittediepenen of het mo gelijk is die uitdieping te verrigten binnen den door den Raad bepaalden termijnen of Burg. en Weth. voortgaan met het peilen der grachten en liet toepassen van boeten De Voorzitter zegt den lieer Bruinvis een antwoord toe op eerstgenoemde vragen in de volgende vergadering en beant woord laatstgenoemde vraag bevestigend. De lieer Vonk ves tigt de aandacht op bet, wenscliclijke, dat de bruggen behoorlijk worden schoon gemaakt wanneer, zooals onlangs het geval is geweest, de dooi invalt, nadat het eenige dagen gevroren en gesneeuwd heeft. De Voorzitter zegt toe. dat de brug- ophaalders aan die op hen rustende verpligting zullen worden herinnerd. 32. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering. B U RGERLIJKE STAN D. ONDERTROUWD- 21 Jan. Ardonius Ernestus Angustinus Buissink en Helena Theodora Fransen. Andnes Vlaar en Johanna Cornelia Slikvoort. Dirk Nierop en Aliia Geer- truida loeck. Cornells Bernardus Mors, te Eg- mond-binnenen Dirkje Verdwaald, wed. van Klaas Duin te Alkmaar. Johannes Llendrikus Gerardus Hollmann en Anna Cornelia Jonker. 22 Jan Leering, tp Qndorpen Trijntje (le ffigter, tg Castricum onlangs te Alkmaar. Jan Meijer, tg Alkmaaren Anna Eoobeekte Bergen. GETROUWD. 17 Jan, Franciscv's Johannes Qnax en Petronella Teileman. Middel Merchant, wedr. van Ariaantje Bleekeren Maria IVilhelmina van LeeuWen. Johannes Petrus Berkhout en Cornelia Alida Beets, alhier. GEBOREN. 17 Jan. Simon, Z. van Simon Dik en Meijntje Eloore. 20 n CatharinaD. van Johannes Hermanus Weasels en Petronella Zwetsloot. 21 n Petronella Geertruida, D. van Reijer Kooij en Maartje de Leeuw. Willem Martinus, Z. van Willem Mar- van Leeuwen en Hiltje Zein. OVERLEDEN. 16 Jan. Maria Catharina Bouter, wed. van Pieter Koster, 70 j. 18 u Johanna, D. van Pieter Kabel en Hendrieka van Aarst, 3 w. 19 Gerritje Burkunk86 j. en 9 m. 20 n Sijtje van Doornik, echtg. van Jan Kroon, 24 j. Engelina Min, 24 j. en 6 m. VEILING VAN VASTE GOEDEREN. Door den Notaris W. P. G. L. GOUWE. 21 Januari. 1. Huis, w.z. Baangracht, sectie A, 1819. Str, J, Koe/eman1000, 2. Pakhuis, aldaar, 1933. Str. N. v. d. Voort 510, 3. Leerlooierij, aldaar, 1934 en 1235. Str. T. Baas 1010, (Afslag 28 Jan.) i Alkmaar 18 Jan. Aangevoerd 2 Koeien 220 a 260, 58 vette Kalveren 48 a 120, 5 nuchtere dito ƒ7 a 12, 228 Schapen 26 a 34, 141 vette Varkens 40 a 57 ets, per kilogram 1 Paard f 60. 23 Jan. Aangevoerd 1 Paard 60. 23 nucht. Kalveren 4 a 20 296 Schapen f 13 a 28 6 Geiten 4 a 12 82 magere Varkens f 10 a 20, 180 Biggen 5 a 8, Boter per kop 82| a 90 et. Edam 21 Jan. 163 Stukken Boter 1,20 a 1,42 per P., Kippen-eieren 5,50 a 6 per 100 stuks. Haarlem 18 Jan. Roode Tarwe 8 a 8,50, Witte dito 8,20 a 8.75, Rogge f 6,40 a 7,15, Gerst/8, Haver(4,75 a 5,50, Groene Erwten 9,50, Paardenboonen f 7.50 a 8, Duivenboonen f 9,10 a 9.25. 20 Jan, Aangevoerd 14 nuchtere Kalveren 5 a 12. 6 Schapen 16, Hoorn 23 Jan. Aangevoerd 2 heet. Tarwe f 9 42 Gerst 7.25, 53 Haver f 5,75, 16 heet. Paardenboonen/9. 5 heet. Erwten, grauwe 16, groene 16, op monster verkocht: Mosterdzaad ƒ17,75, Karweizaad ƒ23,75, 23 Paarden 60 a 200, 25 Kalveren 8 a 24 370 Schapen f 22 a 33, 150 Lammeren 17 a 2325 Varkens ƒ12 a 17 230 Biggen 4,50 a 6,50, 200 heetol. Aardappelen 2,40 2,60, 1880 koppen Boter f 1,40 a 1,50 per kilogr., 2000 Kipeieren 5,50 per 100 stuks, 200 Eenden 1 a 1,50 per stuk. Punterende 19 Jan. Aangevoerd 67 stapels kaas, Boter 1,40 a 1,45, 58 Runderen, 18 Paarden, 62 vette Kalveren t 0,70 a 0,90 per kilogr., 62 nucht,. dito 9 a 25, 53 vette Varkens 0,44 a 0,58 per kilogr., 14 magere dito ƒ8 a 1060 Biggen 4 a 5, 957 Schapen en Lammeren, 16 Ganzen 3, 3 Zwanen f 6,25, Kippeneieren 5,50 per 100 stuks. Schagen 21 Jan. Aangevoerd 20 nuchtere Kalveren 4 a 20, 4(>0 Schapen 18 a 28, 3 Bokken en Geiten 1 a 4, 12 magere Varkens ƒ8 a 13, 15 Konijnen 0,25 a 0,70, 50 Kippen 0,50 a 1,50, 200 Eenden ƒ0,65 a 1,25, Boter 1,26 a 1,40, Kaas 0,40 a 0,50 per kilogr., 1000 Kippen eiereu 4 a 5 per 100 stuks. Amsterdam 23 Januari. N. Amerika 1882 6 pet. 96(. dito 1885 6 100 Brazil. Obl. 1865 5 J/ea:fcoübl.l851 3 a 15J Maatseh.expl. Staats-sp.108 Gr. Russ. Sp.-M. 5 pct.;24l Russ.Sp.ffJelez" 5 |237j Nederl. C. N.Sch. 2ipct. 6H{ dito dito 3 n 72} dito dito 4 H 96} Spanje, Obligat. 3 22}J dito Binnen! 3 w 181 Portugal 1853 3 46,*. Rusl. 1798-1816 5 102 Oblig.-leen. 1864 5 n 101 dito 1866 5 101 Aand.Z.Rs. 1864 5 dito dito 1866 5 311 Uostenr. Obl. inp. 5 11} dito in Zilver 5 05} Aandeelen 1854 284 dito 1860 590 dito 1864 145 Turk. Obl. 1865 5 pet. 40} Egypte 1868 7 79} Aand. Balt.-Spoorweg Illin. Cent.-Spw. Mts. Ct. v. Aand. Chicago N. West Cert. St. Paul&Pacifies Spoorw.Obl. 2® S. 7 pet. Union Pac.Hoofdl.6 Chicago Z.W. 7 Obl. L.G. Maxw. 6 u St.Vincent.Br.7 Alt.Miss Ohio 7 131 43}

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 2