E. G0MPERTZ FOBTLAND-CEHEIT, Beste Gebrande Gips. 2ÏL Gr. VAN OS, j$r Houtverkoopins; tc Bergen Uit de hand tc koop: Uit dc hand te koop: Dames uwe tanden Hulponderwijzer Hcilo i' 500. 2 Ongehuwde Timmerlieden, Crediet-Vereeniging. ABH. SLOOS, ABB. SLOOS, MARMER-CEMENT. Vuurvaste Stecnen. VU UBELEI. ASPHALT Alkmaar-Paoket. 4$p OpenbareVerkoop, tePurmerende, KNIGHT, BEVAN STURGE'S en andere Bouwmaterialen. Extra op Maandag,Woensdag enVrijdag Eenc kapitale IMIËSIK^I'IjIATS dlkmar, 14 November 1874, J. P, KRAAKMAN. Vereenigde Kluten. ÏKwcdcn en Moorwegen. Itusland. ©o«drm'|ik-Illon«arfie. 331J" Italië. Spanje. ffimljl" op Dinsdag, den 26 Januari 1875, des ***■'- morgens te 11 uren ten koffiehuize van Mejuffrouw de Wed. N. van der Meuren, aanjjde Koemarkt, ten overstaan van den Notaris H. L AU, van De llcrbcrg, genaamd "DE IIOODE LEEUW," waarin sedert vele jaren de kasteleins- affaire met goed succes is uitgeoefendmet over dekte Kolfbaan IIpS; noorrjjdstal met Stalling en Ka*f, een' grooten Tuin en een perceeltje Weilandalles bij en aan el kander aan het Oosteindete Schermerhornte zamen groot ruim 41 vierkante roeden. Te aanvaarden 1 Mei 1875, terwijl de kooper voor 300,'s jaars in HUUR kan bekomen 2 bunders83 roeden 30 ellen in den polder Mij zen gemeente Schermerhorn gelegen en aan den heer verkooper P. DEKKER in eigendom behoo- rend Weiland. Ten overstaan van den te Alkmaar gc- ffgpl vestigden Notaris W. E. G. L. GOUWÏ IsKSSSizal. op Woensdag, den 27 Januari 187E vóór den middag te 11 uren, in het logement va den heer M. Hos, in de Schermeer, bij den Stom pentoren, in het openbaar worden verkocht groot 18 bunders, 3 roeden en 60 ellen, bestaande i eene BInisnianswoning met Kagilierg ELooils, ISoct, Erf en Werf en eenige b en aan elkander gelegen stukken uitmuntend Wrei Sand en een stuk Hietlaml, staande en ge legen te Driehuizengemeente Zuid- en Noord schermer, volgens het kadaster sectie E, Ns. 8S 90, 91, 92, 93, 94, 95, 95a, 96, 96a, 97, 98, 9£ 100, 101, 102, 103, 163, en sectie G, No. 261 In eigendom toeboorende aan de erfgenamen vai nu wijlen W. RENOOY. Breeder bij verspreide biljetten omschreven. Te aanvaarden het land dadelijk en de Huis manswoning, Kapberg, Loods, Boet, Erf en Wer op 1 Mei 1875. Die gading hebben komen ten tijde en plaatsi voormeld. Notaris te Zijpe, zal, op Woensdag, den 27 Ja nuari 1875, voormiddags elf uren, te Kamp, ge meente Schoorlbij Petten om contant geldver koopen Eiken Dekbalken, Americaansch-Greenen en IJpei Zaadhoutbalken Buiten- en Binnenwaring-Planken Leggers, Masten, Ra's, Dekplanken, Rondhout, alle Eiken- en Greenenhout2 complete ijzeren goe< watergevende Pompen, lang 3 a 4 Meter, beneven eene partij Brandhout. wv»Woensdag, 27 Januari 1875 voormiddag elf uren worden in na temelden herberg, in den Kogerpol der, onder Akersloot, in het openbaar verkocht diverse stukken allerbest Wealanal, gelegen ii dien polder, den Westwouderpolder en onder Graft in den Eilandspolder, samen groot 16 hectaren voorts een nieuw en net VfooiiliuÏN met Taalt! en Erf een diio met Stal en Erf, en nos de, een goed bestaan opleverende, Ülorht'i'^ "liet Zeemans Welvarenmet !4aj)s6»Ofg, Stal Tuin en Erf, de laatste perceelen mede gesi tuëerd in den Kogerpolder, alles nagelaten doo: wijlen den Heer J()HS. STUY en te aanvaarden het land dadelijk en de gebouwen 1 Mei 1875 Breeder bij biljetten en informatiën bij den Notarh J. G. A. VERHOEFF te Alkmaar. ySop Donderdag, 2S Januari 1875, des morgens i^lO uren, op het Woud, nabij den straatweg van Bergen naar Egmond. door sterfgevaleene welbeklante ScllHilCiiHl- kcrif, sedert tachtig jaren met goed succes uit geoefend staande en gelegen te W armenhuizen. Te bevragen bij de erven van GERR1T JONKER, aldaar. Hierbij zijn nog SECVCI» BBraiurn, die nog 3© per jaar aan huur doen. Een Oocrcilliuisvoorzien van 3 vertrekken, kelder, bak IBooillgaartl en Tuin, geschikt voor vele affairesook een gedeelte Grond te koop. De helft van den koopprijs kan er op gevestigd blijven. Te bevragen bij den eigenaar JAN KOPPES, aan de Noordervaart, in den Schermeerstraatweg. A. L. HULZMllLLER en W. J. van TW1SK, kooplieden te Alkmaar, zal worden gehouden op Woensdag 3 Februari 1875 des voormiddags half twaalf uren in een der localen van het Raadhuis te Alkmaar. Alle schuldeischers (pand-, hypotheek- en voor rechthebbenden daaronder begrepen) worden daartoe in persoon of bij behoorlijk gevolmachtigde opge roepen. Mr. A. P. de LANGE, Curator. Bij vonnis der A rrondissements Rechtbank te Alkmaar, van den 26 November 1874, is het, tusschen JACOBA WIL- HELMINA GRIMIJSER, zonder beroep, wonende in de gemeente Helder, en JACOBUS SUZENAAR, indertijd stoker bij de Nederlandsche Marine, te Helder, doch wiens tegenwoordige woon- of verblijfplaats is onbekend bestaande huwelijk, door echtscheiding verklaard te zijn ontbonden. He grosse van dat vonnis is den 15 Januari 1875 bij exploit van den Deurwaarder H. POST te Alkmaar, op de wijze bij art. 4, 7°. Wetb. van B. R. bepaald, aan gezegden J. SUZENAAR beteekend. Voor Extract, Ten deze is koste- De Procureur der Eischeresse loos geprocedeerd. J. C. VONK. Bij vonnis der Arrondissements Rechtbank te Alkmaar, van den eersten October 1874, is het huwelijk tusschen COR- NELIS SCHOONEWIL en MAARTJE WIELINGS, beide te Oudorp ten verzoeke van de vrouw door echtscheiding ontbonden. De Procureur der k er zoekster, wachten. De spaansche ooriogstoomschepen Ferrolano en Con- suelo zijn den 17 voor Zarauz aangekomen. De commandant heeft in lastom van de earlisten eene hooge schadevergoe ding en het straffen der schuldigen voor den aanval op de Gnstav te vragenonder bedreigingdat hij anders de noo- dige maatregelen zou weten te nemen. De regeering is, zonder het ontvangen van het duitsehe bezwaarschrift nopens den aanval op de Gnstav af te wach ten de duitsehe regeering met. voorstellen tegemoet geko men die voldoen aan alle billijke eischen van Duitschland. De Koning heeft het vaste voornemen uitgesproken om de godsdienstvrijheid in Spanjeeven als die in andere be schaafde landen bestaatte handhaven. De begrooting voor de geestelijkheid is van 3% tot 4 miljoen piasters verhoogd. Het koninglijk besluit, waarbij de overeenkomst betreffende de betaling der vervallen coupons van de binnenlandsche schuld wordt bekrachtigdmachtigt den minister van finan ciën om voor 42miljoen piasters binnenlandsche schuld brieven uit te geven tegen den koers van 40 p.et. Dc stad Madrid heeft aan den madridsehen vertegenwoor diger van het Huis Erlanger de noodige fondsen doen toe komen ter betaling van de in 1S7I getrokken loten der leening van 1868. Er is een aanvang gemaakt met troepenbewegingen ter ontzetting van Pampelona. Den 20 is de Koning te Saragossa aangekomen en met geestdrift begroet geworden. Na een bezoek aan de kerk van O. L. V. del Pilar gebracht te hebbenstapte hij af aan het aartsbisschoppelijk paleis. De earlisten werven in de noordelijke provinciën jongelin gen van 17 jaren voor hun leger aan. De President heeft de wet, bepalende, dat op 1 Jan. 1879 de betaling in specie zal worden hervat, aangenomen. Tot het gemakkelijker maken van dien maatregel en tot ver meerdering der staat.sontvangsten raadt hij in zijne Bood schap het volgende aanwederinvoering der rechten op thee en koffie, opheffing der in 1S72 toegestane reductie van 10 p.e. der rechten op ijzer, staal enz., en wederinkoop van de legal tenders met berekening van het goudagio op 10 p.c. in dit jaar, 7 p.c. in het volgende jaar, 5 p.c. in 1877 en 2y2 p. c. in 1878, ten einde zoodoende het wettig papieren geld met het goud op gelijken voet te brengen tegen Jan.'79. Door dezen maatregelmeent hij, zou aan het papieren geld eene vaste waarde worden gegeven en het wegvloeien van het goud voorkomen worden. De conservatieve Afgevaardigden van Louisiana hebben bij den President Grant op het herstel van het statu quo aangedrongen. Het rapport der commissie van enquête in Nieuw-Orleans verklaartdat de conservatieve meerderheid in de Wetg. Vergadering van Louisiana wettiglyk gekozen is. Te Bos ton zijn meetings gehouden waarbij verontwaardiging over het gebeurde in Louisiana werd te kennen gegeven. De federale troepen hebben den onwettelijk fungeerenden sheriff van Wicksburg van zijn ambt ontzetdit geschiedde op bevel van generaal Emory en met goedkeuring van het gerechtshof, hetwelk den republikeinschen sheriff in zijn function heeft hersteld. Eene Boodschap van den President beveelt het brengen van verbeteringen aan in de bewapening en verdediging der kusten. Snelpersdruk van Herm'. Coster en Zoon. worden wit, al waren ze nog zoo zwart, door Be- lacrc's Tandpoeder, doos 0.50, hetzelve geneest en voorkomt vele gebreken en geeft den adem eenaangenamen geur. Van Prof. J A MISON'S beroemde Odontine, i\ 0 60, is I druppel voldoende om elke kies pijn te genezen Depothouder J. BRONGERS Gzv. voor Alkmaar, en te Arnhem VAN DEN HEUVEL ERÈRES, Leveranciers van Z. M. den Koning. Voor de openbare school te Heilo, waarin geen avondschoolen Zaterdags ook geen school wordt gehouden, wordt zoo spoedig mogelijk gevraagd een Hulponderwijzer, tegen eene jaarwedde van SO©; onder overlegging van de noodige bewijs stukken vervoege men zich in persoon bij den Burgemeester dier gemeente. Opgericht te Amsterdam in den Jare 1853. Maandelijksche Staat op 31 December 1874. 2204 Leden deelneming 16,265,145,— In portefeuille (Hoofdkan- 5,187,963,57 In disconto genomeu toor Agent-" 3,959,181,17 In Gassa (schappen) 190,293,29 Stortingen der Leden 2,155,194,50 Reserve-fonds391,122,43^ In disconto gegeven 2,927,248,65 Deposito-rekening (Hoofdkantoor Agentschappen) 3,132,893,99 Rente der Deposito's met drie dagen opvragens 3p70. n één maand 3§<7o. Amsterdam22 Januari 18-75. De Voorzitter van Commissarissen (get) JOH. C.ZIMMERMAN. De Directie (get.) BERG. BÜCHLER. Namens het Agentschap Alkmaar S. C. COSTER, Agent. WCM L' A NT'IVVP IT Vl\' Notaris te Winkel, zal, op Maandag, 1 Februari 1875 des avonds te 6 uren in de herberg Het Fortuin", van D. Staper te Winkei, vekïsoopen: 1". Een Hult- met üis'i'en twee perceelen iSosiw- lnn«l staande en gelegen te Winkel en aldaar kadastraal bekend in sectie C, Ns. 399, 400 en 120, te zaïnen groot I hectare23 aren, 10 centiaren, toebehoorende aan de erven van wijlen de echtelieden Jacob Vink en Lijsbeth Schuitemaker. 2". Een Sluis en twee perceelen BSouwlantl staande en gelegen in de gemeente Nieuwe Niedorp en aldaar kadastraal bekend in sectie 13, Ns. 542, 65 en 543, te zamen groot 74 aren, 10 centiaren, in eigendom toebehoorende aan Klaas Jonk te Nieuwe Niedorp. Notaris te Winkel, zal, op Maandag, 8 Februari 1875, des morgens te 11 uren, in de herberg van C. Bont, aan 't Zijdewind gemeente Oude Niedorp, puns.iEBi een llliis en een perceel lioaswSasicl, staande en gelegen in de gemeente Nieuwe Niedorp en al daar kadastraal bekend in sectie A, Ns. 342 en 343, te zamen groot 69 aren, 70 centiaren. en zich voor goed op Hawarden-Castlein Noord-Wallis gevestigd. Bij een door de dagbladen openbaar gemaakt schrijven aan lord Granvilleheeft hij zijn besluit te kennen gegeven om, nu hij den leeftijd van 65 jaren heeft bereikt en eenigen tijd wenscht werkzaam te zijn aan een onderwerp dat hem zeer bezig houdt, het aanvoerderschap der liberale partij neder te leggener bijvoegendedat hij getrouw zal blijven aan de beginselen, welke hij altijd heeft beleden. De regeering heeft zich bereid verklaard, eene som van 1000 p. st. bij te dragen in de kosten van waarnemingen dei- totale zonsverduistering, die in April aanstaande in de Golf van Bengalen en het Koningrijk Siam zichtbaar zal zijn. In het proces wegens laster, door den heer Ruhery den heer Sampson, voormalig redacteur der Beurs- en City-berieh- ten van de Times, aangedaan, heeft de jurv den lieer Sampson tot eene geldboete van 500 p. st. veroordeeld. Hij had in 1872, in overeenstemming met den heer Granteene finan- ciëele specialiteitden heer Ruhery beschuldigdwillens en wetens medegewerkt te hebben aan den zwendel van het ontdekken van diamantmijnen in Colorado, maar genoemde heer heeft nu, volgens het oordeel der jury, bewezen, dat hij hoewel in de zaak betrokkenter goeder trouw was te werk gegaan. Op verzoek van den Onderkoning van Egypte, zijn 2 en- geisehende heeren Cholmondeley Pemell en Acton, aange wezen om in Egypte een departement van koophandel in te richten op gelijken voet als het in Engeland bestaande. KoLONiëN. De Guicowar of Vorst van den Staat Baroda, in Yoor-Indieis den 14 in hechtenis genomen en naar Calcutta overgebracht, als verdacht van medeplichtigheid aan eene poging om den bevelhebber der engelsche bezettings troepen den kolonel Phayrete vergiftigen. Den 1 is eene wet in werking getredenwaarbij aan noor- weegsclie schepen de verplichting wordt opgelegd om in ge val van aanzeiling met een ander schip, aan dit laatste alle mogelijke hulp te verleenen en niet door te zeilenzonder vooraf hun naamde haven waar zij te huis behoorenen de plaats van waar zij komen en die werwaarts zij bestemd zijn, medegedeeld te hebben. Overtreding van dit voor schrift wordt met boete en gevangenisin sommige gevallen zelfs met tuchthuis gestraft. De zweedsehe Rijksdag is den 18 geopend met eene troon rede waarin o.a. gezegd wordt,,Er zijn wetsontwerpen in bewerking tot reorganisatie van leger en vloot, steunende op het beginsel van algemeene dienstplichtigheid." De begrooting voor 1875 is vastgesteld op 559J. miljoen roebels in ontvangsten en 552 miljoen in uitgaven, waarvan 107 m. voor de staatsschuld, 176% m. voor het dept. van oorlog en 26 m. voor dat van marine. Oostene.uk.. De regeering heeft eene overeenkomst ge sloten met het consortium der Credit-Anstalt en der firma Rothschild, waardoor de vlottende schuld met 25 miljoen ff verhoogd wordt door uitgifte van 5 p.cs. in 3 jaren af- losbare schatkistbiljetten. Een en ander op grond van de in 1873 door den Rijksraad verleende machtigingom eene leening van 80 miljoen te sluiten, en strekkende tot vol tooiing van het spoorwegnet. Een adres van de meerderheid der czechische Afgevaar digden uit Boheme aan het Huis van Afgevaardigden ver- TE ROTTERDAM IS STEEDS verkrijgbaar: in vaten van 180 Kilo. klaartdat zij aan de uitnoodiging om ten Rijksraad te verschijnen niet kuDnen voldoen. Bedoelde Afgevaardigdeu beroepen zich hierbij op de historische rechten van Boheme. Een brief van de jong-czeehen stelt hun verschijnen in den Rijksraad afhankelijk van de beslissing der meerderheid van den Landdag. Het Huis heeft den 20 het wegblijven der czechische Afgevaardigden voor ongerechtvaardigd verklaard en een voorstel afgewezen om het eerstgenoemde adres in handen eener commissie te stellen. Het jubeljaar zal te Rome zonder de gebruikelijke plech tigheden gevierd worden. Noch de plechtige opening der heilige deuren aan de Basilicanoeh de ommegangennoch de kerkelijke feesten zullen plaats hebben. Eene deputatie van fransche priesters heeft den Paus den 11 een 30tal iraai gebonden deelen aangeboden met een adres van den aartsbisschop van Bourges, het verzoek behelzende van 160 fransche, italiaansehespaansche, duitsehe, oosten- rijksche belgische en nederlandsche bisschoppen en 3 miljoen geloovigen, strekkende om van den Paus te verkrijgen, dat de universeele Kerk aan het H. Hart van Jezus worde toe gewijd. De staatsinkomsten, voor 1874 geraamd op 1280 miljoen, hebben 1294 m. opgeleverd, en de uitgaven, op 1393 m. geschathebben slechts 1391 bedragen. De hertog v. Parma en de graven Caserta en Bardi, broe ders van den Koning van Napels, doen ten krachtigste de bewering tegenspreken, als zouden zij het hoofdkwartier van don Carlos verlaten of willen verlaten. De maarschalk Espartero [indertijd volgens de earlisten overleden] heeft een brief aan Koning Alfonso geschreven waarin hij het betreurt, Z. M., welks getrouwe dienaar hij zal zijnniet te kunnen komen gelukwensehenen den wensch uit van alle liberalen vereenigd te zien om den vrede en den voorspoed aan Spanje te hergeven. De geestelijkheid is door den minister van justitie uit- genoodigd gebeden te doen om Gods bescherming over den Koning af te smeeken. De regeering heeft gelast aan de geestelijkheid de goederen terug te gevenwelke niet in de amortisatie betrokken zijn. De heer Aacanz, redacteur van de Epocais tot direc teur-generaal van het openbaar onderwijs benoemd. Den 14 zijn 2500 earlisten bij Santa-Colonna met verlies van 70 dooden geslagen. Zij hebben ook de stad Molix, in Arragonaangevallenmaar zijn met verlies van vele doo den en gekwetsten teruggeslagen. De Koning is den 14 te Madrid aangekomen en door de leden van het ministeriede burgerlijke en militaire over heden en eene talrijke volksmenigte met groote geestdrift ontvangen. De Koning begaf zich in de eerste plaats naar de kerk van Atocha en vervolgenseen tweetal prachtige eerepoorten op zijnen weg doorgaande, naar het paleis. Het betredende, kon hij noode zijne aandoening verbergen, en toen hij in de eerste salon den kapitein-generaal Novaliches, zijn vroegeren gouverneur, bemerkte, vloog hij dezen in de armen, 's Avonds was de geheele stad verlicht en trok de Koning in een open, met 2 paarden bespannen rijtuig, zonder verder geleide, de straten door. Te Santander zijn ter eere van 's Konings intrede in de hoofdstad door de oorlogschepen kanon-salvo's gelost en de balcons der huizen versierd geworden. De duitsehe kanonneerboot Nautilus is den 14 van San tander de Passages binnengeloopen om de Albatros af te UUR V C. A B.v Rozendaal. W. Stroo Cloek. W. v. d. Laan Hoorn, M. R. C. Lippits. J. J. Ooijevaar. Heemstede, J. Ebbers. Krommenie, Gebr. Meiding. Koog ajdZ.,H.W. Hageruan. «-retry GCÖO. O.TJL. JJilK. Felsen, A. Visser. IVieringerwaard, A. Hein. Winkel, Gebr. Bruinvis. Wognum P. Bos. Warmenhuizen, wed. Slot. Zaandam,, C. Dekker. Zuidscharw., G. VV. Böltger. 7 Zand, P. Tuin. Prijs per heele flacon 75 ets halve flacon 42 ets. Op plaatsen in Noordholland waar geen verkoo- pers zijn worden soliede verkoopers gevraagd. J. A. BaSIE. Alkmaar. DAGELIJKS: Van ALKMAAR 's morgens uren. Van AMSTERDAM 's namiddags 41 uren. Van ALKMAAR 's morgens u. 3© m. Van AMSTERDAM 's nam. u. 3© m. Informatiën en dienstbiljetten bij N. J. STAM, aan den Voormeer, alhier. Snelpersdruk van Herm», Coster en Zoon,

Alkmaarsche Courant | 1875 | | pagina 6